- SZJ*-De SmES; VERVOLG SPORT. Het voorloopig programma voor a.s. Zondag. H.R.C II slaat de Koogsche reserves* H.R.C* IIFK.F.C. III4-2 Schagen I-B.K.C. I 1-3 S.R.C-.Victoria I 2-4 Petten I-Atlas I 0-2 Schagen III-Petten II V.C.L. I-Andijk III 3-0* V.C.L. II Hoogkarspel II 0-3 V.C.L. ads.-Andijker Boys ads. 1-1 Callantsoog I~N.~Niedorp III 6-0 Berger Sportvereeniging De wereldkampioenschappen in Frankrijk. V.U.C.-Z.F.C. 1-0 Een 4S overwinning. De Racing-reserves hebben den slechten in druk van den laatsten thuiswedstrtjd tegen afc 2 volkomen uitgewischt door het vrij tal rijke publiek te vergasten op een technisch, op goed peil staanden kamp, waarin vooral opviel, dat ze zich in het geheel niet lieten be ïnvloeden door het nog altfld in diepe W-vorm spelende kfc. In het begin van den strijd leek het er even op of KFC succes zou hebben met haar strijd wijze, maar na een poosje zagen de Racers hun fout in en toen kwamen de doelpunten. Ook na de rust zijn ze vaak aanvallend ge weest en wanneer de achterhoede niet zoo ongelukkig was geweest door een tweetal doelpunten in eigen doel te maken, dan had het niet bij een benauwde 43 overwinning gebleven. Reeds dadelijk in de eerste helft namen de Racers na een gevaarlijken aanval van de KFC-rechtervleugel, waarbij de jeug dige rechtsbuiten rakelings over schoot, het initiatief over en stelden den Koogschen keeper op den proef. Een hard schot van Bruinsma kan hij ternauwernood stoppen, doch het is uitstel van executie, want als de wed strijd ongeveer een kwartier aan den gang is, opent van den Berg met een vliegend schot van veraf, dat vlak onder den lat in het net vliegt, de score (10). De roodjakken blijven sterker, doch de rood-blauwen blijken de kunst van verdedigen van hun „groote broers" afgekeken te hebben en geruimen tijd blijft zoodoende de stand ongewijzigd. Het wordt 20. Na een half uur spelen zou echter een twee de gat in het K.-doel geboord worden, want bij een heftige schermutseling in het doel gebied der KFC-ers stuit de bal tenslotte via v .d. Berg in het net. Nu heeft Racing blijkbaar den smaak te pakken. Met prachtige open aanvallen belagen ze nu ernstiger dan ooit het K.-doel. 5 minuten voor de rust valt dan tenslotte het derde doelpunt, als Leavy op een goeden hoogen bal van Geervliet den bal Kuilman voor de voeten speelt, die met een zacht, maar gericht schot Racing een veilige 30 voorsprong geeft. In de tweede helft zijn de bordjes echter verhangen. KFC laat haar verdedigende tactiek varen en zet alles op den aanval. De verdediging der roodjes raakt tenslotte onder dezen voortdurenden drang eenigszins de kluts kwijt en kort na elkaar is ze zoo onfortuinlijk om tweemaal in eigen doel te scoren. Eerst was het een voorzet van rechts, die v. d. Berg onhoudbaar voor Gouds waard inschiet en dan is het Geervliet, die met „een prachtigen kopbal" KFC aan een tweede doelpunt helpt. Nu krijgen de Koogers eerst recht den smaak te pakken. Het spel wordt enthousiaster, robuster, doch blijft volkomen fair. De uitvallen van HRC zijn lang niet van gevaar ontbloot en als eerst Kuilman met open doel voor zich hoog over heeft geschoten, weet Wietje de Jong tenslotte na goed door zetten den bal voor de 4e maal in het Kooger net te werken (42). Spoedig daarna slagen de KFC-ers er echter In, middels hun rechtsbinnen, den achterstand opnieuw te verkleinen en met angst en vreeze gaan we de laatste tien minuten in. Doch HRC staat pal, wat KFC ook probeert om nog een gelijk spel te forceeren en ten slotte weten de roodjes nog enkele aanvallen op te zetten, die een einde maken aan KFC's offensief en hoop, want midden in één dier aanvallen fluit de goed leidende scheidsrechter voor de laatste maal. KFC door eigen systeem geslagen. Na de onverwachte nederlaag van vorige week tegen Alkmaarsche Boys, heeft H.R.C. III zich gisteren weer volkomen hersteld door de Koogers met een 42-nederlaag naar de Zaan terug te sturen. Onverwachts komt dit succes niet, maar merkwaardig is het toch wel, dat K.F.C. in de tweede helft met haar eigen wapenen, het veel besproken K.F.C.-systeem, geslagen werd. H.R.C. die toen tegen den ster ken wind in speelde, voerde een sterk doorge voerde W-formatie in, waarop de Kooger-aan- vallen steeds doodliepen, terwijl de uitvallen van H.R.C.-middenvoor en -buitenspelers een voortdurend gevaar voor het K.F.C.-doel be- teekenden. Nadat scheidsrechter Prins de elftallen in het veld gefloten had, stelt H.R.C. zich met drie invallers op. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub en na enkele minuten spelen laat Vinke een bal tactisch loopen voor Beneker, die met een laag schot den verbaasden doelverdediger weet te passeeren. Onafgebroken is H.R.C. in den aanval, goed gesteund door de middenlinie. Na ongeveer 15 minuten spelen is het weder om Beneker, die met een hard schot den voor sprong weet te vergrooten. Enkele K.F.C.-uitvallen dwingen Bongers handelend op te treden. Een hoekschop wordt scherp door Visser voor het doel geplaatst, de keeper beoordeelt het leder verkeerd, wel raakt hij den bal aan, maar kan niet verhinderen, dat de wind verder voor een doelpunt zorgt, 30. Tot de rust blijft H.R.C. het spel volkomen beheerschen. Het spel wordt voortdurend op de K.F.C.-helft gehouden; tot doelpunten komt het echter niet meer. Na de rust. De eerste aanvaHen zrjn voor H.R.C. De Koogers weten echter spoedig het spel in han den te nemen, maar hun spel wordt te kort gehouden, waarop de sterke verdediging vol komen is ingesteld. Bovendien is het schieten heel slecht verzorgd. Enkele snelle uitvallen worden op de Kooger- veste ondernomen. Boon krijgt den bal van achteren aangegeven en meteen plaatst hij schuin naar de rechtervleugel. Geheel vrij zet Visser hoog over de verdedigers heen naar den snel naar binnen zwenkenden Beneker, die met een keihard schot de „hattrick" verricht, 4—0. K.F.C. speelt sterk aanvallend en na 20 min. spelen weet de middenvoor met een schitterend Jiard schot den achterstand te verkleinen, 41. Een ver naar voren geplaatste bal komt op het H.R.C.-doel afrollen. De backs houden de toestormende spelers af, zoodat geen gevaar aanwezig is. Bongers grijpt volkomen mis en over zijn handen rolt het leder in het net, 42. K.F.C., moreel gesteund door dit meevaller tje, komt steeds weer binnen schotsafstand, de verdediging weet echter juist op het goede moment in te grijpen. In de vallende duisternis worden de laatste gedeelten van den strijd voor het H.R.C.-doel gestreden en als scheidsrechter Prins, die tot ieders genoegen den wedstrijd leidde, voor de laatste maal fluit, heeft H.R.C. een zwaarbe- vochte 42-zege behaald. Twee fouten van keeper Arnoldus geven b.K.C. bjj de rust een nut tigen 20 voorsprong. Een regen van vrjje schoppen. De wedstrijd Schagenversus BKC zal nie mand lang in het geheugen blijven. Het is een wedstrijd geweest van zeer laag gehalte. Niet alleen door het vertoonde spel, maar ook door het geweldig aantal vrij trappen, dat beide ploegen tegen zich genomen zagen. De wedstrijd ging feitelijk tusschen twee achterhoedes. Beide waren even sterk, maar beide keepers verschilden aanmerkelijk van capaciteiten. Was keeper Prins in uitsteken den vorm, Arnoldus was minder en heeft eigenlijk alle drie doelpunten kunnen voor komen. De wedstrjjd. BKC wint den toss en verkiest voor den fel en koud blazenden wind te spelen. Slikker mag daardoor aftrappen. Een goede aanval wordt opgebouwd en reeds moeten de BKC-ers alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen, BKC nam het spel in handen en bleef het in handen houden tot de rust. Eenmaal moest Prins handelend optreden. Het ging hem ech ter goed af. Hachelijke momenten ontstaan voor het Schagen-doel. Arnoldus loopt te vroeg uit, waardoor de lange De Schipper een pracht scoringkans krijgt. Op het nippertje weet Middelbeek de situatie te redden. Het spel is nog geen vijf minuten oud als BKC een vrijen trap krijgt te nemen een meter of Vijftig van het Schagen-doel. Goed wordt deze genomen. Hoog vliegt de bal in de richting van het Schagen-doel. Arnoldus staat ver keerd opgesteld en via den paal verdwijnt de bal in het net. 01., We zien in de volgende minuut een mooien voorzet van Schoorl, welke Grootes netjes stopt en inschiet. Via een BKC been vliegt de bal corner. BKC is steeds aanvallend. Links en rechts snorren de ballen in deze periode langs en over het Schagen-doel. Nog kan de BKC aan- valslinie de goede richting niet vinden. Scha gen brengt het tot eenige gevaarlijke aan vallen, welke meestal worden geleid door den goed spelenden De Moor. Nog eenige minuten zijn te spelen voor de rust. Een pracht van een corner wordt voor het Schagen-doel ge plaatst. BKC scoort, maar dit doelpunt wordt wegens een opgeloopen blessure. Direct is uitstel van executie, want weinige oogenblik- ken later moet Arnoldus zwichten voor een houdbaren bal. 02. Na de rust. is A. Slikker door Jb. Molenaar vervangen wegens een apgeloopen blessure. Direct is BKC weer in den aanval. Toch vertoont BKC niet hetzelfde spel als voor de rust. Het is matter en een weinig forscher. Schagens half- linie huldigt thans het systeem van schieten. Vooral De Haas probeert het veelal met verre schoten, welke echter voor keeper Prins geen enkel gevaar beteekenen. Arbiter Swart maant de spelers tot kalmte aan. Het was noodig. De gemoederen raakten wat al te verhit. De Haas kogelt een vrijen trap rake lings over de lat. De BKC-ers werken zich weer los, een goede aanval wordt besloten met een hard schot, dat via Molenaars lichaam corner springt. Nadien is Schagen meestal in den aanval geweest. Keeper Prins kon zijn talenten toonen. Met veel bravour stopte hij alle schoten. We zien Weeland en M. Slikker achter elkaar het veld verlaten wegens blessures. Na wat geharrewar komen hiervoor in de plaats D. Ruig en Ab. de Wit. Peetoom gaat nu voor spelen en De Wit back. Deze wijziging brengt wat meer leven in de brouwerij. Reeds direct geelt Peetoom Prins een hard schot te verwerken, wat hem goed af gaat. Ook het harde schot van De Haas uit een vrijen trap ondergaat hetzelfde lot. Schagen wordt gevaarlijker. Maar juist als we denken, dat Schagen zal kunnen scoren, maakt Arnoldus zijn derde fout en maait finaal over den bal heen. De toestormende BKC-er heeft geen moeite te scoren. 03. Jan Peetoom vertolkt een goede partij. Een kei hard schot van hem vliegt tegen de lat. De terugspringenden bal vangt Grootes op z'n hoofd op en vergeefs tracht keeper Prins den bal te grijpen. 13. Nog eenige minuten zijn te spelen. Weer komt Schagens voorhoede terug. Een Spar taan wordt wat minder zachtmoedig gevloerd De hiervoor toegestane penalty kan nog net worden genomen. Dik Ruig plaatst zich ach- ter den bal. Een schot en het gejuich van den BKC-aanhang bewijst, dat keeper Prins den bal heeft gestopt. Meteen fluit arbiter Swart voor het laatst. Er waren twee ploegen aan het werk geweest, die elkaar weinig toegaven en waarvan geen sprake was van technisch beter of slechter spel. meer aanvallend en met betere schutters in de voorhoede. Deze linie kogelt op allerlei wijze op Everts doel. Deze heeft zich na het slechte begin behoorlijk hersteld en stopt alles op uit stekende wijze. Met onveranderden stand breekt de rust aan. Na de rust is het spel nog niet eens een volle minuut oud als Petten haar voorsprong vergroot (03). Eenige momenten later zorgt Tonny Moransart voor een verras sing voor keeper Everts, door den bal in eigen doel te trappen. (04). Na den aftrap stormt alweer Petten op het Schagen-doel af. Even een gewirwar van spelers, een ver in buiten spel-positie staanden Pettenspeler en het is 05. Een corner op het Petten-doel. Eenige mistrappen van de Pettenaren. Een schot van Willemse wat de back stopt, maar de Jager krijgt den bal net nog voor zijn voeten en de bal ligt de volgende seconden in het net (15). Het geeft echter weinig. De bal wordt middenuit genomen, naar voren geplaatst en keeper Everts moet ten zesde male den bal uit het net halen (16). Weer komt Petten dan terug en scoort opnieuw (17). Wel protes teert grensrechter Leguit voor deze in buiten spel gescoorde goal, maar de arbiter is niet te overtuigen en het blijft 17. Weinige minuten later is het zelfs 1—8. We zien dan Willemse den Petten-back met beide handen van den bal zetten en keeper Raven passeeren. (28). Geen minuut daarna is het 29. Schagen 3 komt thans wel even meer in den aanval, wat Pettens back in het nauw drijft. Bijna al deze aanvallen worden geleid door Breebaart en van Geelen, die de ziel zijn van Schagen 3 Een fraaie voorzet van Schagens linksbuiten. Keeper Raven kan er niet bij en Cees de Jager zou vrij gemakkelijk hebben kunnen scoren als niet keeper Raven hem omarmd had en zoo doende hem het scoren belet. Hierover is de Jager zoo gebelgd, dat hij naar den keeper slaat. Het fluitje had reeds geklonken en de arbiter wijst een penalty toe, die door Bree baart keihard wordt ingeschoten. (39). Beide partijen voelen nog eenmaal de resp, keepers aan den tand en dan fluit de scheids rechter voor de laatste maal en heeft Petten 2 een verdiende overwinning behaald. De ver houding was echter niet 93. Een spannende strpd aan den Nesdtfk. S.R.C. opnieuw geslagen. SRC kreeg het sterke Victoria uit Obdam op bezoek. Voor deze ontmoeting bestond vrij- veel belangstelling. Precies twee uur brengen de kraaien den bal aan het rollen. Victoria neemt den bal over en demonstreert een mooi vlug en open aanvalsspel, waar de SRC-ach- terhoede direct reeds de handen vol aan had. Een snelle aanval van Victoria. Een schot en keeper Dekker is voor de eerste maal het nakijken gegeven, 01. Als er twintig minuten is gespeeld, denken we SRC gelijk te zien maken: Een schot van Ploeger had beter lot verdiend. Direct daarop een mooie open aanval van Vict. De SRC-backs verzuimen in te grijpen en het is 02. SRC gooit er nog een schepje op. Ook zij beginnen het spel meer open te houden, wat aan het geheele spel een ander aspect geeft. Ze heb ben daarmede succes als de Victoria-achter- hoede den bal niet weg kan krijgen. Een der SRC-ers maakt er een eind aan, door resoluut den bal in het net te plaatsen, 12. Daarna is het vrijwel steeds Victoria geweest, dat het gevaarlijkst was. Nog tweemaal schieten ze een bres in de SRC-defensie. Na de rust heeft Victoria de handen vol aan de steeds weer terugkomende SRC-ers. Goede aanvallen noteeren wij. Zou Victoria het nog kunnen bolwerken tegen een met dergelijk enthou siasme voortspelend SRC? P. Stam verkleint den achterstand tot 24, doch daar blijft het bij. Petten 2 slaat Schagen 3 ln een uit stekend gespeelden wedstrijd met 93. Onze voorspelling als zou Petten van het reisje naar Schagen geen verliespunten boe ken, is bewaarheid geworden. Petten was over alle linies sterker, speelde een soepel partijtje voetbal, waartegenover de geel-zwarten bijna niets dan slap spel zetten. Waarschijnlijk kwam dit ook wel doordat Schagen 3 voor de zooveelste maal met 10 man moest spelen, aangezien Heemsbergen wegbleef. De oude rot van Geelen maakte later de ploeg compleet. Het was jammer, dat de debuteerende scheids rechter de spelregels nog niet voldoende onder den knie had. De wedstrijd ving over tienen aan. Direct laat Petten een uitstekend staaltje van hun kunnen zien. De Schagen-achterhoede twijfelt even met aanvallen. Het gevaar weet men te keeren door den bal corner te werken. Deze wordt uitstekend genomen en op fraaie wijze ingekopt (01). 't Spel is nauwelijks 3 min. oud als keeper Everts opnieuw het nakijken krjjgt door middel van een ver in buitenspel positie staanden Pettespeler. (02). Het spel gaat even meer over en weer met Petten iets Een gewaarschuwd elftal geldt voor twee, dachten de Atlas-mannen; want ze wisten, dat Petten in eigen huis heel wat mans is, terwijl de overzicht-schrijver hen reeds voorspeld had, dat het aan de Hondsbossche geen eieren eten zou zijn. Maar Atlas wilde niets riskeeren en heeft van het begin tot het einde flink gewerkt. We kunnen niet zeggen, dat het een mooie wedstrijd geweest is, daarvoor stond er te veel wind, terwijl de Pettemmers de A.-menschen niet veel gelegenheid lieten hun spelletje te spelen. Petten is een stugwerkende ploeg met als uit blinkers de linksback en linksbuiten, terwijl de invaller (spil) heel verdienstelijk was, doch zich een beetje in toom moet houden. Atlas heeft dezen wedstrijd verdiend gewonnen en we ge- looven, dat, als het spel meer open gehouden was, er zeker één of twee doelpunten meer waren gevallen. Petten wint den toss en verkiest met den wind in den rug te beginnen. A. brengt den bal aan het rollen, welke direct door P. wordt overgenomen, doch de aanval loopt op niets uit. Hoewel A. tegen den vrij sterken wind in speelt, is zij zeer gevaarlijk met haar aanvallen en P. kruipt door het oog van een naald, wan neer de rechtsbuiten van A. in vrije positie tegen de lat schiet. Het spel gaat vrijwel gelijk op, hoewel P. iets meer in den aanval is, doch de A.-achterhoede en den keeper zijn in zeer goeden vorm. Na ongeveer een half uur spelen een aanval van A., de linksbuiten zet scherp voor en de rechtsbuiten legt no. 1 in de tou wen, 01. Tot de rust komt er geen verande ring. Na de rust is het een voortdurende be legering geworden voor het P.-doel, doch de A.-midvoor werd danig op z'n huid gezeten. Het eenigste doelpunt, dat er in deze helft kwam, kwam uit een strafschop wegens hands in het berucht gebied. Men kan begrijpen, dat de Atlas-aanhang in beste stemming huis waarts keerde. Andijk door VCL geklopt: de mogelijkheden zijn niet onbegrensd meer tegenwoordig! Andijk is een ploeg die VCL een overwinning niet cadeau zou geven, dat stond vast. VCL daarentegen mocht niet verliezen. Zoodoende was deze wedstrijd er een van goede kwali teit tusschen de kampioenscandidaten. Er zat dadeljjk al spanning in en Andijk, die het voordeel van den wind had, zagen we een paar maal sterk opdringen, maar de gasten werden maar steeds netjes buiten het doel van VCL gehouden. VCL was voor de rust niet heel gelukkig. Want een paar kei harde schoten kwamen tegen de lat. Vlak voor de rust zorgde VCL voor de verrassing. Uit een goed toegespeelden bal neemt de rechtsbuiten W. Lak, het leer op den schoen, geeft prachtig af aan den midvoor en VCL heeft de leiding veroverd. Nadat gedraaid is, blijkt wel duidelijk, dat VCL het bij dit eene puntje niet zal laten. Bjj een aanval van VCL wordt de bal tot corner verwerkt. Deze wordt door goed geplaatst en Cees Benis zorgde voor de Op een gegeven oogenblik heeft VCL het leer weer in zijn bezit. De midvoor komt snellen pas met den bal op het doel af, keeper, het gevaar ziende, loopt al reeds uit. Hij valt evenwel over den bal. Cees Benis loopt toe en aan hem is de eer den bal het verlaten doel te trappen. VCL was in goeden vorm. Bosma, als in valler voor Grootewal, vormde met Kempt een goed backstel. Kempt heeft alles op alles gezet en heeft dan ook aan de verwachtin gen beantwoord. Het binnen-trio wordt keer op keer beter en gaf mooi spel te zien. De voorhoede was voldoende berekend voor haar taak. Onderwijl kan VCL met genoegen op dezen wedstrijd terugzien. Van een inmaakpartij, zooals die werd ver wacht, is geen sprake geweest. Bij den aanvang zijn de VCL-ers nog on zeker. Hun uithoudingsvermogen is uitste kend, hier zien we het trainingswerk tot uiting komen. Maar hun afgeven en wegwer ken is nog niet zooals het moest zijn. Hoogkarspel speelt met den wind in den rug en opent het vuur al dadelijk op het VCL- doel. Na eenige spannende momenten wil geen redding komen opdagen, want we zien H. de leiding nemen. Een hernieuwde aanval op het doel van VCL volgt en de vlugge midvoor van Hoogkarspel doelpunt met succes. VCL houdt het spel te kort. Dat is zeer jammer en daar door ontstaat even daarna weer een gevaar lijke situatie voor het VCL-doel, doch de kans ging bij toeval voor H. verloren. Maar van nu af zien we toch het spel meer verplaatsen en trachten de VCL-ers contact met het H-doel te krijgen. Intusschen gaat de rust in. Na de rust is op het veld weer een levendig spel waar te nemen. Afwisselend door gevaarlijke uitvallen aan de beide kanten, en de beide keepers moeten dan ook nogal eens handelend op treden. Nu is er van overheersching van Hoog karspel in het geheel geen sprake meer, en de verhouding is heel goed. Ongeveer een drietal minuten voor het einde weet H. door te breken en door een toe val, misschien een klein misverstand, boort H. voor de derde maal een kogel in het VCL- doel. Vlak hierna wordt het einde gefloten en is de stand dus 30 voor H. In de morgenuren ontvingen de VCL Adsp. de Boys Adsp. van Andijk. De Andijker ploeg, waarin we nog zeer jeugdige spelers ontwaar den, was een pittige club, die aan VCL de handen vol gaf. Hun spel stond op een beter peil dan dat van VCL. De VCL-ers zijn nog te onvast en de zwakke plekken deden bepaald schade aan het samen spel. De achterhoede was nog niet zooals het zijn kan en daardoor wisten de A. Boys ge vaarlijke aanvallen op het VCL-doel te ont wikkelen. De doelman van VCL had wel zijn dag, want hij wist op één na alle inzetten onscha delijk te maken. Als de scheidsrechter begin nen fluit, wint VCL den toss en profiteert van den sterken wind in den rug. Maar ze weten dit voordeel niet uit te buiten, want Andijk heeft spoedig de leiding en VCL moet toezien, dat dit tot de rust zoo blijft. Voor de rust presteert VCL heel weinig. Ze weet de Boys goed af te houden, maar om zelf iets te doen, dat gaat onmogelijk, het verband is zoek. Na de rust zien we dat VCL opeens veel beter is. Het zelfvertrouwen is weer in de adsp. teruggekomen en het spel is stukken beter. We zien VCL gevaarlijk opdringen en eenmaal in het gevaarlijke gebied terecht gekomen, krijgt VCL een penalty te nemen, welke Piet Lak op doelmatige wijze behandelt en het wordt gelijk (11). Het spel gaat nu meer van doel tot doel en voor het A.-doel zoowel als dat van VCL zien we nog menig gevaarlijk moment, maar de verdediging weet aan beide zijden handelend op te treden en de strijd eindigt met een eindstand 11. Zondagmiddag was Nieuwe Niedorp III de gast van Callantsoog I. In het begin van den wedstrijd werd eenigszins ruw gespeeld, het geen wel te wijten was aan de slechte leiding Voor de rust nam C. door haar eminenten middenvorm van Scheijen, met 20 de lei ding. Vooral het tweede punt was mooi! Na de thee kreeg C'oog den vrjj sterken wind tegen, doch was steeds in de meerder heid, wat de gemaakte doelpunten uitwezen. De middenvoor slaagde er in nog vier maal te scoren en zoo kwam het einde met 60 voor de gastvrouw. Callantsoog heeft haar plaats wederom ver sterkt. Het eerste elftal leverde fraai werk en sloeg Beemster 1 met 52.De reserves verloren van Koedjjk 2 met 21) terwijl de A-adspiranten in Alkmaar twee kostbare punten ver speelden. We hebben gisteren op het B.S.V.-terrein aan den Kerkedijk, van een goeden wedstrijd genoten. Vooral voor de rust, toen Beemster dat den toss gewonnen had, met wind mee speelde. Want, ondanks dit voordeel, waren de partijen goed tegen elkaar opgewassen- al waren de aanvallen van de thuisclub sneller en daardoor gevaarlijker. Het spel was nog geen twee minuten oud, toen B.S.V. op verren af stand een vrijen schop kreeg toegewezen Kos ter plaatste zich achter den bal; er volgde een knal en onhoudbaar voor den Beemster-doei verdediger verdween de bal in de touwen 1—0 Het duurde niet lang, of de gelijkmaker kwam en wel precies op dezelfde wijze als het doelpunt van B.S.V. Ook nu weer zou B S V de leiding nemen; bij een snellen aanval gaf Ab v d. Berg correct door aan Kees Koster die snei doorloopend den keeper geen schijn ian kan retourneerde alle ballen. Toch moest de plaat, vervanger van De Moor, de jeugdige Jan S nog enkele malen handelend optreden en hJ deed dit op keurige wijze. Vooral een onve7 wachts en keihard schot van den middenvoor hield hij er schitterend uit. Maar ook de doelverdediger van Beernste, bleek uit het goede hout te zijn gesneden en hield er tal van keiharde ballen uit. Toch kon hü niet verhinderen, dat Kees Koster nog tweè doelpunten aan de score toevoegde. De vierde goal ontstond door fraai werk van Jaap de Groot, die handig een through-pass gaf naar Koster, die zich geen oogenblik bedacht en voor de vierde maal den Beemster-doelman liet vis. schen Maar het vijfde en laatste doelpunt was wel zeer mooi. Na keurig solospel loste Koster een geweldigen kogel vlak onder de lat, 5—2 Nog had B.S.V. de kans de score tot 6—2 op té voeren, toen haar een strafschop werd toege. wezen, welke door Koster naast geschoten werd. Het bleef 5—2 en zoo was B.S.V. nog onge. slagen op eigen terrein en behield zij haar kans op de bovenste plaats. De reserves verloren in de ochtenduren van Koedijk 2 met 2—1. Wij hebben den wedstrijd niet bijgewoond, maar hoorden, dat het in het tweede elftal nogal rammelde en er niet het minste verband in de ploeg zat. Met de rust was de stand 1—0 voor B.S.V.; een schot van Kees Bakker liet de doelverdediger tusschen zijn beenen doorglippen. Na de thee scoorde Koedijk tweemaal en won daardoor met de oneven goal. De a-adspiranten speelden in Alkmaar tegen Alcmaria Victrix b en verloren met 1—0. Dat was ongetwijfeld voor de jongens een bittere teleurstelling en beteekende tevens het verlies van twee kostbare punten. Voor die nederlaag zijn twee oorzaken aan te wijzen. Voor de rust werd de strijd veel te licht opgenomen; de Alkmaarsche jongens werkten er voor, terwijl de B.S.V.-ers steeds een fractie van een seconde te laat waren. Door een formidabelen mistrap van Arie Urbanne (er zat een ongedacht effect in den bal) kreeg de kleine centervoor van Alcmaria plotseling het leder vrij en gaf Karei Colnot geen schijn van kans. In de tweede helft beging B.S.V. de fout Alc maria in te sluiten en er was toen natuurlijk geen doorkomen aan. Hoezeer B.S.V. in de meerderheid was, moge blijken uit het feit, dat Alcmaria na de rust slechts eenmaal over de helft van het veld is geweest. Maar zooals ge zegd, door den muur van verdedigers was niet heen te breken, terwijl ook de B.S.V.-ers met schieten niet erg gelukkig waren en tot twee maal toe het Alkmaarsche doel als door een wonder aan een doorboring ontsnapte. Nog staat B.S.V. a aan den kop, maar het wordt nu toch duchtig oppassen jongens! Niet den moed verloren en probeeren volgende week Alcmaria a te slaan. Lukt dat, dan is het leed weer geleden. Een wedstrijd tusschen elftallen van Centraal- en West-Europa. Het bestuur van de F.I.F.A. kwam te Frankfurt aan de Main bijeen onder voorzit terschap van den heer Rimet (Frankrijk). Besloten werd, dat de wereldkampioenschap pen van 419 Juni 1938 in Frankrijk zullen worden gehouden. Een commissie van voor bereiding werd gevormd, welke commissie voor 15 Februari a.s. rapport zal uitbren gen over de verschillende kwesties, die met de organisatie van een dergelijk tournooi nauw verband houden. Na 15 Februari zal het be stuur der F.I.F.A. zoo spoedig mogelijk te Parijs bijeenkomen, teneinde dan een beslissing te nemen over de definitieve organisatie van het tournooi. In beginsel werd besloten de mogelijkheden te onderzoeken van een wedstrijd tusschen elftallen, samengesteld uit spelers van Cen- traal-Europeesche landen eenerzij ds en van West-Europa anderzijds. Slechten wedstrijd. In een zeer slechten wedstrijd is VUC er in geslaagd twee punten op haar gevaarlijk ste concurrente voor de laatste plaats uit te te loopen. De overwinning van de Hagenaars was volkomen verdiend, want hoewel ook aan Haagsche zijde dapper gestumperd werd, was het veldspel toch een fractie beter dan dat van de Zaankanters. Het veldspel, want voor doel was het aan beide zijden hopeloos en het eenige doelpunt van dezen wedstrijd werd dan ook uit een vrijen schop gemaakt, was bij VUC een stuk beter. Dit doelpunt, dat Van Gelder 20 minuten na de rust scoorde, was werkelijk een juweel, maar voor het overige konden geen van beide voorhoedes aanspraak maken op een doelpunt. Daarvoor was aan beide zijden het spel te stuntelig en te doorzichtig. De meerderheid van VUC kwam tot uiting in het feit, dat Dijkstra veel meer te doen kreeg dan Slootweg, doch de Zaansche doelman heeft zich op zeer uit muntende wijze van zijn taak gekweten en aan het eenige doelpunt had hij totaal geen schuld. Kenmerkend voor den geheelen wedstrijd was wel een uitlating van een voetbal-official, na afloop spraken: „ik heb wel eens slecht voetbal gezien, maar zoo slecht nog nooit Na de pauze toen B.S.V. den atmte* in den rug kreeg, bleek al heel spoedig tC Bergenaren den toon zouden gaan »fe Toen Fillet met ppn IrolViowf]^» ^^^GV6n. k.n.v.b. HFC-Alcmaria Victrix. HRCEDO. Alkmaar—Helder. SuccesZaandijk. BoysBeverwijk. DTS~^aterV°gelS' DTS—Nieuwe Niedorp. „hagenStrandvogels Texel—BKC. Alcmaria II—HRC rr FC III—HRC n. 'Cmaria IIIWest-Frisia II. Fillet met een keiharden schnw stand op 3—2 voor Bergen had geh^IT den feitelijk de wedstrijd gewonnen Wel Spaarman in de voorhoede alle mogelhke d om den geldmaker te scoren, - moeite achterhoede en spec^aa^dT' meuw^ \S'V" aanvoerder Piet Beeldman, gaf krimpt en Iedere automobilist kan v dadelijk vertellen, Hoeveel kilomeier per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meier *e wel noodig hebben om met die vaart te stoppen I

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 12