Buitenland Schacht naar Parijs? ^VtEMICHT^ü WOENSDAGSCHE MIJMERIJ De Bilt seint Het budget der Sovjets Dc Duifschc infiltratie van Marokko Ook Italiaansche pers campagne tegen Frankrijk De ontvoering van Charles Mattson Hongersnood dreigt in Anatolië en Thracië Een nieuwe ziekte der kruisbloemgewassen N-l-ET-N-A-A-S-T-E-bK-A-A-R Het Vorstelijk huwelijk Door dc tram aangereden Gespan op onbewaakte overweg aangereden Stoomvaartberichten ALS VOORSTANDER VAN VRIJHANDEL. Sedert eenige dagen gaat te Berlijn het ge rucht, dat Schacht zich naar Parijs zal bege- geven om de besprekingen voort te zetten, die hij daar eenigen tijd geleden begonnen is. Sommigen beweren zelfs, dat Schacht voor 20 Januari naar de Fransche hoofdstad zal [vertrekken. In sommige kringen brengt men de reis iVan Schacht en het korte verblijf van den Franschen ambassadeur Poncet, te Parijs tnet elkaar in verband. Deze geruchten hou- 'den echter geen rekening met de moeilijk heden, die nog uit den weg te ruimen zijn ïn verband met den Spaanschen burgeroor log. Niettemin is het interessant aldus de (correspondent van Havas te Berlijn om Op te merken, dat de geruchten de ronde blijven doen, omdat zij blijk geven van be paalde verlangens die men in oeconomische kringen van Duitschland koestert. De industrie en de handel, die het van den (export moeten hebben, worden in toenemende Xnate ongerust over de gevolgen van het Vierjarig plan, de uitvoering waarvan onder de krachtige leiding van Goering Duitsch land meer en meer in een oeconomische au tarkie voert. De twee bladen van deze krin gen, de Frankfurter Zeitung en het Hambur ger Fremdenblatt plaatsen berichten over alles, wat maar een aanduiding in de rich ting van een eventueele opening van onder handelingen, op politiek en oeconomisch ge bied, met Frankrijk kan vormen. Het is ook geen wonder dat in deze krin gen Schacht steeds naar voren wordt ge schoven, aangezien deze voorstander blijft van een reorganisatie van het internationaal handelsverkeer. Zonder twijfel hoopt men te Berlijn, dat Frankrijk in het belang van een ontspanning in Europa, Duitschland zal hel pen eén internationale regeling van het grondstoffenprobleem en de koloniale en an dere oeconomische vraagstukken, waarvan een spoedige oplossing voor Duitschland een levenskwestie is, te verkrijgen. Twintig milliard voor de lands verdediging. In de zitting van het centraal uitvoerend comité heeft, naar Tass seint, de volkscom missaris voor financiën, Grinko, de begroo ting van de sovjet-unie behandeld. De in komsten over 1937 worden geraamd op 97.782 millioen roebel, omstreeks 14.390 mil lioen roebel meer dan het vorig jaar. De Uitgaven zullen 96.832 millioen roebel bedra gen, ongeveer 18 Vz procent meer dan in 1936. De mededeeling van Grinko, dat ivoor het komend jaar 20 milliard roebel wordt uitgetrokken voor de landsverdediging, tegen 15 milliard in 1936 werd met luid gejuich be groet. Voor een deel zijn deze meerdere uitga ven noodig door de uitbreiding van het roode leger. Verder maakt de opbloei van de Eware industrie mogelijk, het roode leger te Voorzien van het beste en duurste materiaal terwijl de verbetering in de verdere indu strieën het volkscommissariaat voor lands verdediging in staat stelt, aanzienlijke voor raden .voor het leger aan te leggen. Wapenen in ruil voor delfstoffen. Wat de Times-correspondent te Tetoean er van zegt. Reeds nu bestaat er geen twijfel, dat de Spaansche opstandelingen en hun Duitsche raadgevers den geest der conventie overtre den, indien nog niet openlijk dan wel naar de letter. De oeconomische exploitatie der Spaan sche zone ten bate van Duitschland neemt reeds aanzienlijke afmetingen aan en Schijnt nog toe te nemen. De actieve propaganda bij de Arabieren, gepaard gaande met de werving van een fascistische militie, bereikt een verontrus tende hoogte. Er werden voorbereidingen getroffen, welke, indien zij voltooid zullen zijn, moge lijk zouden maken 20.000 troepen te ontvan gen. Het blijkt evenwel nog niet of thans zoo'n strijdmacht in de zone aanwezig is en het is te hopen, dat men hier m een voorzorgsmaatregel te doen heeft. In de buurt van Ceuta schijnen voor bereidende werkzaamheden voor versterkin gen te zijn uitgevoerd. Men heeft het bewii van geheimzinnige activiteit aan de i ten Oosten van Mellila en in het bijzonder bij Kaap d'Iiaux en de Charanaa-eiland Sinds eenige weken kruisen Duitsche oor logsschepen voortdurend voor de Marok- kaansche kusten. „a.,on Te Bessora werden tegelijkerti d zeven Duitsche oorlogsschepen opgemerkt, uui sche duikbooten hebben hun basis te Mellila Naar men zegt, maken zij vaak _,^eld naar de Spaansche wateren. Het vliegveld van Mellila en de marineluchthaven zijn b i technici van de Duitsche "chtmacht m ge bruik. Zij dienen voor Junkers- en D t0Menkan thans zeggen, dat Duitsche stad is. Bijna al het Spaansche personeel is vertrokken. „„„-„aniseerd Een andere vliegbasis werd le Tetoean, waar D>"tsohe vlieg tuigen op 6 Januari daalden. Men zegt, dat ie Aralayl bij Mellila een schuilplaats voor watervliegtuigen wordt ingericht. De correspondent beschrijft ten slotte de activiteit der Duitsche handelsschepen, die „beladen met tanks en oorlogsmateriaal aankomen en vertrekken met delfstoffen uit de mijnen, welke door Duitsche ingenieurs worden bestuurd". De „Times" spreekt dan nog over tal van Duitsche schepen, die een zeker aantal be zoekers aan land zetten en dezen niet allen weer aan boord terugnemen. Dezelfde argumenten als de Duitsche pers bezigde Met een over vier kolommen gedrukt op schrift publiceerde de officieuze „Giornale d'Italia" gisteravond een hoofdartikel, waarin het „Fransch-Russische offensief tegen Italië en Duitschland" aan de kaak wordt gesteld. Het beschuldigt Frankrijk een bezetting voor te bereiden van Spaansch Marokko. „De Fransche manoeuvre, aldus het genoemde blad, gaat onverbiddelijk voort met de symp tomatische orieenteering, die het voornemen verraadt niet alleen een ondubbelzinnigheid mogelijk te maken ten aanzien van de Duit sche politiek, teneinde Groot-Brittan je te alarmeeren en zelfs Italië, maar ook de diplomatieke grondslagen te leggen, die een Fransche tegenbezetting van Spaansch Ma- rokka kunnen wettigen". Het knaapje op gruwelijke wijze vermoord. Reeds een arres tatie verricht. United Press meldt over den moord op den kleinen Gharles Mattson nog het vol gende: Naar aanleiding van de ontdekking door de crimineele politie van Snohomish van het lijkje van den kleinen Charles Matt son, die, zooals men weet, op 27 December van het vorig jaar onder de oogen van zijn 12-jarig zusje door gewapende en gemas kerde bandieten werd ontvoerd, kan nog worden gemeld, dat kort na de ontdekking van het lijkje de vader van het ontvoerde knaapje, de geneesheer, dr. Mattson uit Ta- coma, ter plaatse arriveerde. Bij het zien van het afgrijselijk vermink te lichaam van zijn kind. brak de vader in een onbedaarlijk snikken uit. De geneesheer, die de autopsie verrichtte, verklaarde later, dat men uit de beestach tige wijze, waarop het kind werd vermoord, zou kunnen constateeren, dat de moorde naars krankzinnig moeten zijn geweest. Het gezichtje van den knaap was ge zwollen en met bloed besmeurd. In het hoofdje bevond zich een gat, terwijl de boeven het kind alle tanden uit den mond hadden geslagen. De ontdekking van het lijkje heeft aller wegen groote verontwaardiging gewekt. De coroner van Everett veronderstelt, dat de moord Vrijdag 1.1. is geschied. De beroemde G-mannen hebben het on derzoek naar den afsdhuwelijken moord ter hand genomen. Een groot aantal leden van dit beroemde detective-corps heeft den omtrek van de plaats, waar het verminkte lijkje in de sneeuw werd gevonden, afgezocht en af drukken genomen van de gevonden voet sporen. Men heeft daarenboven het ontdekte lijk je nauwkeurig op vingerafdrukken onder zocht Arrestatie verricht. De politie te Cleburne heeft een man van middelbaren leeftijd gearresteerd, onder verdenking betrokken te zijn geweest bij de ontvoering van Charles Mattson. Ten gevolge van de hevige sneeuwstormen. Tengevolge van de hevige sneeuw stormen der laatste dagen worden momenteel de bewoners van Ana tolië en Oost-Thracië en voorname lijk die der gebieden van Erzingian, Kars en Adrianopel, door hongers nood bedreigd. Honderden dorpen zijn volkomen van de buitenwereld afgesloten. In vele deelen van het geteisterd gebied zijn ook de wegen totaal versperd. In allerijl zijn door de regeering hulp expedities toegerust, terwijl vliegtuigen de geisoleerde dorpen afzoeken, teneinde de be volking van voedsel te voorzien. Doordat vrijwel alle verbindingen zijn ver broken, is het onmogelijk, juiste mededee- lingen te verkrijgen omtrent het aantal slachtoffers, die tengevolge van de intense koude om het leven zijn gekomen en de materiale schade, welke is aangericht. Desniettegenstaande wordt in de zeer schaarsch binnenkomende berichten gemeld, dat troepen wolven verschillende dorpen hebben overvallen en dat tot dusver min stens twaalf personen zijn doodgevroren. De Kars-streek is wel het ergst geteisterd. De sneeuw heeft daar een hoogte bereikt van bijna twee meter en nog steeds groeit de witte vacht anri, Verwachting: Meest matige wind uit Zui delijke richtingen, toenemende bewol king, aanvankelijk nog droog, later eenige kans op regen, lichte vorst des naohte, overdag dooi. Verdere vooruitzichten: Toenemende bewol king met kans op regen en zachter. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 771. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 1 gr. C. is 34 gr. F. Een z.g. Virusziekte. Een mid del om haar te bestrijden is nog niet gevonden. In de Duitsche provincies Brandenburg, Sleeswijk-Holstein, Rijnland en Silezië is een nieuwe kwaadaardige ziekte van raapzaad en koolzaad opgetreden, die, daar het een zoogenaamde virusziekte betreft, ook in ons land onder de aandacht verdient te worden gebracht. Immers, met het waarschuwend voorbeeld van de bietenkrulziekte voor oogen is het niet te voorzien, of en in hoeverre deze ziekte zich wellicht zal uitbreiden en mogelijk ook over onze grenzen zal worden gebracht. Volgens de mededeelingen van de afd. Kiel van de Biologischen Reichsanstalt heeft de ziekte de volgènde kenmerken: nadat zich aan de planten eerst drie tot vijf gezonde bladeren hebben gevormd, krullen de hart- bladeren zich horizontaal neer en leggen zich plat tegen den grond aan. Hun bladvak is gekruld en niet zelden donkergroen of licht- gevlekt. Deze bladeren gaan dan evenals de wortels der zieke planten, kwijnen en voor zoover de planten nog niet in het najaar of in den winter zijn doodgegaan, krullen zij zich verder en ontwikkelen slechts armzalige geknakte of knobbelige vruchten. Bij nage noeg alle aangetaste planten is de wortelhals sterk verdikt. Bij koolzaad vertoont de ziekte 'n geheel ander beeld. Dit gewas heeft er minder on der te lijden dan raapzaad. De aangetaste planten blijven echter eveneens, ook al gaan ze niet te gronde, in ontwikkeling achter en zien er gekroesd uit als savoyekool. Ook hier treden vlekken op, geelgroene en blauw groene, soms afwisselend. In denzelfden vorm als bij raapzaad komt de ziekte ook nog voor bij koolraap en wel in nog ernsti ger graad. Hier toch heeft de knol er onder te lijden, die slechts drie kwart, soms zelfs de helft van zijn normale grootte bereikt. Dat met deze nieuwe ziekte, waarvan men tot heden even weinig gehoord had als van de eenige jaren nog geheel onbekende bie tenkrulziekte (overgebracht door de bieten wants), niet te spotten valt, moge blijken uit het feit, dat in Sleeswijk-Holstein reeds be drijven zijn aangetroffen, waar drie kwart van de betreffende cultuur was aangetast. In Duitschland houdt men zich dan ook reeds ernstig bezig met de vraag, wat er ge daan kan worden om uitbreiding van de ziekte te voorkomen. Men heeft echter nog geen middel gevonden, daar de wetenschap hier voor een geheel nieuw verschijnsel wordt geplaatst. Wel schijnt het, dat met be paalde .voorzorgsmaatregelen iets is te be reiken. Zoo is reeds gebleken, dat bij bieten de vatbaarheid verschillend is. Verder heeft men geconstateerd, dat bij bieten, en kool raap het eerste zaaisel het meeste gevaar loopt. Zeer vroeg gezaaid raapzaad had ern stig te lijden. Overigens is het een gerust stellend feit, dat overbrenging door het zaad uitgesloten schijnt te zijn. Alle virusziekten worden door op de plan ten parasiteerende insecten overgebracht en verder verbreid. Men tracht thans op te spo- rei, welk insect de overbrenger van de nieu we ziekte kan zijn. Is dit een veel voorko mend insect, dan is het gevaar voor uitbrei ding der ziekte natuurlijk zooveel te grooter en zal het de vraag zijn, of men de plaag zal kunnen bestrijden met vangreepen zooals bij de bietenwants. Uiterst hinderlijk en vol ge varen Is het, wanneer meer dan twee fietsers naast elkaar rijden. (Op smalle wegen en paden is zelfs twee nog te veel iiipnnnmiiiiiiiiiitiiiiiuiiiuiiiiiufnnimitiiiiiMiiiiiinMimHUtnnnttNiimiMiMiiiiiMiNMNuii iiimttHimiiHiiiiniii Internationale voorlichting. Het is goed, dat er buitenlandsche bla den zijn, die ons nu en dan eens wat ver tellen over ons eigen land, want anders kwamen we nóóit iets te wetenWist u, dat Nee, rustig aan, niet zoo stormachtig. Het prinselijk huwelijk heeft ons land in de buitenlandsche pers op verheugende wijze „in the news" gebracht. De Fran schen zijn er ongetwijfeld verstomd over geweest, dat de arbeiders hier niet de ge legenheid van een vorstenhuwelijk aan grijpen, om fabrieken te bezetten of de tram stil te leggen (in ieder geval hadden ze op de Champs Elysées de laatste jaren nooit zoo weinig politie bij elkaar gezien als den 7den Januari in heel Den Haag) de Engelschen hebben ontdekt, dat wij van ons vorstenhuis houden (ja, ook wij!!) en een Duitsche courant heeft als blijk van intense belangstelling zelfs drie Nederland- sche postzegels afgedrukt. Zoo heeft het buitenland den 7en Januari met ons mee geleefd Maar er is meer: het Parijsche weekblad „Marianne" onthult, dat Prinses Juliana 's zomers zonder hoed en met sandalen loopt. Zij heeft gevlogen en kan een auto besturen. En de „News Review" uit Londen is heelemS.ó.1 goed op de hoogte: „Het geschil over de trouwjapon is ten slotte bijgelegd. Patriotten hadden er op aangedrongen, dat de Prinses het nationale oranje, de kleur van haar huis, zou dragen; traditionalisten wenschten, dat zij dezelfde japon zou aantrekken als haar moeder en elke Nederlandsche Prinses en Koningin, sedert Koningin Emma (sic!) der Neder landen het meebracht van Lodewijk XIV van Frankrijk. Het compromis over deze kwestie hield in, dat Juliana een oranje kleed zou dragen, maar met het traditio- neele overkleed van kant uit Auvergne, ver sierd met kleine oranje-bloempjes. De oranje japon is gemaakt door Holland's beroemdste naaldkunstenares, die er dag aan dag aan werkte". Het is altijd interessant, dergelijke bij zonderheden te vernemen, al bereiken ze ons een beetje langs een omweg. Nu wordt binnenkort George VI ge kroond. En het wordt dus langzamerhand tijd, dat wij, als tegenbeleefdheid, de wereld ook van een en ander omtrent Engeland- op de hoogte stellen. Engeland dan is een koninkrijk. Het im porteert uit Nederland kaas, bloembollen en een paukenpaard. Het verkeer wordt ge regeld door zoogenaamde bobbies, die op de hoeken van de „ondergrondsche" of „tube" staan (spreekt uit tjoep), waar z(j den voertuigen aangeven, welke richting ze uit willen. Men kent in Engeland geen zon, daar het er altijd mist (fog, spreekt uit fö-ó-k). Het Engelsche eten is onge nietbaar, daarom is het ras zeer mager. Engelsche schooljongens dragen hooge zij den hoeden en zijn van adel. Zij hebben bijzonder goede manieren en mogen geen vreemde talen leeren, omdat ze al werk genoeg hebben met het Engelsch, waarvan, zooals bekend, maar de helft mag worden uitgesproken, wat heel moeilijk is. Door de radio spreekt men het accent van Oxford. Wanneer Engelsche dames visite ontvan gen, sturen ze een lijst van hun gasten aan de ochtendbladen, voor hun visite-rubriek of society column (spreek uit sossajjeti kol- lem) en wanneer ze gaan scheiden, deelen ze aan diezelfde bladen mee waarom. On langs heeft een Engelsche dame een eisch tot echtscheiding ingediend, omdat haar man zijn ochtendblad bij de kachel warmde vóór hij het begon te lezen. Dit is in En geland reden tot ontbinding van een hu welijk. Een Engelschman brengt zijn dag door in de club (spreek uit klab). Vrouwen hebben daar geen toegang, omdat de En gelschman er slapen wil en vrouwen hem waker zouden houden. Iedere Engelschman rookt een pijp, is een detective, zwijgt urenlang en monstert zijn medepassagiers. Van 4 uur 's middags af draagt de Engelschman smoking en speelt hij bridge. Tenzij hij plusfours aanheeft; in dat geval is hij te oud om aan sport te doen en speelt dus golf. GEWICHTSGRENZEN KALVEREN. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de laagste gewichtsgrens ten aanzien ,-an de kalveren, waarvan het aanhouden door een identiteitsbewijs gedekt dient te zijn, welke grens thans voor al of niet gecastreerde stierkalveren 120 kg. en voor vaarskalveren 140 kg. gedraagt, met ingang van 1 Februari 1937 is gesteld op 100 kg., voor vaarskalveren zoowel als voor al of niet gecastreerde stierkalveren. Mitsdien wordt den veehouders in hun eigen belang aangeraden, kalveren, welke op den genoemden datum de aangegeven gewichts grens zullen hebben bereikt, ten spoedigste ter schetsing aan te bieden (uitgezbnderd de dieren welk als reservekalf mogen worden aangehouden). (Adv.). Wij ontvingen van de N.V. Gebr. Zomer en Keunings Uitgevers-Mij. te Wageningen een typografisch uitstekend verzorgd werkje, waar in opgenomen de plechtige dienst bij gelegen heid van de huwelijksinzegening van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana van Oranje Nassauvan Mecklenburg met Zijne Doorluchtige Hoogheid Prins Bernhard van LippeBiesterfeld, in de Groote Kerk te 's-Gravenhage op 7 Januari 1937. Hierin is opgenomen de complete Liturgie van de Huwelijksbevestiging, de orde van dienst, de gebeden, de te zingen liederen, de preek en de toespraak van de Hofpredikers Prof. Dr. Obbink en Ds. Weiter. Op speciale wensch van H.K.H. Prinses Juliana zal 20 procent van de opbrengst be stemd worden voor het Nationaal Fonds voor bijzondere Nooden. De prijs bedraagt 50 cent. Doodelijk ongeval bij Heiligerlee. Gisteravond omstreeks zes uur is de vijf tigjarige groentenhandelaar Holman uit Slochteren, in de nabijheid van Heiligerlee, door een locomotiei van de tramwegmaat schappij „Oostelijk Groningen" gegrepen. Het slachtoffer stapte uit een stilstaanden auto, toen het ongeluk plaats greep. Vermoedelijk heeft hij den wagen, welke vlak langs de rails stond, verlaten, uit vrees, dat deze door de tram zou worden aangereden. De man was op slag dood.* De marechaussee uit Win schoten onderzoekt de juiste toedracht van het ongeluk. Twee paarden gedood. Gisterenmiddag om drie uur is de trein, welke om 14.34 uit Groningen naar Roode- school vertrekt, op een onbewaakten land- overweg tusschen Sauwerd en Winsum in botsing gekomen met een gespan. De wagen met twee paarden, welke-werd bestuurd door den landbouwer J. Bakker, uit Sauwerd, zou juist den spoorbaan overgaan, toen de trein naderde. De beide paarden werden een eind meegesleurd en op slag gedood. De wagen werd slechts even geraakt. De voerman, die op het laatste oogenblik den trein zag aan komen, sprong van den wagen en bleef onge deerd. De trein had een kwartier vertraging. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan van Oldenbarnevelt, t., 12 Jan, te Genua. Salabangka, t., 11 Jan. te Belawan. Simaloer, u., 10 Jan. te Batavia. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Ariadne, 9 Jan. v. Puerto Barrios. Astrea, 12 Jan. v. West-Indië. Baarn, u., 10 Jan. te Cristobal. Barneveld, t., 10 Jan. v. Land's End. Bodegraven pass. 12 Jan. v.m. 11 uur 10 Vlissingen. Fauna, t., 11 Jan. v. Valentia. Crijnssen, u., 11 Jan in de golf v. Biscaye. Ganymedes pass. 12 Jan. Gibraltar. Calypso, 11 Jan. v. Istanbul. Costa Rica, 11 Jan. v. Cristobal. Orpheus 12 Jan. te Kopenhagen. Orion 12 Jan. 'smidd. 12 u. 40 mijl Z.W. van Ouessant. Pluto, 12 Jan. te Amsterdam. Poseidon, 11 Jan. v. Genua. Rhea, 11 Jan. v. Messina. Simon Bolivar, u., 10 Jan. te Curaqao. Saturnus 12 Jan. te Izmir. Stella 12 Jan. te en v. Beyrouth. Telamon pass. 12 Jan Gibraltar. Trajanus 11 Jan. van Piraeus. Vulcanus pass. 11 Jan Ouessant. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, t., 11 Jan. v. B. Aires. Zaanland, u., 11 Jan. v. Dakar. JavaNew-York lijn. Kota Gede, 9 Jan. v. New York. Talisse, 10 Jan. te Boston. JavaChinaJapan Lijn. Tjikarang 9 Jan. van Hongkong. Tjikembang 10 Jan. te Hongkong. Tjisaroea 10 Jan. te Shanghai. Tjisaroea 10 Jan. te Shanghai. Tjibadak 11 Jan. te Shanghai, Silver JavaPacific Lijn. Kota Agoeng, 10 Jan. te San Francisco. RotterdamZuid-Amerika Ljjn. Aldabi, t., 11 Jan. v. Santos. Alwaki, u., pass. 11 Jan. Ouessant. Stoomvaart Mij. Oceaan. Calchas, 12 Jan. v. Singapore. Perseus, pass. 11 Jan. Prawle Point. Polyphemus, 12 Jan. te Amsterdam. Titan, 10 Jan. te Hongkong. HollandAfrika L(jn. Algorab, u., 12 Jan. v. Durban. Boschfontein, u., 10 Jan. v. Dakar. Jagersfontein, 12 Jan. v. Rotterdam. HollandAustralië Lijn. Aaagtekerk, u., 11 Jan. te Melbourne. Meliskerk, u., 8 Jan. v. Cutch Mandvi. Holland—Britsch-Indië Lijn. Hoogkerk, u., 12 Jan. v. Colombo. Kon. Paketvaart Maatschappij. Siberoet, 10 Jan. te Auckland. Barentsz 9 Jan v. Manila. Houtman 11 Jan. te L. Marqués. Nieuw Holland 10 Jan. te Singapore. Roggeveen 10 Jan. v. Mombassa, Tasman 8 Jan. te Batavia. HollandAmerika Lijn. Drechtdijk, 10 Jan. v. Land's End. Leerdam, 8 Jan. v. Havana. HollandWest-Afrika Lijn. Jaarstroom, t., pass. 11 Jan. Las Palmas. Rotterdamsche Lloyd. Djambi, u., pass. 12 Jan. Finisterre. Emzetco Ijjn. Jonge Jacobus, 12 Jan. te Antwerpen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 19