Kinderkleding Heiman Éypels' Marine-brieven uit Indië Schetsen pracht sortering zeer solide toch laag van prijs Visscherij Marineberichten SS IZZ BOOTTREIN VOOR DE „MARNIX". Sport uit de Heldersche Samenleving Burgerlijke Stand van Den Helder P. N. v» R. Volgens den Amsterdammer leven we hier Jn-de-provincie" en dat minder-vleiend aureool zal men hier, evenals andere middelgroote steden wel blijven behouden. Niet te ontkennen valt daarby evenwel het feit, dat het gegeven amusement „in-de pro vincie" den toets met de grootstad met eere kan doorstaan. Doch terzake. We zouden een opsomming geven van datgene wat de Juttersche amuse- mcnts-maehine zal gaan produceeren en hoewel men uiteraard nog niet precies van alfa tot omega het geheele seizoen Ingedeeld heeft, zijn er voor de nabije toekomst toch wel eenige bijzonderheden te noemen. „Casino". Laat ons beginnen met het „Casino", dat voor de eerste 4 weken reeds een aantal voor stellingen in petto heeft, dat men respectabel mag noemen. We hopen dan ook, dat de vol gende maanden op hetzelfde niveau zullen bly'ven staan, iets waarvoor wij de directie ongetwijfeld garant achten. Na den wel zeer-sensatievollen aanvang met het de Boer-van Rijk-ensemble op jJ. Zondag avond, arriveeren op 14 en 15 October de „ridders der rhythmiek", Kovaks Lajos en zijn volgelingen. Op den 18den van dezelfde maand zal er een zooveelste reprise gegeven worden van de alhaast klassiek geworden „Rozenkrans", wederom in de al-oude bezetting van Pierre Mols en Enny de Leeuwe in de hoofdrollen. Het wordt zooiets als de duizendste opvoe ring Do „Sangerknaben". Op den 25sten komen dan de alhier reeds eenmaal met enorm succes opgetreden-heb bende „Wiener Sangerknaben", welke mede- 'deeling ongetwijfeld door zang- en muziek- lievend Den Helder met blijdschap ontvangen zal worden. De eerste der serie abonnementsvoorstel- lingen is thans vastgesteld op 27 October. Gegeven zal worden het door de Neder- landsche pers bijzonder gunstig ontvan gen „Meisjes Lyceum", onder leiding van Cees Lasseur. Dit stuk behoorde tot het succesrepertoir van het vorige seizoen. 28 October volgt het eerste Marine-concert terwijl op den laatsten October en eersten November Meyer Hamel naar Jutterland komt getogen met zijn nieuwste revue en grand spectacle „Kom je ook eens kijken?" Met hem komen eveneens Kees Pruis, Sylvain Poons en vele andere sterren aan het vader- landsche revuefirmament. Wat het vervolg van het seizoen betreft kon men ons nog geen definitieve opgave geven. We! omtrent de bands, die, zooals dat de laatste jaren steeds meer usance gewor den is, streng geselecteerd zullen worden, zoo dat danslustig Den Helder op de toonen van Internationale prominenten aan Terpsichoré's ,'c. conste kunnen blijven offeren. Het filmprogramma. Sooals bekend, is het plaatselijk bioscoop bedrijf thans in één hand gekomen, wel in die van den heer van Twisk. Het is verheugend te mogen constateeren, dat deze blijkbaar als filmisch devies ge kozen heeft „Het beste en... zoo spoedig mogelijk". Den Helder zal in de thans volgende maan den n.1. een aantal films te zien krijgen, waarvoor het praedikaat „eerste klas" onge twijfeld van toepassing is. Van Metro Goldwyn zal alhier gedraaid worden het thans met daverend succes in de hoofdstad vertoonde „Muiterij op de Bounty". Uit dezelfde productie verschijnt het onster felijke „La dame aux Camélia's, „Rose Mary", Robin Hood en de, al het voortgaande op revuegebied overtreffende „The Great Zieg- feld". Ook Paramount levert ditmaal een opval lende serie, waarvan de voornaamste zijn „De dood langs den weg", „Chineesch Goud" en „Maid of Salem". Radio Plctures brengen „Follow the Fleet" (marinemenschen, houdt deze in het oog!), en „Top Hat", terwijl voorts het beste gedraaid zal worden uit de producties van Warner Bros, Universal, Ufa, United Artists en de Standaard. Speciaal willen wij nog vermelden de komende „Rozenkrans", en „Singende Jugend met de „Sangerknaben" (aldus ln levenden lijve en „zwart-op-wit" in Den Helder). Van vaderlandschen bodem komt tenslotte „Rubber" van Johan de Meester, „Lentelied" en het thans in de hoofd steden met opvallend succes gegeven „Merjjntje Gijzen's Jeugd". Zooals men ziet: assortiment voldoende! Kledingmagazijnen Oen Helder Mus is Sacrum. Wij willen deze revue der amusementen be sluiten met het Koningstraatsche vermaak- centrum „Musis Sacrum". Definitieve mededeelingen inzake het win- terprogram kon men ons hier niet geven, daar geheel het win terprogram nog vrijwel op losse schroeven staat. Wèl is het zoo goed als zeker, dat de vaste Musis Sacrum Band, de ter plaatse wel be kende „All Round Musicians", die ook dit seizoen voor de rhythmische verzorging van de dansavonden zorg dragen, ook bjj de uit voeringen van particuliere veree ui gingen regelmatig zullen optreden. Zooals men ziet wordt het in Jutterland nog geen „dooie boel"; integendeel, men mag spreken van een rijk-voorzienen vermaaks- disch. We vertrouwen nu maar op de toekomst, waarvan het in laatste instantie afhangt of wij ons de uitgaans-kosten zullen kunnen ge troosten. Vertrek thans nader bepaald op Zondag. In verband met het feit, dat de „Marnix van SL Aldegonde", als gevolg van den brand in een der ruimen, Genua niet voor Maandagmid dag zal verlaten, is het vertrek van den boot trein, onvoorziene omstandigheden voorbehou den, thans bepaald op Zondagmiddag 14 u. 30 van 's-Gravenhage S.S. Het vertrek van de overige stations blijft ook voor dien dag vast gesteld op de tijdstippen in de reeds gepubli ceerde dienstregeling aangegeven. NATIONALE AANVRAAG LEGER DES HEILS. Men schrijft ons: Het Leger des Heils (Stichter: William Booth) houdt gedurende de maand October de jaarlijksche Nationale Aanvrage. De win ter staat voor de deur, en honderden strek ken de handen uit naar het Leger des Heils om hulp. Niettegenstaande de crisis breidt het belangrijke Geestelijke en Maatschappe lijke Werk zich zoo uit, dat het Leger wat dit betreft, geen crisis kent. In de inrichtingen worden dag in, dag uit, meer dan 1500 menschen verpleegd (kinderen alleen 400). Voeg daarbij al het werk der honderd Evangelisatie-afdeelingen en men be grijpt, dat voor dit alles sommen gelds noodig zijn. Het Leger des Heils hoopt spoedig het 50-jarig bestaan te gedenken in Nederland, en mede in verband met dit feit wil men gaarne het Tehuis voor Ouden van Dagen vergrooten, wat dringend noodig is. De verschillende personen, die medehelpen met deze Aanvrage, doen dit geheel belange loos. Om verwarring te voorkomen is ech ter wel gewenscht steeds te vragen naar een volmacht, welke dan onderteekend moet zjjn door Kommandant Bouwe Vlas. Het postcheque- en giro-nummer is (van et Hoofdkwartier)30328. Aangemoedigd door de goede resultaten, die den laatsten tijd de trawlers behalen, komen er steeds meer schepen in de vaart, zoodat het aantal (ongeveer tachtig) bereikt is, het welk de laatste jaren aan de visscherij deel nam. Eigenaardig mag het worden genoemd, dat het meest kustbooten zijn, die in de vaart worden gebracht. Korte reizen schijnen thans het meest rendabel te zijn, omdat de door hen aangebrachte visch, uiteraard verscher is en daaraan is wel de grootste behoefte. De grootere schepen maken deze groote besom mingen niet, tenzij ze ook aan de kortere reizen deelnemen. De kustbooten, heette het in den slechten tijd, maakten de minst goede besommingen en deze reederijen schenen er ook het slechtst voor te staan. Zeer waarschijnlijk breekt er dus voor hen nu ook een betere tijd aan. Donderdag handhaafde de tongprjjs zich, vergeleken bij den vorigen dag, heel goed. De kabeljouwprijs steeg tot zelfs 90. per 125 kilo. Ook de haringprijs liep wat om hoog, terwijl de schilprijs een goede markt had. Er was een logger, die ruim 1100.— be- somde. En het mag kenschetsend heeten, dat besommingen van over de duizend gulden voor de loggers herhaaldelijk voorkomen. Uit Harllngen komt bericht, dat er kom- haring is aangevoerd. Wel waren het nog slechts een zestiental, maar het is een bewijs, dat de najaarsharing ook weer is gearriveerd. Het mag wel vroeg genoemd worden. In den regel blijven de vangsten van deze haring zeer gering, maar voor enkelen kan deze visch nog wel eenige verdienste brengen. Indien echter ook voor deze haring de vangstmogelijkheden voor onze haringtrekkers even slecht zijn als de laatste jaren voor de voorjaarsharing, dan is de najaarsharing ook van weinig belang voor onze plaats. De palingaanvoer te Wierlngen was de laat ste dagen veel grooter dan tijdens de volle maan en daaromtrent. Met de afnemende maan is dus meer vangst zooals verwacht werd. Nu met de wat betrokken lucht en dreiging naar regen is de kans beter voor deze paling- visschery. De tongprijs toonde Woensdag te IJmulden weer een iets lager beeld; de hoogste prijs per kilo was 1.25. De schepen maken in het algemeen bevre digende besommingen, dank zij de goede prij zen der andere vischsoorten. Rectificatie. In een mededeeling omtrent den prijs van kabeljauw staat per 25 kilo, dit moet zijn per 125 kilo. In deze gewichtshoeveelheid wordt te IJmulden steeds de kabeljauw verkocht. Bij beschikking van den minister van staat, minister van defensie a.i. zijn de volgende plaatsingen gelast: met 5 October 1936: de luitenant ter zee der le klasse K. van Dongen te Schiedam; met 12 October 1936: de officier van den marinestoomvaartdienst der le klasse T. Talboo, aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, de officier van den marinestoomvaartdienst der le klasse A. J. Jongkees aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik. met 13 October 1936: de luitenant ter zee der 2e klasse jhr. P. L. M. van Geen, aan boord Hr. Ms. Nautilus; met 20 October 1936: de officier van den marinestoomvaartdienst der le klasse, J. G. Charmes bij het Kon. Insti tuut voor de Marine te Willemsoord; met 28 October 1936: de luitenant ter zee der 2e klasse H. W. R. Krauss, aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik; met 2 November 1936: de luitenant ter zee der 2e klasse J. Focke bij den Radiodienst der Marine te Amsterdam; de luitenant ter zee der 2e klasse J. F. Drijf hout van Hooff, bij den Radiodienst der Marine te Amsterdam. Luitenants ter zee der le kl. F. J. Kist, J. J. M. Sterkenburg en J. S. Bax worden 31 October voor 2 jaren gedetacheerd bij de hoo- gere marinekrijgsschool te 's-Gravenhage tot het volgen van een cursus in meer uitgebreide kennis krijgswetenschap. Officier van gezondheid der le kl. van de zeemacht, dr. J. C. van Heusden, is aangewe zen voor den dienst in Oost-Indië en zal 21 October met het m.s. Chr. Huygens van Am sterdam, die bestemming volgen. Officier van den marinestoomvaartdienst der 2e kl. L. Kleiman, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en 7 October met het m.s. Baloeran van Rotterdam daarheen ver trokken. DE „NAUTILUS" EN DE VERLOVING VAN DE PRINSES. Blijkens het dezer dagen bij het Departe ment van Defensie ingekomen rapport van Hr. Ms. politiekruiser „Nautilus", heeft deze van Donderdag 10 tot Dinsdag 15 September een bezoek gebracht aan Ostende, waar politiekruisers van verschillende landen bijeen waren gekomen, ter gelegenheid van het al daar gehouden visscherijcongres. Op 12 September is de Nederlandsche vlag op alle schepen in top geheschen, ter viering van de vorstelijke verloving en is er een receptie gehouden aan boord van de „Nauti lus", waar de ontvangst plaats vond door den consul dr. G. Lèfevre en den commandant van de „Nautilus", kapitein-luitenant ter zee P. J. M. Cikot. Het gemeentebestuur van Ostende had bjj deze receptie bloemen gezonden. Oost-Indië. Overgeplaatst van Hr. Ms. Van Galen naar Hr. Ms. Banckert, luitenants ter zee le kl. H. Witte, J. G. Broekhuijsen en J. K. Muller; luitenants ter zee 2e kl. J. W. C. Calten Hou wing, G. J. Dijkerman en J. W. Hees; officier van den Marine Stoomvaartdienst le kl. Ch. L. H. Vincken; idem 2e kl. J. H. Schuttema; Idem 3e kl. C. F. C. Thomas en officier van gezondheid 2e kl. D. C. Canne. Geplaatst bij het Departement der Marine luitenant ter zee 2e kl. F. Viersen, verwacht uit Nederland. 8 October. GETROUWD: K. Bakker en N. H. H. de Jager; K. Dobber en A. Breen; C. Bot en W. G. Kruk. OVERLEDEN: W. M. Stam, v., 3 maanden. SCHOORL—HELDERSCHE BOYS. Van den heer J. Augustijn. Bloemstr. 13, alhier, ontvingen we een ingezonden stukje naar aan leiding van het verslag over bovengenoemden wedstrijd, opgenomen in de Heldersche Cou rant van Maandag j.1. Zeer tot onzen spijt is dit verslag van onzen correspondent te Schoorl niet erg vriendelijk voor den heer Augustijn uitgevallen en we twijfelen er, na lezing van de door deze aangevoerde argu menten ook niet aan. dat het verslag door partijdige hand geschreven is. Iedereen die scheidsrechter J. Augustijn kent, zal het met ons eens zijn, dat hy een beoordeeling als in het genoemde verslag voorkwam, niet ver dient. Dat een dergelijk verslag in onze cou rant kon komen, moet geweten worden aan de omstandigheid, dat het de eerste Maandag was, waarop wij met een dagblad verschenen waardoor wy de verslagen an enkele corres pondenten niet hebben kunnen doornemen Wy hebben echter de correspondenten gein strueerd, dat met verslagen als het onder havige geen genoegen kan worden genomen terwijl we voorts gaarne de verzekering ge ven. dat dergelijke critiek op scheidsrechters in ons blad niet meer zal worden opgenomen. De gebeurtenissen volgen elkaar snel op laatste dagen, wy vierden lovinz van H.K.H. de Prinses, terwyi me Sn brieven nog pas aan de vlootdagen t0We zullen echter chronologisch biyvenen het verhaal van de vorige week wortzetten. Het was een opwekkend gezicht om al die Jagen auto's te zien rondryden met op voorruit een gekleurd biljet - lederen g een andere kleur - waarop stond. Konink lyke Marine Vlootdagen. Het waren niet weinig auto s die op_deze wyze gemerkt waren en zoo tegen de Roode Brug kreeg je wel eens het gevoel, dat heel Soerabaya zich een dergelyk büjethad^n- gemeten, om toegang tot de vloot te kry„ Den laatsten dag. Zondag, leek dit er inder daad veel op. De werfpolitie n.1. zag op een goed oogenblik geen kans meer om het publiek, dat voorzien was van toegangsk ten, uit het overige publiek te voorschyn t tooveren, zoodat ze de poort maar open heb ben gezet en alles hebben binnengelaten. Toen kon inderdaad zonder overdryving ge zegd worden, dat het vol werd. Verschillende onderwyzers zag je wanhopige pogingen doen om hun kinderen bij elkaar te houden. De tenioonstellingsloods puilde uit, maar lang duurde deze verwarring niet. In de eerste plaats werd al spoedig weer de vereischte contröle aan de poort ingesteld en m de tweede plaats waren op het terrein de mari niers, die voor de bewaking hadden te zorgen, zeer actief, zy hadden al spoedig gemerkt, dat er iets haperde aan de kaartencontróle. doch vonden geen aanleiding om de deuren te sluiten. Maar wel stelden ze een soort eigen contróle in; zoo zag ik ze b.v eenige Az:a- tische broeders zonder eenig commentaar wei- geren, teorwijl ze een ander troepje wel door lieten, geen van allen had een toegangskaart. Nu herinner je je misschien nog wel dat al die kerels op elkaar lijken, dus pas by nadere beschouwing bleek me, dat ze er een paar Japanners hadden uitgepikt. Ik vond het mooi werk. De tentoonstelling was gesplitst in de afdeelingen artillerie, onderzeedienst, vlieg- Door De schoonste dag. Dien Donderdagmorgen lokte het Stadhuis aan de Kerkgracht dat van oudsher het voorrecht heeft gehad om door zijn bemid deling beschroomde harten tot elkander te brengen weer zoo verleidelijk aan. Met een glimlach van voldaanheid keek het goede oude zonnetje, dat alles op aarde nog in October kan verwarmen en verkwikken, uit de blauwe lucht naar het hoogste, heiligste geluk dat men hier straks weer kon bereiken. De menschenmenigte drong alvast op aan beide kanten van de stoep, om niets te missen van hetgeen er zou gebeuren. Nieuwsgierig en met hun brutaal-stramme gezichten stonden ze te gapen naar de open deuren en het voor portaal, breed en deftig. De omstanders waren vrijmoedig vooruitgetreden en groeiden aan als een zegestoet vol gedrang en schreeuwende stemmen. En openhartig en ongedwongen werden bij voorbaat de paren eventjes onder het mes genomen gelukkige zielen, die ieder oogenblik konden arriveeren. Als een loopend vuurtje had zich de onder trouw van Die en Die verspreid en het was alom een geraas, waarin nu eens de vrouwen, dan weer de meiden den boventoon behaalden. Een vette juffrouw uit een straatje van den Ouden Helder, zoo maar even op haar pan toffels weggeloopen, troonde op de eerste ry en stond met haar splinternieuw schort en ruischende zyden rokken met breed-armge- zwaai in de weelde van den zonnigen dag de aanwezigen te vertellen wie er al zoo zouden voorbijtrekken. Met een uitdrukking van stra lende trots en zonder verpoozing verklapte ze een hee! programma. Veertien dagen lang had ze de menschen bestudeerd en kende dan ook woord voor woord de wonderen uit het ver leden. Met een gevoel van smart, afkeer, spot het ze lange verhalen door elkander dansen en toen ze gedaan had, stond het zweet op haar voorhoofd. Maar enkelen uit het groepje huilden, dat ze een leugenaar, een valschaard was en men gilde verontwaardigd, dat ze zich moest scha men. Zoo'n oude ruziestoker uit de vera-hte- lyke volksbuurten, met z'n krioelende menigte slampampers, die er altyd over uit waren om een fatsoeniyk mensch uit te kleeden Slampampers! De dikkerd schreeuwde vol onversaagdheid een vloed van scheldwoorden fng toen weer rustig staan, onge- adigd geharnast in haar schort en rokken Een paar auto's reden voor en de chauf uitgelaten d™ktï wen en schelden. Zii maakt» scnreeu- «een ach leen Z? T drift en inspanning deed »r van Men werd haast handgemLnenov°hePJe schandalen. Doch een over de het voorgevallene en probeerde^ beireUrc,e ■ndruh daarvan uit ..LeSnrrSS dienst machinekamerbedryf, intendance, ge. neeskundige dienst en gas- en duikbedrijf. Elke afdeeling was overzichteUjk en goe(1 ui-gevoerd. Ik zal je geen opsomming gaan geven van wat er stond en hoe het er uitzag; het publiek was opgetogen, dat is voldoende'. De volgende weekend was de tentoonstelling wederom geopend, een drie duizend menschen zyn er toen nog geweest; we mogen niet ontevreden zijn. Op het oogenblik worden in Batavia gelyke plannen ontworpen, behalve de tentoonstelling natuurlyk. De vloot ligt er in September een da" of twaalf, bij aankomst van den nieuwen gouverneur-generaal. Van deze gelegenheid wordt dan gebruik gemaakt om de vloot voor bezichtiging open te stellen en tevens een vaardag te houden. Ook gaan er nog twee jagers naar Medan, voornamelijk om de schooljeugd tot een bezoek aan boord in staat te stellen; het zijn de jagers die later door gaan naar Sabang 0m den G.G. te escorteeren. Je ziei dat er veel gedaan wordt voor het contact met de burgerij. Het eskader oefent op het oogenblik in de Westelyke wateren met Priok als basis, de „Java" is er aan toegevoegd, zoodat we inder daad weer twee kruisers in de vaart hebben sinds langen tijd. Het is goed om deze lichtzyde vast te houden nu de berichten over aanbouw weer somberder worden. Jullie beWesten de Kaap zullen er wel meer van weten. Er wordt hier gewerkt aan een petitionnement, met zooveel mogelijk handteekeningen, je kent dat wel. ik voor my ben er nog niet zoo vast van over tuigd, dat een dergeüjk papier een waarde meter is voor een volkswil. Het is snel ge- teekend, maar even snel weer vergeten, een zeepbel. Beter dan niets zul je misschien zeggen, accoord, maar er zyn ook nog andere metho den om een volk op te voeden in de gedachte aan zelfbehoud, die duurzamer is. Maar dat is een ander praatje. Tot een volgende maal, t.t. PIET. vrouw had versterking gekregen en met ge lach werd het manneke weggedreven, als over rompeld doorm verwoed razende wijven. Nieuwe auto's doemden op, in een kleurigs glorie en in een zoet bedwelmende weelde van bloemen en in schoone zijde stapte een bruid naar de stoep en de bruidegom volgde, over moedig gelukkig, maar brutaal bewonderd aan gegaapt, en er steeg gelach en gefluit op en men mengde zich vol uitgelatenheid in de om standigheden. Donker-kijkende oogen van een vrouw voor spelde onweer en plotseling werd alles stil en niemand verroerde zich en een heel verhaal uit het klein-burger-volksleven volgde. Een paar dames stonden met de armen ge kruist, zwijgend, roerloos. Je kon een speld hooren vallen. En het was niet om uit te hou den in de atmosfeer van zelfzucht, van praat zucht, van lasterzucht, die hen verstikte. Rytuigen hielden stil, paarden keken vreemd en verward naar het volk. Als het bruidspaar naderde, boog men zich voorover zoover mogelijk, opdat er niets en dan ook niets zou ontgaan. 2e gingen daar, in hun nieuw kleed, glim lachend en voldaan, overmoedig gelukkig. Het was alsof een orkestmeester plechtig het teeken gaf om te beginnen, zoo begonnen opeens de klokjes in de zware muren van het monument te spelen. Dan laaide de critiek op, als vervaarlijke herrie, dankbaar aanvaard door hen, die er saamgestroomd waren. „Wist uwes dat nou pas? Mensch, lk kan ze van de wieg." „JrjMaar ik ken ze beter. Haar moeder, haar grootmoeder zoo arm als kerkmuizen, maar eerlyk en netjes kom er om." De laatste werd dapper terzij gestaan door een vrouwtje, dat over een ongelukkig oog beschikte, maar met byna algemeene stem men werd haar heerschzuchtige meening aan genomen. En als gemeen goedje tot alles bekwaam werd het stemmenlawaai ineens gebluscht. 't Was of alle wederwaardigheden bleven steken, maar met een plotselingen schok hield een auto stil en verlangend keken de simpele, dwaze menschen naar een paar dat onbeholpen en beschaamd naar binnen ging. In volle statie kwamen de familie en vrienden achterop, lachend en buigend, als waren ze ingenomen met al die lof en eer van de kwade geesten. Het scheen een strenge contröle en als een hardvochtige marteling werd het grootsche, gouden geluk van twee zielen behandeld. Zotte dingen werden aangeroerd. Soms fluis terde men tot elkander en zie, dan overwel digde weei een onweerstaanbaar gelach. Als door een slang gebeten, schrok men op oor een paar vigelanten, die zoo plots om den hoek van den Singel kwamen. Met onverschillige gezichten kwamen bruid en ruidegom, sjok-sjok, in den pas, achter elkaar Zy diep buigend. Hy salueert als een ors egen het publiek. Zwaar praten en sc or lachen klonk op uit de toeschouwers, l oo ijk, helder en met karakteristieke pee echniek zetten de klokjes van het monu ment weer in. Maar een opbruischende woordenvloed breekt weer los. „Wét een kind". "Hem geef ik veertig jaar!" „Net een opa". "ZlJ 13 n°S &een negentien" d« hlJ3!*606 Raadhuis lag stil en vredig in kwam' S j°n en (*oor de openstaande deuren we»r i°n toekomstige vrouwen en mannen e-rnpf Met stra'ende gezichten. En in de en m! u d van het eeIul< was hun hart ruim tonnnad geen 00g en S'een oor voor da tooneelen buiten. daarenig,.maal h00rt men de politie hier of staan" °rIOOPen' menschen, en niet biyven

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6