Bond van IJsclubs in Noord-Holland M. F. C. - Texel I 2-5 Nagekomen Sportberichten Zesdaagschete Kopenhagen Maandag 30 November 1936* Vierde blad Het vorstelijk huwelijk en de mode 1 O KAM, S QAHrndS DE JAARVERGADERING IN PA VILJOEN KINHEIM. Zaterdagmiddag had in paviljoen Kinheim alhier de jaarlijksche algemeene vergade ring plaats van den Bond van IJsclubs in Noordholland. Vertegenwoordigd waren de vereenigingen tilt Bergen, Heiloo, Zaandam, de Beemster, Purmerend en Den Helder. De Voorzitter, de heer Mr. C. P. Eecen uit Oudkarspel, heette alle aanwezigen hartelijk •welkom en zeide het zeer op prijs te stellen, dat verschillende clubs nog afgevaardigden hadden willen sturen, ofschoon de Bond in het afgeloopen jaar door gebrek aan ijs niet practisch werkzaam had kunnen zijn. Notulen. De secretaris, de heer H. G. Rijs uit War- menhuizen, las daarop de notulen voor van de vorige jaarvergadering, gehouden op 7 December 1935, welke zonder op- of aanmer kingen onder dankzegging van den voorzit ter werden gearresteerd. Mededeelingen van het Bestuur. De voorzitter zeide, dat er niet veel viel mede te deelen, aangezien het ijs den Bond Jn den steek had gelaten. Spr. bracht een kort verslag uit van de vergadering der Federatie van besturen welke te Leeuwarden was gehouden. Hieruit bleek o.m. dat voorgesteld was, den hoogsten prijs voor mannen te bepalen op f 100 met een maximum aan prijzen van f 350; voor .vrouwen zou de hoogste prijs, zijn f 80.met een maximum van f250. Voorts deelde de voorzitter mede, dat het Jn de bedoeling lag, dat vereenigingen, aan gesloten bij den K.N. S.B., amateur-wedstrij- den zouden mogen organiseeren op de 100 M. baan. Een en ander raakt natuurlijk in hooge mate het wedstrijdwezen, zeide spr., en zal nader definitief worden geregeld op de algemeene vergadering. Bestuursverkiezing. Hierna had een bestuursverkiezing plaats wegens periodiek aftreden van den heer A. van Reenen, die herkiesbaar was. Aangezien er uit de vergadering geen te- gencandidaten werden naar voren gebracht, werd de heer Van Reenen bij acclamatie her kozen. Deze aanvaardde zijn benoeming en dankte de vergadering voor het wederom in hem ge stelde vertrouwen. Finantieel verslag. De penningmeester kreeg daarop gele genheid voor het uitbrengen van zijn fi nantieel verslag over het afgeloopen boek jaar. De exploitatierekening opende met een nadeelig slot over 1934-'35 van f 6.78 Het totaal aan ontvangsten en uitgaven bedroeg f 144.25. De kasrekening opende met een kas saldo op 1 November 1935 van f 91.56. Aan contributie was ontvangen f 143.70. De to taal-ontvangsten bedroegen f 235.87 en de uitgaven f 114.32, zoodat het kassaldo op 1 November 1936 bedroeg f 121.55. De vereeniging uit Zaandam werd belast met het nazien van de rekening en ver antwoording. Nadat de Zaandamsche afgevaardigde had medegedeeld, dat boeken en beschei den waren in orde bevonden, stelde hij voor den penningmeester te dechargeeren, onder dankzegging voor zijn keurig be heer. Aldus werd besloten. (Applaus). In de kascommissie voor het komende jaar werd gekozen de vereeniging de Beem ster, met als reserve de vereeniging te Hel der. Vaststelling Werkprogramma. Bij de vaststelling van het Werkpro gramma werd besloten de vereeniging te Heilo wederom het kampioenschap van Noord-Holland te geven. Als reserve werd aangewezen Enkhuizen. Bepaald werd dat de wedstrijd aan Hei loo zal blijven toegewezen, totdat er gele genheid is geweest dezen te doen verrijden. Rondvraag. Deze leverde niets van belang op. De voorzitter sloot hierop de vergadering met dankzegging voor de opkomst, terwijl Deze jonge dame draagt een gebloemde furk-die eigenlijk niet gebloemd Is! II aar- tnee de stof dan wèl bedrukt werd? Bij nadere beschouwing herkent men het ter stond, met motieven uit de wapens van onze Prinses en onzen aanstaanden Prins- 'CemaaU Vindingrijke stof 1 en-ontwerpers vonden in het vorstelijk huwelijk blijkbaar een welkome aanleiding tot het bedenken van deze patronen, die zoowel flatteus als oorspronkelijk zijn. Zij lieten zich daarbij inspireeren door het Engelsche voorbeeld; de Kronings-stoffen bedrukt met de merk waardigste motieven (van de Britsche ko loniën af tot het hoofd des Konings toe) zijn bij onze buren over. zee de mode van den dag. hij de hoop uitsprak, dat er in het komen de vereenigingsjaar nu eindelijk eens ijs zou komen. De vergadering had precies drie kwartier geduurd. Volledig herstel der T.-ploeg. Vergezeld van een flink aantal supporters was het Texel-elftal met angst en vreeze naar de stad van Radboud getrokken om M.F.C. te bestrijden. Omtrent de uiteinde lijke uitslag verkeerde men in het onzeke re, zou de ploeg er in slagen zich te reha- biliteeren na de onverwachte tegenslag te gen Schagen? In het verloop van den strijd hebben de groen-zwarten afdoende getoond dat het tegen Schagen vertoonde, niet het gewone Texel-spel is geweest. Het zag er anders voor de eilanders al spoedig don ker uit, als er 5 min. is gespeeld, appel leert de T.-grensrechter heftig voor buiten spel. Schaap speelt door als de scheidsrech ter terecht niet fluit, keurig zet hij de bal voor doel waar het hoofd van Rijsent voor de rest zorgt 10. De Texel-verd. had dit doelpunt zeker moeten voorkomen. Het is of T. door dit doelpunt de oogen geopend worden voor het gevaar van een tweede nederlaag, van nu af nemen zij het spel geheel in handen. M.F.C. wordt geheel en al op eigen helft terug gedrongen. Na 10 min. spelens wordt het 11 als Ran die nu linksbuiten speelt afgemeten voorzet en Nijens met een schitterenden kopbal doel man Brouwer het nakijken geeft. Texel is nu stukken sterker, het is slechts een kwes tie van tijd, dat de score opgevoerd wordt, het M.F.C.-doel ontkomt dikwijls niet zon der geluk aan doorboring. Als Makkes op zijn keeper wil terugspelen, doet hij dit veel te zacht en Brouwer wordt voor de tweede maal gepasseerd, 21. Vlak hierop wordt het 31, een voorzet van links weet Wit vliet op keurige wijze langs Brouwer te knallen. Het mooiste doelpunt der match! De T.-aanval heeft heel weinig moeite met het backstel Boekei en Makkes, keer op keer snijden zij er met vaart doorheen. Het is een mooi gezicht de T.-ploeg in de zen vorm aan het werk te zien. Zeer ver diend heeft Texel als de rust ingaat een 31 voorsprong. Het terrein begint zwaar bespeelbaar te worden, M.F.C. heeft er meer moeite meer dan T. het is of de Me-, demblikkers niet weg kunnen komen, voor al de halflinie laat een stumperig spel letje zien. Buma die weer voor het eerst meespeelt, is nog lang de oude niet. Nu na half-time de T.-ploeg de wind mee heeft, zijn zij het weer die de toon aangeven. Als Kikkert en Nijens er door zijn, weet laatstgenoemde Brouwer met een zuiver schQt te passeeren 4—1. Dan maakt de Me- dembl. doelman een groote blunder, wel jammer voor hem, hij heeft zich zoo dapper geweerd, een tam schot geheel onge vaarlijk laat hij over zijn handen heen in het net verdwijnen 51 Met nog een kwar tier spelens is T met deze voorsprong ze ker van de zege, Dat deze gedachte zich ook van de spelers heeft meester gemaakt is wel duidelijk aan het feit dat het tempo terugzakt en M. F. C. gelegenheid krijgt het offensief over te nemen. Dat Nijens zich steeds maar weer buitenspel liet zet ten was een fout van hem. Het uitvallen van Makkes heeft voor de M. F. C. gunsti ge gevolgen. De invaller Geuzebroek slaagt er in de M. aanval nieuwe kracht te ge ven, Door zijn varieerend spel weet hij ge vaarlijke situaties voor het T doel te schep pen. In samenwerking met Zwaan weet hij Dukers enkele malen geducht in het nauw te drijven Uit een goede aanval weet M. F. C. de achterstand te verkleinen 5-2 Als de streng doch rechtvaardig leidende scheidsrechter Venema voor de laatste maal fluit heeft Texel en alleszins verdiende zege weten te behalen, een zege die het zelfvertrouwen voor het verdere comp. ver loop zeer zeker flink heeft versterkt Met enkele spelers en de als trainer dienst doende heer Dapper spraken we over de veel besproken nederlaag tegen Schagen unaniem was men van oordeel dat deze nederlaag in de eerste plaats te wijten is aan het onderschatten der tegenpartij in de tweede plaats aan het feit dat Arnoldus dermate in vorm was dat er geen door komen aan was. Zooals dat zoo veel gaat in zulke gevallen als het eenmaal niet meer wil, lukt tenslotte niets meer en een ne derlaag is niet te ontloopen! De mannen van Gielens hebben zich op waarlijk keuri ge wijze van deze nederlaag weten te her stellen en zijn in deze vbnn voor iedere club in 4 A een moeilijk te overwinnen tegenstander. DIRKSHORN I—EGM. BOYS II. 4—3. Een gunstige voetbaldag voor de Dirks- horn-elftallen was de afgeloopen Zondag wel, want beide elftallen wisten de zoo be geerde winstpuntjes binnen te halen, het eer ste door bovengenoemde overwinning een benauwde! dat geven de cijfers al aan en het tweede door een even onverwachte als groote 40 overwinning, behaald op Wie- ringen. Bravo reserves! En het heeft er gespannen in den wed strijd van het eerste! Of het nu komt doordat de gedachte was: dat winnen we toch wel van die Egmonders of dat er een andere re den was, we weten het niet, maar zooveel is zeker, dat het lang niet „zoo maar" ging dezen middag. Eigenlijk gaven de „Aimon- ders" zoo'n beetje den toon aan, wanneer we den wedstrijd als geheel genomen bezien. D.F.C. was er niet in, veel mislukte, veelal was men een fractie te laat en wanneer Blauw en v. d. Molen niet zoo dapper had den gewerkt achter, gesteund door Slik, dan had Egmond gewonnen en we vinden dan ook dat gelijk spel in 't geheel niet onver diend was geweest voor de Egm, Boys., i De „Boys" yielen ons naar hun plaats op PijnenburgSlaats blinken uit. Zaterdagavond liet het bezoek aan de Zes daagsche te Kopenhagen niets te wenschen over. De baan was geheel uitverkocht, toen met de klassementssprints een aanvang werd gemaakt. In het eerste gedeelte van de jach ten, die onmiddellijk na de sprints begonnen, blonken voornamelijk onze landgenooten Pij nenburg en Slaats uit. Om middernacht had den zij de leiding met 64 punten, gevolgd door de Belgen BillietDe Kuysscher met 53 pnt. en CharlierDanholt 38 punten. Wals-Grun- dahl lagen op dat moment met twee ronden als vijfde in de baan. Ofschoon de favorietenkoppels nog lang niet alles gaven waren de jachten zoo fel en langdurig, dat niet minder dan 100 ronden gewonnen werden. De stand wisselde voort durend en de toeschouwers hebben dezen tweeden nacht wel waar voor hun geld ge kregen. Ook in de middaguren van gisteren werd er gejaagd en tenslotte kwamen er niet minder dan 7 koppels in het hoofdpeleton terecht. De stand Zondagavond 8 uur was: 1. Falck HansenChristensen 171 pnt., 2. PijnenburgSlaats, 128 pnt.; 3. Billietde Kuysscher, 101 pnt.; 4. Wals Grundahl Hansen, 87 pnt.; 5. DanholtCharlier, 69 pnt.; 6. ZimsKuester, 38 pnt.; 7. Rausch— Stieler, 20 pnt.; Met 2 ronden achterstand: 8. Funda Puetzfeld, 38 pnt.; Met 3 ronden achterstand: 9. PetersenJakobsen, 20 pnt.; de andere koppels waren meer dan 3 ronden achter. de ranglijst ontzettend mee, feitelijk is het onbegrijpelijk, dat ze gezien het spel van dezen middag, zoo achteraan sukkelen. Er zitten prima spelers jn, vooral de vleugelspe lers waren best, meermalen werd de D.F.C. achterhoede en vooral de halflinie in de „lu ren" gelegd. En volhouden! Vechters tot het eindsignaal, maar vechten op uiterst sportieve manier, een heel prettige club om tegen te spelen. Het begin was anders al sensationeel, want in de eerste minuut wist Sloof, die tijdelijk 1. buiten speelde, den Boys-keeper al het nakijken te geven, 10. Dat beloofde veel! Maar na dit aanvankelijk succes pak ten de Boys het best aan en zij wisten zoo waar tegen den sterken wind in gelijk te maken, 11. De Boys kwamen zelfs vaker terug, maar zonder resultaat. Daarna weet echter v. Teulingen voor D.F.C. er 21 van te maken en kwam de hoop weer terug. Deze stand bleef zoo tot rust en algemeen was de gedachte: Er is een voorsprong, maar een zeer kleine en deze Boys kunnen er nog van alles van maken. Dat deze ge dachte juist was, bewees de helft na rust. Enkele goede schoten van beide voorhoe den, veel spelers voor 't D. doel met het ge volg: elkaar in den weg loopen en een on voldoende opruimende D.F.C. middenlinie met een gewoonlijk afwachtende voorhoe de, dat was zoo'n beetje de algemeene toe stand. Het werd daar voor Sliks veste een verwarde boel: veel beenen en veel mis- trappende beenen en daar tusschen een dansende bal: gevaar! In de kleine periode vlak na rust, toen D.F.C. nog „los" was, wist Schuit heel han dig den keeper der Boys te passeeren en er met hulp van een Boys back 3—1 van te maken. Hierna trad bovengenoemde malai se in en de Boys gaven het eenig juiste ant woord: ze maakten er 23 en zelfs 33 van! Weg overwinningskans! Wel deed Slik nog een wanhopige duik in den hoek, maar zitten! Er kwamen zeer, zeer benauwde situaties voor 't D. doel en zoo kwam het eind in zicht onder hoogspanning: wie zal winnen? De hoop is: D.F. C., maar de gedachte: Eg. Boys! En voetbal blijft voetbal, d.w.z. een spel van kansen, want ziedaar, D.F.C. was de gelukkige! Dirk v. Teulingen wist zich vrij te maken en met een ouderwetsche snel treinvaart joeg hij langs en over alles, in één ren en meteen het keiharde beslissende schot, 43 voor D.F.C. Een pracht goal, schitterend gemaakt! En heel spoedig floot scheidsrechter einde Jamer, dat dit voor de Boys zoo was, want ze verdienden meer. SCHOORL. SCHOORL II—VRONE II, 7—2. Het 2e elftal van Schoorl had Zondag Vrone II op bezoek. S. mag het eerst voor den wind spelen en trekt al dadelijk op hetVrone-doel af. Het duurt dan ook niet lang of S. neemt de leiding. Steeds weer komt S. voor het V.-doel terug en wordt de Vrone-doelman aan den tand gevoeld. Deze bleek echter niet buitengewoon in vorm te zijn, want elk schot dat een beetje goed ge richt op z'n heiligdom afkwam, trof doel. Met de rust is de stand dan ook al 5—0 voor Schoorl. Na de rust denken we V. er beter in te zien komen, doch ook met de tamelijk straffe wind in den rug, brengt Vrone er niet veel van terecht. En als Schoorl 'n paar maal met moeite tegen den wind weet op te tornen, zijn dit zoowaar ook doelpun ten en goede doelpunten ook. Zoo is het dan ongeveer een kwartier voor het einde 70 voor Schoorl. Dan zakt het pittige, vlugge spel van S. wat af en weet Vrone nog door twee tegenpunten de eer te red den. Intusschen komt Schoorl II er niet zoo slecht voor te staan. DTS—STRANDVOGELS. Gisterenmiddag vond de voetbalwedstrijd tusschen DTS en Strandvogels plaats welke door DTS met 2—0 gewonnen werd. Het is geen mooie wedstrijd geweest, daar voor was het veld te slecht en Strandvogels niet sterk genoeg. Er was tamelijk wat publiek, maar van wege de koude was het nog tamelijk rumoe rig langs de lijn, wat ook zijn oorzaak had in de leiding, want die was weer eens droe vig. De wedstrijd zelve is er een geweest om direct te vergeten en een verslag er van te maken zou zonde van het papier zijn. De goals zijn gemaakt door Bos en Dekker, de laatste was van goed gehalte. Volgende week tegen N. Niedorp zal er anders aangepakt moeten worden, daar het zooals vandaag volgende week niet zal gaan. PETTEN-ATLAS 0-2 Het is Petten niet mogen gelukken door een overwinning op Atlas een bijdrage te leveren tot een verhoogde spanning in 1 D. Twee kapitale blunders van P. spelers bezorgden A een goedkoope overwinning. Voor de rust was het P. Vriesman, die bij een voorzet van den l.buiten finaal over den bal heenmaaide en den r-binnen een niet te missen kans bood. Na de rust bewerkte .T. Vriesman, zender noodzaak het leer met de hand; uit de toe gestane penalty werd onhoudbaar gescoord Voor 't overige heeft de P. keeper weinig te doen gehad, net zoo min trouwens als zijn collega aan de overzijde. Over 't geheel valt over deze ontmoeting bijzonder weinig te vermelden, het was een saaie vertooning waaraan het noodeloos en o.i. onsportieve uittrapen van sommige A spelers niet wei nig schuld had. De scheidsrechter, de heer v. d. Heuvel had de touwtjes goed in han den. E.S.V. I—VOORWAARTS I. 0—1. Zoo is dan de eerste overwinning een feit, en al is het dan met de kleinst mogelijke cijfers. Verdiend was het, want de bezoekers waren over alle kanten de sterksten. Voor de rust waren beide ploegen vrijwel aan el kaar gewaagd, maar in de tweede helft was het alleen Voorwaarts die den toon aangaf, maar door stug verdedigen van E.S.V., bleven de doelpunten achterwege. Over den wedstrijd nog het volgende: E.S.V. is volledig en Voorwaarts heeft een invaller voor de middenvoor. E.S.V. wint de toss, zoodat Voorw. aftrapt. Dadelijk valt Voorw. krachtig aan, maar de E.S.V. keeper weet op het nippertje te redden. E.S.V. weet zich na 10 minuten spelens wat los te wer ken. Eenige aanvallen volgen op het Voor waarts doel, maar zonder succes. Een corner voor E.S.V. belandt in het zijnet. Weer komt E.S.V. terug, maar nu is het de Voorw. kee per, die een hard schot stopt. Geleidelijk aan korden nu de bezoekers sterker, de rechtsbui ten krijgt den bal, gaat er vlug mee van door. Een voorzet volgt, waaruit S. Mettes den bal prachtig inschiet. 01. Niet zoo gauw is er weer afgetrapt, of E.S.V. is al weer voor het Voorw. doel. De achterhoede weet dezen druk te doorstaan. Een corner voor E.S.V. levert niets op. Een vrije schop voor Voorwaarts wordt nog net door een der backs op de lijn gestopt. Met een 01 voorsprong breekt de rust aan. De tweede helft begint met een Voaorw. aanval. Steeds dreigt er gevaar voor E.S.V., maar de hard werkende E.S.V.'ers weten steeds erger te voorkomen. Een tweetal corners op het E.S.V. doel leveren niets op. Een vrij schop is voor den E.S.V. keeper. Steeds ko men de bezoekers terug en het mag een wonder heeten dat doelpunten uitbleven. Een paar doorbraken van E.S.V. weet de Voorwaarts achterhoede wel raad mee. Weer wordt de E.S.V. keeper aan den tand ge voeld, maar nu weet hij vallende den bal over de lijn te werken. Een corner als ge volg, wordt netjes ingekopt, maar de ach terhoede van E.S.V. krijgt den bal toege speeld, zet meteen voor, maar het schot van den rechtsbinnen is van dien aard, dat de Voorw. keeper er wel raad mee weet. Er is nog een kwartier te spelen en Z. T.V. wordt nu geheel terug gedrongen. Aan val op aanval vogt nu, maar steeds is het een achterspeler of de keeper die op tijd in grijpen. Weer krijgt Voorw. twee con- ners te nemen, maar de versterkte E. S. V. achterhoede weet van geen wijken. Een paar mooie kansen voor Voorw. worden naast geschopt gevolgd met een vrije schop die over het doel vliegt De laatste minuten valt Voorw. verwoed aan, maar tot doelpunten komt het niet meer, om reden heel E.S.V. staat ter ver dediging. Even later kondigde scheidsrech ter Gomes het einde aan en heeft Voorw. een magere, maar verdiende overwinning behaald Rest nog te vermelden dat do scheidsrechter de wedstrijd uitstekend leid de, enkel het E. S. V. publiek viel niet erg mee, iets waar de scheidsrechter zeer terecht ook tegen optrad. NOORDSCHARWOUDE Berdos II—Voorwaarts II uitgesteld. Voorwaarts A—Vios A 4—1 Voorwaarts B—S.O.S. B 21' 0 tot V2 uur vóór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koplichten als attentiesein' GELUJDSSIGriAA.L VERBODEM

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 11