Nieuwe Modellen De winter bewerkt in velerlei opzicht een wonder Iedere vrouw heeff het noodig nu en dan haar maximum ie bereiken Zaterdag 14 November 1936. Derde blad MAG een vrouw al in sommige op zichten op een bloem lijken o ja, maar vooral vaak op een brandnetel of een cactus! zoo wijk zij toch op één punt van haar veel kleurige onbeweeglijke zusteren af: deze sluiten haar kelken zoo spoedig de zon naar den horizon neigt, terwijl een vrouw juist haar mooiste pakje aantrekt om op haar best onder het kunstlicht te komen. Vooal de winter bewerkt in dat opzicht een wonder. Stel u voor dat het den ge- heelen dag heeft geregend of gesneeuwd, dat een gure wind u op iederen straat hoek een huivering heeft bezorgd. Wie heeft er naar u omgekeken? Niemand. Ieder had het druk met zich zelf en hoe zou een voorbijganger aandacht, al is het maar een zeer vluchtige aandacht, heb ben kunnen wijden aan het in een don keren mantel gekleede onaanzienlijke figuurtje, dat, zich tegen den wind in buigend, misschien half verstopt onder een regenscherm, op weg was naar het veilige warme huis? Maar nu is de avond gekomen en daarmee de groote verandering. Een uit- noodiging bereidt u 'n feestavond en dien kunt ge alléén ten volle genieten in fees telijke stemming en in feestelijk gewaad. En zoo wordt het druipend reegenscherm te drogen gezet, de donkere mantel uit getrokken, de natte straatschoenen en de door modder bespatte kousen worden verlaten en de simpele wollen jurk kan geen dienst meer doen. De gedaantever wisseling begint. Het onaanzienlijke haastige meisje verandert zich zoo goed ze kan. Dat wil niet zeggen dat ze zich vermomt. Neen, ze blijft zich zelf, maar voert haar uiterlijke aantrekkelijkheid tot een maximum op. Een paar weerbarstige krullen worden met een heet ijzer tot rede gebracht, het verfarsenaal levert r0CKj en zwart en wit en alle nuances, die bij een bepaalde kleur oogen en bij een matte of rozige tint passen, en een kleurige jurk, die evengoed «staat als «zit be- IN FEESTGEWAAD Be japon van grijs-blauwe-jersey, hieron der afgebeeld, met marmer blauwe koord- garneering doet erg krijgshaftig aan. Het is echter geenszins de bedoeling in de wa- felplooien van de aangezette mouwen pa tronen te steken, ofschoon deze in allerlei opzicht aan een patronengordel doen denken Ook voor kleinere meisjes heeft men het practische mantelpakje aangenomen en hieronder ziet U afgebeeld een aardig bolero pakje, dat daarbij het voordeel heeft dat het, naar gelang den tijd van het jaar, thuis en op de straat gedragen kan worden. Met een aardig hoedje er bij vormt dit te zamen ongetwijfeld een schattig geheel. corrigeeren. Alleen een avondtoilet geeft daartoe volkomen gelegenheid. En daar om zou ik bijna zeggen: zelfs als u nóóit naar een bal of een feest gaat kleedt u dan toch eens in feestgewaad, voor uw man, voor een vriendin, voor uzelf des noods. Dat kan aan alle minderwaardig heids-gedachten een einde maken en u een moed geven, nieuwen moed, die u, in misschien moeilijke omstandigheden, juist noodig hebt. De avondtoiletten, die de mode ons dit seizoen aanbeveelt hebben een vroolijk karakter. De pijen en de plechtige plooien die het vorige jaar nog opgeld deden, draagt niemand meer. De décolleté's zijn voor het meerendeel vierkant, maar velen geven aan een décolleté in hartsvorm de voorkeur. Dat laatste heeft niet iets on deugends, terwijl het eerste er strenger en klassieker uitziet. Maar talrijke robes vertoonen ook geen spoor van éénige décolleté, noch van voren noch op den rug. Deze „montante" japonnen zoeken haar aantrekkelijkheid in de strakke lijn en zijn eigenlijk alleen te dragen door vrouwen, die zich op 't stuk van haar vormen door Moeder Natuur behoorlijk bedeeld kunnen achten. Intusschen zijn alle mogelijkheden te combineeren; niets is zoo individueel als een avondtoilet en het is niet mogelijk algemeene regels te geven. Om te kunnen beoordeelen wat deze of geene vrouw staan zal dient men haar te kennen; de kleur van haar oogen is van evenveel belang als de omvang van haar taille. Mouwen kunnen gedragen worden of niet. Dat hangt niet van de gekozen japon maar wel van de armen van de draagster af. Een paar mooie armen behoeven niet verstopt te worden, maar met een paar leelijke kunt u beter niet te koop loopen. Spreekt dat vanzelf? O ja, maar het is wel merkwaardig dat al deze simpele van- zelf-sprekende dingen door velen zoo slecht begrepen worden. Zou men anders wel zooveel feestgewaden zien die op zichzelf heel mooi zijn, maar waarin, helaas, een andere vrouw steken moest? Brussel, GERTRUDE. Het bovenstaande origineele kleine hoedje, waarvan de rand de rechterhelft van het gezicht voor een gedeelte bedekt, heeft een zeer kleine bol, waardoor de mooie a la Medusa gekapte lokken van de draagster ten volle tot hun recht komen. De kop van het hermelijnen bontje, dat geestig van achter den bol om komt kijken, verhoogt niet weinig het cachet van dit schattige hoedje. zorgt haar een „lijn", die ze niet zonder geheime voldoening volgt. De metamorfose is volkomen. De som bere winter heeft niet langer vat op haar; zon is er niet aan den hemel, maar zon is in haar hart. Geen grooter ver schil dan tusschen een vrouw in haar daagsche grauwe pakje en een, dezelfde overigens, die zich in avondtoilet ge stoken heeft. Haalt u, die dit leest, nu niet uw schouders op. Zegt niet: och ja, dat is misschien heel belangwekkend voor uit gaande vrouwen, maar wat beteekent het voor mij? Ik ga zoo zelden uit en als ik het doe is het niet noodig dat ik me zoo optakel. Ik heb trouwens wel wat anders te doen. Dat er zijn die zoo redeneeren kan ik me begrijpen. En ik zou ze zoo graag van haar ongelijk willen overtuigen. Want de redenen, die ze voor haar overtuiging zouden kunnen aanvoeren, zijn geen van allen houdbaar. Daar is de meening, dat avondtoilet duur is en alleen dan op dien naam aanspraak maken kan als het een „gewaagd karakter" heeft. Maar een aardig avondtoilet is volstrekt niet duur, veel goedkooper zelfs dan een daagsch kleedje, waarvan de stof soliede zijn moet. Voor avondtoilet behoeft u niets solieds te dragen; enkele uren, enkele avonden, houdt ook de goedkoopste stof het vol. En er is geen sprake van dat een avondtoilet karakteristieken zou moeten bezitten, die zich met strikte opvattingen in zake van wat past en niet past niet Links: Avondtoilet van zwart mat satijn, met lange sjaal van vleeschkleurig crêpe. Ontwerp: Molyneux, Parijs. Gedeponeerd model P.A.I.S.. (Reproductie verboden). i' rijmen laten. Dat is juist het voordeel van feestgewaad dat het in duizend variaties gedragen kan worden, dat het aan alle omstandigheden, aan alle opvattingen kan worden aangepast. De omstandig heden spelen een groote rol. Uw avond toilet moet niet uit den toon vallen. Het is duidelijk dat u in een groote stad bij gelegenheid van een bal masqué iets heel anders dragen kunt en dragen zult dan bij gelegenheid van een familiefeest op een dorp. Maar dat alles is van weinig belang. Ook het meest-bescheiden feestkleed kan u op uw best laten zien en daarom alleen gaat het. Is hier ij delheid in het spel? In geenen deele! Maar een vrouw, iedere vrouw, heeft het noodig nu en dan haar maximum te bereiken. Als ze weet hoe ze er uit kan zien als ze zich er waarlijk moeite voor geeft, voelt ze zich ook in andere omstandigheden „meer waard". En met geruster vertrouwender oogen kijkt ze het leven aan. Zegt vooral niet: Ik ben zoo leelijk, aan mij is toch niets op te knappen. Laat die meening niet bij u postvatten. Want het is een verkeerde meening. U weet misschien zelf niet eens hoe aardig en aantrekkelijk u zijn kunt als u 'n aardige japon draagt, die met uw geheele per soonlijkheid, wat kleur en coupe betreft, in overeenstemming is, die netjes ver donkeremaant wat er minder-mooi zou zijn en die uw aantrekkelijkheden vol be licht. En u weet misschien niet half wat een handige „make up" vermag. Ik richt me hier niet in de eerste plaats tot het jonge meisje, die haar jeugd be zit en daaraan genoeg heeft, maar vooral tot de vrouw, die meent dat ze oud begint te worden. Zij vooral heeft het noodig haar zwarte gedachten, voor jange jaren, op de vlucht te jagen en te weten wat ze nog bereiken kan. Ze moet zichzelf nauw keurig leeren kennen, om zich te kunnen

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 13