^m&m!SNi3SuSi!SS^ Oe Bilt seint Uit onze Oost Zuivelcentrale moet Schade vergoeden De vergiftiging te Spekholzerheide Marktberichten* Geen eigen stabilisatiefonds voor Indië Arrondissements rechtbank te Alkmaar Uit onze omgeving De eerste veemarkt Vrachtwagen rijdt op schapen in* Aanval op het monetair verbond broek op LANGENDIJK. 15 October. t i cnVOer: 12000 Kg. aardappelen, Beebel. i LbO, gr. Schotsche muizen f 2.10—2.20, hchotsche muizen f 1.40—1,50, eigenheimers J31' dit0 f 2.20—2.40, driel. f 1660 12000 Kg uien f 1.80—2, driel. f 2.40-2.70, grove f 1.80—2, gele nep f 5.70—6.40. 13000 Kg. peen f 0.70—0.90. De monetaire regelingen in den Volksraad, Onder zeer geringe belangstelling van de zijde van het publiek behandelde, naar Aneta meldt, de Volksraad de interpellaties van de heeren Soeroso en Kan in verband met de monetaire situatie. De heer Soeroso drong aan op het voeren van een eigen Indische monetaire poljtiek. Spreker acht de verhooging van salarissen en loonen noodzakelijk, alsmede een eigen vertegenwoordiging van Ned.-Indië bij een eventueele internationale conferentie. De heer H. H. Kan wees er op dat de re geering op den duur er niet voor instaat door ingrijpende maatregelen den toestand te kunnen beheerschen. Een economische opleving kan daardoor niet bereikt worden. Spreker achtte het wel noodig in de be hoefte van den kleinen man te voorzien, doch meende dat voorzichtigheid geboden was ten aanzien van extra-heffingen op den export van cultuur-producten. De heeren de Bruin Kops, directeur van financiën, en Peekema, regeeringsgemach- tigde voor algemeene zaken, beantwoordden de interpellanten. De heer de Bruin Kops wees er op, dat het practisch onmogelijk is een scheiding te brengen in de. historisch gegroeide, sa menhang tusschen de Indische en Neder- landsche monetaire stelsels, waardoor een eigen Indisch egalisatiefonds onnoodig is. De regeering is bereid tegemoetkomingen te verleenen in verband met prijsstijgingen. Maatregelen tot gedeeltelijke op. vordering van een meerdere op. brengst van export-producten zijn in overweging. De Indische regeering is niets bekend aan gaande een internationale conferentie. De heer Peekema wees er o.a. op naar aanleiding van het betoog van den heer Kan, dat de depreciatie van den gulden op-zich-zelf niet doorslaggevend is ten aan zien van de contingenteeringspolitiek, daar deze deels beheerscht wordt door de nood zakelijkheid van bescherming der inheem- sche industrie en anderdeels door de bui- tenlandsche handelspolitiek. Na een uitvoerig debat nam de Volksraad drie moties aan, resp. met 25 stemmen voor en 12 tegen, 24 stemmen voor en 12 tegen, en 34 stemmen voor en 4 stemmen tegen. In de eerste motie wordt aangedrongen op het instellen van een extra-heffing op de meerdere opbrengst van daarvoor in aanmerking komende exportproducten. In de tweede motie wordt aangedrongen op het treffen van maatregelen tot tijdige verhooging van daarvoor in aanmerking komende salarissen, loonen en pensioenen. In de derde motie wordt er op aangedron gen om de opheffing van de bestaande con ti ngenteeringsmaatregelen in overweging te nemen. Hierna werd de derde bijzondere zitting van den Volksraad gesloten. ERNSTIG AUTO-ONGELUK NABIJ SOERABAJA. Twee dooden, twee zwaar gewonden. Ter hoogte van Pandaan, op den weg van Malang naar Soerabaja, is een two-seater, waarin vier personen waren gezeten, tijdens het inhalen van een andere auto tegen een boom gebotst. De 35-jarige Carel Pietersen en de 25-jarige Gustaaf Perie, werden op slag gedood. Mei. S. P. von Franquemont en de 22-jarige F. W. Perie werden zeer zwaar gewond. Mej. von Franquemont bestuurde de auto, hoewel zij niet in het bezit was van een rij bewijs. Alle betrokkenen waren werkzaam bij de gemeente Soerabaja. BOERDERIJ. Contracten onrechtmatig geannu leerd. Eenigen tijd geleden is de Ned. Zuivel centrale bij arbitraal vonnis in het ongelijk gesteld met betrekking tot haar eisch, dat eenige handelaren in magere melkpoeder hun contractueele leverings-verplichting te haren aanzien zouden nakomen. De handelaren hadden geweigerd en zich zich van hun leveringsplicht ontslagen ge acht, omdat de voorzitter der Centrale, de heer Britzei, aan eenige anderen contrac tanten annuleering van hun leveringsplicht had toegestaan, in plaats van dit voorrecht en voordeel pondspondsgewijze over alle contractanten te verdoelen. De arbitrage commissie heeft dezen eisch van dit over heidslichaam afgewezen en de weigerach tige contractanten in het gelijk gesteld. Daarna heeft zich echter, zoo meldt het „Hbld." het omgekeerde geval voorgedaan: de Zuivelcentrale had het melkpoeder dóór- verkocht aan voederfabrikanten, doch meen de, dat nu hóór leveranciers niet behoefden te leveren, zij zélf op hóór beurt ontslagen was van den leveringsplicht aan genoemde fabrikanten. Zij beriep zich daarbij o.a. op overmacht, doch de voederfabrikanten namen daarmee geen genoegen en daagden haar voor de ar bitrage. Deze heeft nu wanprestatie geconstateerd en de Zuivelcentrale veroordeeld tot schade vergoeding, welke nader zal worden opge maakt. Het gaat over een partij van niet minder dan 475.000 kg., zoodat iedere cent schadevergoeding een bedrag beteekent van f4750! MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 13 Ootober. Den Helder. EEN SPECIAAL HELDF.RSCHE RECHT BANK SCèNE. Hooger beroep-zaken zooals na de pauze er een aan de orde kwam, worden in ons ar rondissement alleen maar uit Den Helder aangevoerd. Het betrof hier mademoiselle Anna Maria C., die aldaar een verlofzaak heeft en in strijd met de verordening in haar locaüteit jonge dames aanwezig had gehad, voor welke overtreding de Kan tonrechter haar 40 gulden boete of 10 da gen hechtenis had aangesmeerd. De verongelijkte dame was nu van dit vonnis in hooger beroep gekomen en had den Schager strafpleiter mr. Buiskool ver zocht haar belangen te willen behartigen. Deze jurist had zich natuurlijk niet onbe tuigd gelaten en ook nog een paar getuigen k décharge laten dagvaarden. Door die ge tuigen werd o.m. verklaard, dat de meisjes, de gezusters v. B. niet dienst deden als veronderstelde lokvogeltjes, doch als be zoeksters aanwezig waren. De verbalisant de Haan daarentegen had den indruk, dat de aanwezigheid van bedoelde meisjes niet zoo onschuldig was, maar meer dienden de matrozen te amuseeren. Gerequireerd werd bevestiging, waarop mr. Buiskool het tenlaste gelegd feit niet bewezen achtende, vrijspraak, subsidiair clementie verzocht, Wieringen. „AANGENAME" ASSISTENTEN! De heeren Heina L. en Berend de V. te Wieringen hadden hun arbeidskrachten ge wijd in dienst van den uitvoerder Bruinoog en volgens hun zeggen nog een tegoed van 15 gulden. Toen Bruinoog daarmee niet over de brug kwam, begonnen zij met grof ma teriaal te werken en dreigden den man te zullen dood slaan. Zoo'n vaart liep het ge lukkig niet, maar Bruinoog had nog heel wat bedreigingen en 'n stevig pak slaag te incasseeren. Ten slotte wist hij zijn onaan gename bezoekers met 3 knaken voor ieder, tevreden te stellen. Het edele tweetal stond nu echter terecht ter zake afdreiging, subs. mishandeling en het was allen te danken aan het feit, dat de heer Officier de af persing uitschakelde en nu wegens het subsidiair misdrijf slechts 1 maand gev. requireerde. Anders hadden de heeren er anders van gelust! W1ER1NGERMEER MIDDENMEER. Aanvoer 22 stuks koeien, w.o. herfst- en voorjaarskalvende, melk- en vare koeien. Ook werden er zaken gedaan. Middenmeer, door de wekelijksche graan- beurs uiteraard reeds centrum van de Wie ringermeersche handel, had naast de graan- beurs reeds een bescheiden paardenmarkt, gedurende enkele weken. Gisteren vond de eerste inzet plaats voor een te houden weekmarkt van koeien aan een daarvoor afgebakend terrein aan de Havenstraat. Natuurlijk kon voor deze eerste markt niet nog worden gewaagd van „vlugge han del" en „veel vraag", maar toch zijn reeds de eerste zaken, ook op dit terrein van den handel, gedaan. De organisators hebben alle hoop op sla gen. Bij het voortgaan tot gronduitgifte, klimt het aantal boeren en daarmede de perspectieven voor een veemarkt. Aangevoerd waren door Hekkema, Hoorn- scheweg 9 koeien, Smit, Molenweg 12 koeien en lrund door een pachter. Van de zijde van den handel deelde men ons mede, dat uit de veehoudersbevolking zich nog weinig belangstelling en zéér geringe vraag voordeed. Banditisme en baldadigheid an nex diefstal. Dinsdagochtend toen eenige paardeknechts werkzaam bij de Cult. Mij. aan een der be drijven a.d. Molenweg de paarden voor de komende dagtaak uit het land zouden ha len, grepen ze ernaast. Wat was de oorzaak? Baldadige handen hadden de landhekken opengezet, zoodat de beesten deze kans had den benut tot het maken van een wande ling. Na lang zoeken (sommigen zelfs eeni ge uren) gelukte het de dieren op vrij groo- ten afstand op te vangen. Later bleek dat van de tuigen ook nog onderdeelen waren meegekaapt. De politie heeft een en ander in onder zoek. KOEGRAS JULLANADORP. Ned. Vereen, van Huisvrouwen, Onderafdeeling Julianadorp. Het stadhuis en de A.V.R.O.- studio te Hilversum bezichtigd. Door de leden van de onderafdeeling Ju lianadorp van de Ned. Ver. van Huisvrou wen is Dinsdag j.1. een excursie gemaakt naar Hilversum, 's Morgens om 8 uur ver trokken twee autobussen van J. van Scheijeu met ruim 40 dames naar Hilversum, waar het eerst de A.V.R.O.-studio werd bezichtigd Bijgewoond werd een concert gegeven op het Studio-orgel door Pierre Palla De bezoeksters hebben hier veel moois gezien en gehoord en werden op zeer vriendelijke wijze rondge leid en ingelicht. Het gezelschap gebruikte in Malson Ilrken de lunch. Vervolgens ging men om 3 uur naar het Raadhuis, waar zij weer o, uitstekende wij ze rondgeleid en ingelicht werden. Sprook jesachtig waren de trouwzalen en de burge meesterskamer. Een bezoek aan dit fraaie bouwwerk is dan ook alleszins aan te beve len. Zeer voldaan vertrok het gezelschap nu naar Amsterdam, waar de thee werd ge bruikt bij Heek op het Rembrandtsplein en toen men om 7 uur weer afreisde, waren ze ker allen opgetogen over dit bijzonder ge slaagde uitstapje. ANNA PAÜLOWNA Bond van Boerinnen en a. PI. Vr. Reisverhaal van den heer Baken. Voor de afd. Anna Paulowna en Breezand van den Ned. Bond van Boerinnen en andere plattelandsvrouwen vertelde Woensdag avond de heer Baken in Veerburgvan z'n vacantiereis naar New-York en de Niagara- watervallen. Mevr. Keijzer, voorz. van de afd., kon een geheel gevulde zaal welkom heeten en richt te zich daarbij in het bijzonder tot den spre ker en den heer A. Kramer, die zoo welwil lend was voor de te vertoonen platen een projectielantaarn beschikbaar te stellen en deze zelf te bedienen. Zij deelde nog mede, aan de leden (er waren dezen avond ook vele introducé's) dat de afdeeling door tus- schenkomst van het Witte Kruis een cursus voor ziekenverpleging aan huis zou organi- seeren en verleende daarna het woord aan den heer Baken. Deze begon met een overzicht van de ge schiedenis van New York te geven en van de rol, die de Hollanders daarin gespeeld hebben. De sagen van de Indianen en het geen Hollanders zelf over het eerste contact met de bewoners der nieuwe wereld opge schreven hebben, schijnen aardig met el kaar te. kloppen, en, niet vleiend voor de blanke broeders, ook hier, zooals zoo vaak, nam het „vuurwater" een belangrijke plaats in bij de kennismaking. Aan den anderen kant streelt het den nationalen trots te hoo- ren, dat zoowel Amerikaansche als andere buitenlandsche schrijvers constateeren, dat die Hollanders uit den Gouden Eeuw, voor goed hun stempel hebben gedrukt op de Amerikaansche samenleving, dat de invloed van de nakomelingen van dat krachtig ras nog steeds groot is en, wat meer zegt, die invloed zoo gunstig wordt beoordeeld, dat het afstammen van die eerste Nederlandsche kolonisten als een brief van adeldom wordt beschouwd. Met, men zou geneigd zijn te zeggen, pro- fetischen blik hebben de Hollandsche koop lui er hun factory gevestigd. Zoo goed was die plaats gekozen, dat uit de nederzetting groeide 's werelds grootste stad, die de nog eigenlijk de eenigste op Europa ingestelde N. Amerikaansche haven is, de toegangs poort voor de Vereenigde Staten. Voor een scheepslading snuisterijen en andere waren ter gezamenlijke waarde van f 60 kochten de Hollanders het heele eiland Manhattan, waar de kern van New York opgebouwd is en wie zou bij benadering in millioenen kunnen schatten hoeveel die grond nu- waard is Intusschen, de Hollanders bleven er niet lang de baas. Nieuw-Nederland kwam in handen der Engelschen, koning Karei II schonk het in 1664 aan z'n broer, den hertog van York en Nieuw-Amsterdam werd New- York. Tal van andere plaatsnamen herinne ren er echter nog aan, dat dit eens, Neder- lansch gebied was. Na ook nog een en ander verteld te heb ben over de samenstelling van de huidige bevolking van New York, ving de heer Ba ken aan met z'n eigenlijk reisverhaal. Het leven aan boord van de Normandië, waarme de de overtocht gemaakt werd, de eerste aan blik bij aankomst, de bouw van wolkenkrab bers (na 1916 terrasvormig), het leven en het verkeer in deze wereldstad, gaven heel wat stof tot vermelding van interessante bijzon derheden, zooveel, dat wij voor ons beknopt verslag zelfs aan het aanstippen er van niet mogeft denken. En uit wat hij zoo in het al gemeen vertelde, èn uit de toelichting van de vertoonde platen en kiekjes bleek, dat de heer Baken z'n oogen goed den kost had ge geven tijdens zn' verblijf in New York, waar in alles „het grootste ter wereld" is en het gelukte hem, ook z'n toehoorders een indruk te geven van het „geweldige" van deze mil- lioenen-stad. Het reisverhaal werd voortgezet met een beschrijving van een tocht per vliegtuig naar de Niagara-watervallen en werd beslo ten met een bezoek aan een farm in New- Yersy. Een luid en langdurig applaus was het loon voor de moeite die de heer Baken zich, geheel belangeloos, getroostte, om z'n reis indrukken zoo te verwerken en vast te leg gen, dat hij deze interessante lezing voor de „vrouwenclub" en haar introducé's kon hou den. Maar de afdeeling wilde het daarbij toch niet laten en bood hem bij monde van mevr. Keijzer een boekwerk aan, terwijl de heer Kramer, naast den dank voor z'n hulpvaar digheid, een kistje sigaren in ontvangst mocht nemen. Landbouwcursus. Voor den te houden landbouw-wintercur- sus gaven zich een vijf-en-twintigtal leerlin gen op, zoodat deze Dinsdag, onder leiding van den heer Schlaman in de R.K. school in de Spoorbuurt, een aanvang kon nemen. WIERINGEN Vermist een heerenrijwiel, merk Union, waaraan bevestigd een rijwielplaatje. Inl. bij den gemeentebode. VERVOER ARBEIDERS WERKVER SCHAFFING. Met ingang van 16 Nov. a.s. geldt voor het vervoer van arbeiders van en naar de werkverschaffing weer de z.g.n. winterre- geling.Zij geldt tot en met 27 Maart 1937 en luidt als volgt: De arbeiders die dagelijks meer dan 2 X 15 km. hebben af te leggen om naar en van de werkverschaffing te komen, die nen, in den regel, geheel voor rekening van de overheid te worden vervoerd per autobus, tram of trein. De arbeiders die dagelijks een afstand van 2 X 10 tot 15 km. hebben af te leggen, ontvangen een vergoeding van vijftig cent per man per week. Voor afstanden, die minder dan 2 X 10 km. bedragen wordt geen vergoeding ge geven. ARBEIDSTIJD EN LICHTVERLET BIJ DE WERKVERSCHAFFING. Met het oog op het jaargetijde zal voor de maanden November 1936, December 1936 Januari 1937 en Februari 1937 ten aan zien van de arbeidstijd en het lichtverlet voor bij de werkverschaffing tewerkge stelde arbeiders de volgende regeling gei ler week zal normaal 48 uur als arbeid* tijd worden aangenomen, behalve voor d maanden November en Februari wanneer per week de arbeidstijd wordt aangehouden op 47 M uur en voor December en Januari op 45 uur per week. Aan tewerkgestelden zal, indien volge van lichtverlet met een ko?^er®" weekarbeidsduur moet worden io dan hierboven is aangegeven (dus minder dan 47 H resp. 45 uur) een uitkeering worden gedaan van het basisuurloon van de verschillende gemeenten voor ieder uur, dat wegens lichtverlet in een week korter wordt gewerkt. Niet onmogelijk is net echter dat de werktijden tijdelijk worden veranderd zoodat dan iets langer kan wor den gewerkt. ONDERWIJS Ter vervanging van den heer J. H. Eden onderwijzer alhier, aan wien ziekteverlof is verLeend, is tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L.-School te Hippolytushoef benoemd de heer P. van Zandwijk te Den Helder. DEN OEVER PERSONALIA. De heer Lens, sluisknecht bij de sluizen alhier, is met ingang van 16 October a.s. benoemd als sluiswachter te Kornwerder- zand. BELEEDIGING Tegen den heer S. K te Stroe is proces verbaal opgemaakt wegens beleediging op aanklacht van L. en N. aldaar. OVERTREDING POSTWET. Tegen enkele beheerders van vrachtauto diensten is proces-verbaal opgemaakt inge volge overtreding van de Postwet, aange zien deze heeren gesloten brieven vervoer den. Men zij dus gewaarschuwd. TWEE DIEREN GEDOOD Dinsdagavond omstreeks acht uur reed een vrachtwagen afkomstig uit Monniken dam op de afsluitdijk ter hoogte van de uitwateringssluizen op een kudde schapen in van ongeveer 45 stuks. Deze aanrijding kwam in hoofdzaak doordat de aanrijden de wagen door een tegenligger eenigszins verblind geen koppel schapen achter dezen wagen waande op dezen hoofdverkeersweg. Een vijftal dieren werd aangereden waar na bleek dat een beest dood was en een tweede zoodanig gewond dat het op advies van den dierenarts Dr. Hoedemaker moest worden afgemaakt. De andere drie kwa men er behoudens enkele schrammen goed af. Dat de gevolgen van deze aanrijding niet grooter geweest zijn is meer dan won der. Niettemin is het toch onverantwoorde lijk een koppel schapen in donker over den afsluitdijk te laten Ioopen en dan nog wel geleid door een tweetal jongens van onge veer veertien jaar. Tegen den eigenaar van de schapen is dan ook proces-verbaal opge maakt. Z1JPE 'T ZAND. KERMIS 1936. Begunstigd door het zoo gewenschte gun stige weer, heeft onze kermis zich dit jaar in een zeer druk bezoek mogen verheugen. We vernamen dat de diverse zakenmen- schen goede zaken hebben gemaakt. Verschillende grootere en kleinere dief stallen kwamen voor: o.a. poging tot dief stal van een auto, dameshandtasch enz. De politie onderzocht deze gevallen. De café's waarin alle 3 dagen gelegenheid tot dansen was. trokken natuurlijk met hun dansmuziek (waarvan we de prima band bij Schrteken en de voormalige Van Dijks Volendammers bij Modder met genoegen hebben beluisterd) de meeste menschen, doch ook de reizende bioscoop van de Jong heeft groote belangstelling ondervonden. Tenslotte gaf het ensemble Kees Pruis, Stella Seemer enLouis Koppen een cabaret avond op Maandag in de bovenzaal bij den heer Schrieken voor een afgeladen volle zaal. We zijn ervan overtuigd dat de aanwe zigen dezen avond volop hebben genoten van de gezonde humor, de ernstige fazen en de soms striemende aanklacht tegen sommige maatschappelijke toestanden, in de levensliedjes uitgedrukt. DE SCHIETPARTIJ TE BROEK OP LANGENDIJK. NOORD-SCHARWOUDE In den vroe gen ochtend van 22 September j.1. werd zooals men zich zal herinneren, te Broek' op Langendijk de 24-jarige M. Kool door den brigadier van den rijksveldwacht van den Bosch neergeschoten toen K. met een vriend van de kermis te Zuid-Scharwoude huiswaarts keerde. Naar wij vernemen is thans door de ou- s van den verslagene bij den officier van Justitie te Alkmaar een verzoek inge diend om een vervolging in te stellen te gen genoemden brigadier. GismrinTi1 v00r niemand werd verwacht1 nog een viiftlAnZ" den loop van den dag nog een vijftiental personen, die allen het café van den overleden Lemmers hadden hl zocht ernstig ziek te zijn gTworden 6 Zes zqn reeds in het ziekenhuis te KorV i„ing, waaiaan ook de eerste slachtoffers zijn overleden 8 Icth> l-alcohol is niet voor menschcliik bru.k geschikt en heeft bij eenigszins ?u?m gebruik den dood of erns iee stn,;,® het centrale mmwst.M,a" Verwachting: zwakke tot matige, znj, delijke tot zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, met regenbuien iets zachter. Verdere vooruitzichtent Weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 762. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 12 gr. C. is 54 gr. F. Graaf Schwerin-Von Krosigk verklaarde gister in een rede over nationaal-socialisti- sche financieele- en economische politiek o. a. dat Duitschland niet kan afzien van den eisch, dat eens het vraagstuk van een recht vaardige grondstoffenverdeeling ter hand wordt genomen en wordt opgelost. Hier ligt de sleutel voor de behandeling, van het koloniale probleem, aldus de mi nister. De oplossing hiervan en van het vraagstuk der internationale schulden is een voorwaarde voor het herstel van en gezonde wereldeconomie. Valutamaatregelen, welke geen stabili satie tengevolge hebben, doch de algemeene onzekerheid slechts vergrooten het nieu we begrip van een zwevende valuta is eigenlijk een tegenspraak in zichzelf - dragen niet bij tot gezondmaking van de economische verhoudingen. SCHAGEN, 15 October. 16 Paarden f 150—450, 111 geldekoeien (magere) f 100—140, 70 idem (vette) f 150 235, 20 kalfkoeien f 170260, 16 vaarzen f 80110, 39 graskalveren f 30—46, 49 nuch tere kalveren f 7—13, 40 schapen (magere) f 14—18, 140 idem (vette) f 20—26, 297 over- houders f 1015, 15 bokken en geiten f 2—6, 10 magere varkens f 1418, 27 idem vette per Kg. 40—44 ct., 178 biggen f 812, ko nijnen f 0.601, kippen f 0.351.50. AMSTERDAM, 14 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerdf 216 vette kalveren: le kw. 5560 ct., 2e kw. 47—54 ct., 3e kw. 42—46 ct. per Kg. levend gewicht; 58 nuchtere kalveren f 813 per stuk; 245 vleeschvarkens, wegende van IK) 110 Kg. 5253 ct. zware varkens 51—52 ct., vette varkens 50—51 ct. per Kg. slacht- gewicht. Overzicht: Vette kalveren korte aanvoer, gedrukte handel, prijzen iets hoo ger. Nuchtere kalveren korte aanvoer, stug ge handel, prijzen iets lager. Varkens korte aanvoer, slechte handel en prijzen terug loopend. ALKMAAR, 14 October. Andijvie f 0.50—1.50, appelen f 411.50, Bloemendaler kool f 2, bloemkool I f7— 10.50, II f 25, boerenkool f 0.801.80, bie ten f 0.801.80, druiven f 814, gele kool f 1.502.40, groene kool f 1.503.50, krop sla f 0.703.30, knolselderie f 2—3.80, kool rapen f 1.60—2.30, meloenen f 3—11, peren f 47, prei f 1.80—3.50, postelein 19—38 ct., raapstelen 70 ct., radijs f 0.60—1.60, roode kool f 1.50—2.70. selderie f 0.70—1.60, spi nazie 26—87 ct., spruiten f 5.50—8.50, snij- boonen f 1315, dubbele spercieboonen 1.55 4.85, tomaten f 2.506, uien f 1.503, wortelen f 2—3.50, witlof I f 7—8.50, idem II f 4.50—5.50. WARMENHUIZEN, 14 October. Aanvoer: 17.700 Kg. witte kool f 0.80, 1700 Kg. uien f 1.70, drielingen f 2.80, grove uien f 1-80. 1650 Kg. aardappelen, eigenheimers MEDEMBLIK, 14 October. Borgers f 1.10 per 50 Kg., witte kool 80 ct. per 100 Kg., gele kool f 1.20—1.40, per 100 Kg. Bloemkool; le soort f 7.20—8.70, 2e srt. f 3—3.80, 3e soort f 1.50—1.70 per 100 stuks. Fó«n ct. per 50 Kg., kroten f 1.20— 1.30, idem grove 55—59 ct per 100 Kg., sla- boonen f 2.10 15 Kg. wortelen f 1—1.10 per 100 Kg. MIDDENMEER, 14 October. Graanbeurs. Rogge f 7.50—8, winter- gerst f 7.507.80, zomergersf f 7.508, witte haver f 7—7.75, groene erwten f 8—9, paar- deboonen f 66.50, duiveboonen f 8.50—9, blauwmaanzaad f 20-22, karwijzaad f 22.50 -co.50. Kroten 0.50—1.70. roode kool 1.30—2.20, w f v° Ct" *ele k001 l-1-40' D' 1 f 0' bloemkool 7-9.60, 2e soort 1.50—4.1°, reus 6.40, andijvie 0.50, 50 K*' drmven 19.20-23.10. lorni vSCHARW0UDE, 15 October. n 1J200 Kg. aardappelen Bevel, f 1.60—1.<0, f 1 AomM1Ze.n f U0' *r 1 2-2-40, r. Duken ptdnn V ei/?enheimers f 2—2.20, driel f 1.50 25400 Kg. uien f 1.60—1.90, driel f 2.40—3-30 grove f 2—2.30. gele nep f 5.70—6.40, 10100 Kg. peen f 0.60—0.80 Spercieboonen 3—15.80, roode kool 1.50- D win 0l?01 80-90 ct- *ele kool 1-1-30. w,tte k°ol f 1.30, Andijvie f 0.50. flü

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12