De bestorming der residentie Het aanbieden van een licht kroon aan de Ned. Herv. Gemeente Arrondissements rechtbank te Alkmaar Marktberichten Uit onze Omgeving Predikbeurten De kinderzanghulde gaat niet door Belgische treiler naar Rotterdam Burgemeester Ritmeester spreekt eenigehartelijke woorden tot de kinderen. JULIANADORP. De inzet van de Heldersche Oranje-feesten. Belangstelling van tal van autoriteiten en de heele bevolking. De gemeente Den Helder heeft de Oranje feesten gisteren officieel geopend met een bezoek van autoriteiten en het Centraal- Oranje-bestuur, aan Julianadorp, waar aan de Ned.-Herv. Gemeente een lichtkroon werd aangeboden, naar het model van een der lichtkronen in de Groote Kerk te 's-Graven- hage. Aan het verzoek van het Centraal Oranje bestuur, om zich bij den stoet, die om kwart over twee van het Heldersche Stadhuis ver trok, aan te sluiten, hadden velen voldaan, zoodat op het aangegeven uur een lange file van auto's op het vertreksein stond te wach ten. Julianadorp was uitgeloopen. Heel de bevolking had zich voor de kerk, of in de onmiddellijke nabijheid daar van geschaard en het Loopuytpark had zich op het voordeeligst getooid, met groen en oranje, terwijl een prachtige eerepoort toegang tot het dorpspark gaf. De kerk zelf had een sobere doch vriendelijke versiering voor den ingang. Het interieur was niet versierd, slechts hing een lange oranje-sluier over de lichtkroon, die nog voor het oog verborgen was. Ds. v. Wichen ontving de autoriteiten voor fijn kerk. Het Kinderkoor, onder leiding van den heer I. J. Schroevers, stond daar opge steld en de Harmonievereeniging „Kunst zin", onder leiding van haar directeur, den heer v. Glabbeek, stond gereed om op het eerste teeken het Volkslied in te zetten. Nadat „Kunstzin" zich had doen hooren, werd door de kinderen het „Wilhelmus" ge dongen. Burgemeester Ritmeester dankte hen met eenige vriendelijke woorden en zeide dat hij van de week de jongens en meisjes van de oudste klas nog in Den Helder hoopte te zien en dat alle kinderen nog deze week een plaat zouden krijgen, als aandenken aan dit feest. „Ik hoop", aldus de burgemeester, „dat jullie die plaat lang zult bewaren, als een herinnering aan dit feest, en ik hoop nog meer, dat jullie in je hart zult bewaren de liefde voor de Prinses, voor den Prins en voor onze Koningin". Met een driewerf hoera voor de Konink lijke familie werd dit woord besloten. Hierna betraden de genoodigden de kerk, waarna deze zich verder tot. de laatste plaats vulde met belangstellende dorpsgenooten, Het was Ds. v. Wichen, die, als voorzitter van het sub-comité voor de feestviering, de autoriteiten en genoodigden welkom heette. Hij begroette dan allereerst het college van B. en W. van Den Helder, den commandant der Marine, vice-admiraal T. L. Kruys, den garnizoens-commandant, overste J. H. Bentz v. d. Berg, de overige autoriteiten, het Cen traal Oranje-bestuur en verdere aanwezigen. Spr. wees er op, dat het lot van het dorp zeer nauw verbonden is met dat der kerk. De eerste steenlegging var. het gebouw had plaats 8 October 1909, terwijl de opening ge schiedde op den eersten verjaardag van Prin ses .Tuliana. Wij koesteren het ideaal, aldus spr., de kerk niet alleen in het middelpunt van het geestelijk leven, maar ook van het maat schappelijk leven van ons dorp te plaatsen én het doet mij daarom zoo'n bizonder genoe gen dit hooge gezelschap hier hedenmiddag te mogen ontvangen. De voorzitter van het Centraal Oranje-be stuur, de heer J. de Jong, verkreeg daarna het woord. Hij dankte voor de ontvangst en zeide, dat bij de samenstelling van het feest programma het bestuur gemeend heeft, dat de eenheid van gedachte, die de richtlijn moest zijn voor de uiting van de feestvreug de, zich ook uit moest strekken tot Juliana dorp. Het was echter niet alleen de wensch, om door een bezoek aan Julianadorp, eenheid te demonstreeren, maar om een blijvende herinnering aan dit belangrijke feit te ge ven. En waar zou dat meer op zijn plaats zijn dan in dit kerkgebouw, dat de naam draagt van onze Prinses? De lichtkroon, welke wij aanbieden, al dus spr., moge het symbool van het Licht zijn uit het evangelie, dat hier Zondags ge bracht wordt. Eveneens zij het een symbool van het Huis v. Oranje, dat een lichtend voorbeeld is ge weest en waarvan H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana haar voorzaten op zoo voortreffelijke wijze navolgen. Daarom is er zoo groote blijdschap over het huwe lijk van onze Prinses, blijdschap ook voor de toekomst van ons volk. Moge Gods zegen op dit huwelijk rusten, mede tot de instand houding van ons geliefd Oranjehuis. De heer De Jong onthulde vervolgens de lichtkroon, waarna deze wordt ontstoken en met zijn helder schijnsel in het feestelijk kerkgebouw straalde. 't Is hierna burgemeester Ritmeester die het woord tot de aanwezigen richtte. De bur gemeester zeide, dat Ds. v. Wichen juist ge zien had, toen hij voorstelde om het feest op Julianadorp te laten beginnen en dan in de kerk waar H.M. Koningin, wijlen Z.K.H. Prins Hendrik en H.K.H. Prinses Juliana zich uitgesproken hebben hoe zij dachten over den Godsdienst. „U heeft hier gekregen een lichtkroon, klein en bescheiden. Ik hoop dat het licht niet alleen van buiten mag stralen, maar dat het ook van binnen mag verlichten. Wij verheugen ons, dat dit feest is aange broken en dat ons volk tot grootere eenheid en tot meer waardeering is gekomen van wat er in de geschiedenis heeft plaats ge vonden. Moge hier nog een eenheid worden bereikt om elkander te steunen en te hel pen. Wij weten dat onze Prinses al jaren lang moreel en financieel gesteund heeft, waar dat voor ons volk noodig was. Zij heeft het werk van haar vader, wijlen Prins Hen drik, in het R. Kruis overgenomen. Wan neer wij den zegen van dezen arbeid er kennen, dan zouden wij te kort schieten als wij haar daar niet bij zouden helpen", al dus sprak de burgemeester. Spr. hoopte, dat Prinses Juliana en Prins Bernhard dit kerkgebouw nog eens zouden bezoeken en dat de liefde van de Prinses voor dit dorp, die zij getoond heeft door haar vroeger bezoek, zou blijven bestaan. Ds. v. Wichen sprak hierna een woord van dank voor de stralende lichtkroon, 't Is niet alleen de vreugde, zoo zeide spr., voor dit stoffelijk blijk van herinnering, maar de vreugde over het geestelijk karakter dat er aan verbonden is, nl, het Licht dat uit straalt. Spr. dankte voor alle goede woorden wel ke hier gesproken waren en gaf dan „Kunst zin" het woord voor een koraal, „Nun dan- ket Alle Gott". Het kinderkoor zong vervolgens nog twee verzen van het „Wilhelmus", dat tenslotte door de aanwezigen staande werd gezongen, waarmede de plechtigheid beëindigd was. Hierna begaven de genoodigden zich naar café Prins Hendrik, waar de thee werd aan geboden. In het café „Prins Hendrik". De heer I. J. Schroevers heette in aardig gekozen woorden het gezelschap aldaar wel kom, waarna hij er zijn genoegen over uit drukte, dat niet alleen in Koegras het rood, wit en blauw van de Nationale driekleur gevonden werd, doch ook het rood en geel van het Huis Lippe-Biesterfeld, terwijl dit zelfde rood en geel voor de Koegrassers ook de beteekenis had van de bescherming van de gemeente Den Helder, in welks wa pen immers deze kleuren voorkomen. Koe gras stelt het op prijs tot de gemeente Den Helder te behooren, aldus zeide de heer Schroevers. Spr. uitte voorts zijn dankbaarheid dat zooveel autoriteiten naar Julianadorp geko men waren, waardoor de band belangrijk versterkt was. Burgemeester Ritmeester huldigde in een geestige speech de juryleden en noemde de ze menschen, die door zoo veel moeilijke klippen hebben heen te zeilen, echte „hel den"! Spr. deelde mede, dat omtrent de bepaling der prijzen uitgeloofd voor den etalagewed strijd, algeheele eenstemmigheid heerschte. De jury besliste als volgt: le prijs G. de Croos, groenten- en fruithandel; 2e prijs P. Constant, galanterieën; 3e prijs J. Weide- ma, kapper. Koegras was voor spr. niet onbekend, of schoon hij hier nog slechts kort is. Reeds eenige malen had hij, al was dat dan niet officieel, Koegras bezocht, om daar pools hoogte te nemen. Koegras bestaat uit een nijvere bevolking, die weet van doorzetten. Ook op het gebied van bet vereenigingsleven heerscht hier een gezonde geest. Óp het ge bied van den landbouw loofde spr. de be langrijke bemoeiingen van den heer Schroe vers. Spr. eindigde met een woord van dank aan het sub-comité voor de ontvangst en noodigde de aanwezigen tot een rondgang door het dorp, ter bezichtiging van de eta lages. Na den rondgang werd opnieuw thee ge schonken en deed de heer de Jong voorle zing van de telegrammen van gelukwensch, welke aan de Koninklijke Familie werden gezonden. De bijeenkomst werd met het Wilhelmus besloten. Vermelden we nog, dat „Kunstzin" den middag met het geven van verschillende muzieknummers opluisterde. ANNA PAÜLOWNA VRIJDAG FEESTDAG Ten aanzien van de kwestie of Donder dag 7 Janu. en Vrijdag 8 Januari beide als feestdagen moeten worden beschouwd heb ben we het noodig geacht ons licht eens op te steken omdat hierover bij de ingezete nen veel misverstand bestaat. We kunnen nu de volgende regeling mededeelen, welke de volle instemming van den Burgemeester had. Donderdag 7 Januari: gewoon als werkdag beschouwen. Vrijdag 8 Januari: zakenmenschen worden verzocht te sluiten en hun bedienden vrij af te geven; ook alle andere werkgevers wordt vriendelijk verzocht hun arbeiders Vrijdagmiddag vrij te geven, opdat voor alle lagen van de bevolking de gelegenheid be staat het feest ten volle mee te maken. Zooals de ingezetenen uit de huis aan huis bezorgde feestgids weten vangt het feest Vrijdagmiddag om half twee aan met het planten van een herinneringsboom te Breezand (hoek Zwarteweg-Zandvaart) waarna om 3 uur in „Veerburg" de offici eele opening plaats vindt DE VERLICHTING Zaterdag hebben we vermeld dat het Polderbestuur het Polderhuis heeft laten verlichten. Dit was abuis. Want het was den heer C. Wijdenes-Spaans zelf die deze prachtige illuminatie heeft bekostigd. Nog enkele verlichtingen zijn er bijgekomen, n.1. het huis van den heer D. Kaan in het Bosch je, de garage van de firma Naastepad aan de Spoorbuurt en de woning van Ds. Vorstman. De weken krompen in tot dagen, en de da zien zijn thans uren geworden En naarmate die laatste uren vorderen, het zonlicht zal zijn verdwenen om niet weer te keeren dan voor den dageraad, welke voor Nederland een der schoonste dagen aankondigt, neemt ook hier in de stad de nerveuze spanning toe, spanning omtrent den goeden afloop van het groote gebeuren dat naar men aanneemt vele honderdduizenden landgenooten „in bewe ging" zal zetten in de richting der Hof stad Alleen de dag van morgen zal kunnen uitwijzen, of de „berekeningen", welke van politiezijde gemaakt zijn aangaande den te verwachten toeloop, met de practijk kloppen. Natuurlijk heeft men getracht aan alles en nog wat te denken, de geweldige trei nenloop, de toevloed van bussen en auto s en motoren en fietsen Men mag ver wachten, dat reeds in den loop van den nacht de drukte langs de buitenwegen een aanvang neëmt. „De bestorming der Residentie" belooft inderdaad formidabel te worden en er zijn momenteel nog maar weinigen, die zich dui delijk voor oogen kunnen stellen, hoe die massa's precies „verwerkt" kunnen worden. De stevig door palen en touwen afgeraster de bruidsweg zal ook reeds in den vroegen morgen weinig plaats meer bieden, want als men ook slechts de helft der verhalen ge- looven wil, welke men hoort omtrent de kijklustigheid der Hagenaars, dan zullen de meesten in de nachtelijke duisternis een „fijn plaatsje" trachten uit te zoeken, om dan via vele uren staan of leunen tegen een win kelpui of op een raamkozijn het geliefde Bruidspaar voorbij te zien komen Met den plaatsverkoop in de huizen liep het tot op heden hard tegen. De oorspron kelijk genoemde fantastische prijzen zijn reeds lang naar het rijk der sprookjes ver wezen, en het gerucht' gaat, dat men op het laatste nippertje overal nog schitterend voor een paar gulden slagen kan. De geweldige open tribunes zijn op stukken na nog niet bezet; ook hier mag worden verwacht, dat op het laatste moment een „groote uitver koop" van plaatsen zal geschieden, vooral, wijl men een der grootste tribunes nog tot 12 uur in den middag bereiken kan. Evenwel kan de dag van vandaag nog veel opleveren! Als het weer zoo zacht en fraai blijft als gisteren, komt dat de exploi tanten der open tribunes vanzelfsprekend zeer ten goede. Die tribunes zijn werkelijk imposante ge vaarten! En ze zijn oer-soliede, dat kan ik u verzekeren. Trouwens, Bouw- en Woning toezicht heeft in deze dagen terdege haar best gedaan, alle getimmerten, in winkels op open plaatsen, waar ook, werden nauwkeu rig onderzocht, tot twee, driemaal toe. Men wenseht niets te riskeeren. Ook zijn maatre gelen genomen ten aanzien van balcons en serres: er zijn voorschriften gemaakt, zoo dat slechts een zeker aantal personen op uitstekende platforms e.d. mogen vertoe ven; alleen., hoe zal men op het groote moment over voldoende controle beschik ken?! Dat kan natuurlijk niet, en dus blijft er altijd een riskanie zijde aan de be langstelling van het publiek Doch men heeft gedaan wat menschelijkerwijs mogelijk is, de rest moet worden overgelaten aan het verantwoordelijkheidsgevoel der huizenbe woners. Te hopen valt slechts, dat zich geen ongevallen zullen voordoen en in dit verband mag gewezen worden op vorige gele genheden, in '34. toen ook daken en aller hande niet voor „bewoning" geschikte huis- gedeelten werden gebruikt, en alles zonder incidenten verliep. In dit verband is het zeker van belang, te vermelden, dat de prinselijke bruiloftsstoet misschien., aan een niet gering gevaar ont snapte! Neen, men schrikkc niet, er is niets verontrustends aan het handje, de zaak be treft slechts een overkluizing. Wat die met de fameuze gebeurtenis uitstaande heeft? De bruidsweg leidt namelijk over ons wijde, ruime Nassauplein, dat een groot midden-schelpenpad bezit. Oorspronkelijk werd bepaald, dat de stoet zich over dat middenpad zou bewegen, doch plotseling werd daar wijziging in gebracht; de stoet zou alleen de Oostelijke weghelft nemen. En dat is het gevolg van de waakzaam heid van een stadgenoot, Misschien hadden de autoriteiten er ook nog wel tijdig aan gedacht, doch genoemde stadgenoot haast te zich eraan te herinneren, dat onder het middenpad zich een oude overkluizing be vindt, een eigenlijk vergeten rudiment van een oud slootje. Het overigens breede mid denpad werd indertijd slechts voor voet gangers aangelegd, zoodat de mogelijkheid inderdaad niet denkbeeldig mocht worden genoemd, dat de zware karossen en de vele paarden om van de menschen nog niet te spreken een te grooten druk zouden uitoefenen, waardoor ernstige ongelukken zeker te vreezen waren. Dit gebeuren toont weer eens aan, hoe secuur men moet zijn bij het overzien van alles, want zeker in de huidige omstandigheden blijft dubbel waar, dat kleine oorzaken groote gevolgen kunnen hebben! Nog tot op den laatsten dag werkt men voort aan de versieringen, en vreemd genoeg is het gebouw van onzen Gemeenteraad een der „laatsten der Mohikanen"... Tot allerlei grapjes geeft b.v. de versiering van het Ministerie van Financiën aanleiding, want daar heeft men den gevel slechts met reepen groene stof verfraaid; de kleur der hoop... Enorm in den smaak viel de wijze, waarop het aloude Binnenhof zich thans (ook wat laat!) bij de feestversiering heeft aange sloten; de heraldiek, het groen, de illusie van kaarsverlichting maakt op allen een ongekenden indruk. Nog één dag van onvergetelijke glorie, van stralende geestdrift, van hoogoplaaiende Oranje-liefde, en de daagsche dingen des levens zullen hun loop weer hernemen. He den- en morgenavond zullen de stad schier doen bersten van de volte, want gisteravond werd de stroom van kijklustigen naar de binnenstad reeds bepaald benauwend... En daarbij kwamen nog de afzettingen vanwege den nationalen avond in het Gebouw. Neen, waarlijk, een zoo dicht kop-aan-kop menigte zag ik nog zelden in de city... De verkeerspolitie had reeds alle gelegen heid, zich nog eens even fiks te oefenen in het leiden van onafzienbare menschenroas- sa's! Als hedenavond het middernachtelijk uur geslagen heeft, zal langzaam-aan worden begonnen met de uitvoering der ontworpen maatregelen, dan gaan de mannetjes op weg om de voornaamste afzettingen tot stand te brengen. Maar in een goed deel der stad zal het geroezemoes niet verstommen. De café's heb ben nachtpermissie, en heel velen maken daar gebruik van, dat staat vast. Het gloren van den nieuwen dageraad zal het sein be- t.eekenen voor het begin van een dag, welke het nationale leven overstroomt met hoog oplaaiende golven van innige Oranjever knochtheid. De onthulling van den lichtkroon, door de p voorzitter van het Centraal Oranjebestuur den heer de Jong; WOENSDAG 6 JANUARI. Ned. Herv Kerk. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Medewerking zangkoor „Omhoog". Geref. Kerk. Anna Paulowna, nam. 7 uur. Cand. Verhave. Evangelisatie. Breezand, nam. 7 uur, de heer Boon. land uitgevaren. De „Oceaan" bereikte het schip gisteravond om half zeven. Men bleek te doen te hebben met den kleinen logger „Dolfijn" uit Ostende, gemerkt O. 36. De „Oceaan" heeft onmiddellijk vastgemaakt en daarna koers gezet naar Rotterdam waar getracht zal worden de schade te herstellen, terwijl daar voorts de lading zal worden gelost. Maandagmiddagzitting van 4 Jan. 1937. NU WAS 'T GEEN SCHOONMOEDER, MAAR 'N SCHOONVADERSAFFAIRE. Dat niet altijd schoonmoeders oorzaak zijn van veel huwelijksmisère, bewees de nu vol gende zaak. De 38-jarige visscher Arie K. uit Den Helder, had 'n dochter getrouwd aan Jan van A., 22 jaar oud, wonende te Den Helder. Het huwelijk bleek hier 'n door nig pad te zijn, terwijl in laatste instantie de schoonvader 't fijn vond wanneer zijn dochter weer bij hem thuis kwam. Dit was met naar de zin van den broer van den schoonzoon, Theodorus van A., chauffeur van beroep. Toen nu op 25 October beide partijen elkaar ontmoetten, ontstond er een woordenwisseling van zulk onedel formaat dat t gebezigde woord „slechte hufter" nog een sieraad genoemd mag worden, bij de andere serie uitgestorte scheldwoorden. De, beleedigde schoonvader deed aangifte, met t gevolg, dat de loslippige Theodorus van A. uit Den Helder heden werd gecorri geerd met een geldboete van f 10 of 5 dagen. DIE WORDT NOG EENS JUBILARIS. De 42-jan ge Heldersche koopman Jan de Gr., mag bogen op t twijfelachtige genoegen van 20 veroordeelingen, waaronder straffen lan 1 en 2 jaar. Deze heer had zich thans te verantwoorden voor 't feit, dat hij op 23 October in staat van dronkenschap groot verzet had gepleegd tegen de 47-jarige agent van politie Adrianus Jongman, die hem zijn roes wilde laten uitslapen in 't zoo beruchte schuurtje. De Gr. bekende maar zeide dat 'n ongelukkige liefde, hem naar de flesch had doen grijpen, met't bovenvermelde gevolg. Eisch 3 mnd. gevangenisstraf. Dat is veel te veel, riep de Gr. in groote opwinding uit. Uitspraak 2 mnd. Nog vier yeroordeelingen en hij is jubilaris van twij felachtig kaliber, De kinderzanghulde van hedenmiddag gaat niet door en is uitgesteld tot Vrijdag morgen half tien. SCHAGEN, 6 Januari. 3 geldekoeien (magere) f 110—150, 7 idem (vette) f160215, 2 graskalveren f55, 18 nuchtere kalveren f8—18, 30 vette schapen f24—28, 77 overhouders f 12—17.50, 4 bok ken en geiten f 57, magere varkens f 15— 19, 4 idem vette per Kg. 44—46 ct., 80 biggen f 812. 8 konijnen f 8—12, 8 konijnen f 0.50 —1.50, kippen 40—80 ct., eenden 40—70 ct, WARMENHUIZEN, 5 Januari 1937. Roode kool f 1.40—2.50, gele kool fl.20— 1.40, Deensche witte kool f 1—1.10. uien f 1.40 —1.50, grove uien 1.50—1.60. Aanvoer: 82500 Kg. roode kool, 31800 Kg. gele kool, 7600 Kg. D. witte kool, 1425 Kg. uien. PURMEREND, 5 Januari. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 par tijen, wegende 33.000 Kg., handel goed, hoog ste prijs f20. 7 stapels kleine Boerenkaas f 17.25, handel goed. 465 Kg. boter f 1.50— 1.57 per kilo, Runderen, totaal 360 stuks: 215 vette koeien 40—65 ct. per Kg., vlug; 79 geldekoeien f80160 per stuk, matig; 50 melkkoeien f 110225 per stuk, matig; 16 stieren 3545 ct. per kilo, matig; 11 paar den HiO—130 per stuk, stug; 54 vette kalve ren 2555 ct. p. kilo, vlug; 239 nuchtere kal- voor de slacht f 5—12, voor de fok f 1(' Ih stuk, vlug; 220 vette varkens voor de slacht 40—46 ct. per kilo, vlug; 46 magere varkens f 18—24 per stuk, matigt •103 biggen f814 per stuk, matig; 804 scha pen f 1530 por stuk, vlug; 24 bokken f5— 14 per stuk, matig; kipeieren f3.25—3.75, eendemren f2.90 per 100 stuks, piepkuikens TT/? ct Per Mo. oude kippen en hanen ?<Tr /2 ci' per kil°- konijnen f 0.50—2 per stuk, eenden 2045 ct. per stuk, duiven 40 ,p.er )aar. jonge hanen 621/.—70 ct. per 10f)Pstuks1 A f2'90~150- 97 idem B f 140 BROEK OP LANGENDIJK, 6 Januari. 1 j?ev®'?"ders f2, hl. dito f2.60. uien f 1.20- 4e In K" 1^°-^' ?rove f 1.30—1-40, kool r4lo4f'"?' pecn f 1.30-1.40. groene 1-™ m krot®n f 0-801.50, roode M 2o4i l 49-1-60, gele kool kool f 2l^W'tte ko°' f 1-1-10. bloem- vtef ijo-4f)o S0°rt f 2-S0—2.00, andij- NOORDSCHARWOUDE, 6 Januari dSSfr f 2'50' uicn f 1-20—130, kroten f 0 7n 1 Rro7e f 1-30-1.40, poon 1.50 kool f 1 2o44a r0n k(?01 f 1.40-2—, gele bloemkoofr^' D- Wltte kocl f 1—1'30, De „Oceaan" heeft het vaartuig op sleeptouw genomen. Omtrent het op de Noordzee in moeilijk heden verkeerende Belgische visschersvaar- tuig, kan nader worden gemeld, dat het schip zich gisterochtend om 10.50 uur be vond op 52 graden 40 minuten noorder breedte en 3 graden 52 minuten oosterleng te. Het dreef hulpeloos rond, doordat de motor was gebroken. Een Duitsch vracht schip, dat zich in de nabijheid bevond, heeft draadloos om assistentie verzocht. Daarop zijn de sleepboot en „Oceaan" te IJ- muiden en „Witte Zee" te Hoek van Hol

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 8