Texel Erfrecht in Rusland Binnenland De ramp van Petrakis Nomikos Grootere snelheden bij de spoorwegen Rie Mastenbroek in Liverpool De roofmoord te Amsterdam Marktberichten Uit onze Omgeving De toestand in de visscherij Ruw weer op het IJsselmeer Marineberichten Legerberichten Stoomvaartberichten Visscherijberichten Haven van Nieuwediep CALLANTSOOG Muziekuitvoering. Zondagavond heeft de muziekvereeniging Callantsoog onder leiding van haar direc teur, den heer A. Vriesman, haar eerste uitvoering van dit seizoen gegeven in de zaal van den heer P. de Haan. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer C. van Twuijver, wordt met de afwerking van het programma be gonnen. Een goed gespeelde Marsch als eerste nummer: „Groot-Amsterdam" van Herman Lureman, daarna een zwaar num mer, de wals „Songe Galant" van Jos. Bau- wens; als derde de Ouverture „Mèléna" van Ang. Eenhaes en tot slot voor de pauze de Marsch „Kavewee" van Adr. J. Maas. Na de pauze wordt een blijspel in een acte opgevoerd, getiteld „Het slippertje". De me despelenden, de dames Brouwer, de Haan en de WildeVos en de heeren van Twuijver, Kuuper en de Wilde, hebben er van gemaakt, wat er van te maken was. Een extra pluimpje voor Mevr. de WildeVos, die haar schijn baar zoo onbeteekenende rol van platte- landsdienstmeisje schitterend speelde. Ten slotte nog een tweetal muzieknummers „Animato", marsch van Cori en „Een Volks feest", fantasie van Jakma en de finale. Een goedgeslaagde uitvoering. De muziek was goed. Het corps gaat nog steeds vooruit. Jammer dat door het slechte weer de zaal niet zoo gevuld was zooals dit anders altijd het geval is. Een gezellig bal tot besluit. ANNA PAULOWNA VISCHWEDSTRIJD. Bij den Zondag gehouden vischwedstrijd, verwierf de heer P. Smit, door het vangen van den grootsten baars den eersten prijs. De uitslag was verder: 2 J. Dekker 6 stuks 3 Wiegman 5 stuks; 4 Naastepad 4 stuks; 5 W. Kossen 3 stuks; S. Kossen en J. ter Burg 2 stuks en Siebenga en Rozenbroek 1. In totaal werden 34 stuks gevangen. De inzameling voor het Nationaal-Huwe- lijksgeschenk leverde een bedrag van f 189.28 op. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Ongeveer 350 personen bezochten een pro- paganda-avond, dien de afdeeling Breezand van den Bond voor Staatspensionneering Zondag in de zaal van den heer Jb. Borst hieid. De zaal was dan ook zoo vol als we in lang niet gezien hebben. Gold die groote belangstelling den bond, de tooneelvereeni- ging Internie, of St. Nicolaas, die op het bal zou verschijnen? Wie zal 't zeggen? Mis schien ook wel was het den titel van het op te voeren stuk, die trok, want deze luidde niet minder dan: „Kind, wie heeft jou ge dood?" (What is in a name?) In ieder geval, de zaal was vol en de heer C. van der Lin den, voorzitter van de afdeeling, die blijk baar ook naar een verklaring van den groo ten toeloop had gezocht, sprak den wensch uit, dat de belangstelling toch niet alleen Internie of St. Nicolaas zou gelden, maar ook het ideaal van den bond en dat dus bij een volgende gelegenheid, zonder deze attracties het bezoek aan een vergadering der afdee ling even groot zou zijn. Spr. memoreerde het overlijden van den bondsvoorzitter en wenschte den heer Weijers, een der leden van Internie, die wegens ziekte niet mee kon spelen, een spoe dig herstel toe. Het tooneelstuk, dat Internie opvoerde, was de titel deed het al vermoeden een onvervalscht drama. De fabrikant Leijers raakt door verkeerde vrienden, drank en spel in den put, wordt werkman en een dronkaard. Z'n dochter gaat op een kantoor werken, kan daar niet tegen, wacht te lang met naar een dokter gaan omdat ze- haar moeder met haar verdiensten wil steunen en sterft. Heel op 't eind, komt de vader tot 't besef wie de aanleiding tot alle ellende is geweest, die over het gezin is uitgestort en uit dan bij het sterfbed van z'n dochter de vraag, die tot de naam werd van het stuk. Het publiek was muisstil en genoot dus blijkbaar zeer van dit tooneelspel, dat, zooals uit den geschetsen inhoud blijkt, geen propaganda-stuk was, of 't moest zijn voor drankbestrijding. De heer De Ruijter, die een week voor de opvoering inviel voor den heer Weijers, verdient een pluine voor z'n rolvastheid bij zoo'n korten tijd van voorbereiding. Van de vele andere inedespelenden noemen we in de eerste plaats de heer Zwarts in het tweede en derde bedrijf, waarin hij als werkman en verloopen dronkaard veel beter was dan als mijnheer de fabrikant in het eerste be drijf. De heer Van Eeten gaf beter type „heer", hoe onmogelijk z'n rol ook in het laatste bedrijf was, toen hij de vader nog weer van het sterfbed van z'n dochter, van „dat lijk, waar anderen wel voor zouden zorgen", wou meetroonen. Van de dames rollen, (we kunnen niet alle spelenden de revue laten passeeren), was die van de dochter (M. DaalderRezel), een der zwaarste, door de sterf-scène. Zooals reeds gezegd, Internie oogstte een dankbaar applaus en in z'n sluitingswoord bracht de heer Van den Linden dan ook dank aan de club en haarl eider, den heer Van der Kruk, waarbij hij de overtuiging uitsprak dat er weer een volle zaal zou zijn als de afdeeling van den bond ander maal een beroep zou doen op Internie. WIERINGEN Kerkelijke benoeming. Het Kiescollege der Hervormde Gemeente te Oosterland c.a. heeft j.1. Zondag de hee ren D. Verfaille en S. Koorn J.Vz. herbe noemd tot Ouderling en Diaken en benoemde den heer Gerbr. Smid in de vacature van wijlen den Ouderling H. Bakker Jz. DE NEUTRALE PERS GEWEERD. Gisteravond vergaderde in lokaal Veerdig de afd. Wieringen der R.K. Land- en Tuin- bouwarbeidersbond „St. Deus Dedit." Na het openingswoord inet de Chr. groet van den voorzitter H. Hulsman werd mede gedeeld, dat de spreker, de heer Loerakker het niet wenschelijk oordeelde dat een ver slag van deze vergadering in de Neutrale Pers verscheen. Op onze vraag als verslaggever, wat hier van de reden was en cf er soms dingen be- bchandeld zou worden, waarvan het wen schelijk was dat zij niet in Neutrale bladen vermeid zouden worden, antwoordde de heer Loerakker „Daar heb je niets mee noodig." Wij hadden ons bij deze onvriendelijke beslissing neer te DRIE BOFFERS. Naar het aantal pepernoten in een glazen flesch in de étalage van den heer D. de Ruijter alhier, is wel door drie personen het juiste aantal, n.1. 439 geraden. De drie prijzen, n.1. een banketletter, een speculaas en de moppen, werden aan de drie boffers uitgereikt. NOG EEN ST. NICOLAASFEESTJE. Men meldt ons, dat de Centrale Bond van Transportarbeiders op Zondag 5 Dec. een St. Nicolaasfeestje voor de kinderen van haar leden heeft georganiseerd. Mevr. Plomp las een aardig St. Nicolaasverhaal voor, terwijl de kinderen in afwachting van de komst van St. Nicolaas op chocolade werden getracteerd. Dat de Sint zich ook hier niet onbetuigd liet, spreekt haast als vanzelf, en allen gingen dan ook zeer voldaan huiswaarts. Aan allen die dit feestje hebben meegeholpen te doen slagen wordt hartelijk dankgebracht. Oudeschild. ST. NICOL.' JESTJE IN DE KONINGIN WL. LLMINA BEWAAR SCHOOL. Vol verwachting klopten de hartjes van de kleuters, toen het uur naderde waarop Sint Nicolaas en z'n knecht hun jaarlijksche bezoek aan de school hadden aangekondigd. De heer Dokkum verwelkomde om 5 uur 15 de belangstellenden, ouders, en in 't bijzon der dankte hjj allen die meegewerkt hadden dit feestje financieel te steunen, en wekte de aanwezigen op, deze nuttige instelling te blij ven steunen. De kleintjes hadden onder leiding van Mevr. van Sijp-Boon allerlei alleraardigste spelletjes en liedjes ingestudeerd, die ze vol vuur voor de Sint en z'n knecht voordroegen. Inmiddels zat deze laatste ook niet stil, doch liet de kinderen af en toe „grabbelen" uit den grooten zak met pepernoten, die hij bij zich had. Groot was de vreugde toen de kinderen hun vriend een hulde brachten door een rondedans om hem uit te voeren. Het hoogtepunt van den middag werd echter bereikt toen de Sint aan elk kind een mandje met lekkers en speelgoed aanreikte. Toen ieder z'n mandje had, sloot de heer Dokkum, waarbij hij nogmaals dank bracht aan alle medewerkenden. HOEWEL EENIGE VERBETERING VALT TE BESPEUREN KUNNEN STEUNMAATREGELEN NOG NIET GEMIST WORDEN. Hoewel bij enkele onderdeelen van het visscherijbedrijf wel eenige verbetering valt te bespeuren, moet worden toegegeven dat de toestand in de visscherij, zoowel de zee- als de zoutwatervisscherij, nog te wen- schen overlaat, zoodat steunmaatregelen niet gemist kunnen worden. Bij het afsluiten van handelsverdragen worden de belangen van de visscherij zoo veel mogelijk in het oog gehouden. Dat nog altijd te veel buitenlandsche visch hier te lande wordt ingevoerd, kan niet worden toegegeven. De minister heeft een commissie inge steld, welke tot taak heeft na te gaan, welke mogelijkheden in het conservee- ren van visch gelegen kunnen zijn om een regelmatig prijsverloop te verkrijgen dan tot dusverre bestaat. Ten einde te komen tot meer bevredigen de uitkomsten voor het yarnalenvisscherij- bedrijf en om de veelvuldig voorkomende ontduikingen van de minimum prijsregeling te ontgaan, is de minister overgegaan tot de oprichting van een verkoopkantoor voor garnalen, waardoor de financieele band tusschen visschers en handelaren kon worden verbroken, omdat alle aangevoerde garnalen aan het verkoopkantoor moeten worden afgeleverd, welk kantoor daarna de garnalen weer doorgeeft aan de handela ren. Opvoering tot 120 K.M. per uur. Het „U. D." geeft verslag van een onder houd met den chef van den dienst der S.S., den heer Ir. C. H. J. Driessen, over de op voering van de snelheden bij de spoorwegen. Deze deelde mede, dat reeds in 1938 op verschillende hoofdlijnen der Nederlandsche spoorwegen, de snel heid tot een maximum van 120 K.M. per uur zal worden opgevoerd. Dat wil zeggen, dat dan de trei nen, die nu nog niet harder dan 100 kilometer per uur mogen rijden, de reizigers in aanzienlijk korter tijd op de plaats hunner bestemming zul len brengen. Dit vereischt in de eer ste plaats belangrijke werkzaamhe den aan de daarvoor in aanmerking komende spoorbanen, waarmede de dienst van weg en werken reeds is begonnen. Voor deze verhoogde snelheden komen vooreerst in aanmerking de groote verkeers aders in ons land, die straks allen met elec- trische of diesel-electrische tractie zullen worden bereden. In de eerste plaats komt dus in aanmerking de lijn AmsterdamRot- torHam en dan de lijnen, die men nu bezig is te electrificeeren met Utrecht als middel punt. Verder de lijnen van het centrum naar Groningen, naar Maastricht en naar Olden- zaal, die in 1938 de diesel-electrische treinen zullen dragen naar het Noorden, het Zuiden en het Oosten van ons land. Reeds zijn deze lijnen voor zwaar vervoer ingericht, even als de lijn RotterdamBelgische grens, maar zij zullen nu nog verder worden ver sterkt en speciaal voor grootere snelheden worden geschikt gemaakt. HET ONDERZOEK ZAL TOT VERRASSENDE CONCLUSIES LEIDEN. Clandestiene verbindingsleiding tusschen ladingtanks en bun kerruimte ontdekt. Over de verrassende ontdekkingen bij het onderzoek naar de oorzaken van de ramp der „Petrakis Nomikos", op de werf Wilton- Feijenoord geeft de „Msb." nadere bijzonder heden, welke een schril licht werpen op de toestanden bij sommige buitenlandsche ree- derijen. Reeds direct na de ramp vroegen deskun digen zich af hoe het mogelijk was, dat twee zoo hevige ontploffingen konden plaats vinden. Immers het schip had het certifi caat „practicaly gasfree" (practisch gasvrij) en de geringe voorraad weinig ontbrandbare olie, welke volgens- de afgelegde verklarin gen aan boord was, kon onmogelijk de gewel dige ontploffingen veroorzaakt hebben. Het onderzoek heeft thans uitge maakt dat inplaats van de gedecla reerde 8 ton, alleen in de bakboord bunker, welke gespaard is gebleven, zich reeds meer dan 50 ton olie be vond. Daarenboven is langs chemische weg uit gemaakt, dat deze bakboordbunker ook Haifa Crude-olie heeft bevat, dat zeer ontplofbaar is. Ook is 't zeker, dat zich zoowel in de lading als in de bunkertanks een zeer aanzienlijke hoeveelheid van deze gevaarlijke olie moet hebben bevonden. Naar schatting zeker 200 ton. Dat Haifa crude-olie ook in de tanks werd aangetroffen, wees er op, dat brandstof aan de lading moest zijn onttrokken, teneinde het schip zoogenaamd „voordeelig" te doen varen. Deze veronderstelling is bij het nader on derzoek bevestigd, daar langs een omweg een verbindingsleiding bestond tusschen la dingtanks en bunkerruimte. Met deze ontdekking is dus het raadsel opgelost, hoe het mogelijk was, dat de eerste ontploffing zoo wel den stuurboord-bunker als den cross-bunker geheel heeft openge scheurd. Hoe het mogelijk was, dat het schip over een certificaat van gasvrijheid beschikte is nog een raadsel. Ook daarnaar wordt echter een zeer minu tieus onderzoek ingesteld. In elk geval kan de schuld niet worden geweten aan onvoorzichtigheid van het per soneel van Wiiton-Feijenoord. Men kon op grond van de verstrekte certificaten niet ver moeden, dat het schip zulk een gevaarlijke lading inhield. Wel heeft het gemangeld aan de controle en het is dan ook te hopen, dat de overheid met straffe hand zal ingrijpen om een her haling van een dergelijke catastrophe te voorkomen. De deklading van een zolderschuit te water gegleden. Huizen. Gistermorgen werden twee zol derschuiten van de firma de Boer te Pur- merend op het IJsselmeer naar Huizen ge sleept, toen de sleep door een bui werd overvallen. Beide schuiten, die elk geladen waren met twee tanks, bestemd voor een fabriek tot verwerking van afvalproducten, welke te Huizen in oprichting is, begonnen d"or Jen hevige» golfslag te .sch uimelei. met het gevolg, dat van een der schuiten de lading te wmcr g< raakte. De twee tanks, die een afmeting van 3.75 bij 2.50 meter hebben, kwamen op een plaats terecht, waar de bodem drassig is, zoodat het bergen wel eenige moeilijkheden zal meebrengen. Itet ongeval is geschied benoorden Oud- Naarden, op 3 k.m. W.N.W. van Huizen. De rijkswaterstaat zal heden bij de gezonken tanks een lichtboei plaatsen. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge komen. Ds firma was tegen risico verzekerd. Zij verbetert het Engelsch record 500 yards borstcrawl. Liverpool. Gisteravond werden te Liver pool liefdadigheidswedstrijden gehouden, waarbij de clou van den avond werd ge vormd door het zwemmen van Rie Masten broek. Onze landgenoote was uitgenoodigd te probeeren het Engelsche record over 500 yards borstcrawl te verbeteren en zij is daarin op schitterende wijze geslaagd. Zij legde dezen afstand n.1. af in den tijd van 6 min. 21.2 sec., waarmede zij het oude En gelsche record van mevr. Badcock met niet minder dan 22.4 s. verbeterde. De Engelsche zwemster hf.d haar record op 30 September 1929 gevestigd Rie Mastenbroek zwom in schitterenden stijl en verliet na afloop van haar bijzóndere prestatie volkomen frisch 't water. Tot verbazing van het overtalrijke punliek toonde de Nederlandsche zwemster geen spoor van uitputting. Heden vertrekt Rie, die vergezeld is van haar trainster, mevr. Braun, weer naar Nederland. De dader op het spoor? Amsterdam. - Den geheelen dag. even^ als in de avonduren en een deel van nacht is de Amsterdamsche inspecteur va^ politie, de heer J. van den Berg net bureau Spaarndammerstraat er met een aantal rechercheurs op uit geweest, tenein de de hand te kunnen leggen op een in den Jordaan wonenden man, die reeds n len met de politie in aanraking is 8 tegen wien overtuigende aanwljzl"8! staan, dat hij de dader is van den gru J ken roofmoord, waarvan in hettb®n®d ]i van perceel Groote Bickerstraat 77b, de jarige mej. van Teeseling slachtoffer is g De aanwijzingen tegen den man berusten o.m. op het feit, dat de dactyloscopische dienst van de centrale recherche op eenige voorwerpen in het perceel vingerafdrukken heeft gevonden, welke geïdentificeerd zij ais afkomstig van den genoemden persoon, terwijl er ook nog een andere aanwijzing i gen hem kan worden aangevoerd, welke met dat al zijn daderschap vrijwel doen vasl" staan. De mogelijkheid bestaat, dat de da der de stad heeft verlaten. Eigendomsrecht erkend. Wij hebben eenige weken geleden uitvoe rig stilgestaan bij de nieuwe grondwet wel ke door Stalin aan het achtste Sovjet con gres werd aangeboden. Het eindverslag van de redactiecommissie behelst thans een aantal wijzigingen op de oorspronkelijke tekst, waarvan de meest ingrijpende is, de in Artikel 10 aangebrachte. Voigens het ontwerp werd de persoonlijke eigendom der burgers van hun inkomsten uit arbeid en besparingen, van een woon huis en een bijbedrijf thuis, va nde voorwer pen van huisbedrijf en huisraad, evenals van de voorwerpen van persoonlijk gebruik en gemak, door de wet beschermd. Dit is thans gewijzigd in het recht op dezen eigendom en het erfpacht van den persoonlijken eigendom der burgers. SLECHT WEER IN FRANKRIJK. Frankrijk wordt door slecht, weer geteis terd. De Saone is buiten de oevers getreden en heeft een deel van de stad Clialon onder water gezet. Het verkeer in het gebied van Verdun wordt door sneeuw bemoeilijkt, de Vogezen en de Jura zijn met sneeuw bedekt. NEGER IN AMERIKA GELYNCHT. Te Laurel in den staat Mississippi is een 17-jarige neger gelyncht. Hij werd opgehan gen aan een spoorbrug. Bij Kon. Besl. van 3 December 1936 is met Ingang van den datum van dit besluit bevor derd tot kapitein-luitenant ter zee, de luitenant ter zee der 1ste klasse J. J. van der Have. ERNSTIG MOTOR ONGELUK. De luit. ter zee R. J. Deibei is Zondagmid dag te Soerabaia, ten gevolge van een motor ongeluk, zwaar gewond. Hij is des avonds om 9 uur in de Centrale Burgelijke Ziekeninrich- ting overleden. Het stoffelijk overschot is gisteren met militaire eer ter aarde besteld. DETACHEERING LUCHTDOEL-ARTILLERIE. Te Den Helder is een detachement van het korps Luchtdoel-Artillerie uit Utrecht gede tacheerd voor het houden van schietoefe ningen. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Barneveld, t., 5 Dec. v. Valparaiso. Bennekom, t„ 5 Dec. te Balbao. Boskoop, u., 6 Dec. v. Curagao. Breda, u„ 5 Dec. v. Callao. Flora, 5 Dec. v. New York. Orpheus, 7 Dec. v. Kopenhagen. Stuyvesant, 5 Dec. v. New York. Theseus, 7 Dec. te Aarhuus. HollandAmerika Lijn. Drechtdijk, 3 Dec. te New Westminster. Silver JavaPacific Lijn. Siantar, 4 Dec. v. New Orleans. Silverwillow 4 Dec. v. Kaapstad. Tosari, 7 Dec. v. Cebu. Rotterdamsche Lloyd. Tapanoeli, 7 Dec. v. Rotterdam. Stoomvaart Mg. Oceaan. Antenor 4 Dec. n. Rotterdam. Antilochus, 7 Dec. te Shanghai. Eurybates, pass. 5 Dec. Gibraltar. Peisander 6 Dec. te Suez. Perseus, 7 Dec. te Moji. Stoomvaart Mjj. Nederland. Chr. Huijgens, t., 6 Dec. v. Sabang. Johan van Oldenbarnevelt, u„ 6 Dec. te Sabang Johan de Witt, u„ 7 Dec. v. Gibraltar Marnix v. St. Aldegonde, t., 7 Dec. '4 u v Southampton. Moena, u., 5 Dec. te Soerabaja. Poelau Bras, 7 Dec. te Batavia. Poelau Laut, 5 Dec. v. Batavia Soemba, u., 4 Dec. v. Penang Tawali, u„ 7 Dec. te Batavia. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, u„ 7 Dec. te Rio Janeiro Kon. Paketvaart Maatschappij. Bontekoe, 4 Dec. v. Port Louis (Maur.) Houtman, 4 Dec. te Cebu Nieuw-Zeeland, 4 Dec. te Batavia Tasman, 4 Dec. v. Port Louis (Maur.). JavaChinaJapan Lijn. Tjisalak 4 Dec. n. Hongkong. Emzetco Lijn. Jonge Johanna pass. 7 Dec. Oran. HollandOost-Azië Lijn. Serooskerk (huisr.) 5 Dec. te Shanghai. Slips Tarbot Schol, le soort VISCHAFSLAG DEN HELDER. 5 December 1936. Aangebracht door korders: Tongen P* kf=' 0,92—0.95 H H 0.840.74 H 0 74 P- kist 10.00~6.80 Schol, 2e soort 4.60—3.50 Wijting 4,10 7 December 1936. Aangebracht door korders: Tongen P- k£' f 0.96—0.90 Slips - - - 0.860.78 Tarbot - - 0.60 Schol, le soort P- kist 11.50—7.30 Schol, 2 soort 5.60—4.g0 Wijting - - - 3.202.7o VISCHAFSLAG OUDESCHILD. 4 Dec. 21 kg zoute garnalen 64 kg laffe garnalen 5 Dec. Geen aanvoer. 7 Dec. 217 kg zoute garnalen 15 ct. p. kg 15 ct. p. kg, !5 ct. p. kg 7 Dec. 1936. Vertrokken naar Duisburg het Ned. m.s, „Raket". Vertrokken naar Goole het Ned. m.s. „Birmingham" (kwam van Harlingen). Aangekomen het Noorsche s.s. „Vestland" van Sagaag met bestemming Rotterdam (kolenbunkeren). Aangekomen van Heith en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Ardenzo". STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, ge denatureerd in het tijdvak van 23 November 1936 tot en met 28 November 1936 1.50 per 100 kg zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureerde groene erwten vande laagste klasse en voor andere erwten is de steunvergoeding op 1.— per 100 kg vastgesteld. Voor de blijkens de dateering van* het dorsch-briefje in genoemd tijdvak gedorschte veldboonen zal aan steunvergoeding 2.per 100 kg worden uitgekeerd. (Adv.) AMSTERDAM, 7 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 425 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 60—66 ct., 2e kw. 52—58 ct., 3e kw. 4650 ct. per Kg. slachtgewicht; 108 melk- en kalfkoeien f 160210 per stuk; 39 vette kalveren, 2e kw. 52—60 ct., 3e kw, 4852 ct. per Kg. levend gewicht; 45 nuch tere kalveren f710 per stuk, 50 schapen f2022 per stuk, 454 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90—110 Kg. 50—51 ct., zware varkens 4950 ct., vette varkens 4849 ct. per Kg. slachtgewicht; 5 paar den f70—100 per stuk. Aangevoerd 1 wa gon geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen minder aanvoer, han del zeer stug, hoogere prijzen. Melkkoeien ruimeren aanvoer, willigen handel. Vette kalveren zeer korten aanvoer, vluggen handel, hoogere prijzen. Nuchtere kalveren geringen aanvoer, handel vlug, prijzen con stant. Schapen zeer korten aanvoer, stug- gen handel, prijzen onveranderd. Varkens matigen aanvoer, vluggen handel, prijzen iets hooger dan Woensdag j.1. Paarden aan voer van geen beteekenis. AMSTERDAM. 7 December. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac< Knoop). Zeeuwsche bonten f2—2.30, id. blauwen f2—2.30, tweede soort Z. blauwe f 1-751.80, ,Z. blauwen eigenheimers f 1-80 1.90, Z. Eigenheimers f 1 80—1.90. Bonten en blauwen poters f 1.30—1.50, Spuische of Flak keesche eigenheimers f 2—2.10, dito grove poters f 1.401.50, Noordwijker, Katwijker en Hillegommer zandaardappelen f2.80—3, A.-H. bonten en blauwen f 1.90—2, Haarlem mermeer en IJpolder Bevelanders f 1.301-60 Verder per 100 kilo in balen van 50 kilo Drentsche en Overijsselsche zandaardappe len f3—3.20, Bonken f 2.50—2.80. ALKMAAR, 7 December. Aardappelen f 1.80, andijvie f 0.50—2.40, appelen f 7.5012, Bloemendaler kool 4.50, bloemkool T 59, boerenkool 0.802.50, ffele oen o U0' £roene kool 1.50—4, kropsla cO—2. knolselderie 2—3.80, peren 5—8, prei <:.40—.20, roode kool 1—2.20, selderie 1—2, spruiten 2.506.50, tomaten 39, uien 1—2, wortelen 2-5.50, witlof I 4.50-6.50. II 2-3' ARMENHUIZEN, 7 Deceimber. _Aanvoer; 3500 Kg. roode kool f 11.10, cOOO Kg. gele kool f 1. BROEK OP LANGENDI.TK, 8 December, fico e'*enheimers 12.30, uien f 1-1.60, dn fl.80-2, grove f 1.301—.50, peen f 111°' groene kool H.70—2.80, kroten 1.70. roode afw. fl._witte okol 80 ct., gele kool f 1.—D, witt6 kool 80-90 ct, bloemkool f 7.50-9.20, 2e soort f 2.40-3.50, andijvie f 0.90—1.20. NOORD-SCHARWOUDE 8 December, r, '°n 1-20—1.30; Drielingen f 2.10—2.30' ?VeiL 60; Ge,e neP f 4.50; Roode koo f n öüi Ge,e k0Ql f !•-; D. Witte kool 1 u.au 1.-; Andijvie f 0.75. PURMEREND, 8 December. Aangevoerd, totaal 404 koeien, w.o. 28" e e k°flen 40—64 ct. per Kg., geldekoete» f lo 3 melkkoeien f 110—225. 8 Paard3 ko per stuk> S0 vette kalveren '1° cv Per Kg., 240 nuchtere kalveren: vo de slacht f5—12, voor de fok f 10—15. Pf stuk; 300 vette varkens per Kg. 3841 '.J 70 magere varkens f 12—20 por stuk. 13 per stuk, 1000 schapen f 8—2 per stuk, 35 bokken f 414 per stuk.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 6