Het Duitsche grondstoffenplan in uitvoering ÏSbVIÏRB Laatste Telexberichten Wicriogcn krijgt een De Bilt seint mooie ijsbaan Uit bittere noodzaak geboren Marktberichten Dertien regeeringsvliegtuigen neergeschoten Uit onze Omgeving lijk geïdentificeerd. r.k. damclub. hulpprediker ger. kerk. breezand. biljarten. voetbal voor zondag. eerste kennismaking met de eerw. heer kreb, benoemde voorganger bij de ned. herv. gem. Mass-arrestaties in Rusland Predikbeurten CaVa^rgeeUndernstmet lkhtbee,de«- taxe-gedeelte consumptiemelk. JULIANADORP. Opening van de Fancy-Fair voor de C.J.M.V, „Volg Mij." Zooals reeds op velerlei wijze aan het pu bliek is bekend gemaakt, dat door bovenge noemde vereeniging een fancy-fair zou wor den gehouden, alzoo was dan heden de dag .van opening aangebroken. Toen wij ons om 4 uur in de zaal van het café „Prins Hendrik" bevonden, waar de fancy-fair gehouden wordt, waren nog vele handen in de weer om aan de diverse stands de laatste hand te leggen. Zooals wij reeds een paar dagen geleden memoreerden, is er van alles te vinden, wat op een bazar thuis hoort, en is het dus over bodig, daar thans nog nader over uit te wij den. Het openingsuur werd wat verschoven, mede omdat er weinig publiek aanwezig was en ook omdat alles nog niet voor elkaar was. Te ruim half vijf uur nam ds. M. van Wichen, het woord om een kort openings woord te spreken. Spr. zeide, dat met veel genoegen op zich te hebben genomen, omdat de vereeniging „Volg Mij" in zeer nauw ver band staat met onze kerk. Alle dingen heb ben een stoffelijke en een geestelijke zijde en spr. wil eerst de stoffelijke kant even bekij ken. Deze bazar dan wordt gehouden om de geldmiddelen wat te versterken, want deze zijn door de aanschaffing van veel lectuur, wel wat uitgeput geraakt en dat is een ake lig ding. Door de opbrengst van deze bazar wil men trachten deze schuld op te ruimen. Nu is het organiseeren van een fancy-fair geen gemakkelijk werk, maar vele menschen en deszelfs handen, hebben dit werk licht ge maakt. Dank brengt spr. aan d vele gevers van diverse voorwerpen. Aan diverse perso nen wordt in het bijzonder een woord van dank gebracht, voor de vele moeiten die zij zich getroost hebben, om epn en ander voor elkander te zetten, en snrpekt de hoop uit, dat deze moeiten naar waarde beloond zul len worden en dat de opbrengst loonend mag zijn. En wat de geestelijke kant betreft, zegt Spr., dat wij allen leven uit en door God, en dat ook dit werk mag strekken tot zegen van ons dorp en in het bi; -.onder voor onze jonge mannen zelf. Spr. wil het hierbij la ten, de koopsters en koopers worden al on geduldig en verklaart bij deze de fancy-fair voor geopend. 's Avonds werd door de Harmonie „Kunst zin" geconcerteerd en verder was door den heer J. Vonk voor radio-muziek zorggedra gen. Er is voor elk wat wils en men brenge er zelf een bezoek, hetwelk ook heden Za terdagavond nog kan. CALLANTSOOG Hedenmorgen is het aangespoelde lijk ge ïdentificeerd als de 31-jarige W. Verbalen, stuurman van de Scheveningen 68, herken ning ondermeer aan de trouwring met K. H. en een blauw merk krijt. ANNA PAULOWNA De R.K. Damclub D.A.P. vergaderde bij den heer Alkemade. Voorz., de heer G. Meijer, opende met den Chr. groet en nada' de notulen onder dank zegging waren goedgekeurd, volgde een be spreking over aansluiting bij den pas opge- richten R.K. Dambond, voor het district Den Helder. Met algemeene stemmen werd besloten tot dezen bond toe te treden. De stemming voor aanvulling van het bestuur met twee leden had tot resultaat dat tot comm. gekozen werden de heer W. Th. Alkemade en J. Meyer. Bij de rondvraag werden nog eenige vraag stukken, het spel betreffende, besproken, waarna sluiting op de gebruikelijke wijze volgde. Ter tijdelijke vervanging van ds. E. Jan sen, die. ziekteverlof heeft, beeft de gemeen te der Ger. Kerk den cand. J. Verhave van Amsterdam tot hulpprediker benoemd. In het café van den heer Rozenbroek werd een biljartwedstrijd gespeeld door een acht tal heeren. De handicap was als volgt vast gesteld: C. Slikker 300, Rozenbroek 60, Van Zandwijk 56, H. Cornelissen 54, W. Alkemade 54, F. Alkemade 43, C. Doorn 40, H. Naaste pad 34. Slikker 300, won van W. Alkemade, die 40 caramboles maakte. Hoogste series van Slikker 117 en 107. Rozenbroek 60 won van Slikker 143. Van Zandwijk 56 won van W. Alkemade 32. H. Cornelissen 54 won van P. Rozenbroek 50 F. Alkemade 43 won van van Zandwijk 40 en Naastepad 24. C. Doorn 40 won van Cornelissen 45 en Naastepad 26. WIERINGEN Burgerzin van den IJsclub-pen. ningnieester. De IJsclub „Westerland" vergaderde gis teravond in „Het Wapen van Wieringen" van den heer Jb. Duijnker. Van de 400 leden waren er slechts 26 aan wezig. In zijn openingswoord betreurt de voorzitter, de heer Alb. Duijnker, deze klei ne opkomst temeer daar thans de namen ijsrlub en ijsbaan op ieders lippen zijn. Door den secretaris, den heer J. Kooij, werden de notulen van de vorige vergade ring gelezen en conform goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van de heeren N. Rotgans Dz., en C. Omis Gz. is een schrij ven ingekomen, houdende hun bedanken als bestuursleden wegens vertrek' resp. naar Slootdorp en Wieringerwerf. Voor de ze heeren moeten dus twee nieuwe hestuurs leden gekozen worden, terwijl periodiek af treden de heeren S. Blaauboer. P. Porte- gijs en J. Kooij. Onderwijl er gestemd wordt brengt de penningmeester, de heer K. Hak- voort het financieel verslag uit, waaraan we Verwachting: Matig, in het Noorden tijde lijk nog krachtige, later afnemende Noordwestelijke tot westelijke of zuid westelijke wind, opklarend, weinig of geen regen overdag, weinig verande ring in temperatuur. Verdere vooruitzichten: Aanvankelijk nog opklaring met weinig of geen regen. BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 769. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5 gr. C. is 41 gr. F. ontleenen; saldo plus ontvangsten f570.55, uitgaven f79.71. batig saldo f 490.S4. Uit de intusschen bekend geworden stem minguitslag blijkt dat de aftredende be stuursleden met groote meerderheid zijn gekozen, terwijl voor de twee vacatures slechts een candidaat de vereischte meer derheid bekwam en wel N. Takes mét 16 stemmen. Na vrije stemming volgt een herstem ming tusschen de heeren, J. W. Koorn Sz. en P. Doves Dz. Met 16 stemmen werd de heer Doves gekozen, die onder luid applaus aan de bestuurstafel plaats neemt. Ook de andere gekozenen nemen hunne benoeming aan. Ijsbaan. De voorzitter doet mededee- ling dat door het bestuur is gepacht een terrein van 2 bunders land van de Domei nen in het z.g. Zoutland. Men is reeds druk bezig dit veld te omdijken, de baan zal 285 M. lang en 70 M. breed worden. Heeft ie mand hierover misschien iets te vragen? De heer Jb. Duijnker vraagt of er een omheining om gemaakt wordt. Voorzitter zegt: ja! Er komen ijzeren pa len met drie rijen puntdraad, dus een flin ke omrastering. De toegang wordt verkre gen door twee ingangen met goede con trole. Rondvraag. De heer P. Doves Dz. vraagt over het staan van tenten op de baan. Voorzitter zegt dat het bestuur heeft ge dacht dit te verpachten voor f 1.50 per dag. en tijdens wedstrijden voor f 3. Het aantal plaatsen is dan vrij. Dit bestuursvoorstel wordt aangenomen. De heer P. Mulder vraagt naar 't grasge was. Hierover zal door 't bestuur gespro ken worden. De heer P. Omis vraagt hoe hoog de en- trée zal zijn voor de niet-leden, daar de kosten toch ergens vandaan moeten komen Dit zal naar omstandigheden worden ge regeld. De heer M. Kooij geeft het bestuur in over weging met de inschrijving voor tenten niet te vroeg te beginnen. De heer J. Kooij Mz. zou de openstelling voor deelname aan wedstrijden voor Noor- sche schaatsen gaarne zien. Wordt besloten dat deelname van elk model vrij zal zijn. De heer Alh. Duijnker vindt het vreemd, dat van alle aanwezigen het alleen de heer P. Omis is die spreekt over de kosten der baan. En dit is toch een punt dat vooral niet vergeten dient te worden. Spr. wil hier groote dank betuigen aan den actie ven penningmeester, den heer K. Hakvoort. die zich verantwoordelijk stelt voor het eventueel tekort, hetgeen toch zeker een prijzenswaardig iets is, dus... hulde aan Hakvoort. De heer C. Omis vraagt een afzonderlijk baantje voor de beoefenaars van schoonrij- den. Wordt toegezegd. Hierna sluiting. Politie. Gevonden: Twee belastingnlaaties, waar van één in étui. Inlichtingen bij de Gemeente bode. WfERINGERM EER Flevo I gaat morgen op bezoek bij MFC 2 te Medemblik. Wij hopen dat ons elftal goed zal aanpakken, want cadeau zullen ze het niet krijgen. Door de Vereen, van Vrijz. Herv. werd onder leiding van den heer J. G. Addens Donderdagavond in de consistoriekamer te Middenmeer een algem. ledenvergadering gehouden, welke zeer goed bezócht was. Deze avond, welke werd geopend met een harte lijk welkomstwoord door den voorz., die speciaal den heer Kreb, nieuw benoemde voorganger, het welkom toeriep, stond in 't teeken van een eerste kennismaking met de heer Kreb. die een hartelijke toespraak tot de aanwezigen richte. Ds. B. Nijholt, als de Pastor-loei, sprak daarna een krachtig be groetingswoord en sprak zijn spijt uit over het onvoldoende steunen van het Vrijz. Kerkkoor. Hij doet een dringend beroep op de aanwezigen tot dit. koor toe te treden. Door de V. J. C. Vrijz. Jeugd Club werd daarna op-aanschouwelijke wijze gedemon streerd hoe hun vergaderavonden regelmatig worden gevuld. Eenige gepaste liederen werden dan door de Jeugdclub ten gehoore gebracht. t' Was reeds bii elven toen de heer Ad dens deze gezellige bijeenkomst sloot met dank voor opkomst en medewerking. door: Dr. G. Kurt Johannsen. Op de Indrukwekkende betooging van 28 October in het Berlijnsche Sportpaleis heeft minister-president Göering nogmaals den kern van het vraagstuk der nieuwe Duitsche grondstoffenplannen omschreven met de woorden: „Over vier jaren moet Duitschland volkomen onafhankelijk van het buitenland zijn ten aanzien van alle stoffen, die hoe dan ook door Duitsche bekwaamheid, door onze chemie en machi nenijverheid en onzen mijnbouw zelf kun nen worden vervaardigd". En op 30 October heeft Dr. Goebbels verklaard: „Het gehee- le fanatisme van de natie heeft zich thans geworpen op de oplossing van het Duitsche grondstoffenvraagstuk". Het kan dus niet meer worden betwijfeld, dat Duitschland ernst maakt met de uitvoering van een programma, dat Hitier op het partijcon gres te Neurenberg heeft vastgesteld met de woorden: „Er zullen in den naasten tijd nieuwe fabrieken ontstaan, fabrieken, waar in wij eigen rubber maken, fabrieken, waar in wij uit celstofvezels eigen kleeren ver vaardigen en waarin wij dan de katoen die ons thans millioenen aan deviezen kost, niet meer noodig hebben". Gebrek an deviezen als gevolg van on voldoenden uilvoer door de economische we-, reldcrisis en de inschrompeling van den wereldhandel en gebrek aan een eigen basis van grondstoffen als gevolg van het ontbreken van koloniën dat zijn de beide feiten, die tot het grondstoffenplan hebben geleid. De eigen grondstoffenproductie zal op de meest intensieve wijze worden ter hand genomen en Göering rekent er op, dat het programma reeds over twee jaren voor het grootste gedeelte ten uitvoer zal zijn gebracht. Invloed op de wereldmarkt. Dit programma zal natuurlijk niet eiken invoer overbodig maken, maar het zal op bepaalde gebieden b.v. op dat der tex- tielgrondstoffen een gevoelige beperking in den aankoop van grondstoffen in het buitenland meebrengen, hetgeen niet zon der invloed op de wér'éldmarkt kan blijven. Men heeft hier ook geenszins te doen met een slechts tijdelijk verschijnsel. Immers men bouwt geen machtige fabrieken, om de ze later weer af te Bflken. Men moet er integendeel op rekenen, dat Duitschland op de gebieden, waarop het er in slaagt, door eigen fabricatie buitenlandsche grondstof fen te vervangen, duurzaam als kooper van buitenlandsche waren verdwijnt. Daar overigens om dezelfde redenen ook Japan steeds sterker overgaat van het na tuurlijke product naar het synthetische pro duct, teekenen zich hier ingrijpende veran deringen in het wereldbedrijfsleven voor de toekoms.t af. Slechts noodgedwongen Intusschen, Duitschland heeft slechts nood gedwongen 't nieuwe grondstoffenplan aan vaard. „Wij zouden vruchtbaarder arbeid kunnen verrichten en het ware voor ons eenvoudiger, om in een wereld van gezond verstand en economische redelijkheid van volk tot volk te handelen en goederen uit te wisselen, dan in deze krankzinnige we reld op onszelfs te zijn aangewezen." Uit deze woorden van Göring blijkt, hoe Duitschland slechts gehoorzaamt aan den dwang der noodzakelijkheid om het be staan van zijn 67 millióen inwoners zooveel Een massa-proces te wachten. In verband met de jongste arrestaties van „fascisten" in de Sovjet-Unie meldt de „Ti mes" uit Riga, dat het niet mogelijk is om zich ook maar bij benadering een denkbeeld te vormen van het aantal dezer arrestaties. Indien al degenen, die gearresteerd zijn, in één enkel proces zullen worden onderge bracht, zal de omvang hiervan die van alle voorgaande politieke processen te Moskou van internationaal belang overtreffen. De gearresteerden worden ondergebracht in de volgende categorieën; „Spionnen", die gevangen genomen zijn bij het passeeren van de grens in beide richtingen. Gevestigde buitenlanders, oogen- schijnlijk specialisten, studenten, vluchtelingen, enz., doch in werke lijkheid geheime anti-Sovjet-agen- ten, en Sovjet-burgers, dienst doen de als spionnen voor 'n buitenland sche mogendheid. ft \olgens de Sovjet-Russische bladen zijn -.7 personen behoorende tot de eerste cate gorie gedurende de laatste paar weken ge arresteerd Het aantal arrestanten behoo rende tot de tweede en derde categorie neemt dagelijks toe. Ook de naart> van Trotzkv is weder in dit „complot" geweven. De Sovjet-Russische bladen wijzen er opnieuw op, dat zijn aan hangers gesubsidieerd worden door fascis ten, welbewust optreden als agenten voor liet fascistische Duitschland. en de taak van de Gestapo uitvoeren door binnen te dringen in Sovjet-Russische fabrieken, spoor weghedrijven en militaire ondernemingen, om de Sovjet-Russische defensiemiddelen te vernielen en te verzwakken, een einde te maken aan het Sovjetdictatorschap en uit- Dit artikel werd geschreven door Dr. G. Kurt Johannsen, wetenschappelijk medewerker der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Hamburg die op het oogenblik zoowel in Duitschland als in Engeland zeer van zich doet spreken door een door hem geschreven boek over het koloniale vraagstuk. Zonder ons met zijn artikel te willen vereenzelvigen, meenen wij toch het onzen lezers niet te mogen onthouden daar het er een interessanten kijk op geeft hoe men in Duitschland industri- eele kringen over het vier-jarenplan denkt. mogelijk te bevrijden uit de afhankelijkheid van het buitenland. Men heeft in Duitschland oprecht gehoopt, dat de Volkenbond zekere bepalingeji uit het Verdrag van Versailles uit den weg zou ruimen. Het is op een teleurstelling uitgeloopen en het gevolg is geweest de herbewapening van Duitschland. Men heelt eveneens alle economische wereldconferen ties na den oorlog meegemaakt en gewacht op een eindelijk terugkeeren naar redelijke mogelijkheden voor den wereldhandel. Men is thans verder dan ooit van dit doel ver wijderd en een zich van haar verantwoor ding bewuste regeering kon niet anders, dan handelen volgens het parool: „Help U zgI vg". Zoo beschouwd, blijkt uit de Engelsche persstemmen al een betreurenswaardig ge ring begrip voor den ernst en den noodzaak van het Duitsche grondstoffenplan. Voor aanstaande Engelsche bladen wisten niet anders te zeggen, dan dat Duitschland zich grondstoffen kan verschaffen door den ver koop van zijn waren en dat het bezit van zijn vroegere koloniën het niets zou baten. Het koloniale vraagstuk. Het eerste argument der Engelschen wordt door het bovenstaande weerlegd. Met even veel recht zou men tot een armen man kunnen zeggen, dat hij meer moet verdie nen; dan zou hij ook meer kunnen koopen. Wat het tweede argument aangaat, wordt gewezen op het geringe aandeel van de vroegere Duitsche koloniën aan den buiten- landschen handel van het Duitschland van voor den oorlog. Maar in de eerste plaats stonden deze koloniën toen pas in het begin van hun ontwikkeling. De waarde echter van deze uitvoer aan grondstoffen der vroegere Duitsche koloniën in Afrika is van 28 millioen mark in 1908 tot 162 mil lióen in 1913 en 262.3 millioen in 1928 ge stegen, waarhij kon worden aangenomen, dat deze koloniën, als ze Duitsch waren gebleven, zich nog sneller hadden ontwik keld. Vergeleken met 1913 zouden deze ko loniën dus een véél grootere beteekenis voor het gezamenlijke Duitsche bedrijfsleven hebben. De Duitsche deviezenbalans zou met eenige honderden millioenen marken zijn versterkt en deze zou men kunnen besteden aan den aankoop van buitenland sche levensmiddelen en grondstoffen. Daar om is de eisch naar koloniën geenszins al leen een prestigekwestie, maar ook een le vensvraag. Terwijl deze regels worden geschreven, is het grondstoffenprogramma reeds gaan functioneeren. Nabij Berlijn is een nieuwe celstoffpnfabriek gebouwd en in Mei 1937 zal te Düsseldorf een groóte tentoonstelling van Duitsche kunststoffen worden gehou den. Men kan er zeker van zijn. dat deze industriëele mobilisatie van Duitschland be langwekkende resultaten zal opleveren. eindelijk het kapitalisme in Rusland weder op de been te helpen. Geen terechtstellingen in de Sovjet. Unie. „Kwaadaardig verzinsel". TENERIFFE 14 Nov. In een vannacht per radio verspreid communiqué der Noor. delijke legers wordt o.a. medegedeeld dat gisteren aan het front van Madrid 13 vlieg, tuigen der republikeinen zijn neergeschoten In den sector van Guadelajara blijven de rechtsche troepen oprukken. Zij hebben thans Siruota bezet. Van de andere fronten worden geen veranderingen gemeld; er heerscht bijna volkomen rust. Het communiqué dat vannacht door het hoofdkwartier te Salamanca is uitgegeven, meldt o.a. dat de vijand aan het front van de 7de divisie een aanval heeft ondernomen doch teruggeslagen werd met achterlating van 300 dooden, waaronder talrijke huiten. landers. Een der vliegtuigen, die in den loop van den middag werden neergescho. ten, was een Russisch bombardementstoe. stel. DE K.N.I.L.M. VOOR EEN VLUCHT NAAR MELBOURNE. Batavia, 14 Nov. Na de vlucht, welke de K.N.I.L.M. van Batavia naar Manilla gemaakt heeft, ontving zij een aanvrage van den Engelschman Sir Laurence Philips om omstreeks Kerstmis een tocht van Ba tavia naar Melbourne te maken. Tijdens deze vlucht, welke ongeveer een week zal duren, bezoekt de heer Philips de meest bezienswaardige plaatsen. „NACHTEGAAL" VERTROKKEN. Batavia, 14 Nov. Het vliegtuig „Nach tegaal' vertrok van het vliegveld Tjililitan, met medeneming van 159 kilogram post, 1 kilogram pakketpost en 28 kilgram goede ren. Het toestel vervoert 1 passagier van Batavia naar Amsterdam, terwijl 11 passa giers voor tusschentrajecten zijn geboekt. LIJK AANGESPOELD. Emond aan Zee, 14 November. Heden morgen is alhier een lijk aangespoeld, ver moedelijk afkomstig van een der vergane Scheveningsche loggers. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt hedenmorgen om 7.45 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Attentiesein neer". ALKMAAR 13 November 1936 Aangevoerd 42 stapels. Zijnde 72.500 kg. Fabriekskaas kleine f 18.Boerenkaas klei ne volvet f 19.Boerenkaas commissie f 19.Alles per 50 kg. Handel goed. ALKMAAR, 13 November. Aardappelen f 0.40—2.20, andijvie 0.50—1.60 appelen f 5.5011.50 Bloemendaler kool f 3. bloemkool I f 7—10, II f 2.50—5, boeren kool f 0.80—1.90, bieten f 0.60—1,40, druiven f 1022. gele kool f 1—1.40, groene kool 1.50 —3.50, kropsla f 0.50—3.30. knolselderie f 2 —3.80, peren f 4.50—10, prei f 1.60—5.80, ra dijs f 0.60—1.60, roode kool f 1—2.20, selde rie f 0.50—1.30. spinazie f 0.80—1.27, schor- seneeren f 2.50—4, spruiten f 2.50—6, snij- boonen f 11—16. tomaten f 1.50—7, uien f 1.20—2.40, wortelen f 2—4, witlof I f 5.50— 8, II f 2.504. Het telegraafagentschap der Sovjet-Unie verklaart geen enkel bericht te hebben ont vangen. dat in de Sovjet-Unie terechtstel lingen zouden zijn voorgekomen. Het agent schap heeft daarhii vooral op het oog de beweerde terechtstelling van Sosnofskv. Tass noemt de berichten over terecht stellingen zuiver kwaadaardige verzinsels. ZONDAG 15 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Den Oever. nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds.' v. Wichen' Julianadorp, nam. 7.30 uur. Ds. v. Wichen Doopsgezinde Gemeente. I-Iippolytushoef. vm. 10 uur, Ds. M Onnes Mz. van Zutphen. Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds r Km- teijn, van Amsterdam. Nam. 2.30 uur, Ds. Kapteijn. HmpoMushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meijnen. Nam. 2.30 uur, Ds. Meijnen. Den Oever, voorm. 10 uur. Cand. v. Eerden Nam. 3 uur. Cand. v. Eerden ^eraen" Evangelisatie. P.reezand, voorm. 10 uur. de heer Boon Nam. 3..)0 uur, de heer Boon T„)i,nDThe SUr of.H°Pe Mission. komst met lichtbeelden"! 7 uSrlamln" DINSDAG 16 NOVEMBER. Chr. Ver. van Oud-Ger Breezand, nam. 7.30, Ds v d Vanw Den Helder. (Op. Lagere School IE. ALKMAAR, 13 November. Granen. Aanvoer 847 HL: 212 HL voer- f!Wo o~7~8' 25 HL r0fïKe f 8' 158 HL gerst t i—8.3.7. 84 HL haver f 6—7.50, 99 HL boo- nen, bruine f 1316, citroen- f 2329, dui- l, 8"7^-50. witte f 20—24, tuinboonen f 14—24; karwijzaad f 18—23, 154 HL. erw- LP'np ?roPTle f 7.50r—9.50, groote groene f 18—26. grauwe f 21-30, vale f 14-20.50, alles per 100 Kg. Handel goed. WARMENHUIZEN. 13 November. °°?e kool f 1—2. gele kool f 1, Deensche '"e k°o1 80 ct.. Witte kool 80 ct. Aanvoer: ii 11- J00de ko°k 7650 Kg. gele kool, ll82o Kg. D. witte kool, 23000 Kg. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK 14 Nov. 1936 nrm! Aanvoer 300 kg. aaid- w'i™,kR' Uien 1.401.80; Drielin- 70 C'rove 1-702.10; 9600 peen 1.30 ï.fü 800 kg. Rammenas 1.90—.220; sa. groe- 25000°ki n 4000 kR' Krotcn 50-1.30; 7„ ,K' üno(1p kool 1.—1.80; 24000 kg. Wit- kg n w-i? 5,5000 kf?' Gclc kool 1.-; 58000 7^ ~T4 o °°1 800 st: LGccrf 5.10— (unn2e,soort ^us 6.60—.8.50 f 160—2.50 "400 st. andijvie 0.50 R^DiS£H£,RW0UT)7. 14 November. 1 r80' bl' dito 2.30—2.50, uien 1.50- nem. i ™n?2! 1'30-1.50. *rove 1.70-1.90, ?Rr!i 7n ~7 kleine peen 0.50, rabarber 70 kroton 1 20—1.40. roode kool 1- schè 80 ct- 8ele kool f 1. Deen sche witte okol 80—90 ct., andijvie 50 ct. N,weolrahlscbe Zuivelcentrale, 15 t.m. 21 rnnt n »er. G' consumntiemelk regeerings- ver! i ,axp8pdealte 6.25 cent, eventueel "r, premie of verminderd niet Üf ™or rie kwaliteit, overmelk rc- A7"" E? u m p r i,j s 5.10 cent. and,i* J levering in consumptie van e dan taxemelk 2.50 cent.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 10