Sportvlucht Wieier club „Wieringen" naar Indië Voetbal Doodelijke aanrijding Wielrennen Maandag 5 October 1936 Het hijschen van de vlag op de „De Ruyter Bekendmaking voor de IJ sselmeer visscher s Derde blad Hoofd- en Neusverkouden Tocht vent den heer Heymans en Sluyter naar Indië tijdelijl: uitgesteld wegens ziekte. Amsterdam 3 October De bekende Amsterdamsche sportvlieger, de heer Justus Heymans, die in gezelschap van den in specteur der nationale lucht- vaartschool, den heer Sluyter, dezer da gen met zijn Leopart Moth-toestel een vlucht naar Indië had willen maken, niet langs de route der KLM-vliegtui- gen doch via Turkije waarvoor hij reeds toestemming van de betrokken autoritei ten had gekregen was voornemens Zon dag 4 October bij verrassing te vertrek ken teneinde geen onnoodigen ophef te maken van wat hij noemde een gewone tocht van twee sportvliegers, zij het dan ook over een grooter traject, dan een sportvlieger gewoonlijk aflegt. Helaas kon de heer Heymans zijn voornemen niet uitvoeren, want eenige weken ge leden verstuikte hij op een zeiltocht een enkel, en deze verstuiking, die zich vol komen onschuldig liet aanzien, heeft tengevolge van een complicatie een ern stiger karakter gekregen, zoodat de heer Heymans, die verleden week nog op den verstuikten voet kon loopen, thans het bed moet houden Dit is temeer te betreu ren, omdat de weersomstandigheden voor de vlucht juist nu uiterst gunstig zijn, terwijl bovendien verschillende der verkregen toestemmingen slechts voor een beperkten termijn gelden, in dien de heer Heymans niet zeer spoedig genezen is, opnieuw moeten worden aan gevraagd. In elk geval is het zijn voor nemen. wanneer de moesson nog guns- stig is en alle papieren in orde zijn, zoo spoedig mogelijk na zijn herstel te ver trekken. Uitvoering toeslagregeling voor IJsselmeervisschers voor het jaar 1936. Amsterdam: De directeur van den rijks dienst ter uitvoering der Zuiderzeesteunwet deelt mede, dat de toeslag voor hen, die toe traden tot de regeling a, van 18 October 1936 tot en met 31 October 1936 75 procent van den grondslag en vervolgens tot het einde van het jaar waarvoor de regeling geldt, 100 procent van den grondslag zal bedragen. BERGER SPORTVEREENIGING. Veertien jarig meisje hij het oversteken van den weg °P slag gedood Zaterdagavond wilde het veertien-ja rig dochtertje van den landbouwer Kampschoer te Oosterhout bij Nijmegen per fiets den rijksweg oversteken zon der daarvoor het vereischte teeken te geven Zij werd door 'n passeerenden auto van den heer Jurgen uit Nijmegen gegrepen met het gevolg, dat zij tegen den grond werd gesmakt en vrijwel op slag dood was. De chauffeur, die de aan rijding nog had willen voorkomen, is daarbij met zijn wagen in een sloot langs den weg terecht gekomen. Hij had zeer veel moeite om het voertuig weer op den beganen grond te brengen het geen groote stagnatie in het verkeer op den rijksweg teweeg bracht. Het staat vrijwel vast dat den chauf feur geen schuld treft. Een goede dag voor de Berger club. Van de vier elftallen winnen er drie. - Het eerste deed mooi werk door Vrone 1 met 51 in eigen huis te kloppen. Het was gisteren een goeden dag voor de Berger Sportvereeniging. Immers, van de vier elftallen welke er in het veld kwamen, behaalden niet minder dan drie de over winning. De adspiranten deden in de och tenduren mooi werk. door D.T.S. a en b met flinke nederlagen naar Oudkarspel terug te zenden. De jongste B.S.V. ploeg bond om 10 uur den strijd aan tegen D.T.S. b en wist met duidelijke cijfers (60) haar meerderheid uit te drukken. Toch ontbreekt er aan dit B.S.V.-elftalletje nog heel wat. De jongens moeten goed trainen, om zich het stoppen en plaatsen eigen te maken. Kringetjesspel, jongens, dat is daarvoor de beste training! Het ging ditmaal gemakkelijk, omdat de te genpartij tegen de Berger jongens niet was opgewassen. Een volgende keer, als de te genpartij zwaarder is, zal het zoo vlot niet gaan. De doelpunten werden gescoord door K. ten Bruggencate 3, F. Bus 1, Th. Kroon 1 en E. Koning 1. De a-adspiranten, die daarna tegen D.T.S. a in het veld kwamen, hadden het eigenlijk net zoo gemakkelijk. Ook in dezen wedstrijd waren de jongens uit Oudkarspel niet tegen die uit Bergen opgewassen. B.S.V. a won met 62, hetgeen ook 60 had kunnen zijn. Immers, het eerste doelpunt ontstond door een kapitale fout van Arie Urbanus, die het wel wat al te gemakkelijk opnam, terwijl de tweede goal ontstond uit een strafschop, veroorzaakt door een hands van Piet Wijers binnen de beruchte lijnen. Jan Eriks was weer topscorer en nam 4 van de 6 doelpunten voor z'n rekening; de twee andere werden gemaakt door Niek van den Berg en Jan v. n. Plas. De a-ploeg heeft niet op volle krach* gespeeld en maakte er na de rust maar wat van. Ieder wilde een doelpunt maken, met als gevolg, dat de stand, welke met de pauze alreeds 6—2 was, ongewijzigd bleef. 's Middags speelde het tweede elftal aan den Kerkedijk tegen Dirkshorn 1 en dat was helaas de eenige wedstrijd, welke de Berge- naren verloor. Met 3—2 won Dirkshorn. Het was een prettige wedstrijd, omdat de be zoekende club zich een fair tegenstandster toonde. Bij de B.S.V. reserves bleek de back Han Petri een goede aanwinst te zijn; hij speel de een zeer fraaie partij. Jammer, dat H. v. d. Berg als reserve noodig was voor het eerste elftal; de stand was anders wellicht net andersom geweest. Het eerste elftal trok geheel volledig naar St. Pancras om Vrone 1 te gaan bestrijden en behaalde een welverdiende 5—1 overwin ning. In den beginne zag het er geenszins naar uit. dat de Bergenaren een zoo groote overwinning zouden behalen, want het duur de meer dan een half uur, vóórdat Jac. de Groot doorliep op een keurigen pass van Jan Ludding en met een fraai schot de score opende. Voor de rust voegde Ab v. d. Berg er nog een fraa: doelpunt aan toe. In de tweede helft bleek B.S.V. productie ver te zijn, nu de weg naar het doel een maal gevonden was. Vooral Ab v. d. Berg was keurig op dreef en bracht binnen de twintig minuten na de hervatting den stand op 40 voor z'n club. En toen voegde Huug Fillet er met een hard onhoudbaar schot nog een vijfde goal aari toe. In de laatste seconde redde Hoogland de èer en scoorde, het mooiste punt van den wedstrijd. Bij B.S.V. blonken ditmaal Ab v. d. Berg, Jaap Tuijn en Piet Beeldman weer het meest uit en was keeper De Moor weer safe als steeds. SCHAGEN-NIEUWS. Een goede dag voor Sparta. Slechts Sparta 1 verloor. II en in behalen hun le overwinning. ANDIJK 1—SPARTA 1 2—1. Ook de 3e competitiewedstrijd vermocht Sparta 1 niet in een overwinning om te zet ten. In een wedstrijd met gelijke kansen verloor ze met 12. Wel werd er hard ge- paced, maar het wilde ook gister niet erg boteren. Andijk verscheen met een verjongde ploeg in 't veld, die zeker sterker is dan het elf tal van verleden jaar. Toen de rust was aangebroken, was de stand nog 00 en was dus nog van alles mogelijk. En toen S.S. Sparta door flink doorzetten de leiding bezorgde, was een ieder nog optimistisch gestemd. Maar bij een Andijk-aanval sloeg een A-voorwaarts den bal met de hand in het doel, waarop Peetoom hem met de hand terugsloeg. Jam mer genoeg voor Sparta constateerde de scheidsrechter slechts de hands van Pee toom. Een penalty was het gevolg en de stand werd volgens de regelen van de kunst op 11 gebracht. Met een keihard schot vergrootte A. na verloop van eenigen tijd deze voorsprong; Sparta kreeg nog wel enkele goede kansen, wist er echter niet van te profiteeren en zoo kwam het einde met 21 voor Andijk. SCHAGEN A—SUCCES A 4—2. De adspiranten speelden een vlotte partij voetbal in de morgenuren. Het klopte lek ker; de jongens hadden er echt zin in en combineerden dat het een lust was. Tegen dit spel was Succes niet opgewassen en zij verloor dan ook met 42. SCHAGEN 3—DIRKSHORN 2, 3—0. Schagen 3 wist ook zoowaar te winnen. Grootes speelde voor het eerst weer na zijn ongeval en hij met Kistemaker vormden een backstel, dat voor de Dirkshornders niet te passeeren was. Ook Naber op de spil- plaats verrichtte goed werk. De voorhoede had voorts aan kracht gewonnen door op name van P. Schoorl. Deze scoorde voor de rust éénmaal. Sparta 3 was overwegend sterker en b.v. noteerden we voor half-time 4 schoten tegen palen en lat. Massel was men nu be paald niet. Na de rust werd de stand opge voerd tot 30. door goals van Schoorl en v. Geelen. Ziezoo jongens, dit is de eerste winst, laat het er niet bij blijven! SCHAGEN 2—STRANDVOGELS 2, 6—3. Om 2 uur traden bovengenoemde ploegen aan. Ook in deze wedstrijd was niet veel krachtsverschil te constateeren, hoewel Sparta een tikje sterker was en de overwin ning volkomen verdiende. Sparta bracht het volgende elftal in het veld: P. Schoorl, doel, P. Boon en A. de Vrijdagavond jl. werd in het Wielerbaan restaurant de 2e jaarvergadering van bo vengenoemde club gehouden. Aanwezig een 35-tal personen. Te ruim acht uur opende de heer J. J. Bosker de vergadering. Spr. memoreerde de werkzaamheden van de club in het afgeloo- pen jaar. Dit was rtu juist niet gunstig te noemen. Ten eerste wat de kwaliteit der renners betrof en ten tweede het onderling clubverband is ook niet altijd geweest, zoo als het zijn moest Met deze woorden ver klaarde de voorzitter de vergadering voor geopend. Daar er geen notulen aanwezig waren, verkreeg de penningmeester het woord. Deze deelde mede, dat het batig saldo op 1 Oct. bedroeg f 106.37, daarbij komt dan nog onge veer f 32 achterstallige contributie en nog eenige donatiegeldeu. Een mooi bezit dus. Op voorstel van het bestuur wordt een kasconimissie benoemd, die elke 3 maanden de boeken zal nazien. Bij acclamatie wordt deze commissie samengesteld uit de heeren P. de Graaf, S. I.ont Gz., en A. Hoekstra. Verder is binnengekomen een schrijven van de federatie van Wielerclubs boven het IJ, inhoudende een uitnoodiging tot bijwo ning eener vergadering. Nadat hierover van gedachten was ge wisseld, werd besloten, het lidmaatschap van genoemde federatie op te zeggen. Eveneens is binnengekomen een schrijven van S. Kaan Pz., waarin hij mededeelde, te bedanken als bestuurslid van de wieler club. Hierna werden door J. W. J. Cornelisse de prijzen van de competitie 19351936 uit gereikt. De uitslag luidde: lste prijs D. Klink, wegtube 21 p.; 2e pr. H. Meijer, baanshirt, 16 p.; 3e pr. C. Hege man, handschoenen en pedaalriemen 13 p.; 4e pr. H. Ottens Oz., buitenband, 10 p.; 5e pr. S. Lont Gz., pedaalriemen 10 p.; 6e pr. C. Korshuize, pedaalriemen 10 p.; 7e pr. H. Dcykes, pedaalriemen 10 p.; A-klasse: lste prijs W. Geerligs, wegtube 29 p.; 2e pr. S. Lont Gz., een paar raceschoe nen 20.5 p.; 3e pr. N. Bakker, een drink- flesch, 17.5 p.; H. Deykes 16 p., C. Korshuize 12 p., C. Hegeman 9 p., Jb. Muntjewerft 3 p. B-klasse: le prijs H. Herder, compleet stel banden, 29 punten; 2e prijs Jb. Glim een paar pedalen, 26 punten; 3e prijs Jb. Visser, onze jongste renner, een ketting, met 15 punten. Bravo Jaap!; J. Kreijger 14 pnt., P. Plooij 131/2 pt.; F. Hille 8 pi. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat het bestuur besloten heeft, aan P. Plooij en F. Zoons een medaille uit te reiken, daar eerstgenoemde bijna alle wedstrijden op een gewone fiets heeft gereden, terwijl F. Zoons heeft medegereden zonder mededinging. Bestuursverkiezing. Volgens het reglement, zeide de voorzitter, moet het bestuur ieder jaar aftreden, zoo ook nu. Spr. wil echter tevens bekend maken, dat hij niet herkiesbaar is. De secretaris, de heer B. Post zag in zijn plaats ook liever een ander benoemd. De stemming had tot uitslag: Cees Omis 30, Alb. Duijnker 30. J. W. J. Cornelisse 22, mevr. G. de Haan—Bosker 20; R. Post 13. Daar Post geen meerderheid had, werd deze bij acclamatie herkozen. De heeren namen onder dankzegging hun benoemingen aan, terwijl dit aan mevr. De Haan verzocht zou worden. De heer Cornelisse zette vervolgens het winterprogramma uiteen, dit is als volgt: 11 October zal een clubwedstrijd op de baan verreden worden, bestaande uit een sprint, achtervolging, en 100 ronden-race. Tevens zal dan de lauwertak van v. d. Scheijndel en v. d. Broek verreden worden. Zondag a.s., 10 uur, begin clubkampioen schap-race op den weg. De eerste rit is over 60 K.M. peletonrace. Er zal dit jaar in één klas gereden worden; terwijl dan voor de zwakkeren eenige handicap-wedstrijden zul len zijn, waar zij dan eenigen voorsprong krijgen. Eind November zal een home-tralnings- avond georganiseerd worden. Met toestemming van de aanwezigen werd besloten een club-estafette-race te organisee- ren met als prijzen o.a. een wisselbeker. Voor de competitie op den weg zal een vast traject worden vastgesteld. Tevens zal een vaardigheidsrit worden ge houden, waaraan een ieder kan deelnemen. Het bestuur zal eens informeeren naar den aankoop van een home-trainer; de prijs hier van is ongeveer f250.Hier zal op een vol gende vergadering wel nader op terug ge komen worden. De voorzitter verzocht aan den heer O. J. Bosker, dir. van de Wielerbaan, om de ho motrainer te mogen plaatsen in het restau rant. Dit werd goedgevonden. De heer Duijnker wou van deze gelegen heid tevens gebruik maken om te vragen of het restaurant voortaan niet het clublokaal mag zijn. Ook hierop werd bevestigend geantwoord. De voorzitter deelde mede, dat hij naar huis moest, spr. dankte voor het vertrouwen dat in hem gesteld is en spreekt de wensch uit, dat de club moge groeien en bloeien. Het was de heer Alb. Duijnker die met eenige welgekozen woorden namens de club den voorzitter dank brengt voor hetgeen hij heeft gedaan in het belang der club (Ap plaus.) Mevr. de Haan, inmiddels ter vergadering komend, neemt na eenige aarzeling haar be noeming als bestuurslid aan. De heer Duijnker heel haar aan den be stuurstafel welkom en vraagt of zij misschien het voorzitsterschap van de vereeniging op zich wil nemen. Mevr. de Haan zegt hier toch wel eenigs- zins tegenop te zien. Daar alle aanwezigen echter met den heer Duijnker instemmen neemt zij hare benoeming nu als presidente aan, terwijl de heer Cornelisse dan het secre tariaat op zich zal nemen. De heer Cornelisse vroeg aan de leden of er ook nog animo voor een insigne bestaat Daar dit blijkt het geval te zijn, zal het be stuur eens prijs aanvragen. In een commissie tot vaststelling van een reglement werden benoemd de heeren P. de Graaf, Ruijs en C. .Tongert. De wedstrijdcommissie zal evenals het vorig jaar bestaan uit Cornelisse, Rotgans. Omis en daar thans nog aan toegevoegd L. Jongert, reserve Ruijs en Du.vnker. In de rondvraag werden eenige huishou delijke zaken behandeld, waarna de nieu we presidente mevr. de Haan de vergade ring sloot, de aanwezigen dankend voor het vertrouwen in haar gesteld en de wensch uitsprekende dat de wielersport zich in nog grooter belangstelling dan tot op heden mag gaan verheugen. Doe wat Dampo in beide neusgaten. Doos 30, Pot 50 et. Bij Apoth. en Drogisten. OAiVIPÖ da?r ll,cfrt ie von op. Wit achter. J. Boontjes, E. Rus, Jb. Mole naar, midden, J. Franzen, D. Ruig, P. de Vries, G. Koch, J. Broer, voor. Een en an der van links naar rechts. Het was Broer, die de score opende door een hem toege speelde bal in te kogelen. Koch zorgde voor nr 2 na goed doorzetten. Lang plezier had Sparta van deze voorsprong evenwel niet. Str. werd nii gaandeweg sterker en ver kleinde spoedig den achterstand voor het rust was. had zij zelfs gelijk gemaakt. Het begon er voor Sp. somber uit te zien, toen na de thee Str. de leiding overnam. Ge lukkig wist Ruig een aan Sp. toegekende penaltv onberispelijk te benutten en even later nogmaals te doelpunten. (43). Een kwartier voor het eind ontstond voor het Str.-doel een strubbeling. Broer was naar binnen gezwenkt, kreeg toevallig de bal voor de voeten en het was 53. Ten slotte scoorde de Vries Schagen s 6e en laat ste doelpunt. Het was welletjes. Sparta 2 speelde stukken beter dan 2 we ken geleden tegen O.K.B. Men zat meer op den bal. er werd gezwoegd, dat het een lust was. Achter speelde de Wit een solied par tijtje, terwijl de halflinie"thans veel zuiver der aangaf. Ook in de voorhoede ging het zoo nu en dan als gesmeerd. We eindigen dit overzicht met te vermel den, dat Franzen met de rust uitviel en voor hem in de plaats kwam T. Moran- sart als rechtshalf, terwijl Jb. Molenaar naar de l.-buitenplaats verhuisde. Het was een goede oogst, die aan de Loet werd binnengehaald! PETTEN—HELDER 3, 3—1. Mocht volgens onzen sportredacteur P. te vreden zijn met een eervolle nederlaag tegen Helder 3, de spelers dachten daarover anders en met een flinke overwinning namen zij revanche voor de het vorige jaar geleden nederlagen. Bij Helder ontbrak Kluft/terwijl P. zon der J. Vriesman speelde, die goed door Ties- sen vervangen werd. De leiding berustte bij scheidsrechter Stam, die ons vandaag in zijn beslisingen niet altijd even gelukkig leek. Na den aftrap ontwikkelde zich een in teressanten strijd met H. wellicht iets in de meerderheid. Doch de P. spelers pasten zich dra goed aan en begonnen zelf het initiatief te nemen. Nadat Eriks zijn heiligdom op ge lukkige wijze voor doorboring had weten te behoeden, brak P.'s r. buiten door en met een goed schot deed hij de touwen trillen. Jam mer, dat de scheidsrechter dit doelpunt we gens buitenspel moest annuleeren. Niette min was gebleken, dat het kón. En toen de eerste speelhelft voor 't grootste deel verstre ken was, ging het ook. Bouman benutte een voorzet van den 1. buiten en gaf P. de lei ding. Wat werd er nu doo- de blauw-witten enthousiast verder gestreden, enthousiast, maar ook met overleg en nog voor de rust inging zorgde Boontjes voor een veilige 20 voorsprong. Nadat in de tweede helft Bouman P.'s der de doelpunt had gescoord, was het pleit fei telijk beslecht. Het spelpeil was in dé verste verte niet meer te vergelijken met dat van voor de rust. Noch bij P., noch bij H., dat weliswaar nagenoeg doorloopend in den aanval was, maar niet de juiste methode kon vinden om P.'s stug spelende verdedi ging te verschalken. Het eenige tegenpunt ontstond uit een strafschop, die wegens ta vroeg uitloopen ten tweede male genomen, Eriks te machtig was. Nadat zijn broer nog een schitterende kans had gemist, immers hij kwam plotseling geheel alleen voor den keeper, kondigde de arbitei het einde aan en mocht P. zich in een mooie overwinning op een sterken tegenstander verheugen. LANGEREIS. V.C.L. 2—Adsp. V.C.L., 5—2. De beide elftallen, welke niet volledig uit kwamen, speelden een vriendschappelijken wedstrijd. Over het algemeen een lauwe wed strijd, waarin de adsp. niet tegen de tegen partij waren opgew assen. Toch is er bij wijle wat gepresteerd. Het tweede elftal moet nog wel leeren wat sportiever op te treden, want dat kan nog veel beter. WIERINGEN. Om het clubkampioenschap. De Wielerclub „Wieringen" is j.1. Zondag begonnen met wegwedstrijden voor het clubkampioenschap. Gestart werd aan de Haukes voor een pe- letonwedstrijd over 71.5 K.M. Deelnemers aan dezen wedstrijd waren D. Klink. N Bakker, S. Lont. C. Korshuize, M. Deijkes, P. Plooij, A. Baartman, J. Lont, Ach. Vcrniest, C. Hegeman, H. Meijer, J. Kreijger, C. Oostdijk, J. Glim, W. Geerligs en J. Visser. Over de eerste ronde werd 21 min. 35 sec. gereden. Het tempo was goed en de sportiviteit croot. No. l werd S. Lont. 2. N. Bakker, 3- W. Gecrügs, 4. C. Hegeman. Een kleine premie kwam aan S. Lont en D. Klink. De einduitslag was; 1. D. Klink, 1 uur 55 nmn., 2. C. Hegeman, l uur 55 min. 50 sec.; S. Lont 1 uur 55 min. 52 sec.; 4. N. Bakker 1 uur 56 min. 20 sec.; 5. II. Meijer 1 uur 56 min. 21 sec.; 6. A. Verbiest 2 uur 5 min. 15 sec. Puntenuitslag was: Hegeman 5 pnt., S. Lont 4 p„ N. Bakker 3 p., H. Meijer 2 p., A. erbiest 1 p. D. Klink kreeg geen punten wegens achterstand van 1 ronde door een lekken band. Geerligs en Bakker hadden ook met pech te kampen. Volgende keer beter zullen we hopen. Met wind in den rug behaalde Bakker 47 ej1 K'ink 45 K.M., met wind tegen was dit 12 K.M. minder. Er is door elkaar zeer snel gereden. Naar Antwerpen. Evenals vorig jaar is de heer Jb. Kuiper, na der wielerclub „Wieringen" voor trai ning vertrokken naar het wintersportpaleis e Antwerpen. De heer D. Klink kon deze i^eer niet mede, wegens het vervullen van den militairen dienstplicht

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6