Visscherij Marineberichten DE WEEK: Db wasch naar Joh. Mos is toch voordeeliger Sport gr is gewoon Krentenbrood en er It Stoomwasscherij „Insulinde" Den Helder, Visscherijberichten Stoomvaartberichten IN FEITEN EN FANTASIEËN U het Krentenbrood van Krigée f 0.30 f 0.450. 60 Alle verzoeken om verlaging der heffing op ,.0lie aan den Minister van Landbouw en Visschertf hebben geen resultaat gehad. pit bkjkt nu het best uit het antwoord van dcn Minister aan het Kamerlid Dr. Vos, die daaromtrent vragen had gesteld. pit alles is dus nu van de baan en het ligt jiaast voor de hand, dat pogingen, die nu nog zoUden mogen worden gedaan, evenmin succes zullen hebben. Het is jammer, vooral omdat jjgt vischverbruik er niet door wordt bevor derd. is een belangrijke proef aan den gang om werklooze visschers weer in het bedrijf op te nemen. Het initiatief hiervoor is uit gegaan van Noordwyk. Met steun van de gemeente Noordwqk is een trawler, de "Atlantic" IJM. 18, in gebruik genomen door d'eze visschers, die allen het trawlerbedrijf had den uitgeoefend. De gemeente Noordwijk garandeert een loon gelijk aan werkloozen- steun en heeft een bedrag beschikbaar gesteld voor de noodige uitrusting. Dit bedrag wordt terugbetaald en de regling is zeer gemakke lijk voor afbetaling gesteld. Voor elke ton kolen betalen deze visschers een gulden meer dan de normale prijs en deze gulden wordt dan aan de gemeente gerestitueerd, totdat bet geheele bedrag is teruggestort. De eerste reis is van dien aard geweest, dat er een goede besomming is gemaakt. Men besomde toch ongeveer 2400, waarmee de reis, naar men ons meedeelde, ruim bevredi gend kan worden genoemd. Het mag niet onwaarschijnlijk worden ge acht, dat dit voorbeeld door meerdere zal worden gevolgd. Immers wanneer er op deze wijze meer menschen aan het werk kunnen worden gesteld, zou dat voor de gemeente kassen een flinke ontlasting zijn. Er is nu de exploitatie van de schipper eigenaars van loggers, waarin een coöperatief element zit en nu is er ook de eerste stap op op het terrein van de trawlervischerrj in dien geest gezet. „De Ned. Vischandel" weet mee te deelen, dat, na de actie van de gecombineerde orga nisaties te Amsterdam, de Ned. Visschery- centrale inderdaad aan meerdere garnalen' visschers vergunning heeft gegeven om te mogen uitvaren, zoodat er thans meer aan voer plaats heeft. De aanvoer was zoo groot, dat de prijs zelfs terugliep tot 70 cent per liL Dit acht men ook niet gewenscht en men meent, dat hierin een regeling dient te komen. Voorgesteld was aan de Visscherij-centraie om den prijs niet te doen dalen beneden een gulden per lit. We hopen dan ook, dat men hierin zal slagen. Immers ook de Heldersche garnalenvisschers zenden de garnalen naar Amsterdam (of de handel), zoodat ook zij bij een dergelijke prijs stelling zijn betrokken. De prijs aan de Amsterdamsche afslag was Vrijdag echter van 2.— tot 2.35, hetgeen een goede prijs kan worden genoemd. Ondanks de groote makreelaanvoeren, blijven de prijzen daarvan zeer hoog. Donderdag werd zelfs 9.50 per kist be steed, zoodat de schepen, die flinke makreel vangsten hadden, uitstekende besommingen maakten. Deze prijs komt slechts zeer weinig voor en dan ook alleen als er nagenoeg geen aanvoer van deze visschers is. Zoo was er een trawler, die een besomming ïad van 4350.—. De haringprijzen toonen eenige verlaging en zijn in het laatst der week, in vergelijking met die van Maandag belangrijk teruggeloopen. Maandag was die zelfs 9.— per kist en Vrijdag ongeveer 3.50, zoodat het verschil groot is welke de besomming zeer beinvloeden. Toch, door de groote vangsten waren de resul- taten goed. Tot dusverre wordt deze versche haring aan gevoerd door de treilende visscherij, terwijl in andere jaren reeds aanvoeren waren van drif ters, dus van de drijfnetvisscherij. De kustbooten maken over het algemeen nog goede besommingen. Eenige schepen verkregen besommingen van 1830— en 1900.—. De bot, gevangen, zoowel in het IJselmeer Ms bjj den afsluitdijk, brengt hoogen prijs op bereikt zelfs hier en daar 24 cent per pond. Een bewijs te meer, dat deze visch zeer gewild 3 en er alle aanleiding is om te trachten den otstand zoo hoog mogelijk op te voeren. Ook de wulken brengen een zeer hoogen prijs °P- Deze zijn thans boven 20.— per baal, het geen wel als iets zeer buitengewoons mag wor- en Ongemerkt. In den regel gaan deze wulken naar België, dar men verzot schijnt te zijn op deze „slak- ^0°ral nu onze prijzen zoo belangrijk Vsrlaagd zijn en uw wasch als steeds uw volle tevredenheid zal worden bfgeleverd. ^raagt prijscourant Tel. 456 De inhoud is*sedert meer dan 100 jaar ongeëvenaard; de Vernilkkint» tc ttinnc aan rlp7(>n inhnuil ;i;i nvM'nnct. Korpls. vltm. (M) H. K. Maagdeiyn en J. W. van Ee, aangewezen om den 21en Oct. '36 met het m.s. „Chr. Huygens" naar O.-Indië te worden uitgezonden. Ondervolgende schepelingen worden aange wezen om den Hen November 1936 met het m.s. „J. van Oldenbarnevelt naar Oost-Indië te worden uitgezonden: öergt. t-rpmr. J. Willemse, Sergeanten machinist H. G. Smit, J. de Vries, D. 't Hooft, W. Baanstra, L. W. F. Kasteelen, S. Berg man K. Louwerse, Maj. monteur D. A. G. Derks, Serg schrijver H. W. Verel, Sergt. vltmr. A. Wurtz, Sergt. a. marns. G. J. Harfst, Kwartiermeesters P. v. d. Schans, M. j. Noels, J. K. W. Janse, L. W. Bavenboer, Matrozen le klas J. v. d. Meulen, A H. van Tol, J .de Voogd, G. Vermeulen, Matrozen 2e klas A. P. Wuits, A. den IJzerman, V. Pronk, I. Rosier, Korpls. torpmr. F. W. Swaager, E. Manuels, A. P. van Dijk, W. Tamboer, Leerl. geschutmr, P. J. Heyblok, Leerl.en. geschutmr. J. C. Borst, A. H. Snijder, Korpls. monteur H. C. Everhard, G. D. Krijtenburg, J. Pleit, Marn. le kl. A. J. A. v. Oppen, Tamboer 3e kl. K. J, Langius, Marns. 3e kl. F. Dongelmans, W. v. d.Hoef, J, W. Hovij, H. de Jager, M. Jens, A. Klöpstra, M. L Kluif hoof d, J. le Blanc, H. P. Léevër, H. J. van Maaren, P. Maas, C. Malipaart, G. H. Müller, L. MUller, L. v. d. Nieuwendijk, C. Overgauw, G. M. v. Rensouw, W. J. Rozier, W. Nieuwolt. Overplaatsingen. Bootsman G. Geerevliet van Schorpioen naar O. Z. D. 3 October 1936. Bootsman D. T. Hoogvorst van Schorpioen naar O.Z.D., 3 October 191-6. Sergt. vliegtmr. (M) J. Kruidenier van De Kooy naar de Mok, 5 October 1936. Kwartiermeester W. Boom van Z 8 naar Schorpioen, 3 October 1936. Korpl. hofm. P. Griep' van D. Aukes naar Wachtschip Vlissingen, 10 October 1936. Korpl. hofm. F. A. v. d. Linden van Wacht schip Vlisingen naar D. Aukes, 10 Oct. 1936. Korpl. vltmr. (M) B. v. Emmerik van De Kooy naar de Mok, 7 October 1936. Korpl. monteur L. Schalier van OZD naar de Mok. 4 November 1936. Korpl. monteur A. J. Harsveld van OZD bevolen overplaatsing op 4 Nov. 1936 naar het vliegkamp „de Mok" ingetrokken. Main. le kl. I. Mabelus van afd. Marns. R'dam naar Wachtschip Vliss., 21 Oct. 1936. Marn. le kl. G. Krap van afd. Marns. Rot terdam naai O.Z.D., 16 October 1936. Matrozen le kl. C. v. Barneveld, J. v. d. Brink, P. B. Duin, J. Rust. A. Schuurman, W. Steenbergen van Schorpioen naar O.Z.D., 3 October 1936. Marn. le kl. K. W. den Hollander van Kaz. A'dam naar Wachtschip W'oord, 12 October. Marn. le kl. J. H. Strl ter van Schorpioen naar Wachtschip W'oord, 6 October 1936. Matroos le kl. A. Duk, van Wachtschip W'oord naar Z 8, 5 Octobei 1936. Matroos 3e kl. W. van Gent van OZD, bevo len overplaatsing op 3 October 1936 naar Hr. Ms. „De Ruyter" ingetrokken. Matroos 2e kl. F. I. v. Esveld van Friso naar Kaz. A'dam, 2 November 1936. Matroos 2e kl. A. Kamper van Schorpioen naar Kaz. A'dam, 2 November 1936. Matroos 2e kl. J. Pruis van H. Hendrik naar Kaz. A'dam, 2 November 1936. Matroos 2e kl. C. W. v. Nieuwenhuizen van Kaz. W'oord naar Kaz. A'clam, 2 Nov. 1936. Matroos 2e kl. P. M. F. Oetelmans, van Kaz. W'oord naar Kaz. A'dam, 2 November 1936. Matroos 2e kl. A. de Nooyer van Kaz. Wil lemsoord naar Kaz. A'dam, 2 Nov. 1936. Matrozen 2e kl. A. Vink en C. Blankenzee van Wachtschip W'oord naar Kaz. A'dam, 2 November 1936. M-trozen 3e kl. P. A. M. Schmit en A. de Peuter van Wachtschip W'oord naar Kaz. A'dam 2 November 1936. Matrozen 3e kl. C. Buynink en B. S. Eisma van Schorpioen naar Kaz. A'dam 2 Nov. '36. Matroos 3e kl. J. F. Bailleul, van Van Speyk naar Kaz. A'dam, 2 November 1936. Matroos 3e kl. de Nooy van O.Z.D. naar Kaz. A'dam. 2 November 1936. Matroos 3e kl. P. Breeman van Wachtschip Vlissingen naar Kaz. A'dam, 2 November '36. Bootsman H. B. Meurs van H. Hendrik naar Wachtschip W'oord, 16 Oct 1936. Onze smakelijke ALLERHANDE per hall pond f O 35 GEMBERBROOO, een delicatesse, f O 25 Cor Krigée - Van Galenstraat 71 Matroos le kl. A W. de Heer van Hertog Hendrik naar de Kooy, 16 October 1936. Sergt. macht. S. Bergman van Hertog Hen drik naar Wachtschip W'oord. 16 October '36 Sergt. macht. T. A. F. Zijlmans van Hertog Hendrik naar Kaz. W'oord, 16 October 1936. Korpl. macht. F. R. B. Heerenveen van Hertog Hendrik naar de Kooy, 16 October '36. Korpl. macht D. v. Sar ten van Hertog Hen drik naar van Speyk, 16 October 1936. Stokers olieman D. K. Brak en M. J. Ger ritsen van Hertog Hendrik naar Kaz. W oord 16 October 1936. Stokers olieman C. L. de Heer, G. Marcus, W. Visser van Hertog Hendrik naar De Mok, 16 October 1936. Stoker le kl. J. J. Butter van H. Hendrik naar Kaz. A'dam, 16 October 1936. Stoker le kl. L. A. v. Bgnen van H. Hendrik naar Kaz. W'oord. 16 October 1936. Stoker le kl. H. G. Edcius van Hertog Hen drik naar Wachtschip W'oord, 16 October '36. Stoker le kl. J. de Nooyer van H. Hendrik naar De Kooy, 16 October 1936. Korpl. monteur J. W. Blom van H. Hendrik naar Schorpioen, 16 October 1936. Korpl. ziekenverp. W. de Haan van Hertog Hendrik naar Hospitaal, 16 October 1936. Korpl. kok W. B. Roman van H. Hendrik naar van Speyk, 16 October 1936. Kleermaker W. Bouman van H. Hendrik naar Schorpioen, 16 Oc.ober 1936. Korpl. d. marns. A. Pasveer van H. Hendrik naar Wachtschip W'oord, 16 October 1936. Bootsman W. Broos van Wachtschip W'oord naar Hertog Hendrik, 16 October 1936. Matroos le kl. K. Goud van de Kooy naar Hertog Hendrik, 16 October 1936. Sergt. macht. K. Schmale van O.Z.D. naar Hertog Hendrik, 16 October 1936. Sergt. macht. H. M. Burgers van Kaz. W'oord naar Hertog Hendrik, 16 October '36. Korpl. macht. M. van Haaien van de Kooy naar Hertog Hendrik, 16 October 1936. Korpl. macht. G. W. Eijmers van Van Speyk naar Hertog Hendrik, 16 Octboer 1936. Stok. olieman F. Gijzendorffen van Wacht schip W'oord naar Hertog Hendrik, 16 Oct. '36. Stokers olieman A. Zoetendorp, J. de Graaf en R. Markus van de Mok naar Hertog Hen drik, 16 October 1936. Stoker olieman T. Regelink van O.Z.D. naar Hertog Hendrik, 16 October 1936. Bevorderingen. Met 1 Augustus 1936: ICorp. konst. E. Wallert tot sergt. konst. Stoker-olieman I. A. Lindenburg tot korp. machinist. Met 22 Augstus 1936. Korpl. vliegtmr. (M) C. Rinderman tot sergt. vliegtmr. (M). Met 1 September 193b: Konstabelsmaat T. Dam tot korp. konst. Marn. le kl. W. Boon tot korpl. konst. Marn. le kl. M. G. Draaisma tot korpl. hofmeester. Met 27 September 1936. Stoker olieman D. J. Kuyper tot korporaal machinist. Met 1 October 1936. Stokers olieman H. Koster, W. T. W. Kooi man, J. H. Peeman, A. F. Veersma, T. Door ten, J. C. Pover, T. P. C. v. Ekelen, G. P. Stefrens tot korpl. machinist. Met 1 October 1936. Stoker der le kl. G. W. Htifken tot Stoker olieman. Marn. der 8e kl. B. P. de Wit tot marn. der 2e klas. Geslaagd examen voor hoogeren rang. Korps, monteur G. D. Krijtenburg, A. van Berkum, C. B. Niël, H. C. Everhard. Aangenomen ln den Zeedienst. Matroos 2e klasse M. C. Westdorp, 25 Sept. Matroos 2e kl. M. C. Westdorp, 25 Sept. '36. Met ontslag nit den Zeedienst. Korpl. machinist E. H. Menses, 12 Oct. '36. Aangewezen voor thuisvaren. Marn. der le kl. A. C. den Held, 5 Sept. '36 per m.s. „Moena" van Tg. Priok. Marn. der le kl. D. W. Noorlander, 9 Sept. 1936 per m.s. „Chr. Huygens" van Tg. Priok. Tamboer der le kl. P. Salm 9 Sept. '36 per m.s. „Chr. Huygens" van Tg. Priok. Serg.-maj. der mariniers J. Brugt 7 Oct '36 per m.s. „Dempo" van Tg. Priok. Marinier der 2e kl. P. v. der Es en marinier der le kl. M. Jansen 16 Sept. '36 per m.s. Si- bajak" van Tg. Priok. Aanwjjzing thuisvaren Ingetrokken. Tamboer der le kl. J. Bergmann 16 Sept. '36 per m.s. „Sibajak" van Tg. Priok. Overplaatsing. Sergt. hofm. P. C. Sehut van Hertog Hen drik naar Kaz. W.oord, 16 Oct. 1936. Sergt. hofm. M. Hocque van Kaz. W.oord naar Hertog Hendrik, 16 Oct. 1936. Sergt. maj. der mar. B. Nqenhuis van Kaz. W.oord naar afd. Mariniers, Rotterdam, 31 Oct. 1936. Sergeanten der mariniers C. G. M. Abben- huis, H. J. Jongen en J. D. de Goede van Kaz. W.oord naar afd. Mariniers, Rotterdam, 31 Oct. 1936. Sergt. der mariniers E. Elsendoorn van Her tog Hendrik naar afd. Mariniers, Rotterdam, 31 Oct. 1936. Sergt. der mariniers W. Bolderdijk van Kon. Inst. naar afd. Mariniers, R'dam, 31 Oct. 1936. Sergt. der mariniers J. B. Heideveld van Kaz. W.oord naar Hertog Hendrik, 31 Oct. 1936. Sergt. der mariniers A. H. Krisman van De Mok naar Kon. Inst., 31 Oct. 1936. Sergt. der mariniers P. J. C. Geraerdts van Kaz. W.oord naar G.S.S., 31 Oct. 1936. Korpls. der mariniers A. P. C. Kempen en J. G. Nicolaas van Kaz. W.oord naar Ws. W.oord, 31 Oct. 1936. Korpls. der mariniers J. H. Post, J. Thoma, G. J. van Pelt en A. W. v. Olmen van Kaz. W.oord naar afd. Mariniers, Rotterdam, 31 Oct. 1936. Mariniers le kl. A. Buitenhuis, J. J. A. Gales, J. van Santé, J. M. Nagelkerken, J. H. Sallons, A. Goree, E. Rijkse, W. Bouwer en K. Boer van Kaz. W.oord naar afd. Mariniers, Rotterdam, 31 Oct. 1936. Stoker le kl. D. Rijkers van Kaz. Amsterdam naar Hertog Hendrik, 16 Oct. 1936. Stoker le kl. P. F. de Loos van Kaz. W.oord naar Hertog Hendrik, 16 Oct. 1936. Stoker le kl. G. M. Monsma van De Kooy naar Hertog Hendrik, 16 Oct. 1936. Stoker le kl. W. Maarsen van De Kooy-De Mok naar Hertog Hendrik, 16 Oct. 1936. Korpl. monteur R. Edelenbosch van Schor pioen naar Hertog Hendrik, 16 Oct. 1936. Korpl. ziekenverpl. T. Plantinga van Ws. W.oord Hospitaal naar Hertog Hendrik, 16 Oct. 1936. Korpl. kok J. P. Metzger van Van Speyk naar Hertog Hendrik, 16 Oct. 1936. Kleermaker G. Schouten van Schorpioen naar Hertog Hendrik, 16 Oct. 1936. Korpl. der mariniers C. A. Hollanders van Ws. W.oord naar Hertog Hendrik, 16 Oct. '36. 9 October 1936. Aangebracht door korders: Tongen per kg 0.94—0.86 Slips 0.84—0.73 Schol le soort per kist 7.505.30 Schol 2e soort 4.403.20 Schar 2.20—1.90 Wyting 0.90 Door garnalenvisschers: Gekookte garnalen per kg 0.15 K.V.T.-NIEUWS. Zondag a.s. komt heel KVT weer aan dek, het eerste tegen OKV H, het tweede tegen HKC uit, beide aanvang 2 uur n.m. KVT I komt als volgt uit: Dames: B. de Jong, J. Kwast, C. Claus, L. Herdersche, T. Jolen. T. Claus. Heeren: P. de Jong, C. de Jonge, J. Steln- del, C. Jolen, T. Laverman, S. Snoey. Er wordt gespeeld op 't IJsclub-terrein. KVT II komt als volgt uit: Dames: N. Claus, A. Pyi, D. Bjjl, B. Geer vliet, M. v. d. Berg, A. Baanstra. Heeren: A. Gieles, D. Kerkhove, D. de Loos, W. de Jong, G. Greeuw, G. v. d. Eqk. Stoomvaart My Nederland. Johan de Witt, u., 9 Oct. te Batavia. Marnix van St Aldegonde, 9 Oct. v. Ajaccio. Poelau Laut, 8 Oct. te Bremen. Tawali, t., 9 Oct. te Suez. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappy. Agamemnon, 9 Oct. te R'dam. Ajax, 8 Oct. v. Gibraltar. Alkmaar, t., 7 Oct. v. Calia. Aurora, pass. 8 Oct. Gibraltar. Barneveld, 8 Oct. te Antwerpen. Calypso, 8 Oct. v. Palermo. Deucalion, 8 Oct. te Hamburg. Breda, 8 Oct. v. R'dam. Ganymedes, 9 Oct. te R'dam. Cabaret der Amateurs. Niemand zal ooit den moed hebben te be weren, dat het den gebroeders Polak, slot bewaarders van de Koningstraatsche buicht van dans-instructie en vertier, aan origina liteit ontbroken heeft, zy het in versvorm of zy het in de samenstelling van hun after- noon- én evening uitvoeringen. Thans lazen wy een dezer dagen eene aankondiging voor het „Cabaret-der-Amateurs", alwaar opgetreden zal worden door niet minder dan accordeonisten, saxofonisten, mandolinisten, clarinettisten, fluitisten, en waar voorts medewerking verleend wordt door prominente voordragers, conférenciers, zangers, zange ressen en andere plaatseiyke groot- en klein heden, die allen koortsachtig naar de stonde haken, dat voor het eerst de stralen van het voetlicht hun oogharen zullen door knippe ren en de sprookjesmuziek van het op laaiende applaus hun d'oorn zal doen tuiten... Hoewel dit idee NIET origineel is, maar integendeel reeds vóór eenige jaren op het Parijsche Montparnasse werd toegepast, zij het met wisselend succes... een feit is het dat er pers-perspectief in zit. Tenslotte wordt men het EENS moe, het beluisteren van doodgewone tooneelvoorstel- lingen en van bands, die óf erg Mexicaansch doen, óf geprononceerd Argentqnsch óf eventueel, als dat zoo uit komt, hyper-neger achtig. Het is daarom, dat wy in dezen tijd van Verandering deze welkome Polakkiade toejuichen. Men kan dit plan nog uitwerken en men aanschouwt op hetzelfde moment onmeet bare horizonten'. Byvoorbeeld, is het niet mogelijk, dat men de onsterfelijke Casino-drummer Pieter Vonk in de plaats van Jan Willems het smartlied van El Pagliakki laat voorkweelen en dat Jan eens zgn kunnen tracht te demonstree- ren als zingende zageling...? Voorwaar, het kan. Voorts zou op een dergelijken hoogtij avond op kunnen treden de conférencier moppentapper-liedjeszanger Jack de Coninck ter toelichting van de wetenschap hoe men NIET moet optreden en last maar niet least zou men als sluitstuk van de eerste voor stelling den heer Schoeffelenberger als record-houder ingezonden stukken pleger kunnen verzoeken iets voor te dragen „uit eigen werk"... Ai!!!! van perspectieven ge sproken Van ingrijpend belang achten w|j eveneens de aankondiging van den zoogenaamden A-Z-dienst. Zooals de leesgrage huisvrouw ongetwijfeld reeds gelezen zal hebben ls er een speciale service ingesteld, welke zich zal gaan bezighouden met het verrichten van werkzaamheden als het schoonmaken van huizen, het poetsen van voorwerpen, bood schappen doen en pakjes halen. Wij vragen ons af: waar gaat het met de Nederlandsche huisvrouw in het algemeen en met de Heldersche in het by'zonder heen? Reeds had zij zich toch voorzien van de hulp eens knaaps, die iedere week de bel kwam poetsen, vervolgens van den man, die in de wintermaanden de houtjes komt hak ken en niet te vergeten van de juffrouw, die eens per week het huis komt „keeren". Maar door den gezegenden A-Z-dienst heeft de Heldersche vrouw dan toch eindeiyk den zoo lang begeerden en gezegenden heilstaat be reikt, aangezien zij thans van iedere arbeids- plaag bevrijd is. Het zal nu gebeuren, dat de aardappelen niet alleen geschild, maar ook gekookt thuis bezorgd worden, dat in de nachteiyke uren duistere schimmen zich haasten de woning voor het eerste ochtendgloren rein te krijgen, dat, mocht u eventueel in het bezit van kroost zijn, er ergens in de kinderkamer een automatische wieg gemonteerd is, en dat de zich hierin bevindende spruit, reeds bij de eerste huilkreten voorzien wordt van een automatischen geluidsdemper. De leerlingen van de Huishoudschool moeten nu nog komen met het aanbod om ter leering uw straatje en steeg te mogen boenen en tegen een kleine vergoeding der stof uw kleeding te maken! Zóó zal het worden en we vragen ons bij dit alles alleen af, hoevele malen onze groot moeders zich in hun graven zouden om draaien als zij het wisten... En thans wachten wij op de eerste levens veraangenaming des mans... Irene, 8 Oct. te Gdyr a. Juno, 8 Oct. te Tunis. Nereus, 9 Oct. v. A'dam. Odysseus, pass. 9 Oct. Holtenau. Oranje Nassau, 9 Oct. v. A'dam. Perseus, 9 Oct. te R'dam. Tiberius, pass. 9 Oct. Gibraltar. Titus, 8 Oct. v. PyJi. Ulysses, 8 Oct. v. Malta. Venus, 9 Oct. te R'dam. Vesta, 9 Oct. te A'dam. HollandAmerika I.yn. Binnendyk, 7 Oct. te Norfolk. Blommersdijk, 9 Oct. te New York. Boschdijk, 8 Oct. v. Havana. Drechtdijk. 8 Oct. te Londen. Nictheroy, 9 Oct. te R'dam. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, t., 9 Oct. v. Singapore. Indrapoera, u., 8 Oct. v. Colombo. Kota Baroe, 9 Oct. te Batavia. Kota Nopan, tt„ 8 Oct. te Belawan. Modjokerto, t., 8 Oct. v. Marseille. Sibajak, t., pass. Oct. Sagres. Sitoebondo, t., pass. 8 Oct. Gibraltar. Stoomvaart-My. Oceaan. Atreus, 8 Oct. te Port Said. Hector, 8 Oct. v. R'dam Laertes, 8 Oct. v. Belawan. Menestheus, 8 Oct. te Marseilel. Polyphemus, 7 Oct. v. Cuxhaven. Titan, 9 Oct. Lizard. Emzetco L||n. Jonge Elisabeth, pass. 9 Oct. Gibraltar. Jonge Johanna, pass. 9 Oct. Finisterre.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7