V isscherij Texel he^?UveXXeltr;an f Nederlandschc Reisvereeniging. Verslag vergadering „Het Witte Kruis". Auto over den kop geslagen. Vertrokken personen. Licht op voor alle voertuigen Burgerlijke Stand van Den Helder hoofdklasse van den Nederlandschen Dam bond en dat is voor den dammer wel een bijzondere onderscheiding. Terecht spoorde de heer Rab de spelers aan om te trachten die eervolle plaats te behouden en door het spelen tegen Sterkere tegenstanders het spelpeil nog meer op te voeren. De heer J. C. Kossen, lid van de Feestcom missie, nam het woord van den heer Rab over en luidde het eigenlijke feest in. Die inzet werd gevormd door een polonaise, welke, in afwachting van de komst van den heer Schaap van het Dansinstituut „Mouton", die het ver dere bal leidde, onder leiding stond van nie mand minder dan professor Melorini. Het ge volg was, dat de stemming er dadelijk inzat en het zou blijken, dat het niet van tijdelijken aard was, in het tijdsbegrip van dezen avond ge sproken althans, want zoolang wij tegenwoor dig waren, hadden de dames en heeren veel pleizier. Het feest was dan ook alleraardigst gearran geerd. Zoo hadden op het tooneel enkele attrac tieve manipulaties plaats. Daar was b.v. een mijnheer Piet Schuts, die zich als een verdien- stelijk karakterkunstenaar ontpopte. Zoo be gon hij heel goed als de boer, die wegens het behalen van een eersten prijs op een varkens tentoonstelling, zóó populair werd, dat hij tot raadslid van zijn dorp gebombardeerd werd. Ook in de volgende voordrachten werden we getroffen door enkele kernachtige, geestige vondsten, doch van dit genre moet men niet te veel opgediend krijgen. Zooals alles waar „te" voorkomt eigenlijk niet gewenscht is. Dan heeft de langzamerhand tot een bekend heid uitgegroeide professor Melorini weer eens van zijn kunnen op het gebied van goochelen en buikspreken blijk gegeven. Zijn tricks von den weer een dankbaar publiek, maar bepaald enthousiast was men over zijn optreden met „Greetje". Het is een oude kunst dat buik spreken, maar het vormt toch altijd nog een dankbaar „nummer". En zeker, zooals het door onzen plaatsgenoot verzorgd wordt.. Van louter pleizier trokken twee leden van het nieuwe huisorkest van de familie Burger de Bühne op. Een van hen haalde de gekste capriolen met een viool uit, pleegde er ook jiog muziek mee en gaf even later een zeer goede solo op de saxofoon, de bekende „Lachende Saxofoon". Tusschen de bedrijven door kwam er ook een amateur voor het voetlicht. Dat was de jonge man Dissel, die op zijn mondharmonika een marschen-potpourri ten beste gaf. Tusschen de verschillende nummers door danste men lustig een ouden wals of een dans van moderne allure. Maar dat was niet alles. Men moet n.1. weten, dat de leden van de club een jaar lang hadden gespaard om dit feestje te kunnen vieren. Er was goed gespaard ook, want alle aanwezigen werden getracteerd, het geen, wel begrijpelijk, zeer op prijs werd ge steld. Iemand naast ons noemde het „een goede boel", welke kernachtige ontboezeming we hier gaarne citeeren als een juiste qualifi- catie van het geheel. Op elke Heldersche fuif hoort een tombola. Zoo ook hier. Een ontzaglijke hoeveelheid prij zen had den heelen avond al veler blikken ge trokken en eindelijk was het moment van de verloting daar. Nu, het viel bepaald niet mee om er met een „niet" af te komen. Zoo dacht een mijnheer in onze nabijheid, dat hij toch nog buiten de prijzen zou vallen, toen het laatste nummer, dat getrokken werd, hem als den winnaar van den mooisten, althans lekkersten, prijs, en reusachtige fruitmand, aanwees. Ook mevrouw Schaap won een prijs, n.1... de 5 gratis danslessen, die door haar man be schikbaar gesteld waren... „Dat moet je mee maken", zou „Greetje" van Melorini zeggen. Het feest heeft lang geduurd, wat geen won der was, gezien de gezellige sfeer, waarin de uurtjes schenen om te vliegen. Het laatste wat wij gezien hebben was het kunstje om met een excentrieken bril over een rechthoek te loo- pen. Door velen werd naarstig getracht om het kunststuk te volbrengen, doch of er nog iemand in geslaagd is, kunnen we helaas niet meie- deelen, daar het klokje van gehoorzaamheid voor ons reeds geslagen had. Wel kunnen we hier vastleggen, dat de H.D.C. eer van haar werk gehad heeft en dat de avond volkomen aan de gestelde verwach tingen beantwoord heeft. De donateurs hebben „iets" voor hun donatie gehad, waarover zij zich niet zullen beklagen. Bovengenoemde reisvereeniging is in de gelegenheid gesteld a.s. Woensdag aan de Hoofdgracht de Koninklijke stoet te zien passeeren. Voor bijzonderheden verwjjzen wij naar de desbetreffende advertentie in dit nummer. In het verslag over deze vergadering werd door ons geschreven, dat de heer Kamman gezegd zou hebben, naar aanleiding van een vraag van den heer De Bie, dat de salarissen van de zusters nog zeer behoorlijk big ven (f 1800.— en geen last hebben van pensioen aftrek. De heer Kamman verzoekt ons thans er op te wijzen, dat door hem beweerd is, dat hij zijn spijt uitgedrukt heeft over de noodzake lijke korting, doch dat men zich gelukkig mag prijzen, dat de salarissen hier de ver gelijking met die van andere inrichtingen wel doorstaan kunnen. Ook voor pensioen wordt eerst dan gestort, indien de zusters voor een zekeren leeftijd in dienst zijn gekomen. Te hard gereden? In den nacht van Zondag op Maandag, te on geveer 2 uur, is een luxe-auto, afkomstig van Wieringen, en rijdende in de richting Den Oever, tusschen de Kooy en Van Ewijcksluis, over den kop geslagen. De inzittenden kwamen, behoudens enkele niet ernstige ontvellingen, goeddeels met den schrik vrij. Naar men ons mededeelde, zou uit de ach tergelaten sporen gebleken zijn, dat de auto met zeer groote snelheid gereden had. De inzittenden zijn niet bekend. J. A. van den Bos, R.K., matroos le kl., en echtgen., naar Amsterdam, Mataramstr. 22 Ihg. H. van der Linden, N.H. hulp in de huis houding, naar Overschie, Dorpsstraat 5. L. M. van Hese en gez., geen, naar Hilver sum, Lorentzweg 53a. H. Wieringa en gezin, N.H.,. matroos le kl, naar Amsterdam, Ternatestraat 271. H. Schwarz, Isr., hulp in de huish., naar Rotterdam. Dr. Heijmans Slotlaan 31. J. M. Dordtmundt, O.B.C., electricien, naar Johannesburg. P. Dekker R.K., en echtgen. N.H., naar Zuid-Scharwoude, Dorpsstraat B 29. H. van Diest, geen, naar Zuid-Scharwoude, Dorpsstraat B 29. W. Boon en gezin, Chr. Ger., naar Rotter dam, Mathenesserstraat 119a. Alida H. C. de Wit, N.H., naar Hilversum, Serdanglaan 4. R. Vredeveld, geen, korp.-torpedom., naar Soerabaja. I. Nicolai, geen, dienstbode, naar Amster dam, Diezenstraat 301. E. Manuelsvan Haren en zoon, geen, naar Zutphen, Hoven, Weg naar Voorst 1A. H. Bodenstaff en gezin., geen, timmerman, naar Hilversum, Neuweg 247. M. H. van der Vlietde Haas, N.H., naar Hengelo (O.), Breemarschweg 49. L. Vlasblom, Ev. L., naar Haarlem, Korte Hofstraat 2. H. W. Verel en gezin, N.H., sergeant-schrij ver, naar Soerabaja. J. Muntjewerf, N.H., arbeider, naar Anna Paulowna, Molenvaart 283a. H. Lopes Dias, Irs., winkelier, naar Amster dam, Damstraat 10. M. H. van Baaren—v. Gersteling, R.K., naar Amsterdam, Willem de Zwijgerlaan 114 II. J. Focke en gezin, N.H., luitenant ter zee 2e kl., naar Amsterdam, Dintelstraat 4 I. H. P. B. BossongOosthuizen, geen, naar Amsterdam, Bataviastraat 29. H. H. A. Spijker, R.K., naar Amsterdam, Bataviastraat 29. W. A. Glotzbach, R.K., naar Amsterdam, Bataviastraat 20. C. J. Bouw, R.K., bootsman, en echtgen., N.H., naar Soerabaja. A. T. H. Gebbink en gezin, R.K., naar Am sterdam, Cornelis Krusemanstraat 56/8. Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met robe 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVORCJL S. J. C. Stip—Clasener, R.K., naar 's-Gra- venhage, 's-Gravenzandelaan 89. H. J. Johannes, R.K., en gezin, N.H., korp.-marinier, naar Rotterdam, Linker Rot- tekade 56. L. W. F. Kasteelen en gezin, geen, sergt.- machinist, naar Soerabaja. R. Petter, N.H., dienstbode, naar Anna Pau lowna, Middenvliet 16. S. Bergman, geen, sergeant-machinist, en gezin, naar Soerabaja. Eduardina Maria Rijnders, R.K., naar Am sterdam, Haarlemmer Houttuinen 1031. P. J. G. Marcusse, R.K., koopman, naar Amsterdam, Haarlemmer Houttuinen 1031. N. de Man, N.H., en gezin, R.K. los-werk- man, naar Amsterdam, Haarlemmer Hout tuinen 103. D. 't Hooft en echtgen., sergeant-machinist, naar Soerabaja. Johanna C. Brouwer, R.K., naar Amster dam, Waldeck Pyrmontlaan 14 boven. Anna W. A. Troost, N.H., naar Hengelo (O.), Willemstraat 30. A. BusEnnes en zoon, geen, naar Gronin gen A-weg 8. H. C. Kremer, N.H., le luitenant der art., naar Bergen op Zoom. Wed. H. J. Verburg—van Eek, N.H., naar Rotterdam, Aleidisstraat 79a. D. van der Monde, R.K., matroos le kl., en echtgen., Ev. L., en zoon, geen, naar Amster dam, Orteliusstraat 355 IIhg. J. LugtenNijhuis en kinderen, geen, naar Hengelo (O.), Mariastraat 46. R. van Gennep en gezin, G.K., naar Rheden, Groenestraat 38. K. W. M. Brantjes en echtgen., R.K., le luitenant der artillerie, naar Bergen op Zoom, Potterstraat 20. Marijtje van Amesfoort, geen, naar Zoeter- meer, Dorpsstraat 18. T. de Klerkvan Ommeren en dochter, geen, naar Vlissingen, Koudehoek 29. A. P. van Dorstvan Boven, R.K., naar Roosendaal en Nispen, Langestraat 58. G. van Leeuwen, R.K., wagenrijder, naar Alkmaar, van der Woudestraat 67. C. Beijer een echtgen., geen, marinier le kl., naar Rotterdam, C. Trompstraat 10 IIhg. A. C. BliekendaalSturk, G. K., naar Schie dam, Parallelweg 136 A. J. H. van Schaik, geen, matroos le kl., en echtgen., H. Ev. L., naar Amsterdam, 2e Ceramstraat 36 Ihg. J. Breel en gezin, N.H., sergeant der mari niers, naar Soerabaja. R.K. Roomsch Katholiek O.K. Oud Katholiek. N.H. Ned. Hervormd. G.K. Geref. kerk. D.G. Doopsgezind. Geen geen godsdienst. De trawler „Adriatic" IJM. 18 is met ge broken schoorsteen, tengevolge van den storm te IJmuiden binnengeloopen en moet nu her steld worden, zoodat het eenigen tijd zal du ren voor 't schip weer zee zal kunnen kiezen. We zouden dit niet vermelden, indien het niet was de trawler, die, met behulp van de Gemeente Noordwijk, door werklooze vis- schers in de vaart was gebracht. Zooals we hebben gemeld, verkregen deze visschers met hun eerste reizen een goed resultaat. Daaraan is nu plotseling weer een einde gekomen en daaruit zullen weer gevol gen voortvloeien, zoowel voor de bemanning als voor de gemeente Noordwijk. Dit is nu inderdaad het risico van het be drijf en met de exploitatie mag daarmee ook wel rekening worden gehouden. Het reser veeren van een zeker bedrag van de besom ming voor dergelijke gebeurlijkheden zou dan ook wel gewenscht zijn. Dinsdag 3 Nov. 16-56 uur De Ned. Vischhandel publiceert een bericht, waaruit blijkt, dat men, zelfs in den groot handel zich niet ontziet practyken uit oefenen, die niet door den beugel kunnem Ziehier het feit. zooals dat in het genoemde orgaan wordt vermeld: Iemand ontving een vraag voor de levering van tong voor 100 couverts. De vischhande- laar (lid van den Ned. Bond van Kleinha laren) gaf prijs op en nam niet meerdan 15 winst. Daarvoor moest de tong panklaa gemaakt worden. Den volgenden dag ontving hij echter de mededeeling, dat het niet noodig was, doordat uit IJmuiden een prijs was binnengekomen, die 60 lager was. Dit scheen den kleinhandelaar onmogelijk, maar men zou hem roepen als de visch was aangekomen. Doch wat bleek toen? Men had geen tong, maar gefileerde schol gestuurd. Voor deze gefileerde schol was door een groothandelaar uit IJmuiden 75 cent per pond berekend. Het is niet te verwonderen, dat het orgaan met verontwaardiging van dit feit melding maakt en het is de vraag of dit rechtens te verantwoorden is. Meende men op het IJsselmeer, dat er na den storm weinig meer met de aalvisscherij zou zijn te winnen, enkele dagen van de vo rige week brachten, vooral voor de lijnvis- schers, nog wel aardige vangst. Echter is deze visscherij sterk afnemende en ook in dit watergebied heeft men geen ander visch- object, waarmee de kost kan worden ge wonnen. Naar verluidt, zullen de beide vischhandels- vereenigingen te IJmuiden a.s. Woensdag een onderhoud met den Minister van Sociale Za ken hebben over de verstrekking van visch aan werkloozen, waarbij ze hun bezwaren tegen deze regeling zullen kenbaar maken. Volgens het Dagblad voor IJmuiden wordt er weer onderhandeld over een nieuw visscherijcontract, dat zou ingaan met 1 Januari 1937. Daartoe zou opzeg ging van het bestaande contract moeten hebben plaats gehad op 1 November, maar omdat deze tijd te kort was voor overleg, heeft men dezen termijn met 14 dagen verlengd. De heer Uitzinger, Directeur van de N.V. IJmuider Vischhandel H. Glastra Co., komt in het Dagblad voor IJmuiden terug op het geen de Haarlemsche correspondent van „Het Handelsblad" over visscherij en vischvoorzie- ning in dat blad heeft geschreven en bestrijdt categorisch het inzicht, dat daarin wordt ge poneerd. Schr. laakt het, dat te veel het oor is te luisteren gelegd bij de reedersvereeniging en niet eveneens bij den handel, zoodat z.i. een onjuiste voorstelling van zaken is gegeven. Hij wijst op het ontbreken van overleg tus schen handel en reederij en wijst er op hoe men in het buitenland wel kan zorgen, dat aan den wensch van handelaren voor bepaalde vischsoorten wordt tegemoet gekomen. Hjj verwacht wel degelijk schade voor den handel bij de distributie van visch aan werk loozen, omdat de handel nu wel zal moeten concurreeren met de regeeringsvisch, zoodat de consument misschien goedkoope visch zal verkrijgen, maar ten schade van handel en reeder. Dit punt diende o.i. verdere toelichting, want de handel zal misschien moeten gaan concurreeren, maar of dat ten schade zal zijn voor den reeder vermogen we nog niet in te zien. Door de groote vleug voor den reeder met de haring- en makreelvisscherij, zoo de schr., is er een groot tekort ontstaan aan ander soortige visch, en het is niet zoo gemakkelijk om het verloren terrein door het niet kun nen leveren van gevraagde visch te her winnen. Dat het tongencontingent voor Frank, rvjk niet is uitgeput, acht de schr. eveneens van bedenkelijke gevolgen. Dat er is gewezen op den ouderdom der Engelsche schepen is goed, maar zoo gChr het ware ook goed geweest een staaltje te geven van den ouderdom der Hollandsche schepen. Volgens het verslag van de afd. Visscherjjen van het Dept. van Landbouw en Visscherij, over September, werd dit jaar in die maand rond 200.000 meer aan visch aangevoerd dan in September van het vorige jaar. Dit jaar voor 1.624.971 en verleden jaar f 1.423.942. De gemiddelde prijs van pekel- en steur- haring was dit jaar 9. per kantje en ver leden jaar 8.86. Dit mag oogenschijnlijk niet zoo'n groot verschil zijn, maar op de groote hoeveelheid is dat nogal van belang. Op 30 October waren er 75 trawlers in be- drijf, n.1. 50 Noordzee- en 25 kustbooten. Wederom zijn een paar trawlers voor sloop verkocht en één is er in andere handen overgegaan. De tongprijzen en die van andere vischsoor ten toonden Maandag aan den IJmuider af slag een goed beeld. Tong deed tot 1.50 per kilo en ook de scholprijzen handhaafden zich op een hoog niveau. De trawlers maakten dan ook goede besom mingen, evenals de Deensche kotters. BINNENBRANDJE IN DE PAARDENSTRAAT. Film in brand gevlogen. Gisteravond vloog ten huize der familie J. Nannings, wonende Paardenstraat No. 21, een film, welke men juist bezig was af te draaien, in brand. De vlam greep direct om zich heen en in een ommezien stonden zoowel het vloer- als tafelkleed en een mat in lichter laaie. Het was een gelukkige omstandigheid, dat de oudste zoon, een 14-jarige boy, zijn posi tieven bij elkaar hield en na eenige pogingen het vuur wist te bedwingen. De belangstelling was groot. van 2 Nov. 1936. BEVALLENN. WezelmanMeindertsma, d. J. van Rotterdam—van Kooten, d. OVERLEDEN: A. DuifOostendorp, 66 j. MARKTO VERZICHT. De aanvoer van runderen was Maandag aan de markt groot, er waren nu de staltijd een aanvang neemt, ook verscheidene gelde- koeien, de prijs was niet hoog. Betaald werd voor een geldekoe ongeveer 130.voor een betere pl.m. 150.1% -jarige kalf pinken brachten ongeveer 130.op, gelde vanaf 100.—. Voor graskalveren was de hoogste prijs 75.Nuchtere kalveren deden prijzen van 9.— tot 12.—. Schapen werden weinig aangevoerd en over het algemeen van minder goede kwaliteit. De prijs bedroeg gem. 17.per stuk. Overhou- ders waren van beter kwaliteit; gemiddeld werd voor deze 22.— per stuk betaald. Ram men werd een tweetal verhandeld, de duurste bracht 12.op. De wolprijzen loopen, nu de gulden wat stijver is, iets terug, geboden wordt thans 80 cent per kg. De varkensprijzen zijn iets lager, op de boerderij wordt 19 20 ct. per pond betaald; biggen brengen gemiddeld 10 gld. per stuk op. Aan de eierenveiling steeg de prijs weder met ongeveer 25 cent per 100 stuks. Goede kippen brachten op de markt 60 ct. per stuk op. lijkertijd had opgeraapt, moffelde hij handig weg. Hij drentelde nog een poosje heen en weer en kwam toen weer binnen. „Niets te vinden, mijnheer." „In orde, je kunt gaan," zei Larry. „Ik zal je morgenochtend wel zien." Daarin had Larry 't bij het rechte eind. Alleen de omstandigheden, waaronder de ont moeting plaats vond, waren anders dan hij zich had voorgesteld. Larry was uitgegaan, vóór de anderen op waren, gedeeltelijk, omdat hij zijn gevangene moest voeren en gedeeltelijk, omdat hij een boodschap wilde doen, waarvan niemand hoefde te weten. Het was voor hem van bij zonder belang, dat zijn bezoek aan een winkel, waar ze onder andere periscopen verkochten, onopgemerkt bleef. Wat jammer voor hem was, omdat het opgemerkt werd. Juist toen hij den winkel verliet, met den periscoop onder zijn jas verborgen, rende hij recht in de armen van superintendant Kaye. Het was een ontmoeting, die slechts voor een van beiden een verrassing inhield. Kaye, totaal onverstoorbaar, haalde een telegram te voorschijn, en bood het Larry aan. „Dit kwam, nadat u uitgegaan was, mijn heer," zei hfl beleefd. „Ik dacht, dat het mis schien dringend kon zijn, daarom ben ik maar eens gaan kijken of ik u kon vinden." Dat was allemaal waar, maar hij zei er niet bij, dat 't hem eigenlijk te doen was om Larry in de gaten te houden. Hjj had de noodzake lijkheid van diens ochtend-expeditie, die hem niet ontgaan was, niet kunnen inzien. Nu wist hij, waar 't om te dcan was evenals hjj wist, wat er in 't telegram stond. Larry scheurde de gele enveloppe open en las: „Kaye. Die trein vertrekt vanavond om denzelfden tjjd. De Strooper." Hij vouwde het telegram peinzend dicht, stak het bij zich en slenterde in de richting van het postkantoor. Daar verknoeide hij een dik half uur en de eenige inlichting die hij kreeg, was, dat ljet bewuste telegram den vorigen avond laat op Charing Cross aange boden was. De Strooper, bedacht Larry, scheen een bepaalde reden te hebben om Kaye uit Marske House te verwijderen. Hjj begreep ook, dat hij, door zich voor Kaye uit te geven, zich de gevaren, die de positie van den Yardman meebracht, op den hals had ge haald waar hjj zich evenwel niet erg druk over maakte. Larry maakte zich over zooiets niet gauw druk. Evenmin besteedde hij veel tijd om over de identiteit van den Strooper na te denken. Hij meende die te kennen. Zijn verdenkingen zouden Kaye, als hjj ze gekend had, waar schijnlijk geamuseerd hebben. Toen Larry thuis kwam, vond hjj de anderen aan het ontbjjt ze hadden zich alelmaal verslapen, wat Larry tegelijk met iets gewich tigere ontdekte. Hjj vroeg namelijk toevallig aan Barbara, of zij Crale met het telegram had gezonden. Barbara keek op en lacht. „Ik niet, mijn beste man," zei ze. „Ik ben pas een half uur op. Tengevolge van de onderbroken nachtrust heb ik me leeljjk ver slapen." „Wat u aan mjj te danken hebt," veront schuldigde Larry zich. „Het spijt me. Heb jij hem met dat telegram gestuurd, Teyst?" „Ik ook niet," antwoordde Jan kort, en ver diepte zich demonstratief in zjjn kracht. Maar in stilte begon hij zich hoe langer hoe meer over zjjn butler te verwonderen. Er was iets zonderlings aan dien vent. Hjj had in den nacht, dat Clem gedood was, om het huis rondgespookt, liep met weliswaar onge laden revolvers, sprak over Stroopers alsof 't niets was, en nu had hij 't op zich genomen, op zjjn eigen houtje telegrammen te gaan bezorgen. Jan nam het besluit; dat geval zoo spoedig mogelijk met Crale te be spreken, en de geschikte gelegenheid daartoe deed zich onmiddellijk na het ontbijt voor. „Ik heb gehoord, dat je superintendant Kaye vanmorgen een telegram nagebracht hebt, Crale," zei Jan. „Dat is zoo, mijnheer." „Wie had je dat gevraagd?" „Niemand, mijnheer. Er was nog niemand op, maar ik dacht, dat 't misschien dringend kon zjjn." „Zoo," zei Jan kortaf. „Misschien wil je er in 't vervolg aan denken, dat je als butler in dienst bent genomen niet als telegram besteller. Je kunt gaan." Kaye nam het standje gedwee in ontvangst en trok zich terug in zijn kwartier, niet om eenig butlerswerk te verrichten, maar om er zich van op de hoogte te stellen, welk ge bruik Larry van zijn nieuwen periscoop dacht te maken. Vanuit de bijkeuken kon hjj het raam van Larry's kamer die recht boven de studeerkamer lag overzien. Zoodoende zag hjj, hoe Larry het instrument opstelde, en vervolgens met een blauw papiertje in de weer was, wat hem er toe bracht zich op be scheiden, maar voldoenden korten afstand van de deur van Jan's studeerkamer te posteeren, een oogenblik nadat Larry daar binnen was gegaan. Jan's houding was van dien aard, dat Larry er uit kon afleiden, onwelkom te zjjn. maar daardoor liet hjj zich niet afschrikken. „Ik wou eens komen praten over dien butler van jou," zei hjj. Meteen liet hjj zich in een stoel vallen en nam en sigaret uit de zilveren doos, die op tafel stond Jan maakte de doos dicht. „Dat," zei hij zonder uit zijn boek op te zien, „is nog geen bewijs, dat ik met jou wil praten, over dat of eenig ander onder werp." „Toch zul je dat. Het gaat jou van meer nabij aan dan mij." „Ik wist niet, dat wij iets gemeen hadden." „We hebben een heelen hoop gemeen," ver zekerde Larry naar waarheid. „Waar heb je dien Crale opgepikt?" „Heb je daar iets mee te maken?" Eenigszins. Hjj was geheel gekleed en had een revolver bjj zich, gisterenavond, toen iemand op mij geschoten heeft." „Je verwacht toch niet van me, dat ik huilen zal, omdat ze je van kant hebben wil len maken? Als ik huil, is 't, omdat het niet gelukt is." „Je zult nog eens in Queen Street be landen," merkte Larry op. „Maar als wat ik van je verwacht is, in te zien dat iemand krijgen." 6 b6St d06t °m me hi6r Weg te „Dat doet me erg veel verdriet," zei Jan „Als ze slagen, zal 't je nog meer verdriet den" Strooper."6r tUSSChen Strooper is?" de „Ik bedoel niet, behalve dat als m -w onbeschadigd wilt bewaren, je JJ J papier van George van ,i» stukje doen. Zoolang je het hebt zauLT m°eten niet uit het oog verliezen StrooPer je „en als Crale de Strooper is, voorkeur aan, hem hier te hebben. Dan kan ik hem tenminste bewaken." „En hij jou. In elk geval moet ik dat papiertje hebben, dat hier bij hoort." Hij nam zjjn portefeuille en haalde er een strookje blauw papier uit. Jan keek er ter loops naar en glimlachte. „Ik twijfel er aan, of je het krijgen zult. Als ik het had, weet ik zeker dat je 't niet zou krijgen. Waar heb je dat vandaan?" „Van Larry Wade, en die had het van Den nis. Heel eenvoudig." Larryy vond het noodig, zijn baard te streelen, om een glimlach te verbergen. „Gesteld dat ik het papiertje werkeljjk had," antwoordde Jan, „dan zou ik jouw kostbaar leven in gevaar brengen door 't aan je uit te leveren, Kaye. Als je dicht genoeg bij Larry Wade geweest bent, om hem dat pa piertje af te nemen, ben je ook dicht genoeg bij den Strooper geweest om hem in te reke nen. En nu, je begrjjpt wel, dat twintig mi nuten in jouw gezelschap precies negentien minuten te lang is. Bonjour." Larry deed het blauwe strookje weer in zijn portefeuille en stond op. Jan's oogen flikkerden even. Ongemerkt verschoof hjj zijn rechtervoet. Aan de deur stond Larry even stil, om zijn laatste waarschuwing op Jan af te vuren. „Als je niet vatbaar bent voor overreding, ^an' ze* i»wou ik je dit zeggen: de uit- spraak van den Coroner, dat Clem Wade door een of meer onbekende personen vermoord zou zijn, lijkt me wel een beetje onnauw keurig." (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6