Dans- en Showmuziek en Zwarte Piet 6 December cMkker UROL doet ze verdwijnen! Visscherij Uw Kleine Baby-voedsel Bioscoopnieuws Zondagmiddag n Zondagavond Nieuwe Paviljoen te Huisduinen van Siem Spruit's Band 's middags en 's avonds N V. Zeebad Huisduinen Vraagt Uw melkslijter Voor ons Held. Melk Centrale N. V, fabriek van Melkproducten Waar gaan we heen Rialto-theater. The Melody Makers in Casino. De Puzzle van de vorige week. llit hst politierapport Uw Grootmoeder kende Je vanouds Vet wo r m pies Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water z Licht op voor alle voertuigen Musis Sacrum Burgerlijke Stand van Den Helder gen ln hebben en naast een opvallende beheer- sching van hun instrumenten ook sfeer weten te scheppen. Een gelukkige keuze van Z.V.S. Zooals wij zeiden, geven deze zeevaarders geen tooneel. Wel kwam men te voorschijn met een aantal sketches, korte, slechts en kele minuten durende en volkomen pretentie- looze stukjes. Er is veel gelachen en in dit opzicht had men succes. Echter, ook aan het pretentielooze kan zorg besteed worden, iets waaraan af en toe nogal eens iets ontbrak. Maar er was méér: daar waren piano-syn- copations van den heer P. Arens, die eenige malen goed werk deed hooren, en daar waren diverse solisten, die zich deden hooren. O.a. ae heer Verschoor, voortreffelijk clarinettlst en saxofonist en die zelfs paradeerde als een soort imitatie negerzanger. Jammer, dat z'n handen wit waren En dan..* ,..nlet te vergeten de tapdanserij, die gisteravond zelfs epidemisch dreigde te worden. Op het tooneel, ln de zaal, achter de zaaloveral werd getapt, dat de zolen er af vlogen. Ook traden op „The Six Singing Stars", 6 dames, die geprononceerd melancholieke songs zongen en er in 't wit-en-zwart aardig uitzagen. We doen maar een greep uit de 21 num mers, daar het ondoenlijk is hier volledig te zijn. Vermelden we nog, dat er een tango ballet was hetwelk ingestudeerd werd door dansstudio „Modern". Na dit program van licht amusement, wa ren het verder goeddeels de „Blue Ramblers", die te zorgen hadden, dat de stemming op peil gehouden werd, iets waarin men zeker geslaagd zal zijn. Nog verscheidene uren na middernacht ble ven de zeevaarders feestelijk bijeen, ter vie ring van hun „fuif 1936", Van de twee films, die dezer dagen in het Rialto-theater draaien, is de tweede, welke onder den niet gelukkigen naam „Liefde is troef" aangekondigd is, wel de aardigste. Zij wordt in hoofdzaak gespeeld door 2 zeer be kende Duitsche sterren, n.1. Jenny Jugo en Paul Hörbiger en wel op een wijze, die steeds den glimlach op het gelaat van de(n) toe schouwer houdt. Zoowel Jenny als Paul heb ben van hun rol, als dochter en vader, bezitter van een groot hötel op een wel zeer mooi plekje op Moeder Aarde, iets zeer geestigs gemaakt. Maar het scenario is hun dan ook op het lijf geschreven. In het kort komt het hierop neer, dat Jenny zich in de kleeren van een scheeps jongen steekt en aldus in aanraking komt met een jongen hStelbezitter, een collega van haar vader dus. Den volgenden dag ontmoeten zij elkaar weer, doch thans is Jenny in haar meisjeskleeren. Zij zet de grap voort en laat den „scheepsjongen" voor haar broeder door gaan. Er ontstaan nu allerlei grappige ver wikkelingen, vooral als Jenny gevolg geeft aan het verzoek van haar kennis om in diens hötel als bediende te fungeeren. Het komt na heel wat zotte voorvallen allemaal weer op zijn pootjes terecht, dat spreekt vanzelf, niet waar?, maar voor het zoover is, heeft men heel wat genoeglijke oogenblikken beleefd. „De familie Schimek", zoo heet de eerste film, is van heel andere makelij, al is hier eveneens de kracht in het grappige gezocht. Het gegeven wil, dat een eenvoudig hand werksman afstand doet van zijn voogdijschap, dat hij over een drietal kinderen gevoerd heeft. Waren de kinderen nu alle drie maar even klein geweest, dan zou er hoogstwaar schijnlijk niets gebeurd zijn, maar de oudste van de drie is een aardige bakvisch en die is er, buiten haar schuld, de oorzaak van, dat zich gewichtige verwikkelingen voordoen tus- schen haar, haar a.s. nieuwen voogd, diens vrouw en diens compagnon. Het komt zelfs tot een rechtszaak, waarvan de behandeling het geestigste deel van de film beteekent. Merkwaardig is overigens de rol, welke een tweetal doozen, elk bevattende een ballet japon en een broche, in deze rolprent speelt. In deze dagen van St. Nicolaasvreugde past dit lichte programma uitermate. Morgenavond verzorgen de Melody Makers uit Amsterdam de dansmuziek in Casino. Deze Band vierde onlangs haar eerste lustrum en is een der weinige ensembles welke nog steeds in de origineele bezetting spelen. Men verzoekt ons er nog de aandacht op te vestigen, dat The Melody Makers, door hun engagement met Hamdorff, te Laren, uitslui tend des avonds in Casino optreden. Van ons St. Nikolaasraadsel was het moei lijk om'de oplossing niet te vinden: bij de indrukwekkende stapel oplossingen was geen enkele, die ontijdig naar de papiermand moest verhuizen! Het gevraagde rijmpje was: „Van 't jaar ln Spanje geen festijn. Kom hier maar, Sint, hier is 't nog fijn!" Maar dan het kleine raadseltje! Hoeveel puzzelaars hebben hun brein vergeefs afge folterd, om achter de geheime bedoeling van aartsbisschop Berta's ulevellen-rijm te komen. Een aantal onder hen was tot de slotsom ge komen, dat het niet anders dan een pruik kon zijn. Nu is weliswaar de kaalhoofdigheid onder de hooggeleerde heeren veel grooter, dan onder gewone stervelingen, maar daar volgt dan meteen uit, dat deze gevolgtrekking ver keerd is. Want niet iedereen heeft een pruik noodig. Anderen dachten aan een bef, en on der deze oplossers was er één, die zijn con clusie in den vorm van een schoon poeëm ge goten had: In het schoonst van zijn dagen aan 't hof? Bij vuilzijn geen meer van lof? Bij aankomst opnieuw weer geëerd? Da's juist wat een waschbaas doceert En langs dezen weg komt men tot 't woord: Of een BEF (of een kraag),, of een boord!! Maar deze oplossing gaat aan hetzelfdê euvel mank als de vorige: niet iedereen heeft een bef van doen! De ware oplossing is ten slotte zoo een voudig als het ei van Columbus (maar men moet niet vergeten, dat toen deze groote ont dekkingsreiziger zijn raadsel tijdens het diner te Granada opgaf, er ook niemand was, die het vermocht op te lossen!). Papier, uit vodden vervaardigd, was de bedoeling van onze kleine puzzle. Van de elf goede inzenders werd Mej. Ans Heyblok, Julianapark 17, Den Helder, de winnares van de doos Unit-post, bedrukt met naam en adres. De rijksdaalder, die de redactie iedere week voor het groote raadsel beschikbaar stelt, viel ten deel aan den Heer H. J. M. Kootker, Parallelweg 69. CORRESPONDENTIE. D. J. K. Uw raadsel ontvangen. Over eenigen tijd zult u er wel meer van hooren. OPLOSSING VORIGE PUZZLE. verorberen, adamsappel, nachtwacht, talis man, jeremiade, aderlating, aroma, rosarium istamboel, neerslag, swastika, pacific, ananas, nuttig, juchtleer, equipage, gezet, evertsen, eiwit, neushoorn, fatterig, edinburgh, sirocco, toegenegen, ijsfabriek, nabij, kornuit. Van 't jaar in Spanje geen festijn, Kom hier maar, Sint, hier is 't nog fijn. Door den heer Burgemeester is van een tweetal caféhouders hun muziekvergunning ingetrokken, omdat zij zich niet aan de daar aan verbonden voorwaarden hebben gehouden. Waarschuwing. De Burgemeester van Leimuiden geeft in overweging, alvorens in relatie te treden met J. P. Nap, reiziger, wonende te Leimuiden, zich eerst bij hem te vervoegen, teneinde om trent Nap inlichtingen in te winnen. De Commissaris van Politie te Dordrecht waarschuwt tegen de praktijken van Theodo- rus Beglinger, geboren te Dordrecht, 25 De cember 1891, wonende aldaar, die er zijn werk van maakt om zonder betaling in het bezit te komen van goederen, als gouden en zilveren voorwerpen, boeken, enz., welke meestal on middellijk daarna door hem worden verkocht beneden de waarde, terwijl betaling achter wege blijft. Dat lag nog in 't vet. Door de recherche werden twee personen aangehouden teneinde naar het Huis van Be waring te Alkmaar te worden overgebracht voor het ondergaan van de hun opgelegde straffen. Een rood haantje. Hedenmorgen had een schoorsteenbrandje plaats in een woning aan de Oude Schoolstr. Het brandje werd door den bewoner zelf ge- bluscht. Sint Nicolaas in het ('s middags worden ook Kinderen, doch alléén onder begeleiding toegelaten) zoo beroemde en beproefde Akkers Kloosterbalsem reeds als het meest betrouwbare middel, dat in geen enkel huisgezin mag ontbreken. Waf goed is, blijft goed en dagelijks nog bewijst Akker's Kloosterbalsemi onschatbare diensten als wondmid del, als wrijf middel en huidmiddeL Zorg er voor altijd een pot Klooster balsem in huis te hebben, die komt' elk oogenblik van pas. Niet voor niets noemt men Akker's Kloosterbalsem vanouds: „de koning der balsems". Als Ge Uw voet verstuikt, doordal Ge zijt uitgegleden, doe er dan Kloosterbalsem op, dal hèlptl Als die kwajongen weer aan 't stoeien is geweest en thuis komt vol schrammen en builen, doe er dan Kloosterbalsem op, dat hèlplj Als Ge niet overeind kunt komen, door die venijnige steken van 't spit in Uw rag doe er dan Kloosterbalsem op, dat hèlptl Als Uw handen ge sprongen en vol kloven zijn, zoodat 't bloed eruit loopt, of als Uw huid weer schraal wordt, doe er dan wat Kloosterbalsem op, 9 dat hèlptl Als Ge door Uw beroep in weer en wind moet loopen en daardoor wintervoeten krijgt, doe er dan eens wat Akkers" Kloosterbalsem op; dat hèlptl 'Als de oude dag U parten speelt, en de spieren niet meer willen zooals Gij dat wenscht, doe er dan eens wat Akker's Kloosterbalsem op, dat hèlptl Per doos 35 cent. Potten van 62'/2 cent, f 1.04 en f 1.82. Hoe grooter pot, hoe voordeeligerl Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten,' Het oude lied op d'oude wijs. Door een bewoonster van de Spoorstraat werd aangifte gedaan van vermissing van haar rijwiel, dat eenigen tijd onbeheerd op den openbaren weg verbleef. Arbeidswet-overtreders. Tegen een aantal personen werd proces verbaal opgemaakt ter zake van overtreding der Arbeidswet. Waar is de hond? Door een chauffeur van een expeditiebedrijf werd kennisgegeven, dat hedenmorgen in deze gemeente een zwarte herdershond, welk dier hij moest vervoeren, is weggeloopen. huidonzuiverheden en puistjes Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. De minimummaat van visch. Ook voor het IJselmeer is de kwestie van de minimummaat op visch in het Voorloopig Verslag op de landbouw- en visscherijbegroo- ting ter sprake gebracht. Het betreft hier de maat voor aal of paling, die thans nog is gesteld op 25 cm, terwijl men die graag zou willen gesteld zien op 30 cm. Er is al een beperking van het aantal motor vaartuigen, dat aan deze vischerij mag deel nemen en dan bovendien nog een beperking van de te bezigen motorkracht. Het geval ligt hier geheel anders dan bij de Noordzeevissche- rij, waar thans ook een ernstig streven is om het vischbestand op peil te houden. Men zal bij de Noordzeevisscherij bezwaar lijk overgaan om de stuwkracht der vaar tuigen te gaan beperken, zoodat, met het visschen toch veel jonge visch verloren gaat, waardoor dus het niet aanbrengen van onder- maatsche visch een zeer problematisch voor deel zal opleveren voor het vischbestand. In het IJselmeer is dat wel het geval, want de ondermaatsche aal, die in de kuil aanwezig is, heeft nog wel die levenskracht, dat, indien weer in zee geworpen, ze zeer zeker tot verdere ontwikkeling komt. Het zal dus in het belang van de IJselmeer- visschers zijn, indien de maat voor aal of paling -.wordt gesteld op 30 cm. Het zal er ten slotte wel van komen, vooral omdat er stemmen opgaan om de visschers tfjdeHjk daarvoor schadeloos te stellen. En, waar men hier op beperkt terrein is, zou dat wellicht geen bezwaren opleveren. Stijgende prijzen. Vrijdag steeg de tongenprijs te IJmulden aan den afslag weer tot boven de gulden per kilo. Dat is dus een vooruitgang van een dubbeltje per kilo, hetgeen nogal belangrijk is. De weinige aanvoer van visch op dien dag zal daarvan wel de oorzaak zijn en kan dus niet ais iets definitiefs worden beschouwd. Ook de scholprijs was stijgende en bracht in de verschillende soorten hooge prijzen op. De maaswjjdte der netten. Het kamerlid Drop heeft nu eenige vragen aan den Minister van Landbouw en Visscherij gesteld omtrent het Kon. Besluit, dat voor schrijft, met ingang van 1 Januari 1937, een minimummaaswijdte van 1/ cm. Deze vragen geven een zeker beeld van het geen er over dit Besluit in de kringen der kustvisschers gedacht wordt. Daarover hebben we hier niet meer te schrijven, omdat we al zoo menigmaal deze kwestie hebben besproken. Het Kamerlid Drop vraagt ook opschorting van het Kon. Besluit, en voor de kleine kust- visscherij een maaswijdte van 6 cm. Het zal genoegdoening wekken, dat een Kamerlid deze zaak heeft aanhangig gemaakt, want dan hoort men althans het antwoord van den Minister. Men weet, dat alle pogingen uit de betrok ken kringen om verandering in het Kon. Be sluit te krqgen, gefaald hebben. Maar het zou toch niet onmogelijk zijn, dat Z.E. zijn standpunt heeft herzien, zoodat de mogelijkheid nog niet is uitgesloten, dat er althans opschorting komt. Met groote belangstelling zal de geheele kustvisscherij naar het antwoord uitzien. Door de Hollandsche haringvloot zijn tot en met November van dit jaar in totaal aange voerd 645.754 kantjes haring, tegen verleden jaar over datzelfde tijdvak 438.906 kantjes. Aan versche haring werd over dit tijdvak aan-' gevoerd ongeveer 3.700.000 kg en verleden jaar tot November 6.070.000 kg. Prijzen. De wulkenprijs, die een heel stuk naar om laag was gegaan, heeft zich nog niet op de basis van eenigen tijd terug kunnen herstellen. Natuurhistorisch Museum. Elke weeki Woensdag nam. van 35 u. en van 810 u. en Zaterdag nam. van 36 u., alsmede op den eersten Zondag van elke maand nam, van 35 u. Zaterdag 5 December. Casino8 u. Soirée Dansinstituut „Modern" Zondag 6 December. Casino, 8 u. The Melody makers. Wintertijd. Zon Dec. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 6 7.56 15.46 12.45 6.30 18.20 M 7 7.57 15.46 0.45 13.45 7.20 19.15 D 8 7.58 15.45 1.50 14.45 8.20 20.25 W 9 7.59 15.45 2.45 15.45 9.20 21.35 D 10 8.00 15.45 3.55 16.50 10.20 22.35 V 11 8.01 15.45 4.55 17.40 11.15 23.35 12 8.02 15.45 5.45 18.20 12.05 Zaterdag 5 Dec. Zondag 6 i 16.17 16.16 De prijs blijft nu steeds onder de twintig gulden per baal, terwijl die onlangs ver daar boven was. De spieringprjjs blijft uitstekend en is den laatsten tijd steeds vooruitgegaan. Bot toont ook een goede prijs. Haring wordt er nog altijd weinig gevangen in de Wadden zee. Men schrijft ons: Zondagmiddag om 3.30 uur stelt de Directié weder de gelegenheid open introducties te be komen voor een gezelligen dansmiddag. Deze introducties zijn tevens geldig voor de Populaire St. Nicolaas-Soirée. De Feestpolonaise wordt door St. Nicolaas persoonlijk aangevoerd, terwijl diverse attrac ties daarop zullen aansluiten. The Allround Musicians willen niet achterblijven en spelen de door St. Nicolaas aan hen geschonken nieuwste Schlagers. Men leze de advertentie in dit blad. van 4 December 1936. GETROUWD: G. C. Zeeman en A. Zeeman. BEVALLEN: M. M. A. Geleijnse—Krone- mejjer, z.; p, van der Walde Boer, d.; J- GeistdörferFreijer, d.; N. Barzilay—Selder beek, z.; A. H. F. Loen—Honig, d.; J- van GroenouKruiswijk, z,

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6