CHELLINQER Sport Bioscoopnieuws Texel V isscherij Voetbal Boksen Korfbal ST. NICOLAAS GESCHENKEN ZEGER HOUTER'S BANKET Benoeming leeraren aan de Handelsavondschool Tivoli-theater. Rialto-thcatcn Nieuwe dansvloer Musis Sacrum, Uit het politierapport „Unit-post" Legerberichten Marineberichten P. B. SIEGERS, DIAMANT- GOUD ZILVERWERKEN HORLOGERIE Burgerlijke Stand van Den Helder VAN GALENSTRAAT 48 - TELEF. SOI. BIj ST. NICOLAASPRET NATUURLIJK hartelijke als verdiende woorden van dank gebracht door den voorzitter. Den eersten voor zijn Instudeering, de andere voor de ^huisvesting". Dit was het einde van het kunstzinnig ge pelte van den avond. Niet van de uitvoe- j-ing, want nadat de traditioneele verloting gehouden was en de taarten en taaipoppen verdeeld waren, verhuisde de Casino-band naar het tooneel, die nog eenige uren, middels Engelsche walsen, ragtimes en andere rhyth- mische delicatessen, de vele jonge voeten aan Jiet parket bond.- Wederom... als van ouds... Een uitvoering van Handelsschool—Kweek school, die nog wel eenigen tijd in de herin nering zal blijven. Zooals men weet heeft de Gemeenteraad besloten om, in afwachting van het toe te jcennen provinciaal subsidie, de Handelsdag en avondschool van de Algemeene Heldersche Winkeliersvereeniging, te rekenen met ingang van 1 September 1936, over te nemen. Thans dient nog te worden voorzien in een twee tal aan de Handelsavondschool bestaande va catures van leeraar. Na goedkeuring door den Minister van Onderwijs Kunsten en Weten schappen waren door het Bestuur van boven genoemde vereeniging in deze vacatures reeds tijdelijk aangesteld, resp. met ingang van 7 September 1936 en 9 November 1936, de hee- ren A. Kramer, hoofd der openbare lagere school no. 5, en J. P. Rebel, onderwijzer aan de Christelijke opleidingsschool alhier. B. en W. hebben geen bezwaren deze leera ren, voorloopig voor het cursusjaar 1936/37, aan de school verbonden te houden. Zij dra gen hen daarom ter benoeming voor, zulks met ingang van de hierboven genoemde data, en onder voorbehoud, dat het aangevraagde provinciale subsidie wordt toegekend. Voorts stellen B. en W. voor de benoe ming van den heer Van Meerten tot leeraar aan de Handelsavondschool in te trekken. Voor deze week heeft de directie van Tivoli een programma samengesteld, dat geheel ge houden is in het teeken van het echte onver- valschte amusement. Een voorproefje van dit geestige genre krijgen we reeds door het voorprogramma en wel door een viertal komische shorties. O.a. natuurlijk een „Popeye de Zee«man"-product, dat het veeleischende publiek nog steeds kan voldoen. Terwijl een muzikale show zeker niet de minst aardige van dit viertal was. De hoofdfilm „Top Hat". Mark Sandrich, de regisseur van deze Radio Picture, heeft in dit echt Amerikaansch pro duct een groote verscheidenheid van het geestige genre op cinematografisch gebied verwerkt enhet is hem volkomen gelukt. Niet alleen, dat deze film het wat regie be treft uitstekend doet, maar tevens heeft Max Sterner, die de muzikale leiding in handen had, van het geheel iets aparts weten te maken. Dit waar het 't technische gedeelte van deze rolprent betreft. De film zelf is van begin tot eind een aaneenschakeling van geestige momenten. Niet dat de inhoud zelf zooveel bijzonders is, maar het tot in de détails uitbuiten van al wat maar even overhelt naar het komische, laten het publiek ruim 1 ]/2 uur van dit product genieten. De scènes wisselen elkaar in bijna razende snelheid af. Natuurlijk CHRONISCHE HOOFDPIJNEN VERDWENEN. Toen oorzaak weggenomen werd. Meestal krijgt U hoofdpijn zoodra afval stoffen te traag door Uw afvoerorganen wor den weggevoerd, waardoor Uw bloed veront reinigd wordt. Zorg daarom dat Uw afvoer organen goed functionneeren. Spoor met de zes minerale zouten in Kruschen Salts Uw afvoerorganen op zachte wijze aan tot ge zonde en geregelde werking, zoodat zelfs het laatste deeltje achtergebleven afval volkomen Wordt verwijderd. U zult spoedig de gevol gen bemerken van die inwendige schoonmaak: Uw bloed is zuiver en verfrischt. Klachten als hoofdpijn, vermoeidheid en neerslachtig heid, behooren tot het verleden, want de kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts heeft de oorzaak van deze kwalen weggenomen. Mej. G. R. te L. schrijft: „Eenigen tijd ge leden leed ik aan chronische hoofdpijnen. Ik probeerde verscheidene middelen, maar ik kon dat loome, vermoeide en lustelooze ge voel niet kwijt raken, en eiken morgen weer za£? ik tegen een nieuwen dag op. Toen ik eens een paar dagen uit logeeren ging bij een oom en tante, die beiden in de 70 waren, ver wonderde ik mij voortdurend over hen, hoe gemakkelijk zij hun bezigheden verrichtten, opgewekt en gelukkig; zij leken jaren jonger dan zy waren. Ik vertelde hun wat mij scheelde. „Dan moet je eens aanwennen, wat wij reeds jaren doen. Een tipje Kruschen Salts 8 ochtends in je eerste kop thee." Dat was een half jaar geleden en sindsdien oen ik oneindig veel beter. Zonder hoofdpijn, en met een gevoel dat het leven nu de moeite jvsard is. Kruschen Salts is werkelijk schit terend." Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar alle apothekers en erkende drogisten f 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen.' Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak- 'og de naam Rowntree Handels Maatschap- .(Adv.j o uaam rtowniree ncuiu* Amsterdam, voorkomt. loopt door het geheel een liefdesscène, en het is Fred Astaire en Ginger Rogers wel toe vertrouwd om in een dergelijk soort film het amoureuze gedeelte te verzorgen. Fred Astaire is een vlot en geestig type, absoluut geen Don Juan, maar op en top een man van de wereld, die niet alleen een eerste klas tap- dancer bleek te zijn, maar tevens als refrein zanger nog iets bleek te presteeren. Als tegen speelster is daar vervolgens de bekoorlijke Ginger Rogers en ook deze ster gaf blijk haar rol volkomen te beheerschen. Ook de roman tiek spreekt dan nog 'n woordje mee.. Wij kun nen dan ook gerust zeggen, dat deze film, die los staat van het gewone genre, geworden is wat de regisseur heeft beoogd, n.1. een pro duct, dat naast 100 amusement tevens een uitstekend liefdesdrama is. In het Rialto-theater zijn deze week twee films, die elk voor zich zeer waarschijnlijk in den smaak zullen vallen. De eene bij de da mes, die gaarne iets rozengeur-en-maneschijn- achtigs willen zien, en de heeren, die meer van ander soort romantiek houden, zullen ook hun gading vinden. „Twee vagebonden en een meisje is die eerstbedoelde film; het is een alleraardigst verhaal van twee daklooze jongelui en een dito meisje (in het groote New-York is zoo iets heel gewoon). Een vriendelijke man biedt ze een stal aan (ze bezitten samen één ledi kant) en nu richten ze zich daar in. Wie mee- nen mocht, dat deze combinatie, in dit ver band aanleiding zou geven tot minder oirbare scènes, vergist zich: de Amerikanen hebben er een alleraardigst blijspelletje van gemaakt, waar u gerust uw nichtje of zoo mee heen kunt nemen. Zij zal er kostelijk van genieten. Het tweede groote nummer is van gansch andere allure; het betreft hier een opdracht, die een luitenant van het leger der Ver. Sta ten krg'gt, om aan een Mexicaansch generaal op Cuba een brief over te brengen. Het is een expedtiie door een land vol vijanden en spionnen en dus lang niet zonder gevaar. Na tuurlijk komt er een beeldschoone Mexicaan- sche in voor en natuurlijk is er het voor zulke dingen gewenschte happy end. Wallace Beery zorgt als sergeant (gedeser teerd sergeant wel te verstaan en sedertdien zoo'n beetje zwerver) voor de vroolijke en spannende noot. Vooral aan het slot wordt de geschiedenis geweldig spannend. Ook hier is ëèn gelukkig einde, zij het dan ten koste van den sergeant. Behalve deze beide hoofdnummers is er veel buitenlandsch nieuws, o.a. van den Spaanschen opstand, van het défilé der Bel gische oud-strijders, van een aardbeving in Italië en een tamelijk groote orkestfilm met een zanger, een danseres, enz. Dik van Leeuwen's band zal Zaterdag- en Zondagavond in „De Toelast" spelen. Men zie de advertentie. Men schrift ons: Ten gerieve van haar getrouwen, arran geert de Directie van „Musis" ook a.s. Zon dag een gezelligen dansmiddag, om 3.30 uur, gevolgd door een populaire dansavond om 8 uur. De introducties zijn voor beide keeren geldig. The Allround Musicians zullen „elck wat wils" bieden. Een wedstrijd om prijzen: Veilig verkeer, dient ter afwisseling van het dansen. Men leze de advertentie in dit blad. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Voorburg waar schuwt tegen de practijken van een persoon, genaamd Jan van der Molen, geboren te Ferwerderadeel, 15 October 1888, koopman, thans zonder vaste woon- of verblijfplaats, laatst wonende te Voorburg, Van Egmonde- straat 21. Deze persoon tracht in zijn onder houd te voorzien door bestellingen op te nemen voor het vervaardigen van z.g. por tretminiaturen, tegen voorafgaande betaling, doch waarvan aflevering nimmer plaats vindt. Bovendien tracht hij voortdurend kleinere geldsbedragen te leenen, voorgevende deze noodig te hebben voor olie en benzine. Door de politie werd een persoon aange houden als verdacht van het gepleegd hebben van het misdrijf» genoemd in art. 245 W. v. Str. Na z(jn verhoor, waarbij hij bekende, werd hij in verzekerde bewaring gesteld, ten einde naar het Huis van Bewaring te Alk maar te worden overgebracht. Rijwieldiefstal. Werd door een logeergast van een hotel kennisgegeven dat hij zijn rijwiel vermist. Een onderzoek wordt ingesteld. VERPACHTING. Gedurende het jaar 1937 is het weghalen van het gebruikte ligstroo, afkomstig van de te Den Helder in garnizoen zijnde troepen van de Landmacht, verpacht aan den heer J. Bruin te Den Helder. De keuze van briefpapier is altijd een vrij lastige zaak geweest, voordat „Unit-post" verscheen. Unit-post is in de eerste plaats een briefpapier, dat volkomen aangepast is aan den tegenwoordigen tijd van zakelijkheid. Het is naar Amerikaansch voorbeeld ontstaan, waarbij van de gedachte uitgegaan is: unifor me uitvoering, één soort papier, één letter soort, één zet- en drukwijze, en alleen blau wen druk. Dit verklaart den lagen prijs, die voor dit mooie postpapier gevraagd wordt. (Men zie de advertenties in dit en volgende nummers van dit blad). Unit-post wordt ge leverd in een zeer handige doos, bevattende 100 vellen papier en enveloppen van handig formaat. Het papier wordt aan de bovenzijde bedrukt met naam, straat en plaats, terwijl, naar wensch, de klep van de enveloppe bedrukt wordt met naam, adres en woonplaats of al leen met straat en plaats, hetgeen meer ge bruikelijk is. Unit-post heeft de groote verdienste, dat het er buitengewoon smakelijk en tegelijkertijd voornaam uitziet. Een „Unit-brief" ziet er verzorgd uit en het bijzondere cachet, dat hij verleent, pleit voor hem of haar, die er den af- zender(ster) van is. In deze dagen, nu eigenlijk iedereen doende is, een geschikt St. Nicolaas- geschenk te zoeken, verdient het aanbeveling om kennis te nemen van „Unit-post". Heeft men dat gezien, dan weet men, wat men zijn huisgenooten, vriend of vriendin moet geven. Aan het bureau van de N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. C. de Boer Jr., die de samen stelster en uitsluitend uitgeefster van „Unit- post" is, zal men gaarne een monstervei met envelop laten zien. Men make kennis met „Unit-post"! BURGERLIJKE STAND. Van 21 tot en met 27 November. GEBORENPieter, z. van Ebe Rauwerda Tjitske Brouwer; Jan, z. van Lammert de Waard en Maijke Wijbenga; Catharina, d. van Maarten Boon en Jozina Mechielsen. GETROUWD: Jan Brommersma en Petro- nella Trijntje Boekei. OVERLEDEN: Hendrik Rikkenberg, 61 jaar, geh. met Magrieta van Maldegem; Anje Lemstra, 90 jaar, wed. van Jacob Bruin. POLITIE. Gevonden: 1 rijwielplaatje, 1 kinder- want, 1 overjas, 1 revolverspuit. PREDIKBEURTEN. Zondag 29 November 1936. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. A. W. Kok Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds. Salm Maandcollecte Zuid-Eierland, n.m. 3 uur, Ds. Salm Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Scholte De Koog, 'sav. 7.30 u., Ds. v. 't Hooft. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, n.m. 7 u. Dr. Vis. Kerkbus van de Koog. Oosterend, v.m. 10 u. Dr. Vis. Den Hoorn, v.m. 10 uur, Ds. Smidts Collecte Geref. Kerk. Den Burg, (Gebouw Fanfare) v.m. 10 uur, Leesdienst n.m. 3 uur, Ds. v. d. Leer. Oosterend. v.m. 10 u., Ds. v.d. Leer n.m. 3 uur, Leesdienst. Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 u., Ds. E. Kok n.m. 2.45 Ds. Kok Dankuur v.h. gewas. Den Hoorn ONDERHANDSCH VERKOCHT. De hofstede „Maria-hoeve", eigendom van de Gist- en Spiritusfabriek te Delft, groot 6,50,ha en verhuurd tot Kerstmis 1937 aan den heer G. Benet, is onderhandsch verkocht aan de familie Wabeken, P. H.-polder. De bedoelde plaats ligt ook in den P. H.- polder. De Waal VERPACHTING IJSTENT. Bij de op Donderdagavond gehouden in schrijving voor de verpachting van de ijstent en een standplaats voor een consumptietent waren de hoogste inschrijvers: voor de ijstent de heer C. Bakker Jz. voor 3.06 per dag en voor de consumptietent de heer P. Kuiper voor 2.10 per dag. AUTO-ONGEVAL. Vrijdagmiddag kwam een vrachtauto, waarop twee koeien waren geladen, en welke werd bestuurd door den heer Br. v. d. Burg, van de richting Oosterend het dorp De Waal binnenrijden. Door plotseling uitwijken ge raakten de koeien te veel naar één zijde, waardoor het hek de beesten niet meer kon houden en de koeien van den wagen vielen. Door deze onverwachte beweging raakte de chauffeur het stuur kwijt, de auto botste tegen den stoep en het hek van een woning, bewoond door den heer F. Keyser. Gelukkig liep het ongeval verder goed af, chauffeur en koeien bekwamen geen letsel, de schade be paalde zich tot auto en hek. Het blijkt helaas, dat men te IJmuiden te vroeg gejuicht heeft over de leverantie van 60 wagons haring naar Tsjecho-Slowakije, want het wordt nu van officieele zijde medegedeeld, dat men dit te voorbarig aan de publiciteit heeft prijs gegeven. De transactie gaat niet door. Dat geeft een heele teleurstelling. Boven dien zal dit ook weer van invloed zijn op den prijs aan den afslag van versche haring. Hoe men dit bericht dan heeft kunnen lan- ceeren (een handelaar te IJmuiden had ons het ook met stelligheid verzekerd) is ons een raadsel. De tongprijzen ondergingen Vrijdag aan den IJmuider afslag een flinke duikeling. Vermoe delijk zal groote aanvoer in Frankrijk van ver schillende kanten hiervan wel de oorzaak zijn. Vergeten toch dient niet te worden dat België met grooter intensiteit zich de laatste jaren op de Noordzeevisscherij is gaan toeleggen, waarbij eenige Hollandsche schippers hun van dienst zijn geweest om hun te leeren hoe, op de gunstigste wijze, de vischvangst kan worden uitgeoefend, daarbij hen ook in kennis stellen de met de beste vischgronden, hetgeen tot dus verre slechts aan den Hollandschen visscher bekend was. Hierdoor is o.a. concurrentie van aanvoer van visch ontstaan op die markten, waar eertijds veel Hollandsche visch werd heengezonden. En nu plotseling weer zoo'n sterke daling in de tongprijzen is opgetreden, vermoeden we, dat dat in hoofdzaak aan de bovengenoemde reden moet worden toegeschreven. Het feit zelf is ernstig genoeg, omdat tong steeds flink bijdraagt tot de besomming. De andere vischprijzen toonden ook wat ach teruitgang. Alleen de haringprijs wist zich goed te handhaven. De loggers maakten dan ook weer een goed resultaat. Aan den Amsterdamschen afslag was het lit garnalen gedaald tot 2.Dat, meent de kleinhandel daar, is nu zoo ongeveer de prijs, waarop de garnaal goed verhandelbaar is. Maar nu het in het winterseizoen is, zoo zei men ons onlangs, is de animo bij de Amsterdamsche huisvrouw niet zoo bijzonder groot. Vermoede lijk dus door de verminderde vraag is de prijs tot dit niveau gekomen. De prijs der wulken heeft een buitengewoon hoog peil bereikt. De vangsten om de Zuid zijn niet zoo bijster groot, waarvan dan de wulk- visscher in de Waddenzee vermoedelijk het pro fijt heeft. Ook de spieringprijs blijft flink op peil en daar bij den afsluitdijk wordt tamelijk wat ge vangen. In het IJselmeer wordt weinig spiering ge vangen, waaruit dan ook wel de goede prijs elders besteed, kan worden verklaard. De N. Rt. Crt. heeft een onderhoud gehad met den heer Kiewiet de Jonge, voorz. van de Haringreedersvereeniging, over de leveranties van haring aan Rusland. De heer Kiewiet de Jonge heeft goede ver wachtingen voor haringleveranties ook voor het volgende jaar, mits de reeders niet afzon derlijk, maar als één geheel in dezen blijven optreden. Anders zou het gevaar ontstaan, dat Rusland niet tot een accoord zou willen komen, omdat het niet verzekerd kon zijn van de levering tot het overeengekomen kwantum. Maar zooveel inzicht zullen de reeders dan ook wel toonen. En, het mooiste is, dat de „centen" goed zijn. En in dezen tijd is dat veel waard. De Ned. Vischhandel, het orgaan van den Ned. Bond van Kleinhandelaren in het visch- en haringbedrijf, houdt zich steeds nog druk bezig met de kwestie van de vischdistributie aan werkloozen. Veel goeds wordt daarvan niet gezegd, hetgeen te denken was. Er is geregeld contact tusschen groot- en kleinhandel over dit voor den handel zoo drukkende vraagstuk. Slecht te spreken is het blad ook over het artikeltje in „Het Handelsblad", waarin wordt voorgesteld om de visch in gebakken staat aan de werkloozen te leveren, waarbij dan gepleit wordt voor het verstrekken van accijnsvrije bakolie ten behoeve van deze vischbakkerij. Zooals men zich misschien nog herinnert, werd in het eerste bericht omtrent de visch- verstrekking, reeds de mogelijkheid overwogen om de visch te IJmuiden te laten bakken. De suggestie van „Het Handelsblad" te dezen opzichte was dus niet nieuw. „J. M. VAN NASSAU". Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau" is 25 November van Kingston (Jamaica) vertrok ken. Luit. ter zee der le kl. B. J. Velderman wordt binnenkort van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië, hier te lande terug verwacht. Off. van den M.S.D. der 2e kl. B. W. Vinke, onlangs uit Oost-Indië gerepatrieerd, zal 28 dezer geplaatst worden bij het vliegkamp De Mok. Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Wintertijd. Zon Nov. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 29 7.46 15.51 7.15 19.45 1.10 13.35 M 30 7.48 15.50 8.10 20.30 2.05 14.20 Dec. D 1 7.49 15.49 9.05 21.05 3.00 15.0 0 W 2 7.51 15.48 9.50 21.45 3.45 15.35 D 3 7.52 15.48 10.30 22.20 4 25 16.15 V 4 7.53 15.47 11.15 23.00 5.05 16.45 Z 5 7.54 15.47 11.55 23.45 5.45 17.30 Licht op voor alle voertuigen Zaterdag 28 Nov Zondag 29 16.21 16.21 U KOOPT TOCH OOK UW ST. NICO LAAS-C A D E AU BIJ: KONINGSTRAAT 112 TEXEL-NTEUWS. Het Texelsche elftal heeft na de onverwachte nederlaag van vorigen Zondag een belangrijke wijziging ondergaan. Witvliet is n.1. in de voor linie geplaatst en De Graaf op de spilplaats, verder is Kl. Dros in de verdediging vervan- gen door D. Zuidewind. Ook heeft de samen stelling van de voorlinie eenige verandering ondergaan. Het elftal komt als volgt uit: Dukers D. Zuidewind H. Neijens Jn. Giekes De Graaf A. Huizinga P. Kikkert M. Vlaming Witvliet N. N. H. Ran De wedstrijden van S.N.A. Voor den boksavond van „Sport na Arbeid" op heden laten wij hieronder het wedstrijdplan volgen: Bantam A: Deegen (Maccabi)de Moor (D.O.S.). Licht A.: v. d. Plas (D.O.S.)Post (Sars.). Midden A.: H. Brons (S.N.A.Wiering (D.O.S. Halfzwaar A.: Onsia (Sars.)H. Loo- sekoos (Krieger). Vlieggewicht: C. Boon (S.N.A.)Meijer (Sars.). Vedergewicht: J. Oost (S.N.A.)M. God schalk (Olympia). Lichtgewicht G. Luters (S.N.A.)Stokvis (Maccabi). Lichtgewicht P. Kockx (S.N.A.)Cozijn (Maccabi). Lichtgewicht: J. J. Vink (S.N.A.)Kam- perdijk (D.O.S.). Lichtgewicht: P. v. Amsterdam (S.N.A.)— J. Hoogstraaten (Sars.). Lichtgewicht J. Bruin (S.N.A.)J. ter Haak (Olympia). Weltergewicht: G. Zegwaard (S.N.A.)De Vos (D.A.B.). Weltergewicht: E. H. Röge (S.N.A.)v, Richteren (D.O.S.). Middengewicht: K. Brons (S.N.A.)'H. J. Luske (D.O.S.). Middengewicht: D. de Boer (S.N.A)Van Erp (Maccabi). Middengewicht: J. Röge (S.N.A.)P. Klok- kers (Krieger). Halfzwaar: A. Beneker (S.N.A.)C. Leef- lang (D.O.S.). De aanvang is gesteld op 8 uur. ELTO-NIEtTWS. Zondagochtend om half tien speelt Elto II een thuiswedstrijd tegen OKC. Wij verwachten een spannenden wedstrijd, waarvan en uitslag moeilijk te voorspellen is. Elto I toert naar de Wormer, om aldaar het nog zonder verlies- punten zijnde Groen-Geel te bekampen. Een buitengewoon zware taak wacht daar de El- toërs en wij zijn dan ook werkelijk benieuwd hoe zij zich er doorheen zullen slaan. Succes lui. van 27 Nov. 1936. BEVALLENJ. J. M. BakkerVan Gilst, z. vindt U In groote verscheidenheid en voor Iedere beurs bij:

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7