De indienstelling van Hr* Ms. „De Ruyter"* Texel J. Mos, Den Helder zeer belangrijk verlaagd 1 Het bezoek van H* M* de Koningin* De aankomst van de Koningin De rit door de stad De rede van de Koningin iPEOSÜUMig Vanaf heden zijn onze prijzen voor de goederen, welke per stuk worden berekend, Stoomwasscherij „Insulinde', De terugweg Stoomvaartberichten y,re hebben het met z'n alleen enthousiast 1 -ezongen, omdat nu eenmaal „Esperanto aitiid wint". Het is ondoenlijk alle 12 tafereelen u te „rijven, bet is niet noodig ook. In tafe- 6 raf Jansen-met-één-s kostelijk stil spel, ree 3Cène van het photografeeren kon zóó 6,1 r de Bouwmeester-revue gaan. Ja, dat heb "aau nog niet verteld, maar er kwamen twee ,..vllisien in voor (van de Nieuwe Nleuwe- J0U'' r en de Oude Nieuwedieper Courant), die behoorlijk °P den hak werden genomen. Het «aren beiden aardige types en het is een W ost te weten, dat op zijn beurt een journa- t óók wel eens iemand op den hak neemt, deze beide heeren gaven kostelijke staaltjes. De verschillende tooneelen werden afgewis- i door zeer goeden zang van den heer van ct enbergen, een fraaien dans van den heer en eiuffrouw Polak en een tap-dancing van nl i Ruissenberg en den heer van Walveren. 'ook de pantomine in scène 8 was buitengewoon e(J geslaagd. Tenslotte vermelden wij nog, ®°t de dialoog goeddeels geheel werd geïmpro viseerd, hetgeen voorwaar geen geringe ver dienste was van de heeren „Groen" en „Jan- sen"* pe heer Heeris deelde aan het slot mede, dat de bedoeling was een cursus op te richten, pat zal ongetwijfeld voor elkaar komen en willen gaarne medewerken door te eindi gen met de mededeeling, dat het secretariaat bevestigd is bij den heer P. de Jong, Beuken- kampstraat 4. Er v s nog de gebruikelijke verloting met tal van aardige prijzen, die de kas moet ver sterken. En nu, lezer: leer nu Esperanto! De heer Heeris bracht tenslotte woorden van hartelijken dank voor de verleende mede werking waardoor deze revue zoo prachtig 12 -JARIG AMBTSJUBILEUM VAN DEN HEER RITECO. Vrijdag is de heer P. B. Riteco, hoofd der 0. L. School te Den Hoorn op hartelijke wijze gehuldig bij zijn 12i-jarig ambtsjubileum als zoodanig. Het schoolgebouw was fraai ver sierd, toen de jubilaris en zijn familie de school binnenkwamen. Mej. de Jong bood, mede namens de schoolkinderen een fraai bloemstuk aan, terwijl namens de ouders dier kinderen door den heer A. Commandeur met eenige hartelijke woorden een fraaie boeken kast ten geschenke werd gegeven. Namens de bevolking van Den Hoorn, sprak Ds. Moen, Ned. Herv. predikant aldaar, den jubilaris toe, wees met waardeering op het onderwijs van den heer Riteco, en bracht hulde aan de wijze, waarop dit gegeven werd. Ook Pastoor Brinkman, van Den Burg, sprak met waardeering over het onderwijs van den heer Riteco, en bracht tevens de ge- lukwenschen over van den Burgemeester dezer gemeente, die verhinderd was persoonlijk aan wezig te zijn. Vele bewoners van Den Hoorn betuigden nog hunne belangstelling in dit jubilé, terwijl des avonds het Fanfarecorps, D.E.K. te Den Hoorn, waarvan de heer Riteco directeur is, een serenade bracht, waarbij de heer Drijver, voorzitter van het corps, den heer Riteco na mens het corps hartelijk toesprak. Den Hoorn. BALLERO-WEDSTRIJD. Zaterdag 3 October. 't Is Zaterdag bizonder druk geweest aan de Ballero-tafels. Reeds om 2 uur bestond gele genheid bonnen te vergooien. In totaal zijn reeds 80.000 bonnen uitgegeven (vorig jaar pl.m. 50.000). Prijzen werden gewonnen als volgt: Goedhart, Wilhelminalaan, Den Burg, 20. KI. Kalis, De Cocksdorp, 10. C. Vlaming, Den Burg, 5. N. de Graaf, De Cocksdorp 5. Prijzen van 2.50 werden toegekend aan: Broekman, Tienhoven; C. Gieles, Den Burg; C. Rey, Koogerweg; Ali Boon, Den Burg, Cor. Dros, Den Burg; id. id.; C. Veeger, de Wes ten; Jansen, Wilhelminalaan, Den Burg; J. Pen, Den Burg; Arie Lap, Julianastraat, Den Burg; Jopie Broekman, Den Burg; T. N. Bruin, De Waal; H. Ran, Den Burg; A. Kie vit, id.; C. Vlaming, id.; Paul van Exen, Eier- land, 3 maal; A. Beers, Den Burg; mej. Beum- kes, Den Hooqn; S. Lap, id.; Jb. Dijksen, id., 2 maal; Annie Beumkes, Den Hoorn; G. Ba- kelaar, id.; C. Lap, id.; J. v. Yzer, Eierland, 2 maal; S. Keijser, Korenschool, Eireland, 2 maal; A. Garritsen, Eierland; L. v. Egmond, De Cocksdorp; J. v. Lente, De Cocksdorp; A- Dros, id.; F. Dijksen, De Cocksdorp, 2 maal. De aangekondigde 20 extra-prijzen zijn ver hoogd tot 32 extra prijzen. Met het oog op het nog zeer groot aantal te vergooien bonnen, is men hedenmorgen reeds om 10 uur in Hotel „De Oranjeboom" begonnen. Ook wordt nu, om tijd te winnen, de regeling van vorig jaar gevolgd. 0 d e s c h i 1 d. FILMPROPAGANDA-AVOND. In het Eigen Gebouw vond gisteren een Propaganda-avond voor het Plan van den Arbeid plaats. Voor ruim 200 aanwezigen opende de heer Westdorp, voorzitter der plaatselijke Plan Commissie, deze bijeenkomst, door in een korte toespraak, het ontstaan en de wording Van het Plan uiteen te zetten. Hierna gaf hij het „woord" aan den opera teur. Voor de pauze werd een uitgezocht bij- Programma vertoond, terwijl na de pauze, de hoofdfilm „Ochtendgloren" de aandacht vroeg He film beschrijft ons hoe in een welva rend arbeidersgezin door rationalisatie in de eclrijven, deze welvarendheid spoedig over- vr" 'n armoede en ellende. Maar dan komt de idee voor het Plan van ,en Arbeid, dat laat zien dat er een uitweg 18 in deze maatschappelijke chaos. De heer Westdorp dankte de aanwezigen 00r hun goede opkomst s-Gravenhage, 3 October. Toen Schiedam de blijde tijding vernam, dat H. M. de Koningin voornemens was een onofficieel bezoek aan de stad te brengen, ten einde aanwezig te kun nen zijn bij de op 3 October vastgestelde overdracht van den nieuwen kruiser „De Ruyter", heerschte alom groote vreugde. Het is mogelijk, dat er eenige teleurstelling bij de bevolking opkwam, toen men vernam, dat Hare Majesteit bij dit bezoek niet door het jonge vorstelijk paar vergezeld zou zijn. Is het immers niet begrijpelijk, dat men ook in Schiedam zoo gaarne had willen getuigen van zijn liefde en vereering vóór onze Kroon prinses en Haar en Prins Bernhard had wil len bewezen, hoezeer men medeleeft met de heugelijke gebeurtenis van deze vorstelijke verloving Hoe dit echter ook zij, er is van een zekere teleurstelling, welke onder de bevolking zou heerschen, heden niets gebleken. Integendeel, Hare Majesteit is een ontvangst bereid, welke in warme welgemeende uitbundigheid moeilijk had kunnen worden overtroffen. De rit van het station Schiedam tot de werf van Wilton-Feijenoord is een ware zege tocht geworden. Een compacte menschen- menigte heeft de Koningin een onafgebroken ovatie gebracht, die voor haar een hernieuwd bewijs moet zijn van de verknochtheid en den eerbied, welke de bevolking van Schiedam voor onze Koningin koestert. Enkele minuten voor 1 uur stopte de trein onder de overkapping van het station. Weinige oogenblikken later betrad Hare Majesteit, die de reis van Apeldoorn in het koninlijk salon rijtuig, in gezelschap van enkele leden der hofhouding had gemaakt, het perron. Hier was ter verwelkoming aanwezig de Burge meester van Schiedam, mr. dr. F. L. J. van Haaren; het achtjarig dochtertje van den bur gemeester, jongejuffrouw Josephine v. Haaren, bood Hare Majesteit een smaakvollen ruiker aan. Voorts waren op het perron aanwezig jhr. mr. C. Dedel, kamerheer van de Koningin, en luitenant ter zee der eerste klasse jhr. Van Holthe, adjudant van Hare Majesteit. Deze heeren waren met de Koninklijke auto's, die de Koningin en Haai gevolg door de stad naar de werf zouden brengen, medegekomen. Onder luid gejubel van de op het stations plein verzamelde menigte, nam Hare Majes teit in haar auto plaats, welke door twee mo toren met zijspan van de gemeentepolitie werd geëscorteerd. De commissaris en een inspecteur van politie, gezeten in een auto, openden den stoet. Voor de auto, waarin de Koningin had plaats genomen, reed de bur gemeester. In langzaam tempo vertrok de stoet even na 1 uur van het stationsgebouw. De gemeen telijke politie, versterkt door twee detache menten van den rijksveldwacht, welke voor het station en op het emplacement van de werf dienst deden, had uitgebreide orde-maat regelen getroffen en de geheele route afgezet. Voor het eerst deed de stormbrigade van de Schiedamsche politie dienst. De manschappen waren in donkerblauw tenue gekleed, met stalen helm en uitgerust met klewang, revol ver en geweer met bajonet. Voorts was er olitie te paard, leden van het roode kruis en van het mobiele vendel van de burgerwacht, die de politie bij haar taak om voor een doeltreffende afzetting te zorgen, assisteerden. Het verkeer langs de route stond van kwart voor een tot twee uur en van half drie tot half vier geheel stil. De twee bruggen die de auto's moesten passeeren (Koemarktbrug en Oranjebrug) waren geheel ontruimd. Onder geestdriftige toejuichingen werd met een matig vaartje over den Singel en de Broersvest naar de Koemarkt gereden. Van daar ging het door de Oranjestraat, Gerrit Verboonstraat en Nieuwe Haven naar d e Burgemeester Knappertlaan en vervolgens naar den Vlaardingerdijk, waaraan de werf is gelegen. Uit vele huizen was de driekleur uitgesto ken en tal van bewoners hadden hun wonin gen met oranje getooid, hetgeen een fleurigcn aanblik opleverde. Tal van vereenigingen ston den langs den weg geschaard met vlaggen en banieren, terwyl ook ontelbare belangstellen den het voorbijtrekken der stoet gadesloegen. Velen hadden zich reeds in het vroege ochtend uur op het pad begeven, sommigen voorzien van een oude kist of een vouwstoeltje, ten einde van een goede plaats verzekerd te zijn. Omstreeks kwart over 1 bereikte de stoet het St. Liduinaplein, alwaar, vlak voor den hoofdingang van het Julianapark, de leerlin gen van de drie hoogste klassen van de open bare en bijzondere scholen aan Hare Majesteit een zanghulde hebben gebracht. Onder andere werd het door den dirigent van dit koor, den heer A. Baan, gecomponeerde Welkomstlied uitgevoerd. De Burgemeester stelde tijdens dit muzikale intermezzo de wethouders zyner ge meente aan Hare Majesteit voor. Een leerlinge van de Groen van Prinsterer- school bood de Koningin gedurende dit opont houd bloemen aan, welke waren samengebon den met linten in de Schiedamsche kleuren en dcor drie meisjes werden vastgehouden. Vriendelijk dankte Hare Majesteit, na het ge zang en onder luid gejuich en gewuif van kleine vlaggetjes, vervolgde de stoet, na een oponthoud van ongeveer vijftien minuten, zijn weg. Omstreeks kwart voor twee reed de auto van de Koningin het hek van het emplacement van Wilton-Feijenoord binnen. Over een met talrijke vlaggen versierden weg, werd tot het voor de directie-gebouw geplaatste paviljoen van ontvangst gereden. Voor het paviljoen waren ter verwelkoming aanwezig: de president-commissaris van de werf, de heer J. B. van der Houwen van Oordt de directie van Wilton-Feijenoord, bestaande uit de heeren: Verloop, Teschmacher, Willy Wilton en de Kanter en de chef van het mate rieel der zeemacht, vice-admiraal Vos. Hier werden nog aan Hare Majesteit voorgesteld Ir. 't Hooft, directeur van scheepsbouw, hoofd ingenieur van Dam, die speciaal belast was met het scheepsbouwkundig toezicht, Ir. Pot, 'electrotechnisch ingenieur, aan wien het toe zicht op de electrische installaties van den nieuwen oorlogsbodem was toevertrouwd, de hoofdofficier van den marine-stoomvaartdienst, de heer van der Haagen, de hoofdingenieur Schultz van de af deeling scheepsbouw) en de Vries, (van de af deeling machinebouw) en de heer Muller, die als vertegenwoordiger van de directie bij den bouw van den kruiser nauw betrokken is geweest. Nadat Hare Majesteit zich enkele oogen blikken met deze heeren had onderhouden, begaf zij zich, vergezeld van den oudsten directeur van Wilton-Feijenoord, den heer Verloop, en vice-admiraal Vos, te voet naar de plaats, waar de „De Ruyter" aan den wal lag. Duizenden en duizenden waren op het uit gebreide emplacement bijeen. Alleen houders van kaarten hadden toegang, maar aangezien 6000 kaarten waren uitgegeven, is het te be grijpen, dat het hier zwart van menschen zag. Het terrein was in drie vakken, a, b en c, ver deeld. Op vak a hadden de hoogst geplaatste genoodigden een plaats. Op dit gedeelte van het terrein, dat recht tegenover de loopplank van den kruiser is gelegen, waren twee groote tenten opgesla gen, waar ververschingen verkrijgbaar wa ren. Vak b was bestemd voor het hoogere kan toorpersoneel van de werf en machinefabriek en vak c voor werklieden en hun familie leden. Ook de weg van het pavillioen van ont vangst tot aan de loopplank was feestelijk gepavoiseerd. Aan verscheidene vlaggestok- ken waren luidsprekers opgesteld, teneinde cfe redevoeringen van Koningin en comman dant voor alle aanwezigen verstaanbaar te maken. In de muziektent speelde Wilton's Harmonie. Ter eere van het hooge bezoek aan den kruiser was de loopplank verlengd met een brug. Voor deze brug wachtte de kapitein ter zee A. C. van de Sande Lacoste, die met het commando over het nieuwe schip is belast, Hare Majesteit op. Nadat vice-admiraal Vos den commandant aan Hare Majesteit had voor gesteld, begaf de Koningin zich, vergezeld van vice-admiraal Vos, kapitein ter zee van de Sande Lacoste, den heer Verloop en de leden van haar gevolg, aan boord. Op het dek stond de geheele bemanning, de officieren in groot tenu en de equipage in keurige plunje, aange treden. Bij de valreep had de commandant der marine te Willemsoord, vice-admiraal Kruys, post gevat. Een weinig terzijde bevonden zich de eerste officier, kapitein-luitenant ter zee de Bruyne en de officier van de macht, luitenant ter zee der 2e klasse Gallas, terwijl 4 luitenants ter zee der 2e klasse als valreepgasten dienst deden. Zoodra de Koningin aan boord was, werd de Koninklijke Standaard geheschen en speel de de zich op het dek bevindende Marine kapel uit Den Helder, onder leiding van kapel meester Leistikow, het Wilhelmus. Toen de muziek was opgehouden, inspec teerde Hare Majesteit de eerewacht van mari niers, welke onder bevel van den len luite nant der mariniers Nass stond. Naast de val reep stonden equipage en onderofficieren baksgewijze aangetreden. Het geheel maakte een indrukwekkenden en kleurigen indruk. Na de inspectie van de mariniers, die allen van de bemanning van het schip zullen deel uitmaken, gaf kolonel van de Sande het bevel: „alle hens voor den boeg", hetgeen beteekent: opstellen op het achterdek. Intusschen begaf de Koningin zich met haar gevolg en de zich bij haar bevin dende autoriteiten naar de kajuit van den commandant. Wanneer het opstellen op het achterschip is geschied en de officier van de wacht zulks aan den commandant gerapporteerd heeft, be geeft de Koningin zich naar het achterschip. Hier heeft dan de plechtige overdracht van den kruiser plaats. Onder doodsche stilte neemt Hare Majesteit het woord. Officieren, onderofficieren en man schappen, Het was mijn wensch persoonlek aan boord van den kruiser „De Ruyter" aan wezig te zyn teneinde den commandant op te dragen het schip in dienst te stellen. Met de Marine verheug ik m(j bijzonder in dezen aanwinst, temeer daar wjj er op kunnen bogen, dat het schip op vader- landschen bodem is gebouwd en door Nederlandsche industrie is vervaardigd, terwijl het den toets der vergelijking met zyn soortgenooten in het buitenland ten volle kan doorstaan. Het zal ongetwijfeld op u allen bezielend inwerken en een eer voor u zijn te dienen op dezen kruiser, die den naam draagt van Nederlands grootsten admiraal. Gij zult krachtig kunnen meewerken aan het beste wat steeds in de Marine heeft geleefd, de voortzetting eener goede traditie, waarvan de grondslagen in de tijden van De Ruyter zijn gelegd. Ik besluit met den wensch, dat het dit schip beschoren zal zjjn onder Gods zegen steeds gelukkig te mogen varen en de eer van onze driekleur op alle zeeën hoog te houden. En thans noodig Ik den commandant uit den kruiser „De Ruyter" in dienst te stellen. Heel duidelijk klinkt het vorstelijk woord ook tot hen, die op het emplacement bijeen zijn, door. Nauwelijks had de Koningin haar rede be ëindigd, of commando's klinken, de wacht pre senteerde het geweer en de tamboers en pij pers van het korps Mariniers sloegen den Parademarsch. Als de Koningin de order gegeven heeft het schip in dienst te stellen, beveelt de comman dant den officier van de wacht, de Geus en de Commandovlag (de Commandant der Marine is immers aan boord) te hijschen. Zoodra deze order was uitgevoerd, sloegen de tamboers en pijpers den Vaandelmarsch, waarna de kapel wederom het Wilhelmus speelde. Vervolgens sprak de Commandant van de „De Ruyter" Hare Majesteit in de navolgen de bewoordingen toe: Majesteit. Met den meesten eerbied verklaar ik Uwe Majesteit het bevel over uwen kruiser „De Ruijter" op mij te hebben genomen en eerbie dig verzoek ik Uwe Majesteit wel mijn grooten dank te willen aanvaarden voor het vertrou wen door Uwe Majesteit in mij gesteld, door mij met dit commando te_belasten. Uwe hooge tegenwoordigheid heden op een voor Nederland en in het bijzonder voor uwe marine, zoo belangrijken dag, vervult ons met groote dankbaarheid en maakt dezen weg tot een voor ons onvergetelijken. Het heeft Uwe Majesteit destijds behaagd den naam van Nederlands grootsten admiraal, Michiel Adriaansz. De Ruijter te schenken aan uwen nieuwen kruiser en dit Uw hoog besluit, is door uwe marine met groote vreugde be groet. De hoogstaande figuur van De Ruyter, die vóór alles mensch was, en die vervuld van een hoog ontwikkeld plichtsgevoel, nimmer streed om het strijden zelf, doch steeds zijn beste krachten gaf, alleen en uitsluitend voor den vrede van het vaderland, dat hem zoo dierbaar was, deze figuur is steeds nauw met Uwe marine verbonden geweest en is ons aller voorbeeld. Majesteit, wij allen zijn op dit oogenblik doordrongen van den grooten ernst van de taak, welke ons is opgedragen. Uwe hooge belangstelling, de woorden door Uwe Majesteit tot ons gesproken, zij zullen steeds in onze herinnering blijven voortleven en een steun zijn om Uwen kruiser met onze beste krachten te leiden, daar waar zijn aan wezigheid noodig zal zijn, tot zegen, zooals De Ruyter dat gaarne placht te zeggen, van het lieve vaderland. Toen de commandant was uitgesproken, meldde hij zich bij den commandant der ma rine, wien hij mededeelde, dat hij den kruiser onder diens bevelen stelde. Hierna sprak kolonel van de Sande Lacoste de bemanning als volgt toe: Officieren, onderofficieren en manschappen. Gij waart er zoo juist getuige van, hoe ik tegenover Hr. Ms., onze geëerbiedigde Konin gin, verklaarde, het bevel over Hr. Ms. nieu wen kruiser „De Ruyter" te hebben aanvaard en als uw commandant heet ik u hartelijk welkom aan boord van dit prachtige schip en stel u daarbij voor den kapitein-luitenant ter zee H. G. de Bruyne, als eersten officier, den officier M.S.D. Ie klasse M. de Vries als hoofd machinekamer, en den" opperschipper J. H. A. Goedknegt als chef d'équipage. Het moet wel voor u allen een groote vol doening zyn te behooren onder diegenen, die aangewezen werden voor de bemanning van Hr. Ms. nieuwen kruiser. Ik denk daarbij in het byzonder aan de vele jongeren onder u, Hoogachtend, zij, die nog niet zoo lang in dienst bij Hr. Ms. Zeemacht traden. Voor hen toch in de eerste plaats zal de plaatsing aan boord van dit nieuwe schip overeenstemmen met de ver wachtingen, welke zij stelden toen zij zich aanmeldden voor den dienst. Doch voor u allen zal uwe plaatsing een aansporing te meer zijn uw werk met liefde en ambitie te doen. -Naast het houden in den keurigen staat, waarin het schip door de N.V. Wilton-Fijenoord werd opgeleverd, zullen wij in de eerste plaats onze krachten eraan moeten geven om het in gewikkelde mechanisme, dat de moderne krui ser is, te bedienen. Dit mechanisme is als het ware een ketting, waarvan ieder van U een schakel vormt. Een drachtig met waardeering van eikaars werk en met goede kameraadschap, zullen wij de schakels zoo hecht mogelijk maken, opdat die ketting zoo spoedig mogelijk sterk is en blijft, het schip berekend is voor zijn taak. Wij vangen heden ons werk aan onder hooge aanwezigheid van Hr. Ms. onze geëerbiedigde Koningin, hetgeen op ons een diepen indruk maakt. Aan onze gevoelens van dankbaarheid, van oprechte onwankelbare trouw e.. gehecht heid aan Hare Majesteit en haar Koninklijk Huis zullen wij uiting geven door een driewerf hoezee op Hr. Ms. onze geëerbiedigde Koningin. Leve de Koningin. Met den uitroep „leve de Koningin" stem den allen aan boord in met een driewerf „hoezee". De Koningin trok zich vervolgens ander maal voor enkele oogenblikken in de kajuit van den commandant terug. Nadat de geheele equipage zich langs het schip had opgesteld, inspecteerde de Koningin officieren en bemanning, waarna de comman dant de officieren aan Hare Majesteit voor stelde. Na afloop van de inspectie, stelde de equi page zich op het voorschip op voor een foto, waarop de Koningin ook Is afgebeeld. Toen de fotograaf zijn werk had gedaan, begaf de Koningin zich voor eenigen tyd naar de kajuit van den commandant, alwaar haar eenige ververschingen werden aangeboden. De equipage nam vervolgens dezelfde op stelling in acht, als bij de aankomst van de Koningin. Om drie uur ging Hare Majesteit van boord, hetgeen met hetzelfde ceremonieel gepaard ging, als de aankomst. De comman dant der Marine, de commandant van den kruiser en de eerste officier deden Hare Ma jesteit uitgeleide. Bij het van boord gaan, gaf de eerste offi cier bevel tot joelen en onder luide hoezee's verliet de Koningin den nieuwen kruiser. Toen de Koningin voet aan wal had gezet, werd haar standaard gestreken en gingen de pavoiseervlaggen tusschen de masten omhoog. De hofauto's waren inmiddels voor de loop brug voorgereden. Hare Majesteit nam in den eersten auto plaats. Zoodra de stoet, welke evenals op den heenweg door den commissaris van politie werd geopend, gevolgd door den burgemeester zich in beweging zette, vuurde het geschut van Hr. Ms. „De Ruyter" 35 saluutschoten af. Langs denzelfden weg ging het daarna door de stad naar het station terug. De be langstelling van het publiek was ook nu weer enorm. Omstreeks kwart over drie arriveerde de koninklijke stoet bij het station. De bur gemeester vergezelde Hare Majesteit tot bij den trein. Enkele minuten voor half vier vertrok Hare Majesteit om naar „Het Loo" terug te keeren. Stoomvaart My Nederland. Chr. Huygens, 3 October van Gibraltar. Johan de Witt, 2 October te Colombo. Johan v. Oldebarnevelt, 2 October van Singa pore. Marnix van St. Aldegonde, 2 October van Southampton. •Poelau Roebaih, 2 October van Genua. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 2 October van Genua. Alkmaar, 1 October van Arica. Atlas, 23 September te Curagao. Bacchus, 2 October van A'dam. Baralt, 26 Sept. van Curagao. Boskoop, 1 October van Curagao. Ceres, 2 October van Salonica. Deucalion, pass. 2 October Finisterre. Euterpe, 3 October van Bordeaux. Hebe, 3 October te 'Kopenhagen. Helder, 2 October van Rosario. Irene, 3 October van A'dam. Iris, 2 October Vi*n Belize. Juno, 2 October van Lissabon. Midas, van Curagao. Orestes, 2 October Dungeness gepass. Orion 2 October van Lissabon. Tiberius, 1 October Luxiri Trapanus, pass. 2 October Finisterre. Ulysses, 2 October van Tanger. Vesta, 3 October van Amsterdam. HollandAmerika Lyn. Beemsterdijk, 3 October van New York. Lochgoil, 2 October van San Francisco. Lochkatrine, 30 Sept. van San Francisco. Rotterdam, 1 October te Kingston. Holland—O.-Azië Lyn. Gaasterkerk, 30 September van Osaka. RotterdamZuid-Amerika Lyn. Alphacca, 2 October te Santos. Alpherat, 3 October van R'dam. Alwaki, 3 October van R'dam.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9