Turf als brandstof voor auto's Binnenland De malversaties Tweede Kamer Buitenland Madrid een fort bij het Landstorm- verband De Amerikaansche Japansch-Chineesche besprekingen afgebroken Het vredesfront Sovjet vlootmanoeuvres KVÉEDBÏISt 01 Bilt seint Marktberichten Uit onze Omgeving Tijdelijk Waterstaat-personeel met ontslag bedreigd zeeliedenstaking Oorlogs-examen in Duitschland Amerikaansch ANNA PAULOWNA Biljarten, Groep 4 van de biljartvereeniging ,Anna Paulowna" speelde bij den heer Slikker te gen groep 6. Van groep 4 wonnenW. Alkemade 54 van P. Rozenbroek 47 en N. de Groot 39; W. Cor- nelissen 40 van N. de Groot 36, J. Rozen broek 53 en F. Alkemade 18; P. Smit 32 van F. Alkemade 35, N. de Groot 44, en J. Ro zenbroek 25; D. op 't Veld 50 van J. Rozen broek 19. Van groep 6 wonnen; P. Rozenbroek 60 van D. op 't Veld 31, W. Cornelissen 28 en P. Smit 21; J. Rozenbroek 54 van W. Al kemade 43; F. Alkemade 43 van W. Alke made 26 en D. op 't Veld 17. N. de Groot 46 van D. op 't Veld 47. Deze wedstrijd werd dus door groep 4 met 9—7 van groep 6 gewonnen. BREEZAND. Het nieuwe Evangelisatiegebouw. Woensdagavond 9 December, zal de ope ning plaats hebben van het nieuwe ge bouw der Evangelisatie aan de Zandvaart. Op den propaganda-avond, die de afd. Breezand van den Bond voor Staatspen- sionneering Zondag houdt, voert de too- neelclub „Internie" het tooneelstuk „Kind, wie heeft jou gedood?" op. Het program ma belooft verder een bal met verrassin gen; St. Nicolaas en knecht zullen ook aan wezig zijn. WIER1NGEN Etalagewedstrijd. De uitslag van den gehouden étalagewed strijd is als volgt: Confectie: le prijs T. Takes; 2e prijs T. Kort. Mode-artikelen; le prijs M. Lont-Minnes; 2e prijs S. C. Lont-Wit; 3e prijs H. Klaver. Leerwaren: le prijs Th. Rasch. Goud en zilver: le prijs H. G. Rump. Bakkers: le prijs Fa. N. Koorn; 2e prijs C. Cornelissen; 3e prijs N. Wagemaker, Elft. Slagers: le prijs W. Kaan, 2e prijs Ph. Deijs, 2e prijs G. Rustenburg, 3e prijs R. Blaauboer. Bloemen: le prijs J. Posthumus; 2e prijs H. Houwing. Parfumerieën: le prijs J. Gieles; le prijs J. Lont; 2e prijs C. de Haan. Electriciteit: 2e prijs W. v. Treuren; 2e prijs P. D. Spaander. Rijwielen e.a.: le prijs W. Leeuwenkamp. Zuivelproducten: 2e prijs S. Sloothaak. Fruit; le prijs D. Doves; 2e pr. Alb. Lont. De jury had een zeer moeilijke taak, daar de deelnemers elkaar weinig toegaven in goeden smaak en opbouw, DEN OEVER. Vischafslag. Dinsdag 1 December geen aanvoer. Woensdag 2 December aangevoerd: 787 kg. spiering f 0.16—0.21 per kg. Donderdag 3 December aangevoerd: 252 pond bot f 0.18—0.24 per pond; 1229 kg. spiering f 0.17—0.14 per kg. 1 tal haring f 13 per tal. 1567 kg. wulken f 22.15—26.85 per 100 kg. WIERINGERMEER BELANGRIJK WERKVERSCHAFFINGS OBJECT. Sedert geruimen tijd was tusschen het de partement van sociale zaken en de directie van den Wieringermeerpolder overleg gaan de inzake de uitvoering van grondverbete- ringswerken in den Wieringermeerpolder. Thans is hieromtrent overeenstemming be reikt. Een oppervlakte van 150 ha. zandgrond zal n.1. worden omgespit en de daaronder ge legen kleilaag naar de oppervlakte worden gebracht. Niet alleen zal hierdoor een be langrijk aantal werkloozen uit de omgeving van de Wieringermeer gedurende geruimen tijd werk vinden, doch bovendien zal met de uitvoering van deze werken een belangrijke grondverbetering tot stand gebracht worden. Schaakclub „De Wieringermeer- sch akers." Stand na half gespeelde competitie: gesp. gew. rem. verl. pt. Ekkers 10 9 0 1 9 Göcken 10 9 0 1 9 Noback 10 7 1 2 P/2 Bruyne 10 6 0 4 6 Reitsma 10 5 1 4 5% Hazeloop 10 4 0 6 4 Meffert 10 4 0 6 4 Loof 10 3 1 6 31/2 Onderdelinden 10 3 1 6 3% Tiesinga 10 2 2 6 3 Er zijn thans ongeveer 17 leden, zoodat het voor de verdere competitie noodzakelijk is in groepverband te gaan spelen met het oog op den nog beschikbaren tijd. Er zullen 3 groe pen worden gevormd. S C H A G E N MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was gisteren niet te groot, waardoor de vraagprijzen vol gens den handel zeer hoog lagen. De prijzen welke besteed werden, waren goed. De han del was aan den stuggen kant. Zooals deze week elders, werd besteed 30 ets. Hoogste noteering in massa f210.—. Uitvliegers, z.g. zware koeien, waren er niet. De handel in kalfkoeien was matig, toch hoogste notee ring f225.Ook. van de geldekoeien was de handel matig.. In vaarzen was de han del trekkend. Hoogste noteering f140.De handel in graskalveren was redelijk. De nuchtere kalveren werden duur en vlug ver kocht. Voor de slacht hoogste noteering een paar extra's van f 18.noteering ge woon was van f 616; fokkalveren, goede, waren van f 1618, handel goed. Paarden weinig aangevoerd, handel goed. Over het geheel was de handel in schapen goed. Oude slachtschapen f2226. Jonge, vette schapen f1823 en overhouders, groo te aanvoer, voor de slacht tot f 19.voor de weide f 1317. Er waren ruim 700 stuks aangevoerd van wolvee. De handel in vette varkens was trekkend, hoogste noteering 20V2 et. Biggenhandel ma tig, die wil nog maar niet opleven. Schram men niet aangevoerd. Kippen, konijnen en hanen, handel goed. De drukte was niet zoo groot als de vorige week. Er waren meer menschen verwacht deze markt voor St. Nicolaas, dit gold zich wel op de stalletjesmarkt. Wetsontwerp tot bestrijding van lintbebouwing spoedig te vi wachten. In de memorie van antwoord inzake de waterstaatsbegrooting voor 1937 zegt de mi nister dat aan het tijdelijk waterstaatsper soneel inderdaad is kenbaar gemaakt, dat het in het voornemen ligt hen, aks zij op 1 Jan 1938 vijf jaren of langer dienst heb ben, op dien datum te ontslaan. Hoewel de minister niet kan toezeggen, dat aan dit voornemen geen gevolg zal worden gegeven, is hij voornemens bij de uitvoering van dezen maatregel soepelheid te betrachten. Ook is spoedige indiening van een wets ontwerp tot bestrijding van de lintbebou wing te verwachten. Gearresteerde werkte met blan co kwitanties. Nader meldt men ons uit Allernaar over de arrestatie van den 50-jarigen O. gewezen propagandist en secretaris-penningmeester van het verband Alkmaar van de Bijz. vrijw landstorm, dat gearresteerd veelal met blanco kwitanties werkte, die hij door be langhebbende liet teekenen voorgevende dat dit bij de militaire administratie ge bruikelijk was. Zelfs slaagde hij er in van één winkelier voor één enkele leverantie drie kwitanties los te krijgen, voorgevende dat de reeds ontvangene waren zoekgeraakt. Toen hij de vierden keer terugkwam werd hem een nieuwe kwitantie geweigerd. Reeds meer dan een jaar geleden schijnt een ernstige klacht tegen O bij den voor zitter van de gewestelijk commissie Burge- meestr Middlhoff van Hoogkarspel, te «ijn ingediend. Deze werd echter zonder nader onderzoek ter zijde gelegd. Woensdag hebben de voorzitter van de Na tionale commissie van den B.V.L. generaal Duymaer van Twist, en zijn secretaris, ka pitein Boulogne, een bezoek aan Alkmaar gebracht. Het voortgezette Onderwijs-debat Voorbereidend hooger- en middel baar en nijverheidsonderwijs in bespreking. En 's avonds het lager onderwijs. Den Haag, 3 December 1936. Er zijn van die „begrootings-middagen", waarin er eigenlijk niets gebeurt, dat waard is om door een „grooten bril" bekeken te worden! Zoo een deed zich vandaag voor. De gansche middag-zitting is heengegaan met praten over de afd. voorbereidend hoo ger- en middelbaar onderwijs, en men hield zich in hoofdzaak bezig met allerlei details, als daar zijn het Lorenzlyceum te Eindho ven, het „Instituut Hommes" te Hoogezand, subsidie aan de school voor taal- en letter kunde van den heer Kruisinga, alhier, de inspectie van het gymnasiaal onderwijs en- zoovoort. Het denkbeeld tot vervroegde pensionnee- ring van leerkrachten scheen op den mini- ste weinig vat te hebben, althans, hij vrees de daarvan „allerlei onbillijkheden". Toen kwam de afd. Nijverheids-onderwijs ter tafel. Men bleef in de behandeling steken tot de avondvergadering. Waarin de minister op allerlei opmerkingen inging speciaal wat de klachten over de omzetting van 3-jarige ambachtsscholen in 2-jarige, waarover vooral de heer K. ter Laan (S.D.) gesputterd had. Dr. Möller (R.K.) deed het denkbeeld aan de hand om de cursus-uren zoo te verdeelen, dat de totaal-duur toch 3 jaren wordt, en de minister beloofde, de zaak nog eens te zullen bekijken. Mevr. de VriesBruins (S.D.) en anderen bespraken de opleiding van dienstboden, en de s.d.-afgevaardigde had gevraagd, of de nijverheidsscholen worden ingeschakeld? Ja!, aldus dr. Slotemaker. Veel was gesproken over het landbouw- huishoud-onderwijs, waarvoor Z. Exc. veel aandacht bleek te hebben, verzekerend, dat hij de gebleken moeilijkheden met de drie groote landbouworganisaties bespreekt, om tot een allen bevredigende reegling te ko men. Bij de afd. Lager onderwijs stond aan stonds een groot aantal sprekers ingeschre ven, zoodat de rest van den avond met deze zaken glansrijk heen ging. De heer Weitkamp (C.H.) bepleitte uit breiding van het landbouwverlof, omdat hij in dit opzicht kinderarbeid aanbevelenswaar dig achtte; de jonge menschen leeren zoo doende jong en spelenderwijs het handwerk van vader, aldus de afgevaardigde. Mevr. Bakker-Nort (V.D.) achtte het te leurstellend, dat de concentratie der bijz. scholen nog niet plaats had en hoopte op spoed met de uitwerking van de commisso riale conclusies. De heer Wijnkoop (Comm.) kwam met een in de kamer met hilariteit begroette verklaring, namelijk, dat de Communisten opkwamen voor volledige godsdienst- en ge wetensvrijheid en tezamen met Alle ande ren tegen het fascisme willen strijden,, reden waarom zij van nu af aan hun strijd tegen de financieële gelijkstelling van openbaar- en bijzonder onderwijs zullen opgeven. Wat niet wegnam, dat hij scherpe critick had op de z.i. onrechtvaardige wijze, waarop de openbare school door het bezuinigingssnoei mes werd behandeld» Kerstfeest in de Vereenigde Sta ten zonder Fransche parfums. Het gisteren te New York aangekomen stoomschip Champlain is op last van de stakingsleiders niet door de bootwerkers ge lost en zal heden naar Havre terugkeeren met bijna zijn volledige lading. Op 600 ton lading is slechts 75 ton gelost. Ook 400 ton lading, die terug moest naar Havre, zal op de kade blijven liggen. Onder de niet geloste lading bevinden zich 9000 kisten met wijn en parfums. Vele Amerikaansche zakenlieden, die om deze goederen met het oog op Kerstmis dringend verlegen zitten, hebben met kracht bij de leiders der stakers geprotesteerd maar zonder gevolg. De Fransche handelsattaché heeft daarna nog persoonlijk een poging gewaagd eveneens zonder succes, maar uit handels kringen wordt hij met verzoeken en klachten bestormd, omdat verscheidene artikelen voor het Amerikaansche Kerstfeest in geen andere haven meer kunnen aangevoerd worden. D.N.B. meldt ook uit New York: De stakers hebben vergeefs getracht het vertrek van de Manhattan van de U.S.-lijn te verhinderen. De passagiers, die in auto's aankwamen, werden met steenen begroet en een paar auto's zijn door de stakers, die in grooten getale waren opgekomen, omver geworpen en een paar passagiers werden niet ernstig gewond. Toen de politie verster kingen had gekregen, werd de toegang tot de loopplank vrij gemaakt en kon het schip met een vertraging van ongeveer drie kwar tier het anker lichten. Te San Pedro in Californië hebben de bootwerkers de lossing van twee Engelsche vrachtbooten geweigerd. De hertog van Alba, die momenteel in Londen vertoeft, weigerde te voldoen aan het verzoek van de Britsche parlementaire enquete-commissie in Spanje om te protes teeren bij generaal Franco tegen het bom bardeeren van wijken te Madrid, waar vele vrouwen en kinderen vertoeven. De hertog verklaarde, dat hij niet wilde protesteeren tegen noodzakelijke maatregelen tegen een open stad, welke is omgevormd in een fort, verdedigd door buitenlandsche troepen. Jhina protesteert te Tokio. Het Japansche agentschap Domei meldt, dat de Japansche ambassade, nadat de am bassadeur, Kawagoe, gisteren een onderhoud had gehad met den Chineeschen minister van buitenlandsche zaken Tsjang Tsjoen, een lang document heeft gepubliceerd, waarin werd medegedeeld, dat de onderhandelingen tusschen Japan en China zullen worden afge broken. Chineesch protest bij Japan. De Chineesche minister van Buitenland sche Zaken heeft bij den Japanschen am bassadeur een protest doen hooren tegen de recente gebeurtenissen te Tsingtao, waar Japansche zeelieden een huiszoeking heb ben gehouden in de plaatstelijke bureaux van de Kwo Min Tang. China eischt ver goeding van de aangerichte schade en terug gave van de weggenomen documenten. De Japansche ambassadeur verklaarde, dat hij de hem overhandigde nota zou doorgeven en vroeg voorts hervatting van de Japansch- Chineesche onderhandelingen over een we deraanpassing der betrekkingen. De minis ter antwoordde, dat de toestand in Soei Yoean en de incidenten van Tsingtao een voor de hervatting der onderhandelingen op dit oogenblik ongunstige sfeer scheppen. Ter overbrugging van de recru- tenarme jaren. De het het aan Berlijn 3 Dec. (Havas A.N.P.) Duitsche middelbare scholen zullen in vervolg het eindexamen afnemen aan einde van de eerst klas, in plaats van het einde van de „Oberprima" welke klas wordt afgeschaft De lerlingen, die dooi het eindexamen zullen zijn gekomen zullen bij den arbeidsdienst worden ingelijfd. Deze maatregel wordt gemotiveerd met te verwijzen naar de „recrutenarme jaren en de noodzakelijkheid snel officieren voor de reserves op te leiden onder de jeugdige intellectueelen. In Duitsche schoolkringen wordt thans ingestelde eindexamen „kriegsabitur oorlogseindexamen genoemd. Churchill over verdediging van vrijheid en vrede. Tijdens een vergadernig, die te Londen is gehouden onder het motto: voor de verde diging voor vrijheid en vrede, heeft Chur chili een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. zeide: om den komenden oorlog te stuiten moeten wij binnen de eerstvolgende zes maanden een zoo groot mogelijk aantal volken, allen zoo goed mogelijk bewapend en vereenigd onder het Volkenbondshand vest, bijeenbrengen. Er zijn, zoo voegde Churchill hieraan toe, twee groote groepen naties, welke ten diepste den vrede willen, n.1. in het Westen GrootBrittannië, Frankrijk en België, waarbij daadwerkelijk moesten worden aangesloten de zeer verontruste sta ten Nederland, Zwitserland en in_ het Oos ten Polen, de Baltische landen, Tsjecho Slo wakije, Roemenië en Zuid Slavië. WINSTEN VAN KRUPP. De firma Krupp maakt bekend, dat de in het vorige jaar gemaakte winsten in staat zullen stellen den arbeiders een premie te verstrekken van 10 tot 50 RM. en den bedien den van 10 tot 25 van hun maandsalaris. Deze premie zal in totaal 5 millioen R.M. kosten. GEEN DUITSCHER MEER. Bekende persoonlijkheid van Duitsche nationaliteit vervallen verklaard. Behalve den bekenden schrijver Thomas Mann, die in 1929 den Nobelnrijs voor littera tuur heeft gewonnen, zijn 38 personen van de Duitsche nationaliteit vervallen verklaard o.a. Mathais Braun, de ex-leider uit het Saargebied, de voormalige communistische afgevaardigde Wilhelm Koekman, de schrij ver Rudolf Olden, de vroegere leider van de sociaal-democratische rijksdagfractie Wil helm Sollmann, en de dramaturg Han von Zwehl. Noorsche territoriale driemijls- grens geschonden. Het Noorsche blad „Tidens Tegn" meldt uit Trondhjem, dat aan de Noordkust van Noorwegen, deels met schending van de drie mijlszone, voortdurend oefeningen worden gehouden door sovjet-Russische vloot-een- heden. Duikbooten, mijnenleggers en torpe dojagers werken daar samen met marine vliegtuigen. Door visschers en scheepskapi teins zijn op één plaats tot twintig duikboo ten geteld. De kapitein van een Engelschen trawler heeft gemeld, dat hij door de Russen nooit is lastig gevallen, doch de Duitsche en Noorsche visschers zijn door de Russen niet altijd zacht behandeld. De Russen beweerden, dat hun duikboo ten oceanografische studiën maakten en den golfstroom moesten observeeren. In het Noorden van Noorwegen gelooft geen mensch aan deze Russische zee-onder zoekingen. Teekenend voor de stemming daar is, naar „Tidens Tegn." voorts nog meldt de uitspraak van de Noorschen com munist Simensen, die zich reeds eens tot rooden dictator van Hammerfest heeft op geworpen: „Niet allen interesseeren zich zoo weinig voor de Noorsche kust als de Noorsche marine". TYPHOON OP DE PHILIPPIJNEN. Uit Manilla wordt gemeld, dat verschei dene provinciën der Philippijnen door een hevige typhoon zijn geteisterd. Door over stroomingen is groote schade aangericht, een groot deel van den oogst is vernield» Twee taxibedrijven in Tulsa, Oklahoma, heb ben een specialen dienst ingesteld voor eigenaars van auto's die teveel gedronken hebben. Personen, die na een vroolijken avond voelen dat zij niet meer in staat zijn behoorlijk met hun auto naar huis te rij den, bellen deze taxi-verhuurders op en zeggen „Blotto-service, please" („Motto" j-,e. teekent „dronken'), waarna een taxi ge stuurd wordt, met een tweeden chauffeur, die den auto van den passagier van de taxi naar huis rijdt. Het voordeel van dezen „blotto-dienst" is duidelijk. In de eerste plaats veroorzaakt de auto-eigenaar, die teveel gedronken heeft, geen gevaar voor anderen door na het vroolijke avondje zelf naar huis te rijden en in de tweede plaats voorkomt hij den last dat hij den volgenden dag zijn auto moet komen opha len, als hij den avond tevoren een taxi ge nomen had om thuis te komen. De politie is zeer ingenomen met dezen „blotto-dienst" en het is waarschijnlijk dat hij ook elders in Amerika zal worden ingevoerd. EEN VLIEGVELD BIJ BERCHTESGADEN Hitier laat op het oogenblik een vliegveld bij Berchtesgaden aanleggen teneinde zich het tijdverlies van het autotraject Muen- chen-Berchtesgaden, 120 k.m. lang, te be sparen. Nieuwe mogelijkheden voor on ze venen. Men schrijft aan de N.R.Crt. In verschillende Engelsche motor-tüd- schriften en in het Britsch Engineers lm- port-Journal, zelfs in The Financial News uuw} T1 Veel gewag smaakt van de ïtkomsten van betrouwbaarheidsritten en tests met motortrucks, die worden gedre ven met z.g.n. Producer-gas, welke naam wordt gegeven aan een brandbaar gasmene sel, opgewekt in een retort door vertram ding van lucht met een overmaat van Vnm stofrijke brandstof. Bij dezTmoCtrucks wordt het gas verkregen uit anthradet of ander kool in een generator die ingebouwd is onder de vergroote motorkap vóór dm radiator. De motor is geniaalst j bestuurderszitting het voertuig houdt zifn gewoon aanzien en de laadruimte blijft in- Het patent en de fabricage ziin In hnr»a v.n de High Sgeed G.s L.ï AïdlTlS Verwachting: Matige, later toenemend» Zuiwestelijke tot Westelijke wind n. velig tot hal of zwaar bewolkt, of biC trokken, tijdelijk regen, aanvaneklijï zacht. Verdere vooruitzichten; toenemende wini met regen. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN} 8 UUR: 757. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 9 gr. C. is 48 gr. F. systeem is reeds eenige jaren bekend, doch naar de technische bladen melden, is het pas den laatsten tijd tot zijn tegenwoordi ge n staat van volkomenheid gebracht door de veel snellere gasontwikkeling bij hooge temperatuur, gevolgd door een snelle afkoeling tengevolge van een vloeibaar wa ter, dat in de hoogere temperatuurzone als het ware ontploft. De gecontroleerde proefritten hebben een bezuiniging ten opzichte van Dieselolie van 60 pet. en ten opzichte van benzine van 80 pet. aangetoond. De snelle gasproductie geeft den motoren een groote soepelheid, een ge wichtig voordeel in het straatverkeer. Op de groote versnelling kon zonder stooten met een snelheid van 4 mijlen per uur wor den gereden. De wegsnelheid is ruim vol doende. 200 mijlen kunnen zonder tanken worden afgelegd. In de Engelsche koloniën, n.1. te Rangoon wordt het systeem in de praktijk reeds ge bruikt voor het wagenpark van 104 auto bussen van de tramwegmaatschappij, uit een oogpunt van kostenbesparing. Ten aan zien van de te bezigen brandstof geeft het systeem een groote vrijheid. Anthraciet, co kes, houtskool e.d. kunnen alle worden ge bruikt Kool van turf wordt als een nage noeg ideale brandstof voor dit doel ge noemd. Dit is dan ook de reden, dat de regeering van den Ierschen Vrijstaat be lang stelt in de zaak en proeven neemt met vrachtwagens van het departement van de fensie, in verband met het gebruik van turf uit de venen en met het beschikken over een aanvullende motorbrandstof in geval van oorlog. Ook in Schotland worden om die redenen de proefnemingen gevolgd door de Scottish National Development Council en wordt al daar de oprichting overwogen van kleine distillatie-installaties op de venen in da Hooglanden, voor lorries, tractors en vis- schersbooten. Het vraagstuk van den afzet van turf, waaraan ook vastzit de mogelijkheid van de ontginning der venen heeft ook in onza veenstreken nog geen oplossing gevonden. Een nader onderzoek naar de mogelijkhe den die voor den afzet van turf langs de zen weg zouden kunnen worden geopend in onze veenstreken waar de werkloosheid als blijvend moet worden beschouwd als voor de turf geen nieuwe wegen worden gevon den, zou in ons land niet achterwege mo gen blijven. Ook onze defensie heeft belang bij het vraagstuk van de aanvullende mo torbrandstoffen. HELDERSCHE EIERVEILING, 3 Dec. Aangevoerd: 13380 kipeieren: 48—51 Kg. f3—3.30 52—54 Kg. f 3.30-3.90, 55—57 Kg. f3.30—4.20. 58—60 Kg. f 3.604.90, 61—63 Kg. f 4.505, 64—70 Kg. f4.60—5.40, 140 eend eieren f 33.50 per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 3 December. Aangevoerd: 32.000 kipeieren: 56—58 Kg. f4.50, 58—60 Kg. f4.90-5, 60-62 Kg. f5— 5.20, 62—65 Kg. f 5.105.60, klein f3.30— 4.50 per 100 stuks. HOORN, 3 December. 1 stapel kleine Fabriekskaas f 17.50, 1 stapel kleine Boerenkaas f 17, totaal 2 sta pels, wegende 980 Kg. Handel goed. NOORDSCHARWOUDE, 4 December. Bevelanders f 1.70, uien f 1—1.40, drielin-» gengen f 2.20—2.30, grove f 1.30-1.60, peen 80—90 ct., kleine peen 50 ct. Roode kool f 1—1.50, witte kool f 0.80, gele 1, D. witte kool f 0.80-0.90, andijvie f 0.60. BROEK OP LANGENDIJK, 4 December. BI. eigenheimers f2, uien f 1.40—1.50, drie- ftf™ f 2—2.60, grove f 1.30—1.50, gele nep 1 n ZrT'i0, Peen f 0.901.20, groene kool n T kroten f 1—1.20. Roode kool f 1—1.70, afw. f 1—1.10, witte ^ele kool f 1, D. witte kool P-w—0.90, bloemkool f 6.40-8.70, 2e soort 1 ~-604.20, andijvie f 0.50—0.70, druiven, Ahcant, B f 22.10, C f 12.20. WARMENHUIZEN, 3 December. Roode kool f 1—1.80, gele kool f 1, Deen- SCP| witte kool 80 ct., drielingen, uien 1.60 1 oa u'?n 11-4O—160, grove uien f 1.70-— 1.80 bieten 80 ct. Aanvoer: 46275 Kg. roode kool, 10300 Kg. gele kool 11900 Kg. Deen- sche witte kool, 3450 Kg. uien, 150 Kg- bieten.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8