NI „MD HUISDUINEN" Dl JSIROOP Helders Warenhuis Fa. ZOETELIEF Jenever Crtt^yetUTT) AKKER's Serviezen Bioscoopnieuws Waar gaan we heen Feestelijke bijeenkomsten, Herinneringsavonden, Grote Vergaderingen, Bruiloften - Partijen tegen: Hoest Griep, Bronchitis, Asthma Ir lÏÏÏ!? KRENTENBROOD p o is KRENTENBROOD van KRIQÉE Het Russisch Nationaal Koor „Boyar"* „De Voddenraper" van Parijs" Rialto-theater* Het geheim der verrassende werking yan Abdijsiroop berust voor een groot deel op de vele daarin verwerkte „genees kruiden", waarvan de bijzondere genezende eigenschappen reeds in de oudheid aan enkele „ingewijden bekend waren. Tivoli-theaten Autobotsing op het Koningsplein Burgerlijke Stand van Den Helder KEIZERSTRAAT 75 den helder Tegen de oude prijzen Wij zijn goedkooper! Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Licht op voor alle voertuigen COR KRIGEE, v. Galenstr. 71. Tel. 393. Gebruikt hiervoor de geriefelijke zalen van de Goede consumptie voor matige prijzen. Centrale verwarming, prima keuken. Geen Zaalhuur Vraagt inlichtingen in het Badhotel - Telefoon 263 - Concert zonder auditorium. Het heeft geen zin te ontkennen, dat het concert, gisteravond in „Casino", ge geven' door het Russische koor „Boyar" onder leiding van dirigent Eugen Swer- koff, uit een oogpunt van publieke be langstelling een volkomen mislukking ge worden is. Er waren, als we juist geteld hebben, een 55-tal personen, (inclusief de vrij- kaartbezitters), zoodat men-zich wel zal kunnen voorstellen, dat de stemming in de zaal om en nabij het nulpunt schom melde. Vooral in den aanvang. Het lijkt ons overbodig hiervoor rede nen te zoeken. Het zullen er wel verschei dene geweest zijn, doch voor de zangers en zangeressen was het een pijnlijke er varing. Temeer, daar men vóór het voetlicht, on danks deze teleurstelling, trachtte de leege zaal en de aanvankelijke gereser veerdheid te vergeten. Het is niet voor de eerste maal, dat Den Helder een Russisch koor beluisterd heeft. In den loop der jaren mochten wij hier hooren zoowel de Don-, Terek- als Oeralkozakken- kooren, zoodat het mogelijk was vergelijkin gen te maken. Hoewel wij niet willen zeggen, dat „Boyar" béter is dan de hiervoor genoemde bereikt Swerkoff met zijn menschen eveneens een resultaat, dat men eervol mag noemen, of schoon uit den aard der zaak de factor der volkomen ontbrekende belangstelling aan het geheel geen goed deed. Het programma was onderverdeeld in een 3-tal genres. Ten eerste waren daar eenige oud-Russische Kerkgezangen, vervolgens Rus sische liederen en volksmelodieën en ten slotte Russische zigeunerliederen. Wat de eersten betreft, het viel aanvanke lijk niet mee zich boven het sfeerlooze van de zaal te verheffen en het geheel klonk wat dun wat ijl. Spoedig overwon men evenwel deze niet direct funeste onvolkomenheden en waren de weinigen in staat een koor te be luisteren, dat, we zouden haast zeggen, op de klassieke wijze het Russische lied bracht. Het ensemble, bestaande uit 10 dames en 12 hee- ren, allen gestoken in, naar men beweert, na tionaal habijt, beschikt over diverse opvallend sterke krachten. En dan willen wij speciaal noemen de buitengewoon diepe bassen, een paar glasheldere tenoren en de sopraan- en altsoliste, die op zulk een bijzondere wijze bij droegen tot het succes van het geheel. BAKKER KON ZIJN ZIJN DEEG NIET KNEDEN. Stijve armen door rheumatiek. Nu weer gezond als een visch. „Ik had rheumatiek, zoo erg als het maar kon. De gewrichten in mijn armen, beenen, handen en voeten waren verstijfd. Ik kon nauwelijks loopen, en als ik een paar minuten had gezeten, werd het een heele toer om weer overeind te komen. Ik ben bakker van beroep, dus U begrijpt wel, dat ik al mijn kracht noodig heb om deeg te kneden. Mijn handen waren echter zóó machteloos, dat ik mij bezorgd begon af te vragen of ik nog wel ooit zou kunnen werken. Ik probeerde verscheidene middelen, maar tevergeefs. Na een flacon Kruschen Salts ging ik mij een beetje beter voelen. Ik verbruikte nog twee flacons, en ik moet bekennen, dat ik weer plezier in mijn werk heb. Geen pijn of last meer, dank zij Kruschen Salts. Ik kan het niet genoeg roemen, want ik voel mij weer zoo gezond als een visch". A. T. H. te K. Indien Uw afvoerorganen op de juiste wijze tot betere natuurlijke werking worden aange spoord, voorkomt U ophooping in Uw lichaam van afvalstoffen, zooals het urinezuur, dat maar al te dikwijls de oorzaak is van rheuma tiek, ischias, spit e.d. Kruschen Salts bevat zouten, die zorgen voor een afdoende verwijde ring van afvalstoffen, doordat zij Uw afvoer organen, ingewanden, lever en nieren, aan sporen tot krachtiger werking. Zoodra Uw bloed zuiver is geworden, zullen de rheu- matische pijnen verminderen om tenslotte geheel weg te blijven. Probeer het eens. U hebt Uw geluk in eigen handen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maatschap pij, Amsterdam, voorkomt. .(Adv.) Het is een genot dit zingen aan te hooren. Het zingen, dat van waarlijk orkestraal ge halte wordt en waarbij men meermalen iets gaat begrijpen van die merkwaardige Rus sische psyché, samengesteld eenerzijds uit een diepe melancholie, anderzijds uit een opval lende spontaniteit. Daar waren prachtige gebeden, waarin het stemmen-materiaal volop gelegenheid kreeg te demonstreeren waartoe het in staat was, en het geheel kenmerkte zich door een ex pressie en een gevoel voor den inhoud van het gezongene, die dit koor, in zijn goede momen ten, zeer zeker op gelijk niveau stelt als de andere vermaarde ensembles. Bij de volksliederen waren eenige zeer be kende, o.a. het „Afscheid van de Wolga", het magnifieke „Avondklokken" (waarvan wij de bewerking evenwel niet bijzonder gelukkig konden noemen), en „Nachtegaal", een buiten gewoon delicaat lied, dat voortreffelijk ver tolkt werd, met name door de sopraan soliste. Na de pauze kwamen de zigeunerliederen, welke tot het dankbaarste repertoire van deze koren behooren. Speciaal hiervan ver melden wij „Twee Gitaren", dat een ware ovatie bij de aanwezigen ontlokte. En dat zeer terecht. Bij een terugblik op het geheel kunnen wij verklaren, dat hier gezongen is op een wijze, die voor het koor „Boyar" alleszins eervol is. De vlekjes, die soms aart te wijzen waren kan men goeddeels schuiven op rekening van een nagenoeg leege concertzaal. We veronderstel len, dat men weet, dat het vrijwel onmoge lijk is in een dergelijke omgeving, het uiterste te geven. We willen besluiten met er onzen spijt over uit te drukken, dat niet meerderen „Boyar" d i e belangstelling geschonken hebben, welke dit koor rechtens toekomt. Men heeft daardoor de gelegenheid laten voorbijgaan iets van dien zeer merkwaardigen Russischen zang, waarin zich soms de ziel van dit wondere volk manifesteert, te door gronden. Hetgeen men alleen maar kan betreuren. Morgenavond gaat in „Casino" een opvoe ring van het bekende volksstuk „De Vodden raper van Parijs". Voor bijzonderheden zie men de annonce in dit blad. Werner Krauss als Napoleon. Het is een bekend feit, dat groote mannen zich gaarne een oordeel aanmatigen over een groote of grootere mannen; in dit opzicht zijn zij als alle stervelingen op dit ondermaansche... Een andere gewoonte is, oni zich te verdiepen in een studie over grootheden uit het verleden. Mussolini is zoo'n grootheid; hij zag kans om in zijn druk bezet leven, in samenwerking met een landgenoot, een boek te schrijven over nie mand minder dan over Napoleon. Of dit boek een succes was (is), laten wij hier in het mid den, feit is, dat de Italiaansche filmindustrie en meer in het bijzonder de Italiaansche regis seur Quovachino Forranzo het boek aangreep om het als scenario te doen dienen voor een film welke een episode, en wel de meest tragi sche uit het leven van den grooten „empereur", zou uitbeelden. „Van Elba tot St. Helena", welk een tragiek hield die periode voor den grooten Corsicaan in Het is niet de eerste maal, dat de film industrie zich op dit grootsche gegeven gewor pen heeft en niet geheel zonder succes. Het is dan ook een vrij groot risico, dat de Italiaan sche producers namen om hun kapitaal in een overbekend chapiter te steken. Dat zij het toch gedaan hebben, is een bewijs, dat zjj zich van te voren overtuigd hielden van het succes, dat de film in eigen land zou hebben. Doch ook daarbuiten is het hard meegeval len; het is alsof de gemiddelde Europeaan als door magische krachten getrokken wordt naar een uitbeelding van de groote figuur, wier ideaal het eenmaal was, geheel Europa in één groot Rijk te vereenigen om het een permanen ten vrede te schenken. Overal waar de film ge weest is, beleefde zij succes en werd geprolon geerd en dat zal ook wel de reden geweest zijn, dat zij niet eerder in Den Helder kon komen. In meerdere opzichten vinden we deze Napo leon-film inderdaad een document. Zij laat ons toch een blik werpen in die schokkende eerste decennia van de 19e eeuw. Zij roept ons figuren in de herinnering terug als die van vorst Met- ternich, van Talleyrand, Lodewijk XVIII, Fouché, Blücher, Wellington, figuren die heden ten dage nog tot ons spreken als waren zij van personen, wier gelijken wjj niet kennen en niet meer zullen belevenEen euvel is, dat hier en daar wat vrijmoedig met de historie, zooals zij in die jaren gegroeid is, omgesprongen werd. Maar een verdienste is het daarentegen weer, dat zij de meest sprekende momenten uit die periode scherp en suggestief naar voren brengt. Trouwens de geheele film is zeker onderhou dend en dat wel vooral doordat het geheel zich om één figuur groepeert: om die van Napoleon. Deze wordt gespeeld door Werner Krauss en hij doet het goed, meermalen uitstekend. Hier zien we den ontwerper van geniale plans- de campagne, daar den liefhebbenden vader; hier fier zijn stem verheffend op het slagveld, daar moede het hoofd neerleggend op den schouder van de moeder, die de roeping van haar zoon zoo goed begreep... Och, niet altijd was de Napoleon-creatie van Krauss even aan nemelijk, maar in haar geheel bezien kan toch van een zeer goede prestatie zijnerzijds ge sproken worden. Mede dank z(j de dikwijls meesterlijke regie, die tgt in bijzonderheden tijd en omgeving ver zorgde, werd hier een stuk Napoleon-geschie- Heeft U onze HONING TAAI-TAAI al eens geprobeerd per pond f 0.25! COR KRIGEE v. Galenstraat 71. De voornaamste uit het 20-tal kruiden zijn: Drosera rotundifolia, Herba Althaeae, Aconitum napellus, Juglans Tegia, Herba Serpylli, Herba Maté, Herba Marubii, Herba Meliloti. Deze kruiden bevatten tegen aandoeningen van de ademhalingsorganen genees krachtige stoffen in hun natuurlijke samenstelling, waardoor zij gemakke lijk door het lichaam kunnen worden opgenomen. Hun werking is snel en veelzijdig. Zij schaden het gestel niet, daar ze geen sporen in het lichaam achter laten, in tegenstelling met de z.g. nieuwere „chemische" middelen. De schitterende werking yan deze kruiden-siroop, die Abdijsiroop is, wordt thans nog krachtig versterkt, nu Apotheker Dumont op bijzondere wijze daaraan heeft toegevoegd de krachtig „hoest-bedwingende" stoft „codeïne", zonder dat de natuurlijke werking der kruiden wordt vermin derd. Integendeel, doordeze gelukkige combinatie wordt zij nog doeltreffen der. 'n Betere samenstelling tegen aan doeningen der ademhalings-organen, de ondervinding zal het U bewijzen, is ondenkbaar. Grijp dus vol vertrouwen naar ,,'s werelds béste hoest-siroop"1 UBDIJSIROOP ■rr'.-.-f, 'fcoQ denis op celluloid geschreven, waarvan ook vele stadgenooten zullen genieten. Het programma wordt gecompleteerd door een Lllian-Harvey-film uit haar Hollywood- periode. De Italiaan Tulllo Carminati is haar tegenspeler in een rolprent, die niets met het dagelijksche leven gewoon heeft, doch die de toeschouwers doet meeleven in de sprookjesach tige omgeving, waarin Lilian en Tullio als Kay resp. als Mick elkaar ln liefde vinden. „Grootmoedertje". Eén van de twee hoofdfilms, die dezer dagen in de Tivoli draaien, is getiteld „De Jacht naar de Millioenen". O, een sensatie film denkt men direct bij het lezen van dezen titel. En inderdaad, deze titel suggereert, dat men hier met een sensatiefilm te doen heeft, in optima forma. Nu moeten we beginnen met te vertellen, dat deze rolprent destijds in het land van den dollar uitgebracht werd onder den naam „Three kids and a queen" (Drie jongens en een koningin) en dat zij in vele steden van ons land draaide onder den titel „Grootmoedertje". Welnu, veelal leggen nuchtere Hollanders, het glansrijk af tegen onze broeders van overzee op het gebied van „titels-verzinnen", maar we moeten bekennen, dat „Grootmoedertje' 'veel raker het gegeven in deze film kenmerkt dan de titels die we hierboven neerschreven. „Grootmoedertje"... we weten wel, dat een theater-exploitant niet gauw naar een aan kondiging als deze grijpt (zie de heer van Twisk) maar hij zal het ons niet euvel duiden als wij het hier wél doen. Wij worden daartoe verleid omdat wij in deze film zien het werk van Mary Robson en van haar alleen. De 70-jarige Mary Robson is sinds het verscheiden van de onvergetelijke Mary Dressler de eenige in Hollywood, die de charmante „grand old lady' kan spelen. En dat doet zij hier op een wijze, zoo fijntjes en daarbij zoo volkomen persoonlijk, dat wij niet aarzelen haar als de evenknie van Dress ler te signaleeren. Maar hoe komt mijnheer van Twisk dan aan die jacht en aan die millioenen, zoo zal men vragen? Dat zullen wij u vertellen. Mary Robson speelt de rijke oude dame, op wier millioenen haar familie en een gangstersbende zeer gesteld zijn. Tijdens een rijtoer verongelukt het rijtuig, waarin Mary Jane Baxter gezeten is en door dit toeval komt zjj in een eenvoudig barbiers gezin terecht, dat een zenuwachtige vader (Henry Armetta), een drietal jongens (ge speeld door Billy Burrud, Frankie Darro en William Benedict) en een aardige dochter (Charlotte Henry) telt. De liefde, die de oude vrouw hier vindt en ondervindt doen haar de eenvoudigheid van de omgeving vergeten en hier slijt zij de gelukkigste dagen van haar leven. Maar de .jacht" gaat voort en de oude dame valt tenslotte in de handen van de gan- stersgroep. De film wordt nu spannend, want het zijn de drie jongens en dan in het bij zonder „Blackie" die hun „Oma" gaan be vrijden. Dat lukt na heel wat strijd^ nadat tientallen pistolen en revolvers leeggeschoten zijn en nadat „Oma"... in de dickey-seat van een door revolverschoten vervolgde auto den dans ontsprongen is... Mede door dë wijze, waarop dit filmproduct tot in detail verzorgd werd( we noemen in dit verband met eere den naam van regisseur Edward Ludwig) werd een geheel verkregen, dat als amusement zeer zeker voldoet. Gisteravond, ongeveer half zes, heeft op het Koningsplein een niet ernstige autobotsing plaats gehad. Van de richting Postbrug kwam een taxi aangereden, welke de Koning straat in wilde gaan. Te zelfder tijd arri veerde nabij de vluchtheuvel, welke daar is, een vrachtauto, welke van den Polderweg kwam. Vermoedelijk door dat de taxi geen voorrang verleende aan den vrachtwagen, die van rechts kwam, kwamen de auto's met el kaar in botsing. Het liep gelukkig goed af, want de schade beperkte zich tot een finaal ingedrukten bumper van de taxi. Het kostte eenige moeite de beschadigde taxi aan den kant van den weg te plaatsen, doch onder veel belangstelling gelukte het toch. Zoo goed er zoo kwaad als het ging werd de bumper hier wat gefatsoene--d, waarna de chauffeur naar zijn garage kon rijden. van 13 Nov. 1936. BEVALLENJ. L. HoomansSlager d C. E. Vrijvogel—Smit, d.; J. P. van Amers foort—Dito, d. GETROUWD: J. Geus en K. H. Zwerver S. van Berkum en A. M. Boendermaker. ONDERTROUWD: E. A. F. Graaf van Bij- landt en A. M. W. Bondam. Wintertijd. Zon Nov. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 15 7.22 16.06 7.30 19.55 1.30 13.50 M 16 7.24 16.05 8.05 20.20 2.10 14.20 D 17 7.26 16.03 8.40 20.45 2.40 14.45 W 18 7.28 16.02 9.15 21.15 3.15 15.10 D 19 7.30 16.01 9.50 21.45 3.50 15.40 V 20 7.31 16.00 10.30 22.20 4.25 16.10 z 21 7.33 15.59 11.10 23.00 5.05 16.55 Zaterdag 14 Nov16.38 Zondag 1516.86 Natuurhistorisch Museum. Elke weekt Woensdag nam. van 35 u. en van 8—10 u. en Zaterdag nam. van 36 u., alsmede op den eersten Zondag van elke maand nam. van 35 u. Zaterdag 11, November. Casino, 8.15 u. Cabaretavond „Harmonie". Algem. Mïl. Tehuis, Spoorstraat. Feestelijke jaarvergadering Luth. Meisjesvereeniging. Koe gras. Bazar Chr. Jonge Mannenvereeni- ging „Volg Mij". Musis Sacrum. Feestelijke vergadering van den Bond van Oud-Onderofficieren. Café ,frins Hendrik", Julianadorp, 4 u. Fancy-fair Chr. Jongemannenvereeniging. Zondag 15 November. Musis Sacrum. Dansmiddag en -avond. Casino, 8.15 u. Tooneelvoorstelling „De Vod denraper van Parijs". Maandag 16 November. Casino, 8.15 u. Klein Kunstavond. Ensemble Theo Bouwmeester. Gebouw Hoogstraat 65, 8 u. Psychometri sche seance. Dinsdag n November. Musis Sacrum, 8.30 u. - Nederlandsche Reis- reemging. Voordrachtavond. Kerkgracht, 8.30 u. Conferentie "iet-katholieken. Onderwerp: „De Kath. Kerk eischt weinig". C nenkooV'? UitvoerinZ "Helders Man-

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6