Texel Onze water- r, stofdichte horloges Jongens en Meisjes. Herman Nypels' Herenmodemagazijnen St Nicolaas bij dc kinderen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen Licht op voor alle voertuigen 5 n i aÈh w-.SSa t rnrCO LLW unit Sint Nicolaas-feest school No» 5» van Ijzerhandel Govers aan de Weststraat moderniseert. „The Melody Makers" naar Den Helder. Opening Permanenthuis „Wella" in de Spoorstraat Visscherij JFBEEMSTERBOE? Stoomvaartberichten» Sinterklaas is Donderdach Vrijdag en Zaterdag iedere namiddag van 4 tot 7 uur in Komen jullie eens kijken?? Mooie cadeaux Piet deelt snoepjes uit. Een aardige bijeenkomst. Voor het eerst in zijn overigens toch wel besteed leven heeft Sint Nicolaas een bezoek gebracht aan de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrou wen. Met genoegen had hij aan de uitnoodi- ging van het bestuur van genoemde vereeni ging gevolg gegeven. Het bezoek zou gistermiddag in Musis Sacrum plaats vinden en dus waren om om streeks 2 uur een 75 kinderen (waaronder kleinkinderen) van dames der Huisvrouwen- vereeniging in de stemmige zaal van het Feestgebouw in de Koningstraat present, in afwachting van de komst van den vermaarden heilige. De grijsaard, die naar hij later mede deelde, a.s. Zaterdag den respectabelen leef tijd van 346 jaar hoopt te bereiken, kan zich natuurlijk niet zoo snel meer voortbewegen, tenminste als hij gebruik van de beenen maakt, en dus moest hij even op zich laten wachten. De kinderen beidden nu zijn komst met het zingen van „Zie ginds komt de Stoomboot" en andere bekende St. Nicolaas- liedjes, die door mevrouw Posthuma op de piano begeleid werden. Juist waren de klein tjes gekomen aan het „staakt Uw wild ge raas" toen het doek van het tooneel omhoog gehaald werd en de Sint met tabberd en populairen zwarten dienaar voor hen stond. Spoedig verstomde het gezang, want Sinter klaas maakte, als elk jaar, veel indruk. De Sint had zoo op het oog niet te lijden gehad van den burgeroorlog, die in zijn land momen teel woedt, geen krasje van een schampschot zelfs op het oude, innemende gelaat. Ook de Crisis is blijkbaar nog geheel aan hem voorbij gegaan, hij zag er tenminste welvarend uit en het goud van zijn „uitmonstering" blonk als echt in het licht van de schijnwerpers. Dus de Sint was er. De altijd vriendelijke Mevrouw GrunwaldPoppers, presidente van de plaatselijke afd. van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen, heette hem hartelijk welkom, waarna de Sint met een stem, die volkomen in overeenstemming was met den leeftijd, zich eerst tot het bestuur en daarna tot de kinde ren wendde. Eerst sprak hij hen collectief toe, vervolgens liet hij, der goede gewoonte trouw, enkele kinderen bij zich komen. We zijn nog lang niet aan den tijd toe, waarin op onze kinderen niets meer aan te merken zal zijn. Zoo waren er onder die 75 verscheidenen, die op het belangrijke hoofdstuk „eten" wel eens falen, een andere ging wat ruw met haar kleinere zusjes om, weer een ander zoog aan zijn duim (voor zoover wij weten was de va der geen journalist...) en zoo hoorden wjj nog ettelijke hebbelijkheden, die kinderen ple gen te hebben. Met versleten, doch nadrukke lijke stem tikte St. Nicolaas de kleinen op de bezweete vingertjes en we zijn er zeker van, dat deze Spaansche vermaning wel helpen zal. (Voor gevallen van uitzondering vestigen wij even de aandacht op de rubriek „Ingezon den Stukken"...). Sinterklaas liet zich vervolgens eenige toe passelijke liederen toezingen, die, getuige het minzaam knikken, een welwillend oor vonden en uit pure dankbaarheid voor de gebrachte kinderhulde liet hij Piet een goedgevulden zak van achter de coulissen halen, welks inhoud een veilig heenkomen bij de kinderen vond. Dan nog een vriendelijk slotwoord, een laatste, collectieve, vermaning, een wuiven met de ge rimpelde hand en toen verdween de goede, brave Sint en zijn factotum achter de cou lissen. Nadat de kinderen zich tegoed gedaan had den aan een versnapering, werd de nu inge treden pauze benut om eenige solo's, duetten en quartetten te laten uitvoeren. De dames van het bestuur hadden n.1. het goede idee om enkele kleintjes naar voren te roepen en hen een liedje te laten zingen. Dat doet altijd buitengewoon aardig aan en vooral zooals het gistermiddag gebeurde. Toen ging het doek voor de tweede maal op en kwam een heel andere landsman dan St. Nicolaas op de proppen, n.1. een Chinees, die Keet Henk Keet kon heeten, doch blijkens het gouden opschrift op zijn attributen de voorkeur aan Melorini gegeven had. Deze rasechte Chinees heeft op een wijze, waarvan men het geheim in het Land van de Rijzende Zon schijnt te moeten zoeken, de kinderen allerlei dingen voorgetooverd. Wat hebben ze gelachen om het koekenbakken van de twee uit-hun-midden, die met de bekende witte muts op en dito schort aan, ten tooneele ver schenen. Maar het mooiste was, dat er slechts met behulp van een doodgewoon kippenei, een fijne dikke koek gebakken werd! Dit was een van de sterke staaltjes, die Melorini zijn jeug dig gehoor voorzette, maar er waren tal van andere, de een al wonderlijker dan de andere. Het was een keurige, boeiende voorstelling. 10 Minuten na zijn vorig optreden kwam Melorini terug, nu vergezeld van de bekende Greetje. En nu veroverde h(j aller harten met zijn buikspreektalenten. Het was prachtig, vonden de kinderen allemaal! Hiermede was deze geslaagde St. Nicolaas- middag ten einde. Hoogst dankbaar gingen de kinderen huis waarts, en alsof het nog niet genoeg geweest was, met in de eene hand een zakje lekkers en in de andere een groote Taai-taaipop ge kneld. De Huisvrouwenvereeniging kan met groote voldoening terugzien op dezen door haar ge- organiseerden, eersten St. Nicolaasmiddag. Donderdag 3 Dec16.18 uur r I J 5T.N<OLAA>PitVT IH AASITOCM Tw f»x r 5 7z i' i' l' W. ta&ENSOp UN 5pUl&Ott>AFt>l4.UN<»r^ Verstopping wordt vlug verholpen door Leonpillen. Sedert 20 jaar een beproefd, zuiver plantaardig laxeermiddel dat een milde en prompte uitwerking heeft. Leopillen. In doosjes vanaf 20 ct. B(j alle apothekers en drogisten. (Adv.) Een stampvolle Casino-zaal en een alleraardigst gespeeld zangspel van den heer Westenberg. We zitten midden in de Sinterklaasfeesten, zoowel van scholen als vereenigingen en als je een vergelijking gaat maken- kom je onge merkt tot de conclusie dat de een het aar diger, origineeler voor elkaar heeft weten te brengen dan de ander. Zeker is het daarbij evenwel, dat de wijze waarop de gemeentelijke opleidingsschool no. 5 het jaarlijksche feest van jolijt en gulle gaven heeft gevierd wel opmerkelijk ge slaagd is. Het was een bijeenkomst, die men inder daad de qualificatie van „feest" mocht geven. Een feest, zoowel voor de ouders, die in grooten getale aanwezig waren, als voor de jongelui. Zooals wij hierboven reeds schreven, Casino was vol. Of vol geeft eigenlijk niet de juiste weergave. Het was meer dan vol. Afgeladen. Er kon geen kind meer bij... Het was alles even belofte-vol. De on derwijzers en onderwijzeressen liepen met opgewekte gezichten rond, voor in de zaal stonden tafels met ingrediënten, die tot een oogenblikkelijk toetasten noodden en voorts was daar die wondere schemer duistere sfeer, die je in de juiste stem ming voor een St. Nicolaasfeest bracht. Het was een groot programma dat deze middag bracht, een programma van maar eventjes niet minder dan 10 nummers, en daar waren zeer groote onder. Het begon officieel. Met de opening door den heer Woud, die allen een hartelijk wel kom toeriep en de hoop uitsprak dat - men allemaal een vroolijken middag mocht hebben. Dan verschijnt op het tooneel het koor der 4e, 5e en 6e klasse der onderwijsinrichting en gezamenlijk zingen deze jonge menschen een 5-tal nummertjes. Het zijn respectievelijk „de Lippe-Detmold marsch", het nooit te vergeten „Holland's Vlag", „Des Zomers", „De Reddingboot" en het lied dat reeds wij in onze schooljaren met enthousiasme en gloed wisten te zingen „Mijn Nederland". Het was een goed begonnen programma, en de aanwezige ouders en jongelui bleken niet schaarsch te zijn met het applaus, wat na tuurlijk een stimulans was voor diegenen, die de zware taak hadden daar zoo maar op dat podium te flaneeren, alsof het je dagelijksche werk was. Het Zangspel. Het zou ons te ver voeren precies volgens het programma een verslag te geven van alle prettige dingen die dezen middag gepasseerd zy'n. Voor één onderdeel, het belangrijkste, maken we echter een uitzondering en dat is wel het door de 4e klasse opgevoerde zang spel in 3 tafreelen, getiteld „Een Woensdag middag" en dat geschreven werd door den heer J. H. J. L. Westenberg, onderwijzer aan genoemde school. Persoonlijk kennen wij den heer Westenberg als een meer dan verdienstelijk tooneelspeler, doch dat hij zich ook als voortreffelijk jeugd- dramaturg zou ontpoppen... nee, dat wisten wij niet. Met interesse hebben wij de 3 tafreelen ge> volgd en tal van malen frappeerde het werke lijk opvallend paedagogisch inzicht van dezen jongen onderwijzer, die op deze wijze onge twijfeld de harten van ouders als van de jon gens en meisjes stormenderhand veroverd zal hebben (voorzoover dit nog niet het geval was...) Er werd aardig gespeeld en niet minder spontaan gezongen. Bekende en minder be kende liedeken's en herhaaldelijk was daar een open doekje. Vooral voor den geestelijken vader van het tooneelstuk, toen deze als kellner ten tooneele paradeerde. Dat vonden ze allemaal het mooiste... En zoo werd dezen middag een onvergete lijke. Ook toen men getracteerd werd op kostelijke zaken, en niet in de laatste plaats toen de Heilige Sint persoonlijk kwam en tot menigeen een vriendelijk woord sprak. Het was de finale van een Sinterklaasfeest, dat wel zeer bijzonder slaagde en waarvoor men dan ook de medewerkende dames en heeren (en dat waren er nog al wat!) zeer zeker hartelijk dank verschuldigd mag zijn. Een 71-jarige, die nog vol levens last is Er zijn in Den Helder niet zoo heel veel zaken wier verleden meer dan 70 jaar terug gaat. Maar ze zijn er, en een ervan is de welbekende ijzerhandel van de firma Govers aan de Weststraat, de zaak, waarvan jong en oud weet dat men er een voorraad op na houdt die niemand tevergeefs naar de West straat doet gaan. Evenwel... men wilde veranderen. Of liever gezegdmen moest veranderen, en zoo doende werd eenigen tijd geleden een begin gemaakt met een interne restauratie van het geheel. De eigenlijke oorzaak van deze verbouwing was gelegen in het feit, dat voor de nieuwe artikelen weliswaar ruimte voldoende was, doch dat men deze niet overzichtelijk kon opstellen. De verschillende kasten werden weggesloopt en zoodoende verkreeg men een ruimte van 14 x 6 meter, waarin men de talrijke artikelen op opvallend overzichtelijke wijze kon rang schikken. Noemenswaard is ook de opstand, die zich midden in den winkel bevindt, en waarop men gereedschappen en kleine ma- chine's plaatste. Bij het binnenkomen trof ons de ruime entrée en viel ons oog direct op de fraaie vitrine's met staalwaren. Behalve dan de radicale vernieuwingen, die alle ook verbeteringen zijn, ontdekten wij nog een geheel nieuw soort waschmachine, iets bijzonders voor huismoeders die hun goed niet uit huis willen geven. Als steeds viel ook nu weer op de groote sorteering van den heer Govers. Vermelden wij volledigheidshalve nog dat de verbouwing en het schilderwerk respectie velijk verricht werden door de fa.'s Groningen en Caspers. Waar de Ramblers reeds jaren achtereen in het bekende Hamdorff te Laren des zomers de dansmuziek verzorgen, wordt deze vermaarde dansband gedurende de winter maanden aldaar vervangen door het eveneens populaire dansorkest „The Melody Makers", welke op dit gebied in ons land een zeer goeden naam heeft verworven. Het is nu de Casino-directie mogen ge lukken „The Melody Makers" voor slechts één enkelen avond naar Den Helder te brengen. Hoewel deze Band geen nieuweling is op het Casino-tooneel, zij traden reeds op voor de H.B.S.-vereeniging enz., vormen deze musici één der beste ensembles, welke in de afgeloopen jaren hier speelden Hedenmiddag 1 uur heeft de firma A. J. Damen Zn. in het perceel Spoorstraat 87 een nieuwe zaak geopend, welke gevoerd zal worden onder den welluidenden naam van Permanenthuis „Wella". De firma is voor Den Helder geen onbe kende. Integendeel, Zij heeft verscheidene jaren in de Koningstraat een groote clientèle naar volle tevredenheid bediend, iets wat men ongetwijfeld ook in de nieuwe zaak zal be reiken. Het is een keurig geoutilleerde dames- en heerenkapsalon geworden, waarin de da mes uitsluitend volgens het welbekende Wella-systeem behandeld zullen worden. Zoo als wij zeiden werd het geheele interieur op nieuw herbouwd en geschilderd. Het maakt een alleszins helderen en aangenamen indruk, zoodat wij er niet aan twijfelen of het zal de oude klantengarde op deze wijze best naar hun zin zijn. Zooals de bladen hebben vermeld, zal er uit het landbouwcrisisfonds een bedrag van 100.000 als steun worden verleend aan de reeders van stoom- en motortreilloggers en andere vaartuigen, mits de lossings- en ar beidsvoorwaarden op de laatste schepen zijn gelijkgesteld met die van de motortreilloggers. Het steunbedrag wordt tusschen genoemde schepen verdeeld in verhouding van de ge middelde percentages van hoeveelheid en waarde van de zeevisch en de treilharing, welke in de jaren 1934 en 1935 door alle tot één van beide groepen behoorende vaartuigen is aangevoerd. Het wordt dus een heele uitrekenerij, maar enfin, alle beetjes helpen! Al geldt deze uit- keering niet voor de kustvisschers. Men is in België al evenmin tevreden bij de kustvisscherij over de dreigende bepalingen van maaswijdtevergrooting als over de mini- mummaat van de aan te brengen visch. Het zijn voorloopig de visschers uit Nieuwpoort, die zich, langs schriftelijken weg ertegen ver zetten. En dan treft het, dat zij ongeveer dezelfde argumenten aanvoeren als men dat hier van kustvisscherszijde doet. Enkele dingen stippen we aan; zooals Het Visscherijblad van Ostende die aangeeft: Indien de mazen tot 7% cm vergroot moe ten worden, zal Nieuwpoort als visschers- haven ten doode opgeschreven worden, omdat 3/4 der vloot op vischvangst uitgerust zijn. Meerendeels zijn hunne opbrengsten geba seerd op tong, pieterman en kleine platvisch. Na proefneming gedaan te Nieuwpoort, is het met prima echt Zvvitsersche 'J anker uurwerken voor I 17.5U zijn onverwoestbaar. JUWELIER - HORL06ER-DEN MELDE.P Het totaalbedrag over het afgeloopen tijdvak van 1 Januari tot 30 November is 5.587.694.^ of 23.071 minder dan over dit tijdvak verleden jaar. Liet het zich van den zomer aanzien, dat er een vermeerdering zou zijn t.o.v. verleden jaar, dit is nog niet verwezenlijkt. Maar December kan misschien nog wat inhalen, want over een totaalbedrag van eenige millioenen beteekenen 30.000 gulden nu niet zoo heel veel. bewezen, dat met mazen van 7% cm onmo gelijk is om ten le. één pieterman in de kor te behouden; ten 2e. tongen beneden de 32 cm te vangen; ten 3e. kleine wijtingen, knorhaan te behouden. Dan wijst men op de tegenstelling, ook door den heer Stevenson genoemd, dat de klein- visscherij, welke de vischvangst uitoefent, verschillende maanden van het jaar dezelfde vischgronden bevischt als de garnaalvisschers. Dan is het niet logisch zoo zegt men dat het eene schip vischt met mazen van IVi cm, terwijl het andere vaartuig dezelfde gronden afsleept met een net van mazen van 1 cm. Immers de garnalenvisschers vangen ook voor een deel visch. Over de minimummaten van de aan te brengen visch laten de Nieuwpoorters zich als volgt uit: Het is te bewijzen, dat op een vangst van 30 bennen platvisch van 20 kg, waarvoor soms 3 dagen gevischt wordt, ge woonlijk bestaat uit: 2 4 3 bennen groote platvisch; 3 4 4 bennen middelslag platvisch; 2 bennen schar en ongeveer 20 bennen klein- platvisch. Gezien, dat na afmetingen gedaan te heb ben, dat platvisch van 23 cm te Nieuwpoort als middelslag verkocht wordt, de vangst van 3 dagen dan herleid zal kunnen worden tot 3 bennen groote, 4 bennen middelslag platvisch en 1 ben schar, zoodat er inplaats van 30 ben nen de vangst zal zijn 8 bennen visch. De overige 22 manden moeten overboord geworpen worden, hetgeen voor den visscher een verlies is van 22 maal 20 kg of 440 kg, gemiddeld fr. 2.50 maakt fr. 1100.—. Indien de visscher dus op een gewone reis van 3 dagen fr. 2000. visch verkoopt, zou dat teruggebracht worden tot fr. 900.hetgeen de kosten niet dekt, met het gevolg, dat de reeders hun schepen zullen stil leggen, hetgeen voor de geheele visch- nijverheid van noodlottig gevolg is. Zooals men zich herinnert, werd te Katwijk, waar men ook deze dingen besprak (en toen was er nog geen sprake van een minimummaat van de aan te brengen visch) ook op dit stil leggen van de vloot gewezen. En we vragen ons af of men ter bevoegder plaatse deze dingen wel geheel doorziet, want welke economische gevolgen de maatregel met zich zal brengen, is niet in bepaalde cijfers uit te drukken maar zal van geweldige beteekenis zijn. De visschers te Nieuwpoort wenschen de maatregelen alleen toepasselijk voor schepen met meer dan 150 pk. Dit laatste zal vermoedelijk van andere zijde wel eenig verzet uitlokken, omdat de toegepas te stuwkracht allengs grooter wordt. De redactie van „Het Visscherijblad" teekent er bij aan, dat de maatregelen genomen worden in het belang van de visschers zelf, want dat er een beter vischbestand door wordt bevor derd, hetgeen dus is in het belang van de vis schers. Aangeraden wordt, dat dan de vis schers moeten overgaan tot de snurrevaadvis- scherij waarbij men grooter maaswijdte toe past, weinig kleine visch wordt gevangen en geen doode visch wordt gemaakt, zoodat de gevangen kleine visch weer levend in zee kan worden geworpen. De redactie schrijft, dat, naar aanleiding van een in dat blad voorkomend artikel over den ramp een Deensch schipper overkomen, die den Belgen de snurrevaad had geleerd, en welke visscherij zulke goede resultaten op levert. Op het eerste gezicht, lijkt dit alles ook heel aannemelijk, maar er komen dan tevens weer andere vragen, n.1. waar zal men het geld van daan halen om zich een snurrevaaduitrusting aan te schaffen? Leenen zich alle vaartuigen voor dergelijke visscherij Bovendien komt steeds deze vraag: wordt, door deze maatregelen, inderdaad paal en perk gesteld aan het vernietigen van jonge visch? Want de mechanische vischmethode met sterke voortstuwing door de trawlers gaat onverdro ten voort en ieder weet, welke vernietiging er dan plaats vindt. Zoowel dus in België als hier te lande ziet men de dreiging en er zijn nog geen teekenen, dat de maatregelen er niet zullen komen. Het totaalbedrag van de te IJmuiden in No vember van dit jaar verkochte visch bedroes 754.235.of 32.523.minder dan in No vember van het vorige jaar. ER DREIGT THANS GEEN DIRECT GEVAAR MEER VOOR „DE EENDRACHT". Den geheelen dag is een groote ploeg werk- lieden (werkloozen en anderen) werkzaam ge weest aan het stoppen van de gaten in den dijk van „De Eendracht". Ieder bedreigd punt is thans afgesloten met zeil en zandzakken. Naar men ons van deskundige zijde mededeelt, is er voorloopig geen gevaar meer en nu het water van den dijk zoo goed als geheel ver- dwenen is, valt de toestand niet direct tegen, al leverde de 3 4 4 km dijk, waaruit overal hoeken zijn verdwenen, een vreemd schouw spel op. Over de maatregelen, die zullen worden ge nomen tot verbetering en versterking van den dijk, kunnen wij nog niets mededeelen, omdat de besprekingen geheim zijn. De polder is n.1. particulier eigendom, hij behoort aan de familie Everts. Velen zijn in den loop van den dag even een kijkje naar 't bedreigde punt komen nemen. Burgerlijke Stand van Den Helder van 2 Dec. 1936. BEVALLEN: A. PrinsBaks, z. N. Wel bergen—Muit, d. D. J. WilmsBesseler, d. J. MeijnenOtten, d. OVERLEDEN: P. Voorthuijsen (m.), 58 jaar. ONDERTROUWD: A. van der Vring en M, Magnin. P. M. Bakker en L. Zandstra. D. J. Beek en A. Landman. T. van Zwienen en L. Meijer. H. Pruiksma en M. van Twuijver. H. de Wit en N. V. van Peperzeel. P. M. van Breda en A. Noot. J. C. Ruigendijk en J. Bruin. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huyygens 2 Dec. v. Batavia. Poelau Bras, u., 2 Dec. te Sabang. Poelau Tello 2 Dec. te Hamburg. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappjj. Barneveld, u., 29 Nov. te Corral. Berenice 1 Dec. te Oporto. Crijnssen 29 Nov. te Christobal. Deucalion pass. 2 Dec. Gibraltar. Fauna 30 Nov. v. Kingston. Hebe 2 Dec. v. Kopenhagen. Merope 2 Dec. v. Dantzig. Oranje Nassau, t., 29 Nov. te Paramaribo Orestes 1 Dec. v. Algiers. Poseidon 2 Dec. v. Amsterdam. Rhea 2 Dec. te Amsterdam. Simon Bolivar, t., 1 Dec. Flores gepass. Stuyvesant 30 Nov.. te New York. Tiberius 1 Dec. v. Piraeus. Trajanus 2 Dec. te Lissabon. Vulcanus 1 Dec. v. Piraeus. Kon. Paketvaart Maatschappij. Swartenhondt 30 Nov. te Port Natal. Tasman 30 Nov. v. Tamatave. HollandAmerika Lijn. Binnendijk 30 Nov. v. New York. Dinteldijk 30 Nov. te Cristobal.. Dinteldijk 30 Nov. te Bilbao. Lochkatrine 1 Dec.' 9 u. 25 m. v.m. 120 m. N. v. Land's End. Lochkatrine pass. 2 Dec. Prawlepoint. Rotterdam 2 Dec. te Rotterdam. JavaChinaJapan Ljjn. Tjinegara 1 Dec. te Macassar. Tjibesar 1 Dec. v. Macassar. JavaNew-York L(jn. Kota Tjandi 1 Dec. te Halifax. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, u., 2 Dec. v. Suez. Djambi 2 Dec. te Rotterdam. Kota Baroe, t., pass. 1 Dec. Finisterre. Kota Nopan, u., pass. 1. Dec. Gibraltar. Kota Pinang, t., 2 Dec. v. Padang. Tapanoeli 2 Dec. v. Rotterdam. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN, De Nederlandsche Akkerbouwcentralé maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, ge- io5c eerd in het Ujdvak van 16 November 1936 tot en met 21 November 1936 1.50 per 100 kg zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureerde groene erwten van de laagste klasse en andere erwten zal die steunvergoeding 1.per 100 kg bedragen. De steunvergoeding voor veldboonen, welke volgens de dateering van het dorschbriefje zijn gedorscht in bovengenoemd tijdvak zal per 100 kg bedragen. (Adv.)

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6