ïm&Mv1si NAAMKAARTJES $aron?etcri>. Qouder? ec &ïCverwerRer? Tlcparatiër?. Optiefl Paard op hol. St. Nicolaasfeest Held. Fanf. Corps. Amusements-avond M,U,L,0,~vereeniging. Christelijk Democratische Unie» rn\«teiniSm°gelijkgeWeld zou wor- zijn altijd,,, een gewild St, Nicolaas-Cadeau N.V. Drukkerij vh, C. de Boer Jr, DEN HELDER AMSTERDAM Vertrokken personen. Uit het politierapport had gehad en een oneindig geduld en heel veel liefde voor dit werk van mevr. Krijnen en haar helpsters gevraagd had, was geslaagd, in alle opzichten. Ook op de andere Fröbelscholen wordt het Sint Nicolaasfeest gevierd. We hopen daar bjj een volgende gelegenheid nog eens wat van te vertellen. Sint Nicolaas zal nog wel eens ver jaren, al maakt men zijn leven in Spanje ook onaangenaam. Wij hopen den grooten Kinder vriend hier niet voor 't laatst te hebben ge zien. Opgewonden jongelui en een vrien delijke bisschop. Het gebruikelijke St. Nicolaas-feest is ook dit jaar wederom door de leerlingen van de gemeentelijke opleidingsschool No. 14 gevierd en het is een feest gewor den, dat zoowel de aanwezige ouders als zij die het rechtstreeks aanging, nog wel eenigen tijd in 't geheugen zal blijven. Er is een oud Sinterklaas-liedeke, dat spreekt van „vol verwachting klopt ons hart" en als er óóit harten vol verwachting geklopt hebben, dan was dat wel gistermiddag 2 uur, toen er eenige honderden jongens en meisjes van genoemde onderwijsinrichting in Tivoli bijeen waren en wachtten op de dingen die moesten komen. Nu, dat beloofde wat te worden... Vooraan in de zaal stonden op planken een buitenge woon groot aantal cadeaux uitgestald en na tuurlijk niet te vergeten ontelbare stukken koek, appels, en schalen „fondantjes". Naar dat alles werden vele begeerige blikken ge worpen, maar aangezien de hooge bezoeker nog niet aanwezig was moest men wat ge duld oefenen. Het verliep allemaal prachtig. Er werd ge zongen dat het een lieve lust was, bekende en (voor ons) minder bekende liederen. Vanzelf sprekend was daar dat van de Stoomboot, en van den zak van Sinterklaas. En het ging met een vaart en een élan, dat je als ver slaggever haast in de verleiding zou komen ook je mond open te doen en mee te zingen... Vervolgens werden een paar vroolijke filmpjes afgedraaid. Het waren teekenfilms, zoodat het zich begrijpen laat, dat er heel wat malen een gebrul van vreugde opging, als men de groteske daden aanschouwde van Popey, de Zeeman en van al die andere rare kereltjes met hun dikke buikjes en kromme beenen. St. Nicolaas arriveert. Dan komt „het" moment... de Sint is komende. Ineens zien we hem verschijnen. Als steeds ziet hij er indrukwekkend uit met z'n mijter op en bisschopsmantel aan. De staf, die de bejaarde Heilige steeds pleegt te dra gen, ondersteunde hem ook thans weer. Piet liep naast hem en in zijn handen hield de moriaan een groote zak, die beloftevol heen en weer geschud werd. Wie zou er in gaan...?? Het waren wel héél vriendelijke woorden die de Sint sprak, en onder diepe stilte werd er geluisterd. Velen kregen een hand en het was de moeite waard te zien hoe men er op reageerde. De een, zich waarschijnlijk zon den-vrij wetend, stak vrijmoedig zijn hand toe en een ander die waarschijnlijk het een en ander op z'n kerfstok had, trachtte zich zoo tersluiks uit de voeten te maken. Het ging niet aan om St. Nicolaas alleen alle versnaperingen uit te laten rijken, zoo dat hiervoor de assistentie ingeroepen werd van de dames uit het ouder-comité. En zoo verging deze middag in bonte af wisseling. Af en toe werd een lied aangehe ven, steeds met begeleiding op het tooneel van piano en viool, en ook kreeg men nog een paar films te zien. De aardigste hiervan was wel die van de tooverbaard van den dwerg, ge heel gecostumeerd gespeeld. Er volgde nog een uitreiking van versna peringen en als waardig en met ongeduld verbeid besluit het hoogtepunt van den mid dag: de uitreiking der cadeaux. Het waren heel mooie surprises en wij zijn er zeker van dat geen enkel dier vele jon gens en meisjes reden tot klagen zal heb ben... Integendeel. Vermelden wij nog, dat het St. Nicolaas behaagd heeft om bij de kinderen, die door ziekte niet in staat waren dit feest bij te wonen, persoonlijk op bezoek te gaan. Z is toch alleen maar de goede bisschop uit Spanje! Gistermiddag, te omstreeks half een, kwam vanaf het Singel de nieuwe brandweerauto, waarmede men juist een demonstratie gege ven had. De route ging via de Langestraat, doch alvorens men zoover was, had men de noodige sensatie, zij het buiten schuld, ver wekt. In genoemde straat stonden een drietal vrachtwagens opgesteld en van één ervan sloeg het paard door 't lawaai op hol. Het dier, met achter zich aan het slingerend vehikel, rende de straat in om plotseling een zijstraat in te schieten. De beide achterwielen van de kar sloegen evenwel tegen de muur van het zich aldaar bevindende huis, zoodat paard-en-wagen tot stilstand kwamen; eenige manden groenten kwamen op de straat terecht, zoodat dit onge val nog best afliep. Evenals vorige jaren zal het Held. Fanf. Corps St. Nicolaas en z'n knecht op bezoek ontvangen. Het ligt in de bedoeling om dit bezoek feestelijk te vieren. A.s. Zondag zullen ongeveer 250 kinderen, voorafgegaan door St Nicolaas, z'n knecht en het Fanfare Corps, vertrekken van het gebouw aan de Jonker straat. te 1 uur 30, langs Spoorgracht, Keizer straat, Spoorstraat, Koningstraat, Kanaalweg tot aan „Casino", alwaar den kinderen een prettigen middag wacht. Door een dertigtal kinderen zullen onder leiding van mevrouw v. d. Vaart en mevrouw Holsderver een paar sprookjes uitgevoerd worden, terwijl het Corps het feest zal opluisteren door haar muziek. Lichte Muze. Voor een uitstekend bezette „Casino"-zaal heeft gisteravond de MULO-vereeniging haar eerste uitvoering van dit seizoen gegeven. De avond was goeddeels gewijd aan de lichte muze en gezien het enthousiasme, waar mede het groote publiek het gebodene gevolgd heeft, mogen wij aannemen, dat dit ongetwij feld in den smaak gevallen is. Het was de voorzitter, de heer J. Breed, die een kort woord van welkom sprak, en daarbij speciaal noemde den aanwezigen directeur, de leeraren en leeraressen en de vertegenwoordigende besturen van zuster verenigingen. Hierna werd direct een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma, dat begon op een o. i. wel zeer gelukkige wijze. Onder leiding van Mej. Uit den Bogaard hadden een aantal jongedames uit de eerste klas der school een ballet ingestudeerd, het welk vertolkt werd op een wijze, die alleszins gezien mocht worden. Nadat men eerst vergast was op iets in het klassieke balletschool-genre, gegeven door een tweetal jeugdige prima ballerina's, volgde als contrast door een septet iets uit 't hyper moderne repertoire, iets „hots". Beide keeren oogstten de danseuses een verdienden bijval, Natuurlijk kreeg Mej. Uit den Bogaard bloemen voor haar kranige werk en was daar een daverend applaus, dat het gebodene nog eens extra onderstreepte. Volgde het optreden van Mej. Hekelbeeke, die met begeleiding van Mej. Derksen aan den vleugel een 5-tal Fransche chansons zong. De meesten dezer specifiek Fransche liede ren, waarmede chansonnieres als Lucienne Boyer en Lys Gauty een wereldpubliek ver overden, bezitten naast een niet te ontkennen dosis sentimentaliteit, eveneens iets char mants, iets zeer aantrekkelijks. In de keuze was men gelukkig geweest en vooral het „Ta Main" (misschien nog beter bekend als „Hands across the tabl^") werd met een op vallende mate van sfeer en karakter gezon gen. Een aardig intermezzo. Ook hier ver tolkten bloemen de appreciatie van de aan wezigen. „Het Wereldwonder". „Het Wereldwonder", een blijspel van Mar. Janssen en Jac. Braun. Het is een origineel gegeven, waaromheen men een aantal vlotte dialogen gebouwd heeft, welke echter alle goeddeels aan de opper vlakte blijven. Wij herinneren ons de uitvoe ring van „De Typiste", welke het vorige sei zoen gegeven werd en onwillekeurig gaat men parallellen trekken. Het kwam ons voor, dat men toen in de keuze van blijspel een geluk kiger greep gedaan had. Het stuk behandelt een studentenstreek. Een der jongelui wenscht aanvankelijk tegen den wil van een oom een meisje te huwen, doch weet door het creëeren van een robot, een kunstmatig mensch, zijn familielid te ver murwen. Evenwel, het blijkt, dat de robot slechts een als zoodanig gecamoufleerde stu dent is, wat aanleiding geeft tot complicaties, doch tevens tot een algemeen happy-ending. Het eerste bedrijf was aan den zwakken kant. Weliswaar liep alles vrij vlot van stapel, maar het geheel was een ietsje tè opper vlakkig, tè studentikoos. Het tweede ging belangrijk beter, temeer daar de zenuwen van enkele medespelenden tot rust gekomen waren. De hoofdrol, die van Frits Smal, werd ver tolkt door Jan Prins, een oude bekende op de „Casino"-planken. Prins heeft reeds zoovele malen met dit bijltje gehakt, dat hij over een aardige dosis ervaring beschikt en ook gis teravond leverde hg hiervan de bewijzen. Iemand, die zich los en zeker voor het voet licht weet en diverse malen werkelijk uitste kend tooneel te zien gaf. Ongetwijfeld de beste van het gezelschap. Na hem noemen wij Tobias Rengers, die de Oom-rol vervulde; het was de heer C. Riek- wel, die deze niet makkelijke partij verzorgde en hij had eer van z'n werk. De juiste man op de juiste plaats en iemand, die blijk geeft iets van acteeren te verstaan. De heeren j. Breed en C. Verschoor stelden een tweetal studenten voor; de laatste gaf goeddeels aanemelijk spel, doch bij den heer B. hadden we gaarne wat meer overtuiging gezien- Van de damesbezetting viel Mej. H. Schoef- felenberger op door haar vlotte uitbeelding, terwijl ook Mej. Zander als de pensionhoud ster voldoen kon. De rol van de werkster, Mej. J. Kuiper, leek ons even te ruw. Was het niet mogelijk geweest deze hier en daar wat te cultiveeren? Er is om het stuk veel gelachen en in dit opzicht mag men dan ook de opvoering als geslaagd beschouwen. Een volgende maal zien we evenwel gaarne iets, dat enkele nuancen serieuzer is. De regie sloot goed, terwijl de tooneel-aan- kleeding zelfs voortreffelijk genoemd mocht worden. Het hiervoor gebruikte meubilair was afgestaan door de firma F. Coltof (Ka naalweg), terwyl de keurige kroonlamp ver strekt werd door de firma De Wit in de Stakman Bossestraat. Dit was het einde van dit lichte-muze pro gramma. Er volgde nog de verloting (zonder welke geen schooluitvoering compleet is) en daarna ving het bal aan, waarvan de muziek werd verzorgd door niet minder dan twee bands. Zoowel door de in uitstekenden vorm zijnde „Casino-" als de op het tooneel zete lende „Rhythm Sheiks". Was het wonder, dat men nog verscheidene uren in een optima forma stemming tezamen bleef? Openbare vergadering in „Musis Sacrum". Spreker de heer H. S. van Houten, lid van de Tweede Kamer. Gisteravond had in het gebouw „Musis Sacrum" een openbare vergadering plaats, uit geschreven door de afdeeling Noord-Holland van de Christelijk Democratische Unie. De be langstelling hiervoor was vrij groot. De bijeenkomst werd geopend met het lezen van den brief van Johannes, hoofdstuk 4 en gebed. Rede van den heer Van Houten. Direct daarop verkreeg de heer H. S. van Houten, lid van de Tweede Kamer van de S. G., het woord. De heer Van Houten begon met te wijzen op het taaie leven, dat der C.D.U. be schoren is, ondanks de heftige bestrijding, vooral door de A.R.-partij. De C.D.U. is een unie van christenmenschen, die uit hun Christelijke overtuiging het democratisch principe huldi gen. Tegenstanders zeggen, dat de C.D.U. voor Christenen verboden, vergift is en dat zij een soort S.D.A.P. met een Christelijk tintje is. Dit laatste, omdat de C.D.U. voor 100 procent in stemt met het protest van de S.D.A.P. tegen kapitalisme, militarisme en imperialisme. De S.D.A.P. is echter niet alleen een protestee- rende partij, zij houdt, er ook een eigen levens beschouwing op na, waarmede, o.rti. in cultu reel opzicht, de C.D.U. absoluut niet instemt. De C.D.U. wenscht een Christelijke politiek te voeren. De huidige regeering voert die niet, instellingen als de Staatsloterij, Zondagsloon- arbeid, het laten rijden van extra treinen op Zondag, blijven onder haar bewind immers be staan. De ware Christelijke politiek is de poli tiek, die naar den concreten inhoud en zicht bare resultaten Christelijk is, een politiek die gebaseerd is op vrede, gerechtigheid en naas tenliefde. Spreker laakt de houding van de A.R.-partij, die in 1933 als verkiezingsleuze er op na hield: wij huldigen de eeuwige beginselen, terwijl na de verkiezingen tot uiting kwam: wij hebben die beginselen de eerste 4 jaren niet noodig. De C.D.U. protesteert tegen het zondige leven. Spr. gaat in op eenige uitspraken, o.m. van Dr. A. Kuyper en van Prof. Gerbrandi. Het mammonisme is het kenmerk van den tegen- woordigen tijd. Daartegenover wil de C.D.U. stellen: geen egoïsme, zoodat van Gods over vloedige zegeningen niet de één overvloed en de ander gebrek heeft. De C. D. U. wil ordening van het bedrijfsleven onder controle van de overheid en in dienst van de gemeen schap. De Chr. politiek moet strijden om de kapitalistische markt te overwinnen. Wij wil len strijden voor een maatschappij, waarin het „Allen voor allen" en niet het „Ieder voor zich" van kracht is. De Christelijke politiek moet ook in crisistijd rechtvaardig zijn, betoogt spr. voorts. De re geering koos de eenzijdige aanpassingspolitiek; in plaats van de devaluatie nam zij den moei lijksten weg, n.1. die van de geleidelijke aan passing. Het gevolg was: loons- en steunver lagingen, pensioenvermindering. Nadat het vaste lastenontwerp verworpen was, moest het gemiddelde peil van aanpassing gevonden wor den door opnieuw den steun te verlagen. Zoo ging de koopkracht van de groote massa ach teruit, maar de belastingen en de huren bleven hoog, zoodat er voor zeer velen geen voldoende middelen overbleven om in de levensbehoeften te voorzien. De werkloosheid nam toe, de be drijven werden ontwricht. Ware toen door de regeering met het verleenen van crediet gehol pen, de koopkracht zou behouden gebleven zijn, het werkloozencijfer zou niet gegroeid zijn. Spr. noemt dan eenige gevolgen van de poli tiek, zooals die door de huidige regeering voor gestaan wordt. Daar zijn voorbeelden van ver zwakking van het geslacht, van ondervoeding van kinderen, van nood onder de jonge onder wijzers. En dat in een tijd, waarin in een jaar tijds het volksvermogen met 128 millioen gul den toenam, zoo roept hij uit. Spr. citeert dan Colijn en zegt dan: wij vragen niet anders „Geen brood voor de soldaten (lees werkloozen, visschers, tuinders, winkeliers, etc.) dan ook geen brood en zeker geen dubbele portie voor de officieren". Tot een afschaffing van de cumulatie is het niet gekomen, maar ook spr.'s voorstel om tot een uitkeering ineens aan de werkloozen te komen, werd afgestemd. Sprekende over den oorlog zegt spr., dat onze tijd aan geweldsaanbidding lijdt. De C.D.U. wil geen geweld boven kracht, het recht moet gelding hebben. Wij zijn vóór nationale ont wapening. Aan den eenen kant wordt de steun verlaagd en is men schriel tegenover de armen, aan den anderen kant is men mateloos royaal ten opzichte van leger en vloot. De sociale rechtvaardigheid lijdt door de zc"°e"je^ ver. besteed worden aan le&e^ en V Ahpss;nië ge- oordeelt datgene, wat Italië in Abessinie ge^ daan heeft, maar, zoo vraagt sp De Nederland aan zijn koloniën ge C.D.U. staat de ontwapening van elk 1 welke onontbeerlijk is voor het se epp een internationale rechtsorde. Een intern;aüo- nale politiemacht dient dan in he ev roepen te worden om de orde te an De C.D.U. gelooft, dat de moderne oorlog een zonde is en uit dien hoofde verboden. Omdat massale vernietiging van levens he oe van is- j „titt Langs den weg der wetgeving wal de C.D.u. komen tot besnoeiing op de oorlogsbegroo ing. Spr. gelooft niet, dat door een andere beschou wing ten aanzien van oorlog er op na te hou den, Gods zegen kan worden afgewacht. De groote fout van de Christelijke politiek is, dat het haar teveel ontbreekt aan vertrouwen in Gods Vaderlijke Almacht. In zijn slotperoratie wijst spr. op den grooten groei van de C.D.U. en zegt, er op te rekenen, dat de Unie de nieuwe zittingsperiode van de Tweede Kamer met minstens drie afgevaardig den in zal gaan. Het debat. Verschillende aanwezigen maakten gebruik van de gelegenheid om in debat te gaan. Het was allereerst de heer Stevenson, die er op wees welk een misverstand er nog schijnt te be staan tusschen de C.D.U. en de Christelijk De mocraten. Er is een groot verschil tusschen die twee, de Chr. Democraten kunnen zich absoluut niet bij de C.D.U. aansluiten. Wat den naam betreft, zegt de heer Stevenson, dat de C.D.U. onder een valsche vlag vaart. De klassenstrijd past den Christen niet. Den groei van de C.D.U. verklaart de debater uit de algemeene onte vredenheid, die er in dezen tijd onder de bevol king heerschte. Hij vindt het gevaarlijk om op die ontevredenheid te steunen. De C.D.U. moet de toehoorders niet opzetten tegen de predi kanten. De Chr. Democraten onderschrijven niet het standpunt, dat de C.D.U. ten aanzien van de nationale ontwapening inneemt. Wij moeten het land van Willem van Nassauwe des noods verdedigen tot in den doet! (rumoer in de zaal). Tenslotte zegt de heer S. het stand punt niet te kunnen deelen, dat de C.D.U. in neemt ten aanzien van de Staatspensionneering. De heer D. v. d. Mast merkt op, dat het standpunt van wijlen Dr. Wibaut ten aanzien van het wordend huwelijk niet dat van de S.D.A.P. is. Er is in de „Arbeiderspers" over dit en andere boeken aangaande het huwelijk slechts het een en ander geschreven. Voorts merkt deze debater op, dat ook de S.D.A.P. tegen cumulatie van inkomens is, doch dat omstandigheden de partij destijds noopten om voor het anti-cumulatie-wetsontwerp te stem men. Voorts vraagt hij, hoe spr. tegenover het Plan van den Arbeid staat. De heer Dekker thans het woord verkrij gend, meent te weten, dat de heer van Houten en de communisten destijds tegen het voorstel tot verlaging van de salarissen van de Tweede Kamerleden gestemd hebben. T.a.v. den oorlog acht spr. zich onjuist voorgelicht. In het buitenland is men bezig door het opvoeren van de defensiemiddelen om het zelfbehoud te verzekeren. Zouden wij nu gaan ontwapenen, dan zou dat ernstige consekwenties met zich brengen ten aanzien van andere landen. Als wij ons niet wapenen, zal Duitschland ons stellig overvallen, is het oordeel van dezen debater. Nederlandsche defensie moet er zijn, zoolang andere landen niet overgaan tot ont wapening. Repliek van den heer van Houten. Het woord is thans weer aan den heer van Houten, die allereerst den heer Stevenson van repliek dient. Hij heeft in de rede van den heer S. de vrees voor het bestaan van diens groepje gevoeld. Wij zijn tegen imperialisme en dus behoeven de C.D. niet bang te zijn voor annexatie. Hetgeen ten aanzien van den naam gezegd is, noemt spr. gezocht. Wij vormen een Unie, daarin is plaats voor alle Christelijke Democraten. De C.D. is ontstaan uit ontevre denheid jegens de A.R., de afscheiding was een persoonlijk belang. Er werd ook eens samenwerking gezocht, de C.D.U. bleek daar toe niet bereid, omdat zij voor een paar stem men méér haar principe niet wilde verkoopen. Ook de C.D.U. veroordeelt den klassenstrijd, zij houdt er echter geen struisvogelpolitiek op na als de C.D. De maatschappij moet zóó Christelijk worden, dat de klassenstrijd ver valt. Wij willen dien vervangen door een reehtsstrijd. Spr. beweert, niet op predikanten afgegeven te hebben. Hij heeft gezegd, dat de predikanten zich niet moeten laten verleiden om op den kansel politieke partijen te be strijden. Wat het steunen van de C.D.. op de heer- schende ontevredenheid betreft, zegt spr., dat men ontevreden moet zijn over het heer- schend onrecht en de heerschende zonde. Pro testeert men daartegen niet, dan is men geen ware Christen. Wat spr. ten aanzien van den oorlog gezegd heeft, diende om aan te toonen, dat deze een zonde is. Spr. had het eerst goed debatteeren genoemd, als de heer S. betoogd had, dat oor log geen zonde is. Het verdedigen van ons land kan ook geschieden zónder dat men de hersenen van anderen inslaat. In dit verband wijst hij op Ghandi, die, voor de toekomst van zijn land, niet naar de wapenen greep doch er voor wilde ly den. Ook wij willen voor ons land lijden. Komende tot de door den heer Dekker ge stelde vragen, zegt spr. o.m., dat er nooit een voorstel tot verlaging van de salarissen der Tweede Kamerleden geweest is. Vervolgens toont hij aan, dat het aanvaarden van het Kamerlidmaatschap voor hem een groote financieele opoffering geweest is Sprekende over de defensie, zegt hii dat niet e 1 k middel tot landsverdediging goéd te keuren valt. De oorlog veroorzaakt zooveel mogelijk geweld, een internationale politie zou er voor zorgen, dat er bij verschil van mee" Spreker geeft een openbaring: De Neder landsche regeering heeft destijds bij monde van Minister van Dgk gezegd, dat zij afstak doet van den bacteriologischen oorlog omdat zy dezen onchristelijk vindt. HierV^en Raadpleeg onze modelboeken U kunt bij ons keuze maken uit 50 soorten kaartjes en Ujt 70 verschillende lettertype De prijzen varieeren (met in- begrip van enveloppen) van f 1.70 tot f 3.40 per 100 stuks, verpakt in doos exclusief omzetbelasting Koningstraat Heerengracht 384 Roomscher dan de Paus en prinselijker dan de prins, roept spr. uit. Vervolgens betoogt de heer van Houten, dat in wezen defensie offen sief beteekent, omdat in den modernen oorlog alleen nog maar offensieve defensie mogelijk is. Dit onder het motto: de eerste klap is een daalder waard. De heer v. d. Mast antwoordt spr., dat de „Arbeiderspers" gevaarlijk is voor den Chris ten. Als voorbeeld noemt hij de feuilletons en het standpunt dat in die pers t.o.v. de echt scheiding geponeerd wordt. De S.D.A.P. is mede verantwoordelijk voor de huidige wet, door welke de cumulatie heden ten dage nog gedekt wordt. Dat de S.D.A.P. door omstandigheden het wenschelijk achtte om niet voor het anti-cumulatie-ontwerp te stemmen, geeft spr. aanleiding om te zeggen, dat deze partij zich in haar politiek algemeen te veel laat leiden door omstandigheden, zij leidt een opportunistische politiek. Spr. geeft daarvan enkele voorbeelden. Vervolgens geeft hij zijn meening ten aanzien van het Plan van den Arbeid ten beste. Voor de grondgedachte daarvan heeft hij veel waardeering en hij is ook bereid daaraan medewerking te verleenen, maar hij heeft geen waardeering voor de wijze van propagandavoering voor dit plan. Het komt hem voor, dat het Plan meer voor de kiezers is dan voor arbeid. In antwoord op enkele schriftelijk ingedien- da vragen zegt de heer van Houten o.m, het volgende: De C.D.U. ziet mede als haar taak het doen van evangeliseerend werk. Zij heeft geen sympathie voor het Roode Kruis, zoolang dit op het slagveld gewonden helpt om ze gereed te maken voor het volgend gevecht. De C.D.U. is niet afkeerig om samen te werken met andere partijen, mits de Christe lijke grondslagen niet worden ondermijnd. Tenslotte spreekt de heer van Houten in het kort over de devaluatie. De vergadering werd besloten met dank gebed. P. Kip, R.K., fabrieksarbeider, naar Dor drecht, A. C. W. Staringstraat 2. C. C. Steilberg en gezin, geen, vakonder wijzer, naar Batavia. A. E. A. N. Heijblom en echtg., N.H., naar Amsterdam, 2e Kostverlorenkade 130 Ihg. Maria W. van den BornHeijblom en doch ter, N.H., naar Amsterdam, 2e Kostverloren kade 130 Ihg. A. Kossen, N.H., naar Callantsoog, Wijk A., no. 79. J. A. Alderlieste en echtg., N.H., loodskwee- keling, naar Velsen, Heugestraat 39. H. Dassen en gezin, R.K., loswerkman, naar Maastricht, St. Servatiusweg 66. J. Slotemaker en 'gezin, G.K., zeevisscher, naar Texel, Oosterend. J. Kamman en echtg., N.H., gep. gem.- secretaris, naar Heemstede, Herfstlaan 14. S. R. Markus en gezin, N.H., naar Amster dam, Laurierstraat 166 Ihg. T. J. M. Arens en gezin, R.K., marinier, naar Rotterdam, Wilhelminastraat 17 Ihg. Magdalena M. Boot, geen, dienstbode, naar Arnhem, Roermondsplein 36. Anna M. W. BijlandtBondam, geen, naar Brussel. J. van Ekelenburg en gezin, geen, sergt.* monteur, naar Soerabaja. Wilhelmina Groen, N.H., naar Velsen, Wal- ravenstraat 27. H. de Hoop en echtg., Ger., aardappelen handelaar, naar Onstwedde, Musselkanaal. A. Velthuijs, D.G., empl. Tw. Bank, naar Amsterdam, Weesperzijde 124. Maria Wen, R.K., huishoudster, naar Kloster Neuburg (Oostenrijk), Weitlingerstrasse 21- Dina J. M. Bieckmann, R.K., naar Deven ter, le Weerdsweg 11. J. C. Heuders en echtg., N.H., naar Amster dam, Sloten, Sloterweg 142. Albertina H. GrimmelijkhuizenHamacher en dochter, naar Duisburg-Hamborn, Basten- strasse 54a. Margaretha G. L. Timmerman—Stappers en dochters, N.H., naar Amsterdam, Celebes- straat Ihg. L. Marce, R.K., naar Naarden, Jantergou- weg 36. A. Stoelwinder, geen, schilder, naar Opster- land. Antje van Dijk, N.H., dienstbode, naar Vel sen, Duin- en Kruidbergerweg 31. weerrijwieldiefstal. Door een tweetal personen werd aangif'e gedaan van vermissing van een rijwiel- recherche stelt een onderzoek in,

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6