EER De salarissen van het overheidspersoneel De race om de wereld De Bilt seint Vergiftiging te Spekholzerheide Limburgsche mijnen over stelpt met orders? De Zuiderzeewerken bij Lemmer Mica-vliegtuig maakt nood landing te Beek Nederland treedt Duitschland protesteert te Parijs Arrondissements rechtbank te Alkmaar Marktberichten* niet toe tot het monetair verbond Opnieuw een fascistische optocht door Eastend. Dc krijgsverrichtingen der Spaansche opstandelingen. Uit onze omgeving Plundering van auto's P®fn, '0—90 ct., sperciehooncn 9—15.70, kro- VERLAGINGEN, DIE REEDS IN WORDING ZIJN MOETEN DOORGAAN. MINISTER BE ROEPT ZICH OP BILLLJK- HEIDSGRONDEN. "t Gravenhage. Een deputatie uit het comité van zes, gevormd uit de Moderne, Christelijke en Roomsch-Katholieke Alge- meene bonden van ambtenaren en werklie den in overheidsdienst, is door den minister van binnenladnsche zaken in buitengewone audiëntie ontvangen. De deputatie bestond uit de heeren W. van der Have, L. F. Guit en W. Luberti. Zij kreeg in ruime mate gelegenheid te bepleiten, dat in verband met de door de re geering getroffen monetaire maatregelen, alle nog loopende onderhandelingen terzake ver dere salarisverlagingen voor het personeel der lagere organen zouden worden opge schort en dat de minister medewerking zou verleenen om die verlagingen, waarvan een gedeelte nog op een lateren datum in wer king zal treden, eveneens te doen uitstellen. Ondanks de toelichting en de argumenten door de deputatie aangevoerd, bleek, dat de Minister niet bereid was aan deze verzoe ken te voldoen. De Minister stelde zich n.1. op het standpunt, dat de verlagingen, waar over de onderhandelingen gaande zijn, de reeds vastgestelde en de nog in gedeelten uit te voeren verlagingen uit een oogpunt van rechtvaardigheid tegenover de vele ge meenten, die reeds tot de door de regeering verlangde aanpassing overgingen, moeten doorgaan. Wel gaf de minister toe, dat. met het oog op den onzekeren toestand waarin ons land, voor wat de prijsbeweging betreft, verkeert, eventueel verdergaande maatregelen voors hands dienen achterwege te blijven. Waarschijnlijk hebben de over ledenen de hand aan zichzelf geslagen. Het dorp Spekholzerheide was gisteren in rep en roer door een tweetal vergiftigings- gevallen, welke onder zeer verdachte om standigheden hadden plaatsgevonden. De caféhouder Lemmens en de werklooze onderwijzer Fisschers overleden namelijk kort na elkaar aan vergiftiging. Aanvankelijk dacht men, dat aan beide mannen vergift was toegediend door iemand met wien zij een paar uur tevoren ruzie hadden gehad. De politie stelde onmiddellijk een diep gaand onderzoek in, waaruit bleek, dat bei de slachtoffers in zeer penible finantieele omstandigheden verkeerden. Het schijnt wel zeker dat zij de hand aan zichzelf hebben geslagen en van misdrijf geen sprake is. Arrestaties werden niet ver richt. De heer Wijnkoop heeft de volgende vra gen gesteld aan den minister van Handel Nijverheid en Scheepvaart: Is het den minister bekend dat de staats mijnen reeds ongeveer 10.000 ton anthra- ciet in hun leveringen ten achter zijn en overstelpt zijn met orders? Kan de minister meedeelen of deze ach terstand aan voldoende productie te wijten is of aan commercieele overwegingen, en zoo dit laatste het geval mocht zijn, aan welke? Welke maatregelen denkt de minister te nemen niet alleen om voor voldoende huis brandkolen zorg te dragen, maar ook om ervoor te zorgen, dat voor deze brandstof geen prijsstijging plaats vindt? Is de minister niet van meening, dat door de belangrijke prijsstijging van Engelsche en Belgische huisbrandkolen ernstige con currentie van die zijde niet meer is te duchten, en dat weer in verband met die hoogere prijzen de animo om deze kolen te inporteeren is verminderd, het noodzakelijk wordt om de belemmeringen in den aan voer van die brandstoffen thans op te heffen? Wil de minister maatregelen treffen, op dat ten spoedigste ten minste de contin- genteering van Engelsche en Belgische huisbrandkolen wordt opgeheven, opdat bij een eventueel strengen winter ons land niet voor een kolentekort zal komen te staan? Men schrijft uit Lemmer aan de NRCt. Met het maken van een opslagterrein en werkhaven, noodig voor de toekomstige in poldering van den noordoostelijken polder, is men nog slechts enkele weken bezig, maar het beeld in zee is in dezen tijd al belangrijk veranderd. Reeds is een deel van het toe komstige opslagterrein boven den waterspie gel verrezen en twee baggermolens zijn iede- ren dag bezig met het op diepte brengen van de toekomstige werkhaven. Een derde baggermachine baggert de sluisput op een diepte van 9.75 M. N.A.P. Dan is daar een grondgraafmachine van ge weldige capaciteit, die reeds een keileemdam van circa 400 M. lengte in zee heeft opge worpen, waartegenaan straks het opslagter rein zal komen en de wal van de werkhaven zal vormen. Thans is deze machine bezig met het maken van den dijk om den sluisput. Ook is het noodige rijshout reeds aangevoerd en zijn enkele zinkstukken gelegd. De keileem wordt aangevoerd bij de Gaas- terlandsche kust vandaan en het zand voor het terrein vindt men westelijk van de buitenhaven. Een zandzuiger zorgt voor het opspuiten van het terrein. Het is een groote bedrijvigheid. Eener- zijds ziet men het wegvoeren van den op- gebaggerden grond en anderzijds den aan voer van zand en keileem. Sleepbooten met baggerbakken varen af en aan en het stam pen en kreunen van de machines wordt vermengd met het gesis en getoeter van de sleepbooten. Het lied van den arbeid klinkt weer op bij Lemmer en bij velen is de hoop leven dig geworden, dat thans de crisis hier een einde gaat nemen, omdat verwacht wordt, dat het volgend jaar de inpolderingswerk zaamheden zullen worden voortgezet. Beek (L) Het vroegere vliegtuig P. H.-J.A.C., bestuurd door den militairen vlie ger Reintjes uit den Haag, met als passa gier de heer Clignet eveneens uit den Haag in dienst van de Mica-campagne, van den Nederlandschen Middenstands Bond, cir kelde gistermiddag boven Beek. Omstreeks vijf uur was het toestel ten gevolge van den dikken en laaghangenden mist genoodzaakt op het gemeentelijk sportterrein van Meerbeek een noodlanding te maken, welke moeilijke manoeuvre zon der materieele schade afliep, terwijl de beide inzittenden van het vliegtuig onge deerd bleven. Bij goed weer zou het toestel hedenoch tend om negen uur weer opstijgen om haar campagne-taak voort te zetten. Bij navraag ter bevoegder plaatse is ons gebleken, dat de Nederlandsche regeering nog geen mededeeling van de tusschen Ame rika, Frankrijk en Groot-Brittannië getrof fen overeenkomst, waarbij de goud-afgifte tusschen de wisselkoersfondsen dezer drie landen geregeld wordt, ontvangen heeft, en dus op het oogenblik zelfs geen gelegenheid voor haar aanwezig is, om te overwegen, of er aanleiding zou bestaan om zich bij een dergelijke regeling aan te sluiten. Van andere zijde vernemen wij nog, dat de Nederlandsche regeering niet tot de ge troffen regeling tusschen de drie bovenge noemde landen zal toetreden, aangezien dit plan niet verstrekkend genoeg wordt geacht. Men wil de kat eerst eens uit den boom Tegen de ernstige beleedigin- gen van Hitier door den com munist Thorez. Naar vernomen wordt, heeft de minister van buitenlandsche zaken den Duitschen zaakgelastigde te Pa rijs opdracht gegeven, bij de Fran- sche regeering met nadruk te pro testeeren tegen de „ernstige beleedi- gingen van Hitier en het Duitsche volk door de woorden, gesproken door den secretaris-generaal der Fransche communistische partij, Thorez." De zaakgelastigde heeft reeds gistermid dag deze opdracht vervuld. In gezaghebbende kringen te Parijs wordt nader vernomen, dat de Duitsche zaakge lastigde, Forster, gisteravond een bezoek heeft gebracht aan Bargeton, directeur van de politieke en handelsafdeeling van het ministerie van buitenlandsche zaken, waar bij Forster de aandacht vestigde op zekere omstandigheden, waaronder de communis tische vergadering te Straatsburg heeft plaats gehad. Volgens aanvullende informaties heeft Forster speciaal het oog gehad op een caricatuur van Hitier, die zou zijn opgehangen in de zaal, waar Thorez het woord voerde. Het eenige gevolg van deze demarche, al dus merkt men op, zou kunnen zijn, dat de Duitsche ambassade een vervolging zou kunnen instellen tegen de organisatoren der bijeenkomst. Forster heeft dergelijke maat regelen echter niet aangekondigd. Het stenografisch verslag uitspraak doen. zal Het bureau der Fransche Communistische Partij deelt mede dat het zeer binnenkort het stenografisch verslag zal publiceeren van de redevoering, welke Thorez Zondag te Straatsburg heeft uitgesproken, opdat men zal kunnen constateeren, dat Thorez vooral een beroep deed op de vereeniging van het volk van den Elzas met het Fransche volk in den boezem der democratie. Ten aanzien van Hitier heeft de spreker zich er toe bepaald „Mein Kampf" aan te halen, waarin de Führer op schimpende wijze over Frankrijk spreekt. De vrouw geeft niet op. Ekins voor San Francisco gestart. Terwijl Ekins zich op het strand te Ma nilla zat te verbijten over het noodlot, dat een zoo hevige typhoon op zijn weg voerde, waardoor zijn vertrek werd vertraagd, joeg zijn vrouwelijke concurrente Miss Kilgallen in een Havilland Poss Moth-toestel over een goed deel van Azië om te Hongkong te trachten de boot naar Manilla nog te be reiken. En ze is geslaagd! Op het allerlaatste moment, eenige mi nuten voor het vertrek, stoof de auto van Miss Kilgallen de kade op en de doortasten de Amerikaansche had noe nauwelijks voet aan boord gezet of de „President Pierce" stoomde de haven uit, op weg naar Manil la. Verwachting: Meest matige wind uit westelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken, kans op regenbuien, kouder. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 761. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 9 gr. C. is 48 gr. F. Intusschen kwam zoo juist een bericht binnen, dat Ekins vanmorgen te 5.20 pl. tijd met de „Hawaiian Clipper" naar San Fran cisco is gestart. Londen, 14 Oct. (A.N.P.) De fascistische leider Mosley heeft de politie medegedeeld, dat hij voornemens is, vanavond met zijn volgelingen een marsch door Eastend te houden. De politie treft uitgebreide voor zorgsmaatregelen. Duizenden agenten zul len op post staan bij de verzamelplaatsen langs den weg. De campagne der politie tegen de onrust in Eastend is trouwens in vollen gang. Gis teravond werd op de belangrijke punten druk gepatrouilleerd. De „Daily Herald" schrijft, dat Eastend vreedzaam, ordelijk en gelukkig leefde, vóór de fascisten er kwamen, thans komen er bijna dagelijks relletjes voor, terwijl de Joodsche bevolking onheil vreest. Het zou dwaas zijn deze ongunstige ontwikkeling niet terstond tegen te gaan. De regeering moet het dragen op politie ke uniformen verbieden en het houden van uitdagende optochten en bijeenkomsten voorkomen. La Coruna, 14 Oct. (A.N.P.). Het radio station heeft medegedeeld, dat de regee- ringstroepen in den sector Avila een hef tig offensief tegen San Martin de Val de Iglesias hebben ontketend. De opstande lingen lieten hun tegenstanders tot op ge ringen afstand naderen, om hen vervolgens met zware verliezen op de vlucht te drijven In Asturië hebben de opstandelingen posi ties bezet, van waaruit Oviedo beheerscht kan worden. In Aragon hebben de recht schen zich meester gemaakt van het dorp la Cinena, waar de regeeringstroepcn be langrijke hoeveelheden oorlogstuig hadden bijeengebracht. De linksehen lieten 164 dooden op het slagveld. Van het zuidelijk front worden nadere bijzonderheden óver de bezetting van Pennarova gegeven; de regeeringstroepen zouden daar talrijke doo den verloren hebben. Radio-Sevilla heeft medegedeeld, dat bij Siguenza 146 aanhangers der regeering zijn gedood. Een groep linkschen verdedigt zich energiek in de nabijheid van de Cathedraal, doch is volkomen ingesloten. In de streek van Teruel hebben de opstandelingen drie dorpen bezet en hun tegenstanders op de vlucht gedreven. Een bij Cadix opereerende colonne rukte 7 K.M. in de richting van Caceras op, waarbij 77 regeeringsaanhan- gers gedood werden. Den Helder. MAARTEN VERSIERDE HET OOK NIET MOOI. De niet verschenen heer Maarten P. uit Den Helder had zijn mede-jutter Cornelis Delfos op 16 Juni een zoodanige slag in z'n hals toegebracht, dat Delfos een door hem gedragen vuilnisbak door den schok op z'n teenen liet vallen. Deze dubbele liefkoozing accepteerde Delfos niet en hij had heden de satisfactie, dat Maarten bij verstek werd veroordeeld tot 25 pop boete of 15 dagen. Reken maar dat hij in verzet komt en we een reprise van deze tragedie krijgen! DE JUFFROUW HAD KLEEFPOEIER AAN HAAR VINGERS. MeJ. Johanna. de werkster van dokter v. Heerden, mag bij de burg. stand van Den Helder met het etiket „goed" zijn versierd, maar wat deze dame op 4 Juli uitspookte, mag gerust als „slecht" worden bestempeld. Zij wist zich namelijk meester te maken van l gulden uit het vervalpotje, dat de dienstbode, mej. Jansen, in de keuken had eezet. Deze lange vingersport van de werk ster werd echter weldra ontdekt en al moge onrechtvaardig verkregen goed niet gedijen, de politierechter wist er wel raad op en veroordeelde de niet verschenen juffrouw tot 20 gulden of 10 dagen. Voor het Rijk heeft die gegapte gulden dus een goeda rente gedragen. IN DAT GEZIN WAS HET OOK WEER FOUT. Een doofstomme man, Jozeph L. uit Den Helder, die het met zijn jönge vrouw nie kon vinden en toen deze ongelukkige bij haar vader, den 48-jangen koopman Klaas de L. in was getrokken, zich op schoonpapa wreekte, hem op de buik ro - telde en zijn pas gestreken overhemd ver nielde, kwam met den rechter in aanraking doordat vader Klaas zijn troost bij de poliae zocht. De vechtlustige gebrekkige schoon zoon werd bij verstek tot f20 boete of dagen veroordeeld. DE SCHOENMAKER BLEEF NIET BIJ ZIJN LEEST. De volgeling van St. Crispinus, 5Vilh. v. d B had op zich genomen voor den win kelier Jan Meijer 14 kistjes sigaren uit te scharrelen. Hij bracht echter m Oct. 1932 1 kistjes als onverkocht terug, maar ver zuimde het verkochte kwantum te verant woorden. Afbetaling had niet plaats en thans na 4 jaar, verscheen Wilhelm op de zondaarscanapé, verdacht ter zake verduis- tering van f 43. Hii scheen nu ernstige plannen te hebben zijn schuld af te doen. 3 piek had hij al bijeen, dus dat won al wat! Tegen den reeds veroordeelden ama^ teur-sigarenkoopman vorderde het O. M. 2 maanden, doch met behulp van den verde diger, mr. Schuurman, gelukte het den po litierechter te bewegen, een voorw. straf van 1 maand met 2 proefjaren op te leg gen. W i e r i n g e n. EEN NACHTELIJK DRAMA! In den nacht van 7 op 8 Juli waren de jachtopzieners tevens buitengewoon gem.- veldwachters Cornelis Krom en Johannes v. d. Sluijs op surveillance om eventueele stroopers op te sporen. Zij hadden al spoedig succes, want op 'n brutale manier zagen zij den 32-jarige garagehouder J. B. uit Middenmeer bezig aan 't z.g. lichtbak ken, waarvoor de koplampen van diens auto dienst deden, terwijl zij vanuit de auto geweerschoten hoorden knallen. Toen zij nu den wagen aan wilde houden, werd er vol gas gegeven en moest v. d. Sluijs fluks op zij springen, teneinde aan een groot gevaar te ontsnappen. Een kogel afgeschoten om de banden van de ontvluch tende wagen stuk te schieten, miste zijn doel, maar wel kon het nummer worden op genomen, met het gevolg dat heden het slot van 't nachtelijk Wieringer drama voor de Alkmaarsche Politierechter werd afgespeeld Verdachte bekende dat hij was doorgereden omdat hij dacht dat 't niet de politie, maar wel eenige particulieren waren, die hem tot stoppen noopten; bovendien had hij zich niet aan strooperi schuldig gemaakt. De ver balisanten daarentegen bleven volharden bij 't proces-verbaal en zeiden bovendien dat wel degelijk een ambtelijk uniform was ge dragen, bestaande uit een paar beenkappen en een uniformpet. De officier trok in z'n requisitoir geducht van leer tegen verd., die 'n zeer onverschil lige houding aannam en eischte 2 mnd. ge vangenisstraf. Uitspraak 1 mnd. gev.straf. 'T ZAND. Dader gepakt. Naar we uit betrouwbare bron vernamen heeft de Rijksveldwachter alhier in samen werking met de gemeentepolitie, gisternacht om half een een man in arrest gesteld, die er een sport van maakte stilstaande automo bielen te plunderen. Jassen en andere klee- dingstukken, alles was van zijn gading, ja' zelfs rijbewijzen en wegenkaarten waren voor hem niet veilig. Hij werd aan een streng verhoor onderworpen, maar er was niets uit hem te krijgen. Vermoed wordt, daarom, dat men hier met een doofstomme, althans een stomme te doen heeft. Immers ook het stelen van wegenkaarten e.d. kan voor den dief tot geenerlei voordeel strek ken. De man zal op transport worden gesteld. WIERINGEN Brandstoffenbijslag. In het tijdvak 1 November 1936 tot en met 3 April 1937, zal evenals den vorigen winter is geschied, aan ondersteunde en bii een werkverschaffing geplaatste werkloo- zen een brandstoffenbijslag van ten hoogste tl.— per week mogen worden verstrekt. °i?r dezen bijslag komen in aanmerking gehuwde en ongehuwde kostwinners en voorts zij die den steun voor alleen-wonen den ontvangen. Aan hen die bij anderen in- rnTersTrekt.^611 brandstoffenbijslag wor- Zij. die geen volle week bij de werkver schaffing zijn geplaatst, dan wel periodiek zijn tewerkgesteld, kunnen den bijslag slechts ontvangen voor de dagen of weken gedurende welke zij bij de werkverschaffing maal 4/6 vp'n' 4 daKm p,aatsin& dus maxi maal 4/6 van een gulden. Huurbijslagregeling. In verband met de wijziging der monetaire positie van ons land is de huurbijslag te re kenen van 4 October af geheel afgeschaft De ondersteunden zullen van dien datum genG1^veiifr'?aniRSt0eLa'ïe °p den steun °ntvan- zal worden berekend volgens de regeling van den huurbijslag welke vóór 13 September ,.1. bestond, met dien verstande a huurbedrag zal worden aangenomen c.ushdërhudur de*Tkkre moest betalen, uus je nuur, die tusschen verhuurder m ber'1936."'88 overeenKek°men, op 30 Septem- M ijziging van den hurprijs zal dus geen wijziging tot gevolg hebben van de toefage Bij verlaging van de huur dan wel S'. huizing naar een goedkoopere of duurdere woning, zal de toelage derhalve berekend blijven naar den huurprijs van 30 September mèrWn^' k°™- l„ 10c"*"r O***»- b' nin£Tn die ni 1 0ctober in ondersteu n.ng komen uitsluitend indien zjj £,k reeds korteren of langeren tijd steun noten hebben in het tijdvak l Maart tLT 30 September 1936. Het besluit tot afschaffing der huurbijsla» komt niet geheel onverwacht. Reeds ingaande 30 Augustus was wijzigino. in de huurbijslag aangebracht. De Ministè? liet daarbij de overweging gelden, dat h» huurbijslag op de algemeene aanpassin» van da huur aan Gen jager niveau, een sterk remmenden invloed uitoefent en mitsdien af. schaffing van den huurbijslag dringend wenscht is. I Bouwvergunning Vergunning is verleend aan den heer p C. Vijn te Den Helder tot het oprichten van een garage aan den Mekkenstuinweg, achte» zijn reeds bestaande woning. roegras JULIANADORP. Opening van den Landbonwwin. tercursus. Dinsdagavond had in een der lokalen van de O. L. school alhier, de officieele opening plaats van den tweejarigen landbouwwin. tercursus. Deze cursus, die georganiseerd wordt door de Afdeeling Den Helder van de Hollandsche Maatschappij, mag zich steeds in een voldoende belangstelling verheugen getuige de feiten, dat reeds 5 tweejarige cur' sussen gehouden zijn en dat ook voor dezen cursus een aantal van 20 leerlingen is inge schreven. Voor de afdeeling voornoemd waren als af gevaardigden aanwezig de heeren I. j( Schroevers en C. J. Maters, terwijl eerstge noemde ook het hoofd van den cursus is, De heer Schroevers, allereerst sprekende als voorzitter der afdeeling, zeide dat de afdee ling zich gelukkig acht, dat dit cursuswerk weer kan worden hervat en voortgezet. Het is geen kleinigheid voor deze streek, om maar steeds weer met een nieuwe cursus te kunnen beginnen, daar zulks in vele streken een heele toer is, of soms ook wel eenige jaren stil ligt. Er zijn hier reeds vele oucb leerlingen, die nu kort geleden een vereeni ging hebben opgericht. Spreker achtte het ook van groot nut voor „Het Koegras". Dit werk brengt steeds nieuwigheden met zich en de bedrijven hebben ook een heel andere bedrijfsvoering noodig in onze dagen, dan in den tijd van onze grootvaders. Spr. spoort de aanwezigen aan van deze nieuwigheden ken nis" te nemen, doch dit niet te doen als een wekker, die opgedraaid wordt en steeds maar met 't zelfde gangetje loopt. Neen, 't is mijn bedoeling U op het een en ander een heel andere kijk te geven. In de tweede plaats, als onderwijzer spre kende, zegt spr., dat de jongelui een betrek kelijk zware taak op zich genomen hebben. Wij willen hebben een leerzaam en gezellig samenzijn, maar dat neemt niet weg dat U twee winters lang twee avonden per week opoffert om hier aanwezig te zijn. Dat de cursus evenals de voorgaande, op een aan gename manier, zal verloopen, hoopt spr. van ganscher harte, Maar U moet er zich ook van bewust zijn, dat U tegenover Uw onderwijzer staat, niettegenstaande er zal zijn een band tusschen onderwijzer en leer lingen. En verder dat ik aan U mag hebben ijverige cursisten, verklaar ik deze land- bouwwintercursus officieel voor geopend. Daarna worden eenige zaken omtrent hef werkprogramma enz. besproken en vastge steld dat de cursus gehouden zal worden op Dinsdag- en Donderdagavond om 7 uur in de school. Het Gemeentebestuur stelde hiervoor weer een Ibkaal beschikbaar. De wethouder voor de onderwijszaken, de heer W. de Boer, kon niet aanwezig zijn. Hier mede was deze avond teneinde, hetwelk velen zeer welkom was, want het hart was niet in Heidelberg verloren, maar aan 't Zand, en was het nu niet raadzaam lang stil te staan bij de problemen die op een landbouwcursus aan de orde komen. Veel succes heeren. PURMEREND, 13 October. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 56.000 Kg. Handel matig. Hoogste prijs f 21. 8 stapels kleine Boe renkaas f 21 per 100 kilo met rijksmerk. 2 stapels volvette f 25 per 100 kilo m. rijks werk. handel goed. 915 Kg. boter f 1.451.50, weiboter f 1.30— 1.42 per kilo. Runderen, totaal 573 stuks. 350 vette koeien 38—60 ct. per Kg., handel stug; 155 gelde koeien f 80150 per stuk, handel stug; 29 melkkoeien f 110220 per stuk, handel stug' 39 stieren 3645 ct. per kilo, handel stug! 7 paarden f 60130 per stuk, handel stug; 85 vette kalveren 25—50 ct. per kilo, handel stug; 373 nuchtere kalveren, voor de slachf f 5—12, voor de fok f 10—15 per stuk, han del stug; 230 vette varkens voor de slachf 4044 ct. per kilo, handel vlug; 67 magere varkens f 1597 per stuk, handel matig; 367 biggen f 7—13 per stuk, handel matig; 1559 schapen f 826 per stuk, handel matig; 105 bokken f 313 per stuk, handel matig! kip- eieren f 4.755.25, eendeieren f 2.50 per 100 stuks; piepkuikens 50—60 ct. per kilo; oude kippen en hanen 22V2—37% ct. per kilo, konijnen f 0.401.40. per stuk; eenden 20 40 ct. per stuk; duiven 40 ct. per paar! ganzen f 2.252.80 per stuk; jonge hanen 30—40 ct. per Kg. 250 Eendeieren A f 2.50, 443 kipeieren A f 5.40, 360 kipeieren B f 4.10 Loop. Centrale F.ierveiling Purmerend. Aanvoer: 120.000 eendeieren f 2.25—2.90, 60.000 kipeieren: 70—80 Kg. f 5—5.30, 65—66 Kg. f 4.75—4.85, 03—64 Kg. f 4.65—4.75, 60—62 Kg. f 4.504.70. 58—50 Kg. f 4.50-4.60. 5(157 Kg. f 4.45—4.55. 53—55 Kg f 4.10—4.40, 50- 52 Kg. f 3.60-3.90, 45-40 Kg. f 2.90-3.60. WARMENHUIZEN, 13 October. Roode kool. Ie kw. f 1.70—2.10 witte kooï, le kw. 80—90 ct., nep f 5.70—6, drielingen r 1 2'80' uien f 1-101.80, grove uien 1 oön' peen blauwe aardappelen f 1—2.20, eigenheimers f 22.60 Schotsche muizen f 1.501.90, slaboonen f 10.30—46, leten f 0.40—1.30. Aanvoer: 650 Kg. roo- t? K" witte kool. 1425 Kg. nep, <025 Kg. uien, 475 Kg. peen, 20400 Kg. aard appelen, 120 Kg. slaboonen, 6650 Kg. bieten. NOORDSCHARWOITDE, 14 October. oïn muizen f 2.20—2.40 hl. dito 180 n„ „r„'«llnRen 1(5°' "'en 1.60—1.80, drie- „T 3' 8/rove 1.70, gele nep 5.60-6, ndo aL roode koo] f 1.40—1.80, witte kool V, 5c,e k°o1 f 1—1.20, Deensche wit- te kool f 1.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 4