Veremigde Staten van Europa ia een utopie Toet=Ank=Ammon H u w e 1 ij k per abuis WIT!! Katalonië eischt Zelfstandighied Muiterij in gevangenis van Ontario Einde der wapenstil stand in China Geen dienstplicht in Engeland Ernstig ongeluk onder Brunssum in Mexico geslagen het gevaar van onze cul tuur is het bolsjewisme. mussolini. duff cooper. KORT VERHAAL 473e STAATSLOTERIJ ACHTERSPATBORDEN Mussolini heeft in het Palazzo Venezia een interview toegestaan aan Roland Strunk een specialen correspondent van den „Völkischer Beooacnter „Wij hebben een grooten stap voor uit gedaan", zeide de Duce. „Wij heben de as Berlijn—Rome ge smeed! Dat is het begin van een proces van Europeesche consolidatie. Ik geloof niet in de Vereenigde Staten van Europa. Dat is een utopie, historisch en geo grafisch een onmogelijkheid. Wij zijn er hier in ons werelddeel allen te oud voor; elke gtaat, ieder volk heeft zijn eigen geschiede nis, eigen bronnen waaruit zijn staatkundige en zedelijke normen ontsproten zijn. In Amerika is dat anders. Daar is alles jonger, nieuwer, met minder tradities, Europa en de groote Europeesche staten in de diepte georganiseerd, organisch, zoo ge wilt, biolo- gisch-Amerika ontwikkelt zich extensief, in de breedte. Dus Vereenigde Staten van Europa onmogelijk! Maar er is iets anders in wording een soort Europeesche gedach te, geboren uit het besef, dat onze cultuur, ons erfdeel slechts door een gevaar wordt bedreigd het bolsjewisme", „Wij beleven een historische wending een totale ommekeer van de politieke en sociale ideologieën. De democratieën hebben afge daan, zij zijn tegenwoordig bewust of onbe wust, niets anders meer dan haarden van infectie, bacillendragers en handlangers van het bolsjewisme. Dat is de eene groep. De andere groep, dat zijn wij. De toekomst wendt zich af van de „collectiviteit", de in vaagheid reageeren- de massa. Onze tijd is door den loop der ge beurtenissen het tijdperk van de boven de massa uitstekende figuur, van de krachtige persoonlijkheid. Democratieën zijn als zand, als drijfzand. Ons staatsmansideaal is een rots, een bergtop van graniet". Op de vraag of hij meende, dat de strijd voor Madrid tot internationale verwikkelin gen zal leiden, antwoordde Mussolini; „Men heeft getracht het gentlemen's „agreement" te verhinderen. Ik heb het niet geduld. Wij garandeeren den status quo in de Middel- landsche zee. De wereld kent mijn Milanee- sche rede. Deze overeenkomst is in elk ge val het begin van de oplossing van een hoogst gespannen opstand, en geeft ons eeni- ge jaren van rustiger ontwikkeling. In deze jaren kunnen wij aan het bevorderen van den vrede werken. Wat de geruchten betreft, dat het gentlemen's „agreement" een ver- zwakking van de betrekkingen tusschen Ro me en Berlijn zou teweegbrengen, dat is een wenschdroom van de tegenstanders van ons nieuwe maar onaantastbare Duitsch-Itali- aansche blok. Neen! Daar zal niets aan ver anderen. Integendeel, het Middellandsche Zee-accoord met Engeland kan de as Berlijn- Rome slechts versterken, het is een logisch gevolg van ons streven naar Europeeschen vrede! Wij hebben geenerlei territoriale aspira ties in verband met den door het ingrijpen van Sowjet-Rusland in Spanje geschapen toe stand". Zoudt ge het instellen van een Sowjet bewind in Spanje of een deel van Spanje, bijvoorbeeld Katalonië als een bedreiging van den status quo opvatten?" „Dat spreekt van zelf". Bij deze woorden stond de Duce op. Het interview was geëindigd. Verwondering in Engeland. Het interview dat Mussolini een verte genwoordiger van de VolkischerBeobachter heeft toegestaan van welk vraaggesprek wij reeds melding maakten, schijnt in politieke kringen te Londen een zekere lusteloosheid te voorschijn geroepen te hebben. De passa ge in het interview volgens welke de Duce gezegd heeft, „dat de Italiaansch-Britsche overeenkomst inzake de Middellandsche Zee de as Berlijn-Rome slechts kan versterken", heeft te Londen eenige verbazing gewekt, aangezien men daar in politieke kringen aan deze overeenkomst een geheel andere betee- kenis en strekking toekende. De publicatie van het intervieuw kwam tegelijk met een opleving van de geruchten, die een toespe ling maken op een opnieuw formeeren van een front van vier. Deze geruchten worden te Londen volgens een correspondent van Ha- vas met eenigen achterdocht ontvangen. Fïnantieel en economisch los van Madrid. Eigen leger onder een centrale generale staf. De minister van onderwijs, Sbert, secretaris van de Katalaansche Ge neraliteit, heeft tegenover journalis ten verklaard, dat Vrijdag j.1. tijdens een bijeenkomst van den Generali teitsraad president Companys de regeering op de hoogte heeft gesteld van het onderhoud, dat hij twee dagen tevoren met Largo Caballero te Benicarlo had gehad. Men meent te weten dat dit onderhoud "betrekking had op problemen van finan- tieelen, economischen en cultureelen aard en tevens op andere problemen, die van delicateren aard zijn op militair en politiek gebied en waarover men tot overeenstem ming is gekomen. Als gevolg van deze be sprekingen zijn al deze kwesties, tezamen met het standpunt der Katalaansche regee ring ten aanzien van elke kwestie afzonder lijk, samengevat in een memorandum, dat de Katalaansche Generaliteitsraad heeft goedgekeurd en dat officieel is toegezonden aan de regeering der republiek. Wat de finantiën aangaat, eischt de Kata laansche regeering niet alleen erkenning van het recht harer tusschenkomst bij de Bank van Spanje, maar ook toekenning van voordeelen op het gebied van de tarieven, met het doel den buitenlandschen 'iannel van Katalonië te bevorderen en tezelfder tijd den aankoop in het buitenland te ver gemakkelijken van grondstoffen voor de industrie en de ravitailleering van het ge- heele gebied. Tr Op economisch gebied zou de Katalaan sche regeering aandringen op het inwilligen van mogelijkheden tot reorganisatie van z- economie met de grootst mogelijke vrijheid. Op cultureel gebied vraagt Katalonië dat de organisatie van het onderwijs geheel aan Katalonië wordt overgelaten. Wat de militaire aangelegenheden betreft zou de Katalaansche regee ring bereid zijn om in Katalonië met financieele hulp van de centra le regeering een geregeld Katalaansch leger op de been te houden, hetwelk wat het opperbevel aangaat, afhan kelijk zou zijn van den centraion generalen staf, zoodat er in zekeren zin een eenhei dscomimando zou Bovendien zou de Katalaansebe re- in "hot rn6Tnomndurn no verlangen hebben geuit mede te mogen spreken in de buitenland- sche politiek. Een gemengde commissie van vier minis ters der republiek en vier leden van den Katalaansehen Generaliteitsraad zal belast worden met de bestudeering van deze ver schillende problemen. Aangezien een delegatie van het Basken land zich op het oogenblik te Valencia be vindt met het doel eveneens tegenover de regeering der republiek de Baskische eco nomische en politieke verlangens uiteen te zetten, neemt men in politieke kringen te Barcelona aan, dat de gemengde bovenge noemde commissie zou kunnen worden uit gebreid zoo noodig door opneming van 4 Baskische vertegenwoordigers. Op deze .vijze zou deze gemengde commissie de waarde krijgen van een federalen raad, die belast zou zijn met het oplossen van de gemeen schappelijk problemen der verschillende nationaliteiten. Dit zou dan practisch tiet begin zijn van het van kracht worden van het federalistische systeem e. Honderdvijftig gedetineerden uit gebroken. Alle zevenhonderd gedetineerden van de staatsgevangenis van Ontario zijn gister avond aan het muiten geslagen. Men vreest, dat 150 gevangenen kans hebben gezien, hierbij te ontsnappen. Op een gegeven oogenblik waren de mui ters de situatie volkomen meester. Bewa kers en andere beambten werden in het administratiegebouw gedreven. Vervolgens gooiden de bandieten de ruiten in en vernielden de verlichting, terwijl zij hun dekens in brand staken. Zij hebben in het geheel een schade aangericht van veer tigduizend pond sterling. De ontsnapte gevangenen schijnen de poorten te hebben opengemaakt en een heen komen te hebben gezocht in het omliggende heuvelgebied. De anderen zetten den strijd inmiddels voort tegen de bewakers, die werden bijge staan door leden der brandweer en hon derden gewapende politiemannen, die ten slotte de orde ten deele wisten te herstellen en de gevangenen opsloten in de gehaven de slaapzalen. i De oorzaak dezer ongeregeldheden was gelegen in de ontevredenheid der gedeti neerden over de kwaliteit van het verstrek te voedsel. Havas meldt nog, dat de muiterij tijdens den maaltijd losbrak. De mannen sloegen alles wat hun onder het bereik kwam kort en klein. Met stok ken stormden zij op de bewakers los en staken hun cellen in brand, waarna zij zich naar de binnenplaats begaven. Bij de hevige gevechten zijn tal van bewakers en gevangenen gewond. Nieuwe eischen der opstandelin gen. De gistermorgen bekend gemaakte wapen stilstand tusschen Nanking en Sianfoe zal, naar Reuter seint, te middernacht eindigen en een nieuw offensief zal onmiddellijk ge opend worden. De reden voor deze plotselin ge opheffing van den wapenstilstand (die zooals gemeld tot 15 Februari zou duren) is, dat Jang Hoe-tsjeng, die zich tot gouverneur van Sjensi heeft uitgeroepen, plotseling Nan king een aantal nieuwe eischen heeft ge steld, o.a. betreffende practische autonomie van Sjensi. Wang Tsjing-wei bepleit bevor dering van nationale eenheid. De vroegere premier, die in de nationale regeering is opgenomen, Wang Tsjing-wei, is te Nanking aangekomen. Voor de leden van de Kwomintang heeft hij belangrijke ver klaringen afgelegd. Ten aanzien van de bui- tenlandsche politiek zeide Wang, dat China de hand toesteekt aan alle naties, die geen agressieve bedoelingen hebben. Hieraan voeg de hij toe: „China kan echter niet over vriendschap spreken, wanneer het slachtoffer is van de actie van een aanvaller". Betref fende den Japanschen eisch aangaande een bondgenootschap tegen het communisme, wees hij op het standpunt der regeering; de onderdrukking van het communisme in Chi na is een binnenlandsche aangelegenheid. De Chineesche regeering is in staat het com munisme te onderdrukken en zou deze taak hebben voltooid, wanneer het niet gedwongen was geweest het hoofd te bieden aan een aan val van buiten af. Hieraan voegde Wang Tsjing-wei toe, dat een oorlog tegen Japan het bestaan van het volk op het spel zou zetten, zoolang China niet een centrale macht had verkregen. Wang Tsjing-wei besloot zijn verklaringen met te zeggen, dat het noodzakelijk is het werk aan het nationaal herstel voort te zet ten. De Engelsche en Amerikaansche militaire attaché's hebben van de regeeringen een vliegtuig ter beschikking gekregen voor de evacuatie van hun landgenooten uit Sianfoe. Engeland heeft geen behoefte aan een onmetelijk leger. De Minister van Oorlog, Düff Cooper, heeft na een diner, dat voor den Mayor van Wandswordth was aangeboden aan de con- stitutionnel club een rede uitgesproken, waarin hij o.a. zeide, dat hij nooit voorne mens was geweest over te gaan tot dienst plicht in tijd van vrede. „Wij hebben geen behoefte aan een onmetelijk leger voor de verdediging van ons gebied. Wij willen een klein, zeer gespecialiseerd leger, dat in ge reedheid is gebracht voor de rijksverdediging en dat zou de dienstplicht ons niet geven. Wanneer daarentegen oorlog mocht uitbre ken is het weinig twijfelachtig, dat de dienst plicht zou moeten worden ingevoerd, zooals dit gebeurde tijdens den laat,sten oorlog." Twee personen gedood. Gisteravond omstreeks zeven uur is op den Langeberg onder de gemeente Bruns sum een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij twee personen zijn gedood. De vijftienjarige zoon van den heer B. uit Brunssum keerde per rijwiel uit Heerlen naar huis terug. De jongen reed vrij hard en bij de helling van den Langeberg is hij, mede tengevolge van den motregen, tegen een aldaar in de richting Brunssum wande lend echtpaar gereden. De iongen vloog met zijn fiets tegen den man op. Deze werd tegen den grond geslingerd. Daarna sloeg de wielrijder eenige keeren over den kop. De botsing was zoo hevig, dat de wandelaar vrijwel op slag dood was. De knaap was eveneens zeer ernstig gewond. Het ongeluk had plaats nabij de staats mijn Hendrik, waarheen de slachtoffers werden overgebracht. Bij aankomst aldaar bleek, dat de wielrijder eveneens aan zijn verwondingen was bezweken. De vrouw van den wandelaar bekwam geen letsel. Ongekend rijke vondsten in een oud tempelgraf. In de oude Mexicaansche tempel stad Monte Alban werd 'n oud graf, gewelf ontdekt, dat ongekende schatten aan goud, zilver en edel- steenen bevatte. Een V.P.B. correspondent schrijft ons uit Mexico City: In de nabijheid van de tegenwoordige stad Caxaca ligt de tempelstad Monte Alban Voor de oorspronkelijke inwoners van Me xico was deze stad een heilige plaats, wijl hier de heerschers begraven werden. Haar glanstijd beleefde de stad omstreeks 500 j. v. Chr. Uit de nog bestaande ruines valt op te maken, dat de stad breede straten met prachtige gebouwen bezat Pyramieden en terrasvormige tempels gaven aan de stad een bijzonder uiterlijk. Nu heeft dezer dagen de Mexicaan sche staatsarcheoloog Dr. Alfonse Casco bij het doen van opgravingen een onderaardschen gang ontdekt, die naar een ouden tempel leidde. Aan het einde daarvan bevond zich een grafgewelf, waarin de mummies van tien krijgslieden lagen. Zij wa ren letterlijk onder het goud en zilver begraven. Tien massieve kro nen van zuiver goud versierden hun hoofden. Een enorme hoeveelheid ringen, kettingen, arm- en halsban den, maskers en schalen bedekten de mummies en de aanwezige gewa den waren met de heerlijkste edel- steenen versierd. Ook een reusachti ge adelaar van zuiver goud werd in dit grafgewelf gevonden. Dr. Casco beweert, dat deze schatten minstens even waardevol zijn, als de beroem de vondsten in den grafkelder van den pharao Toet-Ank-Ammon. Mexicaansche archeologen hebben reeds vastgesteld, dat de gouden voorwerpen door den stam der Zapotecer vervaardigd zijn. Deze menschen waren in hun tijd beroemde goudsmeden Deze interss. vondst bewijst dat de berichten van de Spaansche veroveraars uit de oude rijken van Midden- Zuid-Amerika niet overdreven geweest zijn Naast de heerschers van de Mexicaansche Azteken waren het vooral de Inka's van Peru, die door den Spanjaarden zeer rijk werden genoemd. In de nabijheid van het Titicacameer op het Peruaansche hoogland bevindt zich een kloof, waarachter een geheim moet zijn verborgen. De veroveraar Pizzaro had in 1532 den Inkavorst Ataoealpa gevangen ge nomen en vroeg van zijn onderdanen een ongekend hoog losgeld. Voor dit echter in zijn handen kwam, liet hij zijn gevangene terechtstellen. Daarop keerde de karavaan met de schatten ijlings terug. Opdat deze niet in handen van Pizzaro zouden vallen werden de kostbaarheden in een grot in de nabijheid van het Titicacameer verborgen Volgens de legende moet deze schat zich nog steeds op de oude plaats bevinden. Of hij ooit gevonden zal worden? 'Nadruk verboden). door SYDNEY JONES. Jack Norton was een van de meest be kwame officieren van de Royal Army in Britsch-Indië, en na een langen diensttijd verlangde hij ernaar, om een verlof in het moederland door te mogen brengen. Hij scheepte zich te Bombay in, en hij kon ter nauwernood zijn aankomst in het moeder land afwachten. Doch zijn schip kwam op tijd aan, en toen kon hij genieten van de cultuur van zijn land en stad. Hij bezocht bals, theaters en andere amusementsgelegen heden, en bewoog zich in 't gezellige leven der Engelsche society. Daarbij dacht hij ook aan de toekomst en het gelukte hem werkelijk, om verliefd te worden op een charmant jong meisje uit de hoogste kringen. Hij wist echter niet, dat Lizzy verloofd was, en zij vertelde het hem ook niet. De droom duurde echter slechts kort: hij moest weer spoedig naar zijn standplaats terug. Lizzy dacht: uit het oog, uit het hart, en amuseerde zich spoedig met andere jongelui. Maar het was Jack ernst geweest, en hij wist niet, dat Lizzy kort na zijn vertrek uit Londen in het huwelijk was getreden. Spoedig ontving zij liefdesbrieven uit Indië. Lizzy gaf ze aan haar tante, die toe vallig denzelfden naam droeg, en vergat ze verder. De tante was nog in haar beste jaren, en vond de brieven wel aardig. En het duurde niet lang, of zij beantwoordde hen in den zelfden toon... Twee jaren reeds had de correspondentie geduurd, en de brieven uit Indië werden steeds verliefder. Eindelijk achtte Jack het oogenblik gekomen, en hij vroeg om Lizzv's hand! Hij zond het verzoek zelfs per expresse, en stuurde haar meteen het reis geld, opdat zij spoedig naar Indië zou komen. Hij bekende eerlijk, dat het alleen zijn hem grondig verveelde! En zoo scheepte Tante Lizzy zich op een goeden dag naar Indië in. In alle opzichten verjongd voer zij den naar liefde smachten de tegemoet! Toen hij haar telegram ontving, dat zij was vertrokken, voelde hij zich overgelukkig en richtte direct een schitterend huis in, waarin hij met overgroote zorg alles aan bracht, wat het hart van een jonge vrouw kon bekoren. Op den dag, toen het schip te Bombay aankwam, stond hij reeds een uur van tevoren in groot tenue, gewapend met een grooten tuil rozen te wachten. Eindelijk naderde het zoo langverwachte oogenblik, en hij sprong als eerste aan dek. Met stralende oogen riep hij den naam van zijn meisje uit, en met uitgebreide armen zonk hem haar tante aan het hart! Het eerste oogenblik geloofde Jack dat het een vergissing was. Maar toen hij den naam van zijn bruid langzaam herhaalde, wees de tante hem haar pas, en toen zijn eigen brie ven. Hij begreep niet, hoe het mogelijk was, dat een mensch zoo kon veranderen. Daar voor waren twee jaren toch een veel te korte tijd? Het duizelde hem. Doch hij was te veel cavelier, om zijn schrik in woorden uit te spreken. De dame, die voor hem stond, had de verre reis nu eenmaal ge maakt, zij had de juistheid van alles be wezen, en dat was voor hem reden genoeg, om zijn woord als officier tegenover haar te houden. Over gebrek aan ridderlijkheid be hoefde een Engelsche lady in het verre oosten zich niet te beklagen. Zoo zei Jack tot zichzelf: „Fais bonne mine a mauvais jeu!" en reeds den vol genden dag vond, zooals was afgesproken, het huwelijk plaats. Het heeft hem nooit berouwd, want deze echtverbintenis werd boven alle verwachtingen zeer gelukkig! Vijf jaren duurde hun geluk toen stierf zij na een korte ziekte; en toen zij hem op het sterfbed het kleine bedrog opbiechtte, vergaf hij het maar al te graag. Doch nu komt de satyre: Nauwelijks was het rouwjaar om Lizzy II voorbij, of Jack vroeg voor den tweeden keer om de hand van haar nichtje. Hij had namelijk van kennissen vernomen, dat zij datzelfde jaar van haar man geschei den was. Verheugd stemde Lizzy toe, en scheepte zich voor de lange reis in. Ziels gelukkig sloot hij haar bij haar aankomst in zijn armen. Het uur van het huwelijk werd vastgesteld en het noodlot wilde, dat juist dit huwelijk vóór beide partijen een hel werd...! Nauwelijks twee jaar later of een schei ding moest een eind maken aan den onhoudbaren toestand. (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 18 Januari 1937 Hooge Prijzen 25.000.— 20172 1.000.— 5022 8523 8833 400.1405 7068 200.— 557 16943 100.— 628 2796 4430 6763 7302 7543 7600 8548 10454 16230 18463 Prijzen van 70. 81 294 462 565 589 746 757 1007 1315 1476 1482 1597 1780 1870 1894 1899 1918 1932 2039 2136 2411 2551 2552 2588 2624 2686 2695 2949 3201 3337 3442 3493 3504 3507 3744 3783 3901 3966 4234 4492 4553 4863 4894 5438 5450 5541 5715 5940 6043 6091 6322 6378 6478 6533 6683 6780 6807 6947 7095 7138 7171 7245 7298 7348 7350 7451 7730 7757 7766 7798 7847 7923 8203 8268 8561 8578 8728 8815 9104 9156 9191 9218 9533 9628 9746 9865 10090 10205 10286 10659 10821 10867 10879 10894 10999 11176 11332 11405 11454 11539 11622 11647 11708 11757 11898 11989 12299 12315 12591 12607 12711 12894 13024 13025 13030 13159 13161 13215 13434 13729 13869 13870 13961 13998 14016 14634 14704 14742 14754 14777 14926 14996 15226 15236 15239 15333 15355 15395 15926 15934 15967 16115 16341 16378 16518 16519 16656 16692 16784 16860 16953 17065 17109 17124 17387 18068 18203 18455 18644 18700 18897 18924 1S073 19244 19278 19382 19534 19554 19614 19615 19684 19874 19892 19924 20016 20157 20291 20556 Nieten 41 72 73 204 205 214 253 266 375 390 411 537 562 590 653 672 701 711 745 815 871 872 890 895 955 982 1011 1029 1030 1044 1078 1125 1165 1170 1240 1261 1284 1343 1355 1384 1386 1399 1446 1453 1494 1496 1606 1618 1793 1874 1910 1963 2182 2259 2343 2399 2471 2498 2500 2524 2540 2577 2659 2723 2742 2818 2844 2895 2901 2927 2931 2947 2953 3001 3029 3103 3140 3216 3314 3363 3399 3432 3441 3496 3557 3655 3675 3693 3696 3730 3814 3855 3885 3970 3987 3989 4046 4167 4173 4198 4297 4302 4359 4406 4429 4437 4517 4583 4671 4691 4765 4774 4840 4935 4937 4963 4985 5023 5024 5083 5105 5276 5315 5402 5495 5555 5561 5574 5586 5593 5595 5613 5638 5666 5683 5816 5923 5934 6104 6113 6169 6241 6261 6403 6408 6424 6498 6522 6540 6550 6607 6623 6641 6685 6777 6856 6956 6976 7006 7014 7108 7113 7126 7169 7213 7282 7327 7358 7416 7610 7656 7739 7823 7825 7868 7839 7915 7960 7979 7997 8059 8075 8145 8216 8229 8262 8354 8362 8372 8402 8451 8484 8512 8577 8660 8751 8780 8783 8871 8879 8977 9020 9057 9073 9114 9115 9130 9165 9171 9201 9236 9323 9364 9449 9474 9491 9516 9521 9546 9565 9578 9616 9673 9691 9707 9719 9756 9915 9936 9965 10021 10163 10166 10221 10270 10373 10388 10439 10443 10479 10485 10500 10503 10522 10569 10571 10598 10662 10672 10688 10689 10711 10742 10759 10838 10961 10979 10992 11042 11114 11133 11159 11192 11230 11304 11355 11383 11425 11427 11435 11512 11524 11540 11552 11590 11677 11691 11789 11810 11960 12040 12095 12103 12118 12176 12186 12222 12234 12241 12245 12265 12283 12373 12401 12458 12487 12508 12520 12541 12545 12548 12624 12637 12709 12784 12834 12886 12895 12906 12992 12993 13023 13103 13150 13216 13230 13246 13262 13268 13317 13331 13502 13559 13661 13674 13693 13700 13730 13741 13759 13777 13831 13839 13852 13862 13887 13924 13941 13960 13973 14033 14080 14092 14098 14121 14155 14163 14186 14209 14330 14372 14398 14409 14417 14422 14426 14452 14484 14516 14542 14555 14571 14611 14783 14820 14824 14853 14962 15045 15081 15197 15277 15305 15328 15398 15454 15548 15653 15698 15736 15783 15870 15908 15949 16068 16094 16160 16166 16173 16179 16205 16234 16282 16286 16322 16546 16559 16599 16605 16683 16741 16746 16812 16842 16942 16978 17019 17020 17126 17148 17151 17176 17204 17283 17308 17423 17475 17578 17599 17713 17738 17760 17773 17778 17779 17929 17935 17938 17965 18195 18262 18306 18327 18328 18382 18513 18689 18729 18758 18856 18912 18925 18966 19009 19013 19018 19033 1903a 19061 19083 19133 19160 19161 19163 19206 19215 19280 19397 19428 19457 19474 19502 19560 19613 19626 19670 19713 19809 19835 19884 19962 19966 19991 20004 20021 20033 20038 20056 20063 20073 20090 20117 20171 20178 20206 20222 20339 20391 20401 20548 20585 20588 20603 20613 20671 20680 20709 20718 20756 20875 20905 20915 20948 'n Goede reflec tor (hoogstens 60 cm boven den grond) alléén is niet voldoende: bovendien moet uw achterspat bord wit van kleur zijn. ook overdag! dat xegt de wetl

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3