Spartaan- Alcm#Vitrix 1-2* Hollandia-Helder 5-2* Alkmaar-Kinheim 1-4# Alkm# Boys-Assendelft 1-1» Schagen'-'D/IVS* 1-2. Hem I-Schagen I 1-4, Berger Sportvereeniging» Dijkshoorn. Het schot is zóó hard, dat D. den bal weer laat vallen, maar hij herstelt zich onmiddellijk en werkt weg. Het wordt 20. 23 minuten was het spel oud toen Gast temidden van een algemeene strubbeling den bal in het Haarl. doel deponeerde. De H.F.C.- ers protesteerden voor buitenspel, maar de referee gaf goal. H.F.C. scoort tegen. Een soloren van den rechtsbuiten, deze spe ler wachtte echter te lang met voorzetten en Selderbeek werkte den bal over de cornerlijn. Toch zou het tegenpunt spoedig komen, wat tevens de mooiste goal van de match zou worden. Een snel opbrengen van den zeer goed spelenden linksbuiten, wiens voorzet door den middenvoor opgevangen wordt, die rugwaarts len bal over Dijkshoorn heen in het net plaatste. Het luide applaus voor dit doelpunt, gescoord 5 min. na R.'s 2e goal, was zeker verdiend. Er moet nog 17 min. gespeeld worden, minuten, die zich grootendeels af spelen voor den HFC-doelmond en waarin het zuivere schot van Gast blijft opvallen. Het zit den roodjes echter niet mee, want ondanks de vele scrimages, soms voor een verlaten doel, blijft de score tot de pauze onveranderd. Een keer redt de paal, dan schieten achter eenvolgens Sanders en Roometer in het zij net. Aan de overzijde komt de bal twee keer naast het R.-doel terecht. Met 21 wordt gedraaid, cijfers, waarmede de gasten o. i. wel tevreden konden zijn. Na de pauze. 31! Zoo ls afgetrapt, als via de handen van den keeper, min of meer onverwachts, Sanders den bal krijgt toegespeeld en van vlakbij scoort. Weer appelleeren de bezoekers voor buitenspel. Scheidsrechter dacht er ech ter anders over en gaf doelpunt. Na 5 minu ten spelen moest Sanders van verder spelen afzien en werd door De Jong vervangen. Een missen in de achterhoede biedt De Jong een kans, hoog richt hij op doel, maar de keeper had het gevaar gezien en stopte uitstekend. De HRC-middenlinie trekt zich wat terug en de bezoekers, nu met den wind mee, zetten alles op den anval. Wel brengt dat risico mede (plotselinge doorbraken), maar het heeft ook voordeelen en als de witte voor hoedespelers uit een stel stevige doorzetters hadden bestaan, wie weet wat er nog had gebeurd. Voorals nog bleef de opzet te lauw, maar toen er een kwartier gespeeld was, liep de middenvoor goed. door op een pass van den linksbuiten, hoog in den rechterboven hoek kwam de bal in het doel terecht. Het was 32, maar reeds na 1 minuut spelen was de stand alweer gewijzigd, toen Zymni na vlug doorloopen den voorsprong van zijn club weer vergrootte Het resteerende half uur is bijzonder span nend geweest. De withemden pakten tenslotte wel iets beter aan, maar dat ging gepaard ten koste van de tactiek en techniek. Het was niet meer zoo èf. De linksbuiten probeerde het eens, maar zijn schot werd op hoekschop gekeerd. De-x werd keurig genomen en had een heftig duel voor het Raeing-doel tot ge volg, -maar de paal voorkwam een doelpunt. Zymni probeerde het eens alleen, maar hij werd te veel gehinderd en kwam niet aan schieten toe. We vonden ook nu de aanvallen van de thuisclub veel gevaarlijker; eerst De Jong en dan Zymni kogelen naast en over het doel, middelerwijl de backs volkomen schaak mat gezet waren. Daarna moest Dijkshoorn er weer eens aan te pas komen en Stolk werkte bijna in eigen doel. Dissel drijft met den bal naar binnen, om dan in handen van den keeper te schieten. Na een inzet van Gast, redt de rechtsback zeer fraai, door op de doel lijn staande, de bal het veld in te werken. HFC heeft dan pech, door tweemaal achter een den bal tegen den op den grond liggenden Dijkshoorn aan te schieten... Nog een schot van Dissel en een corner op het Racing-doel en het einde is daar. HRC heeft verdiend met 42 gewonnen; een score, die, gezien de krachtsverhouding, best grooter hr.d kunnen zijn. Als de HFG niet meer „Schwung" in haar spel legt, zal het haar moelijk vallen van de onderste plaats te komen. De spelers kunnen het wel, maar in competitiewedstrijden ls salon-spel uit den booze. Bovendien zyn er een paar zwakke plekken in het team (r.back, lJialf). HRC kwam in dezelfde opstelling uit als verleden Zondag tegen BFC. Het elftal heeft weer hard gewerkt en in de voorhoede was het ditmaal de linksbinnen, die een goede beurt maakte door zijn zuiver schot. In een wedstrijd, waarin het aan spanning niet heeft ontbroken, maar waarin het spel niet altijd op een even hoog peil stond, hebben de talrijke Alcmaria-supporters, die de reis naar Amsterdam hadden ondernomen, hun favoriet op het nippertje zien winnen. Het spel van de withemden viel, over het algemeen genomen, niet mee. Enkele spelers leken zich slecht aan de terreingesteldheid te kunnen aanpassen. Vooral scheen dit het geval met de beide vleugelhalfs voor de rust. Ook van den linksbinnen Homan hebben we het de laatste weken wel eens beter gezien, terwijl tenslotte de buitenspelers niet zoo op dreef waren, als ze kunnen. Echter, al resideert Spartaan op het oogenblik in de onderste helft van de competitie-afdeeling, het is een ploeg, die er mag zijn. En eens te meer is weer gebleken, dat de verschillende elftallen elkaar maar heel weinig ontloopen. Spartaan wint den toss en kiest, zooals te begrijpen was, wind en regen mee. Het begin is byna sensationeel! Keppel schiet een keer naast, een gevaarlijk uitziende aanval van Spartaan wordt door buitenspel onderbroken. De wedstrijd is echter nog pas drie minuten oud, als Spartaan ervaren moet, dat Alc maria beschikt over een uiterst gevaarlijken midden-voor. De linkervleugel brengt uitste kend op en de bal belandt by Van Wieringen. Weliswaar wordt hy zwaar gehinderd door een der Spartaan-backs, maar dit belet hem niet uit moeilijke positie een keihard schot in den linkerhoek in te zenden, waar Oerlemans, die rechts stond opgesteld, geen kans op had. Na drie minuten leidde Alcmaria met 10. Een veelbelovend begin. Temeer, omdat de withemden stevig bleven aanpakken. Welis waar hebben ze het spel niet bepaald in han den, maar in doorsnee hebben ze toch het beste deel ervan. We noteeren een vrije trap even buiten het strafschopgebied, die naast gaat. Een goed •schot van Homan volgt, Van Wieringen schiet een keer over na goed opbrengen door den rechtervleugel. Oerlemans stompt een uitste kend schot van Keppel over. Maar ook Spartaan laat zich niet onbe tuigd. Meer en meer komt ze opzetten. Brou wer wordt eenige malen aan den tand ge voeld, doch hy is op zijn post. Na 24 minuten spelens lost de rechtsbuiten van Spartaan een schitterend schot. Voor een langeren keeper dan Brouwer was het mis schien bereikbaar geweest, onze doelman, die nogal kort van stuk is, stond er machteloos tegenover. De partyen zyn op geiyken voet. 1—1. Spartaan biyft aanvallend, Alcmaria be paalt zich meer en meer tot verdedigen. De gastheeren zyn soms zeer gevaarlijk, maar de achterhoede van de withemden toont ook nu weer haar kracht. Ze staat als een muur. Alcmaria krijgt een corner cadeau, maar on middellijk zijn de bordjes weer verhangen. Brouwer toont zich echter een doelman van klasse en geleidelijk werkt Alcmaria zich los. Hamstra schiet in handen van den keeper, een prachtaanval over links wordt onder broken door buitenspel. De aanvallen van Alcmaria worden talrijker, maar Oerlemans is even slecht te passeeren als Brouwer. Nog redt Koning een keer schitterend en dan is het rust. Na half-time worden in successie vier Spar taan-aanvallen afgeslagen en dan wordt Alcmaria aanvallend. Resultaten blijven voorloopig echter uit, tot dat na 17 minuten van Wieringen zich mooi vry speelt. Hij lost een schot in den uitersten linkerhoek en de keeper van Spartaan moet voor de tweede maal visschen. Gedurende het laatste halve uur zet Spartaan alles op alles. Brouwer wint den wedstryd. De Amsterdammers komen kolossaal opzet ten en de gasten zijn gedurende de rest van den wedstrijd vrijwel voortdurend in de ver dediging. Weliswaar ligt deze speelwijze Alc maria uitstekend, maar de achterhoede der withemden kan toch niet voorkomen, dat Brou wer een aantal schoten te verwerken krygt, die een doelman van minder gehalte stellig nood lottig zouden zijn geworden. Het was voor de Alcmarianen een opluchting, wanneer de bal 40 of 50 m van hun doel verwijderd was en men mag in waarheid zeggen: Het was waarlijk fenomenaal wat hij er in deze periode wist uit te ranselen. Langzaam aan verstrijkt de tijd. Iedere ver woede Spartaan-aanval wordt afgeslagen. De Amsterdammers komen niet door den muur, die de Alkmaarders hebben opgericht, maar het is toch bijna een verlossing wanneer het eindsignaal weerklinkt. Groote vreugde in het Alcmaria-kamp! Wat de andere elftallen ook mogen hebben gedaan, de withemden biyven den kop houden! Zoo is Helder er ook dit jaar niet in kun nen slagen Hollandia op eigen veld te klop pen. De withemden verloren zelfs met flinke cyfers. Wat er in de ploeg gevaren was, we weten het niet, maar niets wilde lukken. Een van de oorzaken was wel het veld, dat zeer slecht bespeelbaar was. Men zakte tot zyn enkels in den modder. Daarmee is de neder laag natuurlijk niet goed te praten, want ook Hollandia moest op dit modderveld spelen. Maar de roodwitten schenen daar minder last van te hebben, want ze gingen rustig hun gang en hoe de withemden ook zwoegden en ploeterden, het ging niet. Hierbij kwam nog dat er eenige spelers ge heel uit vorm waren. Daar was allereerst Bgl, dien we niet veel goeds hebben zien doen. Hy wachtte veel te veel af en als hij den bal had duurde het te lang en was er altyd een Horinees, die ermee vandoor ging. Zoo ook Barend de Boer. Bij hem hetzelfde euvel, de bal niet vlug genoeg afgeven. De invaller-rechtsbuiten, Marines, kon ons ook niet bekoren, al moeten we toegeven, dat hy tegenover een uitstekende verdediging stond. De beste bij Helder was, vooral verdedi gend, Kiesewetter. Ettelijke malen bracht hy opluchting in dè witte defensie. Maar de aan vallende taak van de middenlinie werd nogal verwaarloosd. Men durfde schijnbaar niet met de voorhoede mee te trekken. Op een enkele uitzondering na hebben alle spelers even hard gewerkt. Het spelverloop. Nadat scheidsrechter De Korte, die goed gefloten heeft, gevolgd door een 15-tal spe lers, het terrein verkend heeft, brengt om 2.15 Godschalk den bal aan het rollen. De eerste aanval is voor Hollandia en al direct ontstaat er een gevaarlijke situatie voor het Helder-doel. Maar Kossen is op z'n post en plukt den bal van de schoen van den Hollandia-linksbinnen. Hollandia neemt de leiding. Dan komt Helder in den aanval en krygt de Holl.-keeper een gevaariyk schot van Godschalk te stoppen. Maar dan is Holl. al weer terug. De rechts buiten krygt den bal, een voorzet volgt en de middenvoor kopt on houdbaar voor Kossen, den bal in het doel, 10. Dit was het eerste en mooiste punt van den wedstryd. Hollandia komt nu in de meerderheid, maar de voorhoede is nog niet goed met schieten. Aan den anderen kant gaat het niet veel be ter. Een schot van Godschalk gaat rakelings over. Even later krijgt Marinus een kans, maar zyn schot gaat naast. Deze kleine op leving by Helder wordt besloten met een schot van Wieren, dat de Hollandia-doelman keurig stopt. De Hoomsche aanvallen zyn snel en uiterst gevaariyk, maar voorloopig weet de witte achterhoede, bygestaan door de middenlinie, meerdere doelpunten te voorkomen. Doordat de halfrlinie verdedigt, wordt de taak van de binnenspelers zeer verzwaard. Steeds zien we tusschen beide linies een leemte, die door het zware veld met lange trappen bijna niet te overbruggen is. We gelooven, dat het zonder W.-formatie beter zou zyn gegaan; de middenlinie licht aanvallend, met teruggetrokken spil en de linksbinnen achter de voorhoede als vierde half, dan heeft men tenminste geregeld vier man in de voorhoede, terwijl er anders meestal slechts drie zijn. Het wordt 20. Als er ruim een half uur gespeeld is, krygt uit een Holl.-aanval de rechtsbuiten den bal, hy schiet en Kossen stopt het leer, maar door de gladheid giydt de bal uit zijn handen in doel en is de stand 20 geworden. Het is nu reeds te zien, dat Helder niet zal winnen. Geregeld zyn de Hollandianen eerder by den bal. terwyi hun plaatsen ook veel beter is. Een corner op het Hollandia-doel levert niets op en de roodwitten komen weer in den aanval. Kossen krijgt nog eenige gevaarlijke schoten te stoppen, maar hy doet het op uit stekende wijze. De tweede helft begint met eenige Holl.-aanvallen, die niets opleveren. Dan laat Helder zien, dat ze het toch niet verleerd is. Een goede voorzet van Wieren belandt by Godschalk, die door drie man op z'n huid gezeten wordt, maar hy weet toch een schot te lossen en slechts vallende kan de keeper den bal corner werken. Als deze genomen is, komt de bal weer bij Wieren maar in plaats van zelf te schieten geeft hij af en wordt de bal een prooi der Hollandia- defensie. Nu volgen eenige Holl.-aanvallen en heeft men het aan het goede werk van Kossen te danken, dat nu niet reeds de score wordt op gevoerd. De Boer en Kiesewetter verwisselen van plaats en het gaat even beter. Een vrye schop van Marinus kopt Kiesewetter in eens in, maar de keeper redt fraai. Na ongeveer een kwartier komt Helder in den aanval en eenige corners op 't Holl.-doel volgen. Wy noteeren een uitstekenden kopbal van Byi, die de keeper net corner kan tikken. De Helder-middenlinie dringt nu ook op, men wil alles op alles zetten, maar het zit voor doel niet mee. Dan wordt Kiesewetter geblesseerd. Ran neemt zyn plaats in. Na 25 minuten wordt het 30. Een schot op het Helder-doel, Kossen, die den bal met z'n handen had moeten pak ken, schiet hem tegen den toeloopenden Holl.- linksbuiten aan en de bal verdwijnt in het doel. De doelpunten volgen elkaar nu snel op, want eenige minuten later scoort Helder het eerste doelpunt. Uit een scherp schot van Wieren laat de keeper den bal vallen en Ba rend de Boer is er als de kippen by om hem in het doel te trappen, 31. Dan komt Hol landia weer in den aanval. Ongeveer tien mi nuten voor tyd volgt een aangeschoten hands in 't strafschopgebied van Helder. De scheids rechter geeft een penalty, die onhoudbaar in geschoten wordt, 41. Eenige minuten later maakt de linksbinnen er 51 van. Nu komt Helder in de meerder heid. Een vrije schop wordt door Burger goed genomen en door De Boer netjes ingekopt, 5—2. Hollandia schijnt nu uitgespeeld. Dan krijgt Marinus de kans van den dag, maar hij schiet den bal in het zijnet. Met Helder in den aanval fluit de scheidsrechter voor de laatste maal. Dat de groen-witten het zouden moeten af leggen tegen de leiders, daaraan hebben mis schien velen getwyfeld. Maar toch! Men kan nooit weten! Was niet tegen Beverwijk een gelijk spel bevochten? Intusschen verscheen het oude Go-Ahead met niet minder dan drie invallers. Dat twee van dezen verdienstelijk werk verrichten en zeker tot de goede spelers onder de gast heeren worden gerekend, we meenen Corbie en Poover is stellig een verdienstelijke ver melding waard. Gedurende de eerste speelhelft gaf Alkmaar goed partij. De eerste beide corners waren zelfs voor Alkmaar. Toch waren de Kinhelmers in doorsnee de sterkeren. Hun balcontróle was beter, zoo ook hun opstellen en afgeven. De groen-witten intusschen verded'gden zich als leeuwen. Soms stond het geluk hen daarbij wel een weinig ter zijde we noteer den enkele uiterst gevaariyke momenten voor het Alkmaar doel maar ze hielden kranig stand. Toen echter na een half uur Duiveman op goede wijze werd gepasseerd, leek de stand van 10 ons geen onzuivere weergave van de verhouding in het veld. En Alkmaar bleef partij geven. Zelfs meen den we op een gegeven oogenblik door den midvoor Smiers den geiykmaker te zullen zien maken. Het was een goede kans, maar de bal belandde juist buiten de goal. Tot de rust bleef het onveranderd 10. Na half-time werd het vonnis over Alkmaar voltrokken. Spoedig werd het 20. Nog gaven we de gastheeren een kansje op een gelijk spel, toen Kuis uit een scrimmage voor het Kinheim-doel wist te scoren. Maar vlug na elkaar werd het 31, 4—1. Daarmee was Alkmaar geslagen. De fut was uit de ploeg verdwenen, toen de moge- ïykheid op succes was verkeken. Kinheim vond het biykbaar ook welletjes en zoo was het slot van den wedstrijd onbevredigend. Kort voor het einde zagen we nog een paar goede, harde schoten van den Alkmaar-links binnen van 't Hof. Maar verandering kwam er niet meer. Het eind kwam met een verdiende Kinheim- zege. We hadden gedacht, dat er ditmaal weinig twyfel aan zou zyn, of de Alkmaarders zou den met de volle buit gaan stryken. Maar het is anders gekomen. En. laten we er onmiddel- lgk aan toevoegen, de Boys kunnen met dezen uitslag tevreden zyn. Een geiyk spel is een resultaat, dat zeker niet als van de Assendelf- tenaren, geflatteerd mag worden genoemd. De eerste helft geeft een vry'wel gelijk op gaand spel te aanschouwen met de Alkmaar ders af en toe wat in de meerderheid. De wed strijd is juist ongeveer een half uur oud als Indri goed opbrengt en keurig voorzet. Brou wer, die voor vandaag van de backsplaats naar de voorhoede was verhuisd hy speelde mid voor zette er de kop onder en, onhoudbaar voor den goed spelenden keeper der bezoekers, rolde de bal in het net, 10. We zagen Brouwer nog een kans missen, ter- wyi aan den anderen kant het Alkmaarsche Boys-heiligdom af en toe in grooten nood ver keert. Had Indri wat minder gepingeld, wel licht was het in deze periode van den wed strijd voor de Boys mogelijk geweest te winnen. Men kreeg den indruk, dat hy zyn mede spelers niet heelemaal volwaardig beschouwde en dat hy zich geroepen voelde alles zelf te doen. Wat natuuriyk niet ging. De tweede helft kenmerkte zich door een vry'wel doorloopend overwicht van Assendelft. Ja, we vroegen ons af hoe deze dikwyis goed spelende combinaties, die enkele uitstekende krachten herbergt, het nog niet verder had kunnen brengen in de competitie. In het allereerste begin zagen we nog een aantal Boys-aanvallen. Maar er werd slecht geschoten, we zagen Brouwer een keer langs een goed voorgezetten bal vliegen, kortom, er komt niets uit voor. Dan wordt het Alk maarsche elftal volledig in de verdediging gedrongen. Enkele schoten worden door doel man Keesen goed verwerkt, er gaan een aan tal over en naast, we noteeren ve^clull«ide goede kopballen der Assendelf Doch de stand blyft onveranderd. Na een half uur schynen de Boys zich wen los te werken, maar de gasten komen minuten De tijd verstrykt. Het is eerst 8 minuten voor het einde, als de linksbuiten van de be zoekers goed opbrengt. Hy zet zuiver met een prima kopbal wordt Ke€SeIl ^P seerd. De Boys forceeren dan snel achter^ drie corners, zonder resultaat te 1 Dan zakken ze weer af en het eind komt m Assendelft in den aanval. is Dat het publiek zyn favorieten haaft, begrijpelyk. Dat het zyn club aanmoedigt, speekt vanzelf. Enthousiasme onder de toe schouders is iets, wat we niet alleen by een wedstrijd verwachten, wat we weten te waar deeren. En wanneer deze aanhang do j aanmoedigingen de spelers in vuur zet, is dat uitstekend. We juichen het van toe. Wanneer 't echter ontaardt in een voort durend hoonen van een zeer correct optreden den arbiter, dan is het ergerlijk. Zoo was het immers? Iedere beslissing tegen de Boys ont ketende onherroepelijk een hoongeloei. - zonderingen waren er niet. En iedere bes - sing vóór de Boys bracht tenslotte een even eens hoonend geklap met zich mee. Indien de Boys-supporters meenen op deze wijze aan de rood-witte spelers of aan de cIud in zyn geheel een dienst te bewijzen, dan ver gissen ze zich deerlijk. Een verdiende overwinning voor de Langedykers. Schagen ontving DTS voor de zooveelste maal in hun beider bestaan. Verschillende malen hebben beide elftallen elkaar een ne derlaag toegebracht en ook thans kon weer worden verwacht, dat het een pittig partijtje voetbal kon worden. Het is anders uitgeko men. Een pittig partytje voetbal was het geenszins. Schagen, dat voor rust de beste papieren had, kon met haar m^chtelooze voor hoede geen enkele maal keeper Kroon pas seeren. Keeper Arnoldus beging weer een bekend foutje en zoo kon het plaats vinden, dat Schagen met 1—0 achter stond, toen de arbiter de rust aankondigde. Na de rust heeft het DTS-elftal ontegenzeggelijk het beste spel vertoond en verdiende daardoor zeer zeker de overwinning. Het handjevol toe schouwers zal zich verbeten hebben over Schagens spel na de rust. Een zekere mat heid, welke zoo af en toe werkelijk oversloeg in het „ik geloof het wel". Het plaatsen was beslist slordig. Slechts de beide backs en de vleugelspelers konden ons bekoren, de rest was onvoldoende. De wedstryd ving aan onder een gestadigvallenden regen, welke het veld er niet beter op maakte. Na dat De Haas voor Schagen heeft afgetrapt, gaan de witte DTS-ers onmiddellyk tot den aanval over. Goed spelend in de breedte moe ten Peetoom en Middelbeek direct handelend optreden. Het optreden van Middelbeek dwingt de DTS-stormlinie direct respect af. Zelfs Harry Kuiper, de nog steeds vlugge speler, moet in hem een ernstig struikelblok zien. Evenzoo gaat het de Schagen-voorhoede toe, die niet bij machte is Kroon c.s. te passeeren. Zoo krijgen we dan een aanvallend Schagen met een uitstekend verdedigend DTS. Eenige uitstekende voorzetten van Jan Broer weet keeper Kroon uitnemend te onderscheppen, voordat het geel-zwarte binnentrio gevaariyk kan worden. Gevaar zat in het trio in het geheel niet. De beide Schoorl's speelden wel aardig, maar ondervonden geen enkelen steun van midvoor De Haas. Deze speler biyft steieds een afwachtende houding aannemen, ook wanneer een uitstekende kans voor hem ont staat om eens te schieten. Ontstonden derge lijke kansen, dan was De Haas altyd ver te zoeken. Hij verbleef dan meestal tusschen den spil Slikker en Weeland. Deze laatsten wisten er ook al geen raad mee, zoodat we getuige waren van een machtelooze aanvalslinie tegen een heusch geen sterke achterhoede van DTS. Een schutter ontbrak by Schagen. Dit bleek maar al te duidelyk toen op een ge geven oogenblik keeper Kroon den bal uit z'n handen liet vallen en geen der Schagen voor- waartsen den bal zoo onder de knie kon kry- gen, dat een goal kon volgen. DTS bepaalde zich steeds met vlugge en goede aanvallen de Schagen-achterhoede te passeeren. Voor de rust gelukte het hen slechts eenmaal en dat pleit voor Middelbeek en Peetoom, die het heusch niet gemakkelijk hadden. Deze goal kwam feitelijk onverwachts. Een pass tus schen Middelbeek en Peetoom door, waar- achteraan Harry Kuiper in een sneltrein vaartje. Keeper Arnoldus bleef dit echter kalm aanzien hoe deze den bal bemachtigde en hem geen enkele kans meer gaf, 01. Deze goal had Arnoldus beslist moeten voor komen. De geel-zwarte Schagenaars hebben daarna alles nog geprobeerd. De Moor gaf eens een harde kogel, welke keeper Kroon uitstekend stopte. Jan Broer kogelde ook aardig in, maar steeds van te grooten afstand om succes te kunnen hebben. Van het binnentrio zonder goeden midvoor was niets te verwachten, zoo dat we tevreden moesten zijn met een 1—0 achterstand met de rust. Na de rust speelde Schagen tegen wind en zon. Het spel werd op momenten nog slor diger dan voor de rust. Plaatsen behoorde ten eenenmale niet by hun opvatting. Geknoeid werd er zoo af en toe verschrikkelyk. Waar om? Omdat de voorhoede geen goals kon maken? Daarom behoeft de half linie het spel toch niet te gaan verwaarloozen. Voeden blij ven tot 't einde. Omwisseling tuschen De Haas en Slikker bleek geen verbetering. Slikker is ook geen middenvoor. De halflinie werd toen wel even sterker, waaruit blykt, dat De Haas geen voorhoede-, maar een halfspeler is Slik ker hebben we een mooie kans om zeep zien maehfil' m #Ukje en keePer Kroon had machteloos geweest. Thans kon hy het niet wegwerken. Zoo verstreek de tyd toen De Moor prachtig den bal vrij speelde en Leen Schoorl in s^aat stelde een goed gericht schot in te zenden, wat over Kroon in het net recht komt. Zoo had Schagen dan toch non gelyk gemaakt in een periode, dat ze dat nip? verdiende. DTS bleef niet by ke pakken neer- zitten. Arnoldus wordt door Kuiper c s noe ennFeêtoom SSS.JEU* °mdat .Middelbeek den."Ads°Dehlel" einde te veel hem den bal en kan Kuilemar, men een schot inzenden, wat over den opgestelden Arnoldus in een 11 ®rkeerd omgezet. 1-2. Met non een punt wordt spelen heeft DTS de overwinning in ^UUt te gesleept. De overwinning was vfrdlnd. Schaï gen verdiende in geen enkel opzicht een ïyk spel, wat toch wel had kunnen bevocht worden, had men anders aangepakt Wat Schagen 1 niet heeft, heeft Schae#n o schynbaar wel: „schutters". Met liefst 4 7 werd H.E.M. 1 het kind van de rekening H E M. is een aardige ploeg zonder uitblink#» Er wordt gewerkt van het begin tot het eind# Het werd een mooie, faire strijd met Schagen 9 een tikje gevaarlyker voor de goal dan H.Em De eerste 20 minuten van den wedstrijd waren beide partyen aan elkaar gewaagd. Wel is wij moest keeper Bijpost enkele malen handelt optreden, maar de schoten van H.E.M.'s voor- hoede waren alle te slordig om den goedke#' penden Bijpost te passeeren. Het veld was een beetje glad en daar het regelmatig door regen de, maakten de ballen somwijlen de gekst# capriolen. Uit een mooien aanval weet G. Koch na twintig minuten spelens te scoren, 0—1. De H.E.M.-voortwaartsen probeerden het daarna wel, maar moesten de meerderen erkennen in Ab 'de Wit en Boon, die beiden een safe partij back weg gaven. De rust ging in met een 10-voorspron» der Schagenaren. Na de rust en de thee werd er door Schagen 2 nog even beter gevoetbald. Er werd sona aardig gecombineerd, waardoor de H.E.M.-ach. terhoede herhaalde malen in het nauw gebracht werd. Na 10 minuten vergroot Koch, op ver dienstelijke wyze, den voorsprong, 0—2, Niet. tegenstaande dezen achterstand, vallen de H.E.M.-ers enthousiast aan. Wanneer Ab de Wit den bal met z'n hand binnen het beruchte gebied beroert, wijst de arbiter onverbiddelijk naar de witte stip. Penalty. H.E.IÏ. maakt geen fout en zoo is het 12. Er werd weer op volle kracht gespeeld. Jo Franzen maakte er 31 van en Dick Ruig 41, met een prachtig, onhoudbaar schot. Met dezen stand brak het einde aan en heeft Schagen opnieuw gewonnen. In de Schagen. ploeg klopte het vry aardig. De arbiter leidde rustig en goed. Het eerste elftal behaalde een éclatante overwinning op Z.V.V. 8. Vooral na rust werd er uitstekend gespeeld. De a-adspiranten klop. ten Alcmaria Victrix a met 3—I en plaatsten zich aan den kop. We hébben gisterenmiddag aan den Kerkdijk een zeer eigenaardigen wedstrijd gezien tus schen B.S.V. 1 en Z.V.V. 3. Voor de rust speel- den de Bergenhren ver beneden hun kunnen en dat ze in die eerste drie kwartier een 4—1. voorsprong konden veroveren, was zeer ge flatteerd. Want, met een beetje geluk aan de zyde der Zaankanters, had toen de stand wel net andersom kunnen zijn. Aan het spel van B.S.V. ontbrak zoowat alles. In de middenlinie de ruggegraat van het elftal konden Dirk de Jong en Jan And- ding er maar niet inkomen en de achterhoede deed dikwijls zoo vreemd, dat de hachelijkste situaties voor hetBerger-doel ontstonden. Daarby was de voorhoede lang niet op dreef en bracht er tegenwind inspelende bitter weinig van terecht. Niettemin nam B.S.V. al reeds kort na den aanvang de leiding, toen Huug Fillet een mooi schot loste, waar een der Zaansche achterspelers geen raad mee wist en niet anders kon doen dan den bal in eigen doel deponeeren. Niet lang daarna werd de stand geiyk, toen Jaap Tuyn binnen de beruchte lijnen een over treding beging en den toegestanen strafschop onhoudbaar voor keeper de Moor, werd inge schoten. Lang plezier hadden de Zaandammers niet van dit buitenkansje, want met een waarlijk schitterenden kopbal gaf Henk Plomp zijn club voor de tweede maal de leiding. Een leiding, welke, zooals later bleek, niet meer zou wor den afgestaan. Nog vóórdat de eerste helft verstreken was, werd de score tot 4—1 verhoogd, beide doel punten waren fouten van de Z.V.V.-achter- hoede, waarvan middenvoor, Kees Koster, door snel reageeren, dankbaar profiteerde. In de tweede helft kwam een heel ander B.S.V.-elftal in het veld. De voorhoede combi neerde keurig; de geheele middenlinie had haar vorm teruggevonden en ook de achterhoede was veel beter. Het was dan ook geen wonder, dat binnen reeds korten tijd de stand op 61 was ge bracht. Maar toen kwam Z.V.V. 3 geweldig opzetten, even was de B.S.V.-achterhoede van de kook; een feit, dat met twee doelpunten werd afgestraft. Stand 63. Even dachten we toen, dat Z.V.V. op zou gaan halen, maar ge lukkig herstelde de achterhoede zich weer bij tijds en daar de voorhoede in uitstekende con ditie bleef, werden nog twee zeer goede doel punten aan de score toegevoegde. Het eene was een kanjer van Fillet, het laatste uit een voorzet van denzelfden speler, waar Jac. de Groot handig overheen stapte, om den achter hem staanden Henk Plomp de vrye kans te geven. Keurig! Zoo scoorden Koster en Plomp elk drie doel punten en Fillet twee. Door deze fraaie overwinning biyft B.S.V. in de running voor het kampioenschap. Vol houden maar jongens! De a-adspiranten trokken met één invaller, mitsgaders angst in het hart, naar Alkmaar om in het Sportpark Alcm. Victrix a te gaan bestryden. De Berger jongens speelden de weersom standigheden en het slechte veld in aanmer king genomen een goeden wedstryd. We moeten hierby in aanmerking nemen, dat de Alkmaarsche jongens met drie invallers speel den, maar daar staat weer tegenover, dat B.S.V. Dirk Mosk miste, die echter door Kees Jansen op verdienstelyke wijze werd vervangen Als we hierboven zeiden, dat B.S.V. een goe den wedstrijd speelde, dan doelen we wel in hoofdzaak op achterhoede en middenlinie. Jen v. d. Plas en Arie Urbanus vormden een hecht backstel en wisten van opruimen, terwyi de middenlinie, waarin Rein Maasen schitterde, keurig werk deed. Een genoegen was het te constateeren, dat er èn door Kuipers én door Zwakman telkens goed werd geplaatst, wat vroeger niet steeds het geval was. Van de voorhoede was Niek van den Berg ongetwy'feld de beste, Jan Eriks voldeed goed ey opende keer op keer keurig. Het veld speelde hem echter parten. Hans Busselmann was in de eerste helft bepaald slecht, deed ook niet de minste moeite en haalde geen enkelen bal op. Na de thee ging het beter. Piet Wyers schoot te veel achter en is niet vlug genoeg, hetzelfde geldt feiteiyk voor Kees Jansen. Toch maakten de buitenspelers de doelpunten, Wyers 2 en Jansen 1. Het tegenpunt van Alcmaria was alleszins verdiend.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6