T exel 7REPEN VOOR 10c ZULSTRA Marineberichten Dr. C. BAUMANN, Dr. W. F. I. VAN WAVEREN De feestviering* Ad vertentiën van 20c ^75 KRUIDENIERSWINKELS I Telegrammen van gelukwensch Feestvergadering der Bassingracht* Oranjebal met »The Melody Makers" in Casino. Visscherij Majo Marco besluit de feestweek in Casino* Vergadering H* M* v* Landbouw* Goed afgeloopen* Burgerlijke Stand van Den Helder BRIEVEN OP ADVERTENTIEN. afwezig Een welkom geschenk is voor Zeilers het boek over SCHIEMANSWERK Prijs slechts f 1.—. N.V. Drukkerij Uitgeverij v.b. C. DE BOER Jr. Door „Onderling Belang" telegrammen verzonden: zijn de volgende Aan aan, de Koninklijke Hoogheden Prins Bernhard en Prinses Juliana, te 's-Gravenhage. Koninklijk Bruidspaar, De leden van Onderling Belang, Vereeniging van Personeel in 's Rijksdienst te Den Helder, bieden hunne eerbiedige gelukwenschen bij de voltrekking van Uw Huwelijk. Uwe Koninklijke Hoogheden veel goeds toe- wenschende voor de toekomst, verblijven met verschuldigde hoogachting, Namens „Onderling Belang", L. F. VAN LOO, Voorzitter. P. N. SCHERER, Secretaris. Aan H. M. de Koningin, te '-Gravenhage. Mevrouw, De léden van „Onderling Belang", Vereeni ging van Personeel in 's Rijksdienst te Den Helder, bieden Uwe Majesteit hunne eerbiedige gelukwenschen aan, bij het Huwelijk van Uwer Majesteits Dochter, H.K.H. Prinses Juliana, met Z.D.H. Prins Bernhard. Namens „Onderling Belang", L. F. VAN LOO, Voorzitter. P. N. SCHERER, Secretaris. Omstreeks 4 uur kon men op deze gracht reeds bemerken, dat er iets bijzonders te ge beuren stond. Kinderen van 5—10 jaar liepen met glundere gezichtjes bij het pakhuis van den heer Swaters te wachten. Want vandaar zou immers de optocht vertrekken. Toen 't dan ook -|- 5 uur was, vertrok men. Paarsgewijs, ieder met een lampion aan een stokje, werd er, begeleid door ouderen, al zingende naar het patronaatsgebouw (daar voor belangloos afgestaan) gegaan, waar het feest gehouden zou worden. Daar aangekomen riep de voorzitter, de heer Geurts, een hartelijk welkom toe, in 't bizonder de ouders die medegekomen waren, en bracht vervolgens een heilwensch uit op 't Vorstelijk paar. Hierna werd overgegaan tot 't afwerken dezer feestavond, dat in elk opzicht geslaagd mag heeten. De eene attractie volgde na de andere. En tusschen de bedrijven door, wer den de aanwezigen onthaald op chocolade melk, fruit, gebak, bonbons, enz. Vooral de kinderspelen vielen zeer in den smaak. De volgende kinderen wonnen een prijs van 59 jaar met balloopen: 1. Wim Tabeling, een tafeltennis. 2. Ida Rosendaal, een doos zeep. 3. Regina Kruidenier, een spel. Van 9 jaar en ouder, aardappelrapen 1. Truida Rosendaal, een tafeltennis. 2. Warbout, een vliegmachine. 3. Tine de Beurs, een doos zakdoekjes. Na 't zingen van 't Wilhelmus en 't uit reiken van een cadeau aan ieder kind, sloot de voorzitter deze avond. Rest ons nog te vertellen, dat 't muzikale gedeelte door den heer Tabeling geheel be langeloos verzorgd werd. Hedenavond, bij gunstig weer, zal tot besluit van de feesten in de Goversstraat voor muziek gezorgd worden door een Jazz-Band. Wielerwedstrijd in de Middenstraat, Deze wedstrijd werd georganiseerd door het buurtcomité der straat met medewerking van de plaatselijke wielrenvereen. D. O. K. Het buurtcomité kan op een geslaagden dag terug zien. De vele aanwezigen hebben, dit bleek wel aan de aanmoedigingen, welke de renners kregen, genoten van de geleverde sport. Er waren door de vereen. D. O. K. 4 medailles beschikbaar gesteld en door het buurtcomité verschillende andere prijzen, o. a. een strijk plank, 1 band, 1 groote flesch wijn en eenige worsten, zoodat ieder wat kreeg. Na afloop overhandigde de voorzitter van het comité met eenige aardige toespraakjes de prijzen. Dat men tevreden was, liet men blijken door den winnaar op de schouders te nemen en hem zoo de Middenstraat in te dragen, waar hij met gejuich werd ontvangen. De uitslag is: 1. Jan Snijder, 2. R. Ran, 3. P. Hollander, 4. G. Lubsen, 5. Jac. Snijder en 6. C. Hoon aar. DE REVEILLE VAN HEDENMORGEN. Was het gisteren goeddeels den geheelen dag storm, hedenmorgen was de wind gaan liggen, en was er zelfs sprake van bijzonder goed winterweer. Zoodoende was er reeds vóór 8 uur al vrij groote belangstelling voor de Reveille der herauten te paard, die met hoornblazers van de marine een tocht door de stad zouden maken. Om 8 uur arriveerden de ruiters: fier ge zeten op de paarden. Zij droegen wijde wit en blauwe mantels, blauwe broeken en witte baretten met een sierlijke lichtblauwe veer er op. De paarden droegen oranjestrikken en knoo- pen in staarten en in de manen, hetgeen eveneens een aardig aspect opleverde. Voor het Station stonden de hoornblazers opgesteld: 7 matrozen, in hun beste plunje. Even over acht wordt een aanvang gemaakt met de reveille. De trompetters steken hun instrumenten, achter hen staan de ruiters opgesteld. En luid schetterend weerklinkt de marsch over de nog stille stad, de klanken weerkaat sen tegen het emplacement en in de boomen van het Julianapark schrikken wat slaperige vogels op. Sonoor en zeer gelijk klinkt deze muziek. Muziek, die verkondt de groote vreugde, die gisteren een land deelachtig geworden is. Dan formeert men twee groepende een gaat den Parallelweg op, de andere de Prins Hendriklaan. Op de hoeken der straten en wegen klinkt steeds weer het hoorngeschal door de ijle winterlucht. De geheele stad door hoort rrien het. Het vertelt van het schoone sprookje, dat gisteren werkelijkheid werd. Voor het verzorgen van de dansmuziek op de „Oranjebals" van Woensdag en Donderdag j.1. heeft de Casino-directie de Amsterdamsche semi-profband „The Melody Makers" geënga geerd. Het optreden van deze band (welke in het na-seizoen „The Ramblers" in Hotel „Hamdorf" te Laren vervangt!) is in alle op zichten een succes geworden. Wat dezesemi- profs zoo zeer typeert, is de stemming, welke zij weten te krijgen onder het publiek. Hun repertoire bevat dan ook vele oude walsen, marschen, e.d. De uitvoering der nummers mag dan wel eens iets minder gaan, één ding is zeker: de echte sfeer van feest en vreugde wist men wel te scheppen. Het spelen der Engelsche dans muziek was veel beter; nu konden wij kennis maken met de beste krachten van de band n.1. den pianist, den drummer en den trompetist. Vooral het rhythme was goed (soms kon het echter wel eens iets minder zwaar, vooral bij de uitvoering van tango's!) Kortom een prima semi-profband, die zeker nog wel eens zal terugkomen. Na het succes, dat Majo Marco en zijn Band oogstte op 1 en 3 Januari j.1. zullen zij thans de feestweek besluiten door hun hernieuwd optreden op Zaterdag en Zondag. Majo Marco mag één der beste Nederlandsche Bands ge noemd worden, niet alleen door een buiten gewone veelzijdigheid op instrumentaal ge bied, maar ook door de langdurige samen werking meer dan 5 jaren musici. van deze ELKEN OCHTEND VERSTIJFDE VINGERS Hulpbehoevend door rheumatische pijn. „Mijn rheumatische pijn was zoo erg, dat ik een stok moest gebruiken om te kunnen loopen en 's ochtends bij het opstaan waren mijn vingers steeds verstijfd. Voordat ik ech ter de tweede flacon Kruschen Salts op had, was mijn rheumatische pijn volkomen ver dwenen. Dit schrijft de heer R. G. S. Rheumatische pijnen en kwalen als spit, Ischias, jicht ontstaan maar al te dikwijls door een te groote hoeveelheid urinezuur in het lichaam. De zes minerale zouten in Kru schen Salts zorgen er echter voor dat alle gevaarlijke afvalstoffen zacht en volkomen uit het lichaam worden verwijderd, zoodat de oorzaak van de rheumatische pijnen wordt opgeheven. Kruschen Salts is verkrijgbaar brj alle apothekers en erkende drogisten a f U.4U, f 0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op net etiket op de flesch en op de buitenverpak- king de naam Rowntree Handels Mij., Am- Sterdam, voorkomt Vischafslag te Urk. In 1936 werd aan den Urkef'vischafslag om gezet voor een bedrag van f 51.134.11 hetgeen f 13.549.18 minder is dan in het voorgaande jaar, hetwelk men toeschrijft aan de minderen aalaanvoer in 1936. Hooge vischprijzen. Woensdag waren de prijzen aan den afslag te IJmuiden zeer hoog; vermoedelijk heeft het toen reeds heerschende stormweer hierop wel invloed gehad. Voor tarbot werd b.v. besteed tot ten hoog ste f 1.90 per kilo, terwijl tong omhoog liep tot ten hoogste f 1.15 per kilo. De scholprijzen toonden mede een zeer hoog beeld. Zetschol vooral was buitengewoon hoog in prijs en liep van f 36.tot f 41.per 50 kilo en kleine schol zelfs nog van f 11.— tot f 30.—. Ook schelvisch en kabeljauw waren flink aan de markt; kabeljauw liep op tot f 84.per 125 kilo. In Hotel „de Lindeboom" te Den Burg werd Woensdagavond een vergadering van boven genoemde afdeeling gehouden, die een zeer slecht bezoek ten deel viel. De Voorz., de heer A. Keyser Rz., deelde bij opening mede, dat in verband met de bestuursverkiezingen deze vergadering in December had moeten worden gehouden. Door verschillende omstandigheden kon evenwel eerst nu de bijeenkomst plaats hebben. Spreker gaf verder een kort overzicht van de uitkomsten van de veehouderij en kwam tot de conclusie, dat, hoewel 1936 beter is ge weest dan zijn voorganger dit, vooral met het oog op de zuivelprijzen een slecht jaar voor de Texelsche veehouderij is geweest. Hierna kwamen enkele ingekomen stukken in behandeling, o. a. een schrijven van het hoofdbestuur, waarin werd medegedeeld, dat het verzoek om de Schager marktberichten in het Landbouwweekblad op te nemen, niet kon worden ingewilligd, daar het opmaken reeds Donderdagmorgen geschiedt. Over dit punt ontstond eenige discussie. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd tot penningmeester herkozen de heer J. Keyzer Augz. De voorzitter wees er op, dat de heer Keyzer waarschijnlijk thans reeds 25 jaren deze functie bekleedt, ook bestaat vermoedelijk de afdeeling Texel in 1937 reeds 75 jaren, met zekerheid kon dit echter in de vergadering niet worden medegedeeld, een en ander zal onderzocht worden. Aan de beurt van aftreden waren verderde heeren Jac. Keyzer Dz. en G. W. v. Santen (niet herkiesbaar); in hun plaats werden ge kozen de heeren M. Züidewind en Y. Lap. Bij de rondvraag bracht de heer Sijbr. Keyser Jbz. de aanbesteding der huiden in bespreking. De heer E. Noordijk, rrjksveearts, wees er op, dat hierin een groote wijziging zal moeten komen, een regeling van alle land bouworganisaties met het gemeentebestuur. Tot nu toe heeft men de wet op de gestorven dieren hier niet al te sterk gehandhaafd, doch zoo mag het niet voortgaan dan zal van hoogerhand worden ingegrepen en zal het gemeentebestuur gedwongen worden om even als elders tot distructie over te gaan, en dat kost zeer veel geld. Men zal dan moeten komen tot aanwijzing van een centraal punt waar de gestorven dieren worden gevild en bestopt onder voortdurende controle. Besloten werd om deze zaak krachtig aan te pakken en met het gemeentebestuur en de andere organisaties hierover besprekingen te houden. Ook bracht de heer Keyser het verschil in prijs bjj verkoop van vachten en noppen brok ken) in den wolhandel in bespreking, 't Bestuur zal daartoe in overleg treden met de hande laren. De heer van der Ban deelde mede, dat op 8 Febr. a.s. hier de nieuwe film van de Chili- salpeter voor de oud-leerlingen van de land bouwscholen gratis zou worden gegeven. Spr. meende, dat dit ook voor de landbouworgani saties wel van belang was. Na nog eenige besprekingen sloot de voor zitter de vergadering. Oudeschild. Om half 9 werden gisteren de klokken ge luid ten teeken, dat het programma voor de zen feestelijken dag een aanvang zou nemen. De kinderen der Koningin-Wilhelmina Be waarschool werden in optocht naar het feest gebouw geleid, waar even later ook die der O.L. School aankwamen, alwaar de geheele schaar onder 't zingen van vaderlandsche lie deren getracteerd werd. Om half elf vond er een gezellige bijeen komst plaats, waar de radio-reportage vanuit Den Haag werd beluisterd. B(j de aanwezigen voegde zich ook om pl.m. 11 uur onze Burgemeester, Mr. F. W. Kamp en diens echtgenoote, die de uitzending tot pl.m. 1 uur hier gevolgd hebben. De ietwat laat aangekondigde optocht van versierde fietsen, autoped's en kinderwagens vond om 2 uur plaats, en ondanks den korten tijd van voorbereiding en het minder gunstige weer, was de animo hiervoor zeer groot, en is er veel zorg aan de te versieren vervoermid delen besteed. Niet minder dan 36 exemplaren namen er deel aan, en de jury had bij het be- oordeelen dan ook geen gemakkelijke taak. 's Avonds om kwart over 7 werd het pro gramma voortgezet met een muzikale rond wandeling door het dorp, waarbij door het „Fanfare" van Den Burg medewerking werd verleend. De stoet werd bij het feeestgebouw ontbonden, alwaar om 8 uur met de hoofd schotel van den dag, het eigenlijke avondfeest, werd aangevangen. Het avondfeest. Het is pl.m. kwart over 8, als de heer Dok- kum voor een ei-volle zaal, (velen moesten met een staanplaats genoegen nemen), als de voorzitter van het plaatselijk Oranje-comité, een openingswoord uitspreekt. Hieruit stippen we aan, dat in tijden van nood of tegenslag ons volk zich dicht om het Huis van Oranje geschaard heeft; Spr. noemt dit feestelijk éénzijn van het geheele volk op dit oogenblik met het Huis van Oranje als een voorbeeld daarvan. Oranje heeft volgens spr. de symbolische beteekenis: Eenheid. Pastoor Haasker neemt punt drie voor zijn rekening, n.1. het mededeelen van feestnieuws. Hij deelt o.a. mede, dat door een plotseling sterfgeval in de fam. van den dirigent van de „Stem des Volks" is het niet mogelijk geble ken om het optreden van dit koor door te laten gaan, hetgeen spr. zeer jammer vindt, daar de medewerking van de „Stem des Volks" aan dezen avond zéér op prijs gesteld werd. Het Feestlied voor dezen avond werd gemaakt door den oud-Oudeschilder, den heer Chr. Visman, thans te IJmuiden. Voorts deelt spr. mee, dat tijdens den avond drie taarten worden verloot, terwijl tijdens de pauze loten worden verkocht ten bate van het Texels Kleedingcomité, dat steun verleent aan Texelsche werkloozen, die om een andere reden van een steunregeling zijn uitgesloten. Vervolgens werden een tweetal schimmen spelen opgevoerd: „Bij den tandarts" en „De Barbier", waar de gelegenheid om eens har telijk te lachen werd geboden. De heer Dokkum doet mededeeling van de door de jury toegekende prijzen van de ver sierde fietsen, enz. De uitslag is: Afdeeling Poppenwagens enz.: Ie pr. Coba Kooiman, 2e pr. Agna v. d. Sterre, 2e pr. Annie Kalis, 3e pr. Jopie v. d. Vis. Afd. autopeds e.d.: Ie pr. P. Pool, 2e pr. Wil Zegel, 3e pr. Nel Kiljan en 3e pr. Frans Zegel. Afd. Fietsen: le pr. D. Krijnen en Gerda Blom, le pr. \li Kikkert, 2e pr. T. Dekker en 2e pr. Emmy Boekei, 3e pr. Jannie Kaczor en 3e pr. Cees Blom. Catr. de Boer en Annie de Boer kregen een prijs voor den versierden boog. De publieksprijs werd toegekend aan Gerda Blom en Dik Krijnen. De kinderen, die geen prijs kregen, mochten toch nog een fraaie troostprijs ontvangen. Na nog hartelijk gelachen te hebben om het schimmenspel „Operatie", werden de namen van de gelukkige winnaars van de verlote taarten bekend gemaakt en mej. J. Hooger- heide, mej. C. Hoogerheide en Wim Krugers konden hun familie, vrienden en bekenden onthalen op een stuk gratis gebak. Na de pauze, die hierop volgde, werd een aanvang gemaakt met het opvoeren van het Oranjespel met tableaux. „Er waren twee koningskinderen". De twaalf tableaux, handelden naar gebeur tenissen uit het Leven der Prinses, vanaf Haar geboorte tot aan het huwelijk. Het stuk werd ingeluid en toegelicht door den heer Dokkum, terwijl door J. Beumkes de begeleidende pianomuziek werd verzorgd. In z'n slotwoord zegt de heer Dokkum, dat uit de stemming in de zaal wel is op te maken hoezeer het programma bij het publiek in den smaak is gevallen, en wij behoeven daaraan »niets toe te voegen. De versiering van het dorp. Meldden wij aan 't begin van de week, dat van straatversiering nog niet veel was te be speuren, thans, op den bruiloftsdag, kunnen we constateeren, dat Oudeschild zeker niet is achtergebleven om z'n uiterlijk op dezen nationalen feestdag zoo luisterrijk mogelijk te verzorgen. Behalve de versiering, door het feestcomité verzorgd, waarvan we o.a. de eerepoort aan de coupure op den Nieuwen Weg en de ver siering van het feestgebouw binnen en buiten noemen, hebben eenige buurtcommissies en vele particulieren de versiering van de dorps straat ter hand genomen. Het geheel biedt een feéstcfijken aahblik'. BoVerfcfteh' hadden' de meeste bewoners vandaag de vlag uitgestoken, en ook aan de haven gaven de gepavoiseerde schepen van T.E.S.O., s.s. „Marsdiep" en s.s. „Dokter Wagemaker", alsmede tal van vis- schersschepen, die de vlag van top hadden, ook dit gedeelte van het dorp een bijzonder vroolijk cachet. Oudeschild. Toen men Woensdagmiddag oxn 1 uur bezig was de dorschmachine van den heer Grisnicht van de boot te lossen, zakte een der voorwielen van het 6 ton wegende gevaarte door de loop plank, waardoor de vooras dwars onder den wagen kwam te staan. Het lemoen maakte hierdoor een maaiende beweging en trof den daar aanwezigen van S. die tegen den grond werd gesmakt. Gelukkig bleek hij geen ver. wondingen te hebben opgeloopen. Met behulp van dommekrachten heeft men het gevaarte weer op het goede pad gebracht. Overplaatsingen. Schippers W. Bekker en J. Labrujère van Schorpioen n. Wachtschip W'oord, *1 Jan. '37. Majoors-machinist H. ten Bosch en F. A. Boerman van Schorpioen naar Wachtschip W'oord, 11 Jan. '37. Majoors-machinist L. P. Naaktgeboren en A. J. Smith van Schorpioen naar Van Speijk, 11 Jan. '37. Sergeant-machinist G. Boomstra van Schor pioen naar Van Speijk, 11 Jan. '37. Stafmuzik. J. Bijl, van Wachtschip W'oord, bevolen averplaatsing op 9 Jan. '37 naar Hr. Ms. Hertog Hendrik ingetrokken. Stafmuzikant G. A. Snaphaan van Wacht schip W'oord naar Hertog Hendrik, 9 Jan. '37. Sergt.-timmerman J. M. Huijbens van W.- schip Vlissingen, sergt.-geschutmaker A. Bak kenist van Van Speijk, sergt.-hofmeester P. C. Schut var Kaz. W'oord, sergt.-kok W. M. van Dijk van Van Speijk en sergt.-machinist G. G. F. Hellendoorn van J. van Brakel, be- hooren zich 11 Jan. '37 te melden a.b. Hr. Ms. Wachtschip te W'oord. Zijn bestemd als re serves voor Hr. Ms. De Ruijter. Kwartiermeesters A. v. d. Linden, J. Dol- stra en J. Toornstra, korpl.-konstabel J. J. v. d. Laan, korpls.-machinist G. Planting en P. J. Smit, korpls.-schrijver K. F. Rottschafer en D. M. Onkenhout en 'korpl.-hofmeester J. Beek van Schorpioen naar Wachtschip W'oord, 11 Jan. '37. Korpls.-machinist J. Bink, J. Clowting en A. Rijkers van Schorpioen naar Van Spek, 11 Jan. '37. Korpl.-telegrafist C. Braun van Schorpioen naar O.Z.D., 11 Jan. '37. Korpl.-machinist J. H. Peeman van O.Z.D. bevolen overplaatsing op 9 Jan. '37 naar Hr. Ms. Hertog Hendrik ingetrokken. Korpl.-machinist C. Lenderink van Wschip W'oord naar Hertog Hendrik, 9 Jan. '37. Korpls.-machinist D. van Santen en F. J. Mol van Hertog Hendrik naar van Speijk, 9 Jan. '37. Korpl.-machinist H. J. de Rooij van W'schip W'oord naar Hertog Hendrik, 9 Jan. '37. Korpl.-machinist A. F. Veersma van O.Z.D. naar Hertog Hendrik, 9 Jan. '37, Matrozen le kl. J. Bosselaar, P. J. v. Lier en A. Duk van Schorpioen naar Wachtschip W'oord, 11 Jan. '37. Konstabelsmaat H. J. Engelaar, stokers le kl. P. Wijtzes en J. T. Raijmann, stoker 2e kl. P. v. d. Kreeke en marn. le kl. J. Jong van Schorpioen naar Wschip W'oord, 11 Jan. '37. Stokers le kl. H. P. Jansen en H. Kremer, stokers 2e kl. J. de Man, J. Mazereeuw, H. v. d. Tas en H. M. Tuurenhout en stoker 3e kl. A. C. den Iseger van Schorpioen naar Van Speijk, 11 Jan. '37. Stoker le kl. G. Langhenkel van Schorpioen naar Hertog Hendrik, 9 Jan. '37. Kleermaker J. A. van Oosten van Kazerne W'oord en barbier M. de Jong van De Kooij, behooren zich 11 Jan. '37 te melden a.b. Hr. Ms. Wachtschip te W'oord. Zijn bestemd als reserves voor Hr. Ms. De Ruijter. 6 Januari 1937. ONDERTROUWD: J. van der Pauw en W. Cheret. GETROUWD: K. Goud en M. J. Bot; J. B. van der Beek en J. Bambach. OVERLEDEN: A. Bakker, m., 74 jaar Verloofd: Th SCHRANDER en G. DIJKSTRA Den Helder, 9 Januari 1937. Hertzogstraat 42. a/b. tir. Ms. „De Ruyter". Heden nam de Heere tot Zich, na een, door Gods genade, ge duldig gedragen lijden, onzen lieven Man Vader, Zoon, Be huwdzoon. Broeder en Zwager JOHANNES ADAM KLAASSE, in den ouderdom van 45 jaar. Uit aller naam, C.P. KLAASSE- VAN DER PLAAT. Haarlem, 7 Januari 1937. Joh. van Vlietstraat 75. Geen bloemen. Liever geen bezoek. I De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben Maandag 11 Jan., n.m. 1.30 uur, op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan. Heden is in het Juliana Zie kenhuis fe Amsterdam ontsla pen in zijn Heer en Heiland onze lieve Zoon, Broeder, Zwager en Oom. CORNELIS BAKKER, Theol. Student, in den jeugdigen leeftijd van 21 jaar. ..De laatste vijand die te niet gedaan wordt is de dood". 1 Cor. 15 26. Den Helder, 6 Januari 1937. Klaas Duitstraat 1. Uit aller naam: Mevr. de Wed. L. C. BAKKER-ARPEAU. De teraardebestelling zal plaats vinden Maandag 11 Januari, 12 uur, vanuit Klaas Duitstraat 1. op de Algemeene Begraaf plaats te Huisduinen. Op verzoek der overledene geen rouwbeklag, geen bloemen. Meermalen komt het voor, dat wij brieven ontvangen geadres seerd aan de „Heldersche Cou rant'die bjj openinj betrekking blijken te hebben op een in ons blad geplaatste advertentie. Men heeft er dan niet aan gedacht, het nummer van de advertentie op de envelop te vermelden. Wjj verzoeken beleefd steeds het nummer duidelijk op de envelop te scn rijven in den linkerbenedenhoek. Adm. Held. Crt. Zenuwarts, zal voortaan geen spreekuur meer houden te Oen Helder. Oog-, keel-, neus-, en oorarts, tot en met 20 Januari door: J. C. COOLHAAS o. m. wordt behandeld: Steken Knoopen Splitsen en Zeilnaaien groot 166 pag. druks met een groot aantal afbeeldingen. DEN HELDER AMSTERDAM bij aankoop van f 1.— waren, waaronder '/2 pond thee of cacao öf 1 pond koffie. Geldig t/m. Donderdag a.s. Uitgezonderd suiker, roomboter, slaolie, margarine. Zet Zijlstra-thee Koffie 'f2 pond 18-22-27~30-40c Thee. '/2 pond 55-67-80-92-105c Cacao Capucijners Grauwe erwten Groene erwten Spliterwten. >/2 pond 20-35-50 pond 11-12-18-20c 20c pond 6-7-8-10c pond 9-11-14c Bruine bonenpond 9-1l_T4c Kogelbonen Witte bonen Gelderse worst Huishoudjam J a m Grove tafelrijst Grove Javarijst Bessensap Pruimen. pond 12c pond 11-14c pond 45~55c kilo-emmer 46c pondspot 26-36c 7—9c pond 10-14-18-20c .fles13-16c pond 13-18-24-30c Uitmuntende waren èn.... spaarzegels bij koffie, thee en 150 andere artikelen. Bovendien 4 spaar zegels voor f10.- cassabons. Voor de spaarzegels ontvangt U serviezen, tafelzilver en linnengoed.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7