<Kcdm 1b Danuati 1937 %on kleine gmft Zutitseiscke Matk-ffloüoges diamanten en Jkillanten Xilvebjileet *3ioe dit alUb mogelijk is? wel vrij eenvoudig. Oieejt H inteïeóóe Als li dan toch komt Fa. J. BEEMSTERBOER Texel ABDIJSIROOP DE WEEK: Ingezonden de Kringshow van Postduiven usiwSü by b0UW ««^vegera DIU Bezoekt Visscherij Kou geval op de luchtpijpen? AKKER' S verstèrkte Stoomvaartberichten Heeft U klachten zegt het ons. Bent U tevreden zegt het anderen. IN FEITEN EN FA NT ASIEËN Burgerlijke Stand van Den Helder Korporaal mach. D. Noordhoff van Van Speijk naar Afd. Marns. Rotterdam lsVeh? Majoor mach. G. M. Blok van Wa. Wo n Afd. Mariniers, Rotterdam, 15 Febr 1937 plaatst hg bouw mijnenveger W. v Ewhck tê Rotterdam. JCK le Korporaal mach. J. Gras van Van SDeiik n Afd. Mariniers, Rotterdam, 15 Febr 1937 ze' plaatst bij bouw mijnenveger W. v Ewiick tè Rotterdam. ^wgcit te Matroos le kl. D. J. E. Gelier van H Hen drik naar Ws. Wo., 9 Jan. 1937. Matroos P. C. J. Scholten van Ws Wo n H. Hendrik, 9 Jan. 1937. n' Matroos le kl. A. J. Brands, H. Hendrik n Ws. Wo., 11 Jan. 1937. «enan* n. Matroos le kl. T. Berghout van Ws Wo n. O. Z.D., 16 Febr. 1937.' Matroos A. W. Knijf van Ws. Wo. n O Z D „De Mok", 16 Febr. 1937. le1r1'TJ' ®cheePvaart van Kon. Inst. n. Ws. Wo., 15 Jan. 1937. Stoker le kl. C. H. B. de Groot van Ws Wo naar Kon. Inst., 15 Jan. 1937. Marinier le kl. S. Broertjes van Ws Wo Bevolen overplaatsing op 9 Jan. 1937'naar Hr.Ms. „H. Hendrik" ingetrokken Marinier le kl. G. v. d. Vliet van Afd. Ma riniers, Rotterdam naar Ws. Wo., 16 Febr. '37 Marinier le kl. J. van Ek van Afd. Mariniers Rotterdam naar Kaz. W'oord, 2 Febr. 1937 Mariniers le kl. van Afd. Mariniers Rott n Kaz. Wo., 16 Febr. 1937. J. Brandsma, P. J. Breure, A. Sluijmer B J. van Burgel, K. C. B. Weeling, P. D. Dijk- sma, H. Geelen, A. M. Briaire, K, Hoppen G K. F. Rooding. Mariniers 3e kl. van Afd. Mariniers, Rotter dam naar Ws. Wo., 21 Jan. 1937. M. van Balsfoort, J. J. Beelman, T. F. Be nard, J. A. C. Brandenburg, L. Burggraaf, B. Casemier, A. van Driel, J. L. M. Dijkgraaf, A. van der Giezen, P. van der Graaf, C. Bakker' Mariniers 3e kl. van Afd. Mariniers, Rot terdam naar Kaz. Wo., 21 Jan. 1937. H. Grift, J. M. Groenewoud, G. J. Hoogen- kamp, J. Kersten, J. R. Kleinpaste, W. J. Koenes, J. C. Kuit. Mariniers 3e kl. van Afd. Mariniers Rot terdam naar O.Z.D., 21 Jan. 1937. J. de Man, J. J. H. Masseling, J. Mus, W. C. Oostdijk, M. Overbeeke, A. Paans, L. Frie- sema, Mariniers 3e kl. van Afd. Mariniers Rotter dam naar Schorpioen, 21 Jan. 1937. A. van Galen, G, Pronk, J. Ravenswaaij, J. Rutten, J. A. Rijs, K. C. Rijvordt, G. J. Schot- tert. Mariniers 3e kl. van Afd. Mariniers Rot terdam naar Van Speijk, 21 Jan. 1937. D. Stolk, H. Stremming, C. Stuurman, W. Tellier, J, H. W, Verjans, A. Verzeilberg, J. Vink. Bevorderingen. Bevorderd stokers 3e kl. J. L. Ritman en 3. L. Jansson tot stoker 2e kl., 1 Jan. 1937. Bevorderd stoker le kl. J. v. d. Kerk tot stoker olieman, 1 Jan. 1937. Bevorderd Matrozen 2e kl. M. Rozenberg en P. J. C. Leeflang tot Matroos le kl., 1 Jan. '37. Bevorderd Matrozen 3e kl. A. M. v. d. Berg, C. A. Hoebeke, G. Schut tot Matroos 2e kl., 1 Jan. 1937. Met ontslag uit den Zeedienst. Opperschipper J. Boskamp, 13 Jan. 1937. Korp. vliegtuigm. (M) A. J. Bolmers, 1 Febr. 1937. Stoker olieman W. A. Pater, 5 Jan. 1937. Matroos le kl. J. Lughart, 15 Jan. 1937. Matroos 2e kl. G. Bosch, 15 Jan. 1937. Matroos 3e kl. F. A. Snellenaars, 29 Jan. 1937. Marinier le kl. A. Jansen, 15 Jan. 1937. Tamboer 2e kl. A. Nowee, 28 Dec. 1936. Aangewezen voor thuisvaren. Marinier le kl. J. van Ek, per m.s. „Sibajak" van Tg. Priok, 9 Dec. 1936. Matroos 2e kl. J. Visser per m.s. „J. v. Ol- denbarnevelt" van Tg. Priok, 23 Dec. 1936. Matroos le kl. J. J. Pijpers per m.s. „J. van Oldenbarnevelt" van Tg. Priok, 23 Dec. 1936. Bootsman A. M. Nachbahr per m.s. „Dem- po" van Tg. Priok, 30 Dec. 1936. Matroos le kl. L. M. Looijinga per m.s. „Dempo" van Tg. Priok, 30 Dec. 1936. Adj. o.o. mach. K. Beukenkamp per m.s. „Slamat" van Tg. Priok, 20 Jan. 1937. Aanwijzing thuisvaren ingetrokken. Adj. o.o. mach. K. Beukenkamp per m.s. „J. de Witt" van Tg. Priok, 13 Jan. 1937. Matroos telegr. J. Vos per m.s. „C. Huijgens" van Tg. Priok, 2 Dec. 1936. Marinier le kl. T. de Gelder per m.s. „Siba jak" van Tg. Priok, 9 Dec. 1936. Marinier T. J. H. M. v. d. Veer per m.s. „Sibajak" van Tg. Priok, 9 Dec. 1936. Thuisvaren. Onderstaande schepelingen zijn den 31sten Dec. 1936 per m.s. „Chr. Huijgens" in Neder land teruggekeerd. Korp. machinisten P. de Jageren H. Kerse boom, Matroos le kl. J. Lugthart, Matroos 2e kl. G. Bosch, Matroos 3e kl. F. A. Snellenaars, Marinier le kl. A. Jansen. Onderstaande schepelingen zijn den 4en Ja nuari 1937 per m.s. „Sibajak" in Nederland teruggekeerd. Schipper H. Jongen, Majoor schrijver T. Westerbeek, Serg. monteur G. H. van Gor- kum, Kwartiermeester W. C. ten Berg. Matrozen le kl. A. Noor, J. Kossen, J. A. Snelleman, F. W. N. S. A. Sluijters, A. W. Knijf, W. van Duijn, H. Sperling, T. Berghout, P. J. J. Hetem.F. J. Bol. Matrozen 2e kl. A. H. Teesink en J. M. Harms. Stoker oliemannen L. P. C. Soede, G. K. Prins. t, Mariniers le kl. P. D- Dijksma, G. K. F. Rooding, P. J. Breure, J. Brandsma, A. H. Briaire, J. van Ek, A. Sluijmer, G. van der Vliet, G. van der Vliet, B. J. van Burgel H. Geelen, K. C. B. Weeling, K. Hoppen. Ondervolgende schepelingen zijn bestemd om den I7den Maart 1937 met het m.s. „J. de ALG MIL. TEHUIS, SPOORSTRAAT. Geopend: ZATERDAG 16 JANUARI van 8'/2 tot 11 uur nam. ZONDAG 17 JANUARI van voorm. 10 tot 8 uur nam. Entrée vrij. Witt van de Stoomvaartrat). „Nederland". °ost-Indië te worden uitgezonden, indien geneeskundig geschikt voor den dienst aldaar. Schipper L. J. Stoeken, Serg. bottelier R. J- v..d. Veen, Serg. ziekenverpl. P. Wakker, Serg schrijvers N. V. Volkert en M. Müller, „erf; k°k W. M. van Dijk, Serg. vliegtuigm. h. Enting, Kwartiermeesters W. de Niet, P. t.' y- °verbeeke, J. Geertse. Matroos le kl. i. J. Mulder, Korp. konst. A. H. Jonker en J. G. Weug, Korp. bottelier W. F. H. Boëseken, otteliersmaat G. Willems, Korp. ziekenverpl. J. Besseling, Schrijversmaat J. A. Kuit en J. H. Henze, Timmermansmaat J. Ornee Matrozen 1 kl. C, M. Baas, J. van Tricht, H. van Lunsen, F. van Lienen. Matroos 2e kl. P. de Maat. Matroos 3e kl. F. van Ruiswijk. Matrozen 2e kl. G. J. de Ruiter, J. Bosch, F. Heidoorn v. d. Louw. Schoenmaker J, J. Scherer, Kleermaker J. A. van Oosten, Korp. tamboer H. M. Schwedler, Tamboer le kl. J. Metjerink, Tamboer 2e kl. R. Stijnis. Mariniers 3e kl. A. D. den Bak, P. J. Baars, G. v. Beijeren Bergen en Henegouwen, H. C. de Boer, J. A. v. d. Boogert, A. A. de Bruin, P. van Buren. Seinersmaat J. Zorge. Ondervolgende schepelingen zijn aangewezen om den 10 Februari 1937 per m.s. „Indrapoera naar Nederland terug te keeren. Opperschipper P. Plooij, Bootsman P. van Gennip en G. H. Bot, Serg. konst. F. A. Cleem- putte, Maj. torpedomaker J. C. Brouwer, Serg. torpedomaker R. M. A. van Kralingen, Serg. torpedomaker J. van Kapel, Maj. mach. C. Kindt, Serg. mach. P. A. Besuijen, Maj. mont. E. Beumer, Serg. telegrafist G. de Bruijn, Korp. vliegtuigm (M) M. Carmejoole. Ondervolgende schepelingen zjjn aangewe zen om den 24 Februari 1937 per m.s. „Marnix van St. Aldegonde" naar Nederland teru" te keeren. Maj. konst. W. H. Franse. Serg. vliegtuigm. (M) J. W. Hekel. Ondervolgende schepeling is aangewezen om den 23sten December 1936 per m.s. „J. van Oldenbarnevelt" naar Nederland terug te keeren. Matroos le kl. P. H. Giesbers. Vischdistributie. Zooals de bladen gemeld hebben, zal de vischdistributie naar meer plaatsen in den lande plaats hebben, zoo daartoe het verlan gen wordt kenbaar gemaakt. Ofschoon er niets van wordt meegedeeld, hopen we, dat nu de kleinhandel zal worden ingeschakeld. Men weet, dat van die zijde en ook van den groothandel veel critiek op den maat regel is uitgeoefend; en sommige staaltjes, waarvan men gewag maakt, gaven dan ook den indruk, dat alles nu niet langs een leien dakje ging en dat er veel op viel af te dingen. Maar nu de Minister er mee voortgaat, mag toch worden verondersteld, dat er ook wel gevallen zullen zijn, die tot tevredenheid aan leiding hebben gegeven. Daarom des te meer mag worden gehoopt, dat de venters er deel aan zullen krijgen. Deze groep heeft het den laatsten tijd slecht en velen moeten zich bij den steun vervoegen om door het leven te komen. En als dat an ders kan, dient ook dien weg te worden be wandeld, in het belang van deze menschen en in het belang tevens van de overheidskas. Vischprijzen. Vrijdag liep te IJmuiden de tarbotprijs iets omhoog, terwijl de tongprijs wat daalde. Toch blijven de prijzen van deze fijnvischsoorten een goed beeld toonen. De scholprijzen waren flink aan de markt, vooral, zooals gewoonlijk, waren hoog, die van de kleine schol. Kabel jauw liep weer wat omhoog. Er waren maar twee trawlers aan de markt. Hooge besommingen werden niet gemaakt; vermoedelijk was de kwaliteit niet zeer goed, want de trawler met de meeste manden visch maakte de kleinste besomming. BURGERLIJKE STAND Van 9 t.m. 15 Jan. 1937. GEBOREN: Arie Pieter, z. v. N. Wonder en C. M. van Rossem; Simon, z. v. J. H. van Heerwaarden en P. H. Dijt. GETROUWD; Elke Groot en Emma Kiljan; Broer de Boer en Maria Margeretha Koers. OVERLEDEN: Jansje Smit, 72 jaar, geh. m. Klaas Lap. Gevonden: 1 zilv. armband, 1 zilv. vul potlood; 1 ceintuur; 2 rijwielplaatjes; 2 porte- monnaies; 1 autoslinger; 1 sleutel en 1 heeren- fiets. TEXEL-NIEUWS. Door ziekte van den captain J. Gieles en schorsing van A. Huizinga komt het Texel- sche elftal morgen in een gewijzigde opstel ling uit, die vermoedelijk evenwel niet veel verzwakking zal opleveren. Het elftal is als volgt samengesteld: Dukers. D. Zuidewind Jo Ran Witvliet De Graaf H. Neijens H. Ran M. Vlaming N. N. P. Kikkert N. Ran Oudeschild. VISCHAFSLAG. 13 Januari: Geen aanvoer. 14 Jan.: 716 kg wulken 16.per 100 kg. 15 Jan.: 70 kg zoute garnalen k 15 ct. per kg; 925 kg wulken, 17.60—17.80 per 100 kg. Oosterend. Op Donderdag 28 Januari zal te Oosterend in het Gebouw voor Christelijke Belangen een vergadering worden gehouden van de Anti- Re volutionnai re Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", aldaar, waarin als spreker zal optreden de heer Zijlstra. Die snijdende Noordenwind is oorzaak dat menschen met zwakke luchtpij pen dadelyk gaan hoesten. Past op, grijpt nog heden in, want ge staat meer dan anderen bloot aan een chronische bronchitis, die lang duurt Verzorg U daarom dadelijk met het voor U aangewezen middel, de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop. Dat is een natuurlijk kruiden middel en werkt zacht en grondig op Uw aangedane slijmvliezen. Bovendien is in de nieuwe Abdijsiroop nu nog toegevoegd de krachtig hoest-bedwingende stof codeïne,, welke uiterst snel en verrassend Uw hoest' verdrijft en Uw bronchitis tot staan b engt. Terecht noemt men thans Akker's Abdij siroop om zijn bijzondei e samenstelling ,,'s Werelds béste Hoest-siroop", want de werking bij Hoest, Griep, Bronchitis, A3th- ma is werkelijk verbazing-wekkend, dat zult U bij de aanwending ondervinden. Verlaagde prijzen j 75 ct., f 1.25, f 2.-, 3.50 p. flacon PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser, Doop (aangifte Zaterdagavond na 8 u. aan de pastorie). O o s te r e n d, v.m. 10 u. Ds. A. W. Kok, Bevestig Ouderlingen en Diakenen. Den Hoorn, n.m. 7 u. Ds. Visser. De Cocksdorp, v.m. 10 u. en n.m. 7 u. Ds. Salm. Oudeschild, v.m. Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Geen Dienst. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare) v.m. 10 u. Ds. v. d. Leer. Den Burg (Geb. Fanfare) n.m. 3 u. Cand. Wouda. Oosterend, v.m. 10 u. Cand. Wouda. Oosterend, n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Gereformeerde Kerk ',H.V.) Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 2.45 Lees- dienst. IN HET DONKER. De straatverlichting te Oosterend was Don derdagavond gedeeltelijk defect, de geheele Peperstraat was in het donker, omdat er geen enkele lantaarn brandde. De Cocksdorp Donderdagavond had een oefentocht plaats met de motorreddingboot „Joan Hodshon" De tocht begon pl.m. 7.30 uur en ging naar de buitengronden, waar de „Brandaris" van Ter schelling als „schip in nood" fungeerde. Met Morseteekens en lichtkogels werd met de „Brandaris" geseind. Na een tocht van ruim anderhalf uur be reikte men *de „Brandaris", waarna eenige manschappen aan boord van de „Brandaris" gingen. Nadat de „Joan Hodshon" nog eenigen tijd in de buurt van de „Brandaris" gekruisd had, werden de manschappen weer aan boord van de „Joan Hodshon" genomen, waarna de te rugreis aanvaard werd. Het materiaal en de manschappen bleken in uitstekende conditie te zijn. De tocht werd eveneens meegemaakt door den heer De Booy, secretaris van de N.- en Z.H. R.M. en de leden van het plaatselijk be stuur. Stoomv. Mij. Nederland. Enggano, t.,' pass. 13 Jan. Gibraltar. Johan v. Oldenbarnevelt, t., 15 Jan. v. Gi braltar. Marnix v. St. Aldegonde, u„ 15 Jan. v. South- ampton. Moena, t., 15 Jan. te Londen. Poelau Bras, t., 14 Jan. v. Port Soedan. Poelau Tello, u., 14 Jan. v. Sabang. Tarakan, t., 14 Jan. v. Batavia. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Achilles 15 Jan. te Rotterdam. Alkmaar, u., 13 Jan. v. Talcahunano. Barneveld, t., 15 Jan. v. Liverpool. Boskoop, t., 13 Jan. v. Arica. Calypso, 15 Jan. v. Varna. Ceres 14 Jan. v. Istanbul. Costa Rica, u., 14 Jan. te Curagao. Crijnssen, u., 15 Jan. Azoren gepas. Ganymedes, 15 Jan. 's midd. 12 u. 38 mijl Z.W. v. Ouessant. Hermes, 15 Jan. v. Amsterdam. Luna 12 Jan. te New York. Perseus, 15 Jan. v. Amsterdam. Pluto pass. 15 Jan. Holtenau. Poseidon, 13 Jan. v. Gibraltar. Stuyvesant, 15 Jan. v. Amsterdam. Telamon 14 Jan. v. Burriana. Tiberius 14 Jan. te Ismir. Triton, 15 Jan. v. Amsterdam. Venezuela, t., 14 Jan. Azoren gepass. Venus 15 Jan. te Hamburg. Vesta, pass. 15 Jan. Gibraltar. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, t., 14 Jan. v. Las Palmas. Kon. Paketvaart Maatschappij. Barentsz, 14 Jan. v. Saigon. Houtman 13 Jan. te P. Natal. Nieuw Zeeland, 13 Jan. v. Adelaide. Siberoet, 13 Jan. v. Auckland. Tasman 12 Jan. v. Batavia. Van Rees, 14 Jan. te Saigon. HollandAmerika Lijn. Breedijk 14 Jan. te Antwerpen. Dinteldijk 14 Jan. te Swansea. Edam, 13 Jan. v. Houston. Lochmonar 12 Jan. v. Cristobal. Maasdam 14 Jan. te Philadelphia. Veendam 14 Jan. v, New York. HollandWest-Afrika Ljjn. Amstelkerk, t., 19 Jan. te Havre verw. Maaskerk, u., 13 Jan. v. Dakar. JavaNew-York Lijn. Kota Gede, 13 Jan. te Bal timore. Madoera 14 Jan. v. New Orleans. Maron 14 Jan. v. New York. Modjokerto 15 Jan. v. Sabang. Tanibar 12 Jan. v. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, t., 19 Jan. te Marseille verwacht. Garoet 15 Jan. te Batavia. Kota Pinang, 15 Jan. v. Rotterdam. Kota Radja 13 Jan. v. Beira. Kedoe, t., 14 Jan. v. Padang. begint onze BALANS-OPR UIMIMG, maar dan ook een behoorlijke, zooals U dit van ons gewend is en waarin U koopjes zult vinden, die over veel jaren nog grooter koopjes zullen zijn. in de KOOPJES: Pendules met Bim-Bam-slag en 14 dagen uurwerken vanaf f 6.80 Heeren-Armbandhorloges met metalen band f 1.94 ETERNA - ZENITH - SUPRA - UNION - LONGINES etc. voor een derde van den normalen prijs met volledige fabrieksgarantie. worden tegen sterk gereduceerde prijzen verkocht. servetstandaards voor 67 C£nt aschbakjes 49 cent broodschalen 175 cent Gezonde zakenpolitiek vraagt ieder jaar behoorlijke af schrijving op de goederen voorraad en daar doen wij aan mee komt dan kijken en heeft U geen interesse komt U dan toch kijken, zeker dat het Uw belangstelling zal hebben. loop dan even naar binnen, U kunt dan rustig de koopjes bekijken, niets verplicht U tot koopen, U moet zelt van het koopje OVERTUIGD zijn. Over niet-ontbioote hoofden en Overheids-„fikkies". Het Oranje-feest is voorbij en het is jam mer. Jammer, omdat het zoo dubbel en dwars ideëel was. En dat niet alleen uit een oogpunt van liefde voor het Oranje Huis, maar ook omdat het tal van onderlinge buurtruzies uit de wereld hielp. Wanklanken waren er die dagen niet. Die komen nü pas, nu alles weer achter ons ligt en de mensch zich weder gaat bezighouden met de levenswijzen zijns naas ten. Zoo lazen wjj in dit blad op een dezer dagen, dat een meneer het bestaan had (nota bene tot „een comité behoorend") tijdens het spe len van het Wilhelmus niet alleen met ge- dekten hoofde te blijven staan, doch ook te loopen. Er Is hier in deze stad over dit stuk ge praat, doch men vergete niet, dat het met die hoed-afnemerij eigenaardig gesteld is en dat men zich diene te hoeden voor genera- liseering. Persoonlijk willen wij hier opbiech ten, gedurende verscheidene malen tijdens de feestelijkheden aanwezig zijnde, het hoofd niet ontbloot te hebben, om niet 999 tegen 1 kans te hebben een griep of longontsteking op te loopen. En zoo zagen wij tijdens die periode, hoe onze zeer ijverige en zeer spon tane en zeer oranje-zuiver-op-de-graatsche voorzitter van het Oranje-Comité eens de hoed afnam en door zijn gade middels een derde tot de orde geroepen werd, en dan ook schielijk het hoofddeksel weer op zijn plaats deed neerkomen. Faudeerde deze Oranje-Rid der? Néén, duizendmaal, néén! Voorts heeft het Vreugdevuur gebrand. We hebben het gezien en zijn er stil van gewor den, stil, omdat onze gedachten teruggingen naar een tijd, die nu al weer een jaar of 18 achter ons ligt. Toendertijd was het „fikkies-maken" zéér in de mode en er was geen Nieuwediepsche jongen of hij trok eens in de week met zijn vrienden naar den Dijk, en stookte een vuurtje, dat heèl dikwijls tot een vuur uit dijde. Gelukkig was dat een tijd, dat van Willi gen nog eens in de 5 dagen heele karrevrach- ten papier, houtwol, snippers en ander vlam- baar materiaal op genoemden Dijk deponeer de. Het waren houtmijten, die met het mooi ste vreugdevuur konden wedijveren en waar boven wij, met al de wreeheid der jeugd eigen, krabben piepten. Dét waren tijden! En we zaten als Sioux om hun kampvuur en terwijl we van voren roosterden spoelde van achteren het water in onze sandaaltjes. Als we thuis kwamen ston ken we een uur in den wind en kregen van de vaders en moeders op ons tabernakel en niet zoo zuinig ook. Maat je had je fikkie gehad en dat was ook wat waard. Wél is de wereld veranderd en dat alles overdachten wij Donderdagavond. Toen kwam er altijd een agent, die de boel uit trapte en met veel deining een boekje voor den dag haalde waar niemand bang voor was. Toen was het contrabande, een vreugde vuur, een verboden vrucht, die juist daarom naar meer smaakte. En nu? Nu geeft de Overheid Haar Hoogstderzelver toestemming om een vuur te stoken. En deze Overheid maakt er zelfs een Ceremonie van, met Openbare Ambtenaren en een Muziekkorps. Het was een „Fikkie" dat mócht en alleen curiositeitshalve was de jeugd present. Er stonden dien avond een stuk of 6 jongens om me heen en die waren het niet eens met de wijze waarop het vreugdevuur aangestoken werd. Er volgde een technisch relaas hoe het w e 1 moest. Er was er een en die zei: „Phhhfffhhhttt... hadde ze ons motte late doen Niek, 't had gefikt as een lier". Iets, waaraan (de eerlijkheid gebiedt het ons te zeggen) wij niet twijfelden. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden). Geachte Redactie. Gaarne zag ik en meerdere ingezetenen met mij een paar regels in uw blad ge plaatst. Donderdagmorgen marcheerde onze kust wacht-artillerie door de stad, met de Staf- muziek van de Marine. Men hoort dan allerlei onaangename woorden, of men lacht dom, wanneer onze kustwacht voorbij marcheert. Heldersche ingezetenen laat men toch onze weermacht hoog houden, en niet allerlei kleine dingen becritiseeren. C. J. W. 15 Jan. 1937. GETROUWD: H. J. Vermeulen en J. E. S. Thomas. BEVALLEN: D. VerelJacobs, z.; I. van OhmstedeFrisch, d. J. van der Beek—Swart, d. A. J. Havermansvan de Gruiter, z. J. F. Hosvan Dobben, d.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7