Schepen in nood Bestrijding van krotwoningen De Hagenaars feesten doorl Vredesoproep van den Paus Marktberichten Tweede Kamer De toestand van den Paus WOENSDAG 23 DECEMBER s Het huwelijk van onze Prinses Voortgezette debatten over de begrooting van Sociale Zaken. - Volkshuisvesting. Steunver- leening. Den Ilaag, 21 Dec. 1930. Als wintermaand is ingetreden behooren in den regel de bcgroo.ingsdebatten in ons Lagerhuis tot het verleden, maar ditmaal werd een uitzondering op de gewoonte ge maakt en dat nog wel door middel van een hoogst-zeldzame Maandag-vergadering! Voorzitter Aalberse deed heden weten, dat de Kamer zeker morgen, Dihsdag nog bijeen zal moeten komen, doch dat de aangekon digde avondzitting als vervallen kan wor den beschouwd, mits mits de dames en heeren de zaken tijdig weten af te doen. Is dat onverhoopt niet het geval, dan zal men moeten„nablijven" totdat de agenda dan als afgewerkt kan worden beschouwd. Dit stokje-achter-deur zal wel niet tevoor schijn moeten worden gehaald! De vergadering van heden en ook nog die van heden-avond (welke weer tot diep in den nacht zal duren!) hield zich bezig en zal zich onledig houden met de afdoening van de begrooting van Minister Slingenberg. Over verschillende zaken werd nogal uitvoe rig gedebatteerd, maar dat van de minis terstafel veel nieuws werd gezegd, kan niet worden getuigd, in 't algemeen bepaalde Z. Exc. zich ertoe, nadere uiteenzettingen te geven, ai volgde hier en daar wel eens een belofte omtrent een in te stellen onderzoek of iets van dien aard. De afd. Volkshuisvesting bracht ongetwij feld kwesties van algemeene beteekenis naar voren. Algemeen werd aangedrongen op den bouw van arbeiderswoningen, op maatrege len tot huurverlagingen, op invoering van woningbouwcommissies, voor opruiming van krotwoningen. In dit opzicht zeer „gepeperd" sprak de heer Steinmetz (R.K.), die van meening was, dat de gronds^eculanten „slapende rijk" worden ten koste van hooge huren, wat den afgevaardigde tot de conclusie bracht, dat volkswoningen geen object van speculatie mogen worden, maar moeten worden overge laten aan woningbouwvereenigingen, die geen winst beocgen. De heer Steinmetz riep uit, dat nog tienduizenden in onmensch- waardige woningen huizen, in sloppen en krotten en in dit verband wees hij o.a. op Amsterdam, hoewei hij mede het platteland in zijn betoog betrok. Het bouwen van nieuwe woningen wensch- te hij krachtig aangevat te zien, ook met het oog op de werkverruiming. Hoewel niet steeds in denzelfden toonaard, kwam het betoog van de na den heer Stein metz aan het woord gekomen leden wel on geveer op hetzelfde neer en dat waren de le den Katz (C.H.), Drees jS.D.A.P.), Sneevliet (R.S.A.P.), en De Visser (Comrn.). De twee laatstgenoemden noemden speciaal de Dreht- sche krotwoningen als een voorbeeld ojn aan te toonen, hoe noodig 'l is, in dit opzicht" krachtige maatregelen te nemen. Minister Slingenberg was er zeker niet „naast" toen hij begon met op te merken, dat het gevoerde debat eigenlijk een herha ling was van dat van verleden jaar Maar dat was voor den minister geen be letsel geweest, met ingenomenheid zoo zei hij te hebber» geluisterd naar de rede voeringen, „zelfs naar die vat den heer De Visser"! De bewindsman was het dus in veel vol komen met de anderen eens. Zoo wat de goedkoope woningen betreft. Z.Exc. bleek zeker voor flinken aanbouw, doch er moet met beleid worden opgetreden, aldus mr. Slingenberg, want in de steden staan veel huizen leeg. Het sociale element mag niet te .veel overheerschen De gemeenten moeten in deze het initia tief nemen, doch de minister deelde mee, dat bijna alle gemeentebesturen zeer voorzichtig zijn bij het aanvragen van gelden; vele ge meenten wenschen zelfs geen woningbouw! Z.Exc. zette verder uiteen, dat hij krachtig in de richting van huurverlaging heeft ge werkt; b.v. Amsterdam werd door den mi nister aangezet, de huren van een duizendtal nieuw te bouwen arbeiderswoningen te ver lagen. hetgeen gelukte. De gemeente verlaag de het canon beduidend. De minister is van harte vóór opruiming van krotten, doch hij wees erop, dat de hui dige begrooting voor dit doel het vijfvoudige bedrag van dat van 1934 aanvraagt, wel een bewijs, hoe in deze wordt aangepakt. Méér kan voorloopig niet gedaan worden. Z.Exc. betwistte, dat de huurdalingen na de muntcorrectie geen voortgang meer zou den hebben. Voor de woningverbetering snringt de Regeering evenzeer in de bres; 2000 woningen werden met baar medewer king opgeknapt. Na den noodlottigen brand op den Achterburgwal te Amsterdam is naar de woningtoestanden een onderzoek ingesteld en nu zal de Regeering allerlei verbeteringen heloen bekostigen. De 'savonds voortgezette vergadering was in hoofdzaak gewijd aan de afd. Werkver schaffing en steunverleening waarvoor na tuurlijk een groot aantal sprekers stond in geschreven En de eerste spr. de heer Loer akker (R.K.) deed al dadelijk een fermen aanval op den minister wat betreft het los krijgen van diverse toezeggingen, den bewindsman tot concessies trachtend te lok ken door ooli.jk op te merken dat 's minis ters gezicht vanavond veel goeds beloofde... Mr. Slingenberg lachte eens! En we willen straks wel zien of de heer Loerakker reden had voor zijn optimisme. Van de klachten wenken en wenschen, die werden geuit, gaf de heer Ktipers S.D.) een vrij volledige op somming: geen afschaffing huurtoeslag, ex tra steun voor langdurig werkloos zijnden, uitbreiding van de werkverschaffing en van de verstrekking van goedkooper levensmid delen, nog meer steun voor jeugdige werk- loozen, geen 2/3, maar 44 aftrek van den steun voor gezinsinkomsten, ziehier slechts eenige der wenschen van den heer Kupers, en voor een of meer van deze desiderata ge vallen o.a. de leden Bakker (C.H.1 Kuiper (R.K.) Schwarz A.R.) hoewel zij stellig waardeering hadden voor allerlei maatrege len, welke de minister ten bate der gesteun- den genomen heeft. Dat die waardeering niet werd gedeeld door de heeren Sneevliet R.S.) en De Visser (Comm.) zal wel weinig verwonde ring baren De heeren Faber en Schwarz bepleitten de belangen van de werklooze jeugdige on derwijzers, terwijl de heer De Visser oppo neerde tegen het colportageverbod voor gesteunden. Ook en vooral ds. Zandt (s.g.) had op het ministerieele beleid heel veel ethiek. Dr. v. d. Tempel (s.d.) besprak het bekende boek „Het Werkende Land" en vroeg, of dit een officieele publicatie is. Zoo ja, dan achtte hij dat een bedenkelijke tceken, omdat de Regeeripg dan zou lijden aan zekere zelfoverschatting.en de spreker vond dat als er reden tot voldoening zou zijne in deze 'n groot deel van de eer toe komt aan de moderne arbeidersbeweging Maar de heer v. d. Tempel vond, dat de werkloosheid ook thans nog veel ellende be rokkent. In zijn antwoord zegt Minister Slingenberg dat een blijvend aantal werkloozen is te ver wachten. Er is gelukkig een daling in het aantal. Het Werkfonds kan geen wonderen doen. De moeilijkheden zijn zeer groot. Daarenbo- en kan men niet altijd zoo vlug werken als men zou willen. Alles zal worden gedaan om de werkverschaffing uit te breiden. Sociale Zaken kan voor de kleine boeren niet meer doen, hoe sympathiek de gedachte: „de kleine boer op zijn eigen bedrijfje" ook is. Spreker begeeft zich daar echter op het terrein van het landbouwcrisisfonds. Spr. is met zijn ambtgenoot van landbouw overeengekomen, te zullen helpen als er controle mogelijk is op de feitelijke werkverschaffing op eigen bedrijf. Er moet dan een dui delijk, zichtbaar, controleerbaar ob ject zijn. Maar spr. heeft er bezwaar tegen, zonder meer kleine boeren en tuinders een zeker bedrag per week te geven. Het inschakelen van aannemers bij uitvoe ring van werken wordt door spreker bevor derd. De huurbijslag blijft afgeschaft. Voor den nieuwen werklooze geldt de overganstijd niet. Waarom zou spr. den middenstand bij de distributie van gehakt in blik niet willen inschakelen.? Maar niet de geheele midden stand is spr. betrouwbaar gebleken. De rijks controleurs konden dikwijls zonder meer een_ blikje krijgen, wat een ernstige overtreding was. Spr. gelooft echter dat de zaak nu wel in goecie orde is. Spr. erkent dat de tijd is gekomen om een nieuwe regeling voor den aftrek van gezins inkomsten bij de steunverleening te over wegen. De bezwaren in de Kamer zijn ten deele juist. Spr. stemt toe dat thans de lust om te werken niet altijd bevorderd wordt. Als de aftrek van 2.3 op 1.3 wordt gebracht kost dat 7 millioen minder inkomsten voor het werkloosheidssubsidiefonds. De minister kan echter nog geen bijzonderheden mede- deelen, spr., zal de kwestie nog nagaan. ITet begrootingshoofdstuk wordt z. h. s. aangenomen en de vergadering hedenmor gen om. 4.05 verdaagd tot 1 uur. Zoowel binnenshuis als op straat is er gisteren doorgefeest in de Hofstad. Het be gon al des ochtends vroeg, om half tien, met een tooneelvoorstelling in het Geb. voor Kunsten en Wetenschappen, getiteld „Histo rische Tafereelen" door J. J. Moerman en Leonard Roggeveen, onder regie van Dr. W. de Vletter. Des avonds was er in de Kon. Schouw burg een concert gegeven door de Kon. Zangvereeniging „Cecilia" en het Matrozen- koor met Louis van Tulder als solist. Voorts trad in het gebouw Excelsior het ca baretgezelschap De Vuurpijl op onder regie van Luc Willink. Op straat was het den geheelen dag, voor al des avonds, en dan in het bijzonder in de binnenstad, zeer druk. Het was natuur lijk Zaterdagavond voller, maar ook gister avond hebben velen een rondje gemaakt om (nog) eens de versiering en de verlichting van de stad te zien. Bij hot Paleis, waar de Kerstboomen brandden, had de politie weer een afzetting gemaakt, waardoor de men- schenkluwen uit het Noordeinde als een draad afrolde, zoodat er geen stagnatie ont stond. Ook 't rijdend verkeer werd op voor schrift der politie weer tot het minimum beperkt. Men kon dus rustig zijn oogen de kost geven en dat is zeer te waardeeren. De café s hadden het druk, want men kan toch niet den geheelen avond rond flanee- ren. De stemming in de stad dit viel ook de afgeloopen dagen'waar te nemen is overigens rustig» van een uitgelaten Oran je-jool is geen sprake. Men geniet in stilte en uit zijn blijdschap met de aanstaande vorstelijke verbintenis niet op uitbundige wijze. Ligt dat niet in den Haagschen aard of spaart men zijn krachten voor den 7den Ja nuari? Nog vóór Kerstmis te verwachten. PAUS PIUS XI. Vaticaanstad, 21 December (ANP). De Paus is bezig met plannen voor het uitspreken van een vredesoproep aan den vooravond van Kerstmis. De vredesoproep zou door de radio worden uitgezonden. Een inzinking? De „Echo de Paris" publiceert het volgen-, de telegram: volgens een bericht uit Rome aan de „Daily Telegraph" vertoonde de toe stand van den Paus Zondag een inzinking en heeft hij het bewustzijn verloren. Nadat de artsen consult hadden gehouden, werd de specialist, senator dr. Pende, bij het ziek bed geroepen, er is geen bulletin gepubli ceerd. Storm in het Kanaal. Het Estlandsche vrachtschip „Mina", me tende 1575 ton bevindt zich in ontredder den toestand buiten Landsend, ten westen van Cornwall. Reddingschepen snellen te hulp. Grieksch stoomschip gestrand en weer vlot. Het Grieksche vrachtschip „Lainos", is gistermorgen op de rotsen van Cosqueville gestrand. Men is er in geslaagd het schip weer vlot te brengen. Het is ernstig geha vend .en heeft zich naar Cherbourg begeven om hersteld te worden. HILVERSUM I. Orkest-concerten. VARA-orkest Nieuwsberichten A.N.P. Grapjo'oonmuziek Godsdienstige Uitz. Morgenwijding VPRO Dansmuziek De Ramblers VARA Lezingen Causerie VARA RVU „Kerstmis" VARA Huishoudel. Causerie VARA Causerie „Sexueele ethiek" VARA Orgel bespelingen Orgelspel VARA Voor de jeugd Voor de Kinderen VARA Sport. Sportuitzending VARA Diversen Keukenpraatje VARA Voor de vrouw VARA Zang VARA Radiotooneel met muziek VARA Tl 0 O O 8.00 10.20 12.00 10.00 11.30 9.30 bo cl 12.30 2.00 5.30 3.00 2.30 T3 a o <1 8.15 8.03 10.00 9.45 11.30 10.05 6.30 7.40 11.00 10.30 7.00 7.15 9.00 HILVERSUM H. Orkest Concerten Arnhemcche Orkestver. m.m.v. Kon. Mannen- zangver. „Aurora" en Kinderkoor NCRV Nieuwsberichten A.N.P. Gramofoonmuziek Lichte Muze Ensemble v. d. Horst NCRV Godsdienstige Uitz. Schriftlezing NCRV Morgendienst NCRV Chr. Lectuur NCRV Kerstfeestuitzending NCRV Lezingen Landbouwhalfuur NCRV Onderw.fonds voor de Scheepvaart NCRV Causerie NCRV Orgelbespelingen Orgelspel NCRV Voor de jeugd Kinderuur NCRV Sport. Schaakles NCRV Diversen Luistcrwedstrijd NCRV ■o a v 8.15 12.00 8.00 10.30 bc 0 TI TJ 12.15 2.30 3.30 12.30 3.00 4.00 6.00 1.30 5.00 TJ n o 8.15 9.45 8.00 10.15 10.35 6.30 7.25 10.20 9.00 De Hertog van Kent zal aanwezig zijn. Naar vernomen wordt zal de Hertog van Kent tegenwoordig zijn bij het huwelijk van H-. K. H. Prinses Juliana en Z. H. Prins Bernhard, als blijk van persoonlijke belang stelling. Ook de Graaf van Athlone en zijn gemalin Princes Alice, zullen bij het huwelijk tegen woordig zijn. De Hertog van Kent is door zijn echtgenoo- te verwant met wijlen Z. K. H. Prins Hen drik. De zuster /an Prins Hendrik, Hertogin Maria Paviovna van Mecklenburg was ge trouwd met groothertog Wladimir van Rus land. Hun dochter, grootvorstin Ilelena van Rusland, trouwde Prins Nicolaas van Grie kenland. Deze waren de ouders van prinses Marina, de cchlgenoote van den Hertog van Kent. Prins Hendrik was dus een oud-oom van prinses Marina: i j. t JULIANADORP BRIDGE-WEDSTRIJD Naar wij vernemen zal er op Julianadorp jets nieuws op sportgebied plaats hel>ben en wel een bridge-wedstrijd De laatste maan dens hebben zich verschillende kaarliefheb- bers zich op het bridgen toegelegd en nu willen deze amateurs hun onderlinge krach ten met eikaar meten in een te houden wedstrijd. ANNA PAULOWNA VISCHWEDSTRIJD Zondag hield de hongelaarsvereeniging D. V.S. haar tweeden onderlingen wedstrijd in de Molen vaart. De prijzen bestonden uit vleeschwaren. Zij werden gewonnen door 1 J. A. ter Mijtelen, die 9 baarzen ving, waarvan de grootste 19 c.m. was. 2 P. van Kessel 6 stuks; 3 L. Nieuwenhuizen 4 stuks 4 Joh. v. Kessel 3st. 5 T. Bijhouwer 2 st.; 6 Oltmans 2 st. 7. P. Nieuwenhuizen 2 st. 8 Andriga 9 B. Zwirs 10 P. v. d. Berg, 11 C.. Raven, 12 P. Kossen, 13 K. Hollander. In to taal werden 30 baarzen gevangen. De sur veillant mocht voor z'n medewerking een kistje sigaren in ontvangst nemen. De heer D. Hemelrijk te Amsterdam schonk een zilveren beker, die de prijs zal zijn voor hem, die den grootsten baars vangt in 3 te houden wedstrijden. Ten overstaan van notaris C. L. van den Bergh te Schagen had de tegen Maandag 21 December aangekondigde openbare verkoo- ping plaats in het café van den heer Jb. Borst te Breezand van een huis en erf aan de Zandvaart, groot 4 aren 1 centiare. Eigen dom van den heer Cornelis Wisse thans te Den Helder. Bij opbod werd het perceel inge zet tot f 1800.en bij den afslag eft toewij zing werd het gemijnd op f 700. Het perceel kwam dus op f 2500.en werd gekocht door de H.A.V. Bank te Schiedam. (Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank) WIERINCEN T0ESLASR2GELING. In het tijdvak 27 December tut en met 27 Februari 1937 wordt, vrijwel uitsluitend voor de IJsselmeervisschers, voor hen die toetra den tot de regeling A. de toeslag gesteld op 100 van den grondslag en voor hen die toetraden tot de regeling B op 90 van den grondslag. Toelating tot de toeslagregeling kan tot 1 Januari 1937 worden gevraagd. Zij die in 1936 tot een der beide regelingen toetraden, worden geacht ook in 1937 toelating tot de toeslagregeling te wenschen, tenzij zij om uittreding verzoeken. Deze behoeven dus niet opnieuw aan te vragen tot de toeslagregeling te worden toe gelaten. De toelating geldt voor zoolang de regeling waartoe zij toetraden op hen van toepassing is. BROEDERDIENST. Onderstaande jongelieden, 26 van 50 in geschrevenen voor den dienstplicht in deze gemeente voor de lichting 1938 zijn vrijge steld van den dienstplicht wegens broeder- dienst; E. Akkerman, P. Anemaat, Jn. Bakker, Jn. Blauw, J. E. Buntjer, G. Doppenberg, K. El lens, H. Garrelts, S. Grin, E. Hooiveld, D. de Jongh, A. Jorna, Jn. Kooij, C. v. d. Kreeke, G. Landolt, Jn. Luikens, II. Meier, Jn. Meijer, C. Monshouwer, G. Nieuwenburg, C. Slikker, G. Tolhuis, K. v. Wijngaarden, A. Zelden- rust, G. Zuidema. 'Vfl I li -S. NOODSLACHTINGEN. Wij herinneren" er belanghebbenden aan dat gestorven of in nood gedood vee in den kortst mogelijken tijd (strikt genomen bin nen-6 uur) naar de noodslachtplaats in de Belt te II.hoef moet worden gebracht Ook, ingeval het vee van zoodanig gewicht is dat het gemakkelijk door den keurmeester l an worden meegenomen. Het ophalen door den keurmeester van huis mag dus feitelijk niet voorkomen. Nog onlangs werd een inge zetene dezer gemeente die in herhaling in strijd handelde met dit voorschrift verbali- seerd. Het spreekt vanzelf dat bovendien nog aangifte ten gemeentehuize moet geschieden. Nogmaals vestigen wij er de aandacht op dat voor ieder thans de vrije huislachting open staat. POLITIE. Verloren: Een portemonnaie, inhoudende eenig klein geld. Gevonden: Een wollen heerendas. Inlichtingen bij den gemeentebode. DEN OEVER. Wielersport. Zondagavond werd in 'de zaal van den heer J. Lont een home-trainerwedstrijd ver reden om het kampioenschap van Wierin- gen, uitgeschreven door de Wieringer wie lerclub Om ongeveer acht uur namen deze wedstrijden een aanvang. Gereden werd in series van 500. 1000 en 3000 M. Uitslag als volgt: 1e. J. Muntjewerf in 3 min. 23.8 sec. (kampioen); 2e. J. Krijger in 3 min. 24 sec.; 3o. S. Lont in 3 min. 37 sec.; 4e. P. Kapteijn 3 min. 37 sec.; 5e. C Kors- huize 3 min. 49.2 sec.; 6e. .J Verbiest 3 min. 49.6 sec.; 7e. J. H. Meijer 3 min.2 sec.; 8e M Deijkers 3 min. 52.2 sec.; C. Oostdijk 3 min. 54.4 sec.; 10e. Jb. Glim 4 min. 0.2 sec 11e. M. Snoodijk 4 min. 2.8 sec - 12e Jb Visser 4 min. 10.4 sec.; 13e. J. Wit 4 min 13 sec. Verder werd nog een rit over 5 K.M.-ver reden door de heeren Korshuize kapteijn en Oostdijk. winnaars Korshuize en Oost- diik in den tijd van 4 min. 34 sec. Na de wedstrijden werden eerst do prijzen uitgereikt van de verreden wedstrijden op don weg over korte en lange afstand, daar na van den bometrainerwedstrijd. Deze uit reiking werd verricht door den heer Corne- lissen, die dit op zeer verdienstelijke wijze deed Bal besloot deze matig bezochte wed strijd. Den Oever geeft het goede voor- beeld Den Oever heeft de primeur van het ma ken van een straatversiering in verband met de feestelijkheden ter gelegenheidTan het vorstelijk huwelijk. Do bewoners van den Sluisweg schijnen de zaak goed aan (e pakken en zijn reeds druk bezig een en ander in orde te brengen. De eerste licht masten zijn reeds geplaatst en de eerste slingers van dennegroen liggen gereed Een eerepoort zal worden geplaatst worden geilIumineerd*Meer mogenwe on het moment niet verklappen Hel arèhite? navolging vinden. 6 voorbeeld zal 1 Maandag 21 December- 1137 ™SChals,a0' 17-24 ct. per Kg V/ toi 1 K?" sP|(,ring tal, 321 pond boi' 4/1 f 1305 ppr 22,0 j™1' ALKMAAR, 21 December. Aardappelen f 1.80, andijvie f0.502.80, appelen f712, Bloemendaler kool f 1.503, bloemkool T f48, boerenkool f 0.80—2.60, ■"Meten f 1.20, gele kool fl=41.40,'groene» kool fl3.50, kropsla f2.804.80,. knolsel-v derië f2—4:20, koolrapen f 1.90, peren f 7 9, prei f 1.505.80. peterselie f3.80, roodei kool f 1—2.60, selderie f 1.603.80, spruiten- f2.50—6, tomaten f511, uien fl2, worte- len f25, witlof I f5.508. II f2.50—4.50. PURMEREND, 22 December. Veemarkt. Koeien totaal 400 stuks: 191 vette koeien 4063 ct. per Kg., geldekoeiou f80160, melkkoeien f 110225, per stuk;j slieren 3545 ct.p er Kg., 12 paarden f60—* 130 per stuk, 85 vette kalveren 2550 ct. p; Kg., 215 nuchtere kalveren voor de slachtJ fo15 per strik, 200 yette varkens voor dö zouterij per Kg. 38—41 ct., 55 magere var kens f 1222 per stuk, 370 biggen f 8—13 per stuk, 40 bokken f 3—14 per stuk, SOQ schapen f 10—28 per stuk NOORDSCHARWOUDE, 22 December. Eigenheimers f 1.70, uien 0.90—1.30, drielin gen 2.50—2.80, grove 1.30—1.40, peen 1.10- 1.20, kleine peen 5080 ct., roode kool f 1—2, gele kool f 1, D. witte kool 0.80—1, andijvie» 00 ct. BROEK OP LANGENDIJK. 22 December. Uien 1.20—1.40, drielingen 2.302.80, gro ve 1.20—1.50, gele nep 5.50—6.20, peen 1—1.30, groene kool f 0.80-3.30e roode kool 1—1.80, gele kool 1—1.10, D. witte kool 08.0—1»' bloemkool 5.90—9.30, 2e soort 2.20—2.60, an dijvie 70 ct. 4 WARMENHUTZEN, 21 December. Roode kool f11.40, gele knol fl, Deensctïd witte kool 80 et., uien 70 ct.. grove uien fl. Aanvoer: 5000 Kg. roode kool, 5100 Kg, gele kool, 1975 Kg. D. witte kool, 425 Kg, uien. AMSTERDAM, 21 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd? 019 vette kooien, waarvan de prijzen waren? le kw. 00—65 ct.. 2e kw. 52—58 ct., 3e kw, 46—50 ct per Kg. slachtgewicht; 90 melk- eni ka fkoeien f 1G0210 per stuk, 173 vette kalveren, le kw. 60-66 ct., 2c kw. 54—58 ct., 5e kw. 4853 ct per Kg. lovend gewicht; 75 nuchtere kalveren f 7-10.50 per stuk, 64 schapen f 18—21 per stuk, 726 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. oO—,)l ct., zware varkens 48—49 ct.. vette varkens 4849 ct. per Kg. slachtgewicht? paarden f 70100 per stuk. Aangevoerd 3 wagons gcsl. runderen uit Denemarken. Over zicht: Runderen ruime aanvoer, handel stug, vaste onveranderde prijzen. Melk koeien korte aanvoer en weinig handel. Vet- c kalveren ruime aanvoer, vlugge handel ,?"Rcrc Prijzen. Nuchtere kalveren be- noorlijke aanvoer, vlugge handel en con stante prijzen. Schapen korte aanvoer, stug ge handel, onveranderde prijzen. Varkens itume aanvoer, stugge handel, prijzen voor ocsrhvarkens iets boogor. Paarden korte r>f°o^n wein'£ handel. ^STERDAM. 21 December. Aardappelen. (Bericht van den Mak". TaA Knoop.) Zeemvsche bonten f2—2.40, id- blauwen f 2-2.30, 2e soort Zee.iwsche mauwen on bonten f 1.70—1.90, blauwen bonton poters f 1.30 uwsche blauwen eigenheimers f 1-M om f- Klakkeosche eigenheimers f 2 •f, f'!to grove poters f 1.40—1.50, Noord- n J ,r' Katwijker en Tlillegomimer zandaard- fim -• 3'3^ Noord-hollandsche bont"'11 'i-Jti. dito blauwen f 1.80—1.00, Ilaarlem- nenneer of I.Tpolder Revelanders f l-00--j ,\.cr,1°r per 100 kilo in balen van t»„ Kieuwlandsche zandaardappelen Drente of Overijsel f 33.40, bonken f2.80-&

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 2