Offensieven loopen vast De vlucht van Mollison - KVIEER Oe Bilt seint IJrauiden krijgt een sterke zeesleepboot Laatste Telexberichten SPANJE „Gesproken brieven" Marktberichten Uit onze Omgeving De Noordgeul gezonken benoemd. de brand in het cristal-palace gebluscht. JULIANADORP. De Afdeeling Den Helder van de Hol Iandsche Maatschappij van Landbouw houdt aanstaanden Donderdagavond een vergade ring, waar onder meer de heer P. M. Bür- mann, secretaris van de Werktuigencommis sie Hollands Noorderkwartier, een lezing zal houden met als onderwerp: Het gebruik van luchtbanden in het landbouwbedrijf. Wie iets van den Zendingsarbeid en Su- riname wil zien, zal goed doen om Vrijdag avond a.s. in de Ned. Herv. Kerk alhier, de film over dat werk te gaan zien, welke wordt toegelicht door den heer P. M. Legéne van de Broedergemeente uit Zeist. ALGEMEENE VERGADERING VAN DE HARMONIE „KUNSTZIN". Zaterdagavond hield de Harmonie „Kunst zin" hare algemeene jaarvergadering in de zaal van het café Prins Hendrik" van den heer Abr. Doorn. De opkomst van de leden en donateurs was bevredigend te noemen. Na het openingswoord van den Voorzitter, de heer C. W. de Graaf, werden de notulen en het jaarverslag voorgelezen door den secretaris de heer C. P. in 't Veld, welke beiden onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde was verder de Rekening en Verantwoording van den Penningmeester de heer C. Purmer. De vereeniging kon zich verheugen op een batig saldo van 11.20, maar dit batig saldo was toch niet zoo groot, dat het opgewassen was om de schul den bedragende f 263.te dekken. Verder was ter tafel een ingekomen stuk, behelzende een schrijven van het Gemeente bestuur van den Helder, dat de muziektent staande in het Loopuijtpark, in den loop ,van 1937 zal worden geschilderd. Thans volgde de Bestuursverkiezing, welke tot resultaat had, dat de aftredende be stuursleden, de heeren C. P. in 't Veld en C. Purmer werden herkozen en zich deze her benoeming lieten waieevallen. Daar de voor zitter, de heer C. W. Je Graaf, wegens bijzon dere omstandigheden voor zijn functie be dankte, moest ook in deze vacature voorzien worden. De vergadering deed dit, door den heer C. Hollander als zoodanig te kiezen, welke benoeming door den gekozene geac cepteerd werd. Tot leden der Kascommissie werden be noemd de heer C. J. Vroom en A. Hoorns man. Verder vermeldde de agenda als punt van bespreking het voorstel tot het houden van een fancy-fair. Dit voorstel werd na eenig heen en weer gepraat aangenomen en alvast besloten om de fancy-fair in de maand Maart 1937 te houden. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering van den Westfrieschen Bond van Harmonie- en Fanfarekorpsen werden aangewezen de heeren I. J. Schroevers en C. Purmer, welke deze taak op zich namen. Daarna volgde de rondvraag, welke geen bijzondere zaken naar voren bracht en dus spoedig geëindigd was. Tenslotte sprak de voorzitter eenige woor den van dank, en sloot de vergadering, met daarbij voegende de beste wenschen voor de vereeniging. WIERINGEN Overtreding Arbeidswet. Tegen de bakkerspatroons J. K., M. K. en G. A., allen te Hippolvtushoef, is door de Rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding van de Arbeidswet. Men had dit kunnen voorkomen, door zich te wenden tot het Arbeidsinspectie bureau te Haarlem, met het verzoek om overwerkvergunning. DEN OEVER. Vischafslag. Zaterdag 28 November aangevoerd: 533 Kg. spiering f 0.15f 0.18 per Kg. 272 pond bot f 0.18/4 per pond; Yi tal haring f 10.70 per tal; 591 Kg. wulken f 25.10 25.85 per 100 Kg. Maandag 30 November aangevoerd: 1214 Kg. spiering f 0.140.21 per Kg. 264 pond bot f 0.18K—0.23K per pond; 1J4 tal haring f 13.4511.50 per tal; 664 Kg. wul ken 25.70—19.10 per 100 Kg. Uitvoering „Apollo". Zondagavond gaf de harmonievereeniging „Apollo" haar eerste winteruitvoering voor de kunstlievende leden in de concertzaal „Wiron". Na een woord van welkom door den voorzitter werd met het muzikale gedeelte aangevangen, bestaande uit een vijftal mu zieknummers, welke onder leiding van den heer Van Glabbeek op goede wijze werden uitgevoerd. Hierna werd opgevoerd het bekende too- neelstuk van v. Wermeskerken, getiteld „Suikerfreule". Dit tooneelstuk stelde wel bijzondere eischen aan spelers en speelsters. We kunnen niet anders zeggen dat allen zich uitstekend van hun taak hebben ge kweten. Vooral mevrouw de Haan-Bakker, die een der hoofdrollen vertolkte, kan ze ker op een uitstekenden avond terugzien. Tenslotte moeten we nog noemen den heer D. Lont, die voor een uitstekende tooneel- decoratie had gezorgd. Het traditioneele bal besloot dezen zeer gezelligen avond. 'ANNA PAÜLOWNA Bijeenkomst Bond van Boerinnen en andere plattelandsvrouwen. In haar openingswoord, kon de voorzitster van de afd. van dezen Bond, mevr. Keijzer, een groot aantal dames welkom heeten. In het bijzonder werden begroet de dames P. Rezelman en Chr. Waiboer. Met eenige ge voelvolle woorden herdacht voorz. het ver scheiden van het lid, me/r. Koorn. De notulen der laatste vergaderingen, ge lezen door de dames Baken en Waiboer, wer den onveranderd goedgekeurd. Van de familie Koorn was een dankbetui ging ingekomen voor de belangstelling be toond bij het overlijden van mevr. Koorn. Als punt vier van de agenda hoorden we een voordracht van het lid mej. P. Rezel man, getiteld: „Mijn dienstbode trouwt", een humoristische schets van Rie van Heij- ningen, waarin eenige heel fijne trekjes .voorkomen, Het hoeft geen betoog, dat de lezing bij mej. Rezelman In goede handen was. In haar dankwoord sprak mevr. Keij zer dan ook den wensch uit, dat er nog vele keeren op de medewerking van „Pietje" ge rekend mocht worden, hetgeen mej. Rezel man gaarne toezegde. De groote belangstelling voor een kookcur sus der zuivelcentrale was oorzaak, dat deze moest verdeeld worden in een middag- en een avondcursus, die in December gehouden worden. Op verzoek van mevr. Vorstman werd de aandacht gevestigd op den verkoop der post zegels „voor het kind". De Witte Kruis-cursus, waarvan nog be kend gemaakt zal worden wie er aan deel kunnen nemen, wordt in Januari gehouden. Het eenjarig bestaan der afdeeling zal in Februari herdacht worden met het houden van een handwerktentoonstelling en de le denvergadering in December zal gewijd zijn aan de viering van het Kerstfeest. Mevr. Waiboer deelde mede, dat het blad „In en om de woning" bij de tegenwoordige ontvangsten aan abonnementsgelden niet kan blijven bestaan. Als het aantal abonne menten niet vermeerdert (minder samenle- zen) zal de prijs verhoogd moeten worden. Na al deze mededeelingen was het woord aan mej. Chr. Waiboer, die vertelde van haar verblijf op 'n boerderij in Denemarken Voor deze lezing toonden ook eenige heeren be langstelling, die gastvrij door de afd. wer den ontvangen. Mej. Waiboer begon met de opmerking, dat in tegenstelling met Zwitser land er geen ruilverplichting met Denemar ken bestaat. De boerderij waar spr. is geweest, ligt op Fünen, een van de Deensche eilanden. Het werk van de Deensche boerenvrouw zoo vertelde spr., is omvangrijker dan van de Hollandsche. Ten eerste komt het onder houd van den mooien tuin heelemaal voor rekening van de vrouwen en ten tweede ge bruiken de arbeiders, waarvan vele inwo nend zijn, alle maaltijden op de boerderij. Vaak zijn er dan ook twee dienstboden aan wezig. Ook wordt er geregeld op de boer derijen geslacht. De huizen zijn eenvoudig ingericht, meestal centraal verwarmd en daar de Deen over 't algemeen goed ontwikkeld is, ontbreekt de boekenkast niet. De samenstelling van de maaltijden is an ders dan bij ons. Men eet er vaker, maar kleinere hoeveelheden, terwijl bij alle maal tijden brood gebruikt wordt en de goedkoo- pe suiker en boter het bakken van koek c n groote omvang heeft doen nemen. Het mid dagmaal is dikwijls groente-loos, terwijl er geen jus, maar saus bij gebruikt wordt. De Denen zijn erg gastvrij en iedere gele genheid om feest te vieren word+ benut; verjaardagen met een vijf en twintigtal gas ten zijn gewoon en op bruiloften komen soms een honderd bezoekers. Spr. vertelde nog vele aardige dingen van het leven op de boerderij die we terwille van de plaatsruimte maar stilzwijgend voorbij gaan, liet eenige kiekjes, ook van Kopen hagen, rondgaan en wekte de dames op die dochters hebben, deze naar Denemarken te laten gaan, daar een verblijf aldaar zeer interessant en leerzaam is. Als dank voor de moeite die spr. gedaan had voor de vereeniging, bood mevr. Keijzer haar een cadeautje aan. Bij de rondvraag stelde mevr. Vorstman voor den heer Alt, toonkunstenaar te Bols- ward, eens voor de vereeniging uit te noodi- gen, en nadat mevr. Schenk verzocht had voortaan op tijd te beginnen, volgde sluiting. Vergadering van Hoofdingelanden van den Anna Paulownapolder op Zaterdag 5 December 1936 des voormiddags 10 uur in het Polderhuis. Punten. 1. Notulen. 2 Mededeelingen. 3. Vaststel ling van de rekening over 1935, waarbij wij ziging der begrooting van dat jaar en onin baarverklaring eener vordering 4. Vaststelling der begrooting voor het jaar 1937. Hierbij behandeling van het voor stel tot het aangaan van een kasgeldlee- ning en tot het verleenen van machtiging voor uitvoering van werken in eigen beheer 5 Rondvraag. St. Nicolaasattractie. De uitslag van den tweeden gooiavond was. Ie prijs f10.H. Ebbing 9900 p.; 2e prijs f5.A. Kossen 9637 p.; 3e prijs f2.50 G. Tesselaar 9300 4e prijs f 1.P. Harder 9233 p.; prijzen van fl.J. Vergouwe 9164 p.; J. Molenaar 9090 p.; H. Voorthuizen 9011 p.; G. Kater 9009 p.; J. Huiberts 8980 p.; W van Oosten 8676 p.; P. Bas 8330 p.; T. Dragt- stra 8220 P-: C. Kaptein 8100 p.; M. Scholte 8068 p.; P. Blaauboer 8063 p.; Th. Warmer dam 7830 p.; G. Tesselaar 7600 p.; Huiberts Voor de betrekking van hoofd aan school III (Oostpolder), hebben zich 10 solli citanten aangemeld. W1ERINGERMEEU Sinterklaas en Zwarte Piet op bezoek in den polder. Ondanks de ernstige politieke conflicten in Spanje, kwam toch de trouwe kinder vriend vergezeld van zijn onafscheidelij- ken zwarten knecht Piet reeds Zaterdag in de dorpen Slootdorp, Wieringerwerf en Middenmeer, de Wieringermeersche jeugd verrassen. De Spaansche bisschop, die ge- engageerd was door de fa. Edelman en Thies begroette de vroolijke kinderschaar hartelijk. Door enkelen werd Z. H. toege zongen, waarop Piet de knecht versnape ringen uitdeelde. Opgewekt trokken de kinderen huis-toe. Nominatie Opzieners en Diake. nen Ger. Kerk Middenmeer. Door de Kerkeraad der Ger. Kerk te Mid denmeer zijn gecandideerd voor ouderlin gen: W. A. Blij dorp Lz. en H. van Til, voor diakenen: K. van Wieren en J. Rietveld, voor Wieringerwerf: voor ouderlingen: A. Boltjes en P. H. Mollema, voor diakenen: J. Provoort en D. Stevens. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 24 Nov—1 Dec. 1936 NIEUWE ZAKEN TEXEL: J. Vlas, Dorpsstraat 116, Oudeschild kruidenierswaren, annex manufactu ren, WIJZIGINGEN TEXEL: Wed. M. Omis-Bakker, Peperstraat 52, Oosterend, smederij, eet,; overge gaan aan S, Rentenaar» CORPS DIPLOMATIQUE BLIJFT IN MADRID. Het groot opgezette regeeringsoffensief in Asturië is op een mislukking uitgeloopen De aanvallers lieten meer dan 1000 doo- den op het slagveld achter. Met groot élan wierpen de mijnwerkers troepen zich op den vijand, die zich met groote hardnekkigheid verdedigde. Een moment scheen het alsof een regee ringszege zou worden bevochten, maar ook hier behaalde de betere strategische kennis der rechtschen de overwinning. Aan moed geven de partijen elkaar niets toe, maar de nationalisten waren zoo goed verschanst, dat de stormaanvallen en de bombardementen der regeeringsmacht te pletter liepen op een muur van vuur en staal. Het was duidelijk, dat dit groote offensief moest dienen om de verdedigers van Madrid wat lucht te verschaffen. Want tegelijkertijd, dat de mijnwerkers stormliepen in de buurt van Oviedo, kwamen de troepen van Generaal Mola in beweging om te trachten zich van Madrid meester te maken. Ook dit offensief liep echter vast en de winst van de groot opgezette aanval bepaalde zich tot de bezetting van eenige huizenblok ken. Wel beweren de opstandelingen, dat de aanval tot een waar strategisch succes is ge worden, maar bij bestudeering van de kaar ten, blijft toch van dit succes weinig over. Uit alles blijkt, dat Franco een harde noot te kraken heeft en slechts ten koste van veel materiaal en menschenlevens, zijn oorlogs machines enkele meters vooruit kan schui ven. Dit moet noodwendig tot een sterke „slij tage" van zijn gevechtsapparaat leiden. Het corps diplomatique vertrekt niet uit Madrid. De Chileensche ambassadeur, die deken is van het corps diplomatique, heeft tegen over de pers de volgende verklaring afge legd. Onze respectieve regeeringen hebben ons laatstelijk doen weten dat wij uit Madrid moesten vertrekken. Het staat vast, dat de leden van het corps diplomatique rustiger en minder bezet zouden zijn, wanneer zij zich te Valencia bevonden of in iedere an dere plaats, die minder blootgesteld is aan de slagen van den oorlog dan Madrid Maar de diplomaten hebben plichten, waar aan zij zich niet kunnen onttrekken. Het corps diplomatique zal dus niet uit Ma drid vertrekken, aangezien het van meening is, dat dit de plaats is, waar het moet blij ven Wij zijn van meening dat onder de huidige omstandigheden onze plicht is de bevolking, waarmede Wij zoo diep verbon den zijn, den moreelen steun te geven, die het behoeft. Russische officieren in Malaga? Volgens te Gibratar ontvangen berichten zouden honderd Russische officieren onder wie een generaal, te Malaga zijn aangeko men. Zij zouden het commando op zich ge nomen hebben van de militietroepen, welke zij thans oefenen. Tevens meent men te weten, dat twintig driemotorige vliegtui gen van buitenlandsch fabrikaat, Russisch naar men denkt over een week te Malaga verwacht worden. Bombardement van Madrid. De radiozender van Teneriffe deelt mede, dat 27 vliegtuigen gisternamiddag boven Madrid zijn verschenen, die militaire doe len hebben bestookt. In den zuidelijken sec tor hebben de rechtsche strijdkrachten even eens de regeeringsstellingen gebombardeerd in de Siërra Cordoba. Op het nippertje aan mislukking ontkomen. Jimmy Mollison Is gisterenavond om 5 uur te Khartoem geland. Hij is hedennacht op gestegen naar Kesumu en vertrouwt via Kesumu nog vanavond kaapstad te berei ken. Bijna was aan de poging van Mollison een ontijdig einde gekomen, daar het vliegtuig bij het oversteken van de Midddellandsche Zee in een storm raakte, waardoor een ver traging van 5 uur ontstond. De benzinevoor raad was daardoor geheel uitgeput toen Cairo was bereikt en de vliegers hadden hun valschermen reeds aan om het .vliegtuig te verlaten. NIEUWE SCHENDING VAN LORD NUFFIELD, Ten bate van een sociale proef neming. Lord Nuffield heeft gisteren bekend ge maakt, dat hij voornemens is afstand te doen van een bedrag van 2.125.000 pond sterling, dat belegd is in een uitgebreide organisatie, welke negen motor-maatschap- Pij"en Je Oxford, Coventry en Birmingham, die hij controleert, omvat. Er zou dan een fonds in het leven geroepen worden, waar bij de loontrekkenden in deze ondernemin gen deel zullen hebben in de winst, d.w.z. dat de in deze bedrijven werkenden gewone aandeelhouders van het concern zullen wor den» Verwachting: Stormachtige tot krachtige, later afnemende Westelijke tot Noord westelijke wind, zwaar bewolkt m" tijedlijke opklaringen, enkele regen hagelbuien, kouder. Verdere vooruitzichten; Afnemende wina, kouder. met of Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 756. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5 gr. C. is 41 gr. F. ROOSEVELT EN LANDON ZULLEN ELKAAR AAN EEN DINER ONTMOETEN. Op 21 December a.s. zullen Roosevelt en Landon, de beide candidaten voor het pre sidentschap bij de jongste verkiezingen el kaar ontmoeten bij een diner, dat zal worden aangeboden door de Gridiron Club. Beiden hebben de uitnoodiging aangenomen, Roo sevelt als eeregast en Landon als spreker. DE ITALIAANSCHE KAMER HULDIGT MUSSOLINI. De eerste bijeenkomst in de nieuwe zit tingsperiode van de Kamer was geheel ge wijd aan de viering der stichting van het Keizerrijk. Alle leden der regeering en alle afgevaardigden waren in militair uniform gekleed. De Duce werd bij zijn aankomst geestdriftig begroet. De voorzitter der Kamer, Costanzo Ciano prees het werk, dat Mussolini verricht heeft voor de wedergeboorte van Italië. Terwijl obscure krachten aldus Ciano de fun damenten der maatschappij ondermijnen, weet het Italiaansche volk, dat het zijn rust verschuldigd is aan den Duce. „Gij hebt het gevaar zien naderen en den vijand ontmaskerd gij hebt u het eerst tegen over hem gesteld, hem gebroken. Gij hebt het fascisme in den krijg en tot de over winning geleid", aldus sprak Ciano tot Mus solini. Schokland, 1 December. De beman ning van de sleepboot „Disponibel" heeft gerapporteerd, dat de „Noordgeul" 6 K.M. Noordwest van Schokland gezonken is. Al leen het stuur steekt nog boven het water. De plek waar de „Noordgeul" gezonken is zal door het loodswezen van een licht wor den voorzien. Zooals reeds werd medege deeld, heeft de „Disponibel", die met de „Noordgeul" op ewg was van Ruhrort naar Lememr, de opvarenden van dit schip aan boord genomen. Ook op Schiphol? Een sigarettenfabrikant heeft een nieuwe sooit reclame uitgevonden, dat grooten op gang in Londen maakt. In een zaak aan de Coventry Street zijn namelijk automaten opgesteld. Wanneer men in deze automaten een six pence werpt wordt men in de gelegenheid gesteld om' ongeveer honderd-vijftig woorden te spreken welke op een gramofoonplaat worden opge nomen. Na eenige seconden valt de gramo foonplaat uit de automaat en men kan zich overtuigen, of de opname is gelukt door de plaat af te draaien en aan een koptelefoon te beluisteren. Men ontvangt dan een enve lop met zes bamboenaalden, waarin men de plaat kan verzenden. 6 best?nd van de zijde van het Londen- sche publiek groote belangstelling voor deze nieuwigheid en duizenden lieten voor een six pence een opname maken, en verzonden der wereld 6n brieven" naar alle landen Aan den achterkant van het plaatje is een liedje opgenomen, waarin de sigaretten aangeprezen. Dit verklaart dus het feit, dat deze opnamen zoo goedkoop zijn Naar wij vernemen bes.aat de mogelijk heid, dat de K.L.M. deze nieuwigheid, welke Vertrek of onhungdelegenheid biedt voor hun vertreK of op hun doorreis gesproken brieven te verzenden, op Schiphol zal introduceeren Naar ons wordt medegedeeld, zal met in gang van Woensdag 2 December a.s. door bolt inenmWfmUl'Cr 6en Sterke zeesleeP" Hiprm i W°rden «Mtationneerd. In de Maandag gehouden raadsvergadering werd met algemeene stemmen benoemd tot hoofd van de o. 1. school te Barsingerh0rn de heer J. Schlahmilch, thans onderwijzer t» Den Helder. LONDEN, 1 December (A.N.P.). He< denochtentl 4 uur was de brand in Let kristallen paleis gebluscht. De schad0 wordt op ongeveer P/2 millioen pond ster. ling geraamd. Hoewel de schade volledig door verzekering wordt gedekt is toch veel verloren gegaan, dat niet meer vervangen kan worden, o.a. een orgel-partituur fcj manuscript van HSndel. Het laboratorium van de Baird Televisie is vernield, de televisie-zender is voor een groot deel intact gebleven. DE VLUCHT VAN MOLLISON. K i S u m u, 1 December (A.N.P. He. denochtend 5.20 uur G. M.T., is Jim Mollison te Kisumu aangekomen. Een uur later is hij weer vertrokken. Hij hoopt morgenochtend Kaapstad te bereiken. DE ERKENNING VAN HET ITALIAAN. SCHE KEIZERRIJK DOOR CHILI WEKT ONTSTEMMING. Washington, 1 Dec. (A.N.P.): in Zuid-Amerikaansche diplomatieke kringen te Washington heeft de erkenning van het Italiaansche keizerrijk door Chili ontstem ming gewekt. Men acht dit in tegenspraak met de verdragen en men is zeer verbaasd, want kort geleden zijn pogingen gedaan om de kwestie der erkenning gemeenschappelijk te regelen. Verder wordt verklaard, dat de Vereenig. de Staten hun politiek van niet-erkennen zullen handhaven. Ook onder de deelnemers aan de pan- Amerikaansche conferentie heeft deze er* kenning aan den vooravond van de opening van deze conferentie verbazing gewekt. Men merkt op, dat het Italiaansche keizerrijk werd erkend. Men acht deze erkenning in strijd met de verdragen, welke Chili met de Amerikaansche landen heeft gesloten. AMSTERDAM. 30 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 491 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 5864 ct., 2e kw. 5256 ct., 3e kw. 4450 ct. per Kg. slaehtgewicht; 91' melk- en kalfkoeien f 160—210 per stuk; 74 vette kalveren: 2e kw. 4652 ct.. 3e kw. 42 46 ct. per Kg. slaehtgewicht; 88 nuchtere kalveren f 710 per stuk; 119 schapen f 1922 per stuk; 549 varkens: vleeschvar. kens, wegende van 90—110 Kg. 50—51 ct., zware varkens 4950 ct., vette varkens 48 49 ct. per Kg. lsachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Dene-< marken. Marktoverzicht: Runderen behoon lijke aanvoer, kalme handel met lagere prijzen dan vorige week. Vette kalveren' korte aanvoer met trage handel en ah brokkelende prijzen. Nuchtere kalveren ge wone aanvoer, handel vlug en vrijwel prijs houdend. Schapen behoorlijke aanvoer, han del slepend, prijzen lager. Varkens behoort lijke aanvoer, willige handel met iets hoo. gere prijzen. AMSTERDAM, 30 November. Aardappelen. (Bericht van den makelaar Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f22.30, idem blauwen f22.30, idem 'bl. eigenhei-, mers f 1.801.90, Z. eigenheimers f 1.S0 1.90, Bonten en blauwen poters f 1.301.50, Spuische eigenheimers f2—2.10, poters 1.40 1.50, Katwijker, Noordwijker en Hille- gommer zandaardappelen f2.503.50, N.H. bonten f 1.902, idem blauwen f 1.90—2, id- blauwe eigenheimers f 1.80—1.90, Haarlem-, mermeer en IJpolder Bevelanders f 1.50 1.60, bonken f 1.60—2 alles per 100 kilo itf balen van 50 kilo. Nieuwlandsche zand* aardappelen f 3—3.20 bonken f 2.50—2.90. ALKMAAR 30 November. Aardappelen f 1.50—2.20, andijvie f0.50- 1.<0, appelen f 6.50—12.50, Bloemendaler kool f2—4, bloemkool I f7—13 II f2—5, boerenkool f 0.80-2.20, bieten f 0.601-30, d™1)'en f 11—21, gele kool f 1.20, groene kool J„' 3' kropsla f0.70—1.60, knolselderie f 2—3.80. peren f6.50—10.50, prei f 1.50—3.70, roode kool fl-2.40, selderie f 1—1.60, spi< nazie f 0.62—1.15. spruiten f2.50—4.50, to< maten f513, uien fl2.20 wortelen f 6, witlof T f 45.50. WARMENHUIZEN, 30 November. Roode kool f 1—1.30, gele kool fl, Deern sche witte kool 90 ct., witte kool 80 ct. - rar?vo®'k 2275 Kg. roode kool, 8325 Kg. gele kool, 2000 Kg. Deensche witte kool, 9000 Kg. witte kool. PURMEREND, J December. ),ecrJlar.kt- Aangevoerd totaal 43b st.1 J' la k°eien 38-62 ct. per Kg., geldekoeien n« 4 *)er s*uk> melkkoeien f 1102-f 7o „Sll paarden f 60—130 per stuk, rLml kalveren 25-50 ct. per Kg., 23? :ht®re kalveren; voor de slacht f 5—A ™°r de nf°k f 1015 per stuk; 283 vette varkonc 9.0 r.t - 'v- trof- StRR'nwtrbr|Cken f 4—14 per Stuk' BROEK Op LANGENDIJK, 1 December- 1,2°—L60. drielingen f 1.90-2, g/oJ« fV£r1-60- f 1—1-30, groene kool f0.<0 ^•bO, rammenas f 1.40—1.50, roode kool U —2, witte kool 80 ct.. gel okool fl, Deen* kool 80 ct., bloemkool: reus f8.60—9.30, 2e soort f 2.G03, andijvie 50-™ NOORDSCHARWOUDE, 1 December. C>chotsche muizen f 1.80, grooten fl-''K l-w, bl. eigenheimers f2.10, drielingen 1- rf.VHS-1'50' drie'ingcn f 1.60-2.10, jkJO—L60, gele nep f6—6.10, peen fO-J0. t' lden? kleine 50 tc„ kroten f 0.70-1™ roode kool f 11.G0, gele kool fl, DeenscM witte kool 8090 ct., andijvie 5065 ct.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8