Texel Raadsvergadering te Texel* Stop hoest w i^W tocW (g> Jkl f Geef voor dien blaffenden hoest dadelijk Akker's Abdijsiroop. Thans slechts 75 ct. per flacon! Ned. Chr. Vrouwenbond. Raadsoverzicht Haven van Nieuwediep Stoomvaartberichten* op Vrijdag 4 December 1936. Voorzitter de heer Mr. A. F. Kamp. Secretaris de heer C, Jonker. Tegenwoordig 13 leden. Ingekomen stukken. Een aanvrage van de Algemeene Texelsche Oranjevereeniging, om subsidie ad 290, ten einde ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana de schoolkinderen een kleine liederenbundel te kunnen verstrekken, den volgenden dag voor de schoolkinderen filmvoorstellingen te doen geven en de school jeugd eenige versnaperingen te kunnen geven; mede ligt het in de bedoeling een klein bedrag te bestemmen voor het oprichten van een eerepoort bij het gemeentehuis, in verband waarmede nader is verzocht het bedrag af te ronden tot 300. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Werkloozenzorg. Naar aanleiding van een adres van de plaatselijke arbeidersorganisaties, waarbij in williging wordt verzocht van een 4-tal wen- schen, door de Hoofdbesturen dier organisa ties kenbaar gemaakt, deelt de voorzitter mede: a. dat de werkloozen alleen wanneer zij volgens het rouleersysteem in de periode van steun vallen; naar de werkloozenkassen zullen worden verwezen; b. dat zij voor werkverschaffing resp. steun in aanmerking zullen worden gebracht, als geen aanspraak op kasuitkeering bestaat; c. dat bij gedwongen kas trekken- boven de kasuitkeering zal worden betaald hetgeen aan steun, inbegrepen de brandstoffentoeslag, meer zou worden genoten. Zonder stemming wordt een en ander voor kennisgeving aangenomen. Op een desbetreffende vraag van den heer De Waard antwoordt de voorzitter, dat bij de beslissingen omtrent toelating tot de werkverschaffing geen onderscheid ge maakt wordt tusschen georganiseerden en ongeorganiseerden. Bouwtoezicht. 4 i fZS, T Hei behoeft geen kinkhoest te zijn, maar een kinderhoest moet niet verwaarloosd worden. Waarom Uw kind noodeloos te laten lijden. Waarom zoudt Ge niet juist nog op tijd het beste en meest krachtige middel geven. Dat middel is toch Akker's Abdij siroop, die reeds zoovelen geholpen heeft I Heeft Uw kindje het benauwd? Slaapt het 's nachts niet door hoesten, kuchen of piepen op het borstje? Abdijsiroop zal Uw kind helpen, die slijm losmaken, de hoest rijp maken en stoppen. En morgen ziel Ge niet meer de traantjes in de oogen door dat afmattend hoesten. De afmatting van de ademhalingsorganen is weggenomen, de ademhaling zal weer ruim en diep zijn. De heer Parlevliet zal geen stemming vragen en stelt vervolgens voor in art. 3 de mogelijkheid weg te laten een verhooging van wedde, die bij wijze van straf achterwege is gelaten, naderhand alsnog toe te kennen. De voorzitter zegt, dat op die manier de Burgemeester zich wel 10 keer zal beden ken, alvorens hij tot de strafoplegging over gaat. Het voorstel van den heer Parlevliet wordt verworpen met zeven stemmen; vóór de heeren De Lugt, Heukes, Van der Vis, Parle vliet, Leber en Dros. Een door den heer Parlevliet voorge stelde wijziging van artikel 9 wordt door hem, op aanraden van den voorzitter teruggenomen. De verordening wordt tenslotte zonder hoof delijke stemming ongewijzigd vastgesteld. Woensdagavond 9 Dec. hoopt de Weled heer A. L. v. Hulzen, bekend schrijver en literator te Utrecht, op te treden voor de afdeeling van den Ned. Christen Vrouwen bond alhier. Belangstellenden houden dien avond vrij. Men zie de advertentie in dit blad. Bij Kon. Besluit van 13 Nóv. is o.a. aan Pater M. Witte te Mosbasa (Kenya) toe stemming verleend tot het aannemen van het officierskruis der orde van het Brit- sche Rijk van Groot-Brittannië. BURGERLIJKE STAND Van 28 Nov. t.m. 4 Dec. 1936. GEBOREN: Hendrik Mindert, z. v. A. van der Meer en F. Sjonger; Gerrit, z. v. L Bakker en J. L. E. M. W.de Ridder. ONDERTROUWD: Barend van den Bèrg en Antje Kikkert. GETROUWD: Arie Vonk en Neeltje Boon. OVERLEDEN: Maarten Reuvers, 76 jaar, wedewn. van Dieuwertje Buis. LEZING Ir. C. VAN STEEN. Over de Wieringermeer en Zui derzeewerken. Op Maandag 14 December a.s., des avonds acht uur, zal de heer Ir. C. van Steen, op initiatief van het „Nut van het Algemeen" en de vier landbouworganisaties op Texel, een lezing houden in Pen's bioscoop over de Zui derzeewerken en de Wieringermeer. Ir. Van Steen is een der meest deskundige sprekers, die men zich op het gebied der Zui- derzee-inpoldering kan wenschen. Hij was en kele jaren werkzaam in het laboratorium van den Proefpolder bij Andijk, werd daarna drie jaar in Middenmeer, in den Wieringermeer- polder gedetacheerd en is thans te Alkmaar gevestigd. Van landbouwkundige zijde zal het belang stelling inboezemen te weten, dat ir. Van Steen de vervaardiger is van den bodemkaart, die van den nieuwen polder is gemaakt. Voorts heeft ir. Van Steen enkele honder den excursies geleid, terwijl hij thans als in specteur der landbouwcultuurmaatschappij de Wieringermeer nog steeds aan de Wieringer- meer-Directie verboiden is. Ter toelichting van het besprokene zal de heer Van Steen de Wieringermeer-film vertoonen (welwillend door de Wieringermeer-Directie afgestaan), hetgeen een attractie te meer voor dezen in teressanten avond belooft te worden. Het is den spreker bekend, dat zich onder zijn gehoor zoowel personen bevinden met speciaal landbouwkundige belangstelling, als ook lieden, die een gezond, nationaal interesse hebben in het groote werk. Wij twijfelen niet of zoowel de leden van het Nut als die der Landbouworganisaties zullen in grooten getale op 14 dezer aanwezig zijn. PREDIKBEURTEN. Zondag 6 December 1936. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Maandcollecte Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. A. W. Kok Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft. Maandcollecte Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen Maandcollecte De Cocksdorp, v.m. 10enn.m.7u.,Ds.Salm O u d e s c h i 1 d, 's av. 7.30 u., Ds. Scholte Extra collecte De Koog, 'sav. 7.30 u., Ds. v. 't Hooft. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, n.m. 7 u. Dr. Vis. Na afloop der Godsdienstoefening Diakenverkiezing Te De Waal en Oosterend van 10 tot 11 uur des morgens Diakenverkiezing. Geref. Kerk. Den Burg, (Gebouw Fanfare) v.m. 10 uur Cand. Wouda n.m. 3 uur, Ds. v. d. Leer. Voorbereiding H. Avondmaal Oosterend. v.m. 10 u., Ds. v. d. Leer Voorbereiding H. Avondmaal n.m. 3 uur, Cand. Wouda Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 u., Ds. E. Kok n.m. 2.45 Ds. Kok Vredesdienst Ondanks het ongewone uur waren heden morgen (Vrijdag) bij opening van de verga dering alle raadsleden present. De agenda gaf ditmaal voor het meerendeel het vaststel len van verordeningen aan, zoodat men een vrij snel verloop van den Raad mocht ver wachten; het bleek evenwel, dat de raads leden, niet meer zooals vroeger meestal het geval was, de regeling van ambtenaars-aan gelegenheden voor het meerendeel aan het Dag. Bestuur overlieten. Vooral de heer Pai- levliet heeft zich in deze vergadering niet on betuigd gelaten. Ingekomen stukken waren er ditmaal slechts twee, zonder eenige bespreking keuice de raad, in verband met een adres van de Oranje-vereeniging. een voorstel van B. en W. goed, om 300 uit te trekken voor de feestelijkheden bij het a.s. Vorstelijk huwe lijk. Zonder prae-advies werd daarna een hedenmorgen nog ingekomen adres van den heer Groenhof te De Koog behandeld. Ge noemde heer kan naar aanleiding van een ad vies van de Advies-commissie geen ver o krijgen om een serre te bouwen om zijn pen sion, dat in het centrum van het dorp Koog is gelegen. Op de serre zouden dan ook nog kamers worden gebouwd. Het Gemeentebestuur kan (en het is enkele malen geschied) ook afweken advies van genoemde Commissie, c oc 1 meenden ditmaal het verlof niet te moeten verleenen. De geheele raad sloot zich bij dit oordeel van B. en W. aan, hoewel de heer Bruin het zeer betreurde, dat de heer Groen hof met dit besluit ernstig werd gedupeerd. De herziening Strafverordening en de Vast stelling capitulantenverordening lokte in het geheel geen bespreking uit. Punt 5, Verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der veldwachters, #enschte de raad wel niet ar- tikelsgewijze te behandelen doch de heer Par levliet verzocht om zijn bezwaren tegen ver schillende artikelen te mogen bespreken. Spr. rekende den raad voor, dat de tweede gem.- veldwachter nu ook met deze regeling een salaris zou krijgen van pl.m. 2000, hetgeen spr., in geen enkel opzicht te kort willende doen aan de geschiktheid van den heer De Looier, voor zijn functie te hoog achtte, voor al nu in het particuliere bedrijf zoo weinig verdiend wordt. Op verschillende emolumen ten vooral wilde de heer Parlevliet bekorten; hij had evenwel weinig succes met zijn voor stellen, alle werden verworpen, sommige evenwel slechts met geringe meerderheid. De heer Epe, die mededeelde, dat hij voorstan der was van een flink salaris, vooral voor politie-ambtenaren, trok het krachtigst tegen den heer Parlevliet te velde. Hij noemde de opmerkingen van den heer P. misselijke beu zelarij. Hetgeen onzen ex-wethouder de op merking ontlokte: „U bent ambtenaar en bent natuurlijk voor hooge salarissen." Het voorstel van B. en W. om een vijftal losse arbeiders in vasten dienst aan te stel len op een salaris van 940 werd goedge keurd. Al de betrokken personen werden met algemeene stemmen benoemd. Het voorstel van den heer Epe bij punt 7 regelende de Arbeiders-overeenkomst) om vast te leggen de bepaling, dat vrijaf wordt gegeven op verjaardagen van het Hoofd van den Staat, werd verworpen met vijf stemmen vóór. Tot heden toe werd deze regeling aan B. en W. overgelaten en alleen vrijaf gege ven als er plaatselijke feestelijkheden plaats hadden. Het meerendeel der raadsleden wilde deze regeling bestendigen. Voor de behandeling van de aanvrage voor gelden voor een Landarbeidersplaatsje voor den heer Beukema, ging de raad tot geheime zitting over. Deze geheime besprekingen duurden ongeveer een uur, zeer waarschijnlijk zijn daarbij ook andere zaken behandeld. Wij verwachtten althans bij de rondvraag ook nog vragen over het loon der werkloozen aan den Eendrachtdijk, doch die bleven achterwege. De Rondvraag leverde ditmaal weinig bizon- ders op. Alleen bleek uit een mededeeling van den burgemeester aan den heer Bruin, dat bin nenkort wel de gevraagde lantaarn bij den Achterweg te Oudeschild, zal komen. Ook zullen vermoedelijk naar aanleiding van een overeenkomst met de T.E.M., waarover alleen de Commissie v. d. Tex. Electr. Mij. nog moeten besluiten, nog wel enkele lantaarns meer wor den geplaatst. De Voorzitter deelde nog mede, dat voor de raadsleden hedenmiddag, in verband met de behandeling van de begrooting, een bezoek aan 't Vliegkamp „de Vlijt" op het programma stond. De vergadering, die om half elf was begon nen, werd te ongeveer 2 uur gesloten. ZUIVELPROPAG AND A-AV OND. In hotel „Texel" werd gisteravond de tweede Zuivelpropaganda-avond gehouden in onze ge meente. Het aantal aanwezigen was zeer be vredigend. Bij den aanvang deelde de propagandist van het Zuivelbureau te Den Haag, de heer Hooge- boom, het een en ander mede over het doel der reclame. Sinds 1925 is de zuivelproductie in ons land verminderd van 200 millioen gulden tot 75 millioen gulden. Spr. wees verder op het geringe zuivelgebruik in ons land (het kaas- land bij uitnemendheid). In Zwitserland ge bruikt men per dag per hoofd een liter melk, in Amerika 8/10 liter en in Engeland 7/10 liter en in Holland slechts 3/10 liter per hoofd. Het gebruik van melkbrood bedroeg voor den oor log 80 20 waterbrood, thans 25 melk brood en 75 waterbrood. Gemiddeld wordt per hoofd in Europa 460 kg zuivel gebruikt; in Zwitserland 570, in Holland slechts 355 kg. Wel een bewijs, dat in Nederland het gebruik van zuivel sterk kan worden opgevoerd. Spr. was van meening, dat men thans met de pro paganda op den goeden weg was. Verder werden, als overal, eenige films ver toond en maakten de aanwezigen kennis met verschillende smakelijke producten, die met zuivel kunnen worden bereid, hout aan. HOUT AANGESPOELD. In den loop van den dag is gisteren aan het Horntje belangrijk wat nieuw hout aange komen. Ook op het Texelsche strand spoelt I HET BAKKEN VAN VOERBROOD. Aangezien blijkbaar de meening ingang heeft gevonden, dat de voorschriften inzake het bakken van voerbrood niet nauwkeurig behoeven te worden nagekomen, maakt de Meelcentrale het volgende bekend: •In het algemeen moet meel van gedena tureerde rogge bij levering, overeenkomstig daartoe bestaande voorschriften, door men ging met andere producten ongeschikt ge maakt worden voor menscheiyk voedsel. Een uitzondering hierop zal slechts worden verleend voor het geval kan worden aange toond, dat eenige bijmenging, welke dan ook, schadelijk moet worden geacht voor het vee (bijv. voor zeer jonge dieren), waarvoor dit product als voeder wordt gebruikt. Behalve met bijmenging van 25 grof ge broken maïs of harde haver kan echter, met betrekking tot meel, hetwelk voor het eigen vee van den bakker is bestemd (en dus niet tot voerbrood verbakken wordt), genoegen worden genomen met een bijmenging van 50 sterk r.ekend visch- of diermeel, of 50 meel van voergranen (behalve gerst, haver en tarwe), dan wel meel van voor veevoeder bestemde peulvruchten. Ditzelfde geldt t*i aanzien van bakkers tevens hande laren in voederartikelen. Geconstateerde over tredingen worden tuchtrechterlijk vervolgd. £Adv.) Een adres van den heer C. Groenhof, waar bij in beroep wordt gekomen van de aan hem door B. en W. geweigerde vergunning tot het verbouwen van zijn pension te De Koog. De voorzitter zegt, dat de aanvrage met zorg is bekeken, zoowel door de Advies commissie als door B. en W., die, als het eenigszins kan, de vergunningen tot bouwen verleenen. Tegenover net door appellant be doelde bouwplan op gemeentegrond te Den Burg luidde het advies, waarvan spreker voor lezing doet, over het geheel niet ongunstig en betrof het eenige opmerkingen, waaraan ten deele tegemoet gekomen is. Ten opzichte van het onderwerpelijke plan luidt het advies be slist ongunstig; uit een oogpunt van welstand is het plan voor De Koog ongewenscht, het geen van onverdachte zijde beaamd wordt. B. en W. hebben een enkele keer platbouw toegestaan, waarbij zij bedrogen zijn uitge komen; dien weg willen zij niet meer op. Met klem adviseeren B. en W. daarom het beroep af te wijzen. De heer K e y z e r vraagt zich af, of bij het optrekken van het dak niet dezelfde ruimte verkregen wordt met kleiner vloeroppervlakte, waarop de voorzitter antwoordt, dat het aanvragers bedoeling is een serre te hebben langs den geheelen zijgevel. Het beroep wordt zonder hoofdelijke stem ming afgewezen. Herziening strafverordening. De door B. en W. aangeboden ontwerp verordening, aanwijzende de nog geldende strafbedreigende verordeningen, wordt onge wijzigd vastgesteld. Capitulantenverordening. In de door B. en W. ter uitvoering van het Capitulantenreglement 1935 aangeboden con cept-verordening wordt als eenige betrekking, door een capitulant te vervullen, aangewezen die van gemeente-werkman. Zonder bespreking wordt overeenkomstig het ontwerp besloten. V eldwachtersverordening. Aangezien deze gemeente is aangewezen als een gemeente, waarin gemeenteveldwachters in functie zijn, behoort door den Raad ter uit voering van de Gemeentewet een verordening te worden vastgesteld, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters. De voorzitter zegt, dat de Regeering zooveel mogelijk naar eenvormigheid streeft; aansluiting is daarom gezocht bij elders be staande verordeningen. De heer Parlevliet acht het nu niet den tijd het verschil in jaarwedde tusschen de beide veldwachters op te heffen, door de lager bezoldigde een weddeverhooging toe te kennen. Als men alle emolumenten, volgens de ont werpverordening, in aanmerking neemt, kan met 10 per week al een heel eind gekomen worden. Nu komt men tot bijkans 2000 per jaar, alles gerekend. Ook Hoogerheide zal ver hoogd moeten worden. De voorzitter merkt op, dat Hooger heide geen bezoldigd veldwachter is, doch be ambte in algemeenen dienst. De veldwachter Looyen is reeds eenige jaren in gemeente dienst; redenen om hem in jaarwedde achter te stellen, zijn er niet aanwezig. Boven het voorgestelde laat de Minister nog kindertoe slag toe. De heer Parlevliet wil in artikel 3 de clausule schrappen, dat de Raad op voorstel van den voorzitter bevoegd is een hoogere jaarwedde toe te kennen dan de aanvangs- wedde. De voorzitter wijst er op, dat de be slissing in een eventueel geval, bijv. bij be noeming van iemand met een gezin, toch altijd bij den Raad is. Ten einde niet in strijd te komen met de wet telijke voorschriften, stellen B. en W. voor mede op billijkheidsgronden, in te stellen 5 be trekkingen van gemeentearbeider in algemee nen dienst op een jaarwedde van 940.en daartoe te benoemen Jn. Bakker Pz., A. Hui- zinga Pz., A. E. Stiggelbout,' J. Visser en P. Zijm Sr., allen reeds geruimen tijd op arbeids contract bij de gemeente werkzaam. Met algemeene stemmen wordt dienovereen komstig besloten. Ter uitvoering van gemelde wetsbepaling bieden B. en W. ter vaststelling aan bepalin gen betreffende de gevallen, waarin en de voor waarden waaronder indiensttreding op arbeids contract naar burgerlijk recht kan plaats heb ben door of vanwege de gemeente. De voorzitter zegt, dat, alhoewel niet direct noodig, de ambtenarenorganisaties over deze ontwerp-bepalingen zijn "gehoord en deze zich, zooals zij thans luiden daarmede over het algemeen kunnen vereenigen. Op de vraag van den heer Leber waarom de verplichting tot het betrekken van een be paalde woning is opgenomen, antwoordt de voorzitter dat de belangen van de ge meente dit kunnen medebrengen. Bij een soepele toepassing kunnen de bezwa ren, die de heer Leber aanvoelt, veelal wor den ondervangen. De heer Epe stelt voor in artikel 13, 2e lid, onder de vrije dagen ook op te nemen den verjaardag van het Staatshoofd. Z. i. ligt dit op den weg der Overheidsorganen. De Voorzitter gaat hiermede accoord. Het voorstel van den heer Epe in stemming gebracht, wordt verworpen met 8 stemmen; vóór de heeren Epe, Keijzer, De Waard, Kager en Vlaming. De voordracht van B. en W. wordt hierop zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenals de daarbij voorgestelde intrekking van art. 12 van het Ambtenarenreglement. Wijziging Ambtenarenreglement. In verband met de omstandigheid, dat capi- tulanten steeds op vaste aanstelling moeten worden benoemd, hetgeen zijn bezwaren kan hebben bij gebleken onvoldoende geschiktheid, stellen B. en W. voor art. 6 van het Ambte narenreglement zoodanig te wijzigen, dat aanstelling in vasten dienst kan plaats heb ben met een proeftijd, welke proeftijd in uit zonderingsgevallen met ten hoogste één jaar kan worden verlengd, waarna, indien de aan stelling niet wordt gehandhaafd, de gemeente dienst moet worden beëindigd. Volgens de Vereeniging van Ned. Gemeenten beschouwt de Pensioenraad een zoodanige aanstelling als een in vasten dienst. De voordracht wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Op verzoek van den heer Dros worden de deuren gesloten. Na de heropening is aan de orde: Aanvrage van H. Beukema om een voorschot ingevolge de Landarbei- derswet. Conform de voordracht van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten het ge vraagde voorschot bij toekenning uit 's Rijks kas tot een maximum van 2200.te ver- leenen voor de verkrijging van een land arbeidersplaatsje in den polder het Noorden, bestaande uit H.A. bouwland en een daar op te bouwen woning met schuurtje. Rechtsgeding. De voorzitter deelt mede, dat in niet- openbare vergadering besloten is tot verweer in eersten aanleg tegen een in rechten door H. Nieboer ingestelden eisch om vergoeding van schade aan bloembollenbollen geleden. Rondvraag. Werkverschaffing. De heer Henkes vraagt spoediger te werkstelling bij de werkverschaffing na in gediende aanvrage. De voorzitter zegt, dat aan elke aan vrage een onderzoek moet voorafgaan. B. en W. hebben echter maatregelen getroffen, waarmede beoogd wordt tot het gevraagde te komen. Voorts dringt de heer Henkes aan op plaatsing van keetcn zoodra een werkver schaffingsobject geopend wordt. Huisnummers. De heer v. d. Vis wijst op het ongerief, dat ondervonden wordt van het ontbreken van huisnummers op nieuwgebouwde huizen. Er zijn enkele volgebouwde terreinen, waar de nummers zonder bezwaar kunnen worden aangebracht. De voorzitter zal hieraan aandacht schenken. Boschweg. De heer K e ij z e r vraagt verbetering van een waterafvoer van den Boschweg te Oos terend. De heer Vlaming (wethouder), zegt, dat getracht zal worden te bereiken wat mogelijk geacht moet worden. Stempelgelegenheden. De heer De Waard informeert naar de in uitzicht gestelde gelegenheid in Eierland voor het laten afstempelen door werkloozen van hun kaarten. De voorzitter antwoordt, dat op de aan den Minister ter goedkeuring aangeboden regeling nog geen beslissing ontvangen is. Den heer Parlevliet spijt het, dat niet een regeling getroffen is, waaruit voor de ge meente geen kosten voortvloeien. Straatverlichting. Op een vraag van den heer Bruin of een op de ontwerp-begrooting voor 1937 uitgetrok ken lantaarn nabij de o. 1. school te Oudeschild niet reeds thans geplaatst kan worden, ant woordt de voorzitter, dat bij de T.E.M. een geheel nieuwe regeling voor de straatver lichting in onderzoek is, welke verplaatsing van lantaarns tengevolge kan hebben. Gewenscht is het daarom voorshands af te wachten. De heer Parlevliet deelt naar aanleiding van een vraag van den heer Bruin mede, dat door het comité voor steunverlaging 13 dekens bij de regeering zijn aangevraagd. Dekens. De heer Leber wijst er op, dat de weg onder den Ruigendijk naar het Mienterglop onberijdbaar is, waardoor schade aan het rij wielpad wordt gebracht. Wegen. Van Regeeringswege is deze gemeente niet in de gelegenheid gesteld visch te betrekken, antwoordt de voorzitter aan den heer Leber. Volgens den heer Heukes zou de verstrekt wordende visch om haar kwaliteit hier geen aftrek hebben. Visch De heer Dros acht eenige voorziening ge wenscht in de afwatering van de Wilhelmina- laan. Wilhelminalaan. Ook zal spreker gaarne worden ingelicht om trent de resultaten van den graanoogst op het vliegterrein. Sluiting. TEXEL-NIEUWS. Zondag komt Texel 1 tegen BKC 1 uit in de volgende samenstelling: Dukers D. Zuidewind H. Neijens J. Gieles De Graaf A. Huizinga P.Kikkert, Vlaming, Witvliet, N. N., H. Ran. 4 Dec. 1936. Aangekomen van De Haukes en vertrok ken naar Oudenzee de Ned. m.schoener „Patria". Aangekomen van Grave en vertrokken naar Kopenhagen de Ned. m.schoener „Truida". Stoomvaart Mjj. Nederland. Johan v. Oldenbarnevelt, u., 3 Dec. te Co lombo. Poelau Bras, u., 3 Nov. v. Belawan Tarakan, u., pass. 3 Dec. Gibraltar. Kon. Paketvaart Maatschappij. Barentsz, 2 Dec. v. Singapore. Le Maire, 3 Dec. v. Saigon. Roggeveen, 3 Dec. v. Kohsichang. Swartenhoudt, 3 Dec. te Lourenzo Marqués. (Verb. Kon. Holl. Lloyd. Eemland, t., 4 Dec. v. Rio Janeiro. Zaanland, t., 4 Dec. v. Las Palmas. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, t., 4 Dec. v. Port Said. Kota Nopan, u., 4 Dec. te Genua. Tapanoeli, 3 Dec. te Hamburg. Kedoe, u., pass. 4 Dec. Point de Galle. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Achilles, 3 Dec. te Pyli. Boskoop, u., 3 Dec. te Curagao. Ceres, 4 Dec. v. A'dam. Deucalion, pass. 4 Dec. Finisterre. Ganymedes, 4 Dec. v. Hamburg. Hercules, 1 Dec. v. Rodasto. Orion, pass. 4 Dec Ouessant. Van Rensselaer, 4 Dec. v. A'dam. Saturnus, 4 Dec. te Rotterdam. Tiberius, 4 Dec. te Catania. HollandAmerika Ljjn. Bilderdijk, 3 Dec. te New-York. Trajanus, pass. 4 Dec. Finisterre. Delftdijk, 3 Dec. te Swansea. Dinteldijk, 1 Dec. v. Cristobal. Leerdam, 3 Dec. te Philadelphia. Lochkatrine, 3 Dec. te Londen. Holland—West-Afrika Lyn. Amstelkerk, u., nass. 3 Dec. Dungeness. Maaskerk, t., 2 Dec. v. Lagos.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7