Commentaar Een nieuw internationaal geschil S^tïÉfiïtïï Raad van binnenlandsche veiligheid Nieuwe jodenvervolgingen te wachten Storm in het Kanaal De kwestie van De Bilt semt Marktberichten Uit onze Omgeving SPANJE op de Duitsche antwoordnota De heilwensch voor het vorstelijk paar Alexandrette ESSS? beriChten' W6lke aTx^ Turksche1l!^olk!ng^de°?,Wdat'z^hOIadsrnve^ ai het de Klte ANNA PAULOWNA POSTDUIVENTENTOONSTELLING. De vereeniging van postduivenliefhebbers .Altijd Verder" hield Zaterdag en Zondag haar jaarlijksche clubtentoonstelling in de zaal van Veerburg. Er waren 120 duiven tentoongesteld, die gekeurd werden door den heer VV. Brans, keurmeester vliegtype, van Schiedam. Dit jaar werd voor het eerst een nieuwe wijze van keuren toegepast en voor de prijs winnaars waren 27 prijzen beschikbaar ge steld. De winaars waren: Klasse I. Oude doffers (100400 km.) G. de Boe, wisselbeker, beschikbaar gesteld door burgemeester Lovink, met le prijs en med. J. Waiboer 2e en 3e prijs, medailles. Klasse II. Oude duiven (100400 km.) le prijs P. de Vries, 2e prijs A. Liefhebber, 3e prijs G. v. d. Berg. Klasse III. Oude doffers (400—800 km.) 1. G. de Boe, 2. J. Peute, 3. P. de Vries. Klasse IV. Oude duiven (400800 km.) L J. Peute, med. aangeboden door het per soneel van T. v. d. Berg, Stoomweg; 2. P. de Vries, 3. J. Peute. Klasse V. Jonge doffers (100300 km.) J. Peute, wisselbeker, beschikbaar gesteld door Dijkgraaf Wijdenes-Spaans, le prijs J. Hengs. dijk, 2. J. Waiboer, 3. J. Hengsdijk, med. van de heeren Otte en Heijmans. Klasse VI. Jonge duiven (100300 km.) 1. J. Waiboer, 2. G. v. d. Berg. 3. G. v. d. Berg. Klasse VII. Onbevlogen doffers: Eereprijs J. Peute, beschikbaar gesteld door den heer C. Prins, kapper, Breezand. 1. G. v. d. Berg, 2. J. Peute, 3. K. Koster. Klasse 8. Onbevlogen duiven: 1. J. Wai boer, med. van pers. T. v. d. Berg. 2. J. Wai boer, 3. J. Peute. Zeer eervolle vermelding verwierven de heeren: A. Liefheber, J. Waiboer en J. Peute. Eervolle vermelding: J. Waiboer, J. Hengs dijk, N. Spigt, A. Liefhebber, J. J. Schenkels. De volgende ingezetenen stelden voorts nog eenige eereprijzen beschikbaar: J. v. d. Kruk, J. Beerse, D. de Vries, N. Nap, Mo lenaar, Gebr. Meeldijk, J. Bas, J. Keuris, J. Meeldijk, C. Wit, D. de Graaf, de Nijs, ,T. Wiegman, G. Borst, J. Leijen. De heer van Balen Blanken, dir. van de Z.A.P., stelde 30 Kg. duivenboonen beschikbaar. De tentoonstelling werd Zondagavond met een druk bezocht, gezellig bal besloten. WIERINGEN Kerkconcert. Zondag j.1. werd alhier ln de Ned. Herv. Kerk door de Gemengde Zangvereeniging „Zang en Vriendschap", dir. Jb. I. Hove nier, met welwillende medewerking van Mevr. P. L. de BoerHarder een kerkcon cert gegeven, dat door ruim 130 personen bezocht werd. De voorzitter, de heer J. C. de Haan, sprak te ruim acht uur het openingswoord uit, waarin hij alle aanwezigen welkom heette, In 't bijzonder de solisten van dezen avond, onze vroegere plaatsgenoote, Mevr. P. L. de BoerHarder. Na het openingswoord kregen we een tweetal nummers van het koor te hooren, en wel; „Wilt heden nu treden", van Vale- rius en „O. Herders Israëls" van D. Bort- nianski. Mevr. P. L. de Boer—Harder brcht vervolgens ten gehoore Pfingst-Kan- tate van Bach, Agnes Dei van W. A. Mo- zart en Ave Verum, eveneens van W. A. Mo- zart. Het kinderkoor kwam hierna, zeer succesvol met: Fragmente uit de Operette Grietje Golfzang. Het koor volgde hierop met: Salve Regi- na, van H. Oberhoffer en Boven de Ster ren van F. Abt. Een aria uit „Die Schöp- fung" van Havdn en een uit „Die Frei- schütz van Weber, werden vervolgens door de soliste uitstekend ten gehoore gebracht. Het kinderkoor zong hierna zeer verdien stelijk een viertal nummers, waarna het koor zich met de concours-nummers deed hooren. Zeer gevoelig vertolkte de soliste dan „Als de ziele luistert" van Cath. van Ren- nes en als 2e nummer „Madonna-Kindje", eveneens van Cath. van Rennes, waarna ais laatste volgde: „O liefste Jesu zoet" van H. Andriessen. Door eenige meisjes van het kinderkoor werden hierna aan Mevr. P. L. de Boer— Harder bloemen aangeboden. Met een tweetal nummers van het koor werd dit concert besloten. Het slotwoord werd gesproken door Ds. Van Beek. KERKELIJKE VERKIEZING. Door de Ned. Herv. gem. te Hippolytushoef Westerland c.a. zijn j.1. Zondag na de kerk dienst tot notabel herkozen de heer O. J. Bosker te Hippolytushoef en notabel de heer Jb. Post te Westerland, deze laatste in de plaats van de heer E. Baijs, welke onlangs tot kerkvoogd is verkozen. In de j.1. Zondag gehouden vergadering van het kiescollege der Ned. Herv. kerk, zijn de ouderling M. Minnes en de Diaken Jb. Dekker Pz. als zoodanig herkozen. De dames Geer Snooij en Trien de Wit heb ben j.1. Zondag deelgenomen aan de turn- wedstrijden van het K.N.G.V. te Den Haag. Mej. Geer Snooij kwam uit in den wedstrijd voor kampioenschap dames en werd no. 5. Mej. Trien de Wit kwam uit in den wed strijd van het jeugdkampioenschap en werd eveneens no. 5. Zeer zeker voor de dames een mooi succes en niet minder voor den heer Pennekamp, de leider van onze gym- nastiekvereeniging waarvan deze dames lid zijn. Zoowel den heer Pennekamp als de beide dames werden bij hun thuiskomst voor hunne prestaties een kleine hulde gebracht in „Concordia". Het bleef daar niet bij woor den, doch elk werd een bloemenmand over handigd, geschonken door de bezoekers van „Concordia". Namens de aanwezigen sprak de heer D. Nieuwbuurt het drietal toe, ter wijl de heer Pennekamp woorden van dank richtte tot de talrijke aanwezigen voor deze aardige attentie. TIJDELIJKE STOPZETTING WERKVERSCHAFFING. Gedurende het tijdvak 21 December tot en met 9 Januari 1937 zal de werkverschaffing tijdelijk worden stopgezet, dus gedurende 3 werkweken. De redenen, welke tot dit be sluit hebben geleid zijn deze, dat in den loop der jaren is gebleken dat futst in die weu«-n mede door de weersomstandigheden, zich verschillende moeilijkheden voordoen. Bovendien vallen in genoemde periode verschillende feestdagen, welke een beletsel vormen voor een ononderbroken gang van het werk, terwijl de werkverschaffing ook op 7 Januari in verband met het vorstelijk huwe lijk zou stilstaan. Gedurende de drie weken, dat de werkver schaffing stilstaat, kunnen de werkloozen, die anders in de werkverschaffing zouden zijn opgenomen met uitzondering van de zooge naamde „zelfstandigen", overeenkomstig de bepalingen van de steunregeling worden ge holpen. Voor de zelfstandigen is een afzonderlij ke regeling getroffen. Over de weken waarin zij zouden zijn tewerkgesteld, indien de werk verschaffing niet zou zijn stopgezet, zullen zij in l.et algemeen, evenals vorig jaar tach tig procent van 45 maal het basisuurloon toegekend krijgen. Op het netto-steunbedrag, dat over de week, waarin de beide Kerstdagen vallen wordt uitgekeerd aan hen, die die week in de steunregeling zijn opgenomen omdat zij anders in de werkverschaffing zouden zijn geplaatst, mag een Kerstbijslag worden ge geven van 25 van dit netto-steunbedrag. ONDERWIJZEND PERSONEEL. Ter vervanging van den heer J. H. Eden, aan wien ziekteverlof is verleend, is tot tij delijk onderwijzer aan de O.L. School te Hippolytushoef benoemd de heer N. H. Bier steker uit Den Helder. POLITIE. Gevonden: Een zwart wollen want en een kinderporteanonnaie. Verloren: Twee belastingplaatjes. Inlichtingen bij den Gemeentebode. DEN OEVER. Uitvoering Mandolinevereeniging „Oost-Wieringen". Zondagavond gaf de Mandolinevereeniging „Oost-Wieringen" haar eerste winteruitvoe- ring in de zaal van den heer Lont. De voorzitter, de heer V. Bakker, opent dezen feestavond met een woord van wel kom. Hierna gaat het scherm op en worden een zestal muzieknummers ten gehoore ge bracht. Het was voor den heer Jac. Bakker een belangrijken avond, daar hij voor het eerst als nieuw-directeur voor dit muziekensemble stond. We kunnen ook niet anders zeggen dan dat het ten gehoore gebrachte goed was. Vervolgens kregen we het optreden van Jasper en Meraike, vergezeld van de opera- en operettezanger Marcel Stella. Vooral in het Westfriesch dialect oogstten Jasper en Meraike een hartelijk applaus. De heer Stella beschikt over een uitstekend zang orgaan en heeft ons doen genieten. Jammer dat deze zanger niet wat meer voor het voetlicht trad. Bal tot slot. TER-AARDE-BESTELLING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DEN HEER L. SPAANDER. Indrukwekkende plechtigheid. Maandagmiddag heeft op de Begraafplaats te Oosterland de ter-aarde-bestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer L. Spaander. De belangstelling, die getoond is, zoowel van de zijde van de diverse corporaties, ver- eenigingen en het publiek, gaf blijk van de belangrijke plaats, die de heer S. in de sa menleving van Oost-Wieringen innam. Om half twee vertrok de Harmoniever- eeniging „Apollo" van de zaal „Wiron", voor afgegaan door tambours en pijpers met om floerst vaandel naar het sterfhuis, vanwaar de stoet zich begaf naar de kerk te Ooster land, alwaar het lijk voorin de kerk opge baard werd: Dra was het oude kerkgebouw geheel gevuld, waar Ds. van Beek de rouw dienst leidde. Spreker sprak woorden van troost tot de familie, terwijl hij tevens schetste het leven van den overledene in kerkelijke functies, die hij waargenomen had. De heer C. J. Bosker, secretaris van de Boerenleenbank, sprak gevoelvolle woorden van waardeering voor het vele, ja heel vele werk dat de heer Spaander als kassier vooi deze instelling gedaan had. Ook als oud leerling sprak spreker woorden van waar deering, hierbij memoreerende dat de over ledene ter ruste werd gelegd vlak bij zijn school en woning, waarin hij bijna veertig jaar gearbeid had. Als derde spreker trad naar voren de heer J. v. Glabbeek, directeur van „Apollo", ge volgd door de twee jongste leden van deze vereeniging, die een krans namens „Apollo" op de kist legden. De hr. v. Glabbeek sprak woorden van deelneming tot de familie voor het verlies van hun onvergetelijken vader. Verder brengt spreker woorden van dank voor het vele dat de heer S. als oprichter en oud-directeur voor zijn vereeniging heeft gedaan. Het deed hem veel genoegen dat de overledene heeft mogen beleven dat hij als oud-directeur de hoogste onderscheiding die 'n muziekvereeniging kan halen. nl. de wis selprijs, in 1935 aan het vaandel heeft mo gen hechten en bij die gelegenheid nog een maal de dirigeerstok heeft mogen zwaaien. Met een tot weerziens hierboven, besloot spreker zijn boeiende rede. Hierna sprak nog de heer Boon, hoofd v. d. school te Oosterland namens het onderwij zend personeel woorden van afscheid. Tot slot bracht de heer Gravemaker uit Den Helder, namens de familie allen hartelijk dank voor de laatste eer die allen hun va der bewezen hadden. Na deze plechtigheid droegen het bestuur en de oudste leden van „Apollo" den heer S. naar zijn laatste rustplaats. Op het kerk hof was het koud en somber, terwijl een Zuidwester storm door de boomen joeg. „Apollo" had zich bij de groeve opgesteld en terwijl de kist in de groeve neerdaalde, werd het bekende gezang „Een vaste burcht is onze God" gespeeld. Dit indrukwekkende moment werd vele omstanders te machtig. Tot slot bracht de heer Gravemaker nog maals woorden van dank speciaal aan „Apollo", waarna allen den doodenakker verlieten. EENHEIDSPRIJZENWINKELS ENGELAND. IN Naar de Engclsche bladen berichten is een wetsontwerp tot beperking van de een heidsprijzen-winkels in het Lagerhuis inge diend. De opening van nieuwe filialen zal aan bijzondere vergunningseischen onder worpen worden, die slechts dan verleend worden, indiong een schade voor den mid denstand te vreezen Strijd tegen de anarchie. Van het front bij Madrid is geen bijzon ders te melden, maar er zijn belangrijke besluiten inzake de controle in Madrid zelf genomen. Er is een hooge raad voor binnen landsche veiligheid ingesteld, bestaande uit den minister van binnenlandsche zaken als voorzitter en de ministers van onderwijs, justitie en propaganda als leden, met het doel een oplossing te vinden voor de zeer gecompliceerde aspecten van recht en orde. Na eenig getreuzel heeft de defensiejunta van Madrid thans eindelijk uitvoering ge boden van het regeeringsbevel dat de mi litie ingelijfd moest worden bij het geüni formeerde geregelde leger. Het opperbevel van de militie moet onmiddellijk overgaan tot reorganisatie van alle afdeelingen, die over geheel Madrid verdeeld zijn, en die alle hun geïmproviseerd hoofdkwartier en ka zerne hebben. Deze order is een hoopgevend teeken dat de regeering zich krachtig genoeg acht om de gewapende macht te reorganiseeren op een militaire basis. Dit is in de eerste plaats noodig om doeltreffender de eenheid van commando en uitrusting te verzekeren. De ontwikkeling van den burgeroorlog zal er voor een groot deel van afhangen of deze nieuwe order behoorlijk wordt opge volgd of niet. De evacuatie van Madrid. Het evacutiecomité te Madrid, dat onder leiding van Jimenez staat, heeft in den loop van een week nog weer 60.000 perso nen. onder wie 30.000 kinderen uit de stad gebracht. Sowjet-Russische duikbootflottilje in Spaansche wateren? Volgens te Gibraltar uit goede bron ont vangen mededeelingen, zou een Sowjet-Rus sische duikbootflottilje Zondagochtend zijn opgemerkt, toen het ter reede van Palma kruiste. De gezonken duikboot. Omtrent den regeeringsduikboot C 3, die buiten Malaga tot zinken is gebracht, kan nog gemeld worden, dat het schip de om geving afzocht naar een oorlogsschip der opstandelingen. De C 3 werd door een tor pedo getroffen en ligt thans op een diepte van 30 meter. De juiste plaats is onbekend. DUITSCHLAND ZAL WAAR SCHIJNLIJK STRENGE FL NANTIEELE MAATREGELEN TREFFEN. David Frankfurter is door de Zwitsersche rechtbank wegens moord op den nationaal- socialist Wilhelm Gusstoff tot achttien jaar gevangenisstraf veroordeeld, met eerverlies en vergoeding van alle schade en kosten door zijn misdaad veroorzaakt. Wie zou meenen, dat de Duitsche natio- naal-socialisten met dit vonnis verzoend zou den zijn en verdere anti-joodsche actie dus achterwege zou blijven, heeft de felle haat- artikelen niet gelezen, welke gedurende de laatste weken in de Duitsche pers zijn ver schenen. Ook geeft hij er zich niet genoeg reken schap van, dat de sterk anti-Hitier gekleurde pleidooien van Frankfurter's verdedigers, de haat tegen de joden in Duitschland tot het kookpunt heeft opgezweept en dat het volk om slachtoffers vraagt. En het ziet er naar uit, dat de autoriteiten niet lang zullen wachten om dit verlangen te bevredigen. De Vöekische Beobachter heeft haar wraak tegen het „wereldjodendom" reeds uitgekre ten en gisterenavond is daaraan door de radio commentaar verbonden, dat weinig twijfel overlaat aan de geneigdheid der re geering om de Duitsche joden opnieuw te treffen. Men verwacht algemeen, dat de slag dit maal zal vallen door middel van economi sche, of liever finantieele voorschriften, wel ke speciaal den joden het kleine restje vrij heid nog zal ontnemen, dat op dit gebied in Duitschland nog bestaat. De Spaansche regeering moet in staat zijn haar handteekening gestand te doen. In politieke kringen te Berlijn merkt men met belangstelling op, dat de reactie, die de Duitsch antwoord-nota op het Britsch-Fran- sche bemiddelingsvoorsel in het buitenland heeft teweeggebracht, schommelt tusschen het constateeren van een Duitsche toestem ming en een Duitsche afwijzing. Men gelooft hier, dat dit verschil in opvatting zoo moet worden uitgelegd, dat hier en daar de be langrijkste passage der Duitsche nota, die zegt,, dat Duitschland bereid is alle maat regelen te steunen, welke „werkelijk geschikt zijn" om Spanje den vrede te hergeven, over het hoofd gezien is. Het woordje .werkelijk" nu, aldus zegt men hier is van beslissende beteekenis.. Niet alleen moeten de leemten in de niet-inmen- ging voor het vervolg opgevuld worden, maar ook moeten de behandelingen en daden, die in den strijd met de niet-inmengingsover- eenkomst geschied zijn, ongedaan gemaakt worden. Verder moet het een voorwaarde voor het sluiten van een wapenstilstand en het houden van een volksstemming zijn, dat ook in de roode gebieden van Spanje een regeeringsgezag bestaat, dat zijn handteeke ning gestand kan doen. De thans bestaande anarchie heeft tot gevolg, dat alle elementen van een dergelijk gezag ontbreken. De Duit sche nota kan niet alleen „a" zeggen, maar ">oet ook de aandacht op het „hoe" vestigen-. Op den dag van de huwelijksinzegening van het Prinselijk Paar'vZRO des middags uitgenoodigd door de A.V.R.O., om twee uur voor de microfoo.a wensch uitspreken, welke hem w pg gen door dr. H. Gerversman, muziek va Willem Landre. Moeilijkheden voor de scheepvaait De storm, welke boven het Kanaal woedt hinderde ernstig het verkeer tusschen r: geland en het vasteland. De mai „Isle of Thanet" welke gisteravond te roi kestone moest aankomen, kreeg op naar Dover te stoomen. c„„+v,om Een van de veerponten van de boutnern Railway is in de haven van Dover1 sing gekomen met de mailboot „Cant Dit schip kon evenwel toch doorvaren naar Calais. De Normandiein Cherbourg binnengeloop en. Tengevolge van de storm kon de »^?r mandië" de haven van Le Havre niet bin- nenloopen en heeft het schip zich naar Cherbourg begeven. Uit Brest wordt gemela, dat het Fransche stoomschip „Bourbonnai- se" ter hoogte van Quessant S.O.S. seinen heeft uitgezonden. Drie opvarenden van een En- gelsche motorboot verdronken. De zware storm, die op het oogenblik aan de Engelsche kust woedt, heeft drie opva renden van den motorboot het leven ge kost. In de nabijheid van de kust van Suf- folk trachtten een vader met zoon en doch ter zwemmend aan land te komen, doch zij verdronken daarbij. Een meisje, dat aan boord van de motor boot was gebleven, werd later met boot en al aan land gespoeld, en kon aldus gered worden. De Volkerenbondsvergadering heeft giste ren haar openbare vergadering voortgezet en het beroep behandeld van Turkije met betrek king tot Alexandrette. Deze kwestie dreigt de onrust in en om Klein-Azië te vermeerderen en de reeds be staande tegenstellingen tusschen Turken en Arabieren te verscherpen. De meesttijds goed ingelichte correspon dent van de Msb. schrijft over deze kwestie o.a. het volgende: Zooals men weet, behoort het gebied van Alexandrette tot het mandaatgebied Syrië, doch geniet hierin een groote mate van au tonomie met het oog op de talrijke Turksche bevolking aldaar. Het tusschen Frankrijk en Syrië gesloten verdrag, waarbij aan Syrië het vooruitzicht op volkomen onafhankelijkheid en dus be ëindiging van het mandaatstelsel over drie jaar werd geopend, houdt de bepaling in, dat Alexandrette dan dezelfde autonomie zal blij ven genieten. Dit is voor de Turksche regeering echter niet genoeg. De Turksche minister van bui- tenlandsche zaken, Roestoe Aras, verklaarde dat Turkije na de beëindiging van het man daatbestuur over Syrië een volkomen on afhankelijkheid ook voor Alexandrette eischt. De Turken hadden namelijk na den wereldoorlog wel erin toegestemd dat Alexandrette deel van het mandaat gebied Syrië zou worden, doch deze toestemming was gegeven, omdat Turkije vertrouwen had in den staat- mandataris Frankrijk. Turkije kan echter ditzelfde ver trouwen niet jegens een onafhanke lijk Syrië gevoelen. Autonomie is dus na de onafhankelijkheid van Syrië niet meer voldoende. Turkije eischt voor Alexandrette dan gelijke onaf hankelijkheid. De Turksche gedelegeerde Roestoe Aras le glsterfPavond. dat een Volkenbonds- Politie naar Alexandrette zal worden gezon den om daar gedurende het overgangstijd perk. de orde te handhaven. Over dezen Turkschen wensch zal de Volkenbondsraad nemen? g m°gellJk 6611 beslissing moeten De vraag van Aras schijnt niet overhad als wij althans geloof mogen slaan derheid bedreigd gevoeld door de ArSS" ren, die hen weinig welgezind schijnen De Volkerenbond bevindt zirh v»4n tegenover een wespennest Va l f,Weer uitlokkend schijnt de han'd te steken Engeland heeft in Palestina „T dat de fanatieke Arabieren nief f™ en schatten tegenstanders zijn en daarTen^6 nu eenmaal over onvniHnQ„i Genève delen beschikt™een oïloS vmac,ht™id- zeer moeilijk. -Ing van de zaak Frankrijk als mandaatmogendheid ook wel weinig voor gevoelen ft 1 zal er der Syriërs op den hals te halen haat Een nieuw internationaal Uil eerste orde is met de kwestie i?fm V?n do dus weer geschapen A1exandrette Torhtinz' Desn achts nog stormachtigs Ver yf. deHjke wind, overdag krachtige, deliik afnemende Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Betrokken tot zwaar Kfkt met regen Later wellicht op. klarend des nachts veel zachter. Verdere vooruitzichten: Waarschijnlijk nog buiig. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN^ 8 UUR: 752. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 6 gr. C. is 43 gr. F. SCHILDERIJEN-ZWENDEL TE PARIJS ONTDEKT. Na een jaar lang speuren heeft de Fran sche politie ten huize van een zekeren Elie Gordon een aantal vervalschte schilderijen ontdekt, terwijl ten huize van den schoon zoon van Gordon nog een aantal valsche doeken werd ontdekt. In totaal zijn 77 stuk ken in beslag genomen. Ook de schilder van deze valsche werken is gevonden. Hij verklaarde op bestelling van Gordon gewerkt te hebben en de stuk ken met de namen van beroemde meesters te hebben geteekend. Uit het onderzoek is verder gebleken, dat Gordon verscheidene valsche stukken heeft verkocht. BROEK OP LANGF.NDIJK, 15 December. BI eigenheimers 2.5,0 uien 1.101.60, dr. 2.20—2.7Ó, grove 1.40—1.50, gele nep 5.60, peen 1.20—1.30, groene kool 0.S02.70, roode kool 1—2.10, afw. 1—1.40, gele okol 1.—, D. witte kool 80—90 ct., bloemkool 8.10—8.40, 2es oort 34.90, andijvie 0.501.60. NOORDSCHARWOUDE, 15 December. Aanvoer 2600 kg. aardappelen Schotsche Muizen 1.90 Groten 2.- BI. aardappelen 0.90 11800 kg. uien f 1.20—f 1.40 Drielingen 2.10 f 2.60 Grove f 1.50—f 1.60 Roode kool 1—1.90, witte kool 0.801, ge le kool 1.andijvie 5085 ct. AMSTERDAM, 14 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd{ 477 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 60—65 ct., 2e kw. 52—58 ct., 3e kw. 4650 ct. per Kg. slachtgewicht; S5 melk- en kalfkoeien f 160210 per stuk, 38 vette kalveren: 2e kw. 5258 ct., 3e kw. 46 —50 ct., per Kg. levend gewicht; 40 nuch tere kalveren f 7—10.50 per stuk, 85 scha pen f 1822 per stuk, 558 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 Kg. 49—50 ct., zware varkens 4849 ct.. vette varkens 4849 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Marlctoverzicht: Runderen ruime aan voer, hooge vraagprijzen. Zeer stugge han- "del, over het geheel moeilijk prijshoudend. Vette kalveren weinig aanvoer, kalme han del en prijzen over het geheel iets lager. Nuchtere kalveren korte aanvoer, stugge handel met iets hoogere prijzen. Schapen behoorlijke aanvoer, handel kalm en prijs houdend. Varkens behoorlijke aanvoer, in zet vlugge handel, prijzen iets lager en afloop slepend. AMSTERDAM. 14 December. Aardappelen.. (Bericht van den Mak. Jac, Knoop). Zeeuwsche bonten f22.30. 2d» soort f 1.751.80, dito blauwen f 22.30, 2e soort f 1.701.80, Z. blauwen eigenheimers f 1.90—2, Z. eigenheimers f 1.80—1.90, bon ten en blauwen poters f 1.30—1.50, Spuische of Flakkeesche eigenheimers f 2—2.10, dito grove poters f 1.401.50, Noordwijker, Kat- ygikep of Hillegommer zandaardappelen 1 <vT b°nten of blauwen f 1.S0 1.91), Haarlemermeer of IJpolder Bevelan ders f 1.601.70. Verder per 100 kilo in ba len van 50 kilo Nieuwlandsche blanke zand eigenbeimers f 3-3.40. Ronken f 2.80-3. AMSTERDAM, 14 December. nffnn.„ granen. (Boerennoteering)'. ito„ge f 8—8.25, chevaliergerst f 8—8.50, win tergerst f 7.75—8, haver f 7.25—7.75. duive- °°fen f 8~9. paardeboonen f 6.50—6.75, groene erwten f 7.75-9.25, vale erwten f 13 110- a lSi ^er Kg., karwijzaad fll-- PlTRMpi^anzaad f 11—11.50 p. 50 Kg. vü E1REN]D- 15 December. ?7a vatfi Koeien totaal 440 stuks, w.o. f/u.vette koeien 40—63 ct per K"-, gelde- £52.' fA™lkk2i.S V&-225, 1» 5(1 et !L 75 vette kalveren 2a— do 87. 290 nuchtere kalveren voor vnnr ff ^15 per stuk. 284 vette varkens gere vnrt erlJ 3842 ct. per Kg., 60 ma- gere varkens f 13—23 per stuk, 3S0 biggen bokken' f schaPen f 10-26 per stuk, 40 ATtrlAhr15 per stuk- NV F^R^2 December. kwartipr a voor Hollands Noorder- -58 Ét *"7™ anvoer: lr»0.°00 kipeieren: 56 60—v f 3.90—4.50, 58-60 Kg. f 4.05-4.65, 61—v 1<7' 1-654.90, 62—64 Kg. f 4.83—51°. -115 per' kleine eieren f 3'~ Amm!AA/f 14 December. 4daappelen, f 8—13. Blo* 4 krnnoïo 1 E2U, groene kool f iau— Peren f 7 n 3'.60- knolselderie f 2—i-2°' roode LlT9j prei f 3-6.10. peterselie f jf spruiten "f V-T2-60, seIrierie f 2 50 wertpi tomaten f 3-11, uien f 1- II f' 2.50—3 50 I f i-50—6-3"1 Roode^[^HUIZEN, 14 December, voer- ooo- t? f 1—1-30, gele kool f 1. Aan* 292.) Kg. roode kool, 5100 Kg. gele k°o1

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 8