irpiijKe ruïne Laatste Telexberichten Vrachtrijder redt vijf menschenlevens te Woerden Marktberichten* Uit onze Omgeving WIERINGEN ned. r.k. volksbond, ANNA PAULOWNA De brand op de „Marnix van St Aldegonde". (Zie Eerste Pag Vergadering van de Midden- standsvereeniging „Wieringen" gisterenavond in café Veerdig te Hippolytushoef. Aanwezig 35 leden. Ka opening door den voorzitter, den heer r j Bosker, worden notulen en jaarver- lag'door den secretaris, den heer C. Duijn ker gelezen en onveranderd onder dankzeg ging goedgekeurd. Uit het jaarverslag kunnen we opmaken, dat er in liet afgeloopen jaar 5 algemeene en - bestuursvergaderingen zijn belegd. Er is één feestavond gehouden, een reclame-op tocht en twee maal een reclameweek. Een druk jaar, een jaar van actie. Ingekomen stukken. Er werd ecnige correspondentie voorge lezen over heffing leges geiden ventvergun ningen. Ue voorgestelde verhoogingen kon den geen doorgang vinden. Aan deze zaak wordt nog steeds gewerkt. Vervolgens leest secretaris Duijnker en kele ingekomen stukken vooi van liet honds- bestuur betreffende het tegengaan van prijs verhogingen, in verband met den monetai- ren toestand. Vervolgens een schrijven, waarin de heer en mevr. Bosker—Koorn hun dank betuigen voor het hun aangeboden huldeblijk, bij de herdenking van hun 25-jarig huwelijksfeest. De rekening. De heer Ph. Deijs brengt als lid der kas- commissie verslag uit van de rekening. Hier uit vermelden we dat de ballerowedstrijd een batig saldo opleverde van f 128.56 en de puzzlewedstrijd een nadeelig idem van f 200.84. De totaal ontvangsten met bezit be- loöpen f 1161.44. De totaal uitgaven f 686.11. In kas is dus f 475.13. De uitkomsten der feesten tijdens de tentoonstelling voor kort geleden gehouden, vallen buiten deze reke- ning- x B est uursverkiezing. Daar reeds sinds twee jaar geen bestuurs verkiezingen zijn gehouden, stelt het be stuur voor en blok af te treden. Het bestuur, bestaande uit de heeren C. J. Bosker, C. Duijnker, J. C. Klein, D. Min nes, N. Kaan, B. Kat en B. H. Kraan, is echter herkiesbaar. De vijf eerstgenoemden worden herkozen, terwijl de heer B. Kat zich niet meer her kiesbaar stelt. In diens plaals wordt geko zen de heer Ph. Deijs. De heer B. H. Kraan wordt niet herkozen, doch moet plaats ma ken voor den heer W. Kaan. Allen nemen hunne benoeming aan. De heer B. Kat heeft 20 jaar zitting in het bestuur gehad en wordt met warme woor den van dank hulde gebracht voor het vele werk ten bate der vereeniging verricht. Ook den heer B. H. Kraan wordt dank gebracht voor alles wat hij in het belang der vereeni ging heeft gedaan. Medegedeeld wordt, dat wederom een boekhoudcursus onder leiding van den heer Knipmeijer is begonnen en dat leden of ge zinsleden in de gelegenheid worden gesteld die te volgen met eenigen steun van de ver eeniging. Reclameweek. Dit was wel het hoofdpunt van de ver gadering. We kunnen hierover melden, dat in begin sel is besloten weer een ballerowedstrijd te organiseeren, en dat verdere besluiten hier over zullen worden genomen op een alge meene vergadering, te houden op a.s. Woens dag te den Oever. Autobussen zullen van Westerland en Hippolytushoef rijden, om de leden daar heen te brengen. Rondvraag. De heer Rasch verzoekt vroegere toezen ding der convocatie. De heer P. Spaander zou altijd een auto bus willen laten rijden, voor leden welke de vergadering willen bezoeken. Re heer R. J. Blaauboer wil elk lid een reglement doen toekomen. Wat de twee eerste punten betreft, wordt medegedeeld, dat aan de verzoeken aandacht zal worden besteed. Ten aanzien van wat bet laatste betreft, wordt medegedeeld, dat zoodra mogelijk voorstellen zullen worden ge "aan het reglement op sommige punten te Wijzigen. heer Jb. Tijsen vraagt hoe het komt, pat de contributie zoo hoog is (f 3.50 per jaar). Voorzitter zegt, dat deze niet hoog is, maar zelfs laag bij andere afdeelingen ver geleken. Voorzitter zet uiteen wat wij al- zoo voor onze contributie hebben. Prf'er wordt nog gevraagd over het borg- stelhngsfonds. Voorzitter deelt mede, dat hier ter plaatse werl°tmmiSSie 'S tfeinstallcerd, doch nog niet Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. ,nis!ei;en. vergaderde in lokaal Veerdig de 'd. wieringen van bovengenoemden bond. i euim acht uur opende de voorzitter, „,er A. v. Dongen, de vergadering met den lr- Groet, waarna de secretaris, de heer Kos'er, de notulen voorlas, die onver sierd werden goedgekeurd, i oor afwezigheid van de controlecommis- on van hef financieel beheer geen mntwoording gedaan worden. ue heer Koster deelde omtrent het win- wprogram mede, dat zooveel mogelijk aandelijks zal worden vergaderd. Boven- "er? Za' °b °f 3 avonden de heer v. Slin- «enand spreken, een z.g. cursusvergade- 'tig nok zal de Geestelijke Adviseur een p al '"zingen houden en tenslotte zullen twee feestavonden gegeven worden, aar de leden met hunne dames vrij toe- \tS "ebben. F.en rijk program dus! 8 r'eze mededeelingen werd verslag uit- v„ van de centrale raadsvergadering «n den Nprl. R K volkshond, gehouden 11 J. - te Haarlem. Ven0 ,lns:P'5nrr|en stukken werden allen r kennisgeving aangenomen, waarna Cf, r"n«vraag volgde. Hier sprak de G. A. a keet woord van waakzaamheid naar anie.dinp, van de Zondag j.1. voorgelezen g'sschoppeiijke brief. voorzitter sloot op de gebruikelijk wijze WIERINGEN. Onderwijs. Tot onderwijzer aan de O. L. School te Den Oever is ter tijdelijke vervanging van den heer J. Kuiper, benoemd de heer N. H. Biersteker uit Den Helder. Dienstplicht. Door de plotseling gewijzigde voorschriften van de Dienstplichtwet zal nog deze maand de inschrijving van jongelingen, geboren in 1918 voor den dienstplicht moeten plaats hebben. In het bijzonder bestaat voor de aangifte gelegenheid op 19 en 20 October a.s. ter gemeentesecretarie. Filmavond. De vereeniging „Het Hooge Land", Chr. Ver. tot stichting en instandhouding van Arb. Koloniën, zal op 9 November a,s. in Cinema De Haan een filmavond geven. Loop der bevolking over Sept. Ingekomen: P. F. van Overmeeren en echt- genoote uit Medemblik; Mw. T. Lont uit Castricum; Mw. A. M. FeenstraDietz uit Amsterdam: W. de Vogelaar uit Medemblik; Mw. M. A. Veldboer uit Harlingen; L. Poort vliet uit Hoedekenskerke; Mw. J. E. Omis- Bakker uit Texel; N. v. d. Wal uit Leeuwar den; Mw. H. Faber uil Barradeel; Mw. L. Slippens uit Gaasterland; J. A. v. d. Weijde uit Westervoort; Wed. G. Vervailje, geb. Bakker uit Wieringerwaard; D. de Haan uit Achtkarspelen; G. Veenstra uit Smallinger- land; M. Hoogesteger en gezin uit Boxtel; Mw. Th. BaasC.apello uit 's-Heerenhoek; A. Schreuder uit Den Helder; Mw. A. M. Bier man uit Amsterdam; A. G. Versluis en ge zin uit Medemblik. Vertrokken: S. Wigboldus naar Aduard; H. de Vries e. e. naar Den Helder; H. K. van Kalsbeek en gezin naar Den Helder; Mw. D. J. Blaauwboer naar Den Helder; H. Rib- bink naar Gorssel; Mw. E. v. 't Riet naar Naaldwijk; Mw H. Bos naar Schagen; A. Bergwerff en gezin naar Rozenburg; Mw. W. van Arnhem-Buur naar Den Helder; A. L. Bruijnooge en gezin naar Wieringerwaard; R. Strikwerda naar Baarderadeel; H. Bene- dick en gezin naar Barsingerhorn; H. Wee- reis en gezin naar Zwijndrecht; D. Feitsma en gezin naar Medemblik; Mw. G. Bos-de Krijger naar Schipluiden; H. v. d. Wal naar Oudega; Tj. Veenstra F.zn., naar Achtkar spelen. DEN OEVER. Visscherij. De wulkenvisscherij, die, zooals wij verle den week berichtten, met ingang van 1 Oc tober is aangevangen, geeft over het alge meen reden tot tevredenheid. De prijzen zijn gunstig te noemen, nl. ongeveer 30 cent per K.G., hetgeen neerkomt op f 21.— per baal. Blijft het buitenland vragen, dan gaan de wulkenvisschers, naar wij hopen, een goed seizoen tegemoet. De palingvisscherij is tot op heden over de geheele linie nog niet bepaald gunstig te noemen. Wel zijn ei enkele gelukkigen on der de visschers, die mooie besommingen maakten, doch het meerendeel blijft ver be neden het normale. Vangsten zooals die ver leden jaar meermalen voorkwamen, laten tot nu toe nog op zich wachten. De prijs is de laatste week iets gestegen. Van de 27 ct. liep de paling op 32'A cent per pond. Wij zullen maar vertrouwen, dat de thans af nemende maan nog veel goed maakt. ik -ii::> j Jaarvergadering „Apollo". Naar men ons mededeelt, zal de Harmonie- vereeniging „Apollo' a.s. Zaterdagavond haar ledenvergadering houden in de zaal „Wiron" van den heer Lont. Deze vergade ring is slechts toegankelijk voor leden en eere-leden. HIPPOLYTUSHOEF. Burger Brandwaarboi a„reeni- ging „Wieringen." Woensdagmorgen 10 uur vergaderde bo vengenoemde vereen, in de zaal van den heer C. Scheltus. Om stipt 10 uur neemt de voorz. de heer Br. Kat het woord en heet de aanwezigen van harte welkom. Het bestuur was op een enkeling na voltallig, terwijl geen der leden was komen opdagen. Wel een bewijs hoeveel vertrouwen men in het bestuur der brand waarborg steit. Spr. geeft dan een beknopt overzicht van het afgeloopen boekjaar. Op 15 Oct. is er brand geweest bij wed. Klein op Stroe; 17 Oct. bij D. Lont, Elft; in Mei bij C. Kinne en op 18 Nov. had er eveneens een gebeurtenis plaats, welke vastgelegd werd in de boeken der vereeniging. Het betreft hier het overlijden van den heer Jb. Keizer welke spr. in eenige toepasselijke bewoor dingen herdenkt en zijn verdiensten gedu rende de 45 jaar dat deze bestuurslid was, memoreerde. Thans is de heer Th. Boersen voor hem in de plaats getreden. In het afgeloopen jaar werd het 50-jarig bestaan gevierd, hetgeen gepaard ging met èen feestelijke vergadering in Cinema de Haan. Verder deelt voorz. mede dat de ge- noodigden zeer tevreden waren over hun ontvangst op Wieringen. Aan kleine brandschaden werd betaald to taal ongev. f 70. Met de herverzekeringsmaat schappij werd aangenaam samengewerkt en alle schaden werden tot genoegen van beide partijen geregeld. Zooals bekend is de Wie- ringer brandwaarborg herverzekerd bij de Provinc. Coöperatieve Vereen, tot dekking van brandschaden in Noord-Holland (P.C. V.g.a.) Voorzitter deelt mede, dat besloten werd de premie van brandgevaarlijke panden en goederen te brengen op f2.50 per mille. Hieronder vallen hoofdzakelijk met riet ge dekte panden en ook de visehnetten. Het blijkt, verder dat er 32 nieuwe inschrijvin gen zijn geschied. 159 polis-veranderingen werden aangebracht. Vervolgens geeft voorz. het woord aan den secretaris, den heer W. de Vries, die de notulen leest. Deze worden onveran derd goedgekeurd. Thans verstrekt de heer Jn. Bruul (pen ningmeester-administrateur) het jaarver slag. De voorzitter kan niet nalaten een bijzon der woord van dank te brengen aan den heer Bruul voor zijn keurige administratie Hoewel ieder jaar de boekhouding in orde was, merkt hij op dat de administratie thans dusdanig is ingericht dat ze geheel is aangepast bij de eisehen des tijds, waarom hij een compliment brengt aan den admi nistrateur. De rondvraag brengt slechts enkele inlerne punten naar voren. Daarna sluiting. Vergadering Biljartvereen. De in café Slikker gehouden vergadering van de biljartvereeniging „Anna Paulowna" was goed bezorht. De commandant van Hr. Ms. kruiser .De Ruyter" spreekt een dankwoord tot de delegaties van de ver schillende vereenigingen, die Maandag aan boord geschenken kwamen aanbieden De voorzitter, de heer W. Alkema, sprak een kort openingswoord, de notulen van den heer C. Slikker werden onveranderd vast gesteld en nadat de heeren P. Wilms en G. Philipsen de rekening van den penning meester, den heer P. Smit in orde hadden bevonden, werd ook deze goedgekeurd. De ontvangsten bedroegen f 42.90, de uitgaven f 22 72, zoódat er een voordeelig saldo van f 20.18 was. Men besloot de contributie op f 1.50 te handhaven en bestemde een klein gedeelte van deze inkomsten voor biijarthuur. Drie personen bedankten als lid, maar drie anderen traden toe. Aan de competitie, die Dinsdag 20 October in café Slikker aan vangt, terwijl om beurten daar en in café Alkemade gespeeld wordt, zullen dus weer 24 biljarters deelnemen. Ér komen prijzen, ter waarde van f 3, voor de winnende groep, voor hem, die de hoogste serie maakt en voor degeen, die de meeste partijen wint. Met algemeene siemmen werden de hee ren W. Alkemade, C. Slikker en P. Smit, resp. als voorz., secr., en penn. herkozen. Bij de bespreking over de te houden wed strijden, verklaarden de leden zich bereid weer te voldoen aan de verzoeken uit Bree- zand en Enkhuizen om daar te komen spelen en hier een return match te houden. Ook tegen clubs uit Oudesluis en Den Hel der zal men gaarne een uit- en een thuis wedstrijd spelen. Met den wensch, dat de a.s. competitie weer een prettig verloop mag hebben, sloot voorz. de vergadering. Donderdag en Vrijdag, aanvangende om 8 uur, en Zondag, aanvang 7 uur, wordt voor de beide afdeelingen van de Maria congregatie een tridium gegeven. De confe renties worden gehouden door Majoor Ban- gert, vlootaalmoezenier te Den Helder. R.K. voetbal. Z.A.P. 1 speelt Zondagmiddag tegen Conze- lo I (Waarland). Z.A.P. 2 gaat per bus naar „Sint Jan" 1 (De Beemster). De Stoomvaart Mij. „Nederland" bericht dat het vertrek van den boottrein naar Genua, in aansluiting op het motorschip „Marnix van St. Aldegonde", 24 uur is uitge steld en thans, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, zal plaats hebben op Vrijdag 9 October. Vertrek van Den Haag s.s. 14.30 uur, Ut recht 15.26, Arnhem 16.18, Amsterdam c.s. 14.22, Amsterdam W.P. 14.36, Rotterdam Maas 14.13 uur. Passagiers voor dit schip worden verzocht zich Vrijdagmorgen rechtstreeks in verbin ding te stellen, hetzij met het hoofdbureau van den passagedienst der Stoomvaart Mij. „Nederland" te Amsterdam, hetzij bij de plaatselijke agenten. Woerden, 8 October. Het treinongeluk, dat vannacht even buiten het station Woer den is gebeurd, is wel een van de ergste, die de laatste jaren in ons land heeft plaats ge had. Majoor Buiterman van het leger des heils, is, zooais wij reeds meldden bij dit vreeselijk ongeluk gedood, de heer Ginjaar, een 30-jarige cargadoor, is zoo zwaar gewond, dat voor zijn leven wordt gevreesd. Hij is met een bekken en schouderfractuur benevens zware inwendige kneuzingen in het zieken huis te Woerden opgenomen. Nog vijf of zes passagiers hebben lichtere verwondingen, schaafwonden, ontvellingen, of lichte kneuzingen opgeioopen. Zij konden na verbonden te zijn naar hun woningen worden overgebracht. De chaos in de nabijheid van het Woerden- sche station is volkomen. Twee treinen zijn voor een groot gedeelte vernield. De perso nentrein 648. die om 23.16 uit Utrecht ver trekt, bestond uit een zware locomotief van de serie 3700, 4 rijtuigen voor den Haag, een bagagewagen en achteraan vier rijtuigen voor Rotterdam. De goederentrein, die eveneens door een sneltreinlocomotief van het type. 3700 werd gel rokken, had 38 wagens achter zich. Hoeveel van die 38 wagens zijn vernield, staat nog niet vast, in totaal zijn van den goederentrein 16 rijtuigen ontspoord. Betreffende de oorzaak van dit ongeluk bestaat nog geen zekerheid. Uit den aard der zaak is deze pas vast te stellen, wanneer het opruimingswerk verder gevorderd is en meerdere getuigen uitvoerig zijn gehoord. Op de plaats van de ramp liggen vier sporen n.1. tusschen blokhuis C, aan den Xatten- broekdijk en het station Woerden. De personentrein uit de richting Utrecht, die daar ter plaatse nog een snelheid heeft, van 85 90 k.m., verlaat even voorbij blok huis C. het hoofdspoor om op spoor B te komen. Vlak bij de wissel is de trein ontspoord en op spoor C geloopen. Waarschijnlijk ook dit is nog niet absoluut zeker is eerst de locomotief uit de rails gewipt, eenige wa gons volgden en met daverend gekraak kwa men twee wagons geheel dv^ars over de baan te staan. De machinist had zijn tegenwoor digheid van geest niet verloren. Hij had on middellijk stoom afgesloten en alles gedaan om zijn uit de rails geloopen machine zoo vlug mogelijk tot stilstand te brengen. Alles is veel sneller gegaan, dan wij dit kunnen beschrijven. De ontsporing is het werk van enkele oogenblikken geweest. Voor de machine naar de linkerzijde overhelde, hebben zoowel de machinist als de stoker zich in veiligheid kunnen stellen. Een groot deel van de passagiers de trein was gelukkig matig bezet was, doo- deli.jk verschrikt uit den trein gesprongen. Gelukkig, want binnen enkele oogenblikken zou de ramp nog op ontstellende wijze worden vergroot. Op dat moment, misschien een halve mi nuut na de ontsporing, komt van de andere zijde, dus van Gouda naar Utrecht, de snel- goederentrein nr. 4043. Er is geen signaal meer dat den machinist van den goederen trein een halt kan toeroepen, het is niet zoo spoedig tot hem door kunnen dringen, dat daar enkele oogenblikken geleden een trein is ontspoord en hem den doortocht verspert. Er liggen wagons over zijn weg en met een daverenden slag rent de goede rentrein op de versperring. Een daverenden slag, die tot zeer ver in den omtrek den stillen, kouden Octobernacht verscheurt. Hot tweede ongeluk is gebeurd. De zware sneltrein-locomotief van den goe derentrein komt er slecht af. Het gevaarte slaat om en komt op zijn rechterzijde in een slootje naast den spoorbaan terecht. Dr stoom kon de machinist nog afsluiten. Hij zelf springt van zijn machine en valt in het water. Met een hlauw oog en een nat pak kwam hij vrij. Hij was echter wat niet te verwonderen is erg overstuur. „Tk zat er bovenop voor ik er erg in had", luidde zijn verklaring. Oók zijn helper was in vei ligheid, ook hij was op het laatste nipper tje van de machine gesprongen. De trein leider, die zich in het achterste gedeelte be vond, had evenmin letsel bekomen. Onbeschrijfelijk, zoo vertelde ons een der nassagiers, was de chaos direct na bet onge luk. Iedereen was het hoofd kwijt. Het was een vreeselijk moment, een oogenblik om nooit te vergeten. Op het moment, dat de trein derailleerde, werden we in de coupe dooreengeworpen. Bagage viel uit het net... een hevig gekraak en gegil van nassagiers voltooide de paniekstemming. Alles speelde zich in minder dan geen tijd af: De trein stond met een geweldigen schok stil. We zijn zoo gauw mogelijk naar huiten gesprongen. En dat is ook de reden dat zoo betrekkelijk weinig persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad. We zagen kans ons in veiligheid te stellen voor de tweede ramn plaats had. Nog geen minuut later reed de goederentrein op onze wagens in. De trein was gelukkig slecht bezet. Naar de opgave van den conducteur be vonden er zich in totaal 42 personen in. Helaas heeft het -ongeluk-een rnenschenle- ven gekost. Reeds spoejiig v,ond men tus schen de wrakstukken van een der voorste wagons het lijk van majoor Buiterman. die onmiddellijk dood moet zijn geweest. Aan den kant van de breede sloot lag een tweede lichaam. Het was de cargadoor Ginjaar. Toen wij vannacht op het terrein van den ramp kwamen was het opruimingswerk reeds in vollen gang. Het was een onbeschrij felijke chaos. De voorste wagens van den personentrein zijn volkomen vernield. Overal liggen stuk ken versplinterd hout, kromgebogen ijzeren stangen, gebroken glas, vancengerukte ban ken. Daartusschen wordt nog bagage gevon den en het is dan ook niet geheel uitgeslo ten, dat onder d3 puinhoopen nog een slacht offer zal worden gevonden. Een personenrijtuig is geheel van het on- dersteu geslagen, De rijtuigen daarachter zijn zwaar beschadigd. Ze staan dwars over den weg. Daarboven op hangen twee leege goederenwagens die over den gederailleer den trein zijn heengeschoven. Overal in het rond lagen de wrakstukken. Het centrum van de chaos wordt gevormd door de meterhooge berg van onontwarbare, ineengeschoven, verwrongen en gebarsten brokstukken. BIJ EEN GROOTE BRAND TE BLACKPOOL. Bij een brand in een winkel van chemi sche artikelen te Blackpool in Engeland, zijn gisteren 10 brandweerlieden gewond en één wordt vermist die waarschijnlijk in de vlammen is omgekomen. In een huurkazerne in het Oosten van Glasgow ontstond gisteren brand waarbij eenige bewoners van de vierde verdieping de trappen reeds versperd vonden. Het wa ren 3 vrouwen en twee kinderen onder liet jaar. Een passeerende vrachtrijder riep de vrouwen die gillend voor een venster ver schenen waren toe dat hij een groot dek zeil op zijn wagen had en zij zonder ge vaar naar beneden konden springen. Met behulp van eenige krachtige mannen werd het zeil uitgespreid juist toen de brand weer arriveerde. Een vrouw met een zuige ling op den arm waagde den eersten sprong van volle 20 m. hoogte en kwam ongedeerd beneden. Daarop sprong de tweede vrouw alleen en ook zij kwam midden op het zeil terecht. De andere moeder aarzelde nog, maar toen de vlammen de derde verdieping bereikten en de commandant van de brand weer haar toeriep ook den. sprong te wagen, heeft zij het voorbeeld gevolgd en is ook behouden op den grond gekomen, schoon, zij een paar kneuzingen heeft opgeioopen. Haar kindje dat zij op twee meter boven het zeil zijwaarts liet vallen kwam volko men ongedeerd in de veilige armen van een brandweerman terecht. SCHAGEN, 8 Oct. 82 Gelde koeien (magere) f 110170, 95 id. (vette) f 160—230, 10 kalfkoeien f 180—220, 8 pinken f 80—125, 18 graskalveren f 28—55, 71 nuchtere kalveren f 8—14, 100 rammen f 1217, 40 schapen (magere) f 16—19, 200 Schapen (vette) f 2028, 583 over- houders f 10—16, 5 hokken en geiten f 2.50 10. 17 magere varkens f 1525, 10 idem vette per Kg. 4547 ct., 102 biggen f 7—12, konijnen f 0.501.50, kippen f 0.301.70, haantjes 2575 ct. SCHAGEN, Eierveiling. 8 Oct. Aanvoer: 50 partijen, 25.000 kipeieren, 500 eendeieren. Prijzen: kipeieren f 4.605.10, kleine f 2.50—3.40, eendeieren f 2.70. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nr. van morgen(Vrijdag). AMSTERDAM. 7 October. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 234 vette kalveren: le kw. 56 —60 ct.. enkele hoogcr, 2e kw. 4654 ct., 3e kw. 4044 ct., per Kg. levend gewicht; 66 nuchtere kalveren f8—12 per stuk; 288 varkens, vleeschvarkens, wegende van 00 110 Kg. 53—54 ct., zware varkens 52—53 ct., vette varkens 50—51 ct. per Kg. slachtgew. Overzicht: Vette kalveren korte aanvoer, stugge handel met vaste prijzen. Nuchtere kalveren aanvoer gewoon, prijzen vrijwel on veranderd. Varkens korte aanvoer, vlugge handel en hoogere prijzen. ALKMAAR. 7 October. Aardappelen f 1.80, andijvie f0.50—1.50, appelen f49, bloemkool t f814.50, idem II f 1.50—4, boerenkool f 0.60—1.80, bieten f fl 661.16. druiven f717, gele kool f 1.40 1.80. groene okol f 1.503, kropsla f 0.5Ö 3.10. knolselderie f2—2 60. meloenen f614. peren f412. nrei f1 504.20. postelein 10 —24 ct., raapsfplen 80 ct., radiis 60 ct., ron de kool f 12.00, selderie f 0.501 20, spina zie 1652 ct., snruiten f 4.507.50. snijboo- nen f 6—11, dubbele spercieboonen f 0.65 3.35, tomaten f 1.505. uien f 12.20, wor telen f 2—3, witlof I f 89. NOORDSCHARWOUDF-, 8 October. Schotsche muizen f 1.201.50, grooten f 2.202.40, eigenheimers f 2. bi. dito f 1.80 —2.10, hl. aardappelen f1.301.40, uien f 11.70. drielingen f 1.502. grove f 1.60 2, gele nep f 4.305.40, peen f 0.70—1.10, spercieboonen f 313.80. kroten f 1.30, roode kool f 1.50—2.50, witte kool 80—90 ct.. gele kool f 1.201 30, pootaardappelen B f 4.80. BROEK OP LANGENDI.TK, 8 October. BI. aardapelen f 2.20—2.30. uien f 1.40 1.80, drielingen f 1.70—2, grove f 1.60—1.80, gele nep f 4.505.30, peen f 0 801.20, sner- riehoonen f 4—1010, snijboonpn f 19.80— 21.40. kroten f O.GO—1.50, roode kool f 1.50 —2.50, wille kool f 0.80—1.10. gele kool fl —1.20, rammenas f 0.70—3. bloemkool 10.20 13 80, 2e soort f 4.505.20, groene kool f 1.702.50. andiivie 5070 ct., druiven: Alicant f 18.20—20, Frank, f 1S.70—29.10.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 3