Abonneert II op dit M Visscherij Texel SNEEUWKETTINGEN BEL OP 636 Maarten Smit Betrekkingen H» L» VRIES, Museu-mnieuws. Burgerlijke Stand van Den Helder ASTO-TAX RUIJGHWEG 38 Visscherijberichten Haven van Nieuwediep Stoomvaartberichten» Advertentiën GROOTE ZWARE STUKKEN ik Hoofdgracht 12, OPENBARE AAHBESTEDIHG Jktwh Hedenavond 7 uur heropening van „De Lunchroom" GERRIT ROBBERECHT SCHAATSEN MAARTEN SMIT aangeboden 5c huwi aangeboden aeMaaad 5e koefi aangeboden Nieuwe Philips' Radio-toestellen Koningdwarsstr. 71-73» Een electrische WASCHMACHINE voor slechts f 37.50 MAARTEN SMIT KOEGRAS TEL. 2 Oim ShM&jmkwg Wij moeten onzen lezers weer het een en jnider vertellen. De belangstelling voor het Museum wordt steeds grooter en daar zijn we dankbaar voor. Hoe meer liefhebbers van de natuur, bezoekers van het Museum wor den, hoe prettiger wij het zullen vinden. Er Zijn gelukkig in onze veelal wanhopig ont redderde wereld nog altijd ideëele genoegens, die het leven kunnen veraangenamen. Die na te jagen en onze jeugd er op attent te maken en ze te leeren genieten is een niet te versmaden opvoedingsmiddel. Laten onze ouders er ook eens aan denken, dat ze aan hun jongens en meisjes zeker een genoegen zullen doen, wanneer zij voor hen een scholieren- jcaart aanschaffen, die hun toegang verleent tot het Museum en zijn schatten. Zulk een scholierenkaart, die maar één kwartje kost, Kan o.a. een aardig Sinterklaascadeautje zijn. Geef die bij al het heerlijks, dat dit echt vaderlandsche feest aan onze jongeren en ouderen verschaft en ge hebt hun ook iets blijvends geschonken, dat genot kan geven. Mogen we hopen, dat we deze week veel leerlingen-kaarten kunnen afgeven? Nu nog een zeer zakelijke mededeeling. Zaterdag 5 December, den dag van St. Nicolaas dus, zal het Museum gesloten zijn. Ieder zal dat begrijpen en billijken. In plaats daarvan zal het voor dezen keer open zijn, Zondag 6 December a.s. van 35 uur. Op dien dag zal er een rondgang door het Museum gehouden worden om half vier. Bij dien rondgang zal weer door een des kundige uitleg gegeven worden, die, naar we meenen, op prijs gesteld wordt en alom gewaardeerd wordt. Vooraf zal een korte uiteenzetting gegeven worden in het leslokaal, waar dan tevens enkele lantaarnplaatjes zullen worden ver toond. Wij verwachten veel belangstelling en dus haaste men zich en kome niet op het laatste nippertje om van deze instructieve toelichting te profiteeren. De Texelaars gaan nog steeds voort hun vloot te vernieuwen, soms ook uit te breiden. Daarmee een bewijs leverend, dat er met het kottertype nog een loonend bedrijf is te ma ken. Natuurlijk zullen hier factoren meespre ken, waarover niet ieder de beschikking heeft, maar het toenemend aantal kotters en het zich nu en dan aanschaffen van een weer verbeterd schip, toont, dat er gestadige door werking is bij deze visschersvloot, waaraan men een toetssteen kan hebben hoe deze zaak kan worden aangepakt. Flinke bedragen zijn hiervoor noodig en men schijnt over voldoende bronnen te be schikken, die financiering van dit bedrijf mo gelijk maakt. Men kan zich daarover ten zeerste verheu gen, omdat er een zeker optimisme door ont staat in welke richting het visscherijbedrijf moet worden gestuwd. Van de werf „De Dageraad" te Woubrugge is van stapel geloopen en reeds te IJmuiden ter verdere uitrusting aangekomen de motor- kotter TX. 37 „Antonia", die voor rekening van den heer Anton van der Vis te Oosterend op Texel is gebouwd. De verdere uitrusting geschiedt door de firma J. van Laar te IJmuiden, die gewoonlijk de uitrusting voor de Texelaars verzorgt. De kotter dient ter vervanging van de on langs door den heer Van der Vis naar Oude- schild verkochte kotter TX. 37 „De Jonge Antonia". Inderdaad is het dus een uitbreiding van de Texelsche vloot. We wenschen dezen ondernemenden schip per veel succes met zijn nieuwbouw en dat hij er voorspoedig mee zal mogen varen. De voorstellen van de werknemersorgani saties in het visscherijbedrijf te IJmuiden omtrent de loonsvoorwaarden zijn thans aan de reedersveréeniging bekend gemaakt, zoo vermeldt het Dagblad voor IJmuiden. In hoofdzaak komen deze neer op een hoo- ger garantieloon voor den schipper; betere regeling voor de bemanning; vervallen van den aftrek: het halve losloon op de bruto- besomming; vervallen van den gage-aftrek bij een besomming beneden 1500; opbrengst lever- en kuitgeld weer geheel ten goede aan de betrokken bemanning; uitkeering bij ziekte te brengen van 60 op 70 inlasschen van een duurtetoeslag-clausule, of een loonsver- hooging; en dan enkele bepalingen omtrent den rusttijd tusschen twee reizen. Voor de vischlossers zijn er ook verschil lende bepalingen, waarvan ook één betrekking heeft op een duurtetoeslag-clausule. Deze voorwaarde houdt verband met de verande ring in ons monetaire stelsel. Een en ander zal wel weer nader overleg eischen tusschen de reeders en de werkne mers. De tongprijs bleef ook Donderdag te IJmui den op dezelfde hoogte van ongeveer 90 cent per kilo als hoogste markt. De scholprijs toonde weer eenige verbete ring. Dat de Denen niet meer kunnen aan voeren, zal ongetwijfeld van invloed zijn op deze prijzen. van 3 December 1936. GETROUWD: M. Bregman en E. W. van de Geer; P. M. Doornbos en J. M. Dieterich; N. Gauw en A. Marsman; G. Harjer en C. C. la Roojj; D. Bol en J. Hocque. BEVALLEN: J. E. Jansen—Lammerink, d.; H. Selierde Ruiter, d.; J. H. Witten- bergvan de Voorde, z. OVERLEDEN: P. C. Bremer—Gravenm oer, 46 jaar; H. Langhorst, (m.), 86 jaar; J. M. Koeten, (m.), 9 maanden; B. Edelenbos, im.), 72 jaar. VASTE AANSTELLING GEMEENTE WERKLIEDEN. In de vergadering van heden zullen B. en W. den Raad voorstellen vast aan te stellen tot gemeente-arbeiders de heeren J. Bakker Pz-, A. Huizinga, A. E. Stiggelbout, Jelle Visser en P. Zijm, op een salaris van 940 per jaar, ingaande 16 November. SUBSIDIE VAN T.E.S.O. In het kort deelden wij reeds mede, dat T.E.S.O. een bedrag van 6000.beschik baar heeft gesteld voor verschillende werken, ter bevordering van 't vreemdelingenverkeer, deze werken zijn: le het aanleggen van een geteerd fietspad van de Koog naar 't Mienter- glop, 2e het aanleggen van een fietspad van schelpklei ter breedte van 1 m van hoeve „Zeewijk" naar den polder „De Kuil", aanslui tende op het pad naar de Mok; 3e. verlen ging van het fietspad Den BurgOudeschild met ongeveer 50 m; 4e teerpremie voor den Schansweg; 5e het onderhouden van de be staande fietspaden gedurende 1937. Daar door dit bedrag de gemeente op minder kosten komt, wordt in verband hiermede door B. en W. voorgesteld de rioolbelasting in totaal met 1300.te verlagen en te brengen op 1200. Het tarief dezer belasting zou dan inplaats van 2.per aansluiting voor afvoer van huishoudwater gebracht worden 0.75 en voor aansluiting van een W.C. op 1.75. EEN VERNIELDE VARKENSLOODS. Gisterennacht is nabij de hofstede Akend- buurt bij den Burg, een varkensloods door een windhoos geheel vernield. De kap werd er af geworpen en een muur omvergegooid. De var kens liepen des morgens ongedeerd op het land. ONTEVREDENHEID ONDER HET WERK VOLK AAN DEN DIJK VAN DEN POLDER „EENDRACHT". Onder de werkloozen, die aan den Een- drachtdijk te werk waren gesteld, dreigde Dinsdag een staking uit te breken, die even wel door krachtig optreden van de autori teiten is voorkomen. Er schijnt ontevreden heid te zijn ontstaan, omdat men voor het zelfde loon moest, (of althans meende voor hetzelfde loon te moeten) werken aan den dijk, als dat wat in de werkverschaffing be taald wordt. Oosterend. NIEUWE MOTORKOTTER. Gisteren is in de haven te Oudeschild aan gekomen een nieuwe motorkotter van den heer A. v. d. Vis te Oosterend. Het schip ziet er goed uit en is voorzien van een 150 pk Kromhout-motor en verder van de nieuwste vindingen op het gebied van vischvangst. Het nieuwe schip, dat bestemd is voor de Noord- zeevisscherjj, zal vermoedelijk a.s. Maandag in gebruik worden genomen. UITVOERING „EXCELSIOR". Heden (Vrijdag) geeft het muziekgezel schap „Excelsior" te Oosterend een uitvoering in het Gebouw voor Chr. Belangen aldaar des avonds te 8 uur. Behalve verschillende muzieknummers zul len ook eenige voordrachten gegeven worden. OUDESCHILD, 3 December. Vischafslag. Aanvoer 2 December: 70 kg zoute garnalen en 82 kg laffe gar nalen, 15 ct. per kg. Aanvoer 3 December: 147 kg laffe garnalen en 180 kg zoute gar nalen, 15 ct. per kg. 695 kg wulken 21.5022.35, per 100 kg. 2 Dec. 1936. Aangkomen van Londen met bestemming Harlingen 't Ned. m.s. „Hydra". 3 Dec. 1936. Vertrokken naar Harlingen het Ned. m.s. „Hydra". 3 December. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Nederlandsche m.s. „Birmingham. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Goole het Nederlandsche m.s. „Im- mingham". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Engelsche s.s. „Mavis". 3 December 1936. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Fauvette". Stoomvaart M(J- Nederland. Bengkalis, t., 2 Dec. v. Port Said. Johan de Witt, u„ 3 Dec. te Southampton. Marnix v. St. Aldegonde, t., 3 Dec. te en v. Algiers. Tawali, u., 3 Dec. te Sabang. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Achilles, 2 Dec. v. Samos. Agamemnon, 2 Dec. v. Hamburg. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed in de R.K. Ziekenverpleging te Hilver sum na een smartelijk lijden en voorzien van de genade middelen der H. Kerk onze lieve Zoon en Broertje TOM SOUWER, in den jeugdigen leeftijd van 11 jaar. Namens zijn diepbedroefde Vader en Broertje: A. SOUWER. ARNOLD. Den Helder, 2 Dec. 1936. Paleissteeg No. 1. De ter-aarde-bestelling zal plaats vinden op Zaterdag 5 Dec. te 12 uur te Den Helder, vanuit de St. Lid- wina-Stichting. Een nieuw produet van„DE KLOK" MET HÉÉLE GESCHENKENBONS DANKBETUIGIN G. Ondergeteekende oetuigt hier mede zijn dank aan leerlingen van het Instituut voor de hem geschonken krans op Woensdag 2 Dec. in het Kegelhuis en ver der aan allen die den avond zoo buitengewoon hebben doen sla gen. HERMAN SCHAAP. Dir. Dansinstituut, .Mouton" Leeraar R.K. dansclub dar K.M. door de Directie van de Rijks werf te Willemsoord (Den Hel der) op Woensdag, 16 December 1936 (Perceel No. 18) en Don derdag 17 December 1936 (Per ceel No. 19), des voormiddags ten llu30, voor de uitvoering van: Perceel No. 18. „Het vervangen „van een gedeelte houten „beschoeiing door een ijze- „ren beschoeiing achter de „Vuurwerkerswerkplaats en „het maken van een rem- „ming aan de Oostzijde van „het Natte Dok op de Rijks- „werf te Willemsoord (Den „Helder." Perceel No. 19. „Het verbeteren „van de overkappingen van „de Sloepenloods, met b\jko- „mende werken op de Rijks- „werf te Willemsoord (Den „Helder)." Voor zoover de voorraad strekt zijn de perceelen elk met 2 teekeningen te verkrijgen bij de Afdeeling Boekhouding van de Rijkswerf te Willemsoord (Den Helder) ad. 2.50 per per ceel (buiten de gemeente per postwissel over te maken). Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de Staats courant van Vrijdag 4 Decem ber 1936. voor alle maten banden tegen zeer billijken prijs bij: Koegras. Telef. 2 Wacht niet, bestel ze nu In de Keizerstraat 23, v.h. Klaas Roetman. Beleefd aanbevelend: De wereldberoemde Hoakstra- en Nooltgedacht-Schaatsen 18.per paar Goedkoope schaatsen vanaf f 2.25 bij: Slijpapparaat om zelf Uw schaatsen te slijpen 95 ct. Gevraagd een net DAGMEISJE, niet beneden de 16 jaar. Adres: J. v. AMERSFOORT, Molenstraat 51. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet yoormitbet: 15 et. p. regel 40 en 60 c Te huur een flinke WONING aan de Basstraat 21, huurprijs 4p. w. Adres: Het Woningbureau, Weststraat 100. Te huur WONING, Molen straat 120, 2.50 p. w. Adres: Prins Hendriklaan 5. Te huur voor tijdelijk gemeu bileerde moderne WONING. Adres: Van Speijkstr. 16. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 c, Jonge vrouw, 29 j., zoontje 7 j„ zoekt pi. als HUISHOUDSTER. Brieven onder No. 180, aan het Bureau van dit blad. Te huur flink WOONHUIS, Achterstraat 31 4.p. w., w. vr., electr. aanwezig. Te bevr.: Kanaalweg 169. Te huur Keizersgracht 13 2.50 per week. Te bevragen: Brakkeveld- weg 28. Te huur 't Perceel Vijzelstr. 87, huurprijs 2.35 per week. Adres: 'T WONINGBUREAU, Weststraat 100. Te huur pracht HUIS, Fazan tenstraat 63, 6.50 p. w., water vrij. Adres: RIEMERS, Fazanten straat 61. Te huur net WOONHUIS, Kroonstraat 25, 4.85 per week, water vrij. Te bevragen: Joubertstr. 43. TE HUUR: NET HUISJE, Middenstraat 2.p. w. Adres: Dijkstraat 30. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Niet roorultbet: IS et. p. regel 10 en «0 o. Te koop een DROOGROEJER (home trainer) en een VER- GROOTINGSTOESTEL. Adres: Binnenhaven 53. Te koop een als nieuw Dames rijwiel en een prima spelend Philips Radiotoestel, voor spot prijs. Adres: Jan in 't Veltstraat 75. Te koop een prima Schoen makers Stikmachine en een Wals. Billijke prijs. Te bevr.Bureau van dit blad. type 535 van f 195.— voor f 120. Een pracht St. Nicolaas cadeau Zoolang de voorraad strekt, bij MAARTEN SMIT. Koegras Telefoon 21 Te koop uit een geheelen in boedel Kleeden, Ameublemen ten, Dressoirs, Buffetten, Tafels, Fornuis, een Frisia Haard, een Kamerkachel enz. enz. P.S. Tevens het grootst gesor teerde Meubelmagazijn in prima nieuwe meubelen. Groote keuze in St. Nicolaas-cadeaux, w.o. Boekenkasten, Theemeubels, Ja- cobinastoeltjes, Leesbanken Tijdschriftenbakken, Rookfau- teuils, Sjoelbakken, Spiegels, Kapstokken, Tafel- en Divan- kleeden, Dressoir- en Schoor- steenloopers, Leeslampen, enz. van eerste klas Ned. fabrikaat is inderdaad een pracht St. Nicolaas cadeau voor weinig geld. Levering op proef. Barneveld, t., 30 Nov. v. Corral. Bennecom, 1 Dec. v. Paita. Calypso, 2 Dec. te Burriana. Colombia, 30 Nov. v. Curagao. Euterpe, 1 Dec. te Bordeaux. Iris, 30 Nov. v. Puerto Barrios. Mars, 2 Dec. v. Bari. Merop, 3 Dec. te Kopenhagen. Odysseus, 3 Dec. v. IJmuiden. Oranje Nassau, 2 Dec. v. Paramaribo. Orion, 3 Dec. 300 m Z.W. v. Ouessant. Orpheus, 2 Dec. v. Amsterdam. Pluto, 2 Dec. te Stettin. Triton, pass. 3 Dec. Finisterre. Trajanus, 2 Dec. v. Lissabon. Venezuela, u., 3 Dec. St. Michaels gep. Vulcanus, 3 Dec. te Istanboul. Kon. Paketvaart Maatschappij. Barentsz, 1 Dec. te Singapore. Hebe, 3 Dec. te Gdynia. Le Maire, 1 Dec. te Saigon. Nieuw Holland, 2 Dec. te Brisbane. Ombilin, 2 Dec. v. Sabang. Roggeveen, 2 Dec. te Kohsichang. Swartenhondt, 2 Dec. te Beira. Titus, 3 Dec. te Tarragona. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, 3 Dec. v. Amsterdam. Eemland, t., 2 Dec. v. Santos. Salland, u., 30 Nov. v. Santos. Waterland, 2 Dec. v. Amsterdam. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk, 2 Dec. te Baltimore. Breedijk, 30 Nov. te Galverston. Edam, 1 Dec. 1400 m W.Z.W. v. Land's T .d. Lochkatrine, 2 Dec. te Southampton. JavaChinaJapan Lijn. Tjisaroea, 1 Dec. v. Hongkong. JavaNew-York Lijn. Talisse, 2 Dec. v. Sabang. City of Wellington, 1 Dec. v. Soerabaja. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, t., 3 Dec. te Suez. Kertosono, u., pass. 2 Dec. Kaap de Goede Hoop. Kota Baroe, t., pass. 3 Dec. Ouessant. Modjokerto, u., pass. 3 Dec. Kaap de Goede Hoop. Silver JavaPacific Ljjn. Silverwillow, 1 Dec. te Kaapstad. Stoomvaart Mij. Oceaan. Alcinous, 4 Dec. te Amsterdam. Antilochus, 2 Dec. te Hongkong. Deucalion, 2 Dec. te Marseille. Melampus, 3 Dec. te Amsterdam. Memnon, 2 Dec. v. Hongkong. Menelaus, 3 Dec, te Suez. Prometheus, 2 Dec. 270 m Z. v. Land's End. Sarpedon, 3 Dec. te Rotterdam. Epizetco Lijn. Jonge Anthony, 2 Dec. v. Tunis. Jonge Elisabeth, pass. 3 Dec. Ouessant. Jonge Johanna, 1 Dec. te Susa. HollandAustralië Ljjn. Alhena, u., 2 Dec. te Bendi Bunder. Almkerk, t., 3 Dec. te Kaapstad. Nijkerk, u., 3 Dec. te Poft Pirie. HollandAfrika Lijn. Boschfontein, t., 1 Dec. v. Dakar. Heemskerk, t„ 2 Dec. te Mombassa. HollandOost-Azië Lijn. Gaasterkerk, 3 Dec. v. Amsterdam. Serooskerk, t„ 1 Dec. v. Kobe. Holland—West-Afrika Lijn. Amstelkerk, 3 Dec. v. Amsterdam. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, 3 Dec. te Hamburg. Alwari, t., 2 Dec. v. Victoria. Holland—Britsch-Indië Lijn. Hoogkerk, 3 Dec. te Rotterdam. Bij van Holkema en Warendorf te Amster dam verscheen in de serie „De goede Kame raad" (voor jongens en meisjes) „Hoe Hannie gelukkig werd", door J. P. Zoomers-Vermeer, geïll. door Rie Reinder- hoffprijs ing. 1.75, geb. 2.50. Op prettige wijze vertelt de schrijfster van Hannie, een vaderloos meisje, wier moeder hard moet werken om in hun onderhoud te voorzien. Daardoor schiet er niet veel tijd voor Hannie over. Deze wil graag haar moeder helpen, maar ze is erg onnadenkend en bezorgt daar door haar omgeving en zichzelf nogal eens last. Ze wenscht dan ook vurig een nieuwe vader om haar moeder en haar te helpen. Maar tenslotte hertrouwt haar moeder en Hannie is zeer ingenomen met haar nieuwen vader. En als het boek eindigt is Hannie een gelukkig meisje vol goede voornemens. Verschenen bij Van Holkema en Waren- dorf's Uitg. Mij. te Amsterdam het jongens- en meisjesboek: „Het verlaten Huis", door Chr. van Abcoude. Een spannend boek over stiekeme onder zoekingstochten in een huis, dat sinds 1870 verlaten en dichtgetimemrd is. Een paar vrienden komen echter door een hondje tot de ontdekking, dat ze door een koper kelder raampje naar binnen kunnen. Ze ontdekken nu een massa vreemde dingen en speuren zelfs de erfgenamen op van alle schatten, die nog in het huis blijken te zijn. Nogal onwaar schijnlijk, maar in eik geval boeiend. Van Looy zorgde voor enkele goede illustraties. Prijs 1.75, geb. 2.50. 22. „De smokkelgang van slot Hohenheim", door J. M. Elmenhorst Weserman, geill. door Van Looy; prijs ing. 1.geb. 1.65. Een spannend boek, waarin verteld wordt van de avonturen van twee vrienden, wonend aan de Hollandsch-Duitsche grens. Ze ontdekken een onderaardsche gang, die van Hollandsch grondgebied naar het in Duitschland gelegen slot Hohenheim voert en weten door deze ont dekking een belangrijke smokkelaffaire aan het licht te brengen, 8. „Het geheim van he oude Heideland", door Piet Sjoerdsma, geïllustreerd door Rie Reinderhoff; prijs ing. 1.geb. 1.65. Vier kameraden gaan kampeeren op de Drentsche heide. Gedurende dit kamp be leven ze verschillende avonturen en tenslotte verdwijnt er zelfs een van hen. Na veel moeite gelukt het hun den vermiste terug te vinden. Deze vier vrienden behooren tot het goede slag, ze hebben veel voor elkaar en voor an deren over. Het is dan ook een heel prettig boek, waardoor een frissche geest waait. Verschenen bij Schuijt te Velsen: „De Wachter", door J. Visser-Roosendaal. De Wachter is de naam van een ouden mo len in een Noord-Hollandsch dorp. In en om dien molen speelt zich het leven af van een ouden molenaar, die tevergeefs strijd tegen den nieuwen tijd en door een coöperatie lang zaam zijn oude klanten verliest. Zijn groot sten tegenstander is zijn rijke buur, de bewo ner van De Ridderhof, een trotschen boer met een verwaande vrouw en dochter en een luchthartigen zoon, die het onschuldige mo lenaarsdochtertje verleid. De zoon trouwt Eva wel, maar laat haar verder aan haar lot over en gaat door met zijn losbandig leventje. Eva maakt haar eigen weg, flink en dap per als haar vader, een echte Berkhout. Door veel strijd en leed vindt ze toch een gouden poort van de liefde. Een goed verhaal, een voudig weergegeven, zonder veel aanspraak op hooge literaire waarde. „Het Kind" veertiendaagsch blad voor Ouders en Opvoeders, uitg. C. A. Spin en Zoon N.V. te Amsterdam. Met groot genoegen hebben wij kennis ge nomen van het nummer van Zaterdag 14 Nov., waarin weer tal van artikeltjes voor komen, waarvan het lezen een waar genot is. Het meest heeft ons gefrappeerd het aardig geïllustreerde schetsje „Dropwater", dat een beeld uit het klasselokaal van de lagere school weergeeft, zóó raak en zóó treffend, dat het is, alsof wjj hetzelf beleven. Interes sant is de verhandeling „Wreedheid bij kin deren" en Wreedheid bij vrouwen", waarvoor van de zijde van de lezers (essen) groote be langstelling blijkt te bestaan. In dit nummer is ingelegd het bijvoegsel „De Merel", het maandelijksche jeugdblad van „Het Kind".

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7