G. LEEGWATER Marineberichten 5e fm 5ekoop BLANK PAARDENVLEES Voor de a.s. Feestdagen De Vervolgagenda* Dc haven van Nieuwediep. Legerberichten Stoomvaartberichten Een welkom geschenk is voor Zeilers het boek over SCHIEMANSWERK Prijs slechts f l»— N.V. Drukkerij Uitgeverij v.h. C. DE BOERJr. BRIEVEN OP ADVERTENTIEN. aangeboden ADïERTEERiH DOETVERKOOFEH aangeboden zijn wij voorzien van lste kwaliteit van driejarige paarden Bekroond te Utrecht en Rotterdam met 2e prijs. liet de betrokken wethouder iemand bij zich Komen om hem te vertellen, hoe het precies ging met dien garnalenhandel op Parijs B en w. waren dus toch wel bezig den achterstand aan kennis in te halen na het indienen van de vragen. De bedoeling van deze vragen is geweest om aan te dringen bij B. en W„ dat zij het uiterste bij den Minister persoonlijk zouden doen. ten einde de garnalenvisscherij, waaraan een heel legertje menschen hun brood hebben, hier te houden. Zooals spr. reeds opmerkte, is de beantwoor ding der vragen zoodanig gesteld, alsof een persoonlijke aanval op één der wethouders ge daan werd. Niets is minder waar dan dit. Doch ais zij meenen, dat de betrokken wethouder wel geweldig hard werkt, doch niet op de juiste wijze, dan is het hun plicht hem daarop te wijzen. Als de boel blijft zooals die op het oogenblik is, dan gaat de visscherij hier ter plaatse abso luut kapot. Spr. vraagt vervolgens nog: Zijn de reis en het rapport van de heeren Scheffel en Kolster besproken met de visch- handelaren, die op die genoemde vergadering aanwezig waren? Is door B. en W. persoonlijk met den betrok ken minister geconfereerd over de opheffing van de uitvoervergunningen door de N.V.C. aan diegenen, die er volgens de basisjaren recht op hadden Zoo dit het geval is, wat was toen het antwoord van den Minister? Antwoord van wethouder De Boer. Wethouder De Boer (v.d.) vangt zijn ant woord aan den heer Bregman aan met het noemen van de volgende statistische gegevens over den uitvoer van garnalen naar Frankrijk in 1936, in kilogrammen bruto: Den Helder Andere plaatsen Januari 5.739 19.055 Februari werden geen certificaten verstrekt Maart 5.162 15.810 April 9.061 17.962 Mei 8.599 18.853 Juni2.739 3.243 Juli i 5.193 12.350 Augustus ,§5.341 23.065 September 7.214 22.022 October 6.993 22.887 November 8.523 10.638 December' 112 3.505 1.586 De heer e Boer vervolgt dan: Datgene, dat werd verondersteld door de vragenstel lers, is dus geheel onjuist gebleken. Feitelijk is de zaak hiermede volkomen opgelost en geëindig. Spr. meent te mogen concludeeren, dat de vragen, die niet prettig aandeden, pre cies het tegenovergestelde duidelijk gemaakt hebben van datgene, wat de heeren Bregman en Feenstra Kuiper wilden aantoonen. Deze cijfers vertellen, dat niet alleen het College zijn plicht heeft gedaan, maar dat ook voor de Heldersche handelaren nog niet zoo slecht gewerkt is. Vroeger was er een belangrijke uitvoer van garnalen naar Parijs. Dat was in de jaren 1930'3? en '32. In vergelijking is die uitvoer achteruitgegaan. Dat is te wijten aan maatre gelen, die door de vreemde regeeringen zijn genomen. Bovendien hebben de Parijsehe han delaren er voor gezorgd, dat zij volkomen vrij kregen van hun regeering om te bestellen, waar zij wilden. Alles is door onze regeering in het werk gesteld om den handel in.de han den te leggen van hen, die in de basisjaren leverden. Naar aanleiding van de veronderstelling als zou de wethouder informaties ingewonnen hebben, hoe het met den uitvoer naar Parijs eigenlijk stond, deelt spr. mede, dat de heeren Gorter en Kolstc uit eigen beweging bij hem zijn gekomen om net een en ander over de aanhangig zijnde kwestie te vertellen. Het contact met die ^eeren is niet van den wet houder zelf uitgegaan. Spr. heeft tegen den heer Gorter gezegd: Als u kunt aantoonen, dat de handel in andere handen komt dan in die van den bona fiden handel, doe mij dan spoedig ber'cht, eerst dan zal ik kunnen gaan werken. Van geen van beide heeren heeft hij sinds dat onderhoud iets gehoord. Dat kan nog komen, maar de zaken staan blijkbaar toch r '.et zoo eenvoudig als wel beweerd werd. Als ik positieve gegevens krijg, dan zal ik eerst aan het werk kunnen gaan. Ik kan niet alleen met verdachtmakingen naar den Minis ter gaan. Vervolgens bespreekt de heer De Boer de plaats van de heeren Stevenson, Bais en Plaatsman in de Visscherij Centrale en in de Advies-Commissies. Omdat de wethouder zelf geen tijd had, is de heer Stevenson in de com missie gekomen. Later kwamen de heeren Plaatsman en Bais er bij. Deze heeren hebben getracht om het belang van Den Helder zoo goed mogelijk te behartigen. Wethouder De Boer vertelt vervolgens van de zeer vele malen, dat hij bij de Visscherij Centrale en bij den Minister geweest is. Hij heeft den Minister echter niet gezegd, dat de garnalenhandel in verkeerde handen is, want daarvoor had en heeft hij geen bewijzen. Het rapport, waarover de heeren Bregman en Feenstra Kuiper het mede hadden, is ten deele ter voorlichting van B. en W., ander deels bezit van de Kamer van Koophandel. Als deze dingen moesten gebeuren, dan lagen die meer op den weg van de Kamer van Koop handel. Overigens heeft spr. over de strek king van het rapport met handelaren ge sproken. De heer Bregman, in tweede instantie het woord nemend, zegt, dat hem vele klachten bereikt hebben van handelaren, die gebrek aan opdrachten heb ben. Met cijfers toont hij voorts a.an, dat de verzending van garnalen minder is dan het vorig jaar. De heer Kolster zou gezegd heb ben: ik hoop, dat u wat bereikt met die vra gen. Spr. hoopt, dat het garnalendebat zoo veel resultaat zal afwerpen, dat de garnalen- uitvoer naar Parijs, van Den Helder uit, toe zal nemen. Wethouder De Boer antwoordt, dat de cijfers, die hij straks ge noemd heeft, het tegenovergestelde bewijzen van hetgeen de heer Bregman gezegd heeft. Voorts: Als men denkt op deze wijze iets te bereiken voor de visschers, dan zal ieder ver standig mersch begrijpen, dat men op den verkeerden weg is. Spr. kan niet begrijpen, dat de heer Kolster op deze wijze meent de belangen van den garnalenuitvoer van Den Helder uit te behartigen. Als juist is wat de heer Bregman gezegd heeft, dan valt het spr. van den heer Kolster buitengewoon tegen. De Burgemeester voegt hier aan toe, dat het een onjuiste voor stelling van zaken is, als de heer Bregman zegt, dat de heer De Boer den heer Gorter gevraagd heeft bij hem te komen. Spr. moet zeggen, dat in het debat tusschen de wet houder en den heer Bregman hem gebleken is, dat de laatste gebrek aan kennis over de onderhavige materie heeft getoond. Spr. keurt voorts af, de wijze waarop deze zaak aan hangig is gemaakt. Men moet niet ingaan op allerhande praatjes, doet u dat wel, aldus de burgemeester tot den heer Bregman, gaat u dan liever rechtstreeks naar den Minister, dan zult u zien, wat u daar bereikt. De wijze, waarop de vragen gesteld waren, sprak van een zekere minachting voor het College. Per soonlijk heeft spr. den indruk, dat er hier heel veel voor de visschers is gedaan. Daarmede was deze garnalengeschiedenis van de baan. Aan de orde is het Voorstel betreffende het verbouwen en verhuren van de woning van het hoofd van school 2 te Huisduinen. De heer Terra (R.K.) spreekt er zijn ver wondering over uit, dat het zoo lang geduurd heeft alvorens een voorstel in dezen zin den Raad bereikte. Hij gaat niet accoord met de hooge som, die met de verbouwing gemoeid is. Zal het College het opvolgend Hoofd van de School wel kunnen verplichten de betreffende woning te huren? Is het wellicht nog mogelijk een voordeeliger plan te maken? De voorgenomen verbouwing heeft ook de instemming van Dr. Feenstra Kuiper (Gem. Belang) niet. Het gebouw is z.i. maar 3.000.— waard, maar als er 3.500.aan verbouwd wordt, zal de totale waarde tot geen 6.500.geworden'zijn Bovendien ziet spr. aankomen, dat de heer Sinjewel spoédig een aanstelling in de stad zal krijgen. Ook dient z. rekening te worden gehouden met een eventueel opheffen van de school. Spr. kan zijn stem niet aan de gewaagde uitgave geven. De heer S m i t h (S.D.) spreekt de verwach ting uit, dat aan het maximumbedrag, in ver band met de verbouwing genoemd, de hand zal worden gehouden, terwijl de heer Uithol (Nat. Herstel) de kosten te hoog vindt en dus met de bijlage niet accoord gaat. Nadat Mr. Mulder (A.R.) medegedeeld heeft, dat hij niet meegaat als een bedrag van meer dan 3.600.besteed zal moeten worden en de heer Ran (R.K.) zich aangesloten heeft bij hetgeen zijn fractiegenoot Terra ge zegd heeft, is het woord aan wethouder D e Boer (V.D.). Deze betoogt, dat bij een even tueel leeg staan van de woning, het onderhoud hooge kosten met zich zal brengen. Bovendien schaadt de aanblik van de woning momenteel het uiterlijk van het aardige badplaatsje. Ten aanzien van de bestaansmogelijkheid van de school zegt spr., dat zij vrij stevig op haar grondvesten staat en dat zij nog jaren en jaren zal blijven bestaan. In de toekomst zal de huurprijs bepaald kunnen worden op minstens 360.zoodat een behoorlijk percentage van het thans te voteeren bedrag zal worden verkregen. Aan zijn betoog voegt de heer De Boer nog toe, dat hij nooit de toezegging aan den heer Sinjewel gedaan heeft, dat deze naar „de stad" zou worden overgeplaatst. Spr. geeft toe, dat de kostprijs wat aan den hoogen kant is, maar hij is optimistisch gestemd ten aanzien van den uitslag der aanbesteding. Mocht de prijs van de verbouwing boven de 3.600.uit komen, dan komt spr bij den Raad terug. Na re- en dupliek wordt tot stemming over gegaan. Het voorstel wordt aangenomen met 14 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de hee ren: Uithol (Nat. Herstel), Bregman en Feenstra Kuiper (Gem. Belang), Kan en Terra (R.K.). Voorstel om Burgemeester en Wethou- dres een credlet te verleenen om de sanee ring van oude stadsdeelen te kunnen voorbereiden. Volgens den heer Feenstra Kuiper (Gem. Belang) komt het College te laat met dit plan. De huidige t(jd is niet de meest ge schikte voor uitvoering daarvan. De heer Terra (R.K.) verwondert zich er over, dat voor het genoemde werk een aparte ambtenaar moet worden aangesteld. De Voorzitter antwoordt, dat het Col lege van meening is, dat de toestand niet kan blijven, zooals hij is en dat er verbetering moet komen. Voor het verkrijgen van een regee- ringssubsidie is het noodig, dat we met uit gewerkte plannen komen. Spr. is optimistisch gestemd en verwacht, dat als de Regeering den toestand kent, wel iets bereikt zal wor den, zonder dat het groote kapitalen zal kos ten. Op Gemeentewerken komt heel wat kijken in verband met het werk uit te voeren in werkverschaffing. Een extra mannetje voor het hierbedoelde werk is dan ook heusch wel noodig. Het voorstel wordt daarop z.h.s. vastgesteld. Vervolgens is aan de orde het Voorstel om Burgemeester en Wethou ders te machtigen tot den aankoop van materialen voor de brandweer. Het blijkt al spoedig, dat over dit punt in de geheime vergadering al in den breede is gesproken. We vernemen van den heer Steenlage (S.D.), dat zijn fractie het niet eens is met den ruimen opzet van deze brand- weerbijlage, terwijl de Voorzitter overtuigd is, dat de brandweer hier ter plaatse nog niet voldoende geoutileerd is. Als de Raad het voorstel niet of gedeeltelijk zou aannemen, dan wenscht spr. alle verantwoordelijkheid van zich af te wentelen. Z. i. is de bijlage zoo sober mogelijk gehouden. Besloten wordt om de bijlage gedeeltelijk aan te nemen, d.w.z. wat de aanvrage van den Magirusladder en de gereedschappen, benoo- digd voor het uitvoeren van herstellingen, be treft, voor het overige wordt zij aangehouden. Dan is aan de orde het Voorstel tot het verleenen van een crediet voor de herstelling van het beton pad naar het strand te Huisduinen. De heer Bot (C.D.) acht het geraamde bedrag te laag. Z.i. dient het pad omhoog ge bracht te worden. De heer Boogaard (s.d.) stelt voor het pad zoodanig te maken, dat de zee er niet meer onder kan breken. Het bestuursvoorstel wordt z.h.s. aange nomen. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor het treffen van voorzienin gen ten behoeve van het rijwielpad nabij de Donkere Duinen. Mr. Mulder (A.R.) stelt voor om des winters het houten pad, voor zoover mogelijk, in te halen, doch hij verneemt van wethouder v. d. Vaart (s.d.), dat dit reeds gebruikelijk is. Echter, men is dit najaar door den extra vroegen storm verrast. Voorstel z.h.s. vastgesteld. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan mejuffrouw M. Magnin als leerares aan de Hoogere Handelsschool, te rekenen met ingang van 13 December 1936. Z.h.s. vastgesteld. Raming van werkloosheidsuitgaven. Dr. Feenstra Kuiper (Gem. Belang) vraagt naar de reden van het uitstel der uit te voeren werken in werkverschaffing. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. deze zaak met bekwamen spoed aanhangig hebben gemaakt. Voor kort is er bericht ont vangen van de regeering, dat met het uit baggeren van het Heldersche Kanaal kon worden begonnen op 8 Januari a.s. B. en W. zijn er echter niet van overtuigd, dat dat de beste datum is om de werkzaamheden te be ginnen. Dat in verband met den wind, die in dat jaargetijde nog zoo geweldig blazen kan door onze stad. Ook deze bijlage werd daarop z.h.s. vast gesteld. Vragen van den heer Steenlage. Men herinnert zich, hoe eenigen tijd geleden B. en W. verzoeken kregen o.m. voor een Meer Werk actie en hoe het College in ge breke bleef de requestranten zelfs maar te antwoorden. Thans werd deze aangelegenheid aan de orde gesteld waarbij wethouder Smits (R.K.) gelegenheid kreeg uiteen te zetten, waar de vertraging in de beantwoor ding van de schrijvers in zat. De heer Steen lage, die mede de desbetreffende brieven onderteekend had, bleek, nadat de heer Smits gesproken had, niet heelemaal bevredigd te zijn, maar hij hoopte, dat het college, al was het alleen maar beleefdheidshalve, spoediger zou antwoorden in de toekomst. De Rondvraag. De toestand van de Openbare Leeszaal. Deze werd aangesneden door Mr. Mulder (A.R.), die naar aanleiding van het feit, dat het bestuur van de Openbare Leeszaal zich tot het Werkfonds gericht had, vroeg, of het College van B. en W. al getracht had van dat Fonds middelen voor den verbouw van de Leeszaal te verkrijgen. De burgemeester kon niet anders dan Mr. Mulder gelijk geven, daar waar deze zeide dat de Leeszaal een slecht gebouw is. Het Werk fonds bleek, toen het College om gelden vroeg om te gaan bouwen, deze wel beschikbaar te willen stellen, doch tegen een rente van onge veer 4 en een geregelde aflossing. Op deze condities kon men ook elders wel terecht. Bovendien rees bij het College de vraag, welke bouw moet voorgaan Spr. dacht o.m. aan het gebouw voor M.H. Hij stelde den heer Mulder tenslotte tevreden met de verzekering, dat, zoodra het in het vermogen van B. en W. ligt, „aan de Leeszaal gewerkt zal worden". De telegrambestellers te Koegras. De heer v. d. Veer (A.R.) roerde het feit aan, dat door B .en W. met ingang van 1 Januari a.s. de vergoeding ad 350 's jaars voor den telegrambesteller in Koegras is inge trokken. Uit het antwoord van wethouder v. d. Vaart (s.d.) bleek, dat dit bedrefe gesneu veld was in den strijd van het College om straks met een „blanco boek" in den Raad te komen. De wethouder rekende den heer v. d. Veer voor, dat het bezorgen van elk telegram metje in Koegras de gemeente ongeveer 3 kostte, en dat vond deze toch ook wel wat veel.. Intusschen zal bij de behandeling van de begrooting wellicht nader op dezen post terug gekomen worden. Nadat de heer Terra (R.K.) nog gevraagd had om daar, waar de 2 straten op den Mid denweg uitkomen, een bord aan te brengen of een lantaarn te plaatsen, behoorde deze raadsvergadering tot het verleden. Het was bij half twee in den morgen ge worden, toen de burgemeester den raadsleden prettige feestdagen en een zalig uiteinde toe- wenschte 22 Dec. 1936. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Ned. s.s. „Apollinaris III". BEGRAFENIS J. C, VAN DER BEN. 's Gravenhage, 22 December. Op oud Eik en Duinen is heden het stoffelijk overschot van den heer J. C. van der Ben, oud-hoofd officier van den Marine Stoomvaartdienst ter aarde besteld. Van hun belangstelling gaven o.m. blijk de heerenA. M. van Roosendaal, voorzitter en H. A. G Schippers, G. J, H. Verbeek. B. Verhey en C. G. J. B. Henny, allen lid van de commissie voor het stuur liedenexamen, van welke commissie de over ledene tot voor twee jaar lid is geweest. Voorts waren et1 tal van oud-hoofdofficieren van den M.S.D. en andere vrienden van den overledene. In de Aula, waar de organist treurmuziek ten gehoore bracht, sprak de heer I. de Winde, oud-collega van den heer van der Ben, namens de vereeniging van officieren van den Marine Stoomvaartdienst. Namens reeds genoemde examencommissie sprak de heer van Roosen daal, waarna nog een zwager en een broeder van den overledene spraken. Aan de groeve dankte een zoon voor de laatste eer aan zijn vader bewezen, Promotie van reserve-officieren van het R.KA. Bij K.B. van 17 December 1936, no. 41, zijn met ingang van 1 Januari 1937 benoemd en aangesteld, bij het wapen der artillerie, tot reserve eerste-luitenant bij hun tegenwoordig regiment, de reserve tweede-luitenants A. de Nes, M. v. d. Waarden, W. G. Reinders, H. W. J. Das en F. Bos van het Regiment Kust- Artillerie en bij het dienstvak der militaire administratie de res. 2e luitenant P. G. H. Brouwer, eveneens van het Regiment Kust- Artillerie. 123-jarig bestaan Regiment Kust-Artillerie. Op 9 Januari a.s. bestaat het Regiment Kust-Artillerie, in garnizoen te Den Helder, 123 jaar. Genoemde datum wordt telkenjare op gepaste wijze herdacht en wordt benut om den korpsgeest en het saamhoorigheidsgevoel in de onderdeelen te bevorderen. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Achilles 22 Dec. te Tunis. Agamemnon 22 Dec. 's middags 12 u. 60 mtjl Z.W. v. Ouessant. Alkmaar, u., 20 Dec. v. Curagao. Amazone 20 Dec. te New York. Aurora 22 Dec. v. Genua. Boskoop, u., 19 Dec. v. Callao. Breda, t„ 19 Dec. v. Corral. Calypso, 22 Dec. v. Rotterdam. Cottica, 18 Dec. v. New York. Crijnssen 22 Dec. te Amsterdam. Hermes, 21 Dec. op 180 mijl Z.W. v. Ouessant. Juno, pass. 21 Dec. Gibraltar. Mars 22 Dec. nam. 2 u. Ouessant gep. Nereus, 22 Dec. te Aarhus. Oberon 21 Dec. v. Lipari. Orpheus, 22 Dec. v. Odense. Poseidon, 21 Dec. te Venetië. Stuyvesant, 20 Dec. te Paramaribo. Telamon 22 Dec. 'smidd. 12 uur 33 mijl Z.W, van Ouessant. Tiberius 22 Dec. v. Algiers te Amsterdam. Triton, pass. 21 Dec. Ouessant. Vulcanus pass. 22 Dec. v.m. Ouessant. Kon. Paketvaart Maatschappij. Bantam 21 Dec. te Lourenzo Marq. Bontekoe 20 Dec. v. Kaapstad. Houtman 21 Dec. v. Singapore. Lematang 19 Dec. te Port Nat Nieuw Holland 21 Dec. v. Sydney. Swartenhoudt 16 Dec. v. Hahe. Tasman 21 Dec. v. Singapore. HollandAmerika Lijn. Breedijk 21 Dec. 12 u. 324 m. W. v. Bishop Rock. Burgerdijk 21 Dec. te Philadelphia. Delftdijk 21 Deca te Christobal. Dinteldijk 21 Dec. te Liverpool. Edam pass. 21 Dec. Dungeness. Nichteroy 21 Dec. v. Vancouver. Spaarndam 21 Dec. te Norfolk. JavaNew-York lijn. Kota Inten 20 Dec. te Belawan. Kota Tjandi 19 Dec. te New York. Madoera, 21 Dec. te Halifax. Nieuw-Zeeland, 19 Dec. v. Singapore. Phemius 20 Dec. te Batavia. Rhesus 20 Dec. v. Sabang. Silver JavaPacific Lijn. Saleier 20 Dec. te New Orleans. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg, u., pass. 21 Dec. Ouessant. Kertosono 22 Dec. te Macassar. Slamat, u., 22 Dec. v. Port Said. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alpherat 21 Dec. van Hamburg. Stoomvaart Mij. Oceaan. Antenor 22 Dec. v. Singapore. Dolius 21 Dec. te Balek Papan. Laertes 20 Dec. v. Cuxhaven. Laomedon 19 Dec. v. Batavia. Menelaus 22 Dec. v. Rotterdam. HollandAfrika Lijn. Bloemfontein, u., 21 Dec. te Kaapstad. Heemskerk, t., 21 Dec. te Marseille. Randfontein 22 Dec. van Amsterdam. HollandOost-Azië Lijn. Gaasterkerk 22 Dec. v. Antw. Meerkerk, t., pass. 22 Dec. Gibraltar. Serooskerk, t., 21 Dec. te Penang. Stoomvaart Mjj. Nederland. Moena, t., 22 Dec. v. Colombo. Salabangka 19 Dec. te Macassar. Tabian, t., 22 Dec. te Londen. JavaChinaJapan Lijn. Tjikembang 20 Dec. v. Hongkong. HollandVVest-Afrika Lijn. Maaskerk 22 Dec. v. Amsterdam. Ongecorrigeerd. door: J. C. COOLHAAS o. m. wordt behandeld: Steken Knoopen Splitsen en Zeilnaaien groot 166 pag. druks met een groot aantal afbeeldingen. DEN HELDER AMSTERDAM Meermalen komt het voor, dat wjj brieven ontvangen, geadres seerd aan de „Heldersche Cou rant", die bij openinj betrekking bljjken te hebben op een in ons blad geplaatste advertentie. Men heeft er dan niet aan gedacht, het nummer van de advertentie op de envelop te vermelden. Wij verzoeken beleefd steeds het nummer duidelijk op de envelop te senrijven in den linkerbenedenhoek. Adm. Heid. Crt. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel f minimum Niet voornitbet: 15 et. p. regel 40 en 00 c Te huur het perceel Begonia straat 1, huurprijs 6-25 p. w., w. vrij. Adres: „Het Woningbureau", Weststraat 100. Te huur flink modern Woon huis, Californiestraat 40, w. vrij, 5.25 p. w. Adres: Emmastraat 88. Mooi Bovenhuis te huur Krugerstraat 79, 4.85 p. w., waterleiding inbegr. Adres: le Goversdw.str. no. 2. Vooruitbetaald: 10 et. p. regel t minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 e. Voor liefhebbers! Prachtige zwarte Arabische HAZEWINDHOND. Adres: Kanaalstraat 7. RUNDVLEES Rollade 50 ct. Rosbeaf 50 Biefstuk 60 Biefstuk (Haas) 60 Lappen vanaf 38 Rollade 35 ct. p. pond Rosbeaf 40 Biefstuk 50 Biefstuk (haas) 60 p. p. Lappen vanaf 30 ct. p.p. VARKENSVLEES Lappen en Karbonade Vet Rookspek Rauw Rundvet Rollade Fricandeau 40 ct. 30 ct. 5 pond voor 1.25 40 ct. per pond 45 ct. 45 ct. Beleefd aanbevelend, Te koop nieuwe en gebruikte Ramen, Deuren, Kozjjnen, zware Balken, Hekpalen, Am. grenen vloer, Timmerhout, alle soorten Dakpannen, Bulzen, Putten, Steenen enz. enz. Adres: E. JANSEN ZN., Javastraat 115. Telef. 628. SPOORSTRAAT 77 - Tel. 112

Heldersche Courant | 1936 | | pagina 9