SPORT Voetbal Hoogkarspel I—N. Niedorp n, 45. K. J. J. Lotsy onderscheiden ANNA PAULOWNA Er'vSPs11?r,rTemïrea 'S' KOEGRAS WIERINGEN NIEUWE N IE DORP. NIEUWE NIEDORP—STRANDVOGELS. 3-2. HOOGKARSPEL—N. NIEDORP H 4—5. N. NIEDORP III—DIRKSHORN IL 1—7. Nieuwe Niedorp weet na span- n en den strijd te zegevieren. Evenals de vorige ontmoetingen tegen de Strandvogels, heeft ook deze match zich ge kenmerkt door haar bijzondere spanning. De wind was oorzaak, dat alle controle op den bal ontbrak en spelers als bijv. een Se- pers, baltechnicus bij uitnemendheid, stuk ken minder gevaarlijk konden zijn als onder gewone omstandigheden. Ondanks Strandvogels mindere spelcapa- citeiten, hebben zij mede door hun enthou siasme een zeer eervolle nederlaag weten te behalen. Nieuwe Niedorp verdiende de overwinning zeer zeker, al was het alleen maar om haar grootere meerderheid na de rust, toen er te gen de krachtige wind in moest opgestreden worden en waaruit Peereboom tenslotte op zoo fraaie wijze zijn club de leiding wist te hergeven, wat tenslotte de overwinning be- teekende. Onder de beproefde leiding van den heer Hoek, stellen de twee strijdlustige teams zich volledig op. Nieuwe Niedorp heeft voor de derde opvolgende wedstrijd weer een an dere linksbuiten, na Faus en Ruig, stond nu opgesteld Bregman. En ook hij heeft er niet veel van terecht gebracht. Een grove fout van Bregman is dat hij als hij voorschiet, dit veelal op een wijze doet, die voor zijn mede spelers moeilijk is te volgen. Gedurende de eerste speelhelft is het steeds Nieuwe Niedorp geweest, dat de toon aangaf. Het duurde 20 minuten alvorens Deugd van korten afstand de score kon openen. Ge steund door den hevigen wind, had hiervoor de doelman der blauw-witten al heel wat gevaarlijk werk moeten opknappen, iets wat hem wel was toevertrouwd. Kort na zijn gemaakt doelpunt krijgt Deugd een vrije trap op wel 40 meter afstand van doel te ne men, een geweldig schot volgt, de keeper is echter op zijn post en weet den bal nog juist corner te werken. Op dezelfde wijze behan delt hij een kanjer van Sepers. Ook heeft de Strandvogels-ploeg enkele malen niet te kla gen gehad over geluk. Op onverwachte wijze vergroot Sepers na een half uur spelens do voorsprong. Uit een kluwen spelers geeft hij geheel bij verrassing een hard schot op doel, waarop de keeper tevergeesfche pogingen doet. 20. In het laatste kwartier krijgt N. N. nog wel diverse scoringkansen, doch benut wordt er niet een meer. Of een 20 voorsprong tegen een elftal als dat der Strandvogels genoeg is om uit eindelijk de zege te behalen, zal ons de twee de helft leeren. Er is na de hervatting pas goed en wel afgetrapt of Rooker heeft Bak- kum reeds het nakijken gegeven, daarmee den stand op 21 brengende. Als er een kwartier na de rust is gestre den, krijgt plotseling de Str. rechtsbuiten het op zijn heupen, daarvoor was hij nog in het geheel niet opgevallen. Op een afstand van zeker wel 30 M. geeft hij een heel hard hoog schot op doel (of dat zijn bedoeling geweest is?). Bakkum beoordeelt den bal verkeerd en voor de tweede maal moet hij .visschen, zoodat de stand weer gelijk is. De mooie 20 voorsprong van N. N. ver kregen na drie kwartier srtijd om zeep ge bracht in een enkel kwartiertje. Met nog een half uur spelens en Strandvogels met voor deel van den wind, kan er dus nog heel veel gebeuren. N. Niedorp geeft zich niet zon der slag of stoot over en is vast van plan vanmiddag de eerste overwinning voor eigen publiek te behalen. Als er nog een kwartier is te spelen komt het groote mo ment in dezen toch al zoo rijk aan emoties zijnde strijd. Bij 'n algeheele N. N. aan val weet Peereboom den bal te bemachtigen wringt zich met groote moeite door de bl. witte verdedigingsmuur en geeft onder ge weldig gejuich van het publiek met een for midabel schot den doelman geen kans. N. Niedorp heeft de leiding 32. Onder groote spanning breekt met dezen stand het einde Was de overwinning van N.N. 1 goed, niet minder fraai was de 54 zege welke het Niedorper reserve-team op het eerste elf tal van Hoogkarspel wist te behalen. N. Niedorp was iets sterker dan haar te- genstainder en maakte zeer zeker ruim schoots aanspraak op een verdiende zege. Bij de rust had Hoogkarspel een 2—0 Voorsprong weten te verkrijgen. Na de thee wist N. Niedorp gelijk te maken, 22; toen werd het 32 voor H., N. maakte gelijk, 33; het werd 43 voor Hoogk., wederom maakt N. gelijk, 4—4. Nu is het N. dat de leiding w*t te nemen en behoudt deze tot het einde toe. Met het derde blijft het sukkelen, ook nu weer werd met groote cijfers verloren met niet minder dan 71 werden zij door Dirkshorn II in de pan gehakt. D T.S.M.F.C. 4—2. De voetbalwedstrijd DTSMFC werd door DTS met 42 gewonnen, een uitslag die de verhouding vrijwel weergeeft. Over de wedstrijd het volgende: DTS wint de toss en laat MFC tegen zon en wind aftrappen. De wind speelde vanmiddag de spelers danig parten. Na ongeveer tien minuten spelen, krijgt Harry Kuiper, die deze middag midden voor speelde, de bal in zijn bezit en met een enorme schuiver is het eerste doel punt geboren. DTS beleeft niet veel plei- zier van zijn voorsprong want eenige mi nuten later is er een gewirwar voor haar doel en de stand is gelijk. De wedstrijd is het aankijken tenvolle waard en naddt 2 doelpunten van DTS afgekeurd zijnmaakt P. Tromp die deze middag weer als spil fungeerde, een keurig doelpunt Maar lang heeft DTS ook nu weer geen pleizier want spoedig is de stand door laksch spel weer gelijk. Thans volgt een regematige belege ring voor het MFC doel, waaruit Tromp en I^ngedijk de score op 4—2 brengen, waarna de rust ingaat Na de thee werd met volle moet weer geeonnen. MFC is de eerste tijd in de aan val. maar de achterhoede en middenlinie van DTS is haar inzinking te boven en wacht met volle energie, zoodat de voor hoede van MFC weinig gevaarlijk kan worden. Langzamerhand wordt DTS ster ker en het MFC doel beleefd hachelijke momenten, maar gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat als de scheidsrechter einde blaast, de stand ongewijzigd is gebleven en DTS haar eerste overwinning heeft be haald. Als we nu nog een kleine beschouwing gaan geven, dan komen we tot de conclusie dat d achterhoede, waarin invaller Slooves goed zijn mannetje stond, na een weifelend begin er steeds beter in kwam en later niet mer te pas was. De middenlilie waarin Tromp als spil was opgenomen, werd ook steeds beter en Tromp heeft bewezen, dat de spilplaats de aangewezen plaats voor hem is. De voorhoede, die hedenmiddag bestond van L naar r. was, C. de Waard, D. Borst. H. Kuiper. Ko Meurs, L. Uiphes was zeer actief vooral linksbuiten De Waard speelde als invaller 'n goed partij. We zullen hopen, nu het eerste schaap over de dam is, en meerdere zullen volgen en om te beginnen is het noodig de volgende week Schagen aan de zegekar te binden. AV 5DTS 2 7—2 Het tweede elftal van DTS bracht het er niet zoo bestaf. Reeds om 10 uur speelden zij tegen AV. 5 en verloren met niet min der dan 72. Toch waren zij niet zooveel zwakker maar toch verdiende de Alkmaar- ders de overwinning ten volle al is de uit slag wel wat gcfatteerd. Reeds na 5 mi nuten spelen neemt DTS door den recht- buiten de leiding. Maar het duurt niet lang of de stand is gelijk en regelmatig voert AV de scores Met de rust was het al 51 Na de rust was DTS veel beter. Nog een maal weten zij het doel te vinden, maar als ook A.V. scoort is het afgeloopen met DTS. De eindstand is tenslotte 72 HOOGWOUD. V.C.L. 1—M.O.C. 1 3—1. Dat het een interessante wedstrijd zou worden, tusschen V.C.L. en M.O.C., dat was te voorzien. De beste kans zou voor M.O.C zijn was algemeen de gedachte. Onderschat te men VCL of schuilden er nog sluimeren de krachten in de VCL-ploeg. Wij kunnen volstaan met te verklaren dat VCL heeft ge toond tot daden in staat te zijn. VCL, die de toss won, koos met den storm in den rug te spelen. We noemden dit al dadelijk een gunstig voorteeken. Maar erg productief wisten de VCL-ers dit voordeeltje niet te maken. Wat ook al blijkt dat de rust inging met 10 in het voordeel van VCL. Al spoedig na de uittrap neemt VCL op verrassende wijze de leiding. MOC begrijpt dat het zoo niet gaat neemt het spel over en komt voor het doel terecht, maar weet het niet verder te bren gen. De achterhoede van VCL Grootewal en Rempt waren tip top in vorm. Wat kan dat toch snel verkeeren moet je zeggen. Deze achterhoede was nu juist voor MOC een hinderpaal. M.O.C. weet op een zeker moment het leder echter vrij te krijgen en gaat er goed mee van door, weet de achterhoede van V. C.L. te passeeren, schiet keurig in, maar deb al stopt tegen de paal. Nog is het een gevaarlijk moment voor V.C.L.'s doelverde- diger, maar de achterhoede is weer bij de hand en het gevaar weer geweken. Een paar corners van beide zijden genomen, le veren al evenmin resultaat op. Ook van een penalty weet M.O.C. niet te profiteeren. Na de thee is M.O.C. al dadelijk in den aanval en weet zelfs in de eerste vijf mi nuten met succes te doelpunten. Maar ooeenblikkelijk neemt V.C.L. het spel weer in handen en maakt er 21 van. V.C.L. brengt in goede momenten de bal goed naar voren en ook de achterhoede te passeeren, maar het gelukt haar niet onder de lat te komen. Op een gegeven moment echter breekt V. C.L. goed door, de midvoor de Boer neemt de bal over, speelt op berekende wijze tus schen de backs van M.O.C. door en gaat kalm op het M.O.C.-doel af. De keeper het gevaar ziende, loopt dan ook vlug uit, maar ook hij wordt gepas seerd en de bal wordt op elegante wijze in het M.O.C.-doel gedeponeerd. In den speeltijd die nu volgde had M.O. C. niets meer in te brengen. Het was een door V.C.L. goed gespeelde wedstrijd. V.C.L. 2O.K-B. 2. 2—1. Het 2de elftal van VCL heeft ook nog een overwinning in de wacht gesleept. OKB die de toss won, speelde al dadelijk met den sterken wind in den rug. Doordat de wind van doel tot doel stond, heeft VC.L in de aanvallen van OKB ,een krachtige druk te verduren. Maar de verdediging van VCL doet nuttig werk en de rest daar zorgt de doelverdediger voor. Toch kon niet verhin derd worden dat het VCL-doel doorboord werd. De rust ging in met 1—0 voor OKR. Na de rust wil VCL er ook wel eens iets van maken, maar het gelukt haar maar steeds niet. Eindelijk wordt aan VCL een penalty toegewezen en goed ingeschoten 11. Nogmaals wordt VCL een puntje toege wezen, maar ditmaal beter verdiend. De linksbuiten plaatst met een mooie voorzet naar de rechtsbuiten, deze aarzelt niet en de stand is 21 voor VCL, waarmede het einde komt ZEEVOGELS 1—VOORWAARTS 1 3—1. Bij den toss is Zeevogels de gelukkige en Z. kiest het voordeel van den storm, die vrij wel in de lengte over het veld buldert Di rect al brengt Z. een bezoek aan de V.-veste, waar het backstel klaar staat en met harde, lage trappen het terrein zuivert. Plaatsen is uit den aard der zaak in dit geval voor hen niet mogelijk Geleidelijk vkerkt V. zich weer los uit den druk van wind en tegen partij en het spel krijgt een meer afwisse lend karakter. Na ongeveer een kwartier spelen krijgt Z. een vrije schop te nemen wegens hands en deze wordt van de linker vleugel naar den rechtsbuiten geplaatst, die prachtig doelpunt Vanaf de uittrap rent de V. linksbuiten Nijman naar voren, plaatst naar zijn buur man Bruin, die de bal maar voor het in schieten heeft en de stand is gelijk. De V.-aanvallen zijn zeer gevaarlijk, maar Fortuna is niet met hen en zeer onverwacht tijdens een serie V. aanvallen komt aan de andere i.jde succes en is de stand 21, waar in vóór de rust geen verandering meer komt Na de rust geeft V den toon aan. Intus- schen is hij een Z uitval de rechtsbuiten er weer hij en onhoudbaar kogelt hij num mer 3 in het net. Verandering in den stand kwam er niet meer. Toen scheidsrechter Ver beek, die als steeds rustig en goed leidde, Aan een maaltijd, welke Zaterdagavond in hotel „De Witte Brug" door het bestuur van het Nederlandsche Olympisch comité werd aangeboden ter eere van de verrich tingen der Nederlandsche deelnemers bij de Olympische spelen te Berlijn en Gar- misch-Partenkirchen, heeft de voorzitter, LOTSY. mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, voorlezing gedaan van een telegram van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, waarin melding werd gemaakt van het feit, dat het hare majes teit de koningin had behaagd, den heer K. J. J. Lotsy, chef de mission van de Ne derlandsche ploeg te Berlijn, te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau. einde blies van deze in zeer goede verstand houding gespeelden wedstrijd, had Z. twee kostbare punten binnen, die volkomen ver diend waren. PETTEN. PETTEN 2—WIERINGERWAARD 2. 6—0. Onder een weersgesteldheid, die zich beter tot een bridgewedstrijd in een verwarmd vertrek althans dan tot een voetbalmatch leende, speelde Petten 2 tegen de reserves van Wieringerwaard. De wedstrijd zelve was tengevolge van den dwars over 't veld staanden wind, het aan kijken ternauwernood waard, zoo vaak als het spel door uitballen onderbroken werd. Petten was uitgesproken sterker dan Wierin gerwaard en dit overwicht wist Kiitterink voor de rust met 3 goede doelpunten tot uit drukking te brengen. Al heel gauw na de hervatting vergrootte Kohnhorst met een keihard schot den voor sprong, terwijl dezelfde speler en Glas den stand op 60 brachten. Petten's keeper is er, meenen wij, den heelen wedstrijd slechts vier keer aan te pas moeten komen. Met dat al staat P. er thans zeer goed voor en wachten we in spanning op de komende zwaardere ontmoetingen. W ARMENHUIZEN. V.LO.S. moet zijn eerste neder laag boeken. W.S.V.V.I.O.S. 1—0. Met twee groote bussen trok men jl. Zon dag naar de Wormei om getuige te zijn van den zeer belangrijken wedstrijd W.S.V.-- V.I.O.S. Het terrein was in uitstekende con ditie. Jammer was het, dat de zeer harde wind, soms gelijk aan een storm, het spel zoo veel afbreuk deed, dat noch voor de rust, noch na de rust men geen mooi spel te zien kreeg. Direct na den aftrap kwam W.S.V. gewel dig opzetten, niettegenstaande zij eenigszins tegen wind speelde. Het werd ons duidelijk, flat W.S.V. reeds voor de rust een voor sprong wilde hebben op V.I.O.S. Onze spe lers, vooral de. middenlinie, was blijkbaar nog niet zoo ingespeeld en kon, wellicht door den harden wind, de bal niet goed af geven. Dit neemt niet weg, dat V.I.O.S. ook tot aanvallen over ging. De eerste corner in dezen wedstrijd werd genomen tegen W.S.V. Deze leverde echter niets op. Kort na deze corner, werd een aanval ondernomen door W.S.V. en het werd zelfs zoo gevaarlijk, voor het V.I.O.S.-doel, dat onze keeper reso luut moest ingrijpen. Hij deed dit op keu rige wijze. Weer werd een aanval van W.S.V. ondernomen. Tengevolge van het gedwarrel voor het V.I.O.S.-doel kwam de bal vrij vooi ons doel, zoodat een aanstormende W.S.V.'er gemakkelijk de stand kon brengen op 1—0. Deze achterstand inspireerde onze jongens wel eenigszins tot meer activiteit, doch dit werd niet zoodanig opgevoerd, dat V.I.O.S. de baas op het veld werd. Voor de rust werd voor beide doelen nog een keer een corner genomen, hetgeen beide malen niets opleverde. Na de rust werd het V.I.O.S. meenens en het werd ons gewaar, dat het thans zou moeten gebeuren. De aanvallen op het W.S.V. doel kwamen keer on keer. Doch nu ging W.S.V. op een geweldige manier aan het verdedigen. De strijd werd na de rust hoofdzakelijk op de helft van W.S.V. ge speeld, en menige hachelijke momenten kwa men voor het doel van W.S.V. Onze voor hoede heeft toen een paar mooie kansen niet benut. Tot het einde toe is de stand zoo gebleven. Het spel van V.I.O.S. was na de rust echter van dien aard, dat men zeker de gelijkmaker kon verwachten. Dit had trouwens ook een betere verhouding gege ven. V I.O.S. is in dezen wedstrijd een beetje onfortuinlijk preweest Gelet op het spel had de stand ook andersom kunnen zijn. Een feit is het, dat beide clubs aan elkaar ge waagd zijn en het best mogelijk is, dat straks hier de wedstrijd tegen W.S.V. in het voor deel van V.I.O.S. zal eindigen. Een stand PELLENAARS GEENGAGEERD VOOR DE ZESDAAGSCHE TE NEW YORK. PARIJS (ANP) Oscar Egg heeft voor den Amerikaanschen manager Chapman een aantal renners voor de zesdaagsche wielerwedstrijden te Chicago en New 5 ork geengageerd. In Chicago zullen uitkomen ignat-Diot, Giorgetti en Guimbretiere. Ook te New York zullen deze renners rijden, terwijl voor deze zesdaagsche eveneens de winnaars van de jongste Parijsche zes daagsche PellenaarsSchoen zijn gecon tracteerd. van 10 is zeker nog geen bewijs, dat de winnende partij het sterkste is. Een ieder, die veel voetbal ziet spelen, zal toegeven, dat bij elk spel een zeker dosis geluk aan wezig is. En dat is jl. Zondag ten gunste van W.S.V. geweest. Wat ontegenzeggelijk bij V.LO.S. beter was was het faire spel. Hoeveel vrije schoppen V.I.O.S. tegen W.S.V. te nemen kreeg, was buitengewoon veel. Van de vier vrije schop pen die genomen werden, waren er drie te gen W.S.V. Het ruwe spel van W.S.V. was vaak van dien aard, dat de scheidsrechter 'veel tegen W.S.V. moest optreden. Een be kend feit is het, dat V.I.O.S. forsch speelt. Doch als men weet, dat in deze wedstrijd zooveel keer V.I.O.S. door den scheidsrechter in bescherming genomen moest worden, zal men toch wel tot de conclusie komen, dat de overtredingen van W.S.V. uitermate groot in, getal waren. V.I.O.S.-spelers, dezen uitslag zegt ons al len, dat V.I.O.S. voor W.S.V. niet behoeft on der te doen en dat een volgende keer hef 2eer goed mogelijk andersom kan worden. Dus evengoed de koppen omhoog en in de volgende wedstrijden met de volle 100 strijden voor ons hooge ideaal. Er is nog niets verloren. Dus vooruit jongens. Het tweede elftal van V.I.O.S. speelde op eigen terrein tegen H.S.V. II uit Heiloo. Er stond op dit terrein een strakke wind van doel tot doel. Voor de rust had V.I.O.S. voor den wind, doch de voorhoede wist maar één keer te doelpunten. M. Komen wist uit een voorzet den bal keurig in de i hoek te wer- wen. Ook H.S.V. wist een goal te maken, zoo flat de stand met de rust 11 was. Velen dachten, dat V.I.O.S. het wel verliezen zou, omdat ze nu tegen wind kregen. De roode duivels wisten echter door laag spel in de meerderheid te blijven. Nogmaals maakte M. Komen een doelpunt, terwijl J. Hooge- boom voor de derde zorgde. Zoo wist V.I.O.S. II een 31 overwinning te behalen op H.S.V. II. V.I.O.S. b heeft het thuis gewonnen van Voorwaarts b met 30. Vischlust. „Vischlust hield Zondagmiddag in de Mo lenvaart een wedstrijd, die ondanks het on gunstig weer een prettig verloop had. De uitslag was: 1. W. Kossen, rollade; 2. J. Wiegman, schemerlamp; 3. J. H. ter Burg, kaas; 4. P. de Jong, kistje sigaren; 5. A Sikkine lectr, zaklantaarn; 6. H. Siebinga, worst; 7. J. Dekker, hengel; 8. A. Kossen, doos sigaren. D.V.S. De hengelaarsvereen. „Door Vriendschap Saamgebracht" vischte des morgens om prijzen in den Middenvliet. Totaal werden 38 baarzen gevangen, waarvan 9 boven de maat. J. van Kessel ving de grootste, een van 20 c.M. en won daarmede een mooie hengel; 2e prijs P. Nieuwenhuizen, garna- lenbak met riem; 3. L. Nieuwenhuizen, vischtasch; 4. B. wirs, krabbennetje; 5. P. Kossen, baarskrabber; 6. P. v. d. Burg, wor- menbak; 7. C. Raven, witvischsnoer. Het vrije tooneel. Slechter had „Het Vrije Tooneel", dat Zon dagavond bij den heer Slikker optrad, het bezwaarlijk kunnen treffen. Stormachtig weer en kort voor den aanvang nog een flinke bui, 't lokte niet uit om van de warme kachel weg te gaan. De zaal was dan ook maar magertjes bezet. En juist voor hetgeen dit groepje artisten brengt, is om een goede stemming te krijgen, een flink gevulde zaal zoo heel gewenscht. Wij ko men nu eenmaal niet zoo gemakkelijk los; pas als we met heel velen bij elkaar zijn „durven" we. Chris de la Mar had daardoor als confe rencier een zware taak, maar gaf zich, als of hij voor een volle zaal stond. Hij is de „gangmaker" van het gezelschap en be schikt over een uitgebreid repertoire. Bleek z'n zeggingskracht in het dramatische o a. bij de voordracht van „De Werklooze", z'n grootste kracht ligt ongetwijfeld in het ko mische en in de schets „Trein 1620" toonde hij, wat hij op 't gebied van transformatie vermag. De schetsen, waarin De la Mar met ande ren van het gezelschap optrad, en die we maar met allemaal zullen opnoemen, wer den afgewisseld met dans van het paar Rop and Lilyan Stars en zang van den tenor danlt AeriS" Vooral de comische step, ge het einde van den avond sprak De la Mar den wensch uit hier nog eens snoe (hg, maar dan voor een volle zaal to m-, optreden en riep daarop het S .hfuT^" „tot weerziens" toe. Publiek een BREEZAND. toor de boekhoudcursus, die onder i i ding van den heer N. Huig in het rï eenigingsgebouw wordt gehouden LZ"' zich 35 deelnemers opgegeven' bben Voor zoover ons Zondagavond bekend was heeft de storm hier noch elders in den ooider veel onheil gesticht. Wel stoof hot in Breezand weer eens ouderwets en enkele kweekers haalden, om dit legen te gaan, in den morgen nog even vlug de ploeg zig. zagsgewijs door het land. KOEGRAS. Onder de wagen geraakt! De veehouder van L.. wonende bij de Sdoc nrug te Koegras, keerde huiswaarts met z'n wagen, bespannen met een ket. Dit beestje dat reeds meerdere malen blijk had gegeven, rare bokkesprongen te kun nen maken, kreeg het nu in z'n kop aan de hol te gaan. De snelheid werd steeds grooter, zonder dat voerman van L. van den wagen kon komen. Ten slotte kon hij het niet meer houden en kwam tusschen de wagen door te vallen. De wagen ging met groote snelheid over hem heen, wat ten gevolge had, dat de heer van L. met inwendige kneuzingen naar zijn woning moest worden overgebracht. De heer van L. zal wel een weekje rust moeten houden, alsvorens hij weer aan den arbeid zal kunnen gaan. Openbare verkooping. Zaterdagavond j.1. had in het café van de wed. Heijblok een openbare verkooping plaats, ten verzoeke van mej. wed. J. Rot gans, wed. J. Baijs Ezn. en kinderen, van een woonhuis met erif en boet, voor- en achtertuin aan den Waterweg 3 te Den Haukes, totaal groot 10.07 are, 3,5245 snees. Kooper de heer C. Pz. Koorn voor f 1485.—. Wielerclub Wieringen. Zondagmiddag j.1. werd de 2e rit voor het kampioenschap gereden. Deze wedstrijd was een handican-race van 4 ronden 57,2 K.M. Er werd gestart door 7 renners. Waar ble ven de anderen? Na een tweetal ronden moest Visser den wedstrijd staken wegens pech, terwijl P. Kap- tein wegens pijn moest opgeven. De uitslag is als volgt: C. Hegeman 5 pun ten in 1.47.10 uur; S. Lont 4 punten in 1.48.46 uur; Jb. Glim 3 punten in 1.56.57 uur; P. Plooij 2 punten in 2.03.36 uur;Adr. Verbiest 1 punt in 2.2.10 uur. Het ruwe weer in aanmerking genomen is er dus snel gereden. Vergadering van den Raad der gemeen te op Dinsdag 20 October 1936, des namid dags ten 2 uur. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, den heer F. Bontkes. Notulen. Mededeelingen en ingekomen stukken. Aanbieding van de begrooting der Zee gras-Exploitatie voor den dienst 1936 1937 en van de gemeentebegrooting voor den dienst 1937. Voordracht naar aanleiding van een ver zoek om tegemoetkoming in de vervoerkos ten van een leerling van een lagere school. Voordracht naar aanleidng van 'bezwaar schriften en verzoeken om ontheffing inza ke reinigingsrechten. Voordracht tot intrekking der verorde ning tot vervanging van belastingbedragen, voorkomende in de wet op de personeele belasting 1896, door andere belastingbedra gen. Voordracht tot bepaling van het crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Vaststelling van de 3e suppletoire begroo ting voor den dienst 1936. Voordracht tot vaststelling eener verorde ning tot aanwijzing van de nog geldende verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd. Voordracht tot vaststelling van verorde ningen op de heffing en op de invordering van hesmettelijke-ziekten-gelden. Voordracht tot het richten eener aan vrage tot H. M. de Koningin ter verkrij ging van ontheffing der verplichting tot aanwijzing van door capitulanten te ver vullen gemeentebetrekkingen. Benoeming van een onderwijzer aan den cursus voor onderwijs in vreemde talen te Hippolytushoef. Vereeniging Kleuterschool. Evenals vorige jaren zal de vereeniging Kleuterschool een feestavond organiseeren ten bate van de kas. Voor dezen avond is in studie genoemen „De Privé-Verpleeg- ster", blijspel in vier bedrijven door A den Hertog. Jaarvergadering Muziekvereeniging Har monie in „Concordia". De voorzitter opende deze en bracht en kele momenten uit het vereenigingsleven naar voren. Zoowel droeve als blijde herin neringen kwamen in herinnering. Een goed figuur maakte de vereeniging op de concoursen te Medemblik, waar een uPJS. en een prijs werden behaald en waar een le Priis in den mid- a»nfïï en.een le Pf'js met het hoogst „•„„a piJn'en In den marschwedstrijd verkregen. Een droeve herinnering overlijden van den heer Gorter, e' geen werkend lid van de vereeni- «tomvZ1inde- maakte hij zich zeer verdien- knn ohet optreden in de tooneelstuk- ken alzoo zijn medeleven in deze. het iaarl irls leest daarna de notulen en merkfna S^* W6'ke ZOnder °P of aan" ttwj worden goedgekeurd. den'inonntn ninK, en verar|twoording van nadeelig sLl^ is b'ijkt dat er ecn klei" enDp arw(dende bestuursleden C. J. Bosker men hertn»! worden met algemeene stern- weer aan 8,1 nemen hunne benoeming DaaHCnTS,i\0'f?enM uitvoeringen worden be- Kerstdacr tn ,,22,-Nov' benevens 2den rstdag en half 1 ebruari 1937. getrachTVn^f Van de volgende zomer zal een knncto j' wederom zooals vorig jaar de „aan 18 or*ani?eeren in cinema tober rvHfu "*?armonie" volgend jaar 5 Oc- om dit lol* iaar bestaat, werd overwogen ten loon veUrun fres,o'i.ik te herdenken. In heid nnHn 80 'aar zou dpze aangelegen- Na nnfrr °V ?r 00e:Bn wordrn gezien, aard to za'<Pn van huishoudelijke ring gesloten.811 geregeld' werd de vergade-

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12