Rex tegen Blum's einde nabij? Duitschland Malaga opnieuw gebombardeerd Oe Bilt seint minister Jaspar Pegeeringscrisis Bulgarije in maakt opmerkingen Dreigend arbeidsconflict in Limburg Marktberichten* I SPANJE Schön-Pellenaars friompheeren Taifoen teistert Philippijnen* de DE OPMARSCH NAAR MA DRID MAAKT VERDERE VOR DERINGEN. Malaga is gisteren opnieuw door vliegtui gen der opstandelingen gebombardeerd, waardoor eenige kazernes zijn vernield. Deze Zuid-Spaansche haven is een belang rijk steunpunt der regeering en Franco zet er dan ook alles op om de stad ten val te brengen. Ook de rooden zien echter zeer goed in, dat de val van Malaga een verdere bezet ting van de provincie Granada ten gevolge zou hebben en verdedigen dit steunpunt dus met grooten moed. Toch is het niet waarschijnlijk, dat zij hun stellingen zullen kunnen behouden. De op standelingen dreigen vanaf Granada de ver bindingslinies af te snijden en daardoor de bezetting tot overgave te dwingen. De opmarsch naar Madrid. Bij hun opmarsch naar de hoofdstad heeft Mola gisteren Cebreros bezet. Door deze verovering is een goede verbin ding verkregen tusschen de troepen van Mola en Franco en is het mogelijk gewor den meer gemechaniseerde effectieven naar dit front te sturen. De troepenaanvoer uit Marokko houdt aan. Volgens te Tanger ontvangen berichten, zijn ongeveer 4000 man geregelde troepen, die pas militair zijn afgericht, op 9 en 10 Oc- tftber per schip uit Ceuta naar Algeciras overgebracht. De strijd in Oviedo. In de straten van Oviedo hebben nog he vige gevechten plaats tusschen de regee- ringstroepen en opstandelingen. De regee- ringstroepen hebben de begraafplaats van San Salvador bezet. Op de begraafplaatsen hebben zij vele lijken van opstandelingen aangetroffen. De regeeringstroepen zetten hun opmarsch voort. Zij hebben thans de stadwijk San La- zaro geheel in bezit genomen. De opstande lingen trekken zich steeds verder naar de binnenstad terug. Ook in Huesca winnen de re geeringstroepen. Aan het front van Aragon in den sector van Huesca hebben de regeeringstroepen de dorpen Granja en Sala en Casafabio geno men en een tegenaanval afgeslagen. De berg Aragon, in de nabijheid van Huesca moet nu geheel in handen der regeerings troepen zijn. De Italianen hebben Ibiza niet bezet. Nadrukkelijk spreekt de Italiaansche re geering thans de berichten omtrent de be zetting van Ibiza, het eiland in de Pityusen met behulp van Italiaansche troepen tegen. Men herinnert zich, dat de Spaansche regee ring Vrijdag in verband met deze beweerde Italiaansche hulp een officieel bericht had verspreid. De Spaansche regeering legt be slag op warme kleeren, dekens enz. Nu het ook in Spanje koud begint te worden, neemt de regeering maatregelen, om haar troepen van warme kleeren, de kens en matrassen te voorzien. Daartoe moeten de minister van binnen- landsche zaken te Madrid en de burgerlijke gouverneurs in de provinciën beslag leggen op alle warme kleeren, dekens en matras sen, die zich mogen bevinden in de wo ningen van hen, die op het oogenblik vrij willig in het door de opstandelingen bezette gebied vertoeven. Hetzelfde zal gebeurenmet de bezittingen van hen, die zonder officieele opdracht sedert 9 Juli in het buitenland verblijven. Slechts de helft van de ge- wenschte voorwerpen zal worden in beslag genomen indien bewezen wordt, dat de be woners zich in het door de opstandelingen bezette gebied bevinden, tegen hun wil. In de huizen, die normaal bewoond worden, zal beslag gelegd worden op een matras en twee dekens. Largo Caballero aan het front met enthousiasme ontvangen. Minister-president Largo Caballero heeft gister een bezoek gebracht aan het centraal front, waar hij overal door de troepen met enthousiasme werd begroet. Na zijn terug keer te Madrid ontving hij den chef van den generalen staf en den minister van buitenlandsche zaken. Uit Bordeaux is gister een trein met 465 Spaansche kinderen vertrokken naar Cer- bere en Barcelona. De kinderen zijn uit Santander gevlucht. *-• Verwachting: meest matige, tijdelijk wellicht toenemende wind uit weste lijke richtigen, betrokken tot zwaar bewolkt, kans op regenbuien, aanvan kelijk zacht later kouder. Verdere vooruitzichten: buiig, op nieuw kouder. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 764. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 12 gr. C. is 53 gr. F. laatste, laag gehouden ramingen geven het aantal dooden op als minstens 400. Van of ficieele zijde wordt er in dit verband echter op gewezen, dat het niet mogelijk is een juist aantal slachtoffers vast te stellen, aan gezien de plotseling gezwollen rivieren bui ten de oevers getreden zijn en tientallen wrakke huisjes, waarin honderden perso nen woonden, hebben meegesleurd. De nood toestand, waarin de taifoen het g ebied ge bracht heeft, wordt nog verergerd door de omstandigheid, dat men vreest voor een te kort aan levensmiddelen en dientengevolge voor het uitbreken van hongersnood. Moeilijkheden voor de regeering van Zeeland. De Belgische fascistenleider Leon Degrel- le heeft een klacht ingediend tegen de ge wezen administrateurs van de geliquideer de maatschappij „Constructa", dus tegen minister Jasper incluis. Hij beschuldigt ze van het opmaken van valsche balansen en spreekt van bedrog en oplichting. Daarenboven heeft Degrelle een dossier doen toekomen aan den Deken der orde van advocaten te Brussel, waarin krasse beschuldigingen jegens den minister als advocaat begaan. De positie van Jaspar is door dit optre den van Rey wel zeer moeilijk geworden. Afgescheiden van de vraag of hij schul dig is of niet, overweegt men in regee- ringskringen of een aftreden van Jaspar al dan niet wenschelijk is. Een minister kan in België niet voor de gewone rechtbank worden gedaagd. Dit kan voordeelcn hebben, maar nu de Rexisten blijven voortgaan met het publiceeren van hun beschuldigingen, verkeert dit privilege in een nadeel en gaat men zich afvragen of men niet beter de fascisten de wind uit de zeilen kan nemen en Jaspar laten val len. Men acht het dan ook in welingelichte kringen te Brussel niet onwaarschijnlijk dat Jaspar vandaag of morgen zijn porte feuille ter beschikking zal stellen, ten einde de vrije hand te hebben bij zijn eerherstel na de beschuldigingen, welke Rex aan zijn adres heeft geuit. DE RADICALEN HEBBEN GENOEG VAN HET VOLKSFRONT. Een der meest invloedrijke leiders der ra dicaal-socialistische partij, de heer Chau- temps, heeft gisteren een rede gehouden, welke vol beteekenis is voor den weg waar langs de Fransche politiek zich in de toe komst zal ontwikkelen. Chautemps becritiseerde de politiek van het Volksfront. Hij ontkende niet, dat de proef met de volle medewerking der radica len was genomen, doch achtte haar mis lukt.. Uit alles bleek, dat deze leider der radica len bereid is, andere wegen in te slaan en het is niet moeilijk om te raden, welke koers hij wil houden. Graag zal hij willen samen werken met de socialisten, maar hij wil deze losmaken van hun communistische vrien den, die zulk een overwegenden invloed op hen blijken te kunnen uitoefenen. Met nadruk wees Chautemps er op, dat geen samengaan met de rechtsche groep van het Centrum wenschelijk was. Indien de regeering Blum zou vallen, acht te hij nieuwe verkiezingen noodzakelijk en dan volgens het stelsel der evenredige ver tegenwoordiging, de eenige weg om uit de moeilijkheden te geraken. In elk geval wilde hij dan de radicaal socialisten niet meer binden aan een gemeen schappelijk program met andere groepen, maar evenals voorheen met een eigen pro gram uitkomen. Blijkbaar verwacht Chautemps, 'dat de eens zoo machtige groep der radicalen uit een verkiezingsstrijd opnieuw als een ster ke partij te voorschijn zal komen. Of hij hier goed ziet? Dit valt nog te bezien. De radicalen hebben door hun samengaan met de socialisten het vertrouwen van tal- looze trouwe kiezers verloren, die zich thans meer naar rechts oriënteeren. Ook de linkervleugel kan wel eens minder trouw blijken, dan Chautemps aanneemt. Of de radicalen dus werkelijk in de toe komst wederom een overwegende invloed op den gang van zakt-n in Frankrijk zullen gaan uitoefenen is nog lang niet zeker. Wel mag men uit de woorden van Chau temps opmaken, dat de trouw der radicalen aan het Volksfront-idée sterk aan het wan kelen is. En daar de regeering Blum hun steun niet kan ontberen, is te vreezen, dat Frankrijk binnen zeer korten tijd voor een regeerings- crisis zal komen te staan, met al de geva ren, welke dat in de tegenwoordige om standigheden met zich brengt. DE LEDEN VAN DE ZANKOFF- REWEGING ZOUDEN EERST DAAGS UIT HET KABINET TREDEN. In politieke kringen te Sofia, is men al gemeen van meening, dat morgen na den te rugkeer van minister-president Kuesselwa noff belangrijke binnenlandsche politieke ge beurtenissen te wachten zijn. Nog steeds wordt hardnekkig beweerd, dat de minister van verkeerswezen, Kojtsaroff en de minister van onderwijs, Misjaikoff, die beiden aanhangers van de volkssociale beweging van prof. Zankoff zijn, nog in de eerstvolgende dagen zullen aftreden, hetgeen een demissie van het geheele kabinet ten gevolge zou hebben. Het is reeds eenigen tijd bekend, dat de Zankoff-beweging een zoo spoedig mogelijke opheffing van het nu reeds twee en een half jaar durende overgangsregime eischt. Dit'te meer, daar naar het heet de communisten, de links-radicale vleugel van de Boerenbeweging en' een deel van de soci aal-democraten den weinig gestabiliseerden binnenlandschen toestand uitbuiten voor hun ondermijningsvverk en op de vorming van een z.g. volksfront aansturen. Over de vlootverdragen. Rus land wordt te veel de handen vrijgegeven in het Verre Oosten. Londen (ANP). De Duitsche zaakge lastigde, Prins Bismarck heeft gister verge zeld van den Duitschën Marineattache "'een bezoek gebracht aan het Foreign Office om de opmerkingen van de Duitsche regeering inzake de tekst, wélke kortgeleden is voor gelegd aan de vlootmogendheden naar aan leiding van de Britsch-Sovjet-Russische be sprekingen. Deze behelsde de amendementen op de standaardvorm en de voorgestelde bilaterale verdragen tusschen Engeland en de verschillende vlootmogendheden, welke geen deelnemers zijn aan de verdragen van Londen, tot verdere uitbreiding van de uitwisseling van gegevens over de vloot- bouwprogramma's en de qualitatieve defi nities. De Duitsche opmerkingen zullen door de Britsche regeering bestudeerd worden. De Duitsche regeering is van oordeel, dat de concessies aan Sovjet-Rusland gedaan, buitensporig zijn. Rusiand wordt de han den vrij gegeven in het Verre Oosten, indien de Sovjet-Unie maar ftiet het initiatief neemt tot het bouwen van oorlogsbodems, welke niet in verhouding zijn tot de limiet van het verdrag van Londen. Ook is Rusland het recht gegeven zeven kruisers te bouwen, kleiner dan 8000 ton, doch gewapend met geschut van 18 c.M. in- plaats van 15.5 c.M. en het bouwen van 2 slagschepen met geschut van 38 c.M. in plaats van 35.5 c.M. zooals te Londen werd vastgesteld onder voorwaarde dat Japan tot deze beperking van kaliber zou toetreden. Het schijnt evenwel niet, dat Duitschland verlangt dat het Britsch-Duitsche vlootver- drag wordt gewijzigd. REVOLVFRBANDIETEN IN AMERIKA UIT GEVANGENIS ONTSNAPT. Drie revolverbandieten, die wegens moord op een agent van politie in Greenfield ge vangen zaten en binnenkort voor het ge recht zouden verschijnen, zijn er Zondag in geslaagd, uit de gevangenis te ontvluchten, na een sheriff te hebben neergeslagen. De aanvoerder der drie is een zekere Al Brady, een zes en twintigjarig jongmensch, die zich ten doel heeft gesteld, Dillinger op zij te streven. Dillinger was, naar men zich zal herinneren, de eerste staatsvijand no. 1 en is eerst na een langdurige en opwindende jacht doodgeschotefï. DE PARIJSCHE ZESDAA.GSCHE. Wals-Pijnenburg op de zevende plaats. Gisterenavond is de Parijsche Zesdaagsche geëindigd. Tot enkele uren voor het einde was de uitslag nog zeer onzeker. Het koppel met de sterren draaide lang zaam rond en ieder bewaakte met Argus oogen zijn tegenstander. Plotseling schoot de Pijn als een bom naar voren en daarmede was de hel losgebarsten. Er volgde een heroische kamp tusschen Ignat-Diot en de Hollanders. Ook de anderen mengden zich in den strijd, welke tenslotte eindigde door een overwinning met twee ronden van het Duitsch-Nederlandsche kop pel Schön-Pellenaars. De einduitslag luidt: De eindstand luidt: 1. SchönPellenaars. Op twee ronden: 2. IgnatDiot; 3. Archam- baudLapébie; 4. DepauwDeneef; 5. Le- ducqDayen. Op drie ronden: 6. Olmodi Paco; 7. Wals- Pijnenburg. De mijnwerkers staking. dreigen met Ingevolge de bepalingen van de collectie ve arbeidsovereenkomst voor het mijnbe drijf, bedraagt de arbeidstijd der onder- grondsche mijnwerkers des Zaterdags zes uren. Zonder eenig overleg met de gecontrac teerde arbeidersorganisaties is verleden week op de Oranje Nassau-mijn 3 te Heer- lerheide de Zaterdagnachtdienst verschoven naar Zondagnacht, met dien verstande dat op den zesden dienst inplaats van slechts zes uren, acht uren moest worden gewerkt. De Ned. R.K. Mijnwerkersbond heeft zich met een schrijven gewend tot de directie van de Oranje-Nassau-mijnen, waarin hij zijn bezwaren tegen deze eigenmachtige veranderingen ontwikkelde. Van de directie is daarop bericht ontvan gen, dat de twee uren, die langer worden gewerkt, als over-uren zullen worden be taald, dat de dienstverschuiving uit bedrijfs- technische overwegingen heeft plaats ge vonden en dat deze, bij wijze van proef, nog eenige malen zal worden herhaald. Het Dag. Bestuur van den Ned. R.K. Mijnwerkersbond staat op het standpunt, dat, ingevolge vroeger reeds gevoerd over leg, van het inleggen van een Zondagnacht- dienst is afgezien en dat de directie zich daaraan had dienen te houden. Het ziet in het optreden een volkomen negeering van de arbeidersorganisaties mede-contractan ten. Bedoeld dag. bestuur heeft aan de besturen van den Algemeenen Ned. Mijnwerkersbond en den Protest. Christel. Mijnwerkersbond medege deeld, dat het voornemens is, aan zijn hoofdbestuur voor te stellen, den betrokken arbeiders te advisee- ren, aanstaanden Zaterdagnacht niet langer dan zes uren te werken en Zondagnacht niet aan het werk te gaan. Het verzoekt dezen vakbonden te willen berichten, of ook naar hun oordeel krachtig stelling dient te worden genomen, in welk geval het voorstelt, aanstaanden Woensda^ een bespreking te houden over de te tref fen maatregelen. Ook de Algemeene Nederl. Mijnwerkers hond laat zich niet onbetuigd. Zij wijst er in een schrijven aan den R. K. Bond op, dat ook de directie der Dominiale Mijnen in voering van den Zondagnachtarbeid wenscht De Algemeene Bond stelt dan ook voor de afkondiging van een staking voor het geheele personeel der mijn Oranje-Nassau III. De Algemeene Bond acht deze methode veel beter, dan het door de R.K. voorgestel de verweer, omdat dit in wezen neerkomt op dienstweigering en door de Directie met ontslag kan worden beantwoord. De catechisaties vanwege de Geref kerif te Wieringerwerf zijn wederom aangevan gen. In verband met de drukke werkzaam' heden gedurende de wintermaanden van gege- Ds. Chr. van der Vliet, worden deze ven door den Weleerw. heer D. Visch°va» Kolhorn. a Ongeluk bij het stroo laden De werkman Jac. Dieleman te Meclem blik kwam gisteren te vallen, zoodat aZ neeskundige hulp moest worden ingeroepen Dr. Hoogkamer constateerde hersenschud' ding. De patiënt werd naar zijn woning vervoerd. Een Mica-verrassing Ook te M.Meer werd tijdens de rondvlucht van het Mica-vliegtuig een uitgeworpen bonnetje, ter waarde van f 2.50 gevonden. Van rotkreupel genezen. Naar wij vernemen is de gevreesde scha.' penziekte, rotkreupel, sinds eenige weken voorkomende onder een groote groep scha- pen aan den Molenweg,thans bezworen. De" bekende waarschuwingspapieren zijn yer. wijderd en de schapen worden thans reeds verschaard. W1ERINGEN POLITIE. Verloren: een zilveren broche met rooden steen en een rijwielbelastingmerk aan een veiligheidsspeld. Inl. bij den ge- meentebode. DEN OEVER. Kerkdienst, Men verzoekt ons mede te deelen dat de heer C. Zwaan, voorganger van de Oud Ge reformeerde Gemeente te Opperdoes, Woens dag 14 October des avonds zeven uur een kerkdienst zal houden in de kapel te Den Oever. RIJKSPOSTSPAARBANK. 's Gravenhage, 13 Oct. De Directeur van de Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis, dat alle spaarbankboekjes, uitgege ven in de maand October en waarop de ren te over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk voor on derzoek en rentebeschrijving bij hem wor den ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der poste rijen verkrijgbaar. Minstens 300 dooden, honderden vermisten. Manilla (Philippijnen): De taifoen, welke de Philippijnen teistert, heeft minstens 300 personen het leven gekost. Honderden personen worden vermist. Alleen in de stad Catubunn zijn 82 lijken gevonden. In de provincie Nueve Ecija zijn honderden omgekomen, doch ook andere provincies werden geteisterd. Ontzettende 400 dooden. verwoestingen. Mani 11 a, 13 Oct. (A.N.P.): De taifoen die de Philippijnen heeft geteisterd, is een van de verschrikelijkste geweest in de ge schiedenis van den eilandengroep. Er zijn ontzaglijke verwoestingen aangericht en de MEXICAANSCTE COMMUNISTEN VER STOREN EEN VERGADERING VAN POLITIEKE TEGENSTANDERS. Mexico. Zondag zijn een aantal com munisten doorgedrongen in een vergadering van den. nationalen kultuurbond en vanaf de galerij van de zaal wierpen zij met rotte sinaasappelen en eieren naar de vergader den. Vervolgens drongen zij de zaal binnen en dreven de aanwezigen met knuppelslagen de straat op, waar zij hen verder mishan delden. De politie kwam tusschenbeide en arres teerde een aantal communisten. Eenige deel nemers aan de vergadering hadden kwetsu ren opgeloopen. ONTPLOFFING IN ZWITSERSCH MUNITIEFABRIEK. Drie arbeiders gedood. Te Altdorf in het Zwitsersch kanton Uri zijn door een ontploffing in een munitiefa briek drie arbeiders gedood. 'T ZAND. Ongeval. Zondagavond is een kermisbezoekster, mej. De Ridder uit Breezand, door een motorrij der, voor het café van den heer Schrieken. aangereden. Hoewel de rijksveldwachter Vis ser van Burgerbrug het meisje, hetwelk plot seling den rijweg overstak, nog vastgreep en terughield, kon deze geen aanrijding ver hinderen, doordat de motorrijder, een ma troos der Kon. M., op het laatste moment zijn richting wijzigde. Zoowel mej. de R. als veldwachter V. werden op den grond ge smakt,-, terwijl de motorrijder over den kop sloeg. Gelpkkig bleek hierna dat allen er vrij goed waren afgekomen. De kleeding van mej. R. was erg gehavend, terwijl zij klaag de over pijn in den rug en het been. Ook veldwachter V. had de arm en een been wat bezeerd. De motorrijder kwam er het beste af, terwijl van den motor alleen de lantaarn was beschadigd. WIERINGERMEER Naar men ons mededeelt, is te Midden- meer een dansclub opgericht, waarvan de lessen, die gegeven worden door Mej. Tuin uit Schagen, Vrijdag j.1. zijn aangevangen. Op 3 November a.s. hoopt voor de afd Wieringermeer van het Ned. Bijbelgenoot schap in de Geref. kerk te M.Meer voor te gaan Ds. Bik, Ev. Luth. Predikant te Enk huizen. PURMEREND, 13 October. Aangevoerd: 580 stuks tftaal. 300 vette koeien 3860 ct. per kilo, stug; 90 gelde koeien f 80—150 per stuk, melkkoeien f 110 —225, 30 stieren 3645 ct. per Kg., 16 paar den f 60—130, 115 vette kalveren 25—50 ct, per Kg. 200 vette varkens, voor de slacht 38—45 ct. per Kg., 40 magere varkens f 15— f 27 per stuk, 300 biggen f 713, 1700 schai pen f 826 per stuk. Fruit Groentenvereeniging „Winkel" Appelen f 4.—10.Peren f 4.—12.J Druiven f 9.10.Slaboonen f 5.-9.—; Kool f 1.—1.20; Aardappelen f 1.—1.10; No- ten f 16.-18.— Bieten f 1,1.10; Spruit- kool f 5.6.Wortelen f 0.500.60; An dijvie f 0.500.60. Rotterdam 12 October F ij n e Z-a den Blaauwmaanzaad f 2021, Karwijzaad f 2122, Koolzaad f 1213, Lijnzaadvoer f 79, id. zaai blauwbloem f 911, id. witbloem f 910. Binnenlandsche Granen (boerennoteering). Rogge f 88.25, chevalier gerst f 7—7.50 wintergerst f 6%7*4, haver f 771,4, dui- veboonen f 8K9, paardeboonen f 6,25— 6.50, groene erwten f 7 lA9 lA, vale erwten f 12—17 per 100 kg. KARWIJZAAD f HV2 en Blauwmaanzaad f 10>£, f 11K per 50 kg. Warmenhuizen 12 October 1936 Witte kool f 0.80; Aanvoer 29.400 kg. Witte kool, ALKMAAR, 12 October. Aardappelen f 1.70, andijvie f 0.501.60, appelen f 412, Bloemendaler kool f 2, bloemkool I f 916.50, II f 36, boeren kool f 0.802.20, bieten f 1.60. druiven f 7— 14, gele kool f 2.20, groene kool f 1.50—5, kropsla f 0.503.50, knolselderie f 23.60, komkommers f 37, koolrapen f 1.60, me loenen f 417, peren f 415, prei f 1.50 4.80. peterselie f 3.70—5.70, postelein 304:3 ct., raapstelen f 0.801.20, radijs f 1, roode kool f 1—2.90, selderie f 0.50—2.70, spinazia f2.20, schorseneeren f 5, spruiten f 5.50— f 10, snijboonen f 12.50—14, dubbele sper- cieboonen f 812, tomaten f 2.507.50, uien f 12.90, wortelen f 2—4, witlof I f 7.50— 10. II f 5.50. AMSTERDAM, 12 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 606 vette koeien, waarvan de prijzen waren! Ie kw. 57—61 t„ 2e kw. 48—56 ct., 3e kw, 40—46 ct. per Kg. slachtgewicht. 133 melk en kalfkoeien f 175220 per stuk; 98 vette kalveren, 2e kw. 4550 ct., 3e kw. 3644 ct. per Kg. levend gewicht; 57 nuchtere kalve ren f 814 per stuk, 82 schapen f 17—22 per stuk, 532 varkens: vleeschvarkens, we gende van 00—110 Kg. 5354 ct., zware var kens 5253 ct., vette varkens 5152 ct. per Kg. slachtgewicht; 1 paard. Overzicht: Run deren behoorlijken aanvoer, handel zeer traag, neiging tot dalen vooral aan het einde der markt. Melkkoeien behoorlijken aanvoer en handel, constante prijzen. Vetta kalveren korte aanvoer, handel zeer ge* drukt, prijzen lager. Nuchtere kalveren eveneens met korten aanvoer, weinig han del en vaste prijzen. Schapen iets beteren aanvoer, handel gedrukt, prijzen iets lager, Varkens ruimen aanvoer, onveranderde Drijzen, aan het einde der markt iets dalen- do. AMSTERDAM. 12 October. Aardappelen. (Bericht van den Mak. -TaC' Knoop). Per 70 krlo: Zeeuwsche bonten f2.152.30, idemb lauwen f2.152.30, .beide poterssoorten f 1.50—1.60, Z. Eigenheimers f 1.60—1.70—1.80. Z. blauwen eigenheimer5 f 1.701.80, Alle soorten bonken f 1.701-u* Britlsche Eigenheimers f22.10, Dito P0, ters f 1.50—1.60. Noordholl. bonten f 2.4^ 2.80 per 100 kilo. Verder per 100 kilo: Noor Holandsche blauwen f 2.402.80, Noord Eigenheimers f 2.402.60. N.II. blauwen e genheimers f 2.402.80. Drentsche en Over ijsselsche zandaardappelen f 2.803, Bo ken f 2.202.40, Haarlemmermeer en polder bonten f 33.60. Dito blauwen ijz 3.50. dito blauwe eigenheimers f 2.00 11 Dito eigenheimers f 2.402.80, HiHen£! mer en Katwijker zandaardappelen f 3.ow 4.60. NOORDSCHARWOUDE, 13 October. Schotsche muizen f 1.30-^1.50, 8'r?oA— f 2.102.30, eigenheimers f 2, hl. dito 1 2.20, dreilingen f 1.60, uien f 1 60-1.90, dri£« f 1.702.70, grove f 1.80210, grove f 1-5] 2.10. gele nep f 5.40—6, peen f 0.701? SP cieboonen f 318. 1400 Kg. kroten f 0.70—1.20, 13400 Kg- r°A de kool f 1.10—2.30, 1000 Kg. rammenas f in —2.20, 83300 Kg. witte kool f 0.80—1, 4W« Kg. gele kool f 1—1.40, 250 Kg. D. witte k°° f 0.90, 58 stuks bloemkool f 15.40, 15500 stu andijvie f 0.50—0.95.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8