Stadsnieuws De strijd om de „Betty Bonn" Weer Griep? ASTO voor Buitenriffen Waar gaan we heen? Vrijdag 15 Januari 1937 Heldersche Courant Tweede Bla d Vragen van raadsleden Ronselarij voor den Spaanschen krijgsdienst* Soldaten vieren feest* Nederlandsche Reisvereeniging. Dc Intellectfilm van Zondagmorgen. Dc Kerkelijke plechtigheid op gramofoonplaten. Even proeven van de Gruyter's soepen. De a.s* postduiven show Vreugdevuur* TELEF. 636 Ruijghweg 38 Licht op voor alle voertuigen Winkeliers opgepast! F e ullleton Bij het op 21, 22 en 23 December j.L ge houden examen in Boekhouden, door de Ver- eeniging van Leeraren in de Handelsweten schappen slaagden onze stadgenooten Mej H j. Leeflang en de heer H. J. p. Hofman, als mede de heer P. H. Crum, te Anna Paulowna allen leerlingen van den heer J. Boon, Leeraar M.O. Boekhouden, alhier. Voor het diploma Nederlandsche Han delscorrespondentie vanwege de Vereeniging van Leeraren in d e Handelswetenschappen slaagde Mejuffrouw R. M. Bos, alhier. Op het te Den Haag gehouden examen van de Supinator school (Supinator-Fachunter- richt Frankfurt am Main) heeft onze stad genoot, de heer D. J. Koppen, het diploma be haald als Supinator Specialist. Reeds eerder behaalde de heer Koppen het diploma van de Vereeniging van Ned. Voet- kundigen. Door het raadslid, den heer J. J. Schoeffe- lenberger, zijn de volgende vragen aan het College van B. en W. gericht: 1. Is het U bekend, dat een gemeente, ter gelegenheid van het huwelijk van de Prinses en die daartoe financieel in staat is, aan de werkloozen een extra steun kan verstrekken? 2. Is het U ook bekend, dat de Gemeente raad van Koog aan de Zaan, met goedkeuring van de Regeering, een extra uitkeering van 500 voor de werkloozen ter beschikking stelt 3. Is de finantieele draagkracht onzer ge meente daartoe ook in staat? 4. Zoo ja, hoe denkt het College van B. en W. er over, ook aan onze werkloozen een extra uitkeering te verstrekken? Waarschuwing. In den laatsten tijd hebben zich enkele ge vallen voorgedaan, dat personen van Neder landsche en vreemde nationaliteit, voor het meerendeel werkloozen, werden aangezocht om in Frankrijk dienst te nemen op schepen enz. Dezen personen werd een bedrag ter hand gesteld voldoende voor een reis per trein naar Parijs, waar zij zich op een nader aangegeven plaats moesten melden. Gebleken is, dat deze menschen naar Frank rijk werden gelokt, teneinde hen eenmaal van hun vaderland verwijderd als vrijwil ligers te doen treden in Spaanschen krijgs dienst. De aandacht wordt voorts gevestigd op de bepaling van artikel 7 sub 40, der Wet op het Nederlanderschap en het Ingezetenschap, waarbij wordt bepaald, dat hij, die zich zon der verlof, bij Koninklijk Besluit te verleenen, in vreemden krijgs- of staatsdienst begeeft, van rechtswege het Nederlanderschap ver liest. Den Helder, 14 Januari 1937. De Commissaris van Politie, A. J. VAN DER HOEVEN. Wegens 123-jarig bestaan van hun regiment. De soldaten van het fort Erfprins beleven prettige dagen in verband met het feit, dat hun regiment 123 jaar bestaat. De juiste datum is eigenlijk 9 Januari, maar door de feestelijkheden ter gelegenheid van het Prin selijk huwelijk werd de herdenking enkele dagen uitgesteld. Gisteren begon het met een welgeslaagde filmvoorstelling in de Witte Bioscoop, waar officieren, o. w. de majoor- hoofdinstructeur A. v. d. Waag, onderofficie ren en hun dames, benevens de manschappen van de 1ste schoolcompagnie met belangstel- 'ing de Oranje-film, opgenomen bij het huwe lijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard, gadesloegen. Hedenmorgen 10 uur vond een marsch door de stad plaats, waaraan de Koninklijke Marine Kapel hare medewerking verleende. De cantine op het fort werd feestelijk ver sierd en het is hier, dat soldaten heden de herdenking voltooien met een vroolijken avond, waarop zij zelf voor een aardig programma zullen zorgen. De plaatselijke goochelaar H. Keet alias Prof. Melorini, zal eveneens van de partij zijn, zoodat het een leuke avond belooft te worden, die zeker door de meeste officieren en de onderofficieren van het garnizoen al- hier bijgewoond zal worden. De N.R.V., afd. Den Helder organiseert voor haar leden en genoodigden op Woensdag 20 Januari een filmavond. Het groote succes ^gn den vorigen filmavond heeft haar doen be sluiten wederom zoo'n avond te organiseeren. Een viertal prachtige nieuwe films over Duitschland zullen vertoond worden. Ie. Sonne und Schnee über Deutschland; 2e. Die Bay- rischen Alpen von Garmisch-Partenkirchen zum Königsee; 3e. Ein Festtag in Rothen- burg; 4e. Harzfahrt, als reserve. Men maakt kennis met natuur en steden schoon van Duitschland en met bekende winter- en zomerverblijven. Verder zal worden vertoond „Het Lippesche Land", het land waar onze Prinsgemaal is geboren. De films zijn voorzien van een geluids-installatie. De ons bekende heer Gerisch zal verder een korte voordracht houden. Het bestuur verwacht wederom een grooten toeloop. Zie verder de advertentie in dit nummer. Nadat gedurende geruimen tijd geen intellect-film meer in Den Helder vertoond is, zullen de liefhebbers van dit speciale genre a.s. Zondagmorgen wederom hun hart kunnen ophalen. Te 10.30 uur 's morgens zal namelijk in het Rialto-Theater gedraaid worden de Holland- sche film „Lentelied", waarover diverse uit stekende critieken verschenen. Onder verwijzing naar een in dit nummer voorkomende advertentie maken wij er onze lezers op attent, dat door de Nederlandsche Klank Opname Studio te Amsterdam van de Kerkelijke plechtigheid van het Vorstelijk Huwelijk een serie gramofoonplaten vervaar digd is, waarop men den completen dienst kan beluisteren. De vertegenwoordiger ter plaatse van ge noemde studio is de heer N. J. Tielrooy, West straat. Voor de huismoeders heeft de firma de Gruyter deze week een extra verrassing. In haar zaak in de Spoorstraat kan elkeen, die maar lust heeft, een proefje komen nemen van de soepen, die deze firma in den handel brengt. Zoo'n pittig soepje kan ze door de Gruyter's „Kant en klaar"-pakjes soep in een oogenblik klaar hebben. Geen langdurig trekken van bouillon, geen schoonmaken van groenten e.d. Nu in enkele oogenblikken de inhoud van het pakje oplossen, even doorkoken en klaar is de soep! Wordt Zaterdagavond geopend. Op 16 en 17 Januari houden in de boven zaal van het Alg. Mil. Tehuis in de Spoor straat de vereenigingen van postduivenliefheb- bers „Hollands Noordpunt", „Victoria", „V.O.P." te Den Helder; „Altijd Verder" te Anna Paulowna en „De Reisduif" te Bar- singerhorn haar eerste gecombineerde kring tentoonstelling. Voor deze show zijn door 64 exposanten niet minder dan 387 vogels verdeeld over een 22 tal klassen, ingeschreven. Een bijzondere ver melding verdient de klasse 700 K.M. oude vogels, waarin niet minder dan 31 doffers naar den eerepalm dingen. Een moeilijke taak zal ongetwijfeld hebben de jury, bestaande uit de heeren A. C. Trigallez, Amsterdam en C. Klemans, Tilburg, om uit de geheele collectie, samengesteld uit het beste materiaal der corypheëen van Hol lands Noorderkwartier, een juiste keuze te doen. Laten wij hopen, dat zij daarin tot tevredenheid der inzenders mogen slagen. Het behoeft in verband met het vorenstaande niet meer te worden gezegd, dat zoo'n expo sitie, de eerste op het gebied van postduiven in Den Helder te houden, een bezoek over waard zal zijn. Wij verwachten dan ook, dat de postduivenliefhebbers in de eerste plaats en voorts ieder die de gevederde wereld een warm hart toedraagt, in grooten getale deze ten toonstelling, waarvoor geen entree wordt ge heven, zullen komen bezoeken. Dat de expositie zich reeds in de sympathie van velen mag verheugen, blijkt wel uit het feit, dat ruim honderd eereprijzen disponibel zijn gesteld, waaronder prijzen van den Burge meester, den Vice-Admiraal, het gemeente bestuur van Den Helder, vele autoriteiten en van winkeliers en particulieren. De keuring zal plaats hebben naar vlieg- type, op punten. De beoordeeling van iederen vogel is gesplitst in vjjf onderdeelen, voor elk onderdeel zijn maximum 10 punten te behalen. Aan de duiven, die zooals gezegd, over 22 klassen zijn ingeschreven, wordt per klasse naar het stelsel 1 op de 4 vogels een uitge loofde prijs beschikbaar gesteld. De officieele opening heeft Zaterdagavond 8 uur door den Burgemeester plaats, terwijl verder de tentoonstelling van 8% tot 11 uur en Zondag van 10 tot 8 uur voor het publiek zal zijn open gesteld. Het waren vele dennen, die in de thans voorbije weken de straten versierd hebben. Dennen, in vele soorten en afmetingen: ma gere, armtierige stammetjes, maar ook dikke, forsche exemplaren, stammen, waar zoowaar het strooperige hars nog uitsijpelde. We hebben ons oprecht verheugd bij het vernemen van het bericht, dat men al dat feest-materiaal naarstiglijk zou verzamelen en er gisteravond den brand insteken. Tenslotte schijnt er bij de meeste menschen nog altijd iets van de liefhebberij van het „fikkies maken" in te blijven zitten, ook al stevent men hard naar den bekenden leeftijd des onderscheidsmen zou het van die oer- instincten kunnen noemen. Althans zoo iets. En we waren gedesillusionneerd bij het vernemen van de noodlotstijding, dat het niet door zou gaan en kinderlijk verheugd toen het achteraf wèl doorging. Zóó zijn we! Gisterenavond trok een deel van de 35.000 Jutters er op uit. Mannen en vrouwen, die de 6 kruisjes al lang gepasseerd waren, verloofde spannen, maar bovenal onze jeugd, die dit ge notvolle evenement, om een „fikkie" in het groot te kunnen aanschouwen, niet onopge merkt wilden laten passeeren. Op het terrein tegenover de Javastraat zag het niet alleen zwart van de duisternis, maar ook van de menschen. Zoodat men een idéé heeft hoe donker het er was! In carré ston den de belangstellenden er om heen ge schaard, doch dat zag je alleen bij de wieken de stralen van Lange Jaap, die energieke po gingen in het werk stelde door regen en mist heen te boren. In het midden kon je steeds even de enorme houtmijt op zien doemen. Kolossaal, wat een hoop! En de jeugd, die zoo rijkelijk vertegen woordigd was, vond het prachtig en kon ziclj ternauwernood inhouden van geestdrift Wat zou die bende branden! Wat zou het knappen en laaien. Nee, dét was nog eens een idéé ge weest! Met geen goud te betalen! En de jongeren vertelden elkaar van an dere vreugdevuren, die ze beweerden gezien te hebben en de ouderen klaagden over den regen, die maar neer bleef drenzen en over de kouwe voeten, waar je niet aan ontkomen kon. Toen het half acht was en men geen aan stalten scheen te maken om de vlam erin te steken, probeerden de jongens het met aan- moedigingskreten. Er stak een fluitconcert op, en toen ook dét niet hielp, staken een paar jongens rotjes af, die nog over waren van de feestelijkheden. Afwisseling te over dus! Zoo liep het naar 8 uur en een paar heeren liepen heen en weer. Anderen smeten emmers vocht op den berg dennen, terwijl de politie agenten en burgerwacht-leden de handen vol hadden de jongens in bedwang te houden. Om 8 uur hooren we muziek en daar komt het Stedelijk aan, geflankeerd door fakkel dragers. Ter algeheele opluistering des vreug- devuurs. Het is er nu van: van den straatweg naar den stapel brandbaar materiaal begiet men een breede strook met olie en even later gaat de vlam er in. Ze laait prachtig op en het is letterlijk een „loopend vuurtje", dat zich naar den stapel dennen spoedt. Een paar minuten later is het er bij en kan het spel beginnen, De boel is rijkelijk met olie begoten, zoodat men niet bang behoeft te zijn, dat het niet zal branden. Direct vat een flink gedeelte van de massa vuur en laaiend kronkelen de eerste vlammen in de donkere avondlucht. Het rookt van jewelste en het knettert nog harder. Vonkenregens vallen neer en het is inderdaad een juweel van een „fik kie". De jongens worden er stil van, zóó mooi vinden ze het. Het Stedelijk maakt een ommetje ter sti mulatie der stemming en als de vlammen aanwakkeren, kun je eerst goed zien hoeveel belangstelling er wel is. Zeker wel een paar duizend menschen. Daar men den stapel slechts aan één kant heeft aangestoken, duurt het een heelen tijd alvorens het einde daar is. Langzaam aan gaat boom na boom er aan. Soms vermin dert het vuur even, om daarna weer met dub bele kracht op te laaien. Hoog lekken de vlammentongen er dan uit, terwijl heele von kenregens neerzijgen. Velen zijn van dit schouwspel, dat nu een maal tot ieders fantasie schijnt te spreken, gedurende geruimen tijd getuige geweest, on danks kou en natte voeten. En zoo geviel het, dat de denneboomen der Heldersche straatversiering zich op tweeër lei wijze verdienstelijk hebben gemaakt. En wat zou men van een denneboom méér mogen verlangen. Rillerig, koortsig en onbehaaglijk? Stuit die aanval direct. Ga naar bed en gebruik "AKKERTJES". Ge zult verbaasd en ver heugd zijn de bijzonder krachtige werking van AKKER-CACHETS te ondervinden. Voordat Ge 't weet is alle narigheid ver geten. Ze kosten slechts 52 cent per 12 stuks. Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 36 uur, eiken Zaterdagavond van 7—10 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 3—5 u. Vrijdag IS Januari. Zeevaartschool, 7.30 u. Lezing Dr. Raimond Jr. Onderwerp: „Het uitdijende heelal". Zaterdag 16 Januari. Mil. Tehuis, Spoorstraat, 8.30 u. Kringahow Postduiven. Casino, 8 u. Winter-concert Heldere Fan farecorps. Zondag 17 Januari. Mil. Tehuis, Spoorstraat, 108 u. Krin~- show Postduiven. R.K. Volkshond, 8 u. Tooneelavond R. K. Gem. Tooneelgezelschap. Woensdag 80 Januari. Musis Sacrum, 20.30 u. Nederlandsdie Reis vereeniging. Filmavond. Vrijdag 15 Jan16.36 »«r Spreekt niet van „Uitverkoopen" in uw reclame. Naar wij vernemen, zijn hier ter stede en kele neringdoenden bekeurd, omdat zij in hun reclamemateriaal als advertenties e.d. het woord „uitverkoop" gebruikt hadden. Ten einde de mogelijkheid te verkleinen, dat meer deren het slachtoffer zouden worden van de bepalingen, vervat in de wettelijke regeling nopens Uitverkoopen en Opruimingen in het winkelbedrijf, laten wij hieronder het een en ander volgen, wat in deze geoorloofd is en wat niet. Zonder vergunning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in alle andere gevallen is deze vergunning wél noodig! mogen verkoopen als „opruimingen" aange kondigd worden in verband met de j a a rs- of seizoenswisseling. Als data waarbinnen deze opruimingen aangekondigd mogen wor den zijn in de wet genoemd: 1 Januari1 Fe bruari en 15 Juli15 Augustus. Bij Algemeenen Maatregel van Bestuur is, in verband met het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard voor dit jaar eerstgenoemde termijn gewijzigd in: 13 Januari13 Februari. Woensdag, 13 Januari was dus de dag, waarop met de opruimingen mocht wor den begonnen, 12 Februari is de laat ste dag, waarop zij gehouden mogen worden. De Wetgever heeft ten aanzien van het aan kondigen van de verkoopen in verband met jaars- of seizoenswisseling beperkende voor schriften gegeven. Bovengenoemde verkoopen mogen n.1. alleen worden aangekondigd onder één der volgende aanduidingen: „jaarlijksche opruiming" „halfjaarlijksche opruiming" „seizoen-opruiming" „balans-opruiming" „inventaris-opruiming". Hieruit blijkt dus duidelijk, dat het gebruik van het woord „uitverkoop" of welke andere qualificatie dan „opruiming" ook, v e rb o d e n is. De winkeliers houden hier dus wel rekening mede! Volledigheidshalve voegen wij nog aan het door Friedrich Lindem a n Hij verdedigde zich met zwaaiende handen, met bevende lippen. Dat weet ik niet, of het zoo genoemd wordt. Kan me ook niet schelen! Ik weet alleen, dat ik onschuldig ben, ik heb mijn handen er niet mee bezoedeld. Ik was er alleen bij. Ach meneer, misschien zult ge het niet gelooven, maar het is waarachtig zoo als ik u zeg. Ik zweer het u! En voor ik nog iets kon vragen, vertelde deze jonge blonde Emmo Dierksen in stij genden angst zijn geschiedenis, omdat hij eindelijk, na weken zwijgen, van twijfel, angs heimwee, alle benauwenissen van zijn jonge ziel wegpraten kon. Hij vertelde mij e ge schiedenis van het laatste half jaar van zijn jong leven, maar ons gaf hij daarmee - de oplossing van het raadsel der „Betty onn Emmo Dierksen was de tweede zoon vari een kleine boer in een gehucht in Oost-Fries land. Zijn vader was een jaar geleden g storven. De oudste broer had volgens recht de boerderij overgenomen. Wanneer Emmo Dierksen dus met *gn hee verdere leven knecht op de boerden) van zgn broer wilde blijven, was er voor hem maar één weg, welke zooveel boerenzoons van dien tijd volgden: de weg naar „buiten": vertrek ken. Deze uitweg werd hem in verhouding zeer gemakkelijk gemaakt en wel om twee rede nen. Ten eerste hadden de Dierksen's onder hun bekenden een kapitein van een vracht boot, die den jongen als jongmaatje kosteloos meenemen wilde. In de tweede plaats was er in de States een oom, een broeder van zijn vader,die in Chicago een zaak had, vrijgezel was en zijn neef graag in de zaak wilde op nemen. Emmo Dierksen was 19 jaar oud toen hij de vaderlijke hoeve verliet en de wijde wereld introk. Onderweg leerde hij van zijn metge zellen aan boord de eerste woorden Engelsch, die hem als plat-Duitscher niet al te moeilijk vielen, zoodat hij er zich doorheen slaan kon. Toch was hij sterk verwonderd, ja, zelfs voor een oogenblik dood-ongelukkig geweest, toen bij zijn aankomst te New-York zijn oom niet, zooals afgesproken was, aan de haven stond om hem af te halen. Toen echter, toen zijn kameraden hem had den uitgelachen en bespot, kwam zijn jongens achtige onverschilligheid en reislust weer bo ven, nam hij afscheid van den kapitein en zijn vaartgenooten en ging op eigen houtje met den trein naar Chicago. Hier trof hem echter de eerste slag, die tegelijkertijd het begin van zijn ongeluk be- teekende. Zijn oom was een week vóór Emmo's aan komst te New-York gestorven. In de zaak, een drogisterij, was allang weer een ander. In drie zinnen hoorde de jonge Dierksen het bericht over de kas heen. Mr. Deerkson is dood, geen nabestaanden, al het verdere kunt gij bij de Rechtbank hooren. Met deze woorden wendde de nieuwe bezitter zich reeds tot een klant en liet den vrager kalm staan. Al het andere bij het Gerecht? Emmo Dierksen had nog nooit wat met het Gerecht te doen gehad. Gerecht, dat be- teekende voor hem te allen tijde, straf, ge vangenis, zelfs den galg. En moest hij daar naartoe? Nu? In een vreemde stad? In een vreemd land, waarvan hij de taal slechts moeilijk verstond? Ja, zelfs in een vreemd wereldeel, waarop hij slechts een handjevol vrienden en kennissen wist; daarginds te New-York, op het schip, dat hem hier gebracht had. Dat scheen hem op het oogenblik en in dezen toestand nog de eenige plek, waar hij heen kon gaan en hulp ver wachten. In zijn boersche onbeholpenheid en onwe tendheid hij was, strikt genomen, voor het eerst van zijn leven zijn dorpje uitgegaan wist hij niets beters te doen dam terug naar het schip, naar den kapitein en dan terug naar huis. Nauwelijks vijf uur was hij te Chi cago geweest, of reeds zat hij alweer op den trein naar New-York. Maar hier trof hem de tweede slag, dien hij eigenlijk had kunnen verwachten: het schip was weg. Zoo stond hij dus moederziel alleen op straat te New-York en klemde zijn kleinen reiszak, dien hg in echten boerentrant, geen moment losgelaten had, vast in zijn hand. Het reisgeld, dat zijn broer hem mee gegeven had, was door de spoorreizen op. Dus bleef hem niets anders over dan hier in de haven een nieuw schip te zoeken, dat hem als jongmaatje meenemen wilde. Verder de stad ingaan durfde hg niet. Dus liep hg den heelen dag de haven langs, ging op elk Duitsch schip dat hjj zag liggen, vroeg en liet zich weer wegsturen, bedelde om een beetje eten bij medelijdende koks of matrozen en sliep 's nachts in een kist of op een bank in het Rutger-park. Hier vond hem op een morgen dat moest dus den 15en October geweest zijn Tho mas Glover. De kapitein had allang op het eerste gezicht gezien en dat was werkelijk niet moeilijk dat hjj hier een eerlijke jon gen gevonden had. Hij bood hem den post van wacht aan kok en kajuitsjongen voor den tijd, dat het schip nog te New-York lag, en stelde hem in het vooruitzicht een reis naar Genua mee te ma ken. Genua was wel is waar niet Bremen, maar toch reeds Europa, en bovendien had Emmo Deerkson niet veel keus meer. Hij trok dus met zijn reiszak aan boord van de „Marlborough", richtte zich een plaats in in de manschapslogie en begon zijn werkzaam heden in de kombuis en kajuit. Het was geen zware arbeid, die hij op dit leege schip te verrichten had: Eten koken voor den kapitein en voor zichzelf, de hut en de kajuit schoonhouden. Voor het overige kon hjj den dag doorbrengen, zooals hjj dat zelf wilde. Hjj durfde het schip niet te verlaten Glo ver was den meesten tijd aan land, maar hjj had er ook geen behoefte aan. Hjj zielsblij, een dek boven zijn hoofd te hebben en zjjn dage- lijksch brood. Over hetgeen wat er enkele dagen later ge beurde, vertelde Dierksen op dezelfde manier als indertijd Spurling en Crane het gedaan hadden: Clover's moeilijkheid, een nieuwe be manning te krijgen, omdat hij met den ronse laar Fisher gevochten had, de aankomst van de „Frisco" den 28en October, het gesprek der beide kapiteins, de zaak met de bemanning en de vracht, Glover's liefdesgeschiedenis met de pianiste Betty Bonn en de kwestie van den stuurman. In minder dan acht dragen had Crane en zijn menschen het schip opgekalefaterd, de „Malborough" in de „Betty Bonn" omgetoo- verd en ze met de vaten, die op de kade lagen, bevracht. Bovendien was het gelukt een bijna voltallige bemanning samen te stellen. De kern van de bemanning waren de drie matrozen van de „Frisco": Frank Clyde, Williams Higgins, Robert Harley. De kapitein zelf had voor een stuurman gezorgd, dien hij, God weet waar, opgedui keld had. Deze heette Andrew Gilling. Dierksen beschreef hem als een kleine man van ongeveer veertig jaar, ongelooflijk sterk, met een onmatige zelfbewustheid en met vlijmscherpe oogen in een baardeloos door groefd gezicht. Crane had slechts zjjn schouders opgehaald. Men kende Gilling in alle havens als een heerschzuchtige man, met wien geen kapitein, zoomin als een ronselaar iets te doen wilde hebben. Deze „William" nu had Glover zich op zijn hals gehaald. De bootsman. Jack Dugan en een matroos Charlie Moore had Crane be zorgd. Hij was eenvoudig zonder het Glo ver te zeggen naar den ronselaar Fisher gegaan, om, zooals hij het noemde de ge schiedenis uit de wereld te helpen. Met een eindeloozen woordenvloed en op zjjn bijzondere manier, zooals hij in dergelijke gelegenheden zich gedroeg, had hij tegen den beleedigde gesproken. Deze had in den be ginne alleen maar met zijn hoofd geschud, later echter, op zijn hardnekkig aandringen, twee man beloofd. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5