SPORT r~ ^viMt Laatste Telexberichten De Bilt seint Kantongerecht te Alkmaar* De ontploffingsramp te Schiedam Draverijen te Duindigt Marktberichten* Uit onze Omgeving propaganda-feestavond van o. v. 't zand. Kamer van Koophandel Het nationale huwelijks^ geschenk* Postvluchten naar en van Indië ANNA PAULOWNA Hij beoefende elf sporten Maar "voor de zwemsport had hij nooit gevoeld. „Up een avond is z'n petje In z'n eentje aangespoeld." Op dit, vrij bewerkt en aan Clinge Dooren- bos ontleend, motief „preludeerde" de heer H. Wesselo, toen hij Zaterdagavond een pro- pagandarede hield in Veerburg, om tepslotte over te gaan op en te eindigen met het the ma, dat als ideaal van den Kon. Ned. Zwern- bond geldt: „Ieder Nederlander zwemmer!" Maar laat ons na deze „muzikale" inlei ding beginnen bij het begin. De heer H. Jonker Hz., voorz. van de plaatselijke zwemvereeniging O.V., opende en wees op het bijzonder karakter, van den avond, die een feestavond voor de leden van O.V. moest zijn, maar tegelijkertijd dienstbaar werd gemaakt aan de propaganda naar buiten. „De Rambling Serenaders" wa ren er voor het feestelijk deel, de heer Wes selo was aanwezig voor de propaganda en met het oog daarop was het zeker verheu gend, dat spr. een zoo goed gevulde zaal welkom kon heeten, zooals het spr. ook een groot genoegen deed het bestuur van het Witte Kruis, waarmee de zwemvereeniging altijd zoo prettig samenwerkt, in het bijzon der in z'n welkomstwoord te kunnen be trekken. Om niet van chauvinisme beschuldigd te kunnen worden, stelde de heer Wesselo al lereerst in 't licht de waarde van sport-in- 't-algemeen. Sport mag niet alleen als een vermaak gezien worden. Sport bevordert de volksgezondheid, beteugelt het alcoholge- wordt, het begrip „sportiviteit" tot gemeen- bruik en maakt naarmate zij meer beoefen goed van een steeds grooter deel der menschheid. Maar boven en behalve deze goede eigen schappen, die aan sport-in-'t-algemeen toege kend kunnen worden, heeft het beoefenen van de zwemsport nog deze groote waarde, zegt spr., dat het verdrinkingsgevaar er door wrordt verkleind. Daarom staat zwemmen voor hem aan de spits. Maar ook nog om andere redenen. Er is niet één sport, waar bij alle spiergroepen zoo en in zoo'n juiste verhouding in beweging komen als bij het zwemmen. Het geeft dus een harmonische li chaamsontwikkeling en heeft ook een uit stekenden invloed op de ademhalingsorga nen. Het bevordert de lichaamshygiëne en de vetheid en ordelijkheid ten opzichte van de kleeding. Dit laatste bemerkt men o.a. bij het schoolzwemmen: de kinderen hebben er een hekel aan, als iets aan hun kleeding mankeert. „Hier is een bijna ideale toestand. Er. is een actieve zwemvereeniging en een samen- werking met het Witte Kruis, die een voor beeld voor vele plaatsen zou kunnen zijn, er is, vooral door de persoonlijke medewer king van de Burgemeester, schoolzwemmen Velen in de zaal zullen dan ook zwemmers en voorstanders van de zwemsport zijn, maar toch, zei spr., heb ik met beide han den de gelegenheid aangegrepen m'n rede te kunnen uitspreken, omdat ik hoopte van hen ook propagandisten te kunnen maken". Ook over het wedstrijdwezen en dé suc cessen van onze wereldbekende zwemsters vertelde spr. het een en ander, waarbij hij er den nadruk op legde, niet al te veel waarde te hechten aan het afknabbelen van 0,1 se conde van een bestaand record, maar dit al les slechts te zien als een zeer gewenschte propaganda voor de sport. 't Was al propaganda, wat de klok sloeg. Ook bij de films, die na de pauze vertoond werden, en dié illustreerde^, hoe onze jeugd, die niet zwemmen kan, steeds in gevaar verkeert, omdat zij toch altijd het water opzoekt en voorts een voortreffelijk beeld gaven van wat met goedgeleid school zwemmen bereikt kan worden. De vertraag de instructiefilm tenslotte liet zien tot welk een hoogte onze bekende zwemsters zwemmers en schoonspringers hun sport hebben opgevoerd. In een slotwoord dankte de heer Jonker den heer Wesselo voor z'n rede/ wekte op lid of donateur te worden van O. V. en kondigde aan, dat nu het feestelijk gedeelte .ontketend" zou worden. We hebben 't niet afgewacht, maar twijfelen er niet aan, of ook dat gedeelte van den avond is O. Ké geweest. BOND VAN STAATSPENSIONN. Op den propaganda-avond, die de afd. A. P. van den B. van Staatsp. Zondag in de zaal van den heer W. Kossen hield, sprak de heer Harder een kort openingswoord, waarin hij opmerkte, dat het wel een avond van propaganda op bescheiden schaal was, maar dat men ook maar over bescheiden middelen beschikte. Toch is propaganda en strijd voor het beginsel van den bond nog steeds noodig. Kon men nog niet van de week lezen, hoe bij het vergaan van een logger o.a. een 14-jarige knaap, maar ook een 70-jarige visscher maar ter nauwer- nood aan den dood ontkwamen. Zóó jong reeds wordt met den handenarbeid aange vangen en zóo oud is men nog niet aan on- 'bezorgde rust toe. Dat zou ook de film ,Oud en Arm" laten zien, die de heer Kossen zou vertoonen. De vereeniging had tegenslag gehad in haar pogen om een propagandist te krijgen, die op dezen avond het woord zou voeren, maar spr. hoopte en verwachtte, dat genoemde film hen, die nog geen lid zijn, aan zou sporen mede te strijden in de gelederen van den bond. De film „Oud en arm", met de mooie op namen van weiden, water en wolkenluch ten, die het décor vormen van het tooneel, waarop zich het verhaal van Oene en Auke afspeelt, mochten we al eens eerder „ver slaan", zoodat we er - nu maar niet verder over uitweiden. Met de film „Popje en een paar kleinere één- en twee-acters werd de avond verder gevuld. Was het bezoek Zondag niet groot., Zater dag, toen een soortgelijke avond uitsluitend voor de leden werd gegeven, was de zaal goed gevuld. Op deze besloten bijeenkomst werd een collecte gehouden, die ten doel bad een groote deelname aan het demon stratief congres, dat in 19117 in Den Haag gehouden wordt, mogelijk te maken. Deze collecte bracht ongeveer f 12 op. Verwachting: Meest matige Zuidelijke tot Westelijke of Noordwestelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waar schijnlijk eenige regen, zelfde tempe ratuur. Verdere vooruitzichten: Opklarend. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 765. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 7 gr. C. is 44 gr. F. VEREENIGING VOOR JONGE MOEDERS. De onlangs opgerichte R.K. Vereeniging vor Jonge Moeders heeft zich tot bestuur verkozen de dames BrinkmanHouwert, voorz.; LammersWeijers, vice-voorz.; SchlamannStaring, secr.; Komenv. d. Kroon, penn. en PreijdeKomen, comm. "[VIERINGEN VAKONDERWIJS Het aantal leerlingen voor de vakschool is den laatsten tijd aardig toegenomen en er behoeft geen vrees meer te bestaan dat er lessen niet door zullen gaan. (zooals wij onlangs schreven bestond die vrees in de beginne wel). Te den Oever zijn voldoende leerlingen, doch te Hippolytushoef moeten er nog twee bijkomen wil het aantal voldoende zijn. AFSCHEID Ds. MEIHUIZEN. Onder groote belangstelling heeft Ds. Mei huizen, welke van hier is beroepen naar Veendam in den j.1. Zondagmiddag gehou den kerkdienst afscheid genomen van de doopsgezinde gemeente te Wieringen. Na het zingen van ps. 73 verzen 12 en 13 volgde een inleidend woord naar den tekst Judas 20 uit de brieven van Paulus aan de Korinthiërs besloten met de verzen 1, 3 en 5 van gez. 194. Hierna richtte ds. Meihuizen een woord van dank tot de leden der Doopsgez. gem. te Wieringen en de randgemeenten, in 't bijzonder tot de kosteres, organist, voor zanger, zusterkring,' jongerenbond en leer lingen der chatechisatie voor hunne steun en toewijding gedurende deze 3 jaar on dervonden. Ook ds. V. Beek, ds. Nijholt en den heer Deen dankte hij voor hunne mede werking. De voorzanger sprak hierna den schei denden predikant en diens echtgenoote toe namens kerkeraad en gemeente, waarna hij de aanwezigen verzocht het 3de. vers van Ps. 134 te zingen. Nadat ook ds. van Beek eenige woorden tot zijn collega had ge richt wordt besloten met het 5de vers van gez. 274. te zingen. Van de gelegenheid om na afloop in de consistoriekamer afscheid van Ds. en mevr. Meihuizen te nemen werd door velen gebruik gemaakt. VAARDIGHEIDSRIT. De Zondag jl. alhier gehouden vaardig- heidsrit van de Wielerclub „Wieringen" is een groot succes geworden, door niet min der dan 65 personen is deelgenomen. De rit ging over 38 k.m. De uitslagen luiden als volgt: Toeristen A (personen van 15 t.m. 45 jaar) No. 1. I. Geldof, 2 Jb. Lauwerse, 3. Cor Hoep, 4. Dirk IJzer, 5. J. Blauw, W. Meer, 6. Kees Boersen (35 jaar), 7. H. Heggelaar (38 jaar), 8. G. Omis, 9. R. Meitsma, 10. J. de Jong. Toeristen B," boven 45 jaar: 1. Nan de liaan, 1 uur 20 min.; 2. G. Lont, 1 uur 20 min.; 3. A. Duijnker, 1 uur 30 min,; 4. C. Omis. Tandems: 1. J. Kreijger-C. Jongert, 59 min. 35 sec.; 2. mej. A. Smit-Jb. Muntjewerf; 3. Jef de Kort-W. Valk; 4. D. Doves-L. Hippers. Laatstgenoemde personen hadden erg mei pech te kampen, nl. 2 lekke banden, en toch nog 14 min. voor den tijd binnen. Renners A en B: 1. C. Hegeman, 2. S. Lont, 3. J. Snijders, den Helder, 4. Theo N'ijeboer, Den Helder; 5. F. Zoons, Den Helder; 6. C. Dienaar, Den Helder. De Toeristen A moesten het traject bin nen 2 1/4 uur volbrengen. Toeristen B 3/4 uur, Renner A en B binnen 11/4 uur. Alle deelnemers kwamen binnen den ge- eischten tijd binnen. Hiervoor werd aan de ze 's avonds in Cinema de Haan een medaille uitgereikt door de presidente van de Wieler club, mevr. de Haan. Met een toepasselijk woord dankte zij alle deelnemers, tevens bracht zij dank aan de controleposten, directie Cinema de Haan, en den heer Bergsma. De snelste tijden die gereden zijn, luidden als volgt: Renners, groep Hegeman, Lont, Snijders, Nijeboer, Zoons en Dienaar in 58 min. 12 s. Toeristen A: Geldof, Louwerse, Hoep, 1 uur 9 min. Het bestuur van de Wielerclub kan thans zeker op een zeer geslaagden wielerdag te rugblikken, een dag, die zeker nog grooter populairiteit als. voorheen, voor de wieler sport onder het publiek veroorzaakt heeft. #.v. ZURE Biljartseance. Zaterdagavond 31 October gaf Prof. Koehof van Amsterdam een biljartseance bij den heer Modder, alhier. De heer-Koehof speel de partijen van 100 car. libre, waarbij den- gene, die tegen hem speelde, 80 car. op voor kreeg. Koehof sepelde in schitterenden vorm de zen avond, zoodat hij alle 10 gespeelde par tijen won. Hier volgen de uitslagen: W. Glas 10 car., Koehof 100 car. in 4 brt., hoogste serie 53. P. Kossen 18 car., Koehof 100 car. in 8 brt., hoogste serie 91. ■H Flumans 8 car., Koehof 100 car. in 1 brt. hoogstes erie 100. J. v. Straten 6 car., Koehof 100 in 7 brt., hoogste serie 99; T. Blokland 13 car. Koehof 100 in 4 brt., hoogste serie 81. H. R. Sleutel 16 car., Koehof 100 in 8 brt., hoogste serie 42. J. Blijendaal 4 car., Koehof 50 in 3 brt., hoogste serie 49. C. Modder 6 car., Koehof 50 in 2 brt., hoogste serie 49. P. Kossen 3 car., Koehof 50 in 4 brt., hoogste serie 23. De laatste 3 partijen werden gespeeld 5010 car. In de pauze demonstreerde Koehof diverse kunst- en fantasiestooten. Met verbluffende zekerheid dirigeerde hij steeds weer zijn speelbal naar de andere ballen. De aanwezige biljartliefhebbers hebben dan ook een avond van genot meegemaakt. Wij hopen dezen sympathieken biljartspeler, die met het grootste gemak en vooral onder de grootste eenvoud een serie caramboles aaneenrijgt, hier nog weer eens op onze plaats terug te zien. Lezing Jhr. Dr. J. C. Mollerus. Hedenavond te 8.15, zal in de Dancing van de Harmonie door Jhr. Dr. J. C. Molle rus een lezing worden gehouden over het onderwerp: „Welke maatregelen mag en moet de handel nemen in verband met de gewijzigde monetaire politiek". Deze inleiding wordt gehouden ten einde eenige klaarheid te brengen in het begrip omtrent wat als prijsopdrijving moet wor den beschouwd en wat niet, een vraagstuk, waarin nog veel duisternis heerscht. Zoo stellen niet weinig overheidspersonen zich op het standpunt, dat iedere prijsverhoo- ging verboden is. In een dezer dagen te Rotterdam gevoerd proces, werd in een soortgelijke aangelegen heid als deskundige gehoord de heer E. L. Kramer, ambtenaar aan het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Zijn meening was, dat het risico Van de koers fluctuaties, welke een handelaar loopt, die op termijn heeft gekocht, niet op de af nemers mag worden afgeschoven. Wel ech ter mag de handelaar zich bij zijn verkoop baseeren op de nieuwe prijzen en deze ook reeds voor zijn aanwezige voorraden doen gelden. Dit is duidelijk. Anders zou hij na liqui datie van zijn voorraad niet in staat zijn de oude hoeveelheid weer in te koopen. Omtrent soortgelijke vraagstukken is de heer Mollerus voornemens het een en ander mede te deelen. We meenen, dat de K. v. K. zeer nuttig werk heeft gedaan door deze bijeenkomst te organiseeren. Zitting van Vrijdag 30 October. Br. op Langend ijk. EEN SLECHTE BELOONING. De binnenschipper Jan A. uit Broek had op 18 Juni met zijn motor op het N.H. Kanaal te Alkmaar een in nood verkee- rend vaartuig aangekoppeld en op sleep touw genomen en daardoor tegen de wet gezondigd. Hij werd thans te dier zake veroodeeld tot 1 gulden of 1 dag hechtenis Als ik het schip had losgelaten, zei stoere Jan, was het gezonken. Commentaar over bodig. Want deze klacht sprak voor zich zelf. De kantonrechter begreep ten volle de moeilijke situatie, maar is soms met bloe dend hart verplicht de harde wet te hand haven en doet het, zooals nu, soms zoo zacht mogelijk. Alkmaar. ONZE BRANDWEERCOMMANDANT, DOOR LANDBOUWCRTSISCONTROLEURS OP DEN BON GEPLAKT. De dappere bevelhebber van onze stede lijke brandweer, de heer Frederik Hendrik R., genoot heden aan de eenigszins dubi- euse eer als verdachte te moeten poseeren. Hij had namelijk op 15 April, toen hij met z'n auto den rijksstraatweg onder Limmen hereed, niet gelet op 'n soort stopteeken, hem aldaar door eenige aan de zijde van den weg met elkander pratende jongelui gegeven. Later bleek het dat deze heeren controleurs waren van de crisiszuivelwet en loerden op eventueele spijsvetsmokke- laars. De heer R. had zich niet gerealiseerd, dat hij hier met ambtenaren te doen had en hij bovendien ten zeerste gehaast was door .een S.O.S. uit de Boerhave kliniek te Amsterdam, die hem had medegedeeld, dat zijn broeder Jan, de voorm. wethouder ern stig ongesteld was geworden en directe overkomst gewenscht was. Het was dus aannemelijk, dat in deze stemming de automobilist geen bijzondere aandacht had geschonken aan onverwachte stopseintjes. Het feit was echter strafbaar, maar de kantonrechter hield rekening met de om standigheden en veroordeelde onze brand weercommandant minder als correctiemid del als wel om aan de verplichting van de wet te voldoen, tot 7 gulden boete of 1 dag. De toestand der gewondenophe- denmorgen, SCHIEDAM, Maandagmorgen. Van de ernstig gewonden, die in het Algemeen Zie kenhuis alhier verpleegd worden, was de toestand van H. J. Voort, die zwaar gewond was, hedenmorgen iets gunstiger. De toestand van J. Onderdelinden blijft ernstig, terwijl hedenmorgen in den toe stand van den 56-jarigen H. J. Voort, die een gecompliceerde rechteronderarmbreuk en een ernstige bloeduitstorting had beko men, een verslechtering was ingetreden. Van de in het R.K. Ziekenhuis verpleegde zwaar gewonden, N. van Genderen en P. Je Smit, was de toestand hedenmorgen voor uitgaande. Het geschil bijgelegd. Het hoofd bestuur van het Nationaal Jonge ren Verbond wekt zijn leden op mede te werken bij de inzameling. Het Hoofdbestuur van het Nationaal Jon geren Verbond, deelt, nu het comité tot aan bieding van een nationaal huwelijksgeschenk blijkens zijn communiqué van 29 October 1.1. zijn houding ten opzichte van het vaststellen van een geschenk gewijzigd heeft, het vol gende mede: In verband met het feit, dat de beslis sing thans is gevallen in zake den vorm van het aan het Prinselijk paar aan te bieden nationaal huwelijksgeschenk, en me de in verband met onzen principieelen wensch onvoorwaardelijk te geven aan het uitdrukkelijk verlangen van het prinselijk paar om slechts een geschenk namens het geheele Nederlandsche volk te ontvangen, spoort het Hoofdbestuur van het nationaal jongeren verbond alle leden aan, om zoo veel mogelijk behulpzaam te zijn en hun medewerking te verleenen bij de thans be gonnen inzameling van gelden voor het nationaal huwelijksgeschenk. BRITSCHE PERS OVER DE REDE VAN MUSSQLINI. De rede van Mussolini is een poging om de kloof tusschen Engeland en Italië te overbruggen. De rede van Mussolini wordt in officieele Britsche kringen met voorzichtigheid ontvan gen. Men wil eerst de woorden, welke betrek king hebben op de verhoudingen tusschen Italië en Engeland nader bestudeeren. Het klaarblijkelijk verlangen van Musso lini tot verbetering van de betrekkingen met Engeland zal in dit land waardeering vinden, waar niettegenstaande de jongste moeilijkheden een traditioneel gevoel van vriendschap bestaat voor het Italiaansche volk. Het is een kardinaal punt in de Brit sche politiek, dat de Middellandsche Zee een open weg zal blijven in het internatio naal verkeer en het is algemeen bekend, dat Engeland alles zal doen om deze vrij heid te handhaven. In dezen toestand is niets nieuws en geen overeenstemming kan iets toevoegen aan de erkenning van de Ita- lianpsche rechten in dit opzicht. Dat de rede van den Duce een koude douche is voor hen, die Europa een dieper inzicht willen bijbrengen van de veiligheid is begrijpelijk. De positie in de Middel landsche zee kan niet door dictaten worden geregeld, doch alleen door vriendschappelij ke aanpassing, Dit wordt niet bevorderd door vragen om concessies onzerzijds, noch door woorden, welke bijja bedreigingen zijn. Men is van oordeel, dat de rede van Mus solini het begin is van een ernstige poging om de kloof tusschen Italië en Groot Brit- tannië te overbruggen. NOG GEEN OFFICIEEL COMMENTAAR OP DE REDE VAN MUSSOLINI. Hoewel de rede van Mussolini te Milaan in Oostenrijk draadloos werd uitgezonden, is nog geen officieel commentaar op deze rede geleverd. Wel hecht men in politieke kringen waar de aan de woorden van den Duoe, dat het Duitsch-Oostenrijksch verdrag van 11 Juli de onafhankelijkheid van Oostenrijk versterkt. Ten aanzien van de verklaringen inzake Hongarije vraagt men zich af of Mussolini, na de bevestiging van de onaantastbaar heid van de grenzen der Kleine Entente te Praag, een poging wil aanwenden om met Praag en Boekarest de grenzpn van de meerderheid van het Hongaarsche volk te regelen. Het vooruitzicht, dat de Duce den Volkenbond zou verlaten, wordt in Oosten- rijksche kringen niet sympathiek geacht. Hier ziet men liever een hervorming van dit instituut. Thuisreis: De „Djalak" is te Athene en de „Edel- valk" te Rangoon geland. Uitreis. De „Kwak" is in Rangoon en de „Perkoe- toet" in Rhodos geland. PETTEN. PETTEN 2—DIRKSHORN 2 7—0. Ook Petten's vijfde competitiewedstrijd is in een klinkende overwining geëindigd, zoo dat de reserve's thans aan den kop van de ranglijst staan. Deze fraaie positie niet al leen, maar ook het vertoonde spel, geeft vertrouwen in den toekomst. Alleen we za gen nog graag enkele spelers bezield met wat meer strijdlust. In 't begin gaat dit in het algemeei* nog, maar bij 't verstrijken van den speeltijd treedt bij sommigen een onmiskenbare verslapping in, die tegen een sterkeren tegenstander wel eens tot nood lottige gevolgen kan leiden. Er waren ongeveer 5 min. gespeeld toen Kossen, die reeds kans gezien had enkele pittige schoten te lossen, een corner kreeg te nemen, die goed voor doel geplaatst, door Glas uitmuntend werd ingekopt. Deze speler heeft trouwens den heelen wedstrijd door uitstekend kopwerk doen zien, waaraan de andere voorhoedespelers wel eens een voor beeld aan kunnen nemen Na dit le doelpunt ging verder de strijd tamelijk gelijk op, alleen P's voorhoede was veel gevaarlijker, terwijl de aanvallen van D. steeds doodliepen op de hechte P.-verdediging, waarin de gebroeders de Waard als steeds een sublieme partij speelden. Na een half uur spelens gaf Glas een aar dige .pass naar Kuiper, die deze onberispe lijk benutte. Nadat tenslotte Kossen met een hard diagonaal schot den keeper ten derde male visschen deed, was de rust aangebro ken. Na de hervatting bereikte het spél niet meer het peil van voor de rust. Het werd nonchalanter, te kruimelig ook, waardoor vooralsnog een overtuigende veldmeerder- heid geen uitdrukking vond in meerdere doelpunten. Eindelijk werd het zwakke uit trappen van den doelverdediger D. noodlottig Twee malen ving Kohnhorst den doelschop op en evenzoo veel doelpunten werden aan de score toegevoegd. Ook Glas vond nog ge legenheid twee keer te doelpunten, daarmee den eindstand op 70 brengend. Den Haag. De gister op Duindigt gehouden draverijen leverden de volgende resultaten op: Valenciaprijs: prijzendraverij 4e klasse, afstand 2040 meter: 1 Yledizoon (eig. G. v. d. Oord) KM. tijd 1 min. 34 sec.; 2. A. Farm Relief (eig. Stal R); 3. \Villy D. (eig. W. v. d. Donk). Veronaprijs: ren op de vlakke baan, af stand 1300 meter: 1. Sarafar, eig. A. W. Timmer, die met vele lengten won; 2. Bleue Hraven (eig. W. M. Habraken). Twaalfde Heerrijdersprijs: handicap le klasse, afstand 2000 meter: 1. Olympia (eig. Th. L. v. d. Sande) K.M.tijd 1 min. 28 sec.; 2 Xuthus (eig. W. LI. Geerschen). Vitesseprijs: handicap 2e en 3e klasse, af stand 2500 meter: 1. Vitesse S. W. (eig. Stal Bakkum), K.M.tijd 1 min. 34 sec.; 2. Welkom van Aduard (eig. Jac. Klaren- beek). Victoireprijs: ren op de vlakke baan, af stand 1700 meter: 1. Kenva, (eig. Luit. G. F. Immink). die met een halve lengte won 2. Vin Pur, eig. P. Marseille. Venturaprijs: handicap-heat le klasse af stand 1700 meter: 1. Determination, eig. J. de Vlieger; 2. Whim, eigen. Stal Rembrandt. ALKMAAR, 31 October. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 melkkoeien f150200 6 nuchtere kalveren (slacht) f6 —10; 13 schapen, w.o. vette f20.50 en over- houders f 1012; 3 bokken en geiten f 37. ALKMAAR, 31 October. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen voor; groothandel 72.567.5 cent en kleinhandel 77.5—72.5 cent, handel goed. Vaten niet genoteerd; Kipeieren (groothan del) f 46.25 en eendeieren f 3.50. Handel matig. ALKMAAR, 31 October. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer: 125.000 kipeieVen: 5658 Kg. f5.35—5.85, 60-62 Kg. f5.9O-6.10, 62—64 Kg. f 6-6.20, 61—66 Kg. f6.15—6.30, kleine eieren 47—55 Kg. f 4.10—5, per 100 stuks. WARMENHUTZEN, 31 October. Roode kopl f 11.60. gele kool f 1, Deen- schc witte kool f 0.80—0.90. witte kool 0.80, drielingen f 1.20. uien f 1.20—1.30, grove uien f 1.50, eigenheimers f 2, bieten 5090 ct. Aanvoer: 21275 Kg. roode kool, 7975 Kg. gele kool, 875 Kg. D. witte kool, 39350 Kg. witte kool, 2800 Kg. uien, 550 Kg. aardappe len Sj50 Kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE, 2 November. Aanvoer: 500 Kg. uien f 1.201.50, grove f 1.70. Roode kool f 1, witte kool f 0.80—0.82, D. ivitte kool f 1, andijvie f 0.50. BROEK OP LANGENDIJK, 2 November. BI. eigenheimers 2.30—2.40 uien 1.501.70, drielingen 1.60, grove 1.50, gele nep 5.40— 5.60, peen 0.80—1.20, groene kool f 2.20—3. Kroten f 0.5O—0.90, roode kool f 1—1.60, w. kool f 0.80, gele kool f 1, D. witte kool f 0.90 —1.30, bloemkool, Lecerf f 4—6.80, Reus f 5.30 —5.60, 2e soort f 1.80—2.50, andijvie f 0.50— 0.60. ALKMAAR, 2 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd* 98 vette koeien f 125-225. handel redelijk'* H^graskalveren f 20—38, vette kalveren f30 i0, per Kg. 5080 ct., 54 nuchtere kalveren slacht f 6—16 per stuk, 27 vette shapen f20 2o, 266 vette varkens f 41—44, handel goed.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9