Horthy te Weenen Visscherij Marineberichten SPORT Marktberichten Uit onze Omgeving groote home-trainerwedstrijd Haven van Nieuwediep. Legerberichten Korfbal Een succesvolle dag voor Elto. De bokswedstrijden van Sport na arbeid Marine-Competitie - JULIANADORP. Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland. Aid. Den Helder. Gisteravond vergaderde bovengenoemde af- deeling in de christelijke school aan de Kortevhet alhier. - Bij de ingekomen stukken was onder an dere een schrijven uit de omstreken van Botterdam, waarin gevraagd werd of wii de menschen daar even aan een 1000 pond Dri- ma klaver-slingerhoning konden helpen Dit werd voor kennisgeving aangenomen Na de pauze volgde het vraag- en praat- uurtje. Eerst had de voorzitter nog rekening en verantwoording gedaan van de reis naar de Wieringermeer. Besloten werd de kas h^t tekort van dit jaar te laten dragen Bij de nu volgende vragen kwam als meest belangrijke vraag ter sprake, het slechte suikeropnemen der bijen in dit najaar en de sterfgevallen. De suiker is dit jaar nl. vermengd met o a gemalen Sp. peper. Aand it laatste werd in eerste instantie algemeen de schuld van een en ander gegeven. Door den voorz. werd er echter aan herinnerd dat we dit jaar alle maal, niet één uitgezonderd met te slechte .volken den winter in zijn gegaan. Tenslotte werd het Bestuur opgedragen om één en ander ter kennis van het Hoofd bestuur te brengen. Na bespreking van nog eenige zaken en beantwoording van de vragen, sloot de voorzitter met een woord van dank de ver gadering. 'ANNA PAULOWNA Arbeiders Sportbond. De afd. Anna Paulowna van den Arbei- iderssportbond gaf Zaterdagavond een uit voering in de zaal van den heer W. Rossen. De belangstelling van het publiek was maar matig en daar het weer niets te wen- schen overliet, meende de voorz. der afdee- ling, de héér Krouwel, die het openings woord sprak, dat er tegenwoordig misschien te veel van het goede en te weinig geld was. Spr. besloot met den wensch, dat het een avond mocht worden, waarvan veel goeds zou uitgaan en gaf het woord aan de mondorgelclub. Deze speelde een drietal nummertjes, waarvan het eerste het Plan- lied, wat weifelend begon. Beter gingen De Amsterdamsche Grachten en Lolly-pop. De meisjes van de afdeeling hadden de eer het gymnastiekgedeelte' van het pro gramma te openen met vrije oefeningen, Het was een klein groepje, evenals dat der adspiranten en der lieeren, maar er werd netjes gewerkt. Vooral de verplichte oefe ningen, de oefeningen die voor allen ge lijk en niet te moeilijk gekozen waren, wer den door de drie groepen keurig uitgevoerd. Voor de meisjes stonden nog paard- en brugoefeningen, voor de adspiranten brug- en vrije oefeningen en voor de groep hee- ren hoog-rek en hooge brugoefeningen op het programma. De hoogrek-oefeningen, nog maar kort beoefend, daar men eerder niet over een rek beschikte, mochten gezien wor den. Voor de pauze sprak de heer Krouwel, naar aanleiding van het 10-jarig bestaan van den Arbeiders-Sportbond, dat den 19den Decem ber gevierd wordt, over het ontstaan van de zen bond als onderdeel van de arbeidersbe weging. Mocht men het al niet altijd eens zijn met de houding van de partijleiders, of niet kunnen bogen op groot succes (de afd. is in ledental achteruit gegaan), men mag het groote doel niet uit het oog verliezen, zei spr. Nu men belaagd wordt door 't fascisme moet ieder op z'n post zijn en de arbeiders beweging in alle takken zoo sterk mogelijk maken. Spr. wekt dan ook op lid of dona teur te worden van de afdeeling. Behalve uit de muziek van de Mondorgel club, onder leiding van den heer J. Geluk, bestond de afwisseling van de gymnastiek uit de opvoering van het tooneelstukje „De vierde compagnie", een schets uit het Engel- sche soldatenleven, tijdens den wereldoorlog. De heer D. Dekker voerde hierbij de re gie. Het stukje gaf een goeden indruk van het leven op een kazerne-kamer, waarin soms veel humor kan steken, maar die hier (de broer van een der jongens werd gedood en ook zij zullen weldra naar het front moeten) overheerscht werd door leed en afschuw voor den oorlog. Wel vonden we er een nadeel van, dat de ongelcuischte kazerne taal, vooral voor het jonge deel van de toe schouwers, te rauw was, maar overigens had bet clubje zeker succes met de opvoering van deze schets. Tri 001" betrekking van hoofd aan school Dl (Oostpolder) hebbert zich 10 sollicitan ten aangemeld. POLITIE Gevonden: een portemonnaie. WIER1NOEN Dij Kon. Besluit is tot heemraad van den Polder Waard Nieuwland benoemd de heer D. Mulder Jzn., alhier, uiterlijk tot het ein- eie van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar Zal zijn geworden. Krey(ter No. 1 over 1 K.m. Gisteravond j.1. zijn in Concordia groote °me-trainerwedstrijden gehouden. te ruim acht uur sprak mevr. de Haan A®t openingswoord uit. Hierin heette zij mJzonder welkom de renners en supporters t't Alkmaar, ook onze bekende renner Jaap Kuiper kreeg een extra woord terwijl spr. tevens Derksen feliciteerde met zijn herstel •Spr. merkte op dat deze avond in 'n bijzon der teeken stond, wel omdat, home-trainer thans voor 't eerst in een wedstrijd gebruikt wordt. Onze dank nog aan hen, die ons in staat stelden hem aan te schaffen. Met deze woorden verklaarde spr. de wed strijd voor geopend. De uitslagen zijn: over 1 K.m. Ie rit Meyer 51,2 Oostdijk gl. 48.2 Visser gr. 49.3 Ottens r. 48.3 Verbiest gl. 49.4 Deykes gr. 50.3 Aukes r. 49.4, Snoodijk gl. 46.4, Baartman gr. 49.4; Kreijger r. 43.1; Bleeker gl. 44.3, Dingerdis gr. 50; N. Bakker r. 47.3, Hege man gl. 4(6.2. Everts gr. 52.4; S. Lont r. 48.4, Homan gr. 46.2. Ie rit, 3 K.M.: Muntjewerf r. 2.24.4, De Haan gl. 2.22.1, De Groot gr. 2.23.4; Kors huize r. 2.47.2, Geerligs 2.30.4, Bosma gr. 2.16 4: Hoep r. 2.50.0, Baartmans gl. 2.30,4, Riderbos gr. 2.39.1; Glim r 2.52.4; Kaptein gl 2.26.1; Kuileboer gr 2.40. 2e rit 1 km. Meijer gl 51.22 Oostdijk gr. 51, Visser 49.4 Ottens gl 45.3, Verbiest gr 51.1, Deijkers r 50.1, Oukes gl 46.3, Snoo dijk gr. 48.4 Baartman r 50; Kreijger gl 41.1, Bieeker gr 46.1, Dingerdis r 49.1; Bak ker gl 45.1, Hegeman gr 47.3, Everts r 48.4, Lont gl 45.2, Homan r 45.1. 2e rit, 3 K.M.: Muntjewerf gl. 2.19; De Haan gr. 2.26.3; De Groot r. 2.22.2, Korshuize gl. 2.34.1, Geerligs gr. 2.33.2, Bosma r. 2.17, Hoep gl. 2.35.1, Baartman gr. 2.46.3. Ridder bos r. 2.37,1, Glim gi. 2.38.2, Kaptein gr. 2.29.3, Kuileboer r. 2.43.3. 3e rit, 1 K.M.: Meijer gr. 51.2, Oostdijk r. 2.50.1, Visser gl. 46.3, Otten gr. 48.3, Ver biest r. 52.4, Deijkers gl. 47.3, Aukes gr. 48.3, Snoodijk r. 48, A. Baartman gl. 50, Kreijger gr. 43.1 Bleeker r. 45, Dingedis gl. 45.3. 3e Rit, 3 K.M. Muntjewerf gr. 2,21. De Haan r, 2.31.2; De Groot gl. 2.16.4.; Korshuizen gr. 2.47.2.; Geer ligs v. 2.36.2; Bosma gl. 2.15.', Hoep gr. 2 45.1.; A.Baartman r., pech; Ridderbos, gl. 2.30.1; Glim gr. 2.45.0.; Kaptein r, 2.31.4.; Kuileboer gl. 2.43.3. Totale uitslag: 1 K.M.: le prijs J. Kreijger 2. 7.6 min; 2e prijs Homan 2.14.4 min; 3e prijs Bleeker, beide Alkmaar 2.15.8 min.; 4e prijs N. Bak ker 2.19.4 min.; 5e prijs Hegeman 2.22.2 min.; 6. S. Lont 2.22.6 min.; 7. 14. Ottens 2.22.18 m.; 8. Snoodijk, 2.23.6 min.; 9.Dingerdis 2.24.8 min.; 10. Oukes 2.25 min. 3 K.M.: le prijs: Bosma 6.49.6 min; 2e prijs De Groot 7.3 min.; deze beiden uit Alkmaar; 3. J. Muntjewerf 7.4.8 min.; 4. de Haan, Alk maar, 7.20.2 min.; 5. Kaptein 7.27.6 min.; 6. Geerligs 7.40.6 min.; 7. Ridderbos 7.46.6 min. 8. Kuileboer 7.7.2 min; 9. Korshuize 8.9 min.; 10 Hoep 8.10.4 min. Door mevr. de Haan werden de prijzen bekend gemaakt, waarna een gezellig bal plaats had. Tijdens het balis nog eenig gebak verloot. In het overzicht in de N.R.Ct. wordt weder om melding gemaakt van de prachtige kwali teit visch, die door de kustvisschers verleden week werd aangebracht. Deze visch deed dan ook goeden prijs, vooral in het begin der week. Vrijdag en Zaterdag was er echter een sterke teruggang in den prijs. De verstrekking van visch aan werkloozen blijft een doorn in het oog van den handel. Daarvan wordt haast dagelijks uiting gegeven in het Dagblad voor IJmuiden. Men versta dat goed: men heeft er niets op tegen, dat de werkloozen goede visch wordt verstrekt, maar men meent, dat de regeling niet aan het doel beantwoord en dat hier en daar de werkloozen in het geheel niet op deze visch zijn gesteld, terwijl soms ook anderen van de visch koopen. Men meende, dat wanneer men het in han den had gegeven van den handel er niet zulke kosten door het rijk zouden zijn gemaakt en dat er meer succes mee zou zijn bereikt. In de N.R.Ct. van Zondagochtend treffen we een artikel aan over de scheepvaartinspectie en de Zeeuwsche kustvisscherij. Hierin wordt gewezen op de controle, die thans van wege de scheepvaartinspectie op de kustvisschersvaartuigen wordt uitgeoefend. Maar het onjuiste er in is, dat de suggestie wordt geponeerd, dat hiervan slechts de Zeeuw sche kustvisschers het nadeel zullen onder vinden. En bepleit wordt voor hulp in deze door de regeering. Daar we op deze plaats de kwestie van de toepassing van de bepalingen der schepenwet reeds hebben besproken, mede in verband met hetgeen op de vergadering van den Ned. Visschersbond in Den Haag gehouden, daar over in den breede is gezegd en waar toen de heer Stevenson heeft gepleit voor het instellen van een credietfonds, waaruit de visschers zouden kunnen putten om de voorzieningen, voortvloeiende uit deze controle, te treffen, meenen we nu niet te mogen nalaten er nog eens op te wijzen. We moeten dit artikel in de N.R.Ct. niet te laag aanslaan, omdat we meenen, dat, zoowel de feiten juist zijn, er toch een onjuist element in schuilt, omdat het hier niet geldt een streek- belang, maar het belang van de geheele kust- visscherjj vanaf Breskens tot Termunten. Men dient hier op zijn qui vive te zijn, want een suggestie in een toonaangevend blad als de N.R.Ct. zou er toe kunnen leiden, dat er wel gedacht zou worden aan de Zeeuwsche visschers, maar dat men de veel grootere groep van de andere visschers zou vergeten. Hoe de schrijver van dat artikel er toe ge komen is, om alleen op de belangen van de Zeeuwsche visschers in deze te wijzen, is ons onbegrijpelijk. Daarom destemeer moeten de andere be langhebbende paraat zijn en dadelijk er op- wijzen, dat hetgeen in dat artikel is gezegd, tevens geldt voor alle kustvisschers. Een gescheiden optreden om te komen tot een credietfonds zou weer een groote versnip pering van kracht teweeg en zou schade kun nen doen om tot zoo'n credietfonds te geraken. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Mavis", Overplaatsingen. Ondervolgende schepelingen, thans geplaatst aan boord Hr. Ms. „Hertog Hendrik", worden op 9 Januari 1937 overgeplaatst als achter ieders naam vermeld. Bootsman A. Davidse naar Ws. W.oord. Sergeant-schrijver R. J. Koelman naar O.Z.D. Sergeant-hofmeester J. H. Salfischberger naar Kon. Instituut. Kwartiermeesters A. G. J. P. M. M. Visser en J. Geertse naar Ws. Vlissingen. Korporaal-konstabel A. H. Jonker naar Vidar. Korporaals der mariniers H. P. v. d. Schelde en C. J. J. v. Espen naar Ws. Vlissingen. Korporaals-machinist J. J. M. van Donk en W. van der Groef naar Ws. W.oord. Matrozen le klasse J. Berrevoets, H. G. v. de Boogaard, W. A. J. Braakman, J. J. de Jong, A. Kiburg, S. Kok, J. P. Lupgens, L. C. v. d. Maas, T. J. Mulder, J. Oele, C. J. On- genae, D. F. de Ruijter en C. Zagt naar Ws. W.oord. Matrozen 2e klasse G. J. de Ruiter en D. R. Schrauwen naar Ws. W.oord. Matroos 3e klasse F. van Ruiswijk naar Ws. W.oord. Ondervolgende schepelingen, thans geplaatst zooals achter ieders naam vermeld, worden den 9den Januari 1937 geplaatst aan boord Hr. Ms. „Hertog Hendrik". Bootsman W. Broos van Ws. W.oord. Sergeant-schrijver P. Geerts van O.Z.D. Sergeant-hofmeester P. Spa van Kon. In stituut. Korporaal-machinist F. D. E. Corveleijn van Ws. W.oord. Korporaal-machinist J. H. Peeman van O.Z.D. Konstabelsmaat J. C. v. d. Nieuwendijk van Vidar. Matrozen le klasse F. Aarts, L. A. v. d. Berg, A. J. Brands, W. A. Harthoorn, M. A. Havermans, J. B. Kersten, J. Napjus, A. S. Oosterman, J. Plekker, C. de Wolf, M. Wolt- haus, J. Wijnands en A. Wijshake van Ws. W.oord. Opper-torpedomaker J. Schot van Schor pioen naar Afd. Mariniers R'dam, toegevoegd aan den chef van het bureau T. en M.M. bij het Dep. van Defensie, 1 Jan. '37. Sergeant-monteur E. Bosch van O.Z.D. naar De Mok, 28 Nov. 1936. Korporaal-machinist P. Schouten van O.Z.D. naar Kaz. W.oord, 25 Nov. 19,36. Opper-monteur A. Haringa van O.Z.D. naar Kaz. A'dam, 4 Jan. 1937 en Korporaal-schrijver H, Schuil van Ws. W.oord naar Kaz. A'dam, 4 Jan. 1937, beiden op datum geplaatst bij den bouw van den flot tieljeleider „Tromp". Bootsman J. van Oosten van H. Hendrik naar Afd. Mars. Rotterdam, 4 Jan. 1937; Sergeant-machinist M. v. d. Laan van Van Speijk naar Afd. Mars. Rotterdam, 4 Jan. 1937; Korporaal-telegrafist L. H. Noor van Z 8 naar Afd. Mars. Rotterdam, 4 Jan. 1937; Korporaal-machinist J. Mors van Z 7 naar Afd. Mars. Rotterdam, 4 Jan. 1937 en Stoker-olieman L. Roelse van Schorpioen naar Afd. Mars. Rotterdam, 4 Jan 1937, allen op datum geplaatst bij den bouw van mijnen veger 2 bij de werf Gusto te Schiedam. Schipper J. C. Breedveld van Nautilus naar Afd. Mars. Rotterdam, 4 Jan 1937; Sergeant-machinist P. Lelieveld van De Mok naar Afd. Mars. Rotterdam, 4 Jan. 1937; Korporaal-telegrafist M. W. H. Veenis van R.D. A'dam naar Afd. Mars. Rotterdam, 4 Jan. 1937 en Stoker-olieman H. A. Noordhof van Van Speijk naar Afd. Mars. Rotterdam, 4 Jan. 1937, allen op datum geplaatst bij den bouw van mijnenveger 3 bij P. Smit Jr. te Rotterdam. Aangewezen om den 9en Dec. 1936 met het s.s. Slamat naar Oost-Indië te worden uitge zonden: seinersmaat R. van Lier. Aanwijzing om 9 Dec. 1936 met het m.s. Sla mat naar Oost-Indië te worden uitgezonden, ingetrokken: sergt.-mach. D. 't Hoofd. Aangewezen om den llen Dec. 1936 met het m.s. Costa Rica naar West-Indië te worden uitgezonden: matroos 2e kl. A. M. Thissen. Aangenomen in den Zeedienst: Mariniers der 3e klasse G. Appel, G. Jansen, W. A. Bruins, B. W. Dorland, N. F. Paarde- kóopër, J. van Viegen, 12 Nov. 1936. ,Met ontslag uit den Zeedienst. Lichtmatroos G. D. Visser, 20 Nov. '36. *Marnr. der 3e kl. A. E. Willems, 17 Dec. '36. Matr. der le kl. W. Jagteberg, 17 Dec. '36. Opper-telegrafist K. Twigt 10 Dec. '36. Sergt.-maj. der marnrs D. Obbes, 7 Jan. '37. Militair werkman P. C. Viëtor, 28 Jan. '37. Bevordering. Mar. le klasse A. H. Keuken, 1 December 1936 overgebracht in de kwaliteit van tamboer le klasse. Matroos le klasse W. Taekema, 1 November 1936 overgebracht in de kwaliteit van matroos telegrafist. In Nederland uit Oost-Indië aangekomen: Schipper H. Kloosterman, korporaal-telegra fist L. J. Neijenhuijs, matroos le klasse W. Jagtenberg, pijper le klasse H. K. Lenen, mar. 3e klasse A. E. Willems, allen 18 November 1936 per ms. Johan de Witt uit Oost-Indië in Nederland aangekomen. Aangewezen voor thuievaren. Matroos le klasse W. Nutbeij, -11 November per ms. M. v. St. Aldegonde van Tg. Priok. Matroos 2e klasse C. de Regt, 19 November 1936 per ms. Simon Bolivar uit West-Indië. HERHALINGSOEFENINGEN IN 1937. In 1937 zullen voor herhalingsoefeningen moeten opkomen: bij het Regiment Kust-Artil lerie te Den Helder de lichting 1931 van 27 Mei12 Juni (de onderofficieren vanaf 20 Mei); bij het Regiment Kust-Artillerie te Den Helder de lichting 1933 van 22 Juli7 Augus tus (de onderofficieren vanaf 15 Juli); bij het 21 Regiment Infanterie te Amersfoort (waar bij z(jn ingedeeld de dienstplichtigen uit de Provincie Noord-Holland) de lichtingen 1931 en 1933 van 925 September (de onderofficieren vanaf 2 September). VERBOD VAN NEVEN-WERKZAAM HEDEN. Door den Minister van Defensie is aan het beroepspersoneel van de Weermacht verboden nevenwerkzaamheden te verrichten als ver zekeringsagent. Naar aanleiding van deze ver bodsbepaling, is door het Hoofdbestuur van de Vereeniging van Onderofficieren „Ons Belang" aan den Minister van Defensie verzocht de afgekondigde verbodsbepaling wel in dier voege te willen wijzigen, dat het aan onderofficieren verzekeringsagenten blijft toegestaan, deze functie te vervullen, zijnde het echter verboden hun werkingsfeer uit te strekken tot militairen van lageren rang. Oostenrijk en Hongarije strij den tezamen voor herstel van normale toestanden in het Do- naubekken. De Hongaarsche rijksbestuurder Horthy, de minister-president Daranyi en de minis ter van buitenlandsche zaken Kanya zijn gisterenmorgen op het station te Weenen, verwelkomd door den Oosten rij kschen bonds president, Miklas, bondskanselier Schusch- nig, alle andere leden der regeering, den inspecteur-generaal van het leger, den chef van den generalen staf, den burgemeester van Weenen en andere autoriteiten. Door de bevlagde straten begaf het gezelschap zich naar het hotel „Imperial" waar de gas ten hun intrek hebben genomen. Omstreeks elf uur heeft Horthy een offi cieel bezoek aan Miklas gebracht, waarna deze een tegenbezoek aflegde in het hotel. Vervolgens heeft het Hongaarsche gezel schap kransen neergelegd bij het monument voor den onbekenden soldaat, bij het monu ment voor de in den zee-oorlog gevalle nen en bij het graf van keizer Frans Jo- seph. Aan het einde van een ter eere van Horthy aangericht diner heeft Miklas, de Uostenrijk- sche bondspresident een rede uitgesproken, waarin hij o.m. zeide: Onze strijd is een ge meenschappelijke strijd voor den vrede, maar voor den werkelijken vrede in Euro pa, die in laatste instantie slechts gefun deerd kan worden op rechtvaardigheid en slechts verzekerd kan worden door een eco nomische en sociale regeling in de streek, waar wij leven, waarbij rekening gehouden moet worden met de natuurlijke levensom standigheden. In zijn antwoord zeide Horthy o.m.: Ons uit de protocollen van Rome voortvloeien de streven is gebaseerd op de gemeenschap pelijkheid van de belangen van vrije, onaf hankelijke staten, die tot eenig doel hebben te strijden voor het herstel van een norma len toestand in Centraal Europa en voor het veilig stellen voor hun volkeren door vreed zame middelen van een plaatsje in de zon. Geen positieve resultaten te Ro me bereikt. De Hongaarsche pers erkent, dat de be sprekingen te Rome geen enkel positief re sultaat hebben opgeleverd, en dat de eco nomische onderhandelingen ten aanzien van de aanpassing van de accoorden van Rome aan de Italiaansche devaluatie nog niet geëindigd zijn. Men verwacht echter, dat de tot stand gekomen sfeer van harte lijkheid spoedig gunstige resultaten voor Hongarije zal afwerpen. SLEEPBOOT IN DEN RIJN OMGESLAGEN Het zeeschip Egéria, dat te Krefeld lading had ingenomen en op het punt stond de reis naar Rostock te beginnen, is in de duister nis aan den grond geloopen. Bij een poging van de sleepboot Lucia II om het stoomschip los te trekken, sloeg de sleepboot om en begon te zinken. De kapitein en vijf leden der bemanning konden worden gered. Een stoker echter ver dronk. De sleepboot ligt thans ondersteboven in den rivier. De afgeloopen Zondag is wel buitengewoon succesvol geweest voor de beide twaalftallen der Eltoërs. Terwijl Elto II 's morgens met liefst 62 van OKC won, haalde Elto I het stoute stukje uit om het nog zonder verlies- punten zijnde Groen-geel met 3I te klop pen. Het is jammer, dat de Eltoërs in het be- begin der competitie tweemaal verloren en eenmaal gelijk hebben gespeeld, daar zij an ders een goede gooi naar het kampioenschap zouden hebben gedaan. Of zou misschien Groen-Geel meerdere misstappen begaan? Als scheidsrechter Gorter om 2 uur het be- ginsignaal geeft, ontwikkelt zich direct een snel en aantrekkelijk spel, waarin Groen-Geel, dank zij den krachtigen wind het meest in den aanval is. Het juiste schot is echter zoek en na een kwartier spelen begint Elto zich los te werken en zet meteen een serie ge vaarlijke aanvallen op. Door fraai combinee ren weet al spoedig H. Groen Elto de leiding te geven. Na 10 min. heeft dezelfde speler opnieuw succes. Dit wordt Groen-Geel te bar en Elto krijgt het zwaar te verantwoorden.. De verdediging weet echter met kunst- en vliegwerk de si tuatie meester te blijven, zoodat de rust kwam met een 20 voorsprong voor de Java- straat-bewoners. Over het algemeen was de meening van publiek en spelers, dat Groen- Geel na rust de Eltoërs wel even in zou ma ken. Na de hervatting begon Groen-Geel dan ook direct met een bombardement op den Elto-korf en reeds na 5 minuten weet zij haar achterstand te verkleinen. Elto laat zich ech ter niet ontmoedigen en betaalt de Wormers met gelijkén humt,zoodat nu de Groen-geel- verdediging het zwaar te verantwoorden krijgt en werkelijk weet na een kwartier Gieze met 'een fantastisch schot den stand op 31 te brengen. Groen-Geel begint nu wat ontmoedigt te worden en hoewel er dikwijls voortreffelijk wordt gecombineerd, is het ware vuur er uit. Het laatste half uur krijgt dan ook de Elto-aanval gelegenheid om haar kun nen te toonen. De Groen-Geel-verdediging weet echter stand te houden en daar ook de Elto-verdediging niet te vermurwen was, kwam onder een waar Indianengebrul der spelers en supporters, het einde met 31 voor Elto. Scheidsrechter Gorter leidde uitstekend. Zaterdagavond hebben voor een goed ge vulde Casino-zaal de aangekondigde bokswed strijden van de plaatselijke vereeniging „Sport na Arbeid" plaats gehad. De gebo den sport, stond, de jeugd van de organisatie in aanmerking genomen, gemiddeld op bevre digend peil. Naast enkele goede, zagen we i\>k minder sterke partijen. De wedstrijden had den echter een zeer ordelijk verloop, terwijl er onder de deelnemers een sportieve geest heerschte. De heer A. Beneker, voorzitter van S.N.A., opende den avond met een woord van welkom, speciaal gericht tot luitenant der mariniers De Bruyne, commandant van de Marinesportschool en tot luit. ter zee 2e kl. De Lange. Daarna sprak hij een kort propa gandistisch woord ten behoeve van de boks- sport. Onderwijl stonden de boksers, die dezen avond zouden optreden, in den ring opgesteld, terwijl niet onopgemerkt mag blijven, dat on der het opengaan van het Wagnerdoek, het strijkje het Wilhelmus speelde. Direct daarna namen de wedstrijden, welke door den heer Gill uit Amsterdam gearbi- treerd werden, een aanvang. Wij laten hier onder de uitslagen volgen: Vlieggewicht: C. Boon (S.N.A.) wint op punten van Meijer (Sars.). Vedergewicht: J. Oost (S.N.A.wint op punten van Godschalk (Olympia). Licht gewicht: R. Pieterse (S.N.A.) wint van Vlijts (de Ring) wegens knock-out in de tweede ronde. J. J. Vink bokst onbeslst tegen Kamper- dijk (D.O.S.). P. Kochx (S.N.A.) verliest op punten van Stokvis (Maccabi). Weltergewicht: G. Zegwaard (S.N.A.) wint door knock-out in de tweede ronde van Do Bruin (D.O.S.). Groen (Sars.) bokst onbeslist tegen Kerk wijk (Krieger). K. Brons (S.N.A.) verliest door opgave in de tweede ronde van la Grauw (D.O.S.). H. Brons (S.N.A.) verliest op punten van Pach (Maccabi). D. de Boer (S.N.A.) bokst onbeslist tegen de Clercq (D.A.B.). J. Röge (S.N.A.) bokst onbeslist tegen Klokkers (Krieger). Bantam A.: Masseé (D.A.B.) bokst onbe slist tegen Deegen (Maccabi). Lichtgewicht B.: Joustra (D.A.B.) bokst onbeslist tegen Penners (Sars.) Verder had nog een demonstratie A klasse plaats tusschen de Sars.-boksers Ons'o en Heidoorn. De Marine-Sportvereeniging „Zee t" heeft voor hare leden een competitie geo. ni- seerd voor schepen en inrichtingen te Den Hel der. Zaterdag 28 November ving deze aan op drie terreinen, t.w. het terrein op de Werf, Ankerpark en Onderzeedienst. Er heerschte een geest van sportiviteit die goed aandeed en daarbij werd goede sport te zien gegeven. Zes elftallen waren in het veld van de elf die inge schreven hebben. De uitslagen van dezen eersten competitiedag waren als volgt: Werf terrein: AdelborstenVliegkamp de Mok 35 Ankerpark: Marine KazerneStafmuziekcomb2—2 Terrein Onderzeedienst: Onderzeedienst aSchorpioen a 55 Zoodat De Mok voorloopig de leiding heeft genomen. BROEK OP LANGENDIJK, 28 November. 900 Kg. aardappelen, eigenheimers f 2.10, 17000 Kg. uien, gele f 1.201.60, drielingen f22.30, grove f 1.50—1.70, gele nep f6.50, 14000 Kg. peen f 1—1.30, 3000 Kg. kroten f 0.501.40, 22000 Kg. roode kool f 11.90, afwijkend f 1—1.20, 99000 Kg. gele kool fl, 52000 Kg. witte kool 80 ct., D. witte 8000 ct., 1300 stuks bloemkool f 4.807.80, dito 2e soort f 1.50—1.90. 700 st. rammenas 1.60, 2800 st. groene kool f 1.20, 25000 st. andij vie 56—70 ct. ALKMAAR, 28 November. N.V. Eierveiling Noordhpll. Noorderkw. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 150.000 stuks aangevoerd, waar van de prijzen als volgt; 5686 Kg. f4.25 4.65, 58-60 Kg. f 4.65—5, 60—62 Kg. f 5— 5.50. 62—64 Kg. f 5.40—5.55, 64—66 Kg. f 5.45 —5.60, 47—55 Kg. f 3.30—4.50. ALKMAAR. 28 November. Op de heden gehouden botermarkt wa ren dep rijzen voor groothandel 7075 cent en kleinhandel 72V2—77% cent, vaten f71. Handel matig. Kipeieren groothandel f 3.75 —4.75. Handel stug. Eendeieren geen. WARMENHUIZEN, 28 November. Roode kool, le kw. f 1—1.70, gele kool, le kw. f 1, witte kool f 3, drielingen 1.20 1.90, uien f 1.20—1.50 grove uien f 1.60— 1.70. Aanvoer: 40350 Kg. roode kool 39825 Kg. gele kool 11300 Kg. D. witte kool, 2600 Kg. witte kool, 1525 Kg, uien MEDEMBLIK. 28 November. Witte kool 80 ct., gele kooi f 1, bloem kool f 8.10—10.20, 2e soort 5.80—5.30, 3e soort 2.90. uien 7595 ct., kroten 85 ct., wortelen f 1—1.10. NOORDSCHARWOUDE, 30 Nov. BI. eigenheimers f 2.10, uien f 1.40, drie lingen f 1.90, grove f 1.60, peen 1, roode kool f 1, witte kool f 0.80, gele kool 1, D. witte kool f 0.80, andijvie f 0.50—0.65. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Nov. Uien f 1.20—1.40, Drielingen f 1.20—2.10; Grove f 1.40—1.60; Peen f 1—1.30; Kroten f 0.50—1.30; roode kool f 1—1.70; Groene kool f 1.202.S0; Gele kool f 1; D. Witte kool f 0.80; Bloemkool Reus f8.80—9.40, dito 2e soort f2.90; andijvie f 0.50—0.90. ALKMAAR, 30 November. Ter veemarkt waren lieden aanga, oerd: 91 vette koeien f 120-270, 11 graskalveren f 30—50. 51 nuchtere kalveren f 6—16, 52 vet te schapen f 20—27, 400 vette varkens 38—42 1 ct., handel stug.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 3