SPORT Van de fronten geen nieuws Twee Dichters Laatste Telexberichten Nederlandsch bondselftal- Hongaarsch elftal Schitterende revanche van Nederlandsche boksers SPANJE Von Ossietsky ziek Geen tijding van Mermoz De „Gneisenau" van stapel geloopen en een Koning VEIRItllCU l De Bilt seint Marktberichten Uit onze Omgeving De sportvlucht van Heymans en Sluyter Toch geen verklaring van Baldwin? De strijd om Madrid WIERINGEN Tijdens de winkelweek organiseerde de heer D, Engel in de Nieuwstrfa? eensjoel wedstrijd voor zijn cliënten 3 De uitslag der wedstrijd is als volrt- I. D. Minnes 107 punten, 5— 2 o oider= ma 104 punten, 3.—; 3. G. MÓstêrtTo3mi i 2.-.; 4 J. Bais Pz. ioo pnt. PQt- DE GELUKKIGE. De in de etalage van den heer H r Rump uitgestalde rooktafel werd gewonnen door den heer van Asch, Elft 2 welke nr 519 had thuisgekregen. p VISCHAFSLAG DEN OEVER. Vrijdag 4 December aangevoerd- 1476 Tf r f lh—Dper tak PW K'G" 1 ial harin* Zaterdag 5 December aangevoerd- 576 K r spiering f 0.13-0.16 per KG.? 181 pond paling f 0.33—0.36 per pond; 450 K.G wulken f27.40f30.per 100 K.G. Maandag 7 December aangevoerd- 930 K G ppiering f 0.17—0.20 per pond. Dinsdag 8 December aangevoerd: 1994 K G spiering f 0.12—0.15 per K.G.; 1 tal haring f 12.20—f 13.05 per tal; 1740 K.G. wulken f21.05—f25.80 per 100 K.G. VOETBAL. Smit vervangen door Van Tuyn. der Naar wij vernemen zal de international Kick Smit, die heden (Woensdag) te Rotter dam met een Nederlandsch Bondselftal te gen een Hongaarsch elftal zou' spelen, op dokters's advies niet uitkomen. Zijn arm- blessure is nl. nog van dergelijken aard, dat medespelen niet gewettigd zou zijn. De linksbinnenplaats, waar Smit. was opge steld, zal thans door den Hermes D.V.S.- speler Van der Tuyn worden bezet. BOKSEN. Zij wonnen met 5—3 van Noor- sche ploeg. Gisteravond werd in het Noorsche plaatsje Sarpsborg in de nabijheid van Oslo voor een uitverkochte zaal de revanchewedstrijd gehouden tusschen een ploeg Nederlandsche amateur-boksers en een Noorsch hoksteam. Na hun 17 nederlaag, welke onze landge- nooten Zondag jl. te Oslo leden, waren zij er natuurlijk op gebrand, dit slechte resultaat uit te wisselen en zij zijn daarin op schit terende wijze geslaagd. Van de acht par tijen wonnen de Nederlandsche boksers er [vijf, terwijl drie gevechten op punten wer den verloren. Lambillio, die den vorigen keer in het ylieggewicht van Asbjorn Berg op punten verloor, nam op „rake" wijze revanche. Hij bokste een uitstekende partij en sloeg zijn tegenstander in de eerste ronde reeds knock out. Kneppers behaalde in het lichtgewicht tegen Rolf Paulsen thans precies het te genovergestelde resultaat van zijn vorige partij. Was 't. Zondag onze landgenoot, die op punten verloor, thans was het de Noor, die het tegen den goed boksenden Kneppers moest afleggen. Onze lichtgewicht won ver diend op punten. In het weltergewicht bok ste Bril tegen Ragnar Haugen en had hij Zondag reeds bewezen zijn tegenstander ver reweg de baas te zijn. Hij was de eenige Ne derlandsche bokser, die zijn partij won. Thans accentueerde hij dit door een nog be ter resultaat. De Nederlandsche bokser met zijn spectaculair boksen, in prachtigen stijl had slechts twee ronden noodig, om zijn te genstander te kloppen. In deze tweede ronde nl. joeg hij hem met een uitstekend ge plaatsten stoot voor de noodige tellen tegen de planken. Te Nuyl, die in het middenge wicht tegen Henry Tiller uitkwam, maakte zijn puntennederlaag van Zondag goed door een goed gevecht, dat hij verdiend op pun ten won. En tenslotte zorgde Nienaber voor de verrassing door zijn partij in het zwaar gewicht van Jarl Johnsen op punten te winnen. Zondag had onze landgenoot aoor een technischen k.o. verloren. Slechts Dek kers in het bantamgewicht, Casseres in het vedergewicht en Fock in het halfzwaarge- Wicht verloren, evenals de vorige maal, hun partijen op punten. DE KONINGIN BIJ DUITSCHEN GEZANT. Avondreceptie ter eere van Prinses Juliana en Prins Bern- hard. De Duitsche Gezant en de Gravin von Zech-Burkersroda gaven gisteren in de sa lons van het legatiegebouw te s Draven hage een avondreceptie ter eere van ri ses Juliana en Prins Bcrnhard. Omstreeks half tien kwamen de Prinses en Prins Bcrnhard bij het gezantschap aan en eenige oogenblikken later ook H. M. de Koningin. De vorstelijke personen toefden gei ui tnen tijd te midden van de gasten. OUD-MINISTER MARCHANT IN DE R.K. STAATSPARTIJ. Naar „Ons Noorden" verneemt, H. P. Marchant, oud-minister•vanOndem en oud-leider van den vnjzin schen Bond, zich thans aangemeld als lid »»n de R.K, Staatspartij. Donderdag op Schiphol verwacht. R ome: De sportvliegers Heymans en Sluyter, hebben gistermorgen om 8.12 uur pl. t. Tunis verlaten om hun tocht voort te petten. Zij landden te Catania, dat zij om 12.12 uur verlieten met bestemming voor Rome. Hier zijn de vliegers om 15.30 uur aan gekomen. Donderdagmiddag hopen de heeren Heymans en Sluyter om één uur op Schip hol aan te komen. Noorsch. stoomschip gebombar deerd Fransch vliegtuig om laag geschoten. Uit Oslo wordt door N.T.B. gemeld, dat het Noorsche stoomschip „Gulnes" tijdens het bombardement van Sevilla door een bom uit een der regeeringsvliegtuigen is getroffen. Een der leden van de bemanning, een Noor, werd gedood, terwijl zes matrozen werden gewond. Het schip zelf werd be schadigd. De „Gulnes" had te Porto een lading steenkool gelost en was op weg naar Sevil la, om er een lading erts voor Manchester in te nemen.. Geen offensief op Madrid. Havas meldt, dat ondanks alle voorspel lingen, die deden gelooven aan een gewel dig offensief, dat gisteren door de troepen der nationalen zou worden ontketend aan het geheele front van Madrid rust heeft geheerscht. In de vroege avonduren kon geen enkele gebeurtenis van belang gemeld worden. Gistermorgen hebben escadrilles der roo- den verkenningstochten ondernomen, ten einde te verhinderen, dat vijandelijke vlieg tuigen boven de hoofdstad vliegen zouden Van het begin van den middag af be stookten de roode batterijen van alle ka libers de stellingen der rechtsehen, waar door zij de optrekkende colonnes ontwricht ten en het aanleggen van versterkingen ver hinderden. Om vier uur des middags bombardeer den zes driemotorige toestellen der natio nalen vrij hevig zekere buiten het centrum der hoofdstad gelegen wijken. Regeeringsoffensief in Baskenland. Uit Bilbao wordt gemeld, dat de regee- ringstroepen gisterochtend een aanval heb ben gedaan in den sector Orduna. De dorpen Sobrehaya en Carde werden bezet. In totaal rukten de troepen 5 km. op. De weg naar Murcia kwam in handen van de regeeringstroepen. Guadalajara werd door de luchtmacht der opstandelingen gebombardeerd, waar door een twintig dooden zijn gevallen, meest vrouwen en kinderen. Verscheidene huizen werden door brand geheel vernield o.a. het schitterende paleis van den hertog Del Infantando. Fransch vliegtuig op 100 k.m. van Madrid omlaag geschoten. Deed dienst voor Fransche am bassade te Madrid. Een vliegtuig, dat ten dienste van de Fransche ambassade te Madrid op Toulouse vloog en om kwart over twaalven gistermid dag derwaarts was vertrokken, werd bij Pas- tranoa in het zuidoostelijk deel der provin cie Guadalajara op 100 k.m. van Madrid omlaag geschoten. Het is slecht neergeko men. De speciale verslaggever van Havas, Chateau, brak een been. Hij moest naar het ziekenhuis te Guadalajara worden overge bracht. Dr. Enny, een vertegenwoordiger van het internationale roode kruis, werd door een schot in het dijbeen getroffen, terwijl een speciale verslaggever van de Paris Soir, Louis de la Pree, een schot in den arm kreeg. Een meisje, dat Dr. Enny vergezelde, brak een arm. De drie laatstgenoemden zijn in het ziekenhuis te Pastrana opgenomen. Een ander jong meisje bleef ongedeerd, evenals de bestuurder Boy er en de marco nist Bougrat. Het Escuriaal gebombardeerd. Het radiostation der vakvereenigingen heeft gisteravond medegedeeld, dat de lucht macht der opstandelingen het Escuriaal heeft gebombardeerd. Onder de burgerbevol king vielen enkele gewonden, doch het is niet bekend of het klooster getroffen werd. Aan het front van Madrid, aldus hetzelfde station, bleef de vijand werkeloos. Bij Aragon blijven de regeeringstroepen druk uitoefe nen, vooral in den sector van Caspe. Hij zal zelf de Nobelprijs niet in ontvangst kunnen nemen. Naar de Berlijnsche correspondent van het Noorsche blad Aftenposten heeft verno men, zal Karl von Ossietsky niet naar Noor wegen gaan om er Donderdag a.s. 10 De cember den Nobelprijs voor den vrede voor 1935 in ontvangst te nemen. De reden is, dat zijn toestand aanzienlijk is verergerd. Zijn dokter in het Westend-zie kenhuis te Berlijn verklaarde, dat er geen sprake van kon zijn dat Von Ossietsky op reis ging, daar in de laatste week zijn toe stand erg achteruit is gegaan. Aangezien Von Ossietsky dus voorloopig niet naar het buitenland kan gaan, zal, naar de correspondent voorts vernam, het geld van de Nobelstichting waarschijnlijk onmiddellijk na 10 December bij een Duit sche bank worden gestort. Dit is, zoo zegt men te Berlijn, het logi sche gevolg van de Duitsche wetten welke niet toelaten dat Duitsche staatsburgers ka pitaal in het buitenland hebben staan. De vlieger als verloren beschouwd. Nog steeds geen tijding van de Fransche vlieger Mermoz! Alle oproepen der radiostations aan de kust blijven onbeantwoord en daarmede stijgt de ongerustheid over het lot dat de zen bekwamen vlieger kan hebben getrof fen. De Parijsche sportcorrespondent van de N. R. Crt. schrijft daarover: Het wordt helaas elk uur zekerder, dat Mermoz en zijn metgezellen als verloren moeten worden beschouwd. Men heeft als laatste bericht vernomen, dat de rechterachtermotor ophield te wer ken. Uit het feit, dat men na gistermorgen 11 uur niets meer van Mermoz gehoord heeft, kon wel met vrij groote zekerheid opgemaakt worden, dat er met de machine een ongeluk heeft plaats gehad. Want ge steld, dat Mermoz op het water was neer gekomen dat dus de uithangende antenne niet meer had kunnen dienen, dan had hij nog door zijn vaste antenne kunnen seinen. Toch zou een ervaren vlieger als Mermoz in staat geweest zijn ook met drie motoren eventueel na een deel van de benzine en als het moest de post overboord te hebben geworpen, weer zijn vertrekpunt Dakar te bereiken. Het ziet er ongelukkigerwijze naar uit, dat de vliegboot hetzelfde lot heeft onder gaan, als in Januari een dergelijk vlieg tuig, de Ville de Buenos Aires, dat met een bemanning van zes vliegers op de reis van Natal naar Dakar verdwenen is en waarvan nooit meer iets gehoord is. De persoon van Mermoz is vooral in den laatsten tijd sterk naar voren gekomen, door zijn activiteit in het bestuur van de Parti Social Francais en Croix de Feu. Hij zou morgen 35 jaar geworden zijn. Wij herinne ren ons, dat wij nu 2 jaar geleden in Bour get tegenwoordig waren toen hij met een driemotorige eendekker Couzinet den Are en Ciel van een achtste overtocht van den Zui delijken Atlantischen Oceaan terugkeerde. De toenmalige luchtminister generaal Denain was daartoe eveneens aanwezig en Mermos heeft toen het commandeurkruis van het le gioen van eer ontvangen, terwijl zijn met gezellen eveneens gedecoreerd werden. Wij herinneren ons met weemoed den fer- men handdruk, waarmede Mermos ons voor onze gelukwenschen dankte. Mermos is als bet ware de promotor geweest van de lucht lijn over den Zuidelijken Atlantischen Oce aan. Met hem en zijn metgezellen verdwijnen weer een aantal pioniers, wier werk toch weer voortgezet zal worden. Mermos heeft dikwijls gezegd, dat het leven van enkelen er weinig op aan kwam, wanneer de eer en de invloed van Frankrijk op het spel staan. Het is toch zeer jammer, dat de vooruitgang weer zulke waardevolle slachtoffers ge- ëischt heeft. Inmiddels gaat de dienst normaal verder. De Ville de Santiago de Chili, die gistermor gen uit, Natal is vertrokken, met Guerrero en o.a. met den bekenden figuur Gomet en Gimie aan boord is normaal in den afgeloo- pen nacht te Dakar gedaald met 250 kg. post. Botsing met een kademuur. De sterkte der Duitsche vloot. Gister is het 26.000 ton metende slagschip Gneisenau van stapel geloopen. Generaal von Fritsch hield de dooprede, waarin hij herinnerde aan den voorganger van dit schip den pantserkruiser Gneisenau van de oude vloot, welke in den slag bij de Falkland- eilanden tijdens den grooten oorlog in den grond werd geboord. Havas maakt melding van een incident gedurende de te water lating. Op het oogenblik dat de menigte het Deutschlandlied aanhief, gleed het schip te snel van de helling, zoodat het in aanra king kwam met een kademuur, die over een stuk van vijf meter lengte werd beschadigd. Ingenieurs zijn onmiddellijk met een in spectie van het schip begonnen. De Duitsche vloot. De Manchester Guardian meent bijzonder heden te kunnen geven over het nieuwe Duitsche vlootbouwprogram, dat zoo juist is opgesteld. Het voorziet in den aanbouw van 160.000 ton boven de schepen, waarvoor reeds plannen bestaan of welke reeds op stapel zijn gezet. Dit program zal de Duitsche vloot tegen 1942 op de 420.000 ton brengen, welke Duitsch- land werd toegestaan bij het vlootaccoord van Juni 1935. Wanneer dit program in 1942 uitgevoerd is, zal de Duitsche vloot beschikken over: Vijf slagschepen van 35.000 ton en minder. Vier pantserkruisers, waarvan drie van 10.000 ton (de bekende slagschepen in zak formaat Deutschland, Admiral Scheer en Admiral Graf Spee) en een van 26.000 ton. Twee vliegtuigmoederschepen van 19.500 ton. Dertien kruisers van 6000 tot 10.000 ton. Veertig torpedobootjagers en torpedobooten van verschillende typen. Een duikbootvloot met een tonnage gelijk aan 45 pet. van den Britsche onderzeeboot tonnage. De Duitsche marinewerven werken on der hoogen druk. Men verwacht dat tegen het einde van 1937 reeds 36 eenheden van de Duitsche vloot tot een gezamenlijke ton nage van 260.000 ton gereed zullen zijn. In 1937 zullen o.a. worden voltooid een slagschip van 35.000 ton, een vliegtuigmoe derschip van 19.500 ton een kruiser van 10.000 ton, 6 torpedobootjagers van 1800 ton en vier duikbooten. Tegen het eind van 1937 zal Duitschland drie groote slag schepen hebben. De 26.000 ton metende Scharnhorst is reeds van stapel geloopen en zal in Ja nuari a.s. in dienst worden gesteld. Een tweede schip van dezelfde afmetingen zal eind December van dit jaar te water wor den gelaten en het reeds genoemde schip van 35.000 ton eind 1937, Londen. In de omgeving van Baldwin verluidt, dat hij heden toch nog geen defi nitieve verklaring zal afleggen. Indien de minister-president al het woord zal nemen in het parlement, dan zal hij zich toch be perken tot een korte uiteenzetting van den toestand, zooals deze op het oogenblik is, In politieke kringen leidt men hieruit af, dat de koning nog geen beslissing heeft genomen. Toen Baldwin vannacht in Downingstreet terugkeerde, werd hij onmiddellijk bestormd door j'ournalisten. De parlementaire secreta ris van den premier, captain Dugdale, zeide hen, dat het niet waarschijnlijk was, dat Baldwin een verklaring zou afleggen in het Lagerhuis. Anderzijds wordt vernomen, dat de auto's van den hertog van York en den hertog van Kent gisteravond omstreeks elf uur fort Bel- vedere verlieten. De Radioclub deelt mede, dat de kalmte aan 't front voor Madrid wordt beschouwd als een aanduiding van een komenden aanval. In den sector Pozuelo hebben be langrijke troepenbewegingen plaats gehad. Vier vliegtuigen van de regeering zijn om laag geschoten. Generaal Queipo de Llano zeide in zijn gebruikelijke radiorede, dat hij wilde spre ken over de kwestie van de Finsche lega tie te Madrid. Nadat de Portugeesche, Duit sche en Italiaansche legaties geplunderd waren, was de Finsche aan de beurt. Hier in hadden verschrikte vrouwen en kinds- ren een toevlucht genomen, De vertegen woordiger van de regeering te Valencia rechtvaardigen deze schending met de ver klaring, dat hier soldaten en fascisten een onderdak hadden gevonden... Vervolgens las de Generaal een aantal brieven voor, welke hij heeft ontvangen over wreedheden, bedreven door de link- sche troepen. Hij besloot zijn rede met de verklaring, dat het den geheelen dag aan alle fronten rustig was geweest. STUREN FRANKRIJK EN ENGELAND AAN OP EEN VOLKSSTEMMING IN SPANJE? De Parijsche correspondent van de „Dai ly Herald" schrijft, dat Groot Britannië en Frankrijk aansturen op een volksstemming in Spanje om een einde te maken aan den burgeroorlog. De „News Chronicle" bericht, dat Enge land en Frankrijk een schema tot een wa penstilstand in Spanje uitwerken, welke dan gevolgd moet worden door algemeene verkiezingen. METEOORSTEEN IN RUSLAND GEVALLEN. In de streek van Seredkino is een groote meteoorsteenen gevallen. De slag werd tot op verscheidene kilometers afstand gehoord. 'N MERKWAARDIG VLIEGEXPERIMENT. De bekende Russische vliegtuig-bouwer Grochowski heeft met zijn twee-persoons vliegtuig 16 personen vervoerd in een berg ruimte, welke onder de vleugels van het toestel was bevestigd. Ondanks dezen gewel digen last heeft het toestel zijn normale snel heid 170 180 K.M. per uur behouden. Een debat van Sinclair Lewis en André Maurois over Edward VIII. PARIJS, December 1936. Op het oogenblik zijn niet alleen de re porters, maar ook de schrijvers en zelfs de dichters in een soort van alarmtoestand! Over het algemeen plegen dezen eerst hun meening te uiten, wanneer de kranten over die bepaalde kwestie zwijgen, met andere woorden, wanneer deze gebeurtenis „histo rie" is geworden, maar ditmaal is het ook voor hen een brandend vraagstuk. De Ame rikaansche schrijver Sinclair Lewis was de eerste, die zijn meening publiceerde; hij oordeelde kort maar krachtig en zeer dui delijk: „Wij gelooven, dat een mensch het recht heeft, een eigen geweten en een eigen vrouw te hebben. Het is misschien een van de belangrijkste dingen uit deze eeuw, of Verwachting: Matige tot zwakke Westelijke tot Noordwestelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eeni ge regen, veel zachter. Verdere vooruitzichten: Weinig verande ring. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 774. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 2 gr. C. is 46 gr. F. David Windsor zijn eigen leven zal mogen leven of niet. Wij weten nog niet, wat er zal gebeuren, maar wij willen alleen zeggen, dat David Winsor, als hij met zijn vrouw naar Amerika wil komen, door ons als een volkomen gast zal worden ontvangen." Deze temperamentvolle verklaring heeft een beroemde Fransche schrijver aanlei ding gegeven, om ook zijn meening bekend te maken, en ziehier wat André Maurois schreef: „Een jonge koning, die met de vrouw, die hij liefheeft, wil trouwen die zelfs bereid is daarvoor zijn troon op te of feren is dat niet iets, waardoor iedere mensch geroerd zou zijn? Men is op het eerste gezicht geneigd, om te zeggen, dat het Parlement te streng oordeelt. Maar de zaak is helaas veel gecompliceerder. In de laatste honderd jaar is het karakter van het Engel- sche koningshuis geheel veranderd. De kroon heeft bijna alle macht verloren, maar de familie heeft een groote autoriteit. Het is aan drie vorsten, Victoria, Edward VII en George V, gelukt, om de rol van constituti oneel vorst op volmaakte wijze te vervullen.- Op grond hiervan kon Engeland alle ver bindingen met de Dominions een voor een verbreken, zoodat tenslotte alleen de mo< narch nog de band vormde met het moeder land. Noch Engeland, noch de Dominions hebben zich het recht aangematigd, om den koning te verbieden, een vrouw van lage- ren stand te huwen. Evenmin zou men te gen een huwelijk met een Amerikaansche ziin. De bezwaren, die men nu heeft, zijn alleen bezwaren van zuiver religieuzen of moreelen aard, en zij laten zich niet wegre- deneeren door menschen van dezen tijd, in wier oogen zij van geen waarde zijn. Het is voldoende, dat deze bezwaren voor velen een reden zijn, waardoor het prestige van den koning, den steunpilaar van het Empire, ver zwakt zou kunnen worden. PURMEREND. 8 December. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld IS par tijen, wegende 36.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 17.50. 8 stapels kleine Boe renkaas f 16 per 100 kilo met rijksmerk, stug; 1 stape! Goudsche kaas f 18, volvette f 18.50 per 100 Kilo m. r.m.; 739 Kg. boter f 1.30—1.41 per Kg. Runderen totaal 394 st.; 260 vette koeien 40—64 ct. per kg., handel vlug; 60 geldekoeien f 80—160 per stuk, handel matig; 40 melkkoeien f 110225 per stuk, handel ipatig; 25 stieren 3815 ct. per kilo, handel matig; 14 paarden f60 130 per stuk, handel stug; 57 vette kal veren 25—50 ct. per kilo, handel matig; 260 nuchtere kalveren: voor de slacht f5—12, voor de fok f 1015 per stuk, handel vlug; 301 vette varkens voor de slacht 3841 ct. per kilo, matig; 50 magere varkens f 12—20 per stuk, handel matig; 448 biggen f8—13 per stuk .handel matig; 1154 schapen f 10 28 per stuk, handel matig; 40 bokken f 4—14 per stuk. handel matig; 450 kip eieren f5, eendeieren f2.75 per 100 st.; piepkuikens 6075 ct. per kilo, oude kip pen en hanen 30ct. per kilo, konij nen f 0.40—1.75 per stuk, eenden 20—50 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, 348 ganzen f2.25—2.90 per stuk, 37 zwanen f 3.80 per stuk. 80 kalkoenen 70—80 ct. per Kg., jonge hanen 40—55 ct. per Kg., 1011 kipeieren A f 3.60-5.70. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer: 12.000 eendeieren f2.802.95, 95.000 kipeieren: 70—80 Kg. f5.50—6.05, 65— 66 Kg. f 5.20-5.40, 63—64 Kg. f5.05—5.25, 60 —62 Kg. f4.70—5.10, 58—59 Kg. f4.30—5. 56 —57 Kg. f3.80—4.20, 53-55 Kg. f 3.55-3.80, 50—52 Kg. f3.40—3.60, 45—49 Kg. f3.20—3.30. WARMENHUIZEN, 8 December. Roode kool fl1.40, gele kool fl, Deen- sche witte kool 80—90 ct., drielingen, uien f 1.802.10. uien f 1.20—1.30, grove uien f 1.50 bieten f 1.30. Aanvoer: 34100 Kg. roode kool 17600 Kg. gele kool, 8700 Kg. D. witte kool, 3375 Kg. uien, 350 Kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE, 9 December. Eigenheimers f2.30. bl. dito f2.20, uien f 1.30—1.50, drielingen f2.20—2.40, grove 1.60 —1.70, gele nep f5.80, kroten f 1.30—1.40, roode kool f 1—1.70, witte kool 80 ct., gele kool f 1—1.10, D. witte kool 80—90 ct., bloem kool f36.40. BROEK OP LANGENDIJKe 9 December. Groote muizen f 2.40, uien f 1.20—1.60, drielingen f 1.90—2.50. grove f 1.4(0-1.50, gele nep f 56.40, peen f 0.901.40, groene kool f 1.602.80, kroten f 0.501.70, roode kool f 1—1.80, gele kool f 1, D. witte kool f 0.80— 1, bloemkool f 7.80—9, 2e soort f 3—3.30, an dijvie f 0.70-1.10.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7