Stadsnieuws DE STROOPER. ©SF T Predikbeurten De „Dorus Rijkers"- Avond* De werking van ABDIJSIROOP is versterkt! Zaterdag 10 October 1936 Heldersche Courant Tweede Blad H* A. W* Meijer f WIJ KOOPEN FEUILLETON, DOOR PETER BARON. N.V. W.A.C.O. HOORN Hr. Ms. „De Ruyter"geïllumineerd Eerste amusementsavond van de vereeniging van Christelijk Marine Personeel. JAC. ©i 1©IÜ FILM' S, alle soorten AFDRUKJES, alleen het allerbeste KEIZERSTRAAT 113 TEL. 450 Zondag 11 October 1936 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat) 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar Westerkerk, (Helden der Zeeplein). Geen dienst. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meijnen Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur Ds. Meijnen. s Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. N. v. d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meiners Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. J. W. Swaan, van IJmuiden. 's Avonds 5.30 uur, J. Luther Ramp. Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein Verschillende sprekers, 's Morgens 10.30 uur en 's avonds 8 uur samenkomsten met verschillende sprekers Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst. Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst gij 't laatst gehouden examen slaagde te Den Haag voor 't certificaat Radiotelegra- fjst 2e klasse de heer A. B. Visser. SPREEKUUR WETHOUDERS. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de wethouders Maandag verhinderd zyn spreek uur te houden. Donderdag is in zyn woning in de Spoorstraat overleden de heer H. A. W. Meijer, een der firmanten van de ter plaatse welbekende confectiefabriek aan den Ruyghweg. De heer H. A. W. MEIJER. Zijn heengaan, dat door zeer velen on getwijfeld diep betreurd zal worden, was het gevolg van een langdurige ziekte, waaraan hij leed. Dat het einde evenwel nog zóó spoedig en op zulk een vroegen leeftijd (de heer Meijer is 57 jaar oud) daar zou zijn, had durven durven denken. De heer Meijer zit reeds vanaf de oprichting der zaak, dat is thans ongeveer een dertig tal jaren geleden, in het bedrijf en heeft dit mogen aanschouwen, toen het nog maar héél klein en onbeduidend was (tal van plaatsge- nooten, nu ook al op leeftijd, zullen zich onge twijfeld het wankelt je in de 2e Vroonstraat nog herinneren, waar ook de eigenlijke ge boorte van het groote bedrijf plaats vond), en toen men zich vestigde aan het toenmalige „Zwarte Pad" thans Ruyghweg. Het werd een bedrijf op de modernste leest geschoeid en waarvoor in Den Helder niet minder dan 130 en in de Steenwijksche afdee- ling 55 menschen werkzaam zijn. De laatste jaren had de heer Meijer, wiens heengaan ongetwijfeld door de vennootschap als een ernstig verlies gevoeld zal worden, zich voornamelijk toegelegd op de administra tieve branche van het bedrijf en tevens op die van den inkoop. Vermelden wij tenslotte nog, dat de thans overleden in zijn functie van gewezen voor zitter der Heldersche Jeugdherberg, zeer veel werk hiervoor verricht heeft en dat hij het penningmeesterschap vervulde van de ver- eeniging „Het Roode Kruis". Met hem verliest Den Helder een sympa thiek mensch en een zéér geziene werkgever. oud goud en zilver tegen de hoogste^ waarde Fa. Beemsterboer. 16) ..En wat kom jij doen?" vroeg Keating. En toen herinnerde hy zich de omstandigheden. .,Hm, je bent zeker op je ronde, niet Heb 3e het schot gehoord?" „Ja, mijnheer." „Weet je, wie ik ben?" „Ja mijnheer, iedereen kent inspecteur Keating." „O ja?" vroeg Keating gestreeld. „Goed, dan zal ik dat Kaye eens vertellen." „En hem ook, mijnheer," voegde de agent tr enthousiast bijop Brown wijzende, „hü is de beste van het corps, als ik het zoo zeggen »ag." „Nou, nou,'" bromde Keating en keek den iongen man bedenkelijk aan. Hij was klaar- bltjkelijk nog pas in het vak en de inspecteur foeld het standje, dat hij ophet punt stond hem te geven, maar terug. Het kind zou e gevaren van vertrouwelijkheden tegenover z'jn meerderen gauw genoeg ondervinden. „Maak je rapport maar op," zei hij koita en ging zich weer bezighouden met Dennis. Barbara keek een beetje ontstemd, toen zy fag. hoe Keating de zakken van den Sew°n°® Weghaalde, maar zij moest toegeven, dat hy het bijzonder voorzichtig deed. Keating vond slechts twee dingen van APOTHEKEN'. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek vdn W. H. Kingma, Kanaalweg. Van Maandag 12 October tot 19 October wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door H. J. Rootlieb, Binnenhaven. TELEFOONAANSLUITINGEN. Opgaaf nieuwe telefoonaansluitingen over de maand September 1936. Tfnr. Naam en adres. 16 H. J. Suermondt, Javastraat 8. 37 A. L. van Loo, Keizerstraat 51. 95 H. C. Freeke, Sluisdijkstraat 66. 181 N. Jongepier, Fabrieksgracht 21. 277 Mevr. Feda, Weststraat 36. 386 W. H. C. Hoog, Dijkstraat 57. PRIJZEN VAN MELKPRODUCTEN. Wij verwijzen naar een in dit nummer voor komende advertentie, waarin zijn opgenomen de prijzen van de melkproducten, zooals die zijn vastgesteld van morgen, Zondag 11 Octo ber, af. MELKPRIJS VERHOOGING. De Heldersche Melkhandel maakt in een adv. in dit nr. bekend, dat, met goedkeuring van de regeering, a.s. Zondag 11 October de melkprijs op 10 cent per liter wordt ge bracht. Tevens wordt in de annonce ondér de aan dacht van het publiek gebracht dat alleen des Zondags melk mag worden gehaald 's mor gens van 8 tot 10 uur. NUTSSPAARBANK TE DEN HELDER. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts- spaarbank te Den Helder, Polderweg 1 (tijde lijk gevestigd Kanaalweg, naast het Postkan toor), over de maand September 1936. Op spaarbankboekjes werd in den loop der maand ingelegd 163.342.73 en terugbetaald 202.435.81. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans 2.788.079.10. In de maand September werden 89 nieuwe spaarbankboekjes uitgegeven, het aantal in omloop zijnde boekjes steeg hiermede tot 9909. Onder deze nieuw uitgereikte boekjes zijn begrepen 15 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging van spaarbusjes in den loop der maand September leverde een bedrag van 2868.18 aan kleine besparingen. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes bedraagt thans bijna 2200. CURSUS IN HET SLAGERSVAKONDER WIJS VOOR HELDERSCHE VAKGROEP. Aanstaanden Maandamiddag wordt alhier in de bovenzaal van het Café van den heer J. Sanderse, Koningsplein, de eerste les ge houden van een uit 14 lessen bestaanden cursus in het slagersvakonderwijs. Deze cursus staat onder leiding van den heer Ph. H. van Westen Jr., uit Rotterdam, leeraar in het slagersvakonderwijs, met Diploma der Intern. Fleischerschule te Leipzig en is georganiseerd voor de groep dames en heeren uit de Heldersche slagerswereld. Vanaf 3 Oct. UITBREIDING DIENST Den Helder—Medemblik—Hoorn- Amsterdam Weeksa dagen 5Xi Zaterdag 6X. Zondags 4X, in belde richtingen. Vraagt gratis dienstwijziging bij onze chauf feurs en ons bijkantoor, Kanaalweg 137, Tel. 773 eenig belang. Het eene was de enveloppe met het briefje van den Strooper, die Dennis uit Ralph's safe had genomen. Hij las het briefje en gaf het verbijsterd door aan Barbara. „Behoort dit aan Ralph, of komt het je misschien bekend voor?" Zij las hardop: „Een safe is de eenige plaats op de wereld, die niet safe is. De Strooper. Wat beteekent dat en wie is die Strooper?" „Dat zou ik ook wel eens willen weten," antwoordde Keating, „en als ik hem ooit te pakken kryg maar dat heeft er nu niets mee te maken. De kwestie is maar, heeft Den nis dit briefje uit de safe gehaald, was hij van plan het er in te leggen, of heeft het met de heele zaak niets uit te staan?" Als Dennis dit geschreven heeft, moet hij de Strooper zijn," meende Barbara. „Dennis heeft het niet geschreven, en ik geloof ook niet, dat hij de Strooper is. Hij heeft een heel ander figuur." ,Hebt u den Strooper dan wel eens ont moet?" „Ontmoet?" aarzelde Keating. „Zoo zou men het kunnen noemen. In elk geval zou ik vyf jaren promotie willen geven om hem nog eens te ontmoeten. Ik heb namelyk iets voor hem." Barbara vroeg niet verder, maar bekeek het briefje nog eens. „Ralph's hand is het ook niet," zei ze be slist. „Dat geloof ik. Als je vader de Strooper was, zou ik mijn eigen huid afstroopen en opeten. En nou, kleine meid, moet je naar huis." Zij stribbelde nog tegen, maar dezen keer baatte het haar niet. Toen schikte zy zich. „Ik zal maar naar Molly Wendower gaan," zei ze. „Die zal me wel kunnen bergen." Keating knikte instemmend en droeg Brown op, haar weg te brengen. Zy stak Onderricht wordt het garneeren van de ver schillende stukken uit het bedrijf, het maken van fijne vleeschwaren en versch-vleesch- schotels voor étalage- en tafelgebruik, de fijne geleiwerken alsook het maken van aardige stukjes voor bijzondere gelegenheids-étalages. Een laatste opwekking. Voor de laatste maal zijn wy in de gelegen heid de aandacht van Den Helder te vestigen op de voorstelling ten bate van het Helden der Zeefonds „Dorus Rijkers", welke morgen avond kwart over acht in het Casino gegeven zal worden. Zooals wij reeds gisteren schreven wordt deze uitvóering in tweeërlei opzicht attractief. Ten eerste is daar het ensemble waarvan wij reeds door middel van diverse persuittreksels lieten uitkomen, dat hier met reden iets goeds verwacht kan worden en ten tweede... alle oud-redders en hun vrouwen zijn gratis in de gelegenheid gesteld dezen avond van ontspanning en jolijt mee te maken, iets waarvoor „Moed- Volharding en Zelfopoffering" zich ge spannen heeft. Het zal natuurlijk een bijzonder aardig aspect opleveren, als men daar morgenavond deze oude helden, zwaar beladen met gouden en zilveren eere-metalen en met eerbiedwaar dige baarden in de Casino-zaal ziet zitten. Dat zij er een dankbaar gebruik van zullen maken, dat staat vast. Hoewel het ons overbodig lijkt geven wij hier toch nog eens in vogelvlucht een idee van het program. Daar is een allergeestigst conferencier, daar is een goochelaar, een mondaccordeon- virtuoos, en niet te vergeten Mary Timm met haar voordrachten en de celló-solist Edd Kalf. Zooals men gelezen zal hebben gaat na de pauze de zeer geestige éénacter „De Luitenant in de knel", terwijl last, but not least een bal volgt op al dit vroolijks, waarvoor de dans muziek verzorgd wordt door de „Dorus Rijkers- Band." Een programma alzoo, dat er zijn mag en waar het hier gaat om een streven hetwelk we allen (en dat allen in den ruimsten zin des woords) verplicht zijn te steunen. Onze Jutters kennende is het niet anders mogelijk, dan dat Casino morgenavond te klein zal zijn voor de velen, die weten dat zij ver plicht zijn de oude garde der kustridders te steunen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan Casino, aan het Bureau der Heldersche Courant en bij de boekhandelaren hier ter stede. En thans Heldersche bevolking... is de eer aan U. Vergeet niet, dat vele oude Ridders van de zee de oogen op U geves tigd hebben... Stel hen niet te leur! DE AANVANG VAN HET AMUSEMENTS- SEIZOEN. Musis Sacrum. In het gisteren door ons gepubliceerde artikel betreffende het komende amusements- sezoen zeiden wij, schrijvende over Musis Sacrum, dat hier het programma nog vrijwel op losse schroeven stond. Op verzoek van den heer Polak voegen wij hier echter nog aan toe, dat vanzelfsprekend reeds verscheidene avonden bezet zijn door plaatselijke vereenigingen, zooals door den Kon. Bond van Oud-Onderofficieren, „Ons Belang", C.J.M.V. (Chr. Jongemannenver.), de onderafd der Speeltuin-vereeniging „Den Helder", „Vereeniging van Huisvrouwen" en tentoonstellingen van de Pluimvee-vereeniging. Voorts komen, zooals trouwens vanzelf spreekt, de gewone, de populaire en de intieme soirée's. haar hand uit, die Keating werktuigelijk drukte. Hij was haar bestaan al bijna ver geten, voor zij de kamer verlaten had. De oorzaak van de weinige belangstelling in de „kleine meid" was het tweede ding, dat hij Dennis had gevonden en dat hij Barbara niet had laten zien. Het was ook een brief, en hij hoefde niet eens naar de onderteekening te kijken om te weten, wie de schrijver daarvan was. Hij had het handschrift al meer gezien. „Beste Dennis," las hij, „met behulp van het ingesloten strookje papier en dergelijke strookjes, in het bezit van de broers, zul je iets vinden, dat je het leven een beetje ver aangenamen zal. Ik hoop, dat jullie door deze onderneming hereenigd zullen worden. Mis schien zal dat het geval zijn, als je bedenkt, dat die hereeniging mogelijk gemaakt werd door den dood van je broer G e o r g e." Keating las den brief twee keer en onder zocht toen den bewusteloozen Dennis nog eens, maar het ingesloten strookje, waarvan sprake was, vond hij niet. Langzamerhand begon hij te begrijpen, waarom de kolonel zijn broers bij zich had laten komen. Maar zyn gedachten werden van dat onderwerp afgeleid, doordat hij zich bewust werd van een aanhoudend geklop, dat uit de aangrenzende komer scheen te komen. Hij stond op en ging kijken. Het geklop duurde nog voort, maar nu hoorde hij het uit de badkamer. De inspecteur bromde getergd en ging de badkamer in. Het kostte hem pre- cier twee minuten om de plaats te bepalen, waar het geluid vandaan kwam. Toen klom hy op het tafeltje, schoof den grendel terug en duwde het bovenraam open. Meteen keek hy in het glimlachende gezicht van super intendant Kaye. „O, ben jy het? Wat ben je van plan, het De vanouds beroemde AKKER's ABDIJSIROOP is een natuur-genees- middel, daar de werking in hoofd zaak berust op de geneeskracht van extracten, bereid uit reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden" AKKER's ABDIJSIROOP, bereid vol gens oud recept, is dus een aan de natuur ontleend geneesmiddelI De genezende, hoestslillende, slijmoplossende en kalmeerende werking van de kruiden-extracten, welke AKKER's ABDIJSIROOP zoo beroemd hebben gemaakt,is thans door een nieuwe toevoeging van den bekenden Apotheker Dumont nóg sterker, nóg sneller, nóg krachtiger en nog doeltreffender! Een lepel AKKER'S ABDIJSIROOP werkt thans 2 x zoo snel als voorheen I Een ongeëvenaarde werking tegen: hoest, bronchitis, kinkhoest, verwaar loosde verkoudheid, griep, influenza. De verlaagde prijzen zijn thans 75 et. F 1.25 F 2.00 F 3.50 3 dagen 6 dagan 12 dagen 24 dagen gebruik gebruik gebruik gebruik De grootere flacons zijn bij voortgezet gebruik voordeeliger! Fantastisch schouwspel. Door middel van een bulletin hadden we gisterenmiddag bekend gemaakt, dat Hr. Ms. kruiser „De Ruyter", die tot Maandag a.s. op de reede ligt, 's avonds geïllumineerd zou zijn en honderden hebben dat buitenkansje aange grepen om dit schouwspel te zien. Middet. in het donkere water, tusschen Den Helder en Texel, lag de kruiser, als een sprookjesschip, m onwezenlijk licht. Het leek alsof het schip doorzichtig was als glas, zoo glansde de stalen romp in het licht van de schijnwerpers, die van onzichtbare plaats hun stralenbundels gelijkmatig over den geheelen omtrek van het schip hadden geworpen. 'tWas een wonder, dat lichtende schip in den don keren avond en honderden genoten ervan op den dijk, waar het druk was van wandelaars en fietsers en automobilisten. Telkens zwier den de lichtarmen van den vuurtoren langs den horizon, maar het licht verbleekte als het in den glans van de „De Ruyter" kwam. Over het schip hing voortdurend een groote rookzuil, en ook deze verkreeg meer dere malen fantastische vormen, als het schijnsel der honderdduizend kaarsen daarop viel. A.1 woei de Noord-Ooster scherp en koud, men had er geen spijt van, dat men de warme huiskamer verlaten had om deze illuminatie te zien. Toen wij gisterenavond even voor achten de hal van Casino binnentraden, klonk ons al een feestelijk geroezemoes in de ooren. Het bleek, dat de groote Casinozaal niet alleen tot in de hoeken gevuld was, maar ook, dat de stem ming er reeds in was. Onder de talrijke aan wezigen merkten we o.a. op onzen burgemees ter, die in de korte periode, dat hij hier zijn functie verricht, reeds verschillende malen blijk gaf van zijn interesse voor de Marine, overste van Asbeck en verder onzen gemeen tesecretaris, den heer van Bolhuys. Even acht uur neemt de voorzitter, de heer Weeda, het woord. De voorzitter heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder onzen bur gemeester en de aanwezige heeren officieren, en de besturen van de zustervereenigingen. Het doel van de vereeniging van Christelijk Marinepersoneel is om in samenwerking met de burgerbevolking goede en goedkoope amu- dak te herstellen, of het uitzicht te bewon deren?" Superintendant Kaye liet zich naar beneden zakken en gaf de gewenschte inlichtingen. „Zoodra ik je boodschap ontvangen had, heb ik mij aangekleed, en ik kwam juist in Brook Street, toen jullie vertrokken. Ik ben je tot hier toe gevolgd. Leuk hè, 's nachts in een auto rond te rijden met een aardig jong ding?" Zij collega keek zuur en trachtte een grof antwoord te bedenken. „Ik dacht, dat jullie van plan waren er nachtwerk van te maken," vervolgde Kaye. „Ik heb op het dak gezeten, sinds jij en Brown beneden aan 't morrelen waren. Ik zag, dat je je elegante figuur probeerde te verschuilen, toen ik voorbijreed in een taxi." „O, was jij dat. Wat is er met Teyst ge beurd? Ik hoorde het schot." Inspecteur Keating glimlachte vergenoegd. Nu kon hij eens tripmfeeren. „Hij was te langzaam met zijn knapper. Kom maar eens mee." Als de jonge agent ook al verrast was, twee mannen terug te zien komen, waar er maar één gegaan was, hij liet het in elk ge val niet merken. Alleen werden zijn oogen een beetje grooter dan ze gewoonlijk waren. Dat was alles. Het was geheel in overeenstemming met de verhalen, die hij over superintendant Kaye gehoord had. Kaye bekeek Dennis eens en stak een siga ret aan. „Je hebt dien jongen leelyk te pakken ge had," merkte hij op. „Hij probeerde zich over het dak uit de voeten te maken, maar toen hij mij zag, bedacht hij zich. Grappig, dat ik altijd op je moet passen, als je iets hebt om mee te spelen." Daar gaf Keating geen antwoord op. Zwij gend hield hij toezicht op het wegbrengen van Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Niet ontvangen. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 7 u.,(gewijzigd) Ds. M. v. Wichen sementsavonden te organiseeren. De heer Weeda hoopt, dat de avond zoodanig mag slagen, dat alle aanwezigen er met vreugde op terug zullen zien. Een woord van dank aan de directie van Casino, die voor dezen avond haar consumptieprijzen heeft verlaagd. De voorzitter stelt dan voor om gezamenlijk Psalm 138 1 te zingen, waarna hy den avond voor geopend verklaart en de verdere leiding aan den heer Carton geeft. Het Casinostrijkje zet dan het Wilhelmus in, dat staande wordt medegezongen en dan wordt een aanvang ge maakt met hetgeen, waarvoor men eigenlijk gekomen is, n.1. de afwerking van de op het programma voorkomende amusementen. De oerkomische twee-acter „Liefde en Werkelijk heid" is de eerste attractie. Stan Laurel en Oliver Hardy verzorgen de hoofdrollen in dit filmpje, en de beide komieken met hun wereld vermaardheid zorgen er voor, dat de toch reeds uitstekende stemming nog toeneemt. Het ge- Dennis, toen de ambulance gekomen was, waarna hij terugkeerde in de kamer en zijn pijp begon te stoppen. „Lees dit eens," zei hij, en gaf Kaye het briefje van den Strooper. „Uit den zak van onzen vriend gehaald." Kaye bekeek het briefje aandachtig. „De vraag is maar, of hij van plan was, dit briefje in Ralph's safe te leggen, of dat hij het eruit heeft gehaald," zei hij langzaam. „Ik hou wel van kruiswoordpuzzles, maar in raadseltjes ben ik heelemaal niet sterk," zei Keating knorrig en haalde den brief van den kolonel te voorschijn. „Dit heb ik ook bij Dennis gevonden." Kaye las den brief en stak hem in zijn eigen zak. „Nu weten we, waarom George zyn broers bij elkaar heeft geroepen," zei hij. „Het klopt allemaal. Goeie nacht, Sam. Ik ga naar huis. Ik moet er eens over nadenken." Keating begeleidde zijn vriend naar de deur, en toen Kaye weg was, ging hij op Larry's kamer in een gemakkelijken stoel zitten. Hij keek op zyn horloge en daarna naar den en thousiasten jongen agent. Het horloge wond hij op, den agent stuurde hij weg, en daarna koos hy een gemakkelijke houding om den terugkeer van Larry Wade af te wachten. Spoedig viel hy in slaap, en een zeker iemand, die bij de garages achter de huizenry op wacht stond en ook naar slaap verlangde, wachtte vergeefs op zijn aflossing en vatte een ern stige kou. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 5