Sport Marineberichten Waddenzeeharingvisscherij Alkmaarsche Kaasmarkt Marktberichten Uit onze Omgeving SCHAGEN M.S»V» „Zeemacht" Predikbeurten ANNA PAÜLOWNA Onder groot e belangstelling van de leden •van de Ned. Herv. Evangelisatievereeniging en vele anderen is Woensdagavond het nieu we E\angelisatiegebouw in gerbuik geno- pi en. Het van buiten vriendelijk aanziend en van binnen eenvoudig gehouden gebouw met hooge ruimte en aardig in modernen stijl ge maakt spreekgestoelte, was tot op alle be schikbare plaatsen en zelfs meer dan dat, .bezet. Nadat op de gebruikelijke wijze, met zang en gebed, was geopend, sprak de heer P. Boon een welkomstwoord, waarin hij ge waagde van de warme mengeling van ge waarwordingen, in zijn hart en die ongetwij feld ook zou zijn in de harten der leden yan de Evangelisatie te Breezand, nu men pp het punt stond het nieuwe bedehuis in 'gebruik te nemen als een geschenk uit Gods hand en het open te stellen, ook voor hen jdie thans des Zondags nog voorbij gaan. In het bijzonder werden welkom geheeten 'de beide wethouders der gemeente, de heeren K. Keuris en H. op 't Veld en de secretaris, de heer C. Keijzer. Burgemeester Lovink was Idoor ongesteldheid verhinderd aanwezig te zijn. Ook tot liet hoofdbestuur der Inwen dige Zending in Noord-Holland, de vertegen woordigers van zusterafdeelingen uit den om trek, den ontwerper van het bouwwerk en de aannemers werden eenige vriendelijke woorden van welkom en dank,voor de be langstelling gericht. Spr. las daarop een oorkonde van in ge- bruikname voor, die staande werd aange hoord. Met deze plechtigheid en met het zin gen van Psalm 24 vers 3 en 4, werd geacht het gebouw officieel in gebruik te zijn ge nomen. Doch in de Hervormde gemeente is de bij- hel het middelpunt der kerk en daarom werd de wijding tot de bestemming van het gebouw nog uitgebreid met het plechtig neer leggen van den bijbel op den preekstoel, «door den heer D. Lubbert. De voorganger las daarop van Romeinen 10 vers 4 tot 17 en sprak naar aanleiding yan Nehemia 2 vers 20: „Wij zullen ons op maken en bouwen", er daarbij op wijzend, dat hij en zijn gehoor zich mogen opmaken en bouwen aan den dienst der kerk, die vraagt dienst des Woords, des sacreme/its, gebed en offer. Onder leiding van den heer Asma zong het koor der Evangelisatie „Heilig" en „Gloria Patri" en nadat bi-ieven van verhindering waren voorgelezen van Ds. Boeke en de be sturen van de Evangelisaties te Edam, Mid denmeer en Stompetoren, sprak als eerste der gasten Jonkheer v. d. Brandeler, voor zitter der Inwendige Zending in N. Holland die zich kon voorstellen, dat 't een gewich tige dag was voor de afdeeling Breezand, nu men, met dankbaarheid aan God en den evangelist dit nieuwe gebouw, een openba ring in het geestelijk doode N.-Holland, in gebruik mocht nemen. Het mooie gebouw is van zeer veel belang, zei spr., maar mag niet meer dan middel zijn. Moge het nog eens zoo N?'êr komen, dat de evangelisatie niet meer noodig is, omdat in alle kerken op de juiste Wijze Gods woord wordt verkondigd en moge God vrede geven aan dit huis in deze donkere streek. De heer Keuris zei, daar Burgemeester Lovink niet aanwezig kon zijn, graag in diens plaats een woord van gelukwensch te spreken. Het gemeentebestuur heeft be langstelling voor elke vereeniging, die zich op geestelijk, cultureel of maatschappelijk gebied beweegt en spr., hoewel zelf van an dere richting, kan het werk van elke bewe ging en richting op dat terrein waardeeren en voegde dan ook gaarn z'n persoonlijke gelukwenschen bij die van het gemeente bestuur. Ook afgevaardigden uit Heiloo, Den Hei- tier en Schagen voerden het woord, waarna de heer Boon alle sprekers dankte, daarbij opmerkend, dat zijn naam was genoemd in verband met hetgeen tot stand was geko men, maar hij zichzelf slechts beschouwd wenschte te zien, als de door God aange stoken kaars, die het licht van het Evan gelie mag doen schijnen. Eén ideaal mogen we slechts hebben, zoo wendde spr. zich tot z'n gehoor; we zullen ons opmaken en bouwen, arbeiden aan de komst van het Koninkrijk Gods en moge daarbij de 9de December in de herinnering blijven als een schoone dag. Na het dankgebed en 't zingen van Psalm 118 vers 7 zong het koor nog „Wij zingen Uwen lof" en „Psalm 150", waarna met 't uitspreken van den zegen de plechtigheid werd besloten. De gratis naaicursus, een vervolg op de gratis voedingcursussen, die gegeven zijn in de openbare school, is aangevangen met 21 deelneemsters. BOUWVERGUNNING. B. en W. verleenden bouwvergunning aan A. Blaauboer, Meerweg, voor een schuur; J. de Graaf, Molenvaart, woonhuis; Jb. Muntje, werf, Molenvaart, garage. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: M. J. HoudijkBurger van Waddinxveen, G. van Bruggen van Heem stede, mej. V. Wij ma van Zandvoort. Vertrokken: S. Jongsma naar Dokkum; M. F. Mugge-Plagmeijer naar Voorschoten; Wed. M. Blaauboer-Jimmink naar Schagen; C. Horbeck-Oltmans naar Alkmaar; I. D. A. Rotteveel-Huijg naar Sassenheim; K. Kaaij naar Winkel; M. W. Drijfhout naar Hil versum; mej. (L Wagemaker naar Den Hel der. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jan, zoon van W. Piek en G. Lotterman; Johannes, zoon van P. C. Blaau boer en E. Dekker; Cornelis Gerardus, zoon van N. de Wit en E. D. Visser; Adriaan. z. van J. Oele en J. Postma; Hendrikus Wil helmus Johannes, zoon van W. H. Steen voorde en P. M. Scholten; Neeltje, dochter van C. de Bruin en N. K. Slikker. Ondertrouwd: Th. G. Krul en T. Elzinga; P. Balk en M. A. Visser; C. J. de Schipper en C. Bos. Getrouwd: F. Jeninga en B. Wijma. POLITIE. Gevonden: Een motorhandschoen; groen fluweelen ceintuur. .Verloren; Belastingplaatje, WIERINGEN Als het nu maar wil winteren. De pompinstallatie welke het stuk land moet onder water malen voor de ijsbaan der IJsclub te Den Oever, is thans in werking ge steld. De plaats is, zooals wij ook reeds eer der vermelden, nabij de Stroeërmolen aan den Rijksweg. Dit lijkt ons inziens een goed gekozenplaats om te bereiken zoowel vanaf de dorpen Den Oever, Oosterland en Hippo- lytushoef. Onderhandsche verkoop. Een dubbel woonhuis aan den Slingerweg, van Gebr. Boersen is in onderhandsche verkoop overgegaan aan den heer C. Half- weeg Jz., alhier. Politie. Verloren: een vulpenhouder en een be lastingplaatje. Gevonden: twee belastingplaatjes, een in étui, het andere aan een bandje. Inl. bij den Gemeentebode. In de weide geslacht. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is een ram van den veehouder J. Kromme dam, welke op een stuk land in de Elft aan een zeel stond, geslacht. De bout was medegenomen, terwijl men de resten, als huid met vacht e.d. had achtegelaten. De daders zijn tot heden onbekend. Dit is in den herfst reeds het derde schaap, dat in de weide is geslacht. Aanleg rioleering. Het aanleggen van een gedeelte riolee ring bij de Hollebalg is na gehouden in schrijving gegund aan de laagste inschrij vers, Gebr. D. en S. Lont alhier. Winkelsluiting. In verband met de huwelijksfeesten van Prinses Juliana heeft het gemeentebestuur van Wieringen voor het tijdvak van 4 t.m. 7 Januari algeheele ontheffing van de win kelsluiting verleend. DEN OEVER. DE HEER L. SPAANDER OVERLEDEN. Gisteren is in den ouderdom van 67 jaar overleden, de heer Leendert Spaander. Met den heer Spaander is een zeer bekend en algemeen bemind figuur heengegaan. Voor al voor het Oostelijk deel van Wieringen heeft de gestorvene gedurende zijn werk zaam leven veel gedaan. In 1895 werd de heer Spaander benoemd als onderwijzer aan de O. L. school te Oos terland. Op 1 Mei 1896 volgde zijn benoe ming als hoofd aan dezelfde school waar hij tot 1932 deze functie bekleedde. Een schitterende staat van dienst dus, zeven' en dertig jaar lang aan dezelfde school. Aan drie geslachten uit een familie gaf hij soms les. Naast die van hoofd der school nam hij nog talrijke functies waar. Van het begin van de oprichting der Boerenleenbank af tot op heden is hij bij deze instelling werkzaam, geweest, eerst a's bestuurslid en dagrna als kassier. Vooral de Boerenleen bank is een stuk van zijn levenswerk ge weest. Hij is een van de mannen geweest dfe hier met hart en ziel voor werkte en deze Bank op Wieringen tot bloei wist te brengen. Niets was' hem hiervoor te veel en altijd stond hij voor een ieder gereed. Twintig jaar lang was hij administra teur er Armvoogdii en bekleedde verschil lende functies in de Ned. Herv. Kerk. Ongeveer twintig jaar was hij Directeur van de thans helaas niet meer bestaande zangvereeniging „Excelsior". Veel heeft hij gedaan voor muziek en tooneel en de Nuts- vereeniging op Oost Wieringen. In 1919 was hij een van de oprichters der harmonievereeniging „Apollo" voor welke vereeniging hij verscheidene jaren heeft mogen dirigeeren. Toen het directeurschap hem te zwaar begon te worden heeft hij be dankt, waarna hij als eerelid van „Apollo", werd benoemd. „Apollo" heeft ook veel aan den overledene te danken. De solo-pistonist van „Apollo', de heer Jac. Bakker, was een van de eerste-leerlingen van den heer Spaan der. Buiten al deze functies was bij van vele de betrouwbare vraagbaak. Aan den heer S. heeft Oost-Wieringen veel verloren. Dat hij ruste in vrede. Vischafslag. Woensdag 9 December aangevoerd: 1533 Kg. wulken f 22 5525.75 per 100 Kg., 1249 Kg. spiering 15—17 ct. per Kg., 1 tal haring f 12.05—13.10 per tal; 306 pond bot 24V2 ct. per pond. Donderdag 10 December aangevoerd: 842 Kg. spiering 1519 ct. per Kg., 2 tal haring f 13.45 per tal, 96 pond bot 25V?. ct: per pond, 1251 Kg. wulken f 21.35—28.80 per 100 Kg. MARKTOVERZICHT. Er waren Donderdag j.1. belangrijk meer vette koeien aangevoerd. De handel was vlug en duur. Hoogste noteering 32 ets., in massa f250. Dit werd besteed door den heer Oskamp, Amsterdam aan den heer J. Goot jes, Schagerwaard. En ook werd f 250 door den bekenden slager, den heer P. Wit, Den Helder, besteed. Deze, vroeger een vaste marktbezoeker en kooper, komt hier thans zelden. Deze heer moet hier meer komen, of liever gezegd geregeld komen, zooals zijn collega's. De handel in kalfkoeien was vlug, ver handeld werden er nog op stal van Boon tjes. Het was feitelijk nog wat koud voor pas gekalfde koeien op de markt. De handel in geldekoeien was goed. In vaarzen handel stug. Graskalvcren handel vlug duur, hoogste noteering f 54. Handel in nuchtere kalveren' vlug, duur, voor gewone slachtkalveren hoogste notee ring 16 gld. Voor iets ouder, zoo ze dat noemen mest of gemeste kalveren, liepen van 20—30 gld., dat zijn ook kalveren van 8 a 14 dagen oud. In paarden was niet veel aangevoerd en niet veel handel. Voor oude slachtschapen werd niet veel betaald, hoogste noteering f 25. stug. Jonge vette schapen f 2026, handel ma tig. Overhouders hoogste noteering f 16, handel matig. In bokken en geiten weinig handel. Vette varkens handel goed, ze wa ren gauw verkocht, voor hooger prijzen hij de vorige weken. De handel in biggen en schrammen was iets beter, hooger prijzen. Oude kippen tot f 1.25, Jonge kippen tot f 1.50. konijnen tot f 1.75. Handel beide goed. Voor een wintermarkt viel de aanvoer en het bezoek niet tegen. WIERINGERMEER Natuurlijke muizenverdelgers vermenigvuldigen zich bijzonder De overbevolking met muizen en ratten families schijnt de vruchtbaarheid van de natuurlijke vijanden der knaagsters te be vorderen. Het is bekend, dat de katten in de Wieringermeer dit jaar zeer veel jon gen werpen. Sommige brachten zelfs een 20- tal telgen in één seizoen ter wereld. Nu komt daarbij nog de eigenaardigheid dat ook de uilen extra hun best schijnen te doen om hun aantal te vergrooten. üp één der kavels bij opzichter Veenstra trof men Vrijdagmid dag een uilennest met 4 eieren en 2 piep jonge uiltjes aan. Men krijgt inderdaad den indruk dat de natuur zelf optreedt als re gulateur! Sport voor Zondag. Flevo I komt ais. Zondagmiddag in het groene veld uit tegen N Niedorp II Politie Middenmeer. Verloren: Rijbewijs A. Inl. politie Kramer, Middenmeer. MIDDENMEER. Uitvoering „Soli Deo Gloria". De plaatselijke Chr. Muziekvereeniging „Solr Deo Gloria", dir. de heer Mosk, gaf gisterenavond in de Ger. Kerk, met mede werking der Chr. Zangvereeniging „Halle luja" uit Medemblik, een prachtig geslaagde uitvoering voor een talrijk publiek. De lei ding van dezen avond berustte bij den heer E. B. Hersevoort. Nadat het corps met een 2-tal muziek nummers het programma had ingezet, deed de voorzitter, de heer S. Bandrings, daarop de verrassende mededeeling, dat door den heer J. Rietveld een prachtig eigenhandig vervaardigd vaandel werd aangeboden. Spr. bracht hiervoor den heer Rietveld warmen dank. Vervolgens werd het rijke, afwisselende programma van muziek en zang, vlot afge werkt. Onze indruk is dan ook dat het jon ge muziekcorps, onder de eminente leiding van den heer Mosk, tot uitmuntende presta ties in staat is en haar weg wel zal vinden. Deze prachtig geslaagde avond werd beslo ten met het Gezamenlijk zingen van Gez. 96 en dank te brengen aan allen die hadden medegewerkt tot het welslagen. ZZJPE UITSLAG NEDERLAAGWEDSTRIJD ZIJPER DAMCLUB D.V.T.O HELDERSCHE DAMCLUB. D.V.T.O. Held. Damclub. pt. pt. J. Waiboer 0 D. Rab 2 A. Slijkerman Sr, 2 D. Dissel 0 C. Rezelman 2 J. Kossen 0 M. Dapper 0 A. Jose Jr. 2 A. Slijkerman Pz. 2 P. Kwast 0 B. Groot 2 C. Goedegebuur 0 J. Breed 2 W Wieren 0 C. Groot 0 s. Slort 2 P. Slijkerman Sr. 1 B. dg Best 1 G. Zomerdijk 0 J. Dik 2 J. P. Geensen 1 P. Groenemejjer 1 P. Hoedjes 2 A. Bosman 0 G. Rademaker 2 W. v. Brederode 0 P. de Wit 1 H. Fonteijn 1 A. v. Egmond 2 P. Arends 0 A. Blokker 0 G. Mondeel 2 S. Hoek 2 H. Kraan 0 J. Bloothoofd 0 J. Bouman 2 G. v. Schaick 0 M. v. Kalken 2 Ant. Schouten 0 C. Bremer 2 21 19 Wie aan deze visscherij zullen mogen deelnemen. 's-Gravenhage. Het ligt in het voor nemen in 1937 wederom een regeling te treffen voor de visscherij op Waddenzee- haring. De uitvoering- daarvan zal dan wor- den opgedragen aan de Nederlandsche vis- scherijcentrale. De regeling zal o.m. in houden, dat tot deze visscherij zullen wor den toegelaten, zij, die in i935 daaraan hebben deelgenomen met vaartuigen, wel ke vóó/ 1 Jan. 1936 in eigendom toebehoor den of ter beschikking stonden en waarme de het visschen op het aanvoeren van Wad d<mzeeharing in het jaar 1935 daadwerke lijk is uitgeoefend of ten aanzien van vaar tuigen, dienende ter vervanging van een vaartuig als hiervoor genoemd. In bijzon dere gevallen kunnen bovendien visschers die niet aan deze voorwaarden, voldoen, door den minister van landbouw en vis scherij worden toegelaten. Met inachtne ming van het bovenstaande zal de vissche rij op Waddenzeeharing met kuilnetten slechts worden toegelaten tot 1 April 1937. Voor haring zal aan den afslag ten mins te f 2.- per 100 kg. moeten worden betaald. Haring, welke dezen prijs niet opbrengt neemt de Nederlandsche visscherijeentrale uit de markt en wordt aan de menschelijke consumptie onttrokken. Alle haring zal moeten worden aange voerd aan en worden verkocht over een der afslagen te Zoutkamp, Harlingen, Mak- kum. Den Oever of Den Helder. De opbrengst van de haring zal onder de aanvoerende visschers worden verdeeld volgens gebruik, geldende op de plaatsen van afslag. Het ligt voorts in de bedoeling de rege ling op 1 Juni 1937 te doen eindigen. Overplaatsingen. Adjudant ond.off.-macht. B. C. de Bruin van Van Speijk naar Afd. Marns. Rotterdam, 15 Dec. 1936. Op datum geplaatst bij den bouw van den mijnenveger 3 te Rotterdam. Majoor-machinist D. Plooy van Wachtschip Wilemsoord naar Afd. Marns. Rotterdam, 9 Dec. 1936. Op datum geplaatst bij den bouw van den mijnenveger 1 te Rotterdam. Onder intrekking der bevolen overplaatsing op 15 Dec. '36 naar de Afd. Marns. te Rotterdam en plaatsing bij den bouw van den mijnenveger 3. Korporaal-schrijver C. J. Wassenaar van Wachtschip Willemsoord naar De Mok, 14 Dec. '36. Korp.-kok H. Dijkstra van Wachtschip Willemsoord, naar Kaz. A'dam, 11 Jan. '37. Korporaal-kok M. Moleman van Van Speijk naar Kaz. A'dam, 11 Jan. 1937. Korporaal-kok P. N. Schouw van O.Z.D. naar Kaz. A'dam, 11 Jan. '37. Marinier le kl. K. de Graaf, van De Ruyter naar Wachtschip Willemsoord, 11 Dec. '36. Marnier le kl. H. Huizinga van De Koojj naar De Ruyter, 11 Dec. '36. Marinier le kl. J. de Graaff van Wacht schip Vlissingen naar Kaz. A'dam, 11 Jan. '37. Marinier le kl. J. H. v. d. Well van Schor pioen naar Kaz. A'dam, 11 Jan. '37. Marinier le kl. M. Slagt van Wachtschip Willemsoord naar Kaz. A'dam, 11 Jan. '37. Marinier le kl. G. C. A. Booijen van O.Z.D. naar Kaz. A'dam, 11 Jan. '37. Marinier le kl. G. J. Westendorp van O.ZD. naar Kaz. A'dam, 11 Jan. '37. Marinier le kl. R. de Haan van Schorpioen naar Kaz. A'dam, 11 Jan. '37. Marinier le kl. A. de Groot van Wacht schip Willemsoord naar Kaz. A'dam, 11 Jan. 1937. Marinier le kl. J. W. van Dam van Van Speijk naar Kaz. A'dam, 11 Jan. 1937. Marinier le kl. H. H. Michelbrink, van De Kooij naar Kaz. A'dam, 11 Jan. '37, Bevordering. Met 12 October 1936: Stoker-olieman G. Malipaard tot korporaal machinist. Met 1 November 1936: Matroos le kl. J. Köllner tot kwartier meester. Serg.-bottelier W. H. de Longte tot majoor bottelier. Marinier le kl. M. v. den Boomgaard tot korporaal-bottelier. Hofmeestersmaat J. P. Krijgsman tot korp.- hofmeester. Mariniers le kl. C. Beijer en M. Rooze tot korpl.-hofmeester. Korp.-machinist E. Smit overgebracht in de kwaliteit van korp.-schrijver. Met 16 November 1936: Stoker-olieman N. J. Klaassen tot korp.- machinist. Met 1 December 1936: Serg. der marns. W. Bolderdijk tot serg.- maj. der marns. Met 10 December 1936: Maj.-telegrafist J. Labrujère tot oppertele- grafist. Serg.-telegrafist C. Kommer tot majoor telegrafist. Korp.-telegrafist P. A. v. den Bom tot serg.-telegrafist. Bevorderingen in Oost-Indië. 1 Mei 1936: Kwartiermeester G. H. Bot tot bootsman. 1 Augustus *936: Kwartiermeesters J. Broersen, J. G. Rozen dal, H. Luiting tot bootsman. Matroos 2e kl. P. van 't Hert tot matroos le kl. Seinersmaat P. Vermeulen tot korporaal telegrafist. Stokers 3e kl. J. Hospes en M. de Ruiter tot stoker 2e k». 22 Augustus 1936: Korpl.-vliegtmkr. (M) G. v. Hooft tot serg.- v'li'egtuigmaker (M). 1 September 1936: Kwartiermeester D. J. de Bruin tot boots man. Matroos 2e kl. J. C. v. Loon tot matroos le kl. 25 September 1936: Majoor-schrijver A. N. v. d. Veen tot opper- sch rijver. Korp.-schrijver W. de Valk tot sergeant schrijver. Bevordering. Stokers der 3e kl. G. J. Jansen, W. J. P. Huybregtse J. H. A. André, M. Hendriks, A. Rijksen, T. H. Keizer, G. Hofman, D. Schou ten, A. F. Rozenhart, J. v. d. Nadort, M. Schouten, L. J. v. Walraven, P. van Dee, J. W. Udink, G. A. Dijkstra, J. A. van Eijk, J. H. Gerritsen, D. P. v. der Sluijs, S. Niel, N. J. Hager, G. Rouwenhorst, H. Geerdink 1 ,Dec. '36 tot stoker der 2e kl. Korporaal-bottelier J. Jansen, 1 Nov. '36 tot sergeant-bottelier. Matroos der 2e kl. A. Versluis 1 Nov. '36 tot matroos der le kl. Matroos der 3e kl. J. Gerritsen 1 Dec. '36 tot matroos der 2e kl. Matroos der 3e kl. L. Schotanus 1 Dec. '36 tot matroos der 2e kl. Marinier der 2e kl. H. ter Beek 1 Dec. '36 tot marinier der le kl. Marinier der 2e kl. J. Leijnse 1 Dec. '36 tot marinier der le kl. Met ontslag uit den zeedienst. Leerl. o.o.vlieger J. C. Lenselink, 5 Decem ber 1936. Aangenomen in den zeedienst. Stoker der 3e kl. W. G. Belgers, 28 Novem ber 1936. Bij beschikking van den minister van defensie a.i., is de officier van gezondheid der 2e klasse J. W. Smeets, met een door den commandant der marine te Willemsoord te bepalen datum, geplaatst aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. Een run door Den Helder. Het ligt in de bedoeling van bovengenoem de Sportvereeniglng, behoudens toestemming der betrokken autoriteiten, een race door Den Helder te houden op Vrijdag 8 Januari 1937. Het parcours is gedacht als volgt: Start bij de G.S.S. Westpoort, linksaf Weststraat, Kei- zersbrug door Keizerstraat, Prins Hendrik laan tot aan het Koningsplein, linksaf Spoor straat tot aan Westpoort, linksaf Weststraat, Hoofdgracht, Havenplein, Buitenhaven, door Oostpoort naar G.S.S. Het Bestuur hoopt zeer vele inschrijvingen te ontvangen, ter aanmoediging is de inschrij ving kosteloos en worden er buiten de drie fraaie prijzen, diploma's beschikbaar gesteld voor iederen deelnemer, die het ruim 3.5 km lange traject binnen 15 minuten loopt. Voor bijzonderheden de inschrijving betref fende verwijzen wij naar de advertentie, voor komende in dit nummer.» De hoogste prijs was met f 17.50 een halve gulden lager dan verleden week. Ook de doorsnee markt lag iets lager. Ze kan worden bepaald voor kaas van goede kwaliteit op f 15.50. Bijzondere gezichtspunten de den zich, zooals ook al uit den prijs te concludeeren valt, niet voor. De aanvoer had ongeveer een uur noo dig om verkocht te worden. Aan de beurs was het ditmaal zeer slecht. Voor zoover we konden beoordeelen, ls er nauwelijks ver kocht en als hoogste markt stond er genoteerd een prijs van 1 17.Wan neer dit zoo doorgaat, kan men met zekerheid verwachten, dat som mige fabrieken aanstonds tot de markt terugkeeren. Want dat blijkt de gelegenheid te zijn, waar men van te voren zeker weet zijn pro duct ook te zullen kwijt raken. ZONDAG 13 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, nam. 7 u., Ds. Vorstman. Callantsoog (gewijzigd), voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Julianadorp (gewijzigd), geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Middenmeer, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Geref. Kerk. Slootdorp, voorm. 9 uur Leesdienst. Slootdorp, nam. 2 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Middenmeer, voorm. 9.30 uur Ds. v. d. Vliet. Middenmeer, nam. 3 uur Leesdienst Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur Leesdienst. Wieringerwerf, nam. 5 uur Leesdienst. Den Oever, voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam. 3 uur,- Cand. J. v. Eerden, Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Cand. J. van Eerden. Nam. 2.30 uur, Leesdienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Cand. J. Verhoeve. Nam. 2.30 uur, Cand. J. Verhoeve. Evangelisatie. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Kiewiet. Den Oever, nam. 2.30 uur, dienst. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer H. J. Kraak, van Den Helder. Ned. Herv. Evang. Slootdorp, voorm. 9.30 uur. Cand. H. v. Vliet. Wieringerwerf, nam. 2 uur, Cand. v. Vliet. Middenmeer, nam. 2 uur, de heer Kiewiet. Middenmeer, 's av. 7 uur Gezellige Jonge- liedensamenkomst in het Vereenigings- gebouw achter de Ned. Herv. Kerk. Oud-Geref. Gemeente. Breezand, Dinsdagavond half acht, Ds. v. d. Kraats, van Den Helder, in openbare school 2. ALKMAAR. 11 December. Aardappelen f 1.802.20, andijvie f 0.50— 2.70, appelen f 14. Bloemendaler kool f2—4, bloemkool I f710. II f24.50, boerenkool f 0.802.20. bieten f 1.20, druiven f 16, gele kool f 1.20, groene kool f 1.50—3, kropsla fl5.30. knolselderie f24.30. peren f5 9. prei f2.506, peterselie f2.60, roode kool fl2 40. selderie f2.203.80, spruiten f2.50 —6.50, tomaten f510. uien f 1—2, wortelen f2—6, witlof I f5—7.50, II f2—3.50. ALKMAAR, 11 December. Kaasbeurs. Aanvoer 20782 stuks kl. Ed. 40 plus, verkocht 14412 stuks. Hoogste nrijs f 17, middenprijs f 15.50 tot f 16 per 50 Kg. Handel goed. ALKMAAR. 11 December. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren aangevoerd in totaal 544 H.L.'s, waarvan soort en prijzen als volgt: 9 HL voertarwe f 6.50—7.60; 1 HL rogge f 8.50; 45 HL gerst chev. f 8.15—9: 191 HL haver f 7.25—7.50; 109 HL boonen, w.o.: bruine f 13, citroen f 13—23, duiven f 9.50, witte f 13—26 en tuinhoonen f 15.7526: 2 HL diversen; 9 HL karwijzaad f 22 95 HL erwten, w.o.: kleine groene f 8—10.75, groote groene f 24, grauwen f 1828 en vale erwten f 1021. Alles per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR. 11 December. Kaasmarkt. Aangevoerd: 32 stapels, zijnde 5000 Kg.: Fabriekskaas kleine f 17.50, Boerenkaas kleine f 17.50, per 50 Kg. Han del matig. WARMENHÜIZEN, 11 December. Roode kool fl1.80, gele kool fl1.10, D. witte kool 80 ct., uien f 1.70, grove uien 1.70, peen fl.40. kleine neen 70 ct. Aanvoer: 27100 Kg. roode kool, 19700 Kg. gele kool, 16900 Kg. Deensche witte kool, 825 Kg. uien, 850 Kg. peen. WINKEL. 11 December 1936. Appelen f4—11, peren f4—9, kool f0.50—1, aardappelen fl1.20, bieten f0.80—1, spruit- kool f34. witlof f4alles per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 12 December. Schotsche muizen 1.70, grooten 2—2.50, bl. dito 2.bl. aardappelen 1.70—2, uien 1.40 -1.60, driel. 2.10—2.70, grove 1.40—1.60, gele nep 5.10, peen 1.20—1.30, groene kool 1.30 2.40, kroten 0.50—1.30, roode kool 2.10, gele kool 1D. witte 8090 ct., bloemkool 8.50, andijvie 0.50—1.50. NOORDSCHARWOUDE. 12 December. Bl. eigenheimres 2.10—2.30, uien 1.20—1.40, drielingen 2.40—2.60, grove 1.50—1.70, gele nep 5.—, peen 1.10—1.60, kleine peen 50—60 ct., kroten 1.10, roode kool fl—2, gele kool fl, D. witte kool 0.80—1, andijvie 1—1.45»

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 11