V A.F.C.-H.R.C. 5-2 Zaandijk wint van Helder Succes I-Kinheim I 2-2» Alkmaar-Purmersteijn 3-1 Alkm. Boys-Hollandia 2-4 s? se» ss is r,s sss Watervogels-Andijk !-!♦ H.-D.V.S.-Feyenoord 2-1 heeft wel eens sterkere vierde en vijfde elftal len op den been gebracht! De stand is nu: Succes n r 6 O I 39 9 12 M.L.D. 9 5 I 3 35—21 11 H.R.C. V 7 5 O 3 2115 10 Watervogels II 6 4 I I 2115 9 BKC n 8 4 O 4 2119 8 Oudeschild 7 3 O 4 14—17 6 Texel II 3 O 4 1520 4 Helder TV 7 1 O 6 825 3 Helder V 7 t O 6 10—39 0 Helder 5 twee verliespunten. Derde Klasse F. Cocksdorp heeft met flinke cijfers van HRC 6 gewonnen (61) wat bewijst, dat de Noordelijkste voetballers van Noord-Holland tot het uiterste bereid zijn hun positie tegen het bedreigende Atlas 2 te verdedigen. Dat BKC 3 van Helder 6 zou winnen was te voorzien, maar dat het 72 zou worden valt van BKC zeer mee. Het was een volledige feestdag voor BKC! JVC deed heel goed werk door Succes 3 te kloppen (20). We hadden de Dorpers de kans hierop nauwelijks gegeven. De stand is: Cocksdorp 8 y i o 347 15 Atlas II 7601 32—11 12 Zeemacht II 7 3 1 3 3017 7 HRC VI 8314 32—35 7 JVC H 8314 15—22 7 Succes m 7304 1814 6 BKC in 7205 13—25 4 Helder VI 6006 7—50 o Vierde Klasse G. Tex. Boys hebben hun positie inderdaad ver sterkt ten koste van Oosterend (41). Texel 3 heeft Helder 7 gekraakt (14—1). De stand is: Tex. Boys I 7 r O O 35— 5 14 Oosterend 6 i I 3 20—13 7 Watervogels EU 6 I 3 19—14 7 Texel III 6 3 O 3 26—18 6 Held. Boys Et 6 3 O 3 22—16 6 Helder VII 5 1 0 4 8—34 3 Tex. Boys EI 6 6 629 O Vierde Klasse H. De leiders hebben heiden gewonnen. Cal- lantsoog klopte N. Nledorp 3 met 60. Pet ten 2 won met 93 van Schagen 3, wiens tegenstand we dus te hoog hadden aange slagen. Dirkshorn 2 heeft Succes 4 op Hippo ver rast. Dirkshorn won met 40! De stand is: Petten n 6600 417 12 Callantsoog 7601 4311 12 Oudesluis II 6312 28—20 7 Dirkshorn II 5203 1216 4 Schagen Hl 6204 15—34 4 N. Niedorp IH 7 j 1 5 15—45 3 Wieringerw, H 3102 614 2 Succes IV 6(05 1225 2 Junioren. Helder heeft alweer een goede prestatie ver richt en haar kansen vergroot. Adspiranten. Hier werd veel afgekeurd. We vervolgen de Standen daarom a.s. Maandag. Met de rust had AFC een 40 voorsprong. Van Lungen scoort drie maal. Zooals boven gezegd heeft HRC in het Sportpark van AET! met 62 verloren. Dat deze nederlaag verdiend is, zal waarschijn lijk alleen de AFC-aanhang beweren. We kunnen gerust zeggen, dat de gelukkigste ge wonnen heeft. In de eerste helft wilde het b(j de roodjes niet vlotten, in tegenstelling met AFC, dat een aardig spelletje liet zien en onze aandacht ging vanzelfsprekend uit naar de verrichtingen van Charles Lungen. Deze spe ler heeft een systeem voor zichzelf; hij doet namelijk niets dan wachten, tot de bal naar hem toegespeeld wordt om dan met eenige handigheid de vijandige achterhoede te pas- seeren, wat hem voor rust ook nogal eens gelukte. Met rust verdiende AFC een voorsprong, maar in de tweede helft speelde HRC zeer goed, zelfs beter dan AFC in de eerste gedaan had. Tot aan het vijfde doelpunt is ze dan ook veel sterker geweest, zoo zelfs, dat we in de A.-voorhoede alleen Lungen zagen; de rest van de voorhoede hielp de verdediging. Het geluk was echter niet aan HRC-zijde, men kon het niet verder dan twee doelpunten bren gen, hoe hard men ook werkte. De wedstrijd. Om ruim twee uur roept scheidsrechter Eversteijn de aanvoerders bij zich. HRC ver liest den toss en moet eerst tegen den zwak ken wind in spelen. De Amsterdammers zijn volledig, terwijl HRC een invaller heeft voor Kuiper, n.1. Van Til en Dijkshoorn zijn plaats heeft moeten afstaan aan Prins. De eerste aanval is voor HRC, er is nog geen gevaar bij. Toch ontsnapt AFC na vijf minuten op 't nippertje aan een doelpunt. Dan komt AFC in den aanval, maar 't sa menspel wordt te ver doorgevoerd en 't schot van Lungen gaat over. Al dadelijk blijkt, dat de AFC-voorhoede uiterst gevaarlijk is. Van Lungen maakt zich handig vrij, geeft een pass aan Hamminga, die schiet, maar Prins stopt. Even later loopt Lungen alleen door de verdediging heen, maar Prins stompt den bal net corner. AJ.C. de leiding. Als er een kwartier gespeeld is, komt A. in de meerderheid en toch komt het doelpunt onverwacht. Lungen krijgt over Siersma heen den bal toegespeeld, loopt even naar links, schiet en onhoudbaar voor Prins verdwijnt de bal in den uitersten hoek (10). Even later weer een A.-aanval, Lungen schiet, Prins stopt den bal ,maar half, en de toestormende Van Nek schiet den bal in doel, (20). Maar nu weet HRC zich los te wer ken en in den aanval te komen. Sanders loopt naar binnen en geeft een pass naar Dissel, maar diens schot stopt keeper Burger fraai. Nogmaals komen de roodjes terug, maar de kopbal van Dissel vindt weer den keeper op zijn weg en dan is 't gedaan met de roodjes. Het wordt 80. Na een half uur spelen krijgt de A.-Ilnks- buiten den bal toegespeeld, hjj zet voor en Lungen gaat er alleen van door. Op fraaie wijze schiet hij den bal, al vallend en zwaar gehinderd door de H.-achterhoede, in doel (3—0). Nu komt er een periode van HRC-over- wicht. De middenlinie gaat naar voren, maar met schieten is de voorhoede nog niet erg ge lukkig; een schot van Roomeijer gaat net over. Van Lungen is uiterst gevaarlijk, maar Prins redt eenige malen schitterend. In de 38ste minuut is het weer Van Lungen, die doelpunt, 40. AFC is nu over alle linies sterker, maar toch zouden de roodjes voor rusten nog gevaarlijk worden en met eenig geluk had men den achterstand verkleind. Van Til en Siersma verwisselen van plaats, wat èn achterhoede èn middenlinie ten goede komt. HRC komt weer in den aanval, maar de schoten van Dissel en Gast worden gestopt. Dan fluit de scheidsrechter voor het verstrij ken van de eerste helft en heeft AFC een ver dienden, maar geflatteerden voorsprong. De tweede helft. Hoe geheel anders zou het na rust gaan. AFC voelde zich al veilig, maar al gauw be gon men in te zien, dat HRC ook kon voet ballen, misschien wel beter dan zij zelf. Er is nauwelijks twee minuten gespeeld als AFC al aan een doelpunt ontsnapt; uit een mooien aanval geeft Roomeyer een goed schot, dat den binnenkant van den paal treft; de keeper stond voor zijn doel en een der backs trapt den bal weg. Wij konden niet zien of hjj gezeten had, maar na afloop verzeker den de spelers ons, dat het wel 't geval was. De achterstand verkleind. HRC laat nu goed spel zien, snel en gevaar lijk, maar het schieten is nog niet heelemaal in orde. Na tien minuten spelen krijgt HRC een vrjje schop te nemen, 'n geweldige scrimmage voor het AFC-doel volgt, een mengeling van spelers en we kunnen niet zien of de bal zit. Maar de scheidsrechter wijst resoluut naar het midden en zoo heeft Gast den stand op 41 gebracht. HRC speelt nu een magnifieke partij, de bal gaat van voet tot voet en AFC weet niet wat ze er aan heeft. De achterhoede moet alle zeilen bijzetten. Men verdedigt nu met niet minder dan tien man. De stand wordt 42. Bij een enkelen A-aanval weet de HRC-ver- dediging bijna steeds den bal te bemachtigen. Eindelijk wordt dan na 28 minuten spelen het prachtige werk der roodjes beloond. Dissel omspeelt op fraaie wijze den linksback en met een onhoudbaar schot is de stand tot 42 teruggebracht. Een A-doorbraak. De rechtsbuiten zet hoog voor, Prins springt, maar kan den bal niet goed te pak ken krijgen en de toegeloopen Nigtevegt kopt den bal in doel, 52. De kans voor HRC is nu verkeken. Siersma gaat nu van plaats ver wisselen met Roomeyer, maar ook dat baat niet, HRC raakt nu uitgespeeld en AFC schept nog eenige gevaarlijke situaties voor het H.-doel. En dan fluit de scheidsrechter, met HRC in den aanval, voor de laatste maal. De Zaankanters winnen verdiend met 53. Overzicht. We hadden Helder dit seizoen nog niet zien spelen en waren dus wel benieuwd naar hun kunnen in den wedstrijd tegen Zaandijk, een der gegadigden voor de le plaats. Deze eerste kennismaking is ons niet meegevallen; door absentie van Kiesewetter en Kiljan was het team gewijzigd, men had Burger middenvoor geplaatst, Quant linksachter, enz. Een combi natie welke een mislukking gebleken is. Hel der schoot te kort in tempo, viel steeds te laat aan en in de voorhoede bleek de middenvoor zijn plaats ontwend. De achterhoede was in moeilijke situaties steeds de kluts kwijt concentratie, heeren! zij het dat in enkele gevallen wel eens iets behoorlijks gedaan werd. „Betrouwbaar" kunnen we haar echter niet noemen. Dan de middenlinie, welker spelers stuk voor stuk niet slecht waren, maar men faalde in z'n stuwende taak. Summa summarum, bij het huidige elftal mangelt het aan samenhang in en tusschen de linies, aan doorzettingsvermogen, terwijl de opbouw van het spel in veel sneller tempo moet geschie den. Zaandijk kan op een verdiende zege bogen; een goed en pittig team. Handige spelers met begrip van combinatie en die wisten, waar zij staan moesten. Zij waren een tempo sneller dan de witjakken, wat voor 'n groot deel oor zaak van hun mooie overwinning is geweest. Het elftal bezit een zeer bewegelijken midden voor, die daardoor moeilijk te bewaken is Andere uitblinkers waren de rechtshalf, rechtsback en rechtsbuiten. Helder heeft den straffen wind tegen, maar onderneemt de eerste aanvallen, die goed van opzet zijn en waarin de linksbuiten een groot aandeel heeft. Met moeite worden deze afge slagen. Dan een plotselinge doorbraak van den rechtervleugel en voordat er iemand erg in had, had Zaandijk, na 2 min. spelen, de leiding genomen. En toen Quant den bal niet goed raakte, was het bijna 02 geworden! Toen het spel 7 min. oud was en Bijl den bal voor doel bracht, schoot eerst Burger in en daarna Godschalk, de laatste met meer succes. De stand was gelijk. Weer bezorgt Helders rechtsbuiten na een mooie schijnbewe ging de verdediging de grootste zorg, maar de keeper redde. De Zaandijkers beginnen dan een overwicht te krijgen, elke aanval van hun beteekent gevaar voor het Helder-doel. De backs kiezen niet de juiste opstelling en hou den geen rekening met den wind, terwijl de middenlinie steeds terugloopt. Kossen stopte op goede wijze den bal na een vrijen schop van den linksachter. Toch kan hij niet alles voorkomen, want als de middenvoor den bal goed opvangt, scoort deze in moeilijke positie op magnifieke wijze. Twintig minuten was het spel oud. Na dit doelpunt, waardoor Zaandjjk de leiding had hernomen, kwam H. weer in den aanval; even een stug partijtje voor het Z.-doel, een vrije schop, Godschalk loopt snel toe, maar ziet den bal net langs zich gaan. Niet lang daarna zijn de Zaankanters weer in het offensief; Quant weet geen raad met den bal als hij van twee kanten belaagd wordt. Hij speelt terug, maar zoo hard, dat de uitvallende Kossen het leder niet bereiken kan. De situatie is niet duidelijk genoeg: „zit" de bal of niet? De toeloopende rechtsbinnen maakt echter aan elke onzekerheid een einde. Zoo heeft Zaandijk na 22 min. spelen een 31- leiding. Ook nu weet de thuisclub het spel weer over de andere helft te brengen en de links buiten doet uitstekend werk, maar Burger, die allerminst „beenvast" is, krijgt geen kans. Als het spel weer verplaatst is, duurt het niet lang of de bezoekers hebben den voorsprong weer vergroot na een mooien omhaal van den mid denvoor, maar indirect door het keurige werk van den jeugdigen linksbuiten. De strijd na rust heeft zich in hoofdzaak af gespeeld op de Zaandijk-helft. Het was goed te merken welke partij den wind meehad, want de witjakken hebben meermalen een sterk over wicht gehad. Het binnentrio bleek echter niet opgewassen tegen de stevige en goed spelende Zaansche verdediging, die nu alle gelegenheid had zich te onderscheiden. Hoewel H. een paar keer pech had, komt toch allen lof toe aan de sublieme speelwijze van de gasten, die gezorgd hebben, dat hun club met een overwinning huis waarts is gekeerd. Toen het niet wou lukken met H., gooide men de voorhoede een paar keer om tenslotte zagen wij Wieren als midden voor! maar het resultaat was hetzelfde. Groot was en bleef het H.-overwicht, maar de doelpunten bleven duur. Toen er 17 min. ge speeld was en Zaandijk doorbrak, was het de handige rechtsbuiten die fraai scoorde (15). Helder houdt echter vol en Barend heeft geen geluk als hij vlak voor doel den bal „schept", terwijl Wieren een vrijen bal hopeloos ver knoeit (zijnet). Maar De Boer maakte weer veel goed toen hij uit een vrijen schop keurig inschoot. Er moet nog 18 minuten gespeeld worden; de vertooning wordt wat rommelig. Het is herhaaldelijk ingooien, hoekschoppen en vrije schoppen nemen. Periodes van „dood spel" en dan weer bevliegingen. De Zaandijk-voor hoede bleef met haar uitvallen steeds zeer ge vaarlijk. Godschalk probeert het een paar maal alleen, doch wordt te veel op z'n huid gezeten om behoorlijk te kunnen richten, maar toch werd zijn doorzetten een keer met succes be kroond (35). Nog een kwartierde witten werken hard, zeer hard, maar onoordeelkundig en middenvoor Wieren maakt niets klaar. Toch blijft het spannen; Godschalk en Bijl be lagen den doelman, doch door den bal corner te trappen, wordt erger voorkomen. Het einde komt met een 53-zege voor Zaandijk en Helders vierde achtereenvolgende nederlaag..™. Sensationeele wedstrijd. Verras send goed spel van Succes. Succes heeft haar reputatie, de sterksten te kunnen bedwingen. Het was het spel van Succes, dat ons zoozeer doet ingenomen zijn met dezen uitslag. Eerlijk gezegd, de Succes voorhoede viel danig mee en was gevaarlijk. Er zaten ook niet minder dan 3 andere spelers in. Montulet stond op de middenvoorplaats. Eenzelfde vertrouwen als in hem moet men hebben gehad in den jeugdigen speler Winter berg, die de plaats van Montulet innam. Een verzwakking op deze plaats kon fataal zijn. Dirk Kuiper nam zijn oude plaats weer in. Rotmans was gepasseerd en in zijn plaats had men Jn. Lont opgesteld, die den laatsten tijd in het 2e elftal weer van zich deed spreken. Het kon er bij ons maar niet in dat Lont,' die vroeger tot de besten van het elftal werd gerekend, nimmer meer van zich zou doen hooren. Is dit zijn come-back? Wat Montulet betreft, zonder bepaald te spreken van een openbaring, was hjj speciaal in de eerste helft zeer goed. Robuste speler die hij is, wist hij de Kinheimers menigmaal een zoodanig ontzag in te boezemen, dat deze, ook niet bepaald kleine jongens, soms raar stonden te schutteren, Zijn spelverdeeling was uitstekend. Op onze vraag aan de Kinheimers wie zij de besten van de Succes-ploeg vonden, kwam dan ook spontaan het antwoord: „Spil en mid denvoor". Ook over de S.-achterhoede was men vol lof. En verdiend hoor! Schotting stond als een rots in de branding. Koorn was den laatsten tijd niet de oude. Het rammelde wel eens in de achterhoede, maar vanmiddag had hjj al zijn weifelen overboord gegooid. Hjj speelde een prima partij. Maar wij hadden het over de voorhoede. Wel dan, de samenwerking tusschen de gebr. Kuiper maakte de rechtervleugel tot de ge vaarlijkste. Aan Dirk kon men in niets zijn dwongen rust bespeuren. Jaap speelde zeker zjjn besten wedstrijd. Jan Lont beteekende geen verzwakking en speelde vrij goed. Zijn aangeven was goed. Cor Lont was vrij goed op dreef, maar hij kreeg niet veel te doen. Hjj stond bovendien tegen over een zeer sterke verdediging. De invaller Winterberg stond eerst wat onwennig te kjjken, maar in ieder geval heeft hij zich verdienstelijk gemaakt door den zeer gevaarlijken linksbuiten van Kinheim in be dwang te houden. Vooral in de tweede helft speelde hij met meer overtuiging en zonder direct stuwend te kunnen werken, hij hield taai vol en stond zijn mannetje. Iedema als linkshalf heeft, we zouden haast zeggen, den wedstrijd uit het vuur gesleept. Bergen werk heeft dezen jongen verzet. Van de eerste tot de laatste minuut alles gegeven wat in hem was. We hebben met plezier naar hem gekeken. Ten aanzien van Rijkers kunnen we zeggen „goede wijn behoeft geen krans" en dan rest ons nog Posthumus. Och, hij heeft een fout ge maakt, welke helaas een doelpunt heeft opge leverd, maar voor eenige fraaie save's, die hij in de eerste helft verrichtte en die hem onge twijfeld tot een keeper van klasse stempelen, wil ieder hem dien gaarne vergeven. Wat kon Kinheim stellen tegenover deze op dreef zjjnde Succes-ploeg. In de eerste helft zeker niet veel. Zij kon niet in haar spel komen. En hoewel zij zeer zeker over prima krachten beschikte, werd zij niet in de gelegen heid gesteld haar gewone spel te ontplooien. Van den aftrap af werd het ons duideljjk, dat Succes was bezield met de gedachte te spelen voor wat zij waard was. Zoo ontspon zich een aantrekkelijk spel met vele goede momenten aan weerszijden. Men gaf elkaar geen duim breed toe. Er werd met vuur gespeeld en dank zij de strenge, doch goede leiding van den heer Ezerman, ontaardde het niet in ruw spel. Succes rook de kans en gooide er nog een schepje op. De aanvallen waren geen van alle van gevaar ontbloot, maar Kinheim liet zich niet één twee drie passeeren. Afgewisseld door goed opgebouwde Kinheim-aanvallen, die, alle zonder gevaarlijk te zjjn, konden worden afge slagen, bleef Succes aanvallen. Montulet gaf na ruim 10 minuten een hoogen bal, een gewel digen omhaak, Kuiper kon den bal in den hoek nog bereiken, zette zeer scherp voor en Jb. Kuiper kopte vallende in het net. I0 voor Succes! Een fraai doelpunt. Eerst na een half uur spelens kon Kinheim zich iets loswerken. Dank zij de teruggekomen middenlinie, kon telkens het gevaar worden bezworen. Ja, de Kinheimers gaven blijk de voetbalkunst ook te verstaan. Wij zagen keu rige staaltjes samenspel. Eenige harde schoten werden meesterljjk door Posthumus gekeerd en bij een doorbraak van den linksbuiten wierp hjj zich moedig voor den bal, daarmede een doelpunt voorkomende. Even voor rust zien we nog een doorbra-k van Montulet, die, geheel alleen voor doel staande, over schiet. En bijna ontstond op dezelfde wijze als tevoren een twe P Jb. Kuiper kopte nu naast. Met een 1—0-voorsprong, ging du3 de ™st in. Door een misgreep van Posthumusrodede bal in de eerste minuut na de hervatting in h doel. De partijen waren hierdoor weer op ge lijken voet gebracht. In deze tweede he de partjjen vrjjwel tegen elkaar opgewa Vol spannende momenten, verrassend, s fraai spel, goed kopwerk, niets dan goeds. Onder uitbundig gejuich weet Succes, na minuten spelens, de leiding te heroveren, e vrjje schop even buiten het strafschopgebie wordt door Rjjkers met een meesterlijk trek- balletje, over een haag van spelers voor de voeten van Lont en Montulet geplaatst, die het leer samen in doel loopen, 21. Na een half uur is het de Kinheim-midden- voor die met een kopbal, uit een vliegenden voorzet van rechts, wederom gelijk maakt, 2—2. Dan legt Kinheim het laatste restje energie in den strijd. Overweldigend komt zij opzetten. Tallooze scrimmages ontstaan voor het S.-doei. Alles wordt op den aanval gezet. Het ziet er even benauwd uit, maar Succes weet stand te houden. Zelden woonden wjj zulk een emotievollen wedstrijd bjj. De groen-witte Alkmaarders hebben hun eerste zege weten te bevechten en, al was het dan ook tegen hun collega's van de onder ste plaats, de overwinning was ten volle ver diend. De groen-witten hadden voor deze gelegen heid Van Os weer op de rechts-buitenplaats staan en dit beteekende een degelijke verster king. Te meer waar deze speler nu bijzonder goed op dreef leek. Zwart op de rechtshalf - plaats voldeed eveneens uitstekend en zoo zagen we een Alkmaar-ploeg, die, wanneer ze het peil van vandaag weet te handhaven, stel lig niet als een candidaat voor de onderste plaats behoeft te worden gedoodverfd. Direct na den aftrap komt Alkmaar opzet ten en ontstaat er gevaar voor de bezoekers. Dan echter moet ook Duiveman even aan het werk, maar geleidelijk ontwikkelt zich een spel met de gastheeren in de meerderheid. Dan zien we van 't Hof pingelen, hjj ver liest den bal en als het leer dan toch naar voren komt, is hjj niet op zjjn plaats. Ten slotte weet hjj het echter te bemachtigen, een goede voorzet volgt, Schoonhoven zet correct in en na zes minuten leiden de gastheeren met 10. Er ontstaat een snort belegering voor het Purmerender doel, waarbjj Schoonhoven en Van Os uitstekende dingen doen. De schoten gaan echter naast en dan is even het Alk maar-doel in kolossaal gevaar. De Purmer- steijner voorhoede-menschen missen echter en blok en in een zacht gangetje huppelt de bal voor de heele goal langs om een eind verder uit te rollen. De Alkmaarsche druk bljjft voortduren. Enkele malen wordt het vijandelijk doel als door een wonder gered van doorboring en dan begint het spel ruwer te worden. De scheids rechter tracht dit tegen te gaan door zeer veel te fluiten, maar zijn beslissingen zijn herhaaldelijk onjuist en dit verhit de gemoe deren nog meer. Purmersteijn begint te ver dedigen en bepaalt zich tot doorbraken, waar van de een wordt besloten met een ver, doch goed schot, juist in den bovenhoek. Duiveman weet echter te houden. Spoedig is het rust, die komt met een 10 voorsprong van Alkmaar. Na de hervatting kunnen we eerst enkele Alkmaarsche aanvallen noteeren, dan echter komt Purmerstijn meer en meer opzetten. Eenmaal zien we van 't Hof redden, hij wordt daarbij geblesseerd en moet uitvallen. Als remplagant komt Smiers in het veld. Ten slotte hebben de bezoekers succes en de stand is 1—1. Dan zijn de bordjes weer verhangen. Alk maar krijgt overwicht en nu behooren de ge vaarlijke momenten voor het Alkmaarsche doel weer tot de zeldzaamheden. Schoonhoven blinkt uit. We zien hem op prima wjjze red den voor het groen-witte doel en even later is het zoowaar dezelfde speler, die met een ver schot zijn vereeniging voor de tweede maal de leiding geeft. De stand is 21. Weer breekt een periode aan van Alkmaar- overwicht. het groen-witte achter-trio, dat zich doorloopend zeer zeker en trapvast be toonde, verwerken de uitvallen naar behooren. De half-linie voedt goed en wanneer tenslotte, ongeveer 5 minuten voor het einde, Smiers een nuttig doelpunt weet te scoren, ziet Alk maar zicht terecht beloond voor haar veld- meerderheid. Het was een eigenaardige wedstrijd. De Boys hebben verloren, maar wanneer men ons vraagt of ze nu zooveel minder waren dan de hfiX,n ^an ™oet het «"'woord ontkennend G.edurende heele perioden waren ze uitgesproken in de meerderheid. Echter de doelpunten, die dit veldoverwicht moesten' on derstrepen, bleven uit. Wjj voor ons gelooven, dat de puntjes nog gedeeld zouden zjjn, indien keeper Keesen evengoed op streek was ge weest als zjjn collega aan den overkant. Kee sen viel na half-time uit en werd vervangen door den doelman van de juniores, Van Vliet die het geluk niet met zich had. De Hollandia- MnPeJnk^arenle&en deed buitenSewone din gen, enkele zeker schjjnende doelpunten wer den er door hem uitgehouden en zoo zou men kunnen besluiten, dat de keepers voor ^en uitstag hand h6bben gehad in den elnd" Niettegenstaande niet bepaald van een overwicht der bezoekers kon worden gesnro^ ken, weten, spoedig na het begin, de Hollln- hli „f wCmaal het net te vfndM, iets wat bij een beter op streek zjjnden Alkmaarsohpn doelman, althans voor wat één doelpunt be- uu kunen worden vermeden De Bovs pakken dan ferm aan en als de wedstrijd ruim Na half-time noteeren we eerst een nantoi Hollandia-aanvallen en d« tameTS/Kï weer opzetten. Hoewel het spel niet in hoofd zaak voltrekt op de helft der gasten hebben deze reeds spoedig na de bevatting succes met een aanval over den rechtervleugel Fan goede voorzet, een schot en het is 3-1 v:igBe°nySmWa°arrdLS?erker- All6S 13 nog mo» «n het spel wq^t ruwer. De scheidsrechter deelt verschillen^ waarschuwingen uit, hjj treedt streng, maar correct op en hij weet zijn gezag op perfecte wijze te handhaven. Na een periode van weer geljjk opgaand spel hebben de gastheeren weer succes met een uitstekend opgezetten aanval, ditmaal over links. De stand is 2—4, met nog om. streeks 20 minuten spelens voor den boeg. De Boys vallen een oogenblik verwoed aan. Met groote moeite houden de Hollandianen hun doel schoon. De tijd begint te verstrijken. De bezoekers voelen zich allengs zekerder en trachten den tijd uit te spelen. De gastheeren geven teeke. nen van zenuwachtigheid, doch dit kan hen niet helpen. We zien de achterhoede der ge- blokten af en toe gevaarlijk peuteren, in de voorhoede vlot het niet meer. Wat niet weg. neemt dat nog enkele vervaarljjke schoten op het Hollandia-doel worden gelost. Die ech. ter we mogen wel bijna zeggen wonden boven wonder geen doelpunten brengen, De keeper der bezoekers liet zich daarbij van zijn beste zijde kennen. Dan fluit de scheidsrechter voor de laatstg maal. Hollandia heeft gewonnen, Na een enthousiast partijtje voetbal zjjn de Vogels er in geslaagd, Andijk een gelijk spel af te dwingen; hetgeen vrjjwel de verhouding in het veld aangaf. Waren Watervogels voor de rust, gesteund door den sterken wind, het meest in den aanval, in de tweede helft moesten ze meestentijds de veldmeerderheid aan de blauwwitte Andijkers laten, waarbij zij door gevaarlijke aanvallen poogden den uitstekenden Andijker doelman te verschalken. Het was jammer, dat de zwarthemden het frissche, open spel, waarmee ze den wedstrijd inzetten, niet konden handhaven en met het verstrijken van den tijd, toen ze hun meerder» heid maar niet in doelpunten konden uitdruk» ken, vervielen in het kort en te peuterig spel, In de tweede helft waren de Heldersche aan» vallen, door het meer open karakter dat zg droegen, veel gevaarlijker en het is dan ook na de rust geweest, dat het Andijk-doel verschei, dene malen in werkelijk gevaar verkeerde. Waren de Vogels in die periode gelukkiger geweest met schieten, dan.—, had het niet bjj één doelpunt gebleven. De wedstrjjd opende veelbelovend, want dadelijk waren dg gastheeren er keurig combineerend van dooi» gegaan en Hoogvorst liet met een tweetal han* de schoten den Andijker keeper de gelegenheid om zijn talenten te toonen. De blauwwitten verdedigden zich echter uit» stekend tegen de aardige open stormloopen der Vogels, meestal ingeleid door Klaas Been, die het spel goed naar beide vleugels opende. Doch J. Bontes, die op de voor hem zoo onge» gewone, links buitenplaats speelde, bracht e? daar niet veel van terecht; later toen hij spil ging spelen, vlotte het veel beter. De halflinie, die tot op dat oogenblik met Teun Gerritsa op de midhalfplaats te weinig werkzaam aan» deel in den strijd had gehad, steunde nu dg voorhoede op goede wijze, doch hoe de Vogelg het ook probeerden, de verdediging der An« dijkers, met den doelverdediger aan het hoofd, was en bleef een onoverkomelijk struikelblok, Tegen het einde van de eerste helft kon An. dijk zich een weinig loswerken en bracht het tot een tweetal corners, die, mede door onzeker optreden van A. Been, niet van gevaar ontbloot optreden van A. Been niet van gevaar ontbloot waren, In de tweede helft verrastte Watervogels tegen den sterken wind in met een kort doch hevig offensief, waarbij het niet tot doelpunten kwam. Verkeerd opstellen van Blokker kostte zijn club haast een doelpunt, doch tot zijn geluk keerde de lat het hooge schot, dat over hem heen was gegaan. Andijk kwam al meer en meer in den aan» val, doch de uitvallen van Watervogels waren veel menigvuldiger en levendiger dan die der blauwwitten voor de pauze. Watervogels neemt de leiding Freek Been, die steeds ver naast voren stond opgesteld, kreeg op zeker oogenblik den bal van rechts toegespeeld en met een laag schot pas seerde hij den tevergeefs uitloopenden keepen (1—0). De vreugde was echter van korten duua, want de heftige pogingen, die Andijk in het werk stelde om gelijk te maken, werden ten. slotte bekroond, maar op een geheel onver» wacht oogenblik. Een vrjje schop op pl.m. 30 m afstand draalde met den wind mee, net binnen den paal over den verrasten Blokker heen. Het was Weer geljjk. De gasten bleven na dit onverwachte succes veel sterker, doch de verdediging der zwart» hemden was er al beter en beter ingekomen, en vormde tenslotte een ondoordringbaren muur voor de aanvallen der Andjjkers. Met een 11-stand kwam tenslotte het einde, waarmee beide partijen tevreden kunnen zijn. Een zeer verdiensteljjke prestatie heeft H-DVS geleverd door het volledige Fejjenoord met 21 te kloppen, na zelfs geruimen tijd in de tweede helft met 2—0 te hebben geleid. De Schiedammers dankten hun overwinning slechts gedeeltelijk aan eigen kracht. Zeker de verdediging was vrijwel onpasseerbaar, maar dan alleen omdat Feyenoord geen kans zag die defensie uit elkaar te trekken, steeds weer de aanvallen te kort opzette en in dit weinig open spel volhardde ofschoon iedereen zag, dat juist daardoor Breitner c.s. telkens de kans kregen om op het laatste nippertje dreigende gevaren voor Beun te voorkomen. Niet altjjd slaagde ze daarin. Maar dan was Beun er, die op een prachtigen wedstrijd kan terugzien. In hoofdzaak is het dus een strijd geweest tusschen de H-DVS-verdediging den Feyenoord-aanval, vooral na de rust, welke met 1 0 in H-DVS's voordeel in ging. In die eerste helft heeft H-DVS goed gespeeld. Haar voorhoede baseerde zich op snelle uitvallen, die meestal door den rechtsbuiten De Jong werden geleid en eens door dezen speler een doelpunt opleverde, volkomen onhoudbaar voor v. Male. In de tweede helft, toen H-DVS van begin af in de verdediging werd gedron gen, slaagde de thuisclub er in reeds 6 minu ten na de hervatting na een hoekschop den voorsprong te vergrooten, dank zjj een listig schot van linksbinnen Stolk. Feyenoord gaf den moed niet op, ze bleef vanaf dat moment het spel beheerschen, zonder nochthans meer dan eens te kunnen doelpunten. Dat gebeurde minuten voor het einde toen Vraundeunt na een mooien voorzet van den, uitstekend spelenden linksbuiten Linssen van dichtbij u r^cf' Het sl0t was zeer spannend, maar H-DVS, een beetje geholpen door fortuin, lie» da overwinning niet meer glippen. mitrnm

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6