Gebrs. PRONK, 15, 25 en 30 cent per Vj pond. Banketbakkerij, Keizerstraat. Bioscoopnieuws Z?e van ouds beroemde en beproefde AkhersKloosterbalsem Waar gaan we heen 2 Firma Uit het politierapport Foto-wedstrijd V.V*V. Helders „Belang" De Ballonnenwedstrijd op Koninginnedag* blijft ongeëvenaard: aIs won d-middel. als wrijf-middel, als huid -middel. het beproefde huismiddel onfnTt trjfe,en er 11161 of Amerika zal Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Licht op voor alle voertuigen Burgerlijke Stand van Den Helder Land- en T uinbouwnieuws Speculaas lach om de komische situaties, waarin de beide onafscheidelijken zich herhaaldelijk bevinden, klinkt onafgebroken in de zaal op. Na dit fil mische gebeuren geeft het Casinostrijkje eeni- ge nummers ten beste om weer afgewisseld te worden door het tooneelstukje „De verjon gingskuur". Dit tooneelstukje werd opgevoerd door leden van de „DJ.C.", de afkortingen voor de Interiocale Club. Deze club heeft zich ten doel gesteld, om belangeloos te werken op het teerrein der Marine. Vanzelfsprekend is ook dit tooneelstukje gehouden in het kader van dezen avond, n.1. een amusementsstuk in opti- ma forma. Het behandelt de uitvinding van een Arabischen professor n.1. een middel om op nieuw jong te worden in de praktijk toegepast op een dame van 50 jaar. Doordat zij echter te veel van het „geestrijke vocht" inneemt, wordt zij niet gemetamorfoseerd in een schoone jonge dame van 20 Jaar, wat de bedoeling was. maar in een baby. Na de pauze zorgt een film werkje weer voor de afwisseling. In de hoofd rol natuurlijk weer een komiek van standing n.1. Charlie Chaplin. We behoeven niet te ver tellen, dat dit cinematografisch product even zeer in den smaak viel als het eerste. Het is de heer Hooiveld, die dan de voordracht „Angstavond" ten gehoore brengt. Door mu ziek en vlotte vertelling laat hij zijn gehoor van deze geestige historie ten volle genieten. Als laatste nummer wordt dan door D.I.C. het tooneelstukje „Advertentiegevolgen" opge voerd. Hoewel D.I.C. eerst drie maanden ge leden werd opgericht, hebben de leden blijk baar weinig last van plankenkoorts, want zij bewegen zich frank en vrij over de planken, zijn rolvast en weten door hun aardige spel de lachlust van het publiek op te wekken. De heer Veldhuizen, de grimeur, verdient ook een pluim, voor de uitstekende wijze, waarop hij de spelers had geschminkt. Dank zij de ent housiaste medewerking van zoovele personen, zoo had de heer Zegel zich o.a. belast met de vertooning van de beide films, kan de vereeni- ging van Christelijk Marinepersoneel met de grootste tevredenheid op dezen geslaagden avond terugzien. Het is tenslotte de heer Weeda, die een woord van dank uitspreekt in het bijzonder aan den Vice-Admlraal en de commandanten van de schepen voor hun medewerking en verder aan alle medewerken den. De voorzitter deelt nog mede, dat voor 6 November a.s. de 2e amusementsavond ge organiseerd is, hetgeen een luid applaus ontlokt. De wandelende bok. Aan het Hoofdbureau van Politie werd een bok gedeponeerd, welke op de Kerkgracht onbeheerd liep. Deze bok is daar thans nog aanwezig. Aanrijding. Door een bewoner van de Hertzogstraat werd aangifte gedaan, dat hij door een mili taire auto is aangereden, waardoor het ach terwiel van ztfn rijwiel werd beschadigd. Ei KEN OCHTEND VERSTIJFDE VINGERS Hulpbehoevend door rheumatische pyn. De heer R. G. S. schrijft ons: „Ik had rheu matische pijn in handen, knieën en voeten. Het was zoo erg, dat ik een stok moest ge- bru.ken om te kunnen loopen, en 's ochtends bij het opstaan waren mijn vingers steeds verstijfd. Ik gebruikte tallooze pijnstillende middelen, maar het hielp niets. Totdat ik eens den raad opvolgde om Kruschen Salts te pro- beeren. Nadat één flacon gebruikt was toonde zich reeds aanmerkelijke verbetering; voordat lk de tweede flacon ophad, was mijn rheuma tische pijn volkomen verdwenen, en zij is ge lukkig nooit meer teruggekomen. Dit kan ik U wel zeggen, zoowel mijn vrouwals ik raden Kruschen Salts direct aan, zoodra wij van iemand weten dat hij aan rheumatiek lijdt." Rheumatische pijnen en kwalen als spit, ischias, jicht, ontstaan maar al te dikwijls door een te groote hoeveelheid urinezuur in het lichaam. Urinezuur, een der afvalstoffen van het organisme moet uit het lichaam ver wijderd worden door de afvoerorganen. De zes minerale zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, bevorderen sterk en op geheel natuurlijke wijze de werking van deze orga nen, waardoor de gevaarlijke afvalstoffen, als urinezuur e.d., zacht en volkomen uit het lichaam worden verwijderd, zoodat de oor zaak van de rheumatische pijnen wordt op geheven. Het bloed wordt gezuiverd en de pijnen zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. Hierdoor zal ook Uw geheele ge zondheidstoestand verbeteren. Uw levenslust, weerstand en energie keeren terug, zooals in Uw beste jaren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogis'en h 0.40, 0.70 en 1. 60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maatschap pij Amsterdam voorkomt. (Adv.) Menigeen zal reeds met belangstelling heb ben uitgezien naar het resultaat van den in den loop van den zomer door de V.V. „Hel ders Belang" uitgeschreven fotowedstrijd. Een groot aantal inzendingen was bin nengekomen en het was voor de jury, bestaande uit de heeren Jac. de Boer, Chef Kreuger, H. C. M. Nijpels, W. Velt- huijs en P. C. de Boer geen gemakkelijke taak om een beslissing te nemen. Er waren er, die zich toegelegd hadden op het artistieke, en daarmede een goed resultaat hadden bereikt; anderen hadden het in de keuze der onderwerpen gezocht; slechts een enkeling had eene inzending gemaakt die door zijn groote verscheiden heid aan het eigenlijke doel beantwoorden kon. Was de quantiteit dus wel voldoende, de kwaUteit liet in vele gevallen nog te wen- schen over. De verwachtingen van de jury waren wat dit laatste aangaat wel hooger gespannen. Mogelijk worden deze den volgen den keer beter benaderd. De prijzen werden als volgt toegekend: le prijs, foto-electrische belichtingsmeter: A. Cornielje, Schagenstraat 53. 2e prijs, Voigl&nder Reflexcamera: W. C. J. Verberne, Plantsoenstraat 9. 3e prijs, Practos belichtingsmeter: J. Lok, Soembastraat 64. 4e prijs, Metalen statief: Mej. E. Klercq, Duinweg 28. 5e prijs. Afstandmeter in étui: S. Hagen, Crocusstraat 34. 6e pr(js, Zelfontspanner: A. C. Mootj, de Wetstraat 30. 7e prijs. Foto-album: Ds. van Wichen, Julianadorp. 8e prijs, Vergrootspiegel: A. Meijer, Kanaal- weg 108. 9e prijs, Geelfilter: J. H. Goes, Klaas Duit straat 26. 10e prijs, Snijmachine: A. J. IJska, Huy- gensstraat 2. 11c prjj3, een rolfilm: Schendelaar. 12e prijs, idem: Mej. Bödecs, Marine Hospi taal. 13e prijs, idem: W. P. de Meulder, 2e Vroon straat 59. 14e prijs, idem: C. M. van der Spek, Vla mingstraat 4. Extra prijzen Een zilveren medaille als extra-prijs voor de inzending die het meest aan het doel be antwoordde, ontvangt de heer A. Cornielje. De heer Verberne ontvangt egn bronzen medaille voor de meest artistieke inzending. Een kunstvoorwerp werd als extra-prijs toe gekend aan mej. Klercq voor de meest origi- neele onderwerpen. Den prijswinnaars wordt verzocht Dins dagavond 20 October, des avonds 8.30 uur aanwezig te willen zijn in het Verkeers- huis, Kanaalweg, alwaar de prijzen zullen worden uitgereikt. De niet bekroonde inzendingen kunnen wor den teruggehaald bij de firma Jac. de Boer, Keizerstraat. In het programma van de feestelijkheden op 31 Augustus jl. was mede opgenomen een ballonnenwedstrijd voor de kinderen, die had den deelgenomen aan de Zanghulde voor het Raadhuis. Men zal zich herinneren, dat dien middag tegen 5 uur een 500-tal ballonnen vanaf het H.R.C.-terrein werd losgelaten, waarvan een gedeelte al dadelijk in de boom toppen van het Tuindorp een roemloos einde vond. Doch niet aan alle ballonnen was dit treurig lot beschoren; verscheidene wisten op hun reis met onbekende bestemming een groot aantal kilometers door het luchtruim af te leggen. 48 gelukkige kinderen mochten van de vinders het aan hun ballen gehechte kaartje terug-ontvangen, het meerendeel vergezeld van een vriendelijk schrijven en een verzoek om antwoord. De besturen der belde Oranjevereenigingen hebben besloten aan de kinderen, wier ballon In het buitenland is gedaald (18 stuks) een prijs te overhandigen, terwijl ook de andere 30 kinderen door de organiseerende vereeni- gingen niet vergeten zullen worden. Het ligt in de bedoeling alle 48 kinde ren, die hun kaart hebben Ingeleverd, op een nader te bepalen tijd en plaats bijeen te brengen, waarbij de prijzen zullen wor den uitgereikt en waar dan tevens de ontvangen brieven weer kunnen worden in ontvangst genomen. Hieronder volgt de volledige uitslag van den ballonnenwedstrijd 1 Antoinetta van Oostrum, Cerea (prov. Verona) Italië, 950 km. 2 Lena van Amesfoort, Reutte (Tirol), Oostenrijk, 760 km. 3 Lena Haringa, Reinhardshofen (bij Augs- burg). 670 km. 4 Henri de Barbanson, Leiphelm (bij Ulm), 630 km 5 Joosje Dekker, Bartholoma (bij Gmilnd), WUrttemberg, 590 km. 6 Janna Boers, Frankfurt am Maln, 430 km. 7 Annie Krrjnen, Hausen bij Frankfurt, 425 km. 8 Frans Eshuys, Melbach bij Friedberg, 415 km. 9 Hugo Groeneweg, Stockhausen (bij Ma- rienberg), 345 km. 10 Annie van Loenen, Keulen, 305 km. 11 Geertruida van Os, Lüdenscheid, 285 km. 12 Dlck van Loon, Iserlohn, 272 km. 13 Bets van Galen, Witten, 252 km. 14 Wlm Riem era, Kaiserwerth a/Rhein, 244 km. 15 Atie Sinnige, Duisburg, 236 km. 16 Christina Mijnders, Dinslaken, 222 km. 17 Jan van Toledo, Haltern, 220 km. 18 Sara Schadee, Lembeck, 210 km. 19 Jan Lugtenburg, Aalten, 178 km. 20 Hempje de Vries, Lichtenvoorde, 172 km. 21 N. van Leeuwen, 's-Heerenberg, 164 km. 22 Joop Mentlng, Zelhem, 156 km. 23 B. Boogaard, Hoog-Keppel, 150 km. 24 Leen Verkerk, Hengelo (Geld.), 142 km. 25 T. van Splunderen, Vorden, 140 km. 26 Mientje Luyckx, Dochteren bij Almen, 138 km. 27 W. Sand, Eerbeek, 136 km. 28 C. Kint, Gorssel, 130 km. 29 Adri Rietveld, Terwolde, 125 km. 30 H. Hirsch, Nijbroek, 123 km. 31 T. van Willigen, Vaassen, 120 km. 32, 33 en 34 J. Tompot, Mientje Verschoor en Geertruida de Wit, Ernst (gem. Epe), 115 km. 35 Lucas Hartman, Epe, 112 km. 36 Maartje Jansen, Doornspijk, 100 km. 37 Frans Kieffer, Zaandam, 55 km. 38 Lucie Frankfort, Broekerhaven, 45 km. 39 en 4C M. Swager en Maartje van Dijk, Andijk, 36 km. 41, 42 en 43 M. Monderman, Lucia Licher en Nico Boshart, Wervershoof, 34 km. 44 Tini Günthert, Medemblik, 32 km. 45 Pieter Frans Geus, Wieringermeerpolder, 25 km. 46 Klaas Pelgrim, Anna Paulowna, 14 km. 47 Coba Biegstraaten, De Kooy, 7 km. 48 Corry Kwast, Tuindorp, 1 km. RIALTO-THEATER. Goede creatie, van Elisafceth Berg- ner. Zang van MarUia Eggerth. Het zijn twee Duitsche actrices van wel zeer verschillend type, die onze aandacht vra gen in het Rialto-programma van deze week. Eerstens is daar Elisabeth Bergner, die men bewonderen kan in haar creatie van Gemma Jones in de beroemde rolprent „Escape me never". We zien hier deze geboren film- artiste, een tragédienne in hart en bloed, in een zeer bijzondere prestatie, waarin ze ge legenheid heeft haar groote kunnen ten volle te demonstreeren. We zien haar als de gamine, die met scholen meereist om aan het levensbrood te komen. Zij is kostelijk in haar kindercostuumpje en in haar frappante on deugendheid. Later zien we haar als de vrouw, lief en verstandig, een vrouw pur sang. Welk een speelkracht bereikt zij b.v. m de dialoog met haar, die haar haar echtgenoot dreigt te ontnemen. Welk een grootschheid van karak ter openbaart z(j door de heele film heen en welk een hoogte bereikt zij tenslotte als na de bittere ontgoocheling iedereen een cata- strophe verwacht. Bergner ia dan door haar verschijnen en optreden een weldoenster ge lijk. Wij gaan hier voorbij aan de enkele seniimenteele episodes, zooals die van het sterven van den kleinen jongen. Zij hadden weg kunnen blijven, zónder dat de film er ook maar iets minder op geworden was. Maar tenslotte kunnen deze den totaalindruk niet beïnvloeden, daar we niet aarzelen hier te constateeren, dat „Escape me never" een knap filmwerk is met ettelijke hoogtepunten, waar van we het uitstekende spel van Elisabeth Bergner voldoende meenen gesignaleerd te hebben. Een knap filmwerk zeiden we, mede dank zij de uitnemende keuze der artisten rond de hoofdvertolkster en het boeiende libretto. „De lokkende stem" is de tweede film ge titeld en dat is geen slechte aanduiding van het vocaal kunnen van Martha Eggerth, die er in deze rolprent weer menig staaltje van ten beste geeft. Eigenlijk heeft de film als zoodanig niet veel om het lijf, doch is het geheel gebaseerd op de prachtige sopraan van „die Eggerth". Een waar genoegen mag het heeten haar te hooren in het bekende „Ein neuts Leben fangt an" en in het klassieke „Hofbaltknze". Martha zingt veel en goed en derhalve is haar film meer een hoor- dan een kijkspel, al verdient het ballet met betrekking tot „Die Maschine" een bijzondere vermelding. We weten, dat velen Martha Eggerth gaarne hoo ren en wijl ook het overige programma van de Rialto van goede kwaliteit is, voorspellen we, dat het dezer dagen daar weer druk zal loopen. TTV OLI-THE ATER. „DE WANDELENDE DOOD". Een super triller. Het is niet voor de eerste maal, dat wij op deze plaats de aandacht vestigen op een dier merkwaardige uitingen van het Amerikaan- sche filmwezen, en wel op een zekere hang naar het romantische, die met name de laat ste Jaren sterk naar voren treedt. Dit is merkwaardig, omdat Juist de ro mantiek den Amerikaan in filmisch opzicht niet bijster best ligt en deze meestal direct vertroebelt met valsch pathos en goedkoop sentiment. Het best, ook nu nog, ziet men Amerika, daar waar het „hard" is, daar, waar het de ijzeren realiteit van het kei harde leven zelf demonstreert. Vanzelfsprekend zijn daar de gunstige uit zonderingen die ook hier de regel komen be vestigen en onder deze excepties mogen wij rekenen het laatste werk van den zonderling Boris Karloff, den man, die eens een wereld^ bioscooppubliek deed huiveren om zijn lugu bere creatie van „Frankenstein". Boris Karloffin zekeren zin de na volger van den te vroeg gestorven Lon Chaney, en geniaal karakterspeler, Karloff, die in iedere film welhaast weer in tragisch conflict komt met de scenario's, die men Snij wondon Rheumatiek want dit is net bijzondere vocrdeelvan Akker's Kloosterbalsemeen verrassend snelle wond-zuiverende en wond-heelende werking zonder litteekens en tegelijkertijd een won dere uitwerking op spieren, weefsels en ge wrichten. Daardoor bijzonder doelmatig bij kneuzingen en dergelijke verwondingen. Als wond-middel onmiddellijk verzachtend, zuiverend en genezend bij oude en nieuwe wonden, zweren, brandblaren, ontvellingen, insecten-beten, uitslag, dauwworm, zonne brand, wintervoeten, winterhanden, schrale huid, springende handen, doorrijden en won de- of doorgeloopen plekken, aambeien, enz. Als wrijfmiddel ongeëvenaard tegen pijn in spieren en gewrichten, rheumatische aan doeningen, spit in den rug, stijve nek, 6pier- verrekkingen, stramheid in de ledematen, zadelpijn, verstuikingen, heupjicht, enz. enz. Overal verkrijgbaar! Doosje van 10 Gram j"- 35 cent, Potten van: 25 Gram 62'/j cent, 50 Gram L 1.04 en 100 Gram i 1.82. De groote potten zijn voordeeliger Brandwonden Spit in den rug Zaterdag 10 October. Casino, 8 uur. Militair Belangen ver. van Onderofficieren bij de Zeemacht. Zondag 11 October. Casino, 8 uur. Cabaretavond ten bate van het „Dorus Rijkersfonds". voor hem schreef en die stuk voor stuk wel iswaar niet te klagen hadden over gebrek aan originaliteit, maar die toch eveneens de onmacht vertoonden van de vervaardigers in hun streven naar hèt scenario, waarmede men dezen Karloff tegen het juiste filmische fond kan plaatsen. „Walking Death" heet de film en wij wil len het maar direct zeggen: zfj is belangrijk beter dan de geheele Frankensteinlade tezaam. Want was dit fantastische verzinsel voor het publiek een behoorlijke trekpleister, wie zal het wagen te ontkennen, dat hier een ver vaarlijk kwantum héél, héél goedkoope onzin in zat. „Walking Death" is stukken beter. Er zit een goed deel tragiek in, niet bijster goed koop, en eveneens schermde men niet al te veel met het bovennatuurlijke endemo nische. Evenwelook thans weer worden Uw zenuwen diverse malen op een ge- duchten proef gesteld en krijgen Uw hoofd- en rugharen de bekende neiging om rechtop te gaan staan. Weer zullen sensatieminnaars hun adem kunnen inhouden en zal het transpiratie- vocht enkele malen kunnen parelen in hun handen, op hun hoofden... want het is en blijft Karloffde man met on bestemde machten en krachten bezeten. Van het verhaal zelf zullen we uit den aard der zaak niets vertellen, aangezien die genen ,die een gekruid filmmenu kunnen ver dragen, dit ons tezeer euvel zouden duiden. Maar zij, die er tegen kunnen, die geen last hebben van demonen, die u later uit den slaap houdenwel, hun wacht een pittig stuk film. En een stuk, waarvan de onlogika belangrijk minder is dan by vele Franken stein. In het overige programma draait een real Amencan talky, ten doop gehouden als „Broadway Scandals", en geregistreerd door niemand minder dan White. Het is een revueufilm, waarin men een portie show- overdaad opgediend krijgt, die ons vroeger nog in stomme verbazing zou brengen, maar waar we zoo langzamerhand aan gewend raken. nlJ°°hRVr^gt men 2lch waar dat heen moet Reeds nu ztfn de balletten, de songs de mises en scène en de geheele entourage van dit alles zoo vervaarlijk geraffineerd en dito geperfectionneerd, dat men zich zou gaan afvragen: of het nóg grootscher, nóg overdonderender kan. g ons dit bewijzen Wintertijd. Zon Oct. op: ond.: Hoogwater Laagwater z 11 6.19 17.14 3.40 16.50 10.20 22.20 M 12 6.21 17.12 4.45 17.45 11.25 23.20 D 13 6.22 17.09 5.35 18.25 12.10 W 14 6.24 17.07 6.15 18.55 0.10 12.55 D 15 6.26 17.05 6.50 19.20 0 50 13.25 V 16 6.28 17.03 7.25 19.50 1.25 13.50 z 17 6.30 17.01 7.50 20.15 1.55 14.2Q Zaterdag 10 Oct. 17.46 Zondag 111744 SEQUIOA. De afdeeling Den Helder van de Ned v., voor Dierenbescherming vestigt de aandacht van de dierenvrienden te Den Helder 0„ 1 ALGEMEENE VEREENIGING VOOR ZIEKENHUIS VERPLEGIN G „DEN HELDER". Gisteravond is de oprichting van boven genoemde vereeniging een feit geworden. Het voorloopig comité werd benoemd tot voor- loopig bestuur, terwijl in de plaats van de heeren P. A. Smits en P. S. v. d. Vaart, die uit het comité waren getreden, werden be noemd de heeren J. W. London en Joh. W. Stevenson. Behalve deze beiden, zijn lid van het be stuur de heeren W. de Boer, voorzitter; L. v. d. Kuyl, Dr. J. B. Proost, Mr. A. Veldman en W. Velthuys, secretaris. Het is de bedoeling reeds dadelijk aan het werk te gaan en leden aan te nemen. Inlichtingen betreffende het lidmaatschap, worden verstrekt door ieder der boven genoemde bestuursleden en speciaal door den heer Velthuys, 't Verkeershuis t.o. de Post- brug, waar het secretariaat gevestigd is. NIEUWE BAKKERSZAAK. Hedenmiddag 4 uur opent de heer Luc. F. v. d. Bogaerde in de Keizerstraat no. 21 zijn electr. bakkerij. Wij komen nader op deze keurig ingerichte zaak terug. van 9 October 1936. GETROUWD; A. Wessel en V. M. Haust BEVALLEN: Th. de GrootWe velaar, z.; J. Grootvan Rossum, d.; M. v. d. Maas Marsman, z.; B. C. Kwast—Kooiman, z. OVERLEDEN: H. A. W. Meijer, (m.) 57 J.J W. Jlmmink, (m.) 90 J. STEUNVEUGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, ge- iQ^fltfeerd het tÖdvah van 28 September 1936 tot en met 3 October 1936 1.70 per 100 kg zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureerde groene erwten van de laagste klasse en an- n/'inl'!'611 Zal dle steunvergoeding 1.20 Per 100 kg bedragen. (Adv.) STEUNVERGOEDING VELDBOONEN. t Nederlandsche Akkerbouw-Centrale vp,e :end> dat d« steunvergoeding voor 1 °nen' weIke volgens de dateering van van 2srSohb,riefJe zÜn gedorscht in het tijdvak f!£tember 1936 en met 3 October 19"« 2,60 per 100 kg zal bedragen. (Adv.)

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6