Oviedo ontzet Aardbeving in Italië BINNENLAND FRANS LISZT Ontzettend ongeluk in Egypte De Vereenigde Staten zonder President? Storm te Den Oever Auto-ongeval Marktberichten* de grootste klavier speler aller tijden zijn werken en zijn 8eteekenis. herdenking van zijn ge- boorte. en zijn sterfdag. h. j. W. SPANJE Het bezoek van de „De Ruijter" aan Vlissingen, ,811-1886 2IJN LEVEN. Het zal op 22 October a.s. 125 Jaar gele- den zijn, dat Frans Liszt, de zoon van een rentmeester' te Laiding aan de grens tus- schen Oostenrijk en Hongarije het eerste levenslicht aanschouwde. Wie zal toen heb ben vermoed, dat deze knaap later zoo ge- ,-ierd zou worden?, FRANS LISZT, Reeds op Jeugdige leeftijd begon Frans piano te spelen en trad al spoedig in het openbaar op met zoo'n groot succes, dat hij, daartoe door eenige edelen in de gelegen heid gesteld, les ging nemen bij den be roemden klavierpaedagoog Karl Czerny voor klavier en bij Saliéri voor componeeren. En reeds spoedig bleek, welk een groot talent er in den jeugdigen Frans school. Nauwe lijks 13 jaar oud gaat hij op tournée en speelt met ongehoord succes in de groote steden van Zuid-Duitschland en Frankrijk, waarbij hij vooral een groot vertolker bleek te zijn van Schumann, Schubert en Men- delsohn. Tot in de hoogste kringen van Pa rijs weet „ie petit Liszt" door te dringen en vindt daar zeer veel bewonderaars, die hem beschermen tegen zijn vele tegenstan ders. Hij wist met zyn spel de toehoorders als het ware te betooveren en men vertelt van hem, dat hij eens op een concert met orkestbegeleiding zoo fascineerend op het orkest werkte, dat het na de door Liszt ver tolkte solopartij vergat in te vallen, zoodat een diep stilzwijgen volgde Het is niet te verwonderen, dat zoo'n phenomenaal succes bij vele mindere goden afgunst opwekte, maar hoe men Liszt ook trachtte te belasteren, als een overwinnend veldheer trok hij door Europa, luide toege juicht en diep bewonderd. Doch door zijn kunstenaarstalent verwierf hij zich ook ve le vrienden, waaronder Chopin en Schu mann, maar vooral Richard Wagner, die door Liszt op de hem toekomende plaats is gezet. In 1861 ging Liszt naar Rome, gevolgd door prinses von Sayn-Wittgenstein, die 'n diepe vereering voor Liszt koesterde. Zij hoopte van den Paus toestemming te ver krijgen om in het huwelijk te treden, maar door het gekuip van verschillende tegen standers is dit niet gelukt, waarna Liszt zich op haar aandringen liet wijden tot priester. Geheel teruggetrokken uit de mu ziekwereld heeft hij zich echter niet; daar voor was hij een te groot kunstenaar. Tot aan het einde van zijn leven heeft hij zich met hart en ziel gegeven aan de kunst en tijdens het priesterschap zijn nog zeer vele concerten door hem geleid, vooral te Wei- mar. Helaas in 1886 werd hij door een he; Vge longontsteking aangetast en stierf hij 8P 11 Juni, Hoe groot reeds in die dagen de "awondering voor hem was, moge blijken P't het feit, dat al direct na zijn dood twee standbeelden ter zijner nagedachtenis wer- clen opgericht, n.1. in Weimar en in Weenen In zijn jeugdtijd heeft Liszt vooral on- er invloog gestaan van den viool-virtuoos aganini en wij zouden dit de eerste peri- van Liszt kunnen noemen. In deze pe- "°ae is het vooral, dat Liszt zich toelegt P vaardigheid en techniek, maar al heel t Liszt in, dat met vaardigheid en Pniek alleen geen mooie kunstwerken „a ren te scheppen. Sindsdien voelt hij zich ngetrokken tot Chopin, in wiens werken J vooral het schoone en aesthetische be- rini n'e' Vanaf dat tijdstip begint de pe- van van ^et symphonisch gedicht, dat Wh -een vaardigheid en groote schoonheid can en waarin Liszt zich ontpopt als ma" met een diep gevoel en van groote ^eppingskracht. Uit dien tijd dateeren Ziin beroemde gedirht „Les Preludes', ziin lnstnirr>entatie is fijn uitgewerkt en Ma v°mbosities voeren ons op tot de groot- dalo -0R'en om ons daarna 1® doen a^' f,,. 11 ln de diepste afgronden. Hii sleept ons hev1' Waa,'k|®en hij dat maar wil. Met zijn vP *emnerament, harmonie en rhvthme dat'w- z''n afkomst en toont hij ons, in v. on.danks het feit, dat hij bijna steeds 2ir>„ buitenland heeft vertoefd, een echte *®Uner is gebleven. v0(\re,dhe™emd ziin z'n omwerkingen van Sah. en instrumentale werken, waarvan terwm* -Erlkönig" het meest bekende is svmni Z'.in klavieruittreksels van de 9 - bbonieën ware meesterwerken rtin- brio.,» de Per'°de van Liszt begint met bet liikf> aP, tijdens welke bij veel kcrke- werken heeft gecomponeerd, bet f lroote betcekenis van hem Is vooral Van i' da' bij tezamen met Berlloz één ttrnmï? eprste is geweest, die de z.g. pro- de' f„ j^hziek propageerde, waarmee hij ntasie van den toehoorder in een be,- te richting wil voeren. Daardoor is hij paalde U>schouwen als een voorlooper van va8ner en Strauss. Daar Liszt ook in ons land met buiten gewoon groot succes is opgetreden (hij kreeg in Leiden een gouden lauwerkrans van de studenten) zal hij ook hier herdacht Worden, als een pianist en componist van den allereersten rang ,als de grootste kla vierspeler aller tijden. Radio en orkesten zullen speciale Liszt-concerten geven, dat zijn hoogtepunt zal vinden op 10 Decem ber, wanneer ons wereldberoemd Concert gebouw-orkest te Amsterdam, onder leiding van den niet minder beroemden Mengel berg, een grootsche herdenking zal houden; dat is „de" herdenking van den GROOTEN MAN. die onsterfelijk blijkt te zijn en niet te evenaren in het klavierspel. DE RECHTSEN MELDEN SUCCES SEN TEN WESTEN VAN MADRID. Zaterdagavond zijn de Phalanxisten en de Tercio's langs den spoorweg de Maranco af gedaald en Oviedo binnengerukt, waar zij zich met de bezettingstroepen van Generaal Aranda vereenigden. De Galicische colonne bond onmiddellijk onder stroomende regen het gevecht aan te gen de mijnwerkers, die groote verliezen le den. Echter ook aan den kant der opstan delingen was het verlies zeer groot, daar de regeeringstroepen zich met mannenmoed verdedigden. Het garnizoen van Oviedo, dat gedurende drie maanden had stand gehouden, was ge krompen tot 300 man. Aanvallen ten Westen van Madrid. Algemeen verwachtte men, dat de aanval op. Madrid uit het Zuiden, bij de stad Aran- juez, zou worden ingezet. Of de opstandelingen daar een te grooten weerstand ondervinden, dan wel dat de stra tegen meer heil verwachten van een aanval uit het westen, een feit is dat op den zuide lijken sector tot gisteren rust heerschte, ter wijl de rechschen een hevigen druk uitoefe nen uit het Westen en daar de regeeringstroe pen over een breed front tot terugtrekken hebben genoopt. Thans ook een aanval uit het Zuiden. Aan het front ten Zuidwesten van Madrid wordt de tweede phase van den op de hoofd stad gerichten aanval voortgezet. De loyale troepen bieden een krachtiger tegenstand, maar de rechtsche artillerie is zeer actief. De stukken geschut worden met tractoren snel verplaatst. Gistermiddag om vier uur is de colonne Barron in Villaluenca op 11 k.m. van Illescas doorgedrongen, waar zij zich van het vliegkamp meester maakte. Om 5 uur was de colonne bij Yuncler aangeland en bij het vallen van den nacht waren de troepen op 4)4 k.m. afstand van Illescas. De escadrons van Monasterio hebben, na Mo- cejon en Villaceca te hebben genomen,rust gehouden. Zij hebben thans den spoorweg Madrid-Valencia onder vuurbereik. De re geeringstroepen verloren hier 200 dooden. Illescas door Franco bezet. De laatste berichten melden, dat de Rechtsche troepen gister Illescas zijn binnen gedrongen. De voorhoede van generaal Varela's leger bevindt zich thans nog op 37 k.m. van Ma drid. 16 DOODEN, VELE GEWONDEN. ROME, Italië is gisterochtend door een aardbeving geteisterd. Te Caneve de Sacile zijn 15 personen om het leven gekomen en velen ge wond. Verscheidene huizen werden vernield. Te Conegliano werd een persoon gedood en zes gewond. Verscheidene andere plaatsen wer den eveneens geteisterd, waarbij scha de werd aangericht en enkele perso nen niet ernstig werden gewond. Venetie opgeschrikt door aardbe ving Geen gewonden, geen scha de. VENETIE, 18 October Om 4 uur in den afgeloopen nacht, is de stad door een krachtige aardbeving opgeschrikt. De be ving deed zich het meest in of nabij Venetie gevoelen. De wakker geschrokken inwoners kwamen tot de ontdekking dat de lichtvoorziening gestoord was. Zij bega ven zich terstond naar buiten, waar de nauwe straten reeds spoedig overvol wa ren. Voor zoover tot dit oogenblik bekend is zijn geen slachtoffers gevallen en is geen schade aangericht. Nader uit Venetie De aardbeving, die dc stad getroffen heeft, is een van de ergste geweest, die men zich hier kan her inneren. De beving duurde in het geheel 10 seconden. Geweldige scheuren in den grond. ROME Maandagmorgen In de streek van Pordenone zijn nog zes slachtoffers ontdekt van de aardbeving, die het eerst te Venetie is waargenomen. Nabij Sarrono zijn geweldige scheuren in den grond ont staan., Een derde schak. Ernstige schade Gisteravond om half elf heeft zich een nieuwe aardschok voorgedaan in de pro vincies Udine en Belluno. Onder de bevol king ontstond paniek. Overhaast vluchtte een ieder naar buiten. In de provincie Belluno zijn niet minder dan 150 huizen ingestort. Drie dorpen zijn vernield. Ondanks den ernst van dezen derden schok zijn er geen slachtoffers ge vallen. Washington. De Vereenigde Staten zul len op 20 Januari van het komende jaar misschien zonder president zijn. Dit eigen aardige vooruitzicht opent zich tengevolge van het voor de eerste maal gebruik maken van een aanvulling van de grondwet, die de ambtsaanvaarding van den nieuwen presi dent op den twintigsten Januari in plaats van zooals tot nog toe op den vierden Maart stelt. Wat is namelijk het geval? De Senaat en het Huis van Afgevaardigden moeten in een gemeenschappelijke zitting het resultaat van de presidentsverkiezing ratificeeren. Nu komt het congres volgens een in het vorige zittingsjaar aangenomen wet eerst op 5 Ja nuari bijeen. Theoretisch nioet het in de daarop volgende dagen voor de ratificeering zorg dragen. Maar eerst moet het nieuwge- kozen Huis van Afgevaardigden in allen vorm geconstitueerd zijn en zijn voorzitter gekozen hebben: wanneer nu in het nieuwe Huis de beide groote partijen ongeveer even veel aanhang hebben wat volstrekt niet uitgesloten is, kan een blok van onafhanke- lijken door het aantal stemmen in evenwicht te houden de constitutie verhinderen. Een dergelijk blok van „onafhankelijken" be staat er inderdaad. Er' bestaat geen enkele bepaling, die beslist, wat men in een derge lijk geval zou moeten doen, om de ratificee ring alsnog te doen plaatsvinden. Met andere woorden, de 20ste Januari en het einde van de ambtsperiode van den ouden president zouden naderen, zonder dat de verkiezing van den nieuwen president geratificeerd zou zijn. En de Vereenigde Staten zouden het dan zonder president moeten stellen. Nu, men zal dit natuurlijk moeten verhin deren en kenners van het parlementaire recht meenen, dat dit door middel van een nieuwe wet zal geschieden, die de datum voor de ratificeering van het verkiezings resultaat opnieuw zal vaststellen. Bij den terugkeer van Nahas Pasja rijdt de trein op de menig te in. 13 dooden. Bij zijn terugkeer uit Londen, waar hij 't Engelsch-Egyptisch verdrag heeft ondertee kend is den Egyptischen minister-president Nahas Pasja een enthousiast onthaal bereid. In de feestelijk versierde stad werd een optocht gehouden, welke twee uur noodig heeft gehad voor den af te leggen weg, waar bij de menigte verscheidene malen de af zettingen verbrak en de straten blokkeerde. Men is algemeen van opvatting, dat Nahas Pasja officieel den inhoud van het ver drag zal voorleggen in een buitengewone zitting van het parlement. Het verdrag zal dan worden teruggezonden naar de com missie, totdat hetp arlement den derden Zaterdag in November officieel zal worden geopend. Toen de express-trein CairoAlexan- drie, waarin Nahas Pasja had plaats ge nomen het station Tonkh, bij Benrah passeerde, reed hij in op de enthousiaste menigte, die Nahas Pasja wilde verwel komen. Dertien personen werden gedood en vijf gewond. ITALIAANSCH SCHIP IN NOOD. Het radiostation van Marseille heeft een draadloos bericht opgevangen van het Ita- liaansche mailschip „Vulcania", waarin dit om hulp vraagt, aangezien aan boord een ernstige brand is uitgebroken. Het schip be vindt zich op 40 graden 16 minuten noorder breedte en 14 graden 3 minuten oosterleng te. Napels, 19 Oct. (ANP) De „Vulcania" bevindt zich op ongeveer 40 mijl buiten Napels. Zes schepen zijn uitgevaren om 't schip te hulp te komen. De nieuwe kruiser „De Ruyter" heeft Za terdagmiddag over gebrek aan hooge belang stelling niet te klagen gehad. Het grijze ge vaarte dat, zooals reeds gemeld, ligplaats heeft genomen tegenover de groote loodsen van de N.V. Haven van Vlissingen, trekt sterk de aandacht. Zaterdagmiddag: werd velen autoriteiten uit stad en provincie gelegenheid geboden den kruiser te bezichtigen en kennis te ma ken met den commandant, kapitein ter zee A. C. van de Sande Lacoste. Opgemerkt werden o.a. de commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, de ondercommandant der Kon. Marine, kap. ter zee II. J. van de Stad, de burgemeester van Vlissingen, Middelburg, Goes, Oost en West Souburg, de directie van de N.V. Kon. Mij „de Schelde", de officier van justitie, dp commissaris van politie te Vlissingen, de directeuren van het Nederl. Loodswezen en van den Prov. Stoombootdienst, geestelijken doktoren; officieren van de Kon. Marine te Vlissingen; de districtscommandant der Kon. Marechaussee en talrijke andere militaire en civiele autoriteiten, veelal vergezeld van hun dames. In kleine groepjes werd onder deskundige leiding het schip bezichtigd, waarna ververschingen werden aangeboden. Er kan hierbij aan worden herinnerd, dat de scheepsklok van de „de Ruyter" een ge schenk van Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, aanvankelijk geplaatst aan boord van den torpedojager „de Ruyter" (de tegenwoordige van Gent) en later bij de vol tooiing van den nieuwen kruiser aan boord van de „de Ruyter" voor zijn tegenwoordige bestemming aangebracht. Zaterdagavond werd den commandant, of ficieren van de „de Ruyter" en Kon. Marine te Vlissingen met hun dames een soiree aangeboden in Grand Hotel Britannia, ter wijl ter gelegenheid van het bezoek van don kruiser in verschillende etablissementen feestelijkheden waren georganiseerd. Nadat gistermiddag te half een verschil lende autoriteiten hadden aangezeten aan een lunch, die de commandant van de „de Ruyter" aan boord had aangeboden, werd des namiddags het publiek in de gelegen heid gesteld, het schip te bezichtigen., Hiervan werd druk gebruik gemaakt en zeer velen waren van heinde en verre ge komen om den kruiser te zien. Tusschen half vijf en zes uur n.m. maakten talrijke officieren van de „de Ruyter", evenals van land- en zeemacht te Vlissingen, de directie van de Kon. Mij. „de Schelde" en verschil lende andere autoriteiten gebruik van de tea, die de burgemeester en mevr. Van Woelderen in het „Wooldhuis" hadden aan geboden. Des avonds vond in het Schuttershof te Middelburg een diner plaats, aangeboden door de directie van de Kon. Mij. „de Schelde", waaraan vele der hiervoor reeds enkele malen genoemde autoriteiten hebben aangezeten. Plechtigheid bij het standbeeld van „de Ruyter". Hedenmorgen maakten nog zeer velen tusschen half tien en half twaalf van de gelegenheid gebruik om den kruiser te bezichtigen en tegen half elf nabij den boulevard de Ruyter klonken commando's en de dreunende voetstappen van mar- cheerende troepen. Het waren twee com pagnieën landingstroepen van de „de Ruy ter', die op weg waren naar het standbeeld van Michiel Adriaanszoon de Ruyter. Ter plaatse aangekomen, stelden de troepen zich in een carré op rondom het standbeeld Terwijl de geweren worden gepresenteerd, de militaire autoriteiten het saluut brach ten en hun civiele collega's het hoofd ont blootten, zette de marinekapel het oude Wilhelmus in. De commandant van de „de Ruyter" trad vervolgens naar voren om een krans te leggen aan den voet van hét standbeeld, dat in zijn geboorteplaats is opgericht ter herinnering aan den man die in de Nederlandsche geschiedenis zulk een groote rol heeft gespeeld en naar wien de kruiser werd genoemd. Opnieuw deed de Marinekapel zich hoo- ren, die ditmaal een koraal uitvoerde, en nadat de landingstroepen van de „de Ruy ter" voor de aanwezige autoriteiten hadden gedefileerd, volgde de afmarsch. De korte maar indrukwekkende plech tigheid, waarbij niet werd gesproken, werd behalve door den ondercommandant van de Kon. Marine in Zeeland, bijgewoond door burgemeester en wethouders van Vlis singen, en talrijke andere autoriteiten. STORM OP KOMST. Geseind van de Bilj hedenmorgen te 7.50 uur aan de posten van Hoek van Holland tot de Belgische grens: „Weest op uw hoe de." WIER1NGEN op het land van den heer Lont, hebben veel last van het hooge water gehad, in sommige keten stond het water 30 centimeter hoog en moesten allen hun woningen verlaten. In een keet stond het water tot aan de vensterban ken. Binnenin deze houten gebouwtjes dre ven diverse meubelstukken rustig in het wa ter rond. De Jeugdherberg op Oosterland is het water ook zeer na geweest, daar de ga rage reeds in het water stond. Ook kregen diverse woningen in het M.U.Z.-park last van water. Toen wij Zondagmorgen langs den Noorddijk liepen en constateerden dat de kap glooiing onder water stond en de golven het zandlichaam van den dijk beukten, vroegen wij ons af: is deze dijk, vergeleken met den afsluitdijk, wel sterk genoeg om groote stor men te kunnen trotseeren. Mocht deze dijk eens doorbreken, dan zou een groot gedeelte van Den Oever onder water komen te staan. CALLANTSOOG Het water bereikte een record hoogte. Van den storm die Zaterdag en Zondag woedde, heeft ook Den Oever wederom haar portie gehad. Al was het water Zaterdag avond, dank zij den Westelijken wind niet bijzonder hoog, Zondagmorgen registreerde men tengevolge van den wind die des nachts naar 't Noordwesten was gegaan, 'n hoogte van ongeveer 2.40 plus N.A.P. Een hoogte die sinds de totstandkoming van den afsluitdijk nog niet was waargenomen. De hoogste stand was tot dusver 2.35 M. ge weest. In de coupure voor de Zeestraat had men balken gelegd, waartusschen grond. Deze voorzorgsmaatregel heeft uit stekende diensten bewezen, daar an ders het water Den Oever was bin nengestroomd. De visschers- alsmede werkhaven ston den totaal blank. Vooral op de visschers- haven richtte de hooge waterstand een ware ravage aan onder het groote aantal visch- karren, die daar stonden opgestapeld. Alles begon voor den wind af te drijven. Enkele personen, die in bootjes over den rijweg voe ren trachtten alles nog zooveel mogelijk vast te leggen, doch door den sterken wind werden zij hierin dusdanig belemmerd, dat zij hun pogingen tenslotte maar opgaven. Ook het hout van den palenhandelaar Dek ker begon te drijven. Op de werkhaven zagen we taantakels, olievaten en andere vissche- rijbenoodigdheden drijven. De 'smederij van fa. Bosker en het magazijn van de M.U.Z. stonden in het water. Hier werd ook een toestand van wanorde geschapen, daar al les wat licht was begon te drijven. Kranen van de fa. Bosker, die op den loswal staan opgesteld, stonden een veertig centimeter in het zoute water. De schepen in de ha vens hebben weinig of geen last gehad, daar men Zaterdagavond uit voorzorg al menig extra touwtje had uitgezet. Als straks het water weg is, zal menig visscher en schip per toch wel iets missen, daar we zoo hier en daar nog al wat zagen drijven. Ook voor den aannemer Klos beteekent de storm een niet geringe schadepost. Een zolderbak, lig gende achter Vatrop is voor haar ankers weg geslagen en op den dijk achter Den Oever ter hoogte van de Dijkstraat op de steen glooiing geworpen. De bak waarop zich gelukkig geen perso nen bevonden, is vermoedelijk lek. Doch wat voor deze firma erger is. is de schade die toegebracht is aan het betonnen scherm ach ter den Bierdijk. Jnist waren hier j.1. Vrijdag de laatste platen van geplaatst en thans is hiervan over een groot gedeelte alles wegge slagen. De bewoners in de keten, staande Op Zaterdagavond 17 dezer gaf de beken de beroepsbiljarter Prof. Koehof van Am sterdam, in hotel „Duinzicht" van Jb. do Waal, een biljartseance. Het zeer slechte weer in oogenschouw genomen was de op komst van het publiek goed te noemen. Gespeeld werden partijen van 100 punten li- bre waarbij de tegenstander 80 punten voor- kreeg. Voor den winnaar van de partij stel de Prof. Koehof aardige prijsjes beschik baar. Ie partij: Jb. Mooij Mz. 20 p., Koehof G7 p. in 7 brt., h. serie 20; 2e partij J. Kruit 4 p., Koehof 100 p. in 1 beurt, hoogste serie 100; 3e partij J. v. Honschoten, 14 p., Koehof 100 in 2 brt., hoogste serie 90; 4e partij alles over band, partij van 50 p. ieder: S. Kooger, 22 p., Koehof 50 in 26 brt., hoogste serie 8; 5e partij: T. Blokland 18 pt., Koehof 100 pt. in 2 brt., h. serie 99; 6e partij S. v. d. Wal, 20 p., Koehof 56 in 18 brt., h. serie 22; 7e partij J. v. Honschoten 8 p., Koehof 100 in 8 brt., h. serie 56; 8e partij G. de Boer 10 p., Koehof 44 in 6 b. hoogste serie 23. De laatste partij was: 50 caramboles, voor gift 40. In de pauzes werd een keu verloot, terwijl Koehof bij die gelegenheid diverse kunst en fantasiestooten liet zien. Buitengewoon moeilijke ballen werden op die manier ma thematisch zeker gemaakt. Buitengewoon voldaan toog het publiek na afloop in den. neerstroomenden regen huiswaarts. BERGEN Gistermiddag om pl.m. half 5 had er op de Eeuwigelaan nabij de Sparlaan een auto ongeval plaats, dat betrekkelijk goed is af geloopen. Uit de richting Bergen aan Zee kwam een nieuwe Ford V 8 aanrijden, waar in gezeten waren een dame en 2 heeren. Door de gladheid van het asfaltdek van den weg, glipte plotseling de auto, waardoor de bestuurder de macht over het stuur verloor. De wagen, die vrij groote snelheid had, bot ste met een hevigen slag tegen een boom. De beide heeren, die voorin zaten, sloegen met het hoofd tegen de voorruit, welke gelukkig Van onbreekbaar glas gemaakt was. IJlings toegeschoten wielrijders hielpen de passagiers uit de auto, terwijl een dokter gewaarschuwd werd. Dr. van Gelder, die spoedig ter plaatse was, constateerde bij bei de heeren hersenschudding en liet ze naar zijn woning vervoeren. De dame kwam met den schrik vrij. Beide gewonden zijn later per ziekenauto naar Amsterdam vervoerd, waar zij woonachtig waren. De auto, welke van voren ernstig was beschadigd, had het kleine gezelschap in Utrecht gehuurd, om een uitstapje naar Bergen a. Zee te maken. ALKMAAR, 17 October. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 melkkoei en f 180—210; 1 nuchter kalf (slacht) f 12; 8 vette schapen f 22.50. ALKMAAR. 17 October. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor; groothandel 70—'77V2 ccnt eri kleinhandel 75—80 cent. Handel stug. Kip eieren (groothandel) f 35.10. Eendeieren f 2.85. Handel stug. ALKMAAR, 17 October. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkw. Aanvoer: 115.000 kpieieren: 5658 Kg. f 4.70—5, 5860 Kg. f 4.85—5.10, 60—62 Kg. f 5—5.30, 62—64 Kg. f 5.10—5.40, 64—66 Kg. f 5.30—5.50, kleine eieren, 4454 Kg. f 3 f 4.50 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 19 October. Schotsche muizen f 1.40, grooten f 2.20, bi. dito f 22.20, driel. 1.50, uien 1.40—1.60, drielingen 2.602.90, grove 1.70, gele nep f 4.60—4.80. 3300 Kg. roode kool f 1.90—2.20, 54800 Kg. witte kool f 0.80—0.91, 3800 Kg. D. witte kool f 11.10, 50.000 stuks andijvie f 0.55. BROEK OP LANGENDTJK. 19 October. Schotsche muizen 1.50, grooten 2.ei genheimers 2—2.20 bl dito 1.90—2.30, uien 1.60—2, driel. 2—2.60 grove 1.50—2.10, gele nep 5.205.60, peen 50—90 ct. 500 Kg. rammenas f 2.20, 4000 Kg. kroten f 0.50—1.40, 13000 Kg. roode kool f 1.60—2.20, 90.000 Kg. witte kool f 1.60—2.20, 90000 Kg. witte kool f 0.80—0.91, 12000 Kg. gele kool f 1—1.30, 10.000 Kg. D. witte kooi f 1.10—1.30, doorschot f 1.80—2.60, 4000 stuks bloemkool Lecerf f 6—7.80, Reus f 7.50—7.80, 20000 st. groene kool f 1.80—2.60, 20.000 stuks andijvie f 0.50. ALKMAAR, 19 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 85 vette koeien 130—245, 14 kalveren; garskalveren f 25—45. vette aklveren f 45— f 75, per Kg. 50—80 ct. 44 nuchtere kalveren f 8—8.10, 13 vette scha pen f 1826, 320 vette varkens 40—44 ct.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 3