N.H.V.B. Schotland wint van Ierland met 3-L 12 jarig bestaan van de V-V* „Succes"* Het elftal dat „Succes" in de derde klasse bracht. Berger Sportvereeniging Schagen a—Helder a 1—5» Schagen b—Helder e 2—7, speelde. Hoe viel b.v. een vergelijking tus- schen hem en zijn collega van onze gasten in zijn nadeel uit. Juve volgde een bepaalde tactiek, waarvan hij niet afweek, n.1. de tactiek van stopper- spil. Anderiessen was het met zichzelf niet eens, hoe hij nu eigenlijk wel spelen zou. Nu eens koos hij zich een positie vlak achter de voorhoede, ook als deze niet ten aanval was, dan weer trok hij zich tot dicht op het Ne- derlandsche doel terug. Er was geen karak ter, geen overtuiging in zijn spel, hfl was gis teren niet de dominieerende figuur van het middenveld, zooals hij dat in vele andere wedstrijden was. Zijn onstandvastigheid was de oorzaak van het dikwijls zwakke spel onzer middenlinie, waarvan we in andere wedstrijden*toch zulk uitstekend spel te zien kregen. Als derde oorzaak hebben we genoemd het tempo. Het is onze vaste overtuiging, dat onze ploeg voor de rust het tempo te veel gedrukt heeft gehouden. Nu de Noren zoo n verrassend goed positie-spel bleken te spelen, hadden wij moeten trachten hen op tempo te Dat hebben wij voor de pauze nagelaten en daarom was het ook mogelijk, dat de Noren met een kleinen voorsprong konden gaan theedrinken. Het spelbeeld voor de rust was zoodanig, dat er van een bepaald overwicht van een der partijen niet gesproken kon wor den. Toch was de voorsprong van onze gasten o.i. verdiend, omdat het door hen bereikte spelpeil uitstak boven het onze. Toch hadden we voortdurend den indruk, dat er een over winning voor Holland op til was. Want hoe zeer de Noren ook verrassend met hun positie- en driehoeksspel (linkervleugel) wa ren, we vonden hun shortpassing vrij onge vaarlijk. Bovendien misten ze de vonk van genialiteit van hun leermeester, de Engel- schen, wier speltype zij echter zeer nabij kwamen. De eerste 25 minuten na de rust zijn, van Hollandsch standpunt bekeken, de beste ge weest van den geheelen wedstrijd. Dadelijk pakten de onzen goed aan en schenen in de pauze het consigne gekregen te hebben: voert het tempo zoo hoog mogelijk op. Tenminste, alles ging nu veel sneller en ook energieker in zijn werk. Het gevolg was, dat we nu dui delijk sterker dan de tegenpartij bleken te zijn, die dikwijls overspeeld werd, vooral door het linkergedeelte van onzen aanval. De man, die spil Jörgen Juve vervangen had, week echter evenmin een pas van Bakhuys af, zoo dat onze midvoor niet bijster veel kon uit richten. Vooral nadat hij op fraaie wijze den gelijkmaker gescoord had, werd hij als door een schim gevolgd. We kunen ons dan ook best voorstellen, dat Bakhuys geen pleizierigen wedstrijd gespeeld heeft. Langen tijd heeft hij zijn best gedaan om den tegenstander van zich af te schudden (hij ging o.m. een poosje rechtsbinnen spelen), maar toen het allemaal niet lukte, toen gaf hij er een beetje den brui aan. Zoovele pogingen waren reeds tot mis lukking gedoemd, dat hij er moedeloos van werd enzijn spel stukken minder werd. Dit is een groot succes van de Noren, die hun taktiek van te voren zóó bepaald hadden en haar met zooveel resultaat zagen beloond! Zooals gezegd, het ging na de rust stukken sneller en vin niger. Door de vlottere wijze, waarop door alle spelers in die periode ge handeld werd, kreeg de wed strijd een hoo- ger aspect en was hij toen de volle aandacht waard. Voetbal Holland kon toen juichen, want het zag, dat het nog een uitstekende partij kon ver wachten van zijn jongens. Waarom werd ook voor de rust niet zoo gespeeld? Het was eigenlijk logisch, dat we niet al leen den achterstand inhaalden, maar die in een voorsprong omzetten door eën echt Smit- doelpunt. De Haarlem-man zette na een prachtigen aanval over rechts schitterend door en „stootte" het leer als het ware achter Jo- hanssen. Eerlijkheidshalve dient gezegd te worden, dat ook de afwezigheid van Juve oorzaak was van dezen veranderden stand van zaken. Want hoe goed ook de nieuwe op stelling der Noren mocht voldoen, zoo hecht als het verdedigingsblok voor de rust was, was het niet meer. Een N ederlandsche overwinning met de cijfers 31 scheen het toch nog te worden. Maar hoe anders is het tenslotte nog gegaan. De Noren konden het niet verder meer dan eenige uitvallen brengen, waarvan de eerste zonder gevaar bleken. Maar de uitvallen wer den menigvuldiger en gevaarlijker. Toch ver wachtten we allerminst een Noorsch doelpunt. We waren tenslotte heer en meester op het veld. Maar het Noorsche doelpunt kwam tóch, een gelegenheidspunt, evenals het derde trou wens, dat even later gescoord zou worden. Halle stopte een schot van den rechtsbinnen, doch liet den bal vallen. Dat was een fout van den Deventenaar, die tot nu toe zijn doel op prachtige wijze verdedigd had. En die fout werd afgestraft ook, want Brustad, de snelle linksbuiten, was naar binnen geloopen en kon den bal in ons doel deponeeren. Weer drong Holland de tegenpartij haar spel op, weer zat er een Hollandsch doelpunt in de lucht. Maar weer scoorden de Noren. Jammer voor Halle was ook dit doelpunt te voorkomen ge weest. Maar ook nu kon de reus het leder niet klemvast houden en weer schoot Brustad uit de gemakkelijke kans raak. In plaats van een 31 overwinning dreigde nu plotseling een 32 nederlaag. Immers er waren nog maar enkele minuten te spelen. Gelukkig wist de Bock, wiens debuut ons niet tegenviel, nog juist den overigens dik verdienden, gelijk maker te scoren. Van Nellen maakte een minstens even grooten fout als Halle even van tevoren gedaan had, door van den vleugel op het doel te richten. Waar ons binnentrio op dat moment uitstekend voor het doel stond, SMIT WELS Iedere automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilomeier per uur rijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meier ze wel noodig hebben om me die vaart te stoppen I ging door dezen blunder een kans op een Nederlandsche overwinning alsnog verloren. De tweede helft is inder daad de mooiste van den wedstrijd geweest. Op grond van het toen door ons vertoonde spel (van Heel speelde vooral een prachtige partijhadden we wel een kleine overwin ning verdiend. Maar aan den anderen kant had dat een bitteren pil ge weest voor onze sympa thieke gasten, die dolgelukkig waren met hun gelijke spel. Nu mogen we aan den anderen kant de zaak nu weer niet zoo voorstellen alsof zij er blij mee mochten wezen. In feite hebben z(j door hun knappe werk onzen jongens het vuur na aan de schenen gelegd en dat zij tot twee minuten voor het einde nog een voorsprong hadden, pleit wel degelijk voor hun speel- kracht. We zijn tenslotte van het Stadion gegaan in de overtuiging, dat zij niettemin van een Nederlandsch elftal, in Parijschen- of Dublin- voren, verloren zouden hebben. Maar de Ned. voetballers moeten nog de groote kunst leeren constantheid in hun spel te krijgen. Het peil van den eenen wedstrijd verschilt nog teveel van dat van den andere, dan dat we ons tot de grootste onder de voeltbal-landen zouden mogen rekenen. De wedstrijd van gisteren was een stapje terug op den weg, dien we op internationaal voetbal al een paar jaar be wandelen. Doch dat behoeft niet verontrustend te zijn. Als de zaak op dezelfde en fjieke wijze zal worden voortgezet als zij destijds door Lotsy c.s. begonnen werd, dan kunnen we spoedig weer successen van onze vertegen woordigende ploeg verwachten. Moge dit ge lijke spel, dat ontegenzeggelijk een teleurstel ling voor geheel voetballend Nederland is, een spoorslag zijn om ijverig aan den slag te gaan voor den komenden wedstrijd tegen de ploeg der Duitschers. Want meer nog dan tegen de Noren is men gebrand op een overwinning der onzen in dien komenden belangrijken wed strijd! Met de rust 11. Belfast, 31 October (A.N.P.). Voor een record aantal van 45000 toeschouwers werd Zaterdag te Belfast de voetbalwedstrijd Ier landSchotland gespeeld, welke door beter spel volkomen verdiend door de gasten werd gewonnen. Talrijk waren de teleurgestelden, die geen toegang meer konden verkrijgen voor dezen wedstrijd en zoo groot was hun aantal, dat de poorten van het stadion door politie moesten worden gesloten, daar voor een overvulling der tribunes werd gevreesd. In de eerste helft gingen de partijen vrijwel gelijk op, waarbij de Ieren, die voor eigen publiek speelden, iets meer aanvielen. Het was dan ook de rechtsbuiten Kernoghan, die na ongeveer een half uur spelen, Ierland met een vliegend schot de leiding gaf (10). Veel pleizier hadden de Ieren hiervan ech ter niet, want twee minuten later maakte de linksbinnen Napier met een prachtig schot den stand gelijk (11). Tot de rust wist nie mand meer te scoren. Onmiddellijk na de rust begon Schotland uit een ander vaatje te tappen. Reeds na een minuut was het de linksbuiten Munro, die na prachtig samenspel den bal onhoudbaar langs Breen kopte, terwijl eenigen tijd later ook midvoor McCulloch er in slaagde, een doel punt te fabriceeren, waarmede de verdiende 31 overwinning der Schotten bezegeld werd. 1D: Held. BoysWieringerwaard 210. 4 G: Watervogels 3Held. Boys 2 43. 4 H: Petten 2Dirkshoorn 2 70. Adsp. L. Schagen aHelder a 1—5. Adsp. F.: Schagen bHelder e 27. Overzicht. Wieringerwaard heeft haar overwinningen reeks voortgezet met een 102 zege op Held. Boys. Daverende cijfers; daarop hadden wij niet gerekend, omdat wij zeer wel wisten, welk een tegenstand de Boys zouden kunnen leveren. W. heeft haar voorsprong op haar naaste concurrenten op 3 punten gebracht. Dit pun- tenverschil is echter in hoofdzaak een gevolg van meer gespeelde wedstrijden. Toch mag W. op haar puntental prat gaan, omdat de an deren altijd nog maar moeten zien hoe ze hun wedstrijden achterstand in puntenwinst om zetten. Hebben is hebben enkrijgen is de kunst. Zondag zal Oudesluis met een nieuwen keeper in het veld verschijnen. De beste doel wachter, Jan Stins, is naar Zuid-Afrika, om daar zijn geluk te beproeven. Een „nieuwe" keeper is de plaatsvervanger van Stins echter geenszins. Het is n.1. Akkes Wind, die tegenwoordig in Oudesluis woont, maar tot voor een jaar of 8 (we maken een grove schatting) op roemrijke wijze het doel van Schagen heeft verdedigd. Nu nog waren de legenden rond over Akkes' keep-staaltjes. Sta maar eens bij Schagen aan het lijntje. Wind heeft na zijn afscheid van Schagen voortdurend gespeeld in een elftal van spoor- employé's. Wij zijn benieuwd naar zijn heroptreden. De stand is in 1 D: Wieringerwaard 7411 37—12 10 Petten 6312 1613 7 Helder 8 5 j o 1813 6 Oudesluis 5303 1723 6 Atlas 431 Schoorl 1 Zee macht Held. Boys J.V.C. H.R.C. 4 1 7—4 5 5*12 15—16 5 4103 139 4 5 1 1 3 14—>8 3 4103 612 2 4103 11—27 2 Tweede klasse F. Uit de officieels rrrdedeelingen van den bond bljjkt, dat het wegblijven van Oude- schild en Texel 2 vorige week, niet onrecht matig is geschied. Blijkbaar hebben de betrok ken ploegen op advies van den consul te Oudeschild, besloten het Marsdiep niet over te gaan. Van consequenties ten aanzien van de ranglijst in den vorm van verliespunten is dus ook geen sprake. Vierde klasse H. Petten 2 heeft heeft Zondagmorgen met flinke cijfers over Dirkshorn 2 gezegevierd, wat trouwens wel te verwachten was. De Pettemers bezetten thans de eerste plaats met een puntenlijst die voor zichzelf spreekt. Petten n 5 5 O O 32— 4 10 Callantsoog 6 5 O I 37—U 10 Oudesluis II 6 3 I 3 32—20 7 Schagen III 5 3 o 3 OJ 1 O 6 Dirkshorn II 5 3 o 3 17—18 4 Succes IV 5 3 o 3 1521 4 Wieringerw. n 3 I O 3 614 2 N. Niedorp IH 5 o I 4 10—36 1 BKC IV 4 O O 4 4—22 0 Het is alweer 12% jaar geleden, dat eenige jongelui op Wieringen, waaronder Daan Nieuwbuurt, de huidige secretaris van de vereenlging, een voetbalvereeniging oprichten en haar als „Succes" ten doop hielden. De naam bleek niet slecht gekozen te zijn, want als ooit van „Succes" gespro ken mag worden, dan kan dat op Wierin gen ten aanzien van haar voetbalvereeni ging. Van de geboorte af tot den huidigen dag toe is „Succes" een gevreesd tegenstander ge weest, die moeilijk te overwinnen was. Dat is dan ook niet zoo heel dikwijls gebeurd, vooral in de eerste 10 jaren van haar bestaan niet. Toen werd een kampioenschap op kampioen schap behaald in den N.H.V.B. totdat de groo te K.N.V.B. bereikt werd. Hier werd het even moeilijker, maar toch werd er meer gewonnen dan verloren in de vierde klasse, waarin zij automatisch ingedeeld werd. Enkele serieuze aanvallen werden op het kampioenschap ge daan, doch afgeslagen. Doch het succes kwam ook hier, het kampioenschap werd behaald, de promotiewedstrijden werden gewonnen (van de „Meteor", beide met 21) en promotie naar de derde klasse volgde. In deze klasse vertoeft thans het kranige, jubileerende „Succes". En met eere! Vorig sei zoen ging het niet zoo best, maar met uiterste wilskracht werd Wieringen voor de sensatie van degradatiewedstrijden te moeten spelen, be waard. Maar kijk nu eens op de ranglijst! Tot nu toe zjjn de „Successers" met „Kinheim" nog de eenige ploeg, die nog geen nederlaag te slikken gekregen hebben. Dat beteekent, dat zij in deze zware derde klasse een uitnemend figuur slaan endat zij nog hoogere aspira ties koesteren! Men mag wel alle respect heb ben voor een plattelandsclub, die het zoover weet te brengen in de voetballerij, waar toch heusch heel wat komt kijken. Gaat het dus op het groene veld met het blauw-zwart naar wensch, ook naar binnen is de vereeniging kerngezond. De jubileerende vereeniging kan zich beroemen op een krach tige organisatie met een flink bestuur, waarin mannen als voorzitter D. Oden en secretaris D. Nieuwbuurt kopstukken zijn. Het lijdt dan ook geen twijfel of „Succes" is nog niet aan het eind van haar succes, want waar een kernge zonde organisatie op zoo krachtige wijze wordt geleid, daar moet de toekomst met vertrouwen en optimisme tegemoet gezien kunnen worden. Er was voor de „Successers" alle aanleiding om het heuglijke feit van het 12%-jarig be staan feestelijk te herdenken. Dat is dan ook geschied en wel j.1. Zaterdagavond in de fees telijk versierde zaal van den heer S. Halfweg te Hippolytushoef. Die zaal was geheel gevuld toen wij om even over achten uit Den Helder arriveerden en vriendelijk ontvangen werden door bestuursleden van de jubileerende club. Daar zaten we weldra midden in en rondom vroolijke menschen met allemaal blijde gezich ten. Men was er kennelijk gekomen met de bedoeling om op zoo goed mogelijke wijze uiting te geven aan de vreugde die hen bezielde nu „hun" club het koperen feest herdacht. Tjok vol was het en in spanning wachtte men op de dingen, die komen gingen. De heer Jannus Bosker liep in een keurige smoking rond en deelde in zijn kwaliteit als seremoniemeester de laatste instructies aan zijn medewerkers uit, de heer Gerrit van der Wal keek met argusblikken rond of alles wel goed geregeld was. Boven het tooneel ontwaarden we een mooie lichtbak, die in het teeken van „Suc ces" stond. Verder pronkte het door de bur gerij aangeboden vaandel, beladen met de vele tropheeën die „Succes" in den loop van die twaalf en een half jaar mocht veroveren, voor aan op het tooneel. En ook was er de medaille- kast, waarin de „groote stukken" van de ver eeniging opgeborgen en geëtaleerd zijn. De zaal was dus wel zeer stemmig en alle voorwaarden waren dan ook aanwezig om een goed feest te verwachten. Dat is het dan ook geworden. Het was de heer D. Oden, voorzitter van „Succes", die de feestelijke bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom opende om daarna in het kort de historie van zijn veree niging te schetsen. Al spoedig stootte hij daar bij op de krachtige figuur van Daan Nieuw buurt, die immers tegelijk met zijn vereeniging het koperen jubileum herdacht. Daan is n.1. van de oprichting af secretaris van „Succes" geweest en wat dat beteekent, wel, dat kun nen alleen zij beseffen, die volkomen in het voetballeven ingeburgerd zijn. Geen wonder, dat de heer Oden in hartelijke woorden de ver diensten van den heer Nieuwbuurt schetste. „Altijd ben je de groote stuwkracht van onze vereeniging geweeest, laten we hopen, dat we je nog lang in ons midden zullen mogen heb ben". Een daverend applaus onderstreepte de woorden van den voorzitter en dit was dus een wel zeer hartelijke hulde voor Daan. Maar niet alleen door den voorzitter, ook door verschillenden van de sprekers, die de vereeniging kwamen complimenteeren, werd hij met eere genoemd. Er was een lange rij van felicitaties. Persoonlijk lieten zich ver tegenwoordigen de v.v. „H.R.C.", de muziek vereniging „Harmonie", de Zangvereeniging „Zang en Vriendschap", de Middenstandsveree- nlging „Wieringen". Voor deze laatste drie ver- eenigingen hield de heer C. J. Bosker een ooeiende, warme rede, die met luid applaus be loond werd. Verder werd gesproken namens de mandolinevereeniging „O.K.K." (door den heer Klomp), de Gymnastiekvereniging „Wierin gen" (door den heer Pennekamp) en de Wie lerclub „Wieringen" (door den heer A. Dujjn- ker). Alle sprekers lieten hun hartelijke woor den van een bloemenhulde vergezeld gaan, zoo dat het bestuur als het ware in een bloemenhof schuil ging. Schriftelijke felicitaties waren bin nengekomen van: N.H.V.B., Belangenvereni ging, Voetbalverenigingen Alkmaar, Assen delft, Atlas, Alcmaria Victrix, Volewjjckers, Wieringerwaard, Watervogels, Purmersteijn, B.K.C., Schagen, Hollandia, Verkade, Bever wijk, Helder, M.L.D., van de Mandolineclub Oost-Wieringen, van Apollo, Den Oever. Telegrammen waren binnengekomen van: K.N.V.B., v.v. Scheveningen, redactie „het Groentje", v.v. Zeemacht. Voorts was er een mooie bloemenhulde van den burgemeester van Wieringen, den heer L. C. Kolff en verder brie ven van gelukwensch van verschillende parti culieren. Verschillenden hadden tevens een bloemetje gezonden. Nadat de heer Oden alle sprekers afzonder lijk had dank gezegd voor hun vriendelijke woorden en bloemen en voorlezing had gedaan van de genoemde schriftelijke felicitaties, werd het officieele gedeelte beëindigd. Het feest ging nu eerst recht beginnen. Daar was allereerst een alleraardigst feestlied met een tekst van den heer Niek Klomp op mu ziek van den heer Toon de Hoogh. Dat lied werd door den heer Meyert Kooy met veel bra- vour en met welluidende stem voorgedragen. Het refrein werd energiek door de zaal mee gezongen en omdat het dadelijk zoo populair werd, laten we het hier even volgen: Als „Succes een match ging spelen, Stonden wij steeds langs de lijn. En dan riepen duizend keelen: Hup „Succes", hij zit, goal, fijn! Dat die roep van Hup „Succes", Nog heel dikwijls langs de lijn mag u Wellicht staat bij 't zilv'ren feest, Ons „Succes" in Holland boven aan. Nou, die woorden en muziek sloegen in, as je-blieft. Het stimuleerde de stemming, die toch al zoo prettig was, op niet geringe wijze! Daarna was het even uitblazen, maar niet lang, want weldra ging het doek weer op en stond de zoo populaire Willy Derby voor ons. Derby was vergezeld door den bekenden pianist Bob Snoek. Derby heeft een groot ge deelte van het feest vor zijn rekening ge nomen. Op de van hem bekende wijze. Hij was naar Wieringen gekomen met enkele van zijn nieuwe liedjes, waaronder „In de Jordaan", dat hier zijn „première" beleefde. Maar ook met oude bekende, die er echter ook in gingen als koek door de wel bijzondere wijze waarop deze kleinkunstenaar zijn praatje en liedje weet te brengen. De aanwezigen schepten veel vermaak in zijn komische, leefden geheel mee in zijn sentimenteele liedjes. Enkele ontlokten een stormachtig applaus en Derby kon er niet onder uit of hij moest de zoo bekende para- phrases op de bekende aria uit de „Barbier van Sevilla" en op de ouverture „Dichter und Bauer" zingen. yoor het bal aanving, werd er nog een ver loting gehouden. De loten waren goed van de hand gegaan, maar nog beter gingen de prij zen. Er waren er vele, zoodat menigeen nog met een aardig presentje naar huis toe ging. Het feest werd besloten met een uiterst ge zellig bal, dat onder leiding stond van den heer J. Bosker Oz. en dat tot vroeg in den morgen duurde. En nu gaan we a.s. Zondag weer voetballen „Succes"! Zorgt ervoor, dat jullie in de komen de twaalf en een half jaar evenveel eer aan je clubnaam bewijzen, als je dat in de afgeloopen jaren gedaan hebt. Er is een tijd geweest, dat Helder a in Schagen altijd eenige voetangels en klemmen vond, die haar een overwinning tot de laatste minuut onzeker maakte. Het is thans anders geworden. Het Helder-elftal, veel grooter van stuk dan de geel-zwarzen, speelde een der gelijk geraffineerd partijtje voetbal, dat daar tegen een Schagen a geen enkelen kans had om maar te zegevieren. Dat de Geel-zwarten het slechts met 51 verloren pleit voor hun volhouden. Met de rust hadden de Heldersche withemden reeds een nuttige 3-0 voorsprong Rijtnje van Haren redde op uitstekende wijze de eer maar meer kon dan ook niet verwacht worden. Met 5-1 moest Schagen a deTeer- dere in Helder a erkennen, Schagen b trad voor het eerst in het veld Allemaal kleine kereltjes, die nog nimmer in eenig competitie-verband waren uitgTomeL Toch schuilde onder deze jomrenl krachten, welke, als ze een pooL ln clnh verband hebben gespeeld, zeer zeker zullen kunnen bereiken dan Zondaemnl^ De rust ging met een 2—3 achterstand beide partijen hadden toen aardig Schagen b was toen niet zoozeer de mind van Helder e. Na de rust hfiJ mindere geel-zwarten echter geen voldSde meer en moesten toezien hoe Helder *Uf?auer 4 goaltjes bijmaakte. De 2—T Tr no& Schagen b zegt echter nict7 hoor tn Houdt Je taai. Jullie zu't in d», J°ngens. strijden wel een tege .stander kSSTIV" v 1 jullie een overwinning kan b.eÜgem' Zijn de a-adsplranten op weg naar het kampioenschap? Nu weer werd Schoorl a geklopt. Een best doel- gemiddelde: 21 voor en 4 tegen. Het leek er gister voor de rust niet erg op, dat de a-adspiranten der Berger club hun zegetocht zouden voortzetten. Want eerlijk gezegd, leek het spel der, voor ditmaal in het wit gestoken B.S.V.-ertjes, op niet veel. Er klopte zoo wat niets in 't elftal en aangezien de jongens uit Schoorl er een enthousiast en daarbij wèl overdacht spel tegenover stelden, was de voorsprong welke de gasten al reeds spoedig wisten te veroveren, dan ook ruim schoots verdiend. Dit was intusschen een zeer merkwaardig doelpunt. Keeper Colnot was op een ver schot uitgeloopen en liet tot ieders verrassing den bal tusschen z'n handen door glippen, welke daarna kalm in het doel ver dween (01). Met een beetje geluk had Schoorl voor de rust zeker nog twee doelpun ten aan de score kunnen toevoegen. Gelukkig echter voor de Bergenaren had Schoorl geen enkelen goeden schutter in de voorhoede, zoo dat de keeper zoo goed als niets te doen kreeg. Zooals gezegd wilde het bij de jonge Berge naren in de eerste helft niet kloppen. Op Rein Maasen na, die een beste partij speelde, was feitelijk geen der spelers in vorm. De voor hoede kreeg kansen te over om gelijk te maken, maar ze werden alle hopeloos om zeep gebracht. Vooral Piet Wijers verknoeide eenige opgelegde kansen door onbesuisdheid. Eindelijk toch, een paar minuten voor de rust, had deze speler succes, toen hij snel doorloo pend en vrijkomend den Schoorl-doelverdediger geen schijn van kans gaf. Met den voor B.S.V. geflatteerden stand 11 werd gedraaid. Na de thee tapte de Bergenaren uit een heel ander vaatje. Het was vooral de middenlinie welke haar vorm terugvond en telkens weer den aanval aan het werk zette. En daar ook de voorhoede heel wat beter speelde dan voor de rust en tal van goed opgezette aanvallen ondernam, kreeg de Schoorl-defensie het zwaar te verantwoorden. Eigenlijk heeft na rust alleen Bergen ge speeld; de Schoorlsche jongens hadden o. i. in de eerste helft te veel van hun krachten ge vergd en het spel der gasten zakte dan ook op bedenkelijke wijze. Het verwonderde ons dan ook niet, dat heel spoedig na de hervatting door B.S.V. de lei ding werd genomen. Dirk Mosk speelde zich op den linkervleugel mooi vrij en met een hoog schot, net onder de lat, gaf hij B.S.V. de leiding. De kleine Schoorl-doelman kon er onmogelijk bij. Van dat oogenblik af ging het naar de overwinning. Eerst was het Hans Busselmann, dis na goed solospel no. 3 scoor de en daarna deed Piet Wijers er nog een vierde doelpunt bij, zoodat B.S.V. a met 4—1 won. Vermelding verdient nog, dat Bussel mann een strafschop rakelings langs den paal schoot. Van Schoorl waren de kleine back, de spil, de midvoor en Jaap Klop de beste spelers Bij B.S.V. viel Jan Eriks ditmaal tegen; vergeten mag echter niet worden, dat hij duchtig op z'n huid werd gezeten en met z'n schoten bitter weinig geluk had. Busselmann speelde een wèl overdachte enthousiaste partij, terwijl z'n buurman Wijers veel te onbesuisd was, al deed hij dan ook tal van goede dingen. Dirk Mosk op den anderen vleugel was lang niet snel genoeg, terwijl Nick v. d. Berg han dig was als steeds. In de achterhoede was yoor rust Rein Maasen de beste en na de pauze ki/iu?' Plas' Zwakman plaatste her- haaldelrik zeer goed, doch moet op z'n plaats blriven. Hetzelfde geldt in nog meerdere mate voor aanvoerder Kuipers, die vooral niet ver geten mag, dat een spil niet over het veld mag dwalen, zooals hij dat deed. Herhaaldelijk had het middentrio van Schoorl vrij spel. Arie za&en we wel eens heel wat beter; zal 21011 de volgende week tegen Alkm. Boys a herstellen. !3 nu: zÜn de a-adspiranten op het 200 2eer begeerde kampioen- 1 wel' dat als ze as- Zondag kunnen winnen, de papieren heel mooi staan. Vijf gespeeld en vijf gewonnen, met 21 doel- rleV°°r.e? slechts 4 tegen. Dat is toch ng niet mis! Vasthouden jongens! Pierende auto', op hjfielpadan... pratende 'Voetganger, en (iet,er, op den rijweg... op die manier móeten er im mer, ongelukken gebeu ren. Wat zoudt u hier van denken: IEDER OP ZÜN EIGEN WEGI

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6