Helden van Uitspraak Te hooge auto-belasting de spoorbaan Navordering schietpartij te Met den dood bij de kachel Het huwelijk van prinses Juliana Sleepschip in zinkenden toestand De verstoorde vergadering van „De Dageraad" Treinontsporing te Haarlem De onbewaakte overweg. van omzetbelasting Br. op Langendijk Zesdaagsche te Kopenhagen Wielrijdster door auto aangereden De vrijdenkersvereen*»De Dageraad" Kardinaal Faulhaber bij Hitier MINIMUM MOTORRIJTUIGENBE LASTING VOOR LICHTE AUTO'S ONEVENREDIG HOOG. DE A.N.W.B. DRINGT AAN OP VER LAGING. •s-G ra ven ha ge Zoowel bij de oor spronkelijke wegenbelastingwet als bij de met 1935 in werking getreden motorrijtui genbelastingwet wordt als basis van de be dragen die door bezitters van personen auto's in den vorm van wegen- resp. mo torrijtuigenbelasting verschuldigd zijn, het gewicht aangenomen. Vroeger was een belasting van f 6.- per 300 kg. verschuldigd, tegenwoordig f 8.- EvenWel is daarbij een minimum vast gesteld, hetwelk bij de wegenbelasting f 48 bedroeg en thans op f 64.- is gesteld. Blijk baar is de wetgever dus in beide gevallen yan een minimum gewicht van de perso nenauto van 800 kg. uitgegaan. Naar de meening van den A.N.W.B. kon oorspronkelijk hierin weinig bezwaar gezien worden, omdat ten tijde van de wegenbe lastingwet slechts weinig auto's beneden de ze gewichtsgrens lagen en dus ook slechts in uitzonderingsgevallen eigenaren werden gedupeerd, doordat zij feitelijk naar verhou ding van het gewicht van hun auto te hoog belast werden. De toestanden zijn nu veranderd, en ver schillende gerenommeerde fabrieken bren gen personenauto's op de markt, waarvan het gewicht belangrijk beneden de gestelde grens ligt, automobielen die uit verkeers technisch- en veiligheidsoogpunt aan alle leischen voldoen. Uitgaande van de overweging dat door Öe aanname van het gewicht als maatstaf yoor de te betalen belasting, de motorrij tuigenbelasting de personenauto aanslaat naar evenredigheid van de aan den weg yeroorzaakte slijtage, en er verder rekening mede houdende dat de lichte auto ook min der ruimte op den weg inneemt, komt het den A.N.W.B. voor, dat het als onlogisch moet worden beschouwd, indien voor een wagen van 500 of 600 kg. hetzelfde moet worden betaald als voor een van 800 kg. Dit valt te meer op, waar vrijwel alle andere kosten verbonden aan het houden van 'n zeer lichte auto in haar geheel op 'n lager niveau gelegen zijn. Aangenomen mag worden dat de te hoo ge motorrijtuigenbelasting vele niet-auto- mobilisten, die anders over zouden gaan tot het aanschaffen van een lichte auto, daar thans van terughoudt, Een verlaging yan de minimum belasting behoeft dus geen yerlaagde inkomsten voor de schatkist ten gevolge te hebben. In verband met een en ander heeft het bestuur van den ANWB in een met rede nen omkleed adres tot de ministers van waterstaat en financiën het verzoek ge richt te willen bevorderen, dat het mini mum bedrag voor personenauto's, zooals dat thans in de motorrutuigenbelasting- wet is vastgelegd, omlaag wordt gebracht tot een grens die zich aan de gewijzigde omstandigheden aanpast. Tragisch lot van twee oude menschen. Zaterdagavond is te Apeldoorn het bejaar de echtpaar De Vries in zijn woning aan den Hoenderloscheweg, terwijl het zich bij d e kachel zat te warmen, door kolendamp bedwelmd, tengevolge waarvan de 78-jarige vrouw is overleden. Zij zat dood op haar Stoel, toen het ongeval 's avonds om half 12 ontdekt werd. Een geneesheer constateer de, dat de levensgeesten van de vrouw al een paar uur geweken waren. De man verkeerde in bewusteloozen toe stand. Hij is naar het Juliana-ziekenhuis overgebracht. Langzaam aan is hij weer bij bewustzijn gekomen. Zijn toestand bleef ech ter zorgwekkend. Een onderzoek in de woning wees uit, dat de kachelpijp en de schoorsteen door roet waren verstopt, waardoor de kolendamp zich een uitweg naar het woonvertrek had gebaand. Bewusteloos te bed gevonden. Te Delft werden Zondagochtend half ne gen de 50-jarige heer C. P. Romijn, wonen de Oude Delft en twee zijner kinderen in bewusteloozen toestand te bed gevonden, ver giftigd door kolendamp. Het mocht geluk ken de slachtoffers met behulp van een zuur stofapparaat weder bij kennis te brengen. Tengevolge van een slecht trekkenden Schoorsteen had de kolendamp zich in de wo ning verspreid. Het feest voor de kinderen ln de Residentie. 's-Gravenhage. Het comité voor de luisterrijke viering te 's-Gravenhage van het huwelijk van prinses Juliana met prins Bernhard heeft een commissie ingesteld, die tot taak heeft de feestelijkheden der schooljeugd te organiseeren. Voorzitter van deze commissie is de heer J. N. Pattist, se cretaris de heer P. C. Wesseling. De be doeling is de jeugdige leerlingen een feestje op de scholen te geven, de grooteren van alle scholen bijeen te brengen op verschil lende dagen om de „Historische tafereelen uit het leven van Willem van Oranje", voor deze gelegenheid vervaardigd door den historicus J. J. Moerman en den kin derschrijver Leonard Roggeveen te zien op voeren. De regie is in handen van dr. W. de Vletter. Met het oog op de bedoeling zijn een viertal vroolijke tafereelen samenge steld. Het eerste brengt ons in het geluk kig gezin van graaf Willem van Nassau, en gravin Juliana van Stolberg, als de prins elf jaar is. Het tweede speelt in Vlaanderen en wel in den tijd, toen prins Willem te Brussel werd opgevoed. Het derde geeft het huwelijk van den prins van Oranje met Anna van Buren. Het vierde speelt in het paleis in hét Noordeinde in den tijd, toen de prinses-weduwe' Louise de Coligny er woonde. Deze feestelijkheden bestrijken een tach tigduizend leerlingen van allerlei leeftijden en allerlei scholen. Opvarenden gered. Emmeloord (Schokland). Gisteravond om tien uur is in de haven van Schokland binnengekomen de sleepboot „Disponibel uit Zwolle, met aan boord de drie opva renden van de sleepkraan „Noordgeul thuisbehoorende in Rotterdam. De „Dispo nibel" was met dit schip, dat duizend ton meet en geladen is met grint, op weg van Ruhrort naar Lemmer. Op het IJsselmeer werd de sleep gisteravond door den opko menden N.W.-storm overvallen, met het gevolg, dat de „Noordgeul" los sloeg en in zinkenden toestand kwam te verkeeren. De bemanning, bestaande uit schipper van Meel diens vrouw en een knecht, konden zich tijdig aan boord van de sleepboot be geven. Hedenmorgen zal een onderzoek naar de ..Noordgeul" worden ingesteld. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat het vaartuig hog kan worden geborgen. v*s Het antwoord van den minister op aan hem gestelde vragen. 's Gravenhage. Op de schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid van der Waerden in verband met de verstoring van een openbare vergadering van de vereeni ging „De Dageraad" te Utrecht, heeft de minister van justitie als volgt geantwoord. Inderdaad hebben verscheidene personen, die de orde der vergadering verstoorden, zulks gedaan o.m. door te werpen met aller lei voorwerpen en hebben deze lieden zich met geweld verzet tegen de aanwezige re chercheurs van politie. Tegen een aantal personen, die allen tot de N.S.B. behooren, is thans nog een onderzoek gaande op grond van zeer ernstige verdenking, dat zij zich aan de bovenbedoelde feiten hebben schul dig gemaakt. Reeds thans kan worden me degedeeld, dat onderscheidene N.S.B.-leden, wier identiteit is komen vast te staan, de vergadering hebben bezocht en dat zij van Amsterdam naar Utrecht zijn vervoerd in autobussen, welke door een gewestelijke or ganisatie-inspecteur van de N.S.B. daartoe waren besteld. 1 Dat tusschen het gebeurde in de Dage raadsvergadering te Utrecht en den over val te Weesperkarspel in Juli 1.1. verband zou bestaan, is tot dusver niet gebleken, be houdens dan in dezen zin, dat tusschen bei de gebeurtenissen een zekere verwantschap niet te miskennen valt. In beide gevallen toch heeft men te doen met soortgelijke zeer laakbare handelingen, welke door de daders blijkbaar als oorbare strijdmethoden werden beschouwd. Eenig gegeven dat er op zou wijzen, dat en speciale organisatie tot het bedrijven van terreurdaden zou bestaan, is er niet. In gevallen, waarin de verstoring der orde in een vergadering niet is uitgegaan van hen, die haar hebben belegd, doch van te genstanders, behoort de politie van haar be voegdheid uit art. 22 der wet tot regeling en beperking der uitoefening van het recht van vereeniging en vergadering, indien eenigszins mogelijk, geen gebruik te ma ken. Zij is zich daarvan wel bewust. Het kan echter voorkomen dat de verstoring der orde van dien aard is, dat geen ander middel zich tot doeltreffend herstel leent. Aanzienlijke vertraging in het spoorwegverkeer. Gisteravond heeft het treinverkeer te Haarlem aanzienlijke vertraging ondervon den als gevolg van het ontsporen van een rangeerdèel op de westzijde van het stati onsemplacement. Om kwart voor negen zijn door tot nu toe niet vastgestelde oorzaak op het kruispunt van de lijnen naar IJ- muiden, Zandvoort en Den Haag twee le dige electrische personenrijtuigen op een wissel uit de rails geloopen. Het spoor werd hierdoor geheel versperd, zoodat alle vertrekkende en binnenkomende treinen langs een omweg van en naar het station moesten worden geleid. Dit bracht voor iedere trein een vertraging mede van en kele minuten. Onmiddellijk werd personeel gerequireerd om de gederailleerde treindeelen weer in het goede spoor te brengen. Men hoopte in den afgeloopen nacht te gen half vier met het opruimingswerk ge reed te zijn. Vrachtauto door trein gegrepen. Chauffeur gewond. Op den onbewaakten overweg bij Sid- deburen is gistermorgen omstreeks tien uur een vrachtauto door een passeerenden trein gegrepen, waarbij de bestuurder van de auto er betrekkelijk goed is afgekomen. De met karton beladen vrachtauto van de Gebr. van de Baan, werd op dit punt gegre pen door den trein, die om half tien uit Delfzijl naar Groningen was vertrokken. De wagen werd een 25-tal meters door den trein meegesleurd, waarbij het vehikel totaal werd vernield. De bestuurder van de auto, van de B. bekwam een lichte hoofdwonde en is, na verbonden te zijn, naar Delfzijl vervoerd. Hoe het ongeluk is ontstaan, heeft men nog niet kunnen constateeren. Het uitzicht is er ter plaatse goed. De trein had een kwartier oponthoud. Heldhaftige machinisten gehul. digd. Berst aan de veiligheid en het leven der reizigers ge dacht, alvorens van de bran- dende machine te springen. Groningen. Men zal zich herinneren, dat in den avond van den eersten October van dit jaar de sneltrein naar Groningen dicht bij Zwolle in botsing kwam met een grooten vrachtwagen, die een onbewaak ten overweg passeerde, juist op het moment dat de trein het kruispunt bereikte. De vrachtwagen was geladen met cylin- ders buta-gas, dat als gevolg van de bot sing, ontplofte, terwijl vrachtwagen, loco motief en tender binnen enkele seconden in vlammen waren gehuld. Het locomotiefpersoneel verloor zijn te genwoordigheid van geest niet en ofschoon de kleeren van de beide machinisten reeds vlam hadden gevat en de geheele locomo tief één vlammenzee geleek, zetten zij de remmen aan, brachten den langen trein rot stilstand en sprongen toen eerst van de machine, als brandende fakkels... Met vreeselijke brandwonden werden zij naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Een hunner verkeerde langen tijd in levens gevaar, doch gelukkig konden beiden in het midden van November het ziekenhuis als hersteld verlaten. Het waren de hoofdmachinist Huisman en de leerling-machinist van Dijken, beiden uit Groningen, die door hun heldhaftig op treden en trouw plichtsbesef wellicht een grooten treinramp hadden voorkomen. De directie van de Nederlandsche Spoor wegen kende den hoofdmachinist reeds eerder een eervollevermelding toe. Echter ook de reizigers die den eersten October in den bewusten trein hadden gezeten wenschten aan hun gevoelen van bewonde ring en dankbaarheid ten opzichte van het heldhaftig gedrag dezer mannen uiting te geven. Er vormde zich een comité onder leiding van jhr. mr. dr. D. R. de Marees van Swinderen te Groningen. Gistermiddag kwamen vele reizigers en andere belangstellenden in de tweede klas wachtkamer van het hoofdstation te Gronin gen bijeen om de beide machinisten die ver gezeld waren van hun vrouwen en andere familieleden, te huldigen. Het woord werd gevoerd door jhr. de Ma- rees van Swinderen, die in zijn rede aller eerst woorden van deernis sprak met de na bestaanden van het eenige slachtoffer van de botsing, de chauffeur van den vracht wagen, waarna hij zeer uitvoerig vertelde wat zich in den avond van den eersten Oc tober tusschen Dedemsvaart en Zwolle had afgespeeld. Spr. uitte zijn bewondering voor de hou ding van het treinpersoneel na het ongeluk, doch hoe lofwaardig die ook was, .helden van de spoorbaan", aldus spr., zijn toch zij het geweest, die op de machine stonden en eerst dachten aan de veiligheid en het leven van de reizigers, alvorens aan eigen lijfs behoud te denken. Toen wij na de botsing veilig en wel op een weiland stonden, aldus ging spr. voort, en zagen, hoe de beide machinisten met brand wonden overdekt in een ziekenauto werden gedragen om naar Zwolle te worden ver voerd, toen ging van alle passagiers de eenige bede omhoog, dat deze mannen door liefdevolle verpleging en wetenschappelijke kennis in het leven zouden kunnen blijven. Deze bede is gelukkig in vervulling gegaan. Namens de vele treinreizigers overhan digde spr. beide machinisten als blijk van groote bewondering en dankbaarheid een gouden horloge met inscriptie en een gouden ketting, benevens een oorkonde. Zoowel de heer Huisman als zijn collega van Dijken dankten voor de hulde, die de reizigers hen hadden gebracht. De heer Huisman merkte daarbij nog op, dat de on telbare bewijzen van medeleven en sympa thie die zij in het ziekenhuis te Zwolle had den mogen ontvangen, er toe hadden bijge dragen, dat zij de kracht en de moed vonden om de vreeselijke pijnen van de brandwon den te weerstaan. ALLEEN OP TE LEGGEN BIJ GEBLEKEN ONTDUIKING. 's-Gravenhage 30 November Op de schriftelijke vragen van het Tweede Ka merlid Westerman betreffende het navor deren van omzetbelasting ingevolge art. 28 van de wet op de omzetbelasting heeft de minister van financiën o.m. het volgende geantwoord: De minister staat inderdaad op het stand punt, dat de negenvoudige verhooging van belasting slechts kan worden opgelegd bij .gebleken ontduiking. Het is juist dat de minister in de in structie op artikel 28 der omzetbelasting be paald heeft, dat bij dwaling of verschoon* baar verzuim geen verhooging behoort te worden opgelegd. Het is verder juist, dat de minister in een schrijven van 6 Mei 1935 als zijn meening heeft te kennen gegeven, dat, ais vaststaat dat de belastingplichtige geheel te goeder trouw eenig verzuim heeft begaan of eeni ge onjuistheid in zijn gegevens heeft ver meld er aanleiding is het opleggen van een verhooging achterwege te laten, en dat er slechts aanleiding is deze toe te passen in gevallen, varieerende tusschen aanmerkelij ke nalatigheid of slordigheid en opzettelij ke belastingontduiking. Met het oog op het karakter van den brief van 6 Mei, welke een antwoord bevat te op een schrijven, waarin bepaalde geval len waren behandeld, is het voor het ver krijgen van een juisten indruk van belang daarbij bovendien op te merken, dat in ge noemden brief is medegedeeld, dat in ge vallen, waarin den belastingplichtige het verwijt kan worden gemaakt van meer of minder groote nalatigheid of slordigheid, termen aanwezig kunnen zijn voor het op leggen van de vérhooging en dat er slechts dan aanleiding bestaat de verhooging ach terwege te laten, indien vaststaat, dat de belastingplichtige geheel te goeder trouw eenig verzuim heeft begaan of eenige on juistheid in zijn gegevens heeft vermeld. Het is den minister niet bekend, dat er inspecties zijn, waar de hierboven genoemde maatstaven worden ter zijde gesteld. Ook is de minister niet gebleken, dat de door hem gegeven maatstaven' er toe lei den, dat, in het algemeen gesproken, de verhooging wordt opgelegd in gevallen, waarin zij redelijkerwijze achterwege moet blijven. Hij deelt voorts nog mede, dat hij in de maand Mei van dit jaar de aan de inspecteurs gegeven aanwijzingen nopens het veelvoud der op te leggen verhooging in dien zin heeft gewijzigd, dat thans in gevallen, waarin geen dwaling of verschoon baar verzuim, doch enkel achteloosheid aan wezig is, zonder dat zich daarbij verzach tende of verzwarende omstandigheden voor doen, slechts een enkelvoudige verhooging behoort te worden opgelegd. Bij die wijziging is tevens bepaald, dat in gevallen, waarin de navordering betrekking heeft op een tijdvak van twaalf maanden of langer, en in die, waarin de inspecteur de enkelvoudige verhooging met het oog op de financieele draagkracht van den be lastingplichtige, te zwaar acht, een geringe re verhooging kan worden opgelegd. Voor het opnieuw geven van aanwijzin gen aan de inspecteurs acht de minister dan ook vooralsnog geen termen aanwe zig. HET MYSTERIE TE LEEUWARDEN. In verband met het vinden van een ske let in het Ouddeel onder Leeuwarderadeel en verklaringen van een familielid van Jarig Wenselaar, destijds boekhouder bij de stads reiniging in de gemeente Leeuwarden, die sedert 2 Nov. 1922 niet meer is gezien en niets meer van zich heeft laten hooren, heeft de officier van justitie te Leeuwarden in overleg met den rechter-commissaris een uit gebreid nader onderzoek doen instellen. Door dit onderzoek zijn geen feiten aan het licht gekomen die er op wijzen dat 't verdwijnen van genoemden W. aan misdrijf moet wor den geweten. Integendeel is het zeer waar schijnlijk, dat deze, door ondervonden teleur stellingen en grieven zelf een eind aan zijn leven heeft gemaakt. Of de gevonden overblijfselen tot het stof felijk overschot van genoemden W. behooren, is niet meer uit te maken. Ernstig gewond opgenomen. Ongeluk mede te wijten aan slechte wegverlichting. Soest, 30 November. Gistermiddag om streeks vij uur heeft te Soest in de Middel wijkstraat, tegenover de zuivelfabriek „De Soester" een ernstig ongeluk plaats gehad, waartoe voor een groot deel de ter plaatse slechte verlichting het hare heeft bijgedra gen. Mevr. S. uit Eemnes, stond met haar rij wiel op den straatweg, toen-uit de richting Baarn een personenauto van een taxi-onder neming uit Soest, bestuurd door den heer Chr. H. naderde. Mevr. S. stond achter een brandend middenlicht en werd eerst toen de auto haar genaderd was door den bestuur der bemerkt. H. gaf signalen, waarop mevr. S. op haar rijwiel stapte en vervolgens weg reed, waarbij zij blijkbaar de macht over haar stuur niet heeft kunnen houden. Zij slingerde langs den weg en werd door de auto aangereden. De vrouw sloeg tegen den grond, en kreeg het rijwiel op zich. Zij bleef gewond liggen. Met een diepe wonde aan het achterhoofd en schaafwonden is het slachtoffer in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis te Eemnes vervoerd. 's-Gravenhage, 30 November. Op schrif telijke vragen van het Eerste Kamerlid de Marchant et d'Ansembourg, betreffende be ëindiging van de uitzendingen van de vrij denkers radio omroepvereeniging en verbod en ontbinding van de vrijdenkersvereeniging „De Dageraad", heeft minister de Wilde verwezen naar zijn voornemen om binnen kort de aan de VRO verleende voorloopige machtiging in te trekken. De minister van justitie bevordert een on derzoek naar de gedragingen der genoemde vereeniging. Afgezien van de uitkomsten van het onderzoek kan deze onderwerpelijke materie niet worden gescheiden van het al gemeen beleid der regeering op het stuk van de geestelijke vrijheid, waaromtrent zij zich, naar bij de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting 1937 aan de Tweede Ka mer der Staten-Generaal is medegedeeld, nader zal beraden. zouden wij den automobilist wel willen toeschreeuwen, die 'n auto gaat voorbijrijden, welke op zijn beurt al bezig Is een voorrijder in te halen, 't Nieuwe voorschrift zegt immers: GEEN DRIE WAGENS NAAST ELKAAR Hedenmorgen werd door de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar uitspraak ge- daan in de zaak tegen de drie verdachten, Dirk Slot, Simon Groen en Dirk Krap, dio in den nacht van 21 op 22 September 1936, terugkeerende van de kermis te Zuidschar- woude, voor de woning van den Brigadier der Rijksveldwacht, R. C. van d.en Bosch, burengerucht hadden gepleegd en bedrei gingen hadden geuit, hetgeen tot noodlottig gevolg had, dat v. d. Bosch naar buiten komende, van zijn vuurwapen had gebruik gemaakt en een kameraad van verdachten, M. Kool, had neergeschoten. De uitspraak luidde: 1 JAAR VOOR ALLE VERDACHTEN. De eisch was tegen elk der drie verdach, ten 2 jaar geweest. STOLPERVLOTBRUG. AUTOBOTSING. Hedenmorgen om ongevfeer half tien zijn twee vrachtwagens van den ondernemer Bras, bij den nieuwen weg te Stolpervlot- brug tegen elkaar gebotst. Beide auto's werden zoo ernstig gehavend, dat zij met een kraanwagen weggesleept moesten worden. Een der bestuurders bekwam niet ernsti ge verwondingen. WIELRENNEN. Pijnenburg—Slaats aan den kop, WalsGrundahl Hansen vier de met een ronde achterstand. Kopenhagen: De kopgroep van ze ven koppels, welke Zondagavond het veld van de Zesdaagsche te Kopenhagen aanvoer de, is thans in drieën uiteengevallen. Ook Zondagavond en den daarop volgenden nacht kenmerkten zich door hevige jachten, waar in vooral de sterkste koppels hun capaci teiten ten volle deden uitkomen. Het Neder landsche koppel PijnenburgSlaats, dat Zondag nog op de tweede plaats lag, is thans tezamen met het sterke Belgische koppel BillietDekuysscher een ronde op de overige koppels uitgeloopen, waarbij onze landge- nooten door een grooter aantal punten de eerste plaats in het klassement bezetten. De leiders van Zondagavond, de Denen Falclc Hansen en Christensen zijn tot de derde plaats met een ronde achter, afgezakt, waar zij in gezelschap zijn van het Nederlandsch- Deensche koppel WalsGrundahl Hansen. Een groep van 4 koppels ligt verder twee ronden bij de leiders ten achter, terwijl de overige koppels een achterstand tot op der tien ronden hebben. Gisteravond om acht uur waren door Pij nenburgSlaats 1527,120 k.m, afgelegd. De stand luidde toen: aan den kop: 1. PijnenburgSlaats 164 pnt. 4. 2. Billiet—Dekuysscher 138 pnt. op één ronde: 3. Falck HansenChristensen 212 pnt. 4. WalsGrundahl Hansen 148 pnt. op twee ronden: 5. CharlierDanholt 105 pnt, 6. ZimsKuester 71 pnt. De overige koppels lagen tot 13 ronden achter. Nog geen Kerkvrede in Duitsch- land. Kardinaal Faulhaber, de aartsbisschop van München, heeft gisteren in gezelschap van den aartsbisschop van Keulen, kardinaal Schulte, een bezoek gebracht aan Hitier te Berchtesgaden. Gedurende dit onderhoud werden de be sprekingen voortgezet over de toepassing van het concordaat speciaal met betrekking tot de katholieke scbolen en de jeugdorganisa ties. Meer en meer blijkt dat het bereiken van kerkvrede in Duitschland niet gemakkelijk is. De pogingen van Minister Kerl om tot een overeenstemming te komen, zijn mislukt en de veronderstelling is niet gewaagd dat Hit- Ier thans zelf zal trachten met de geestelijke autoriteiten een accoord te treffen. ITALIË HOUDT MILITIEPLICHTIGEN ONDER DE WAPENEN. Het Italiaansche staatsblad publiceert een decreet, krachtens hetwelk alle soldaten van de lichting 1914, die bij de luchtmacht dienen, nog voor onbepaalden tijd onder de wapenen zullen worden gehouden. Deze lichting, die in 1935 is op gekomen, had deze .maand den dienst verlaten.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7