Binnenland Avonddrukte in Haagsche straten De hrandstoffenbijslag Het Kerst-vliegtuig te Buitenland De Bilt seint Afscheid van Ir. Reigersman aan werkloozen Athene en Rhodos Sweepstake-zwendelaars voor de rechtbank Radio-uitrusting der K*LML vliegtuigen Bankschandaal te Tokio ËxVÉEU Marktberichten Uit onze Omgeving SCHA GEN De eerste (jrienn Martin bommenwerpers Fransch-Britsche bemiddelings voorstel afgewezen. Engeland breidt zijn vloot uit de deensche boternoteering JULIANADORP yEREENIGING VAN OUD-LEERLINGEN VAN DE LANDBOUWCURSUS Bovengenoemde pas opgerichte vereeniging vergaderde met 30 personen in de zaal van het café „Prins Hendrik" Het openings woord werd gesproken door Joh. Vries Dz. Wij moeten, zeide spr. hier onder elkander van gedachten wisselen, en ons niet te rughouden om iets te vragen of te zeggen De notulen worden goedgekeurd. olgen ingekomen stukken, o.a over een Ie houden lezing door den Rijkslandbouw- consulcnt^ over de „Mestvoorziening op onze bedrijven an he gemeentebestuur van Den Helder dat op het terrein achter de O.L. School een proefveld mag aangelegd worden. Voorts van de Malerij „de Hoop" over kunstmest voor het proefveld. De in gekomen stukken zijn hiermede ten einde. Het woord werd verleend aan den lieer Schroevers om zijn praatje te houden over de „EmeltenschadeOp waarlijk zeer dui delijke wijze heeft spr. een en ander uit een gezet. Hij wees er in zijn praatje op, hoe de emelten te herkennen zijn, wanneer er veel en ook wanneer er minder zijn. Waar zij het weligste tieren, de soorten, de levensduur, de bestrijding ervan. De kleur der insecten en verschillende mid delen tot verdelging van deze plaaggeesten. Tenslotte wijst spr. er op, dat gewassen die vlug en flink opgroeien er de minste last van hebben. Daarna volgen algemeene be sprekingen over dit onderwerp. Vervolgens wordt door de heer G. Baken verslag uit gebracht van een genomen bemestingsproef. Hierbij was in hoofdzaak gebruik gemaakt van A.S.F. Korrels, waarmede goede resul taten waren bereikt. Verder worden gegevens over graan- en bietenteelt ingeleverd en worden de andere spoedig tegemoet gezien. Door den heer Schroevers wordt daarna op zeer duidelijke filmpjes „Het leven der planten" vertoond. In allereil stadia was de ontwikkeling van vele planten te zien. Rondvraag leverde nog enkele vragen op, en daarna sloot de voorzitter deze goed ge slaagde bijeenkomst. CALLANTSOOG VRIJSTELLING DIENSTPLICHT. Van den dienstplicht van de lichting 193S zijn vrijgesteld wegens broederdienst: Dirk van Scheijen, Simon Minnes en Jacobus Adrianus Noordstrand. WIER1NGEN VOLKSKUNSTAVOND. Gisteravond werd in Cinema de Haan een Volkskunstavond gehouden door de muziek- vereeniging „Harmonie" (dir. den heer P. Kreyger). Te ruim acht uur opende de voorzitter den heer C. J. Bosker met een welkomstwoord p.an de ruim 300 aanwezigen, den avond, „Harmonie" geeft dan een vijftal nummers welke op keurige wijze werden uitgevoerd. Door 't geweldig applaus werd nog een toegift gegeven in den vorm van de „Koning Voetbal-marsch" van Willy Schootemeyer. De heer C. J. Bosker sprak nog een kort woord over de te vertoonen film, waarna deze werd gedraaid. Het was het muzikale superfilmwerk „Mid- zomernachtdroom" (naar 't beroemde boek van Shakespeare), geïllustreerd door muziek van Mendelssohn. Na deze mooie, boeiende film volgde een gezellig bal. EEN JONGE JAGER Door den rijksveldwachter alhier is te- fen den zeventien-arige S. Rotgans Joh.z., te merp procesverbaal opgemaakt wegens het vervoeren van wapens op de openbare weg. Toen de zeventienjarige, de dienaren van Hermandad gewaar werd heeft hij 't op een loopen gezet, het geweer wegwerpend. Deze vlucht kon echter niet kunnen verhoeden dat hij spoedig werd gepakt. Dit is voor dit jongmensch reeds de twee de maal. Beroepen. Bij de Doopsgezinde Gemeente alhier is tot predikant beroepen de Weled. heer J. H. de Wilde, candidaat te Borne. VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris C. L._ van den Bergh, alhier, werd op 17 Dec. j.1. in het lo kaal van den heer Huiberts aan de Markt in het openbaar ten verkoop aangeboden, de voormalige zuivelfabriek met bijbehoorend terrein, staande en gelegen aan den Loeter- dijk. Bij deze verkooping was nogal belang stelling. Bij opbod werd het perceel ingezet op f 2200.door den heer P. Wester, Sta tionsweg alhier en die het later nog mijnde op f 100.Genoemde heer werd dus koo- per voor f2300.—. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donder dag j.1. weer grooter. De handel was redelijk. Hoogste noteering 30 ets., in massa f210. Er waren niet veel buitengewone koeien aangevoerd. Kalfkoeien waren duur met een goeden handel. Geldekoeien wilden ze wel koopen. Weinig vaarzen aangevoerd, doel' Prijzig. Graskalveren stug, duur. Nuchtere kalveren vlug, duur. Hoogste noteering f it>- Paarden weinig aangevoerd, met geen Vlotten handel. Oude slachtschapen 2027 gld., han"®' goed. Jonge vette schapen was f 24. hoogste noteering, handel goed. Overhouders voor den dood 13—171/2 gld., voor de weide U— 15% gld. Kalme handel, oorzaak dat het weer te koud en te nat is, vandaar durven de boeren het niet aan te koopen; ze zi.in bang dat de dieren ongezond worden, van magere schapen geen noteering. In bokken en geiten was aardig hfndel. Van vette varkens was ook weer veel aan gevoerd. Handel was daarentegen zeer ma tig. Hoogste noteering was 21 et. De han del in schrammen en biggen was iets beter. Op de kippenmarkt was veel drukte voor a' in konijnen was veel bandek Voer en duur verkocht. Het loopt g Kerstdagen, zooals gewoonlijk Z1J ren veel gevraagd Oude kippen hoogste no bering fffionge kiPPen niet aangevoerd. Voor een wintermarkt mogen wy, wat aan. Voer cn bezoek betreft, tevreden Zijn. Naar wij vernemen is het bestuur van de Vereeniging van Noord- Hollandsche waterschappen voorne mens op Dinsdag 29 December e.k. officieel afscheid te nemen van den hoofdingenieur-directeur van den provincialen waterstaat, Jhr. Ir. C. j. A. Reigersman, die met ingang van 1 Januari a.s. zijn ambt zal verla ten. Het afscheid zal plaats hebben op het bureau van den Provincialen Waterstaat, Nieuwe Gracht 47 te Haarlem, des namiddags te half drie. Na afloop zal tusschen 3 en 5 uur n.m. ook voor anderen gelegen heid bestaan, afscheid van den heer Reigersman te nemen. H. M. de Koningin inspecteert proefverlichting van het ko ninklijk paleis. Het wordt des avonds in de straten van de Haagsche binnenstad steeds drukker. Wie overdag geen tijd heeft, gaat in deze laatste dagen voor den aanvang der feestelijkheden des avonds kijken, hoe ver men met de ver siering van de stad gevorderd is, en wie daarbij een beetje geluk heeft, ziet hier of daar de illuminatie van een der groote ge bouwen of zelfs de feestverlichting van een geheele straat proefbranden. Op die manier krijgt men alvast een voorproefje van wat aanstonds te wachten staat, zoowel aan drukte in de binnenstad als aan schitterende schouwspelen, als de binnenstad en vele buitenwijken zullen schitteren van licht en schier overal de versieringen in den warmen gloed van wit, rood, geel of oranje lichtstra len worden gezet. Sommige gebouwen ma ken door hun bijzondere ligging, bijv. aan het water, een feëerieken indruk en als het mogelijk zal zijn, in de komende feestdagen Den Haag eens uit de lucht te bekijken zal de hofstad ongetwijfeld veel weg hebben van een stad uit een Oostersch sprookje en fonkelen en schitteren als een zeldzame juweel. Gisteravond omstreeks half negen concen treerde de belangstelling van het publiek zich in de nabijheid van het Noordeinde tegenover het koninklijk paleis, want snel had het. gerucht de ronde gedaan, dat de feestverlichting daar zou proefbranden. In derdaad glansden kort voor negen uur de electrische kaarsen in de als versiering aangebrachte denneboomen op en zette het licht der illuminatie het versierde paleis in een feestelijken gloed. Ook de kerstklokken die aan de bogen der zuilengalerij ter lin ker- en rechterzijde van het paleis zijn aan gebracht straalden in het licht en een ge mompel van bewondering ging door de me nigte. Desondanks was het weinig wachtenden ontgaan, dat uit de zijdeur van den linker vleugel van het paleis twee in bontmantels gehulde dames naar buiten waren gekomen en in een harer herkende men onmiddellijk de koningin, die met een hartelijk gejuich werd begroet. Van achter een der zuilen van de galerij nam H. M. de verlichting in oogenschouw. Boven den hoofdingang hin gen eenige werklieden een lichtbak op met de woorden „leve het bruidspaar" en nadat de koningin daar even naar gekeken had, gaf zij den heer Scheeres, die belast is met de aanleg der illuminatie, eenige aanwij zingen, waarop de heer Scheeres de werk lieden enkele veranderingen liet aanbren gen. Na ongeveer vijf minuten keerde H.M. in gezelschap van haar hofdame in het paleis terug en werd de verlichting ge doofd. Een circulaire van den minister van sociale zaken aan de ge meentebesturen. De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld dat vol gens zijn brief van 9 October j.1. voor hrandstoffenbijslag in aanmerking komen behalve kostwinners, zij die den steun voor alleenwonenden ontvangen, terwijl aan hen, die bij anderen inwonen, geen brandstoffen- bijslag mag worden verstrekt. Nu bestaat er een groep bij anderen in- wonenden die een kamer hebben gehuurd zonder huiselijk verkeer, daarbij zelf de zorg dragend voor hun voedsel. Deze groep is op zichzelf aangewezen voor het verkrij gen van brandstoffen. Daarom is de minis ter voornoemd, in afwijking van bovenge noemde circulaire, bereid goed te vinden, echter onder het beding dat ook het gemeen tebestuur hiervoor termen aanwezig acht. aan de hiertoe behoorende personen een hrandstoffenbijslag te verstrekken, gelijk aan de helft van dien, welke in de gemeen te aan gehuwde kostwinners wordt toege kend, dus tot een maximum van 0.50 per week. De minister veronderstelt in deze geval len, dat in de kamer een in bruikbaren toe stand stookgelegenheid aanwezig is, waar van ook inderdaad regelmatig gebruik wordt gemaakt. De minister kan deze tegemoetkoming echter slechts dan handhaven, indien hem bij nader onderzoek niet blijkt, dat daar van knoeierijen het gevolg zijn geweest. Daarom verzoekt hij den gemeentebesturen met nadruk in het belang der ondersteun den zelf, een zeer strenge controle te wil len doen uitoefenen. De minister verzoekI verder den onderhavigen bijslag van geval op geval alleen dan te verleenen, indien het gemeentebestuur overtuigd is, dat daar toe voldoende redenen aanwezig zijn en de zen omgaande te doen beëindigen, indien de ondersteunde persoon aanleiding geeft te veronderstellen daarvan misbruik te ma ken. Prins Paul van Griekenland be zichtigt de nieuwe Douglas der K.L.M. 's-Gravenhage, 18 Dec. Bij de K.L.M. is Donderdag bericht ontvangen van gezag voerder Scholte, dat de „Ibis", de nieuwe Douglas DC3, die met de Kerstpost Woens dag van Schiphol is vertrokken, voor zijn eerste vlucht naar Ned.-Indië, Donderdag ochtend te 6.32 irur uit Rome is gestart en te 10.14 uur te Athene aangekomen- Te 11.30 uur werd de reis voortgezet en te 13.13 uur arriveerde de „Ibis" op het vlieg veld van Rhodus. Hoe groot de belangstelling, ook in offici- eele kringen, voor de eerste Douglas van type DC3, die zich buiten de Vereenigde Staten bevindt, is, blijkt wel uit het feit, dat op het Atheensche vliegveld Tatoi prins Paul van Griekenland, in gezelschap van den Neder- landschen zaakgelastigde, mr. J. G. Sillem, de aankomst van de K.L.M.-machine stond af te wachten om het toestel van dichtbij in oogenschouw te kunnen nemen. Met le vendige belangstelling voor alles, wat ge- zagvoerde Scholte hem toonde, bekeek de prins kajuit en stuurhut van het vliegtuig, dat na getankt te hebben, startte voor het laatste traject van den tweeden dag. Tegen handig Rotterdamsch echtpaar 8 en 4 maanden ge- eischt. Voor de .Rotterdamsche rechtbank hebben gister terecht gestaan de 26-jarige vertegen woordiger J. R. de J en zijn 27-jarige vrouw J. S. de J.P., verdacht van oplichting van de firma A. Littlewood Ltd., racing and football accountant in Liverpool. Deze fir ma organiseert o.a. Sweepstakewedrennen, Deelnemers moeten de uitslagen van de ren nen invullen en als deze overeenkomen met den uitslag krijgen zij een bepaalde uitkëe- ring. De opgaven moeten natuurlijk in het bezit van de firma zijn vo o r de rennen be ginnen. Echter worden ook inzendingen na dien tijd aangenomen,, wanneer uit het poststempel blijkt, dat de verzending voor den aanvang van de rennen heeft plaats ge had. Hierop hebben de verdachten hun oplich ting gebaseerd. Zij wisten een postambte naar over te halen, om gefrankeerde en veloppen welke zij verstrekten, te doen af stempelen, die dan weer aan hen werden teruggegeven. De uitslagen van de bewuste rennen werden door de radio bekend ge maakt, de verdachten zonden, direct na de uitzending, de goede of nagenoeg goede uit slagen in de reeds gestempelde enveloppe op. De brievenbesteller M, van der Z. ver leende hierbij zijn bemiddeling. Op deze wijze slaagden de verdachten er in „aanspraak" te maken op twee prijzen ter waarde van ruim duizend pond sterling. De liverpoolsche firma kreeg echter arg waan en een particulier detective stelde een onderzoek in, waardoor het bedrog aan het licht kwam. De verdachten legden voor de rechtbank een volledige bekentenis af. Het O.M. eischte tegen den man, die al eerder in een oplichtingszaak betrokken is geweest, acht maanden gevangenisstraf en tegen de vrouw vier maanden. Tegen den 25-jarigen brievenbesteller M. van der Z. werd geeischt drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Uitspraak over 14 dagen. De postambtenaar, die ook in het geval betrokken was, is dezer dagen, na eenige maanden in voorloopige hechtenis te heb ben doorgebracht, in vrijheid en buiten ver volging gesteld. ONZE OOST. In Batavia aangekomen. Met de „Tanimbar" zijn gister uit New York de eerste twee Glenn Martin bommen werpers, bestemd voor de luchtvaartafdec- ling, aangekomen. De machines waren ver pakt in 25 kisten Voor het in ontvangst ne men was de Kapitein van de luchtvaart-af- deeling, Ir. Otten, met personeel van die afdeeling aanwezig. De kisten zullen per extra-trein naar Bandoeng worden ver voerd, waar de toestellen op het vliegveld gemonteerd zullen worden. HANDELSOVEREENKOMST NED.-INDIë JAPAN. Besprekingen hebben tot alge. heele overeenstemming geleid. Naar de „Java-bode" meldt, hebben de besprekingen te Batavia omtrent de han delsbetrekkingen tusschen Japan en Ned.- Indië op alle punten tot overeenstemming geleid, zoodat een eindvoorstel ingediend is. Het vastleggen van de punten waarom trent men tot overeenkomst is gekomen, is nog slechts een kwestie van vorm, die nog niet geheel vaststaat en waarover men zich in Nederland nog zal moeten uitspreken. Over de details kan genoemd blad slechts dit fnededeelen, dat een vroeger bericht van de „Java-bode" over de bereidheid van Ja pan tot afname van beduidende hoeveelhe den Java-suiker door de feiten wordt be vestigd. Aanvliegpeiler, waardoor eigen po sitiebepaling mogelijk wordt. Korte, golf-installatie, welke de afstand AmsterdamBatavia overbrugt. Schiphol, 18 Dec. Als in Juni 1937 van de elf bestelde Dc3-vliegtuigen de eerste acht door de Douglas-fabrieken aan de K L. M. zijn afgeleverd, zal de AmsterdamBa- tavialijn geheel met deze toestellen gevlo gen worden en zullen waarschijnlijk de Douglassen van het type Dc2 geheel van de Indië-lijn verdwijnen. De Dc3-machines, die voorzien zijn van de nieuwste navigatie-middelen, zullen tevens worden uitgerust met de modernste en meest-volledige radio-installatie, die men tot nu toe aan boord van vliegtuigen kent, n.1. een lange golf-zender en -ontvanger, zooals vrijwel alle moderne verkeersvliegtuigen tegenwoordig aan boord hebben, een korte- golf-zender en -ontvanger en verder een aanvliegpeiler, een installatie, die den boordtelegrafist in staat stelt, door radiopei lingen zelf de positie van het vliegtuig te bepalen, zoodat hij daarvoor niet de hulp van de landstations behoeft in te roepen. De lange golfzenders der vliegtuigen en de grondstations werken op een golflengte van 900 meter. De lange golfzenders, waar mee de Dc3-machines worden uitgerust, zul len werken met een energie van 200 watt in den antennekring. De korte golf-vliegtuigzender. Slechts zeer weinig vliegtuigen zijn voor zien van korte golf-zenders en dat zooals de KLM doet, een geheele vloot van een bepaald type vliegtuigen naast, de lange golf-instal latie een volledige korte golfuitrusting aan boord krijgt, is tot nog toe een unicum. De korte golf-zenders, die in de KLM-vlieg. tuigen zullen komen, werken met een ener gie van 40 watt in den antennekring. Proef nemingen op de Indië-route hebben een uiterst bevredigend verloop gehad en zelfs met geringe energie bleek het onder bepaalde omstandigheden en onder bepaalde perioden van het etmaal, waaronder uren, dat het ge heele traject in daglicht lag, mogelijk, den geheelen afstand AmsterdamBatavia te overbruggen. Bij deze proefnemingen hebben zoowel de rijksberichtendienst op Schiphol als PTT zeer veel medewerking verleent met de zendstations Scheveningen-haven, Koot wijk en Bandoeng. In de naaste toekomst zullen de Indië-vliegtuigen op het traject Amsterdam-Kairo, rechtstreeks via hun kortegolf-installatie werken met den rijksbe richtendienst, voorbij Cairo met Schevenin gen-haven en Bandoeng. BOUWMEESTER REVUE 1937. Knal. Naar men ons meldt, zal de nieuwe Bouw meester-revue onder den titel: „Knal" haar première in den Groote Schouwburg te Rotterdam beleven. De voorbereidingen zijn zoo ver gevorderd dat de revue weer als in vroeger jaren op 1 Januari uitgebracht zal worden. Buziau vervult in „Knal" de hoofdrol, ter wijl de regie en algemeene leiding in han den is van mevrouw L. Bouwmeester-Sand- bergen. „In dezen oorlog is een wapen stilstand onmogelijk." De Madrileensche bladen bespraken giste renavond, met uitzondering van de „Clari- dad", het orgaan der U.G.T. en de commu nistische „Mundo Obrero", het antwoord der regeering op het FranschEngelsche bemid delingsvoorstel. Over het algemeen keuren zij de houding der regeering goed, die deze bemiddeling van de hand wijst en slechts met voorbehoud de instelling eener controle aanvaardt. Het orgaan der C.N.T. brengt in herinne ring dat het onmogelijk is, de regeering van Burgos en die van Valencia op een lijn te stellen en verheft zich met kracht tegen het principe van den wapenstilstand. Het blad schrijft „In dezen oorlog, die ons land ver woest, is een wapenstilstand onmogelijk. Het is een oorlog zonder pardon, een oorlog op leven en dood, die slechts een einde zal ne men, wanneer een der strijdende partijen vernietigd zal zijn". De republikeinsche „Informaciones" ver zoekt de Europeesche regeeringen den toe stand met aandach te bestudeeren en dezen niet te verergeren door het doen van voor stellen, welke ongegronde verwachtingen wekken. „El syndicalista" is van meening, dat het Spaansche volk bij monde van Largo Ca- ballero zijn wensch deed begrijpen, terwijl „Voz" schrijft, dat men in Europa, moet weten, dat Spanje, dat den oorlog niet heeft gewild, dezen niet vreest. Bekend bankdirecteur gearresteerd. De politie heeft den 68-jarigen bankdirec teur Minobe wegens beursbedrog gearres teerd Minobe is president van de bank van Korea geweest en heeft later de Oostaziati- sche Kolonisatiemaatschappij te Tokio ge sticht, met welker aandeelen hij thans het bedrog heeft gepleegd. Verder trachtte hij bewijzen van aandeel in goudmijnen, die vol gens zijn zeggen hestonden in Korea en in Noord-China, op de markt te brengen. Met hem zijn vier andere directeuren gearres teerd. Vele zakenlieden en banken zijn voor meer dan een millioen yen opgelicht. Minobe is een broer van den bekenden staatsrechts geleerde. Verwachting: Krachtige tot stormachtige Z. W. tot Westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring enkele regenbuien, later iets kouder. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering, Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 762. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 10 gr. C. is 50 gr. F. Het Amerikaansche departement van buf- tenlandsche zaken heeft een nota van de Britsche regeering ontvangen, waarin deze meedeelt, dat zij binnenkort een beroep zal doen op de „veiligheids-clausule" van het verdrag van Washington om vijf kruisers van de „Hankins" klasse in dienst te hou den. In officieuse kringen is men van meening, dar het beroep van Engeland op de ge noemde clausule door den internationalen toestand wordt gerechtvaardigd. DE WAARNEMERS VOOR ALEXAN- DRETTE Ook een Nederlander genoemd. Heden zullen de drie onpartijdige waarne mers die een bezoek zulen brengen aan Sandjak en Alexandrette, benoemd worden. Men verwacht, dat Noorwegen en Zwitser land een diplomaat zal leveren. Nederland een oudkoloniaal ambtenaar en Zwitser land een officier. De missie zal begeleid worden door eenige volkenbondsambtenareu en nog voor Kerstmis vertrekken. AANTAL WERKLOOZEN IN FRANKRIJK TOEGENOMEN. Het Fransche ministerie van arbeid deelt mede, dat het aantal werkloozen in Frank rijk op 12 December 1936 408.453 bedroeg te gen 407.332 de week daarvoor. Het ministerie wijst er verder op, dat deze toename van het werkloozenaantal geringer is dan in dezelfde week van het vorige jaar. Het werkloozen aantal was toen bijna 16.000 meer dan thans het geval is. COULANTE GEVANGENBEWAARDER. EVROORDEELD. Het Tsjechische gerechthof te Pilsen heeft een voormalig gevangenbewaarder tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. Deze ge vangenbewaarder had gevangenen met wier bewaking hij belast was, herhaaldelijk vrijgelaten en met hen de buit van hun strooptochten gedeeld. Hij was aldus mede plichtig geworden aan 700 diefstallen, 14 pogingen tot moord en een doodslag. EIERVEILING SCHAGEN, 17 December. Aangevoerd: 35.000 kipeieren: 5456 Kg. f3 10—3.50, 56—58 Kg. f3.50—3.60. 58—60 Kg. f 3.70—4.20, 60—62 Kg. f 4.10—4.30, 62—65 Kg. f 4.605.20, per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING, 17 Dec. Aangevoerd: 13120 kipeieren: 48—51 Kg. f3, 52—54 Kg. f3.20—3.40, 55—57 Kg. f3.40— 3.80. 58—60 Kg. f3.40—4.50, 61—63 Kg. f 4— 4.70. 6467 Kg. f 44.80. 252 eendeieren f 3 3.50 per 100 stuks. HOORN, 17 December. 1 stapel kleine Fabriekskaas f 18, 4 sta pels kleine Boerenkaas f 17, totaal 5 sta pels, wegende 1592 Kg. Handel goed. WARMENHUIZEN, 17 December. Roode kool f 1.10—2, gele kool f 1, Deen- sche witte kool 80—90 ct„ drielingen f 1.90 —2.40, uien f 11.30, grove uien f 1.30, bie ten f 0.80—1.60. Aanvoer: 20100 Kg. roode kool, 11200 Kg. gele kool, 6400 Kg. Deensche witte kool, 6250 Kg. uien, 1350 Kg. bieten. BROEK OP LANGENDIJK, 18 December. Uien 1.201.40, drielingen 2.60—3.20, grove 1.30—1.50, gele nep 5.80—6.20, peen 1.20—1.30, spercieboonen 1—2.90. kroten 0.5O—1.20, roo de kool 11.80. gele kool 1.D. witte kool 80—90 ct., Bloemkool 6.20—7.80. 2e soort 2.70 —7.80, andijvie 0501.50. NOORDSCHARWOITDE, 18 December. BI. Eigenheimers 220—2.30, uien 1.10—1 30 drielingen 2.50—2.90, grove 1.20—1.40, peen 1.10—1.30, kleine peen 60—80 ct., roode kool 1—2, gele kool 1.—, D witte kool 80-90 ct., andijvie 50 ct. Kopenhagen 17 Dec, A.N.P.) De officieele Deensche boternoteering is heden vastgesteld op 188 kronen is 76 cent per kg. COMMISSIE BOTERNOTEERING s-G ravenhage, 17 Dec. De commis sie noteering voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op 65 ct. per kg.

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 7