Stadsnieuws de strooper. Gebrs. PRONK, Het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. 15, 25 en 30 cent per 72 pcnd. Banketbakkerij, Keizerstraat. IWÊÊÊ i mni H Waar gaan we heen? Woensdag 7 October 1936 Heldersche Courant Tweede Blad F E U I L L E T ON. DOOR PETER BARON De voorstelling van het Dorus Rijkers-Fonds* De Minister maakte bezwaar* Firma Bazar „Tesselschade"* Licht op voor alle voertuigen Feestelijkheden in staat van voorbereiding - Besprekingen van het Oranjecomité met de Buurtcomité's. pe winter dienst van de t.e.s.o. In het bijvoegsel van de Heldersche Cou- t van j.i. Zaterdag, waarin opgenomen zijn winterdiènsten van trein, bus en boot, at onder den Beurtvaartdienst van de T E S.O. vermeld, dat het vertrek uit Den ■Helder o.m. om 10 uur plaats heeft. Juist dezer dagen is dit vertrekuur vervroegd. Het eerstvolgende vertrek uit Den Helder na 6.50 uur heeft om 9 uur plaats. Wij adviseeren om deze wijziging in het hoekje aan te brengen. het vaarprogramma VAN Hr. Ms. „de ruyter". Hedenmorgen met de Nederlandsche pervertegenwoordigers vertrokken. Gistermiddag te 17.30 uur passeerde de nieuwste aanwinst van de Nederlandsche Marine, Hr. Ms. „De Ruyter", den vuurtoren en circa een kwartier daarna werd op de rede voor Nieuwediep geankerd. Hedenmorgen half tien is de kruiser met de vertegenwoordigers der Nederlandsche pers vertrokken, vermoedelijk "oor het maken van een cruise naar het lichtschip Haaks. Vanavond komt de „De Ruyter" weder terug en zal dan het weekend te Nieuwediep doorbrengen. A.s. Maandag vertrekt het schip en arri- veert Zaterdag d.a.v. te Vlissingen om >s Maandags wederom zee te kiezen. Deze verschillende tochten zijn z.g. garan- tietochten, hetgeen beteekent dat de werf nog het risico draagt voor eventueele aan den dag tredende defecten. Het week-end, van 24 tot 25 October a.s. zal de „De Ruyter" in de hoofdstad door brengen. de huisdeurplaatjes. Niet 10, maar 20 cent. Het door ons in het nummer van Maandag opgenomen stukjes, betreffende de aanschaf fing van huisdeurplaatjes vereischt een cor rectie. Abussievelijk werd erin vermeld, dat de kos ten voor genoemde plaatjes 10 cent p. stuk bedragen. Dit moet zijn: 20 cent. schoeisel voor schoolkinderen. Ook voor de werkloozen gevraagd. Door den Helderschen Bestuurdersbond is het volgende adres aan het College van Bur gemeester en Wethouders gericht: Namens het bestuur van onze organisatie hebben onderget. de eer, Uw College beleefd te verzoeken, te willen bevorderen, dat ook dit jaar wederom aan de schoolkinderen schoeisel kan worden verstrekt, waarbij wij Uw College beleefd in overweging geven deze verstrekking in afwijking van voorgaande jaren, thans te doen ingaan op 1 November a.s., zulks met het oog op de koude en voch tige dagen, die zich in deze maand reeds dui delijk doen gevoelen. Voorts heeft ons bestuur de eer, Uw College beleefd te verzoeken, in welwillende overwe ging te nemen, dit jaar eveneens de werk loozen onder deze schoeiselverstrekking te be trekken, omdat ook zij, eensdeels door lang durige werkloosheid, andersdeels door inper king van de steunbedragen, veelal tot aan schaffing van deze onmisbare kledingsstuk ken niet meer kunnen overgaan. speldjesdag drankbestrijding. De j.1. Zaterdag gehouden speldjesdag voor de drankbestrijding, georganiseed door het Centraal Comité voor Drankbestrijding „Hel der", heeft opgebracht de somma van 152,42 Het Comité zegt dank aan allen voor de medewerking, welke het dit jaar in zoo ruime mate mocht ondervinden. 13) Een misdadiger maakt zelden meer dan één out, omdat er in den regel geen tijd is tus- schen den blunder en de betrapping, maar ennis wist niet, dat hij een blunder had ge blaakt. Wat hij zocht, vond hij gemakkelijk genoeg. Na de schijf een paar malen rondge- taaid te hebben, waarbij hij de geluidjes aan- achtig beluisterde, opende hij de safe. Hij aaide een lantaarntje uit zijn zak en liet den bundel even op het stapeltje brieven val- eh. De ongezegelde enveloppe, die bovenop opende hij het eerst. Den brief van George n Ralph, vrijwel een duplicaat van den brief fien Dennis zelf had ontvangen, wierp hij rzij, maar begeerig greep hij naar het stukje zitfler' dat" no= in de enveloppe was blijven liet T- ^et zijn ruï= naar het raam gewend "ij het licht op het strookje vallen. Sinds cte k)1 het den Iaatsten keer had gezien, was eur blauw in wit veranderd, en wat er op °nd "eschreven, was ook heel wat duidelijker jj.Worclen> hoewel Dennis er minder aan had. J as het twee keer en stond verstomd, dió en Safe 's eenige plaats op de wereld, niet safe is. De Strooper." jja e k°stte hem twee minuten, vóór hij ln- at hij er in geloopen was. Ralph had het Zooals wij reeds in het nummer van giste ren meldden, wordt a.s. Zondagavond in het Casino een voorstelling gegeven ten bate van het Helden der Zeefonds „Dorus Rijkers", en een voorstelling, die in ieder geval een doorslaand succes moet worden. Niet alleen dat den bezoekers en bezoeksters een avond wacht van eerste klas cabarettistisch genot, maar daarnaast voldoet men aan een plicht, die ieder Nederlander in het algemeen, maar in elk geval ieder Jutter in het bijzonder te vervullen heeft. En wel de verplichting het zijne bij te dragen ter verlichting van de nooden, waaronder Velen onzer oude redders, de mannen van de kust, gebukt gaan. Veel, zeer veel, deed het Fonds in den loop der jaren en menig oud-redder zag zich door de goede zorgen van dit Fonds een rustigen levensavond bezorgd, een rust, die hem rechtens toekomt. Maar... wil men voortgaan met blijvend steunen, dan moet het Fonds beschikken over contanten. Want dezen alleen maken het mo gelijk daadwerkelijken steun te verschaffen. Welnu, Nieuwediepers, ge kent de gevaren en de heldenmoed die deze, thans oude men- schen eens doorstonden. Weet dan, dat velen van hen thans opzien naar Uw daad. Koopt een plaatsbewijs voor de voorstelling van a.s. Zondagavond en breng aldus Uw steentje bij in dit prachtig streven. Er wordt op U gerekend. Ten overvloede laten wij hieronder nog de adressen volgen, waar men zich van kaarten kan voorzien 1.10 en 0.60). Bij boekhandel: Daan Schreudér, Koningstraat. Egner, Keizerstraat. Duinker, Spoorstraat. Boendermaker, Koningdwarsstraat. De Wit, Keizerstraat. Bergman, Van Galenstraat. P. Spruit, Kanaalw^g. En voorts aan het Casino en aan het Bu reau der Heldersche Courant. DE NIEUWE ESPERANTOCURSUS VAN „NOVA SENTO". Evenals ieder jaar organiseert de neutrale Esperantistenvereeniging „Nova Sento" ook dit jaar weer een wintercursus voor begin ners. In de afgeloopen weken is op ruime schaal propaganda gemaakt voor het Espe ranto; door vrijwel geheel de stad is een propagandablad verspreid, terwijl de campagne besloten werd met een revue, welke Zondag j.1. in „Musis Sacrum" werd opgevoerd; als gevolg daarvan gaven zich reeds verschil lende stadgenooten als cursist op. De vol gende week (datum en plaats worden nader bekend gemaakt) vangt de nieuwe cursus aan, die volgens een geheel nieuwe methode geleid zal worden, n.1. de „L.E.E.N.-methode", die een zeer gunstigen indruk gemaakt heeft in Esperantokringen. Deze methode is deels op grammatica, deels op de rechtstreeksche methode gebaseerd en heeft dit groote voor deel, dat men op prettige, attractieve wijze in de geheimen van het Esperanto wordt ingewijd. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar een advertentie in het Advertentieblad van heden. HET CABARET DER AMATEURS. Men schrijft ons: Het Cabaret der Amateurs (eerste Serie) in „Musis Sacrum" oogstte een groot succes. Op veler verzoek zal a.s. Zondag een herha ling plaats vinden. Dat wil zeggen, een reeks van nieuwe amateurs, die door het uitgebreid programma niet aan het woord konden ko men. Zooals in de advertentie in dit blad wordt medegedeeld, kunnen instrumentale en vocale dilettanten zich alsmede aanmelden. niet geschreven, dat was duidelijk genoeg. Wie ook de Strooper mocht zijn, in geen geval Ralph. Die miste zoowel de verbeelding als de koelbloedigheid van de legendarische schim, die dit briefje had onderteekend. Op dat moment werd voor Dennis de Stroo per, tot nu toe slechts een naam, een tastbare dreiging, die uit den weg geruimd moest wor den. Hij voelde een hevige woede tegen dien geheimzinnigen bemoeial in zich opkomen. Hij vloekte zacht, maar toch niet zóó zacht, dat iemand, die aan het sleutelgat stond te luiste ren, het niet kon hooren. Die iemand was Ralph. Een paar minuten geleden door een electrisch alarmschelletje, dat de geluiddem pende muren van zijn slaapkamer niet kon doordringen, gewekt, had hij gauw een jas aangetrokken en was de gang op geslopen. Juist toen Dennis vloekte, richtte hij zich op, knipte de ganglamp aan en smeet tegelijk de kamerdeur wijd open. Zoodoende beging hij een noodlottige ver gissing. Hij kwam daardoor als een silhouet in de deuropening te staan, tewiji Dennis in het donker bleef. Bovendien en dat was nog erger schrok Dennis, die de moeilijke kunst, uit zijn zak te schieten, niet voor niets had ge leerd. Bij voldoenden tijd om zich te bezinnen zou hij zich misschien op een andere wijze verdedigd hebben, maar hij had zich aange wend, in oogenblikken van gevaar vlug te den ken en nog vlugger te handelen. De revolver in zijn zak was van een silencer voorzien en Ralph stierf zonder te weten, wat hem gedood had; alleen een zachte klik ver brak de stilte. Dennis zag Ralph weg glijden en ineenkrimpen op den vloer. In die houding kwam de logge figuur hem bekend voor, en vóór hij de kamer verlaten had, zag hy precies, waar hij aan toe was. Hij keek op zyn broer neer: Ralph was dood. De kogel Tegen de redactie van een alinea in de onlangs vastgestelde Legesveror dening. Naar aanleiding van het door ons Ge meentebestuur ter goedkeuring voorgedragen raadsbesluit tot wijziging van de Verordening op de heffing van rechten wegens verrichtin gen ter secretarie, van den ambtenaar van van den burgerlijken stand of ten kantore van den Commissaris van Politie, heeft de Voorzitter van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland medegedeeld, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken bezwaar maakt tegen de redactie van het laatste lid van art. 1 dier verordening, met name tegen de be paling, volgens welke vertegenwoordigers van vereenigingen en in stellingen, welke werk zaam zijn voor algemeen maatschappelijk be lang, op een door hen daartoe schriftelijk ge daan verzoek door het college van B. en W. van betaling van de in genoemd artikel be doelde rechten kunnen worden vrijgesteld. De Minister is van oordeel, dat een dergelijke bepaling in belastingverordeningen gevaar voor willekeur kan opleveren en daarom niet toelaatbaar is, in verband waarmede op wij- ging er van in een meer positieve bepaling wordt aangedrongen. Burgemeester en Wethouders hebben, naar aanleiding van deze opmerking, den Voorzit ter van Gedeputeerde Staten medegedeeld, dat zij de zienswijze van den Minister ten aan zien van de redactie dezer bepaling niet kun nen deelen. Onder meer werd opgemerkt, dat de des betreffende bepaling sedert 3 November 1921 in de legesveroredning voorkomt en dat daar tegen van Regeeringswege tot dusverre nog nimmer bezwaren zijn gemaakt. De argumenten hebben Gedeputeerde Staten echter niét kunnen overtuigen van de wen- schelijkheid de bestaande bepaling te hand haven. Zij geven daarom in overweging te be vorderen, dat de bepaling, waartegen door den Minister van Binnenlandsche Zaken bezwaar gemaakt is, gewijzigd wordt als volgt: „Vertegenwoordigers van vereenigingen en „instellingen, welke werkzaam zijn voor alge- „meen maatschappelijk belang, zijn van beta- „ling van de in dit artikel bedoelde rechten „vrijgesteld. Van de vrijstelling wordt door „Burgemeester en Wethouders een schrifte- „lijk bewijs verleend, dat bij iedere aanvraag „ter verkrijging van de in het eerste lid be doelde stukken moet worden vertoond. Dit „bewijs kan te allen tijde door Burgemeester „en Wethouders worden ingetrokken. Het in „dit lid bepaalde geldt niet voor de rechten „genoemd onder letter g." B. en W. stellen thans den Raad voor, on der intrekking van diens besluit van 21 Juli 1936, de wijzigingsverodening met inachtne ming van deze redactieverandering in haar geheel opnieuw vast te stellen. Speculaas had hem juist tusschen de oogen getroffen en de gevolgen waren hoogst onpleizierig. Ze konden echter, zooals Dennis heel goed be greep, nog veel onpleizieriger worden. Nog nooit had hij iemand gedood, en ook nu had hij dat niet gewild, maar desondanks lag zijn broer daar, en hij was er niets mee opgescho ten. Wat hij gezocht had, bevond zich in han den van den Strooper. Dennis knarsetandde, stapte over Ralph's lichaam heen en liep vlug de gang door. Vreemd genoeg had hij aan Barbera's aan wezigheid in huis heelemaal niet meer ge dacht totdat de deur van haar slaapka mer openging en hij haar plotseling zag staan. Zij had een dunne kimono aan en staarde met wijdopen oogen de gang in. Eén oogenblik keken zij elkaar strak aan zonder zich te bewegen. Toen zakte haar blik lang zaam weg en richtte zich op het lijk van haar vader. Plotseling gaf zij een gil. Dennis, inmid dels tot zichzelf gekomen, sprong als de wind de trappen af, rukte de voordeur open en «wilde de Upper Brookstreet inhollen, maar kwam toevalligerwijze terecht in de armen van inspecteur Keating. X. Barbara's gil was de oorzaak geweest, dat Keating de straat over stak juist op het mo ment, dat Dennis naar buiten rende. De schok van de botsing had beide mannen bijna om vergeworpen, maar Keating vond zijn tegen woordigheid van geest gauw genoeg terug en greep den ander zoo stevig vast, dat deze meende zijn arm te voelen breken. „Laat los, verd..." grauwde Dennis. „Gehaast?" vroeg Keating welwillend en keek op, toen uit het huis een tweede gil klonk. „Dat meisje heeft goede longen! Kom eens mee, jij!" Hedenmiddag van 3 tot 5 uur nog geopend. Gistermiddag heeft te 3 uur in het Militair Tehuis, Spoorstraat (bovenzaal) de opening plaatsgevonden van de bazar „Tesselschade". Na datgene wat men reeds in de Hel dersche Courant van Zaterdag j.1. heeft kun nen lezen, lijkt het ons eigenlijk overbodig wederom hier neer te schrijven wat „Tessel schade" eigenlijk wil. In het kort zij er even wel nogmaals de aandacht op gevestigd, dat deze vereeniging zich beijvert diegenen gelde lijk of op andere wijze te steunen, die men wel eens noemt: de stille armen. Gistermiddag waren wij aanwezig op de bovenzaal van het Militair Tehuis en reeds bij den eersten oogopslag bleek het over duidelijk, dat men in de afgeloopen maanden niet stil gezeten heeft. Integendeel, de vele kleedjes, kinderkleeding, mutsjes, fijne hand werken, kunstnijverheidsartikelen, luxe voor werpen en tal van andere, zeggen zelfs den mannelijken reporter, dat men niet met de handen in de schoot gezeten heeft. Dit alles hebben werkzame dameshanden keurig geëtaleerd op eenige groote tafels, zoodat 't groote aantal voorwerpen op z'n voordeeligst uitkomt. Dat we hier in Den Helder bij gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernard feest gaan vieren, staat als een paal boven water. We hadden al van diverse zijden vernomen, dat er buurtcomité's opgericht waren, die ieder voor zich van plan zijn hun buurt te versieren, terwijl ons ook bekend was, dat zich een Oranjecomité, samengesteld uit bestuurders van de Algemeene en Christelijke Oranjevereeniging, gevormd had, dat zich voorstelt om de feestelijkheden ter plaatse te entameeren en te leiden. Waar zoo velen ieder voor zich en zonder be paald onderling contact werkzaam waren voor hetzelfde groote doel, sprak het vanzelf, dat het ter eenig. overleg moest komen. In deze heeft het Oranjecomité het initiatief genomen en de deputaties van alle buurtcomité's uitge- noodigd om op een vergadering te verschijnen, waarin over de verschillende zaken overleg gepleegd zou kunnen worden. Die vergadering heeft gisterenavond in de bovenzaal van het Kegelhuis plaats gehad. Er was veel belangstelling voor. Aan den be stuurstafel zagen we, onder voorzitterschap van den heer J. de Jong, voorzitter van de Chr. Oranjevereeniging hen, die zich bereid verklaard hadden het Oranjecomité te vormen. Voorts waren liefst 17 buurtcomité's vertegen woordigd, n.1. die van de Jan in 't Veltstraat, Molenstraat, Fazantenstraat, Weezenstraat, Kuiperstraat, le en 2e Vroonstraat, Koning-, Spoor- en Keizerstraat (K.S.K.), Vlaming straat, Oostslootstraat, Krugerstraat, Molen gracht, Hoogstraat, Nieuwstraat, Stakman Bossestraat, Sternstraat en Brouwerstraat. Ruim half negen opende de heer de Jong de vergadering, waarna hij herinnerde aan de blijdschap, die er in den lande was, toen de mare van de verloving van Prinses Juliana tot ons kwam. De stemming steeg ten top, toen P,rins Bernhard zal op zoo'n sympathieke wijze aan ons volk voorstelde, vooral zijn rede voor de radio sloeg in. Ook Den Helder eischte haar deel van de algeheele feestvreugde op. Thans maken we ons gereed om het huwelijk te gaan vieren en nu is contact noodig, willen de buurtvereenigingen onderling en de Oranje- Hij duwde Dennis voor zich uit. En waar schijnlijk zou hij hem met geweld met het jonge meisje, dat juist de stoep af kwam vlie gen, geconfronteerd hebben, als Dennis niet plotseling was blijven stilstaan en achteruit had getrapt. Zijn hak belandde vierkant op Keating's teenen, tengevolge waarvan de in specteur zijn gevangene, weliswaar onvrijwil lig, voor een oogenblik wat losser vasthield. Meteen voelde Keating een vuist onzacht zijn gezicht aanraken, waardoor hij genoopt werd zich op den grond uit te strekken. Zooals hij later verzekerde, waren by die gelegenheid drie van zijn voortanden los gaan zitten. Toen hij weer half overeind was gekrab beld, was Dennis al veertig meter weg en ijverig doende om dien afstand nog te ver- grooten. Keating, met zjjn voet in de hand, sloeg den aftocht van zijn gevangene bespie gelend gade. Zelfs de verschijning van Bar- bara kon hem er niet toe bewegen iets te on dernemen. Hij zat en keek. „Om Gods wil, houd hem tegen!" hijgde Barbara, „Die man heeft mijn vader vermoord!" Keating ontstelde. „Vermoord? Ik dacht niet, dat die snaak zijn knapper zou gebrui ken." „Doe toch iets, doe toch iets," gilde zij bijna en probeerde hem overeind te zetten. Hij voldeed aan haar verlangen, haalde een klein zilveren fluitje uit zijn zak en blies daarop! „Hy zal niet ver komen," verzekerde hij en keek juist bijtijds op om zijn omvangrijke ge stalte tusschen een bezwijmend meisje en den harden weg te kunen plaatsen. Meteen stond hij op, nam de bewustelooze Barbara in zijn armen en keek de straat af. Dennis was niet meer te zien, maar achter de ramen begon nen hier en daar nieuwsgierige gezichten te I Vrijdag 9 October. Casino, 8 uur. Amusements-avond. Bond van Chr. Marine-Personeel. Zaterdag 10 October. Casino, 8 uur. Causerie Opera „Faust", met bal na. Ons bleek dan ook, dat reeds vóór de ope ning tal van damesoogen met begeeren naar diverse stukjes fraai handwerk gluurden, waaruit men slechts de voor Tesselschade prettige conclusie, n.1. van verkoop, kan con- cludeeren. Het was Mevr. KruysKoumans, die de bazar officieel opende en hierbij namens het bestuur woorden van hartelijken dank bracht aan het adres van de vele helpsters, die er voor gezorgd hebben, dat men zoo goed voor den dag mocht komen. Zij sprak de hoop uit, dat van het tentoon gestelde een ruim gebruik gemaakt zal wor den, iets wat door de aanwezige dames met applaus geaccentueerd werd en waarbij ook wij ons kunnen aansluiten. Wij wenschen „Tesselschade" goed succes en deelen ten overvloede nog mede, dat de bazar ook hedenmiddag geopend is en wel van 3 tot 5 uur. vereenigingen elkaar niet in de wielen rijden. Vandaar de oproep voor deze vergadering. De burgemeester zou deze bijeenkomst zeker be zocht hebben, ware hij niet verhinderd. Dit spijt den voorzitter zeer, daar het bekend is, dat de heer Ritmeester de beweging, zooals die thans tot uiting komt, krachtdadig steunt en hij dezen avond zeker van advies had kunnen dienen. Komende tot de eigenlijke punten van be spreking, zeide de heer de Jong, dat het Oran jecomité de zelfstandigheid van de buurtcomi té's niet wenscht te beperken. Het zou echter kunnen zijn, dat de buurtvereenigingen behalve de versiering van hun straten, feestelijkheden zouden willen organiseeren. In deze gevallen nu is overleg en samenwerking natuurlijk noo dig. De bedoeling is, dat er een algemeen feest op touw gezet wordt, terwijl de verrichtingen van de buurtcomité's daar onderdeelen van moeten zijn. Een programma staat nog niet vast, omdat men nog niet weet over welk be drag men kan beschikken. Wel kan de voor zitter mededeelen, dat de opbrengst van de collecte niet zal zijn, waarop men gehoopt had. Dit komt ook omdat een ieder, die voor het feest voelt, al aan het comité in zijn buurt af gedragen heeft. Vandaar dat ook het punt van de financiën wel aan een bespreking onder worpen mag worden. Vast staat, dat alleen versiering niet voldoende is, er moet een feest omheen gebouwd worden. Als de heer de Jong dan het woord aan de vergadering laat, is het allereerst de he:r Makelaar (Molenstraat), die daarvan gebruik maakt om te constateeren, dat hij niet veel van deze bespreking verwacht, daar hij van het comité dacht te zullen vernemen over hoeveel er beschikt kon worden. En passant laakt h;j het in de Oranjevereenigingen, dat zij zoo wei nig waardeering tot uiting gebracht hebben voor de keurige versiering, die ter gelegenheid van de verloving van de Prinses in de Molen straat aangebracht was. Woensdag 7 Oct17.53 uur BB——WBJMim - nr ij verschijnen. Daar was Keating niet erg op gesteld en hij hinkte met zijn last naar de open deur. Door zijn scheen er tegen te stooten vond hij in de hal een stoel, legde Barbara daarin en begon den muur te betasten om den scha kelaar te vinden. Toen het licht aan was, keek hij eens rond en luisterde. Er was in het huis niets te hooren, en een oogenblik wist hij niet, waar hij aan toe was. Hij zag het naambord De bewoner van flat 1, Smythe, was volgens het kaartje niet thuis. Evenmin mevrouw Hill- borough van lat 2, maar de heer Ralph Teyst was thuis. Niet thuis zou meer overeenkom stig de waarheid geweest zijn, overpeinsde Keating, terwijl hij bedenkelijk naar Barbara keek. Hij vond het kil in huis. Daarom trok hy zijn jas maar uit en sloeg die om haar heen. Juist was hij aan 't overleggen, of het raad zaam zou zijn, haar naar boven te brengen, toen hij den vreedzam,en blik van detective sergeant Brown ontmoette, die in de deur opening stond. „Kerrow zit achter hem aan, mijnheer," meldde hij. Keating knikte. „Ik dacht wel, dat we niet lang zouden hoeven te wachten, eer onze Dennis het een of ander ging ondernemen," zei hy langzaam. „Kom mee naar boven." „En de dame hier, mijnheer? Zal ik haar meenemen?" „Iemand zal dat in elk geval moeten doen. dus vooruit maar!" Hvj ging opzij en liet Brown met Barbara in de armen voorgaan. De drie trappen v. dit huis waren de langste en moeilijkste, d e Keating ooit beklommen had. Hij bedacht er nieuwe en hoogst oorspronkelijke benamingen voor, eiken keer, dat de gekwetste teenen vaa

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 3