I.V. ZEEUMIIHIIIEI Sport RHEUMATISCHE PIJNEN KWELDEN KLOOSTERBALSEM Texel Marineberichten DE WEEK: ZEEK AANNEMELIJKE VOORWAARDEN Voetbal Oe biedt hare gemeubileerde woningen op te huur aan. Vraagt geïll. prospectus alsmede nadere inlichtingen bij de directie Spoorstraat 41 of Huiduinen in het Badhotel (telefoon 263). Visscherij De vloot onvoldoende in kwantiteit* Het oordeel van gep. vice-admiraal Quant. Vetrokken personen Het huwelijk van Prinses Juliana. Het voetbalprogramma voor morgen Korfbal Athletiek OUDEN HEER VAN 60 JMR Dank zij den KLOOSTERBALSEM is hij nu weer kras en monter AKKER'S Boksen Wandelsport BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 7 t/m 13 November 1936. GEBORENArend, z. van J. Witvliet en R. poeper; Hendrik Jan, z. van A. Boon en I. de Jong; Jacob, z. van C. Bremer en J. Vlaming; johanna Cornelia, d. van J. de Ridder en W. Vink. POLITIE. Gevonden: 1 bril in étui, 1 ceintuur. DE A.V.R.O.-AVOND, Daar de kosten om naar Texel te komen voor het Kovacs Lajos-orchest te hoog zouden worden, heeft de A.V.R.O. besloten in Januari j.s. hier een Kleinkunstavond te organlseeren. (|WU komen dan", bericht de directeur van de jV.V.R-O. aan den secretaris van het A.V.R.O.- actie-comité alhier, „met de A.V.R.O.-film van de studio, met Koos Koen, en we zullen gaarne overwegen, voor zoover dit met de microfoon-programma's in overeenstemming is te brengen, ook met Pierre Palla en Boris Lensky nara Den Burg te komen". PREDIKBEURTEN. Zondag 15 November 1936. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u. Ds. Visser. Oost erend, v.m. 10 u. Ds. A. W. Kok. De Waal, v.m. 10 u. Ds. v. t. Hooft. Den Hoorn, v.m. 10 u. Ds. Moen. De Cocksdorp, v.m. 10 u. Ds. Salm. Zuid-Eierland, n.m. 3 u. Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u. Ds. Scholte. De Koog, n.m. 7.30 Ds. v. t. Hooft. Doopsgezinde Gemeente. Pen Burgv.m. 10 u. Dr. Vis. Geref. Kerk. Pen Burg (Gebouw Fanfare), v.m. 10 u. Cand. Wouda. Pen Burg (Gebouw Fanfare), n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend, sum. 3 u, Cand. Wouda. Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Ds. Kok. Zendingspreek. OUDESCHILD, 13 November. Aanvoer 13 November: 189 kg ongezouten garnalen en 496 kg gezouten garnalen, per kg 15 cent. 1100 kg wulken per kg 1719 cent. De tongprijs had Vrijdag aan de IJmuider markt eenige neiging tot stijging. Was deze een paar dagen geleden gedaald tot ten hoog ste 1, nu kwam die weer tot 1.20, hetgeen nog wel niet zeer hoog genoemd kan worden, maar toch bevredigender is. Ook de andere vischprijzen toonden wat stijging, hetgeen zeker kan worden toege schreven aan den weinigen aanvoer van visch op dien dag. Te IJmuiden verkeert men in een zekere spanning ten opzichte van den inslag door de regeering van distributievisch. Ofschoon er allerlei geruchten loopende zijn hoe de hou ding zal zijn, is er geen enkel teeken, dat een bepaalde conclusie te dien opzichte mag worden getrokken. Dat men niet bijzonder tevreden is, dat de handel hierbij niet is ingeschakeld, staat ech ter vast, zoodat daarvan zij het in stil- zwijgenden vorm wel iets zal blijken, mag wel worden aangenomen. De storm, die ook twee onzer loggers heeft ten onder doen gaan, heeft ook zes Deensche kotters vernietigd. Deze worden althans nog vermist en wrakstukken van een paar dezer vermiste schepen zijn op de Jutlandsche kust aangespoeld. Het zou kunnen zijn, dat er ook hier enkele overblijfselen aandrijven, waarom we even de letterteekens en nummers vermelden. Het zijn; E 100; E 110; E 530; E 86; E 113; FN 55. Met de najaarsharing wil het nog niet bij zonder. De vangsten zijn klein, de prijzen daarentegen flink hoog. Maar dit is het ge wone verschijnsel. De soort haring is een buitengewone delicatesse, zoodat er steeds, ondanks den prijs, nog wel een categorie af nemers voor is te vinden. Spiering wordt te Wieringen in aardige hoeveelheden aangevoerd en de prijs is niet onvoordeelig. Dat het ongestadige weer belemmerend Werkt op de garnalenvisscherij, moge blijken hit de prijzen, die aan den vischafslag worden besteed voor levende garnalen. Vrijdag was de noteering per lit van 15 kilo van 2.50 tot i 3.75. Inderdaad zeer hooge prijzen, die voor Srootafname voor de bevolking te duur zijn. Als ge 's avonds wilt verpozen. En ge zoekt gezelligheid, Drinkt dan dat koele Amstel, Het bier van qualiteit. Dat edele blonde gerste Staat in „De Toelast" voor U klaar. Ge drinkt er ook een borrel En vindt Uw vrienden daar. (Adv.) Luit. ter zee der 2e kl. J. A. F. H. Douw van der Krap, aangewezen voor den dienst in Oost-Indië, is 11 dezer met het m.s. Johan van Oldenbarnevelt daarheen vertrokken. Luit. ter zee der 2e kl. J. van Haga, die 16 dezer wordt geplaatst te Rotterdam, zal belast worden met het houden van toezicht bij den aanbouw van een mijnveger aan de fabriek van P. Smit Jr. Overplaatsingen. Serg.-mach. W. Rensen, 5 Dec. van O.Z.D. naar Nautius ;maj.-mach. G. M. Blok, 11 Nov. van De Kuyter naar W'sch. W'oord; id. J. Doezie, ld, van W's. W'oord naar De Ruyter; Sergt.-maj. der mars. J. Brugts, 15 Dec. van afd. Marns. K'dam naar kaz. W'oord;id. S. Faber, 1 Dec. van id. naar Kon. Inst.; Maj. mach. D. Plooi) 15 Déc. van W's. W'oord naar afd. Marns K'dam; Sergt.-mach. M. Bisschop, 6 Nov. van J. v. Brakel naar W's. W'oord. Korp.-konst. P. Sohier, 20 Nov. van W'sch. W'oord naar Friso; id. J. B. Stijger, 13 Nov. van Friso naar W's Vliss.; korp.-mach. R. G, Snijders, 15 Dec. van W's. W'oord naar afd. Mars. K'dam; id. J. B. Bomer, 15 Dec. van W's. Vliss. naar afd. Marns. R'dam; korp.- ziekenv. H. J G. v. d. Berg, 14 Nov, van kaz. W'oord naar hospitaal; korp.-mach, C. Minne, breuker, 13 Nov. van Hydra naar W's. Vliss.; jd. P. v. Belzen, 13 Nov. van W's. Vliss. naar Hydra;kwartierm. J. Borg, 9 Nov. van W'sch. W'oordr naar De Kooy; korp.-mach G. G. F. Hellendoorn van J. v. Brakel naar Van Speijk, 6 Nov. (bevolen overpl. ingetr.). Stoker 3e kl. P. v. d. Kreeke van Wacht schip Willemsoord naar Z 7, 12 Nov. '36. Marinier der le kl. T. J. M. Arens van Wachtschip Willemsoord naar Afd. Marns. Kotterdam, 16 Nov. '36. Matroos der le kl. W. Taekema van R.D. A'dam naar De Kuyter, 9 Nov. '36. Matroos der le kl. H. J. de Visser van De Kuyter naar Wachtschip Willemsoord, 10 Nov. '36. Matroos der le kl. J. Philips van Wacht schip Willemsoord n. J. v. Brakel, 9 Nov. '36. Matroos der le kl. M. Boekhout van Wacht, sohip Willemsoord n. J. v. Brakel, 23 Nov. '36. Stoker der le kl. L. Minneboo van Z 7; da tum overplaatsing naar de Mar. kaz. te A'dam van 7 Nov. '36 gewijzigd in 14 Nov. '36 Stoker der le kl. G. Langhenkel van Kaz. A'dam, alsvoren naar Hr. Ms. Z 7. Bevordering. Leerlingen-geschutmaker P. J. Het) blok, J C. Borst, A. H. Snijder, W. A. jongepier, 15 üctober 1936 tot korporaal-geschutmaker. Matroos der le kl. J. van Bilderbeek 1 Nov. 1936 tot koksmaat. Marinier der le kl. J. K. Bokma 1 Nov. 1936 tot schrijversmaat. Marinier der le kl. C. J. Hazenberg 1 Nov. 1936 tot koksmaat. Pijper der 2e kl. H. Hilderink 1 Nov. 1936 tot pijper der le kl. Stoker der 3e kl. H. M. Tuurenhout 1 Nov. 1936 tot stoker der 2e kl. Matrozen der 3e kl. H. Suurbier, A. v. d. Stok, A. de Kan 4 Nov. 1936 tot matroos der 2e kl. Met ontslag uit den zeedienst. Korporaal-telegrafist J. van der Schaaf, 6 Nov. 1936. Leerl. o.o.-vlieger J. A. van Min, 6 Nov. '36. Adj.o.o. der marns. J Kroese, 10 Jan. 1937. Majoor-bottelier J. J. Mes, 1 Dec. 1936. Overleden In Oost-Indië. Korporaal-konstabel P. D. Baas, 5 Nov. '36. Aangenomen in den zeedienst. Stokers der 3e kl. G. Eindhoven en J. Pol- lie, 5 November 1936. In Nederland uit Oost-Indië teruggekeerd: Opperschipper T. P. A. M. Kabel, korpo raals-konstabel H. J. Erkens, G. Verwoert, korporaal-torpeaomaker J. J. Bol, serg.-vlieg- tmkr. (M) D. G. F. Bovendorp, korp.-vlieg- tmkr. (H) C. Noot, adj.o.o.machinist A. M. Havers, korporaal-schrijver C. J. Wassenaar, 2 Nov. 1936 per m.s. „Dempo" uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd. Bevordering. Met 1 September 1936: Korp.-timmerman W. Moljjn tot serg.-tim- merman. Met 1 October 1936: Stoker-olieman L. P. Prins tot korporaal machinist. Serg.-bottelier J. W. Roomer tot majoor bottelier. Met 1 November 1936: Kwartiermeester J. J. Noordink tot boots man. Korp.-vliegtmr. (B) C. Jongh tot serg.- vliegtmr. (B). Met 16 November 1936. Serg.-machinist R. K. v. der Sluis tot ma joor-machinist. Korp.-machinist C. G. F. Hellendoorn tot serg.-machinist. Met 20 November 1936: Majoor-machinist H. Bakker tot adjudant onderofficier-machinist. Serg.-machinist J. H. de Rooij tot majoor machinist. Bevorderingen in Oost-Indië. 1 Mei 1936: Seinersmaats A. A. de Voogd van der Straa- ten en H. Ueritsen tot korporaal-telegrafist. 1 Juni 1936: Stoker 3e kl. J. de Jong tot stoker 2e kl. Mariniers 2e kl. M. Staal en J. Buijs tot marinier le kl. 1 Augustus 1936: Matrozen 2e kl. B. v. Harten, J. C. Vos en p. v. d. Toorren tot matroos fe kl. Matroos 3e kl. J. P. T. Knollaert tot ma troos 2e kl. Stokers le kl. J. J. v. d. Meijden en B. H. Teiderman tot stoker-olieman. Stokers 3e kl. J. L. J. Berg, P. Brinkman en G. Slob tot stoker 2e kl. Serg.-macht. C. H. Llesker. Aangewezen om den 9en Dec. 1936 met het m.s. Slamat naar Oost-Indië te worden uitgezonden. Seinersmaat P. J. Radder. Aanwijzing om 18 Nov. 1936 per m.s. Dempo naar O.-lndië te worden uitgezonden ingetrokken. In den Dierentuin te 's-Gravenhage is gis terenavond het tweedaagsche congres van het Verbond voor Nationaal Herstel geopend door den voorzitter, gep. luitenant-generaal H. N. A. Swart. Deze noemde als aanleiding voor het hou den van dit congres o.m. de wenschelijkheid nog eens te wijzen op de groeiende ongerust heid in Nederland en in de overzeesche ge westen, dat nog steeds niet door de regeering alles is gedaan, of aangekondigd, opdat onze weermacht in alle opzichten in staat zal zijn bij een oorlog of conflict, in Europa of in Oost-Azië, niet alleen onze neutraliteit te handhaven, maar ook met eenige kans op succes onze onafhankelijkheid te verdedigen. O.m. werd het woord gevoerd door gep. vice- admiraal Quant, over het onderwerp: De mari tieme defensie". Spr. wees er op, dat er geen land is, dat zoo weinig aan zijn defensie per hoofd der bevol king uitgeeft als Nederland. Het is alsof in ons land alle aandacht gecon centreerd is op de binnenlandsche moeilijk heden, die niet grooter zijn dan elders, en men de buitenlandsche gevaren, die, ook met het oog op Azië wèl grooter zijn, niet wil zien. Hier tegen dient, volgens spr., met klem gewaar schuwd te worden. Wij zullen, aldus spr., niet alleen verstandiger doen, doch wij hebben ook den plicht, zoowel als lid van den Volkenbond, als uit een moreel oogpunt tegenover de in- heemsche bevolking in Indië, te zorgen, dat wij in eerste instantie zelf gedaan hebben wat mogelijk was. De Japansche vloot heeft met de moeilijk heden in Mantsjoekwo of elders in China maar weinig uit te staan; de kosten aan die vloot besteed zijn enorm groot, en de drang bij deze militaire groep om ook een aandeel te hebben in de uitbreiding van hun land doet zich telken male naar buiten blijken. De industrieele pene tratie zoozeer merkbaar in onze koloniën voelt zich krachtig, gesteund door een sterke vloot, en de toon, die reeds meermalen bij handelsovereenkomsten van Japansche zijde wordt aangeslagen, spreekt boekdeelen. Wij hebben nu in plaats van een civielen, een militairen buurman gekregen en zullen nog meer dan in de laatste tijden incidenten als reeds ettelijke malen met Japansche visschers zijn voorgekomen, moeten trachten te vermijden door tijdig machtsvertoon. Volgens spr. zou men in Indië moeten kun nen beschikken over een eskader van 3 krui sers, 8 jagers en 18 onderzeebooten, benevens in Nederland een eskader van twee leaders (type Tromp), 4 jagers en 4 onderzeebooten in dienst. Verder moet men in Indië beschik ken over 72 groote watervliegtuigen en plaat selijke defensiemiddelen, als mijnenleggers, torpedobooten en ander' klein materiaal. In Nederland moet de mtjnendienst zoo danig worden verzorgd, dat de verschillende zeegaten binnen 48 uur door mijnen versperd kunnen worden. Daar de mijnenversperringen in de zeegaten tegen opruiming door den vijand verdedigd moeten worden door gepantserde vaartuigen met middelbaar geschut, is de spoedige aan bouw van bewakingsvaartuigen mede urgent. Ten slotte merkte spr. op, dat daar op het oogenblik ongeveer 35 millioen gulden achter stand bestaat, in aanbouw voor materiaal van het plan 1930 en speciaal dit jaar de aanbouw een gevoeligen knak heeft gekregen, hij hier over niet verder behoefde uit te weiden, om tot de conclusie te mogen komen, gelijk alle bevoegde marine-autoriteiten dan ook doen, dat de weermacht ter zee helaas zéér onvol doende is verzorgd en dat dringend ingrijpen geboden is, wil men niet voor ernstiger ge volgen komen te staan. J. Kooger, N.H., opzichter Heide-Mij., naar Arnhem, St. Peterlaan 97. B. Muntendam, geen, onderwijzer, naar Groningen, Verlengde Heerenweg 92, E. H. Menses en gezin., geen, naar Gronin gen, Koolstraat 18na. G. G. Gerdingh en gezin, geen, naar Apel doorn, Ritbroekstraat 71. H. M. C. BaarsVersteeg, geen, en z., N.H., haar Dordrecht, Mauritsstraat 28 rood. Sjjtske Bannink, naar Deventer, Schuren- straat 6. T. Elzinga, Ger. K., dienstbode, naar Anna Paulowna, Nieuweweg 43. 0 Gretha A. J. Langerijs, geen, naar 's-Gra venhage, Zeestraat 65 C. C. H. Liesker en gezin, R.K., sergeant machinist, naar Soerabaja. L. H. Polak en gezin, geen, bootsman, naar Soerabaja. A. L. Stevanvan Oije, N.H. en kinderen, geen, naar Haarlem, Nieuwe Kruisstraat 18. P. de Wit, N.H., los-werkman, en echtgen., geen, naar Amsterdam, Kleine Kattenburger straat 95 II. P. J. BravenboerBoon en d., N.H., naar Oostvoorne, Achterweg 76. Cornelia M. G. Karhof, R.K., naar Koedijk, Hoornsche weg. G. J. Lak, Ger. K., uitvoerder b. d. wegen bouw, en echtgen., N.H., naar Haarlemmer meer, Abbenes, Hoofdvaart (wegenbouw). Wed. M. Boodenvan Daalen, N.H., naar Amsterdam, Kerkstraat 30 II. C. Poortvliet, Ger. K., ijzervlechter, en echtgen., R.K., en zoontje, Ger. K., naar Nieuwe-Niedorp, Wlnkelerweg. J. Spin, geen, ijzervlechter, naar Nieuwe Niedorp, Winkelerweg. J. de Vries en gezin, N.H., sergeant-mach., naar Soerabaja. R. T. Luijckx en gezin., R.K., leeraar R.H.B.S., naar Tilburg, Julianapark 75. C. Rietveld, R.K., huishoudster, naar Til burg, Julianapark 75. Delegaties der Inlandsche zelf besturen op Java naar Nederland. De volgende delegaties der Inlandsche zelf besturen op Java zullen naar Nederland komen ter bijwoning van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard: Z.H. Pangeran Adipati Ario Mangkoe Nego- ro VII, hoofd van het Mangkoenegorosche huis te Soerakarta, kolonel, commandant van het Mangkoenegorosche legioen, adjudant i.b.d. van H. M. de Koningin (vergezeld van zijn secreta ris R. M. Noto Soeroto), Ratoe Timoer (zuster van den Sultan van Jogjakarta), gemalin van Zijne Hoogheid. Raden Adjeng Siti Noeroel Koesoemoward- hani, dochter van Zjjne hoogheid en Ratoe Timoer. Delegratie van Z. V. H. den Soesoehoenan van Soerakarta: Rangeran Harjo Soerjohamid- jojo, zoon van Z. V. H., met echtgenoote (doch ter van den vroegeren rijksbestuurder van Jogjakarta). Delegatie van Z.H. den sultan van Jogja karta: Ratoe Rembajoen, oudste dochter van Zijne Hoogheid, Bangeran Hario Pakoeningrat, echtgenoot van Ratoe Pembajoen, Pangeran Hario Poeroebojo, zoon van Zijne Hoogheid, kapitein bij den generalen staf van het K.N.I.L. Delegatie van Z.H. den Pakoe Alam (hoofd van het Pakoe-Alamsche huis) te Jdgjakarta: Pangeran Hario Praboe Soerjodilogo, zoon van Zijne Hoogheid, kapitein bij den generalen staf van het K.N.I.L. P. A. A. Mangkoe Negoro c.s. is met de dele gatie van den sultan van Jogjakarta van Bata via vertrokken op 11 November j.1., terwijl de deputaties van den Soesoehoenan en den Pakoe Alam op 2 December a.s. per „Christ. Huygens" zullen vertrekken. Wij zien in de „Sportkroniek", dat de vol gende wijzigingen in het voetbalprogramma aangebracht zijn. Ingeiascht werden: OVVO-Hilversum, West-FrisiaV elox, WFC IIAlcmaria II, Alcmaria III—WFC III, Hellevoetsluls—Olympia, TubantiaHeracles, EindhovenRoermond, BW-MW. Uitgesteld werden: HerculesVriendenschaar, N ACRoermond. SCHAGEN—HELDER n. Naar wij vernemen speelt Helder II mor genmiddag in Schagen vrienschappelijk tegen de 4e klasser van dien naam. ELTO-NIEUV0S. Zondag vangt Klto de tweede helft der com petitie aan met een thuiswedstrijd tegen ZKV11. De Eitoërs leden in Zaandam een 20 nederlaag. Een reden temeer om Zondag het beste beentje voor te zetten en geducht revanche te nemen. Wij vertrouwen er op, dat dit ook zal gebeuren en voorspellen een over winning voor Elto. Nu iets over den stand in deze af deeling. Aan den kop gaat, fier op hét kampioenschap afstevenend, Groen Geel, dat uit 6 wedstrijden de volledige winst wist te behalen. Is de strijd om de eerste plaats dan zoo goed als beslist, om de tweede en derde plaats zal wel een harden noot gekraakt worden tusschen Elto en De Wester, terwijl ook DTV en ZKV II nog lang niet uitgeschakeld zijn, Ook de strijd om de laatste plaats te ontgaan belooft zeer span nend te worden. De twee gegadigden hiervoor zijn Togo en Oosterpark II, die onderling één punt verschillen. Volledigheidshalve laten we hier den stand volgen. 3de kl. N.K.B. (Noord-Holland 3 11) Groen-Geel 6 6 0 0 12 338 De Wester 5 3 1 1 7 2511 Elto 5 2 2 1 5 16—13 DTV 3 5 2 2 1 5 16—34 ZKV 2 5 2 3 0 4 9—13 Togo 5 1 4 0 2 12—13 Oosterpark 2 5 0 4 1 1 8—24 VELDLOOPEN VAN DE M.S.V. ZEEMACHT Het ligt in de bedoeling van bovengenoemde Sportvereeniging een serie veldloopen te orga- niseeren. Deze tak van sport, die de laatste jaren zeer verwaarloosd is in onze omgeving, wil Zeemacht trachten tot grootere bekend heid te brengen. Om dit te bereiken worden 3 veldloopen uitgeschreven, waarvan de laat ste zaï vallen ln de feestweek, die gehouden wordt ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. De eerste van de serie wordt geioopen op een Zaterdagmiddag ln het laatst van No vember, bepaling van datum, tijd en parcours zullen nog nader worden bekend gemaakt. Het Bestuur der M.S.V. Zeemacht noopt, dat een massa inschrijvingen zullen worden ont vangen. Te dien einde is de inschrijving voor den eersten veldloop gratis en kan iedereen daaraan deelnemen, ledereen, die binnen een bepaalden tijd het parcours loopt en aan de gestelde voorwaarden voldoet, krijgt ter aan moediging een diploma of medaille. IN FEITEN EN FA NT ASIEËN De Eeuwige voddenraper. Onze tijd gaat door voor zakelijk en daar is ongetwijfeld veel van waar. Tenslotte zijn we toch allemaal zoo'n beetje kinderen van de stroomlijn-periode, van de snelheid-zucht en zien in de romantiek der vaderen alleen nog maar een onschuldig, doch verstorven amusement. Hoe gevaarlijk het evenwel is te gaan gene raliseeren, wordt weer eens ten duidelijkste gedemonstreerd door het feit, dat morgen avond in de Vreugden tempel aan den Kanaal- weg opgetreden wordt door een hoofdstedelijk gezelschap, waarin als eerste en laatste hoofd persoon gaat verschijnen De Voddenraper van Parijs en mèt hem de zijnen. Is het niet hoogst en hoogst merkwaardig, dat deze bejaarde knaap n u opstaat, en n u Vodden kan gaan rapen Want wij waan den de generatiën keukenmeiden en ouwe vrijsters reeds lang dood en ter ziele, die in hevige emotiën de belevenissen des Vodden rapers volgden. En weenden met Het Kind In De Voddenzak en den vuigaard verwensch- te, die het vele Kwaad stichtte. En die tranen voelden opwellen bij de gelukzalige hereeniging aan het einde, als alles weer kits komt en de deugd beloond wordt. Het is merkwaardig, maar men zal het zeker mooi vinden. Over de problematiek der menschelijke psyche gesproken Voorts zouden wij de aandacht willen ves tigen op den knaap, die dezer dagen een paar Maatschappelijk Hulpbetoon-ramen insloeg, en dat volgens stelling van het krantenbe richt: „teneinde de aandacht op zich te vesti gen." Ja, de aandacht op ons trachten te vesti gen. Dat doen we allemaal en wel zoo veel mogelijk. Het zijn alleen de manieren die min of meer verschillen. Deze in ieder geval lijkt ons niet de juiste. Of... zat er wat anders achter:...? was het soms een verkropte woede over één der 1000 crisis-maatregelen, was het wellicht een demonstratie van durf tegen vrienden die het ook „hoog" zat, zooals men dat noomt, of koesterde deze-man-van-den daad soms een haat tegen een der heeren, die achter de gordijntjes zitten te werken? Wie zal het zeggen. Tenslotte zijn de roerselen der menschelijke ziel zeer moeilijk te peilen en derhalve is het maar gelukkig dat ook de krantenman van deze dagen beschikt over zoogenaam "e passepartout-zinnen. Dat is een soort jc. nalistiel s confectie, waarachter men zonder bezwaar gevallen „uit het leven" van diver sen aard kan onderbrengen. Nietwaar... is er iets rekbaarders dan dat eene zinnetje: „Om de aandacht op zich te vestigen...?" „Tot mgn 50ste jaar mankeerde ik nooit iets, maar toen begonnen lievige rheu- matiek-aanvallen mgn leven te ver gallen. Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend van mijn leeftijd mij vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen hij had opgedaan met Kloos terbalsem. Nn ik r-elf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter gevoel als een knaap van 30 jaar, al hoop ik eerstdaags 60 jaar te worden." .7. Vr. te H. ORIGINEEL TER INZAG* „Geen goud zoo goed Onovertroffen bij brand-en snüwonden Ook ongeëvenaard als wrljfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 31 ct Potten: \S2Vs ct. en 1 04 HELDERSCHE BOKSERS LN INTERLANDWEDSTRIJD. Het Bestuur van de plaatselijke boksver- eeniging S.N.A. deelt ons mede, dat hun lid H. Brons a.s. Maandag 16 November uitkomt in het middengewicht in den interlandwed strijd tusschen Holland en België, georgani seerd door den Nederlandschen boksbond. Deze wedstrijd wordt gehouden in het ge bouw Bellevue te Amsterdam. Verschillende boksers, die deelnamen aan de Olympische Spelen, zullen hier uitkomen. W.S.V. „DE ZILVERMEEUW". Zondag a.s. zal te Bussum een 30 km af- standsmarsch worden geloopen, waaraan ook een groep van 20 personen van „De Zilver meeuw" mee zal doen. riet is de eerste keer, dat „De Zilvermeeuw" te Bussum vertegen woordigd zal zijn. Het parcours, dat den kant van Hilversum opgaat, ia zeer interessant. Wij wenschen de deelnemers (sters) veel succes toe in Bussum! Het vertrek ls bepaald op 7.15 uur v.m. vanaf Goudsbloemstraat. De reis zal per bus geaohieden.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7