De grieven van de KJN.A.C. Hulp aan Duitschland bepleit Arrondissements rechtbank te Alkmaar Kvïl®iinra4 De Dilt seint Marktberichten Uit onze omgeving SCHAGEN ANNA PAÜLOWNA Boekhoudcursus. Naar aanleiding van den oproep per ad vertentie hebben zich ruim 20 deelnemers opgegeven voor den cursus in landbouw- boekhouden, die heden, Donderdag, in school I aanvangt en geleid wordt door den heer Beugel, directeur van het landbouwboek- houdtoureau van de Holl. Mij. van Land bouw. Cursus voor selecteurs. Ook den oproep tot een cursus voor selec teurs van aardappelen had succes. Hiervoor gaven zich eveneens ruim 20 deelnemers op. Wegens ongesteldheid van den leider den heer Band, kon deze cursus nog geen aanvang nemen. R.K. Tooneel. De tooneelvereeniging van den R.K. Volks bond geeft Zondagavond een uitvoering in de zaal van den heer Kossen en zal dan opvoeren: „IJzeren Hein", een tooneelspel in 3 bedrijven, door B. A. Odijk, bewerkt door Piet Mossinkoff, terwijl dit nog ge volgd zal worden door: „Moppie als Kinder meid", een klucht in één bedrijf, en vrije bewerking door P. Gerdes. Loop der bevolking. Ingekomen: MeJ. P. Boerdijk van Bergen N.-H.; mej. G. Stavast van Rheden. Vertrokken: J. H. van der Well en gez. naar Amsterdam; mej. E. Vlaming naar Den Helder; P. W. Ronken naar Alkmaar; J. Mooij naar Niederdedinghausen, Dl.; J. Wij- ma naar Saerbeek, Dl.; W. Th. W. Klink en echt. naar Medemblik. Burgerlijke Stand.. Geboren: Petrus Wilhelmus, zoon van C. P. Kuijs en A. M. M. Visser. Leo Henk, zoon van H. Wilms en A. Geerligs. Karei Nicolaas, zoon van H. Th. G. Dorrestijn en K. M. G. van Steijn. Jacob, zoon van J. Bouwers en G. Plagmeijer. Overleden: R. A. David, oud 38 jaar. A. Bakker oud 74 jaar. A. Langereis, oud 76 j. F. B. Zwirs, oud 4 j. Wed. A. Volder—De Vries, oud 94 jaar. Biljarten. Wegens ongesteldheid van den heer Jb. Rozenbroek, speelde de heer Slikker mee met groep VI van de biljartvereeniging „Anna Paulowna", in den wedstrijd bij den heer Alkemade tegen groep I. De handicap van Slikker werd op 100 gesteld, met de bepaling, dat hij alles over band moest maken. Van Groep VI wonnen: P. Rozenbroek 60 van G. Philipsen 42, G. van Zandwijk 53, L. Elfrink 27 en P. Wilms 23. C. Slikker 100 van G. van Zandwijk 49 en P. Wilms 38. F. Alkemade 43 van L. Elfrink 24, P. [Wilms 45 en G. Philipsen 42. K. de Groot 46 van G. Philipsen 56 en G. jvan Zandwijk 31. Van Groep I wonnen: P. Wilms 50 van K. de Groot 45. G. van Zandwijk 56 van F. Alkemade 37. L. Elfrink 30 van K. de Groot 18 en C. Slikker 94. G. Philipsen 62 van C. Slikker 69. Groep VI won dus met 11 tegen 5 van Groep I. De volgende week Dinsdag wordt de laat ste wedstrijd van deze competitie bij den heer Slikker gespeeld. BREEZAND. Naaicursus. De bekende cursus, die 's Woensdags avonds in de openbare school gegeven werd en waarop mej. Buijze van Broek op Lan- gendijk het maken van ondergoed onder wees, is gister beëindigd. Hij wordt echter eveneens op Woensdagavond, gevolgd door een cursus, waarop geleerd zal worden van oud goed, weer „nieuwe" kleeren te maken. WIERINGEN Jaarvergadering R.K. Staatspartij afd. Wieringen. Gisterenavond vergaderde in lokaal Wed. J. Poppen de R.K. Staatspartij afd. Wierin gen. De heer Rustenburg opende te ruim acht uur de vergadering met den Chr. groet. Spr. heette de aanwezigen, ruim dertig in getal, hartelijk welkom en deed de mededee- ling, dat de Geestelijke Adviseur wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, terwijl van den voorzitter, den heer J. Geerts, bericht van verhindering was ingekomen. Na den wensch uitgesproken te hebben, dat de be sprekingen van aangenamen aard mochten zijn, gaf spreker het woord aan den secre taris, den heer Th. A. Rasch, tot voorlezing der notulen. Deze werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Door den heer J. Engel Jac.z., penning meester, werd hierna het financieel verslag uitgebracht. Hieraan ontleenen we, dat de ontvangsten bedroegen f 71.85, uitgaven f 57.23, alzoo een saldo van f 14.62. Door den afgevaardigde, den heer C. Boer- sen Th.II.z. werd een keurig verslag uitge bracht van de vergadering te Schagen. Voor zijn keurig verslag werd de heer Boersen zeer terecht dank gebracht. De rondvraag leverde eenige huishoude lijke besprekingen op, waarna de heer Rustenburg onder dankzegging met den C.hr. groet de vergadering sloot. Het afgeloopen jaar is voor de afdecling zeker een succes geweest, daar het ledental met 60 gestegen is. „Kunst na Arbeid". Door de arbeidersmuziekvereeniging K.N.A. wordt Zaterdag a.s. een gezellige avond ge- geven. Begrafenisvereeniging In oprichting. Op 19 Jan. heeft het voorloopig bestuur der op te richten Begrafenis vereen, te Wie- ringen een vergadering gehouden. Mede gedeeld werd, dat zich thans 82 leden bed den opgegeven. Deze leden zijn echter bijna aller Westerland woonachtig. Bij de be sprekingen bleek ook. dat sommigen zich uiet goed konden vereenigen met de bepa ling, dat de zetel der vereeniging te Wes terland moest blijven gevestigd. Men oor deelde, dat de vereeniging meer succes zou hebben, indien deze bepaling werd opgehe- vv?* ^ggen, de leden over geheel v,oMflngen versPreid, moeten zeggenschap lnt°ïer de samenstelling en de zetel an het bestuur. Daarom is het van plan, om op Woensdag 27 Jan. een alg. vergade- ïng der leden van den Rouwkoetsdienst te Deieggen. om de zetelkwestie te bespreken. .Hierna hoopt het voorloopig bestuur door huisbezoek over geheel Wieringen het aantal ictien uit te breiden, opdat de vereeniging zoo spoedig mogelijk als definitief opgericht kan worden beschouwd. Politie. Verloren: een bruine portemonnaie inhou dende vijf gulden; een portefeuille inhou dende foto's. Inlichtingen bij den Gemeentebode. „Dorcas". Dinsdagmiddag J.l. zijn de goederen ge maakt door de dames der naaivereeniging „Dorcas tentoongesteld. Een twintigtal dames hebben de goede ren bezichtigd en waren allen hoogst vol daan. De vereeniging heeft 158 stuks goederen gemaakt, waarmede 40 gezinnen verblijd werden. Deze goederen zijn door een achttal dames vervaardigd. Ook heeft de vereeniging nog wat ge maakte goederen aangekocht. Vischafslag. vrijdag 15 Januari aangevoerd: 612 K.G. wulken f 17.80—19.90 per 100 K.G. 16 Januari: 1112 K.G. wulken f 14.5(1—15.25 per 100 K.G. 20 Januari: 879 K.G. wulken f 17.80—19.01 per 100 K.G. VLEESCHKEURINGSDIENST KRING BARSINGERHORN. Vergadering van de Commissie van Uit voering van den Vleeschkeuringsdienst in den Kring Barsingerhorn, op Woensdag 20 Januari 1937, 's namiddags 2 uur ten kantore van de inrichting. Aanwezig de volledige Commissie. Voor Schagén en Wieringerwaard zijn de plaats vervangende leden tegenwoordig. Voorzitter de heer G. G. Loggers opent met een woord van welkom, in het bijzonder aan den heer Rehorst, den nieuw gekozen vertegenwoordigei van Callantsoog, en hoopt op een prettige samenwerking. De notulen van de vergadering van 12 Oc- tober 1936 worden onveranderd goedgekeurd. De ingekomen stukken geven geen aanlei ding tot bespreking. Ingekomen zijn o.a. de benoeming tot ver tegenwoordiger van Callantsoog van den heer G. D. Rehorst, burgemeester der gemeente; het rapport van het Accountantskantoor J. J. de Vries over de controle van het 3e kwar taal 1936. Volgt behandeling van de aansluiting van den keuringskring Alkmaar en in verband daarmede de aansluiting van de overige bui tengemeenten. Voorzitter zet uiteen, dat aan de Raden voorstellen ter goedkeuring zijn gezonden voor de instelling van een publiekrechtelijk lichaam voor de exploitatie van noodslacht- plaats en destructor, waarbij alle gemeenten gelijkgerechtigd zouden toetreden. Alleen de gemeenten, welke den Kring Barsingerhorn vormen, waren bereid tot deze regeling toe te treden, de overigen hebben een afwach tende houding aangenomen, terwijl door het Gemeentebestuur van Alkmaar, optredende namens de 13 gemeenten, welke den keu ringskring Alkmaar vormen, bezwaren tegen de voorgestelde regeling werden ingebracht. Deze bezwaren waren; le. Alkmaar wenscht niet als gelijkge rechtigde opgenomen te worden in het op te richten publiekrechtelijke lichaam, 2e. Het wenscht een vaste bijdrage te be talen in de kosten van destructie. 3e. Het wenscht een onderzoek naar de waarde van de gebouwen en inrichting te genover de boekwaarde van f 116.000.—. Naar aanleiding hiervan heeft de commis sie voorstellen ontworpen, waarbij zooveel mogelijk aan deze bezwaren is tegemoet gekomen, door het bepalen van een vaste bijdrage van 2,6 cent per inwoner en peh H.A. Hiermede wordt met een exploitatie op de basis van de begrooting 1936 rente en af lossing gedekt van f 90.000.—. De overige f 26000.blijft ten laste van den kring Bar singerhorn. Indien ondanks deze bijdrage verlies wordt geleden, komt dit ten laste van den kring Barsingerhorn. Wordt evenwel door gun stiger exploitatie winst gemaakt, dan wordt deze gebruikt om de ten laste van onzen dienst gebrachte f 26.000.— terug te betalen. Eerst als dit bedrag geheel is aangezuiverd wordt de bijdrage niet meer bepaald op 2,6 cent, maar gesteld op het bedrag, dat noo- dig is om de exploitatie sluitende te maken of wordt eventueel de winst gedeeld. In een onderhoud met vertegenwoordigers van 't gemeentebestuur van Alkmaar hand haafden deze de bezwaren om tot een pu bliekrechtelijk lichaam toe te treden, maar waren zij wel bereid aan het gemeentebe stuur voor te stellen de finantieele bijdrage van 2.6 cent op dezelfde wijze te waarbor gen gedurende den tijd, welke noodig is om de ten laste van het bedrijf gesloten geldleeningen af te lossen, dus om een con tract aan'te gaan voor 25 jaar. De Commissie van Uitvoering is van mee ning, dat aansluiting onder de ontworpen regeling geen kans van slagen heeft en dat het daarom wenschelijk is de ontworpen voorstellen met Alkmaar te aanvaarden en op deze basis ook met de overige gemeenten te onderhandelen. Indien de voorstellen door het Gemeente bestuur van Alkmaar worden goedgekeurd, zullen zij ter goedkeuring aan de Raden van de aangesloten gemeenten worden gezqnden Bij aansluiting van de buitengemeenten op contract, zal 't niet noodig zijn een publiek rechtelijk lichaam in te stellen en blijft de bestaande toestand gehandhaafd met Basin- gerhorn als centrumgemeente. Bij de rondvraag dankt de heer Rehorst voor de woorden tot hem gericht. Hierna volgt onder dankzegging sluiting In ons land is gebrek aan Inzicht in de toekomst van het wegver keer. De voorzitter van de K.N.A.C., Mr. J. Lint horst Homan heeft dezer dagen mededeeling gedaan aan de pers waarbij hij enkele grie ven uitte. De voorzitter schetste hoezeer alom in de wereld het automobilisme vooruit gaat, doch hoe nog steeds in ons land, zij het in afnemende mate, zich bewijzen voordoen van gebrek aan inzicht in de toekomst van het wegverkeer. Zoo vinden wij in overheids kringen nog steeds de onjuiste meening, dat het algemeen gediend zou zijn met de hef fing van bijkans prohibitieve lasten van het wegverkeer. Het is echter wel zeker, dat ook zij, die zoo denken, toch wel in hun eigen leven zul len ondervinden, hoezeer de geheele wereld zich meer en meer op geregeld gebruik van de automobiel instelt en daarvan profiteert. Ook in het toerisme doen zich enorme ver anderingen voor. Het toerisme is thans inter nationaal reeds vrijwel geheel op de auto mobiel ingesteld. Er is in dit opzicht reeds zooveel veranderd, dat heden de groote voor- deelen te beurt vallen aan die landen, welke alleen goede wegen hebben, doch welke tevens met alle middelen der moderne pro paganda den vreemdeling trekken. Helaas blijft Nederland hierin ondanks zijn steeds verbeterde wegen en zijn prachtige bruggen ver bij de anderen ten achter. NEDERLANDSCHE ZUIVELCENTRALE. 24 Januari t.m. 30 Januari 1937 consump- tiemelk regeeringscontract, taxegedeelte 6.25 cent. eventueel verhoogd met premie of ver minderd met afdracht voor de kwaliteit overmelk, regeeringsminimumprijs 5.10 et. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. Mits accoorden worden nagekomen. De economische stabiliteit en de wereld vrede zouden aanzienlijk bevorderd worden, wanneer .men zou voorzien in de economi sche behoeften van Duitschland en een rege ling tot stand zou brengen inzake het mone taire systeem van Duitschland, aldus sena tor Pittman in een uitgesproken redevoering De senator voegde hieraan toe, dat hij ge loofde, dat de Ver. Staten Duitschland hulp zouden kunnen bieden, tezamen met andere wereldmogendheden, op voorwaarde, dat er veiligheid en passende stellige verzekeringen zouden gegeven worden ten aanzien van het vermogen van Duitschland om in de toe komst ieder accoord, dat tot stand zou kun nen komen, te handhaven. DE VLIEGTOCHT VAN DORET NAAR TOKIO. De Fransche vlieger Doret is gisteren ochtend, vergezeld van den radiotelegrafist Micheletti, om 6 uur 36 naar Tokio ver trokken. De eerste étappe gaat tot Brindisi (via Nice, Corsica en Rome). Van Brindisi zal het via Cairo, Bagdad, Bassorah, Karaktsji, Rangoon en Hanoi ver der gaan. Het toestel is hetzelfde als dat van Japy, de „Simoun", welke is uitgerust met een motor van 200 pk. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 19 Januari. Uitspraken vorige zitting: Petr. v. d. W., zwervend, voorw. straf ten uitvoer gelegd. Fred. Jos. Joh. chauffeur, Alkmaar, hoo ger beroep, vonnis overtreding motor- en rijwielwet. Vonnis Kantonrechter vernietigd verdachte vrijgesproken met ontzegging eisch tot schadevergoeding aan Jan Sinnige te Heerhugowaard. Een aardig succes voor den waarn. ambtenaar, Mr. C. A. de Groot. Jasper Kr., Den Helder, hooger beroep, als voren, vonnis bevestigd. Simon Hendr. de G., bollenkweeker, Be verwijk, hooger beroep overtreding saaee ringsverordening. Vonnis: f 50 boete of 25 dagen en verbeurdverklaring opgerooide bol len. Vonnis vernietigd, doch appellant ver oordeeld tot f 50 boete of 25 dagen en ver nietiging van de opgerooide bollen. Herman Hermanus M., opperman, Bever wijk, oplichting van verschillende caféhou ders van consumptie en benzine. Eisch vier maanden gev., vonnis 2'maanden gev. DE GEVAARLIJKE HOEK TE SCHAGER BRUG. 3 MAANDEN HECHTENIS GEREQUIREERD TEGEN AUTOMOBILIST. Aan de orde kwam een zaak, indertijd verdaagd, welke weer eens was voortgespro ten uit de minder goede situatie, welke be staat bij de wegkruising te Schagerbrug en om juist te zijn, bij de koepel van „Het Wapen van Zijpe" en welke dan ook oor zaak is geweest van talrijke verkeersonge lukken van min of meer ernstigen aard. Vandaag betrof het den slager T. Ott uit Schagerbrug, die ten gevolge van een stom me verkeersfout van den koopman Arjen de H. uit Koegras met zijn rijwiel tegen de vlakte werd gewerkt en zoodanig letsel be kwam, dat hij direct in het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar moest worden opgeno men. De goede man kreeg een gecompli ceerde rechterbeenbreuk, die maar niet aan een wilde groeien, zoodat hij bij de eerste behandeling van de zaak tegen de H., die op 3 Nov. ter zake van het toebrengen van ern stig lichamelijk letsel door grove schuld en roekeloosheid terecht stond, niet in staat was als getuige op te treden. Op verzoek werd toen de zaak aangehou den tot het moment dat Ott weer zóó pittig was om te verschijnen en heden zagen we hem dan ook, hoewel nog in treurigen toe stand. Hij kon bijna geen been verzetten. De Officier was dan ook alles behalve goed te spreken over den verdachte, die de ernst van zijn stupiditeit nog niet eens scheen te beseffen en requireerde niet min der dan 3 maanden hechtenis. In zijn veront waardiging vergat de Officier zelfs de ge bruikelijke ontzegging van rijbevoegdheid te vorderen. Ik ben er niet mee tevreden, was alles wat de H. had te zeggen. Hoorn. TWEE 18-KARAATS GESJOCHTEN JONGENS, DIE ZICH WETEN TE REDDEN. De heeren gebroeders Willem en Joop V. uit de krentenbollenstad staan in de regis ters van Mevrouw Justitia met een zeer zwarte kool aangeschreven. Vooral op stads- en boerebals ter gelegen heid van kerkelijke en nationale feestdagen, steeg hun activiteit ten top en zoo kwam het dat zij op Zondag 29 November ook pre sent waren te Alkmaar in het Wapen van Heemskerk aan de Breestraat, vanouds ge naamd de hooizolder, nadat zij eerst een dergelijke gelegenheid in café „Populair" hadden bezocht. In het café van Theë van Gijzen heersohte echter de echte sfeer. Er waren tal van aanminnige maagden van boerenafkomst present en de heeren gebroe ders V. gevoelden zich ter dege in hun ele ment. Over veel contanten hadden ze blijk baar niet te beschikken. Maar daar was raad voor! Het is aan een boer niet wijs te maken, hoe een soldaat aan den kost komt. Het was dan wel zeer eigenaardig, dat wel dra verschillende lieve danseuses hun taschje met inhoud, toiletbenoodigdhedcn, enz. en last not least, 'n jxm'temonnaie in houdende klinkende munt ,bleken te mis sen en het was ook wel een weinig opmer kenswaardig, dat de heeren Willem en Joop hiervoven genoemd, die eerst over weinig contanten schenen te beschikken zoodat een hunner een kennis, de slagersknecht de Boer, animeerde om op een glaasje bier te tracteeren nu eensklaps zoo flink in hun slappe was zaten, dat zij zich per Kooi-tax naar de Beemster lieten vervoeren, 'n luxe, die hen inclusief de fooi, toch op 2 pop kwam te staan. Maar in elk geval, de jonge dames waren leelijk gedupeerd. Een paar hunner ontvingen hun taschjes, helaas ont daan van hun geldelijken inhoud en vrijwel bedorven, terug. Natuurlijk viel weldra de verdenking op de broeders, die 'n zuinige reputatie geno ten als balbezoekers en zij werden dan ook al sj>oedig achter slot en grendel geplakt Broer Johan Jacob, alias Joop, die ook der gelijke kunsten had uitgehaald op een ker- misbal te Rustenburg (Ursem) was inmid dels veroordeeld tot 1 jaar gev.straf en Willem, ook niet bepaald zuiver op de graat, stonden thans terecht voor de meerv. straf kamer met ongebroken levensmoed. Zij ble ven met groote hardnekkigheid de diefstal len ontkennen en het leger van getuigen, zoowat 8 in getal, waaronder 5 balfeeen, was niet in staat hun verdedigingslinie te verbreken. Het waren geen jongelui, die het eene moment dit en het andere weer dat zeggen en als de Officier een spijker klaar hield, dan hadden de heeren verdachten weer een passend gat voorhanden. Het was als het ware een crimineel tafeltennisspelle- tje! De getuigenis van de dames was vrijwel waardeloos voor de bewijslevering. Ze wa ren trouwens gekomen om te dansen en niet om voor vrouwelijke detectives, b.v. Molly van Scotland Yard, te spelen. Een van de meest bezwarende getuigen was wel de slager H. de Boer, die met de heeren V. was meegekomen en eerst gerui- men tijd later de caféhouder attent maakte op een soort achterbalkonnetje, dat door de verhitte broeders was bezocht tijdens het balprogramma en waar het geheel door re gen bedorven taschje van juffr. M. Braken hof van Bergen werd gevonden. We begrijpen inderdaad niet dat dit taschje gedurende het politioneel onderzoek niet werd ontdekt: wel een beetje nonchalant! In zijn requisitoir deed de Officier echter zijn best er van te maken wat er van te maken viel, doch zag zich tot zijn diep leedwezen verplicht we gens gebrek aan bewijs voor Joop vrij spraak te requireeren. Al het odium werd nu echter gestapeld op het hoofd van den ar men Willem en tegen hém vorderde de Of ficier 1 jaar gevangenisstraf. De verdedigers, advocaten Van der Loos en G. A. de Lange, staken toen van wal met hun pleidooien en verzuimden niet het ont lastende materiaal voor hun cliënten op z'n voordeeligst te étaleeren, ten einde tot hun conclusie „vrijspraak" te komen. Hoorn. KEESJE WAS TE LAAT GEBOREN OM VROEGE PIEPERS TE MOGEN TELEN. De jeugdige tuinder Cornelis R. te Hoorn was bezield met blakend teeldersvuur, maar de crisiswettcn bluschten dezen reeds zoo vroeg ontstanen brand, door hem voor den kantonrechter te brengen, toen hij het had gewaagd, zonder teeltvergunning vroege aardappelen te telen. Hij was nog te jong en te onbedreven om zich aan zoo'n gewich tig experiment te wagen. 10 gulden boete of 10 dagen was het loon voor zijn onbekookte ambitie, een vonnis waarvan heden de heer Officier in hooger beroep bevestiging re quireerde Den Helder. EEN BOKSPARTIJ TUSSCHEN EEN GROOTE VRACHTAUTO EN EEN AUTOBUS. De expediteur Hendr. A. uit Den Helder, kwam op 14 Sept, te Alkmaar het terrein van het abattoir op den Helderschen weg afrijden, juist op het moment, dat vanuit de richting Den Helder een soort touring bus op Amsterdam naderde. De chauffeurs kregen elkander te laat in de gaten en door de min of meer weifelachtige bestu ring van den expediteur had een aanrijding plaats. De schuld van dezen chauffeur werd door de Alkmaarsche politie vastgesteld en A. te Alkmaar veroordeeld tot 6 gulden boete of 6 dagen. Van dit vonnis kwam Henk. die blijkbaar niet gauw den moed verloren geeft, in appèl, echter met geen ander resultaat, dan dat bevestiging werd gevorderd. Den Helder. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN CON TRA HELDERSCHE TOURINGCAR. OCKEMULLER TRACHTTE VAN KONINGSBRUGGEN TE SCHEPPEN. De hevige strijd, die is gestreden tusschen de Nederlandsche Spoorwegen en de parti culiere touringcars is thans vrijwel beëin- Verwachting: Matige tot krachtige Zuidoos telijke tot Zuidelijke wind, toenemen de bewolking, later wellicht neerslag, temperatuur om het vriespunt in het Oosten, in het Westen later iets zach ter. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering, Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 757. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 2V2 gr. C. is 37 gr. F. digd, met de wel verwachte, maar verpiet- terende nederlaag van de touringcars. De zittingsmiddag van heden werd nu weer grootendeels gevuld door zoo'n spoor wegdrama uit den ouden doos en de bra ve heer Ockemuller, de onvermoeide pala dijn van de Nederlandsche Spoorwegen in hun heroischen strijd tegen de wilde auto diensten, enorme triomfen vierde. Bussen en toeringcars werden in volle vaart aan gehouden, 'n leger van politiemannen in alle schakeeringen stond gereed de sabbo- teurs te overvallen en aan te houden. Pas sagiers werden in regenbuien en stormvla gen op de straat gezet om een goed heen komen te zoeken, in één woord, het was een verkeerssport, die jacht op het schade lijke gedeelte voor de portemonnaie van de staatsspoorwegen, een jacht, welke even op windend als succesvol was. Thans was het nog de overwonnen oud strijder, de heer Hubertus K. te Den Helder, die als wilde-busdiensthouder om zoo te zeggen, zijn zwanenzang zong. Hij had des tijds een autodienst onderhouden op Den Haag en Rotterdam tegen goedkoope vracht prijzen en het scheen dat de zaak wel flo reerde, dank zij de krachtige reclamecam pagne in de Heldersche Courant. Maar de ijverige heer Ockemuller kreeg den heer K. in de gaten, hij speurde en controleerde tot hij zekerheid kreeg dat de passagiers ook op andere plaatsen dan Rotterdam uit- en instapten en op een kwaden dag de auto werd aangehouden en in beslag genomen, terwijl de passagiers in den Haag en andere tusschengelegen plaatsen tevergeefs op hun busje stonden te wachten. De heer K. viel in handen van het Kantongerecht en werd tot f 40 boete of 10 dagen veroordeeld. Met deze straf nam hij geen genoegen, kwam in hooger beroep om tot de wetenschap te ko men, dat hij van Scyllus en Charybdus was vervallen, aangezien de Officier in felheid en antipathie den ambtenaar nog verre overtrof en thans 100 pop boete of 50 dagen requireprde. De verdediger, mr. v. Leeuwen, overtrof zich zelf als strafpleiter en probeerde in een gloedvol en stevig gedocumenteerd be toog zijn cliënt buiten het bereik der grim mige justitie te brengen, maar het valt sterk te betwijfelen, of het hem zal mogen gelukken. Deze diensten staan nu eenmaal in het overbekende boekje en zijn onher roepelijk ten doode opgeschreven. SCHAGEN. 21 Januari. 12 Paarden 150—325, 8 geldekoeien (mage re) f 110135, 30 idem (vette) f160295, 7 kalfkoeien f 190—230, 5 graskalveren f 40—55 55 nuchtere kalveren f816, 80 vette scha pen f 2832. 134 overhouders f 1518, 18 magere varkens f 1824, 31 idem vette per Kg. 4143 ct., 97 biggen f 10—14, koijnen f 12, kippen 4080 ct., haantjes f 0.251. WARMENHUIZEN, 20 Januari. Roode kool fl.402.30, gele kool f 1.20, D. witte kool fl, drielingen f 1.60, uien f 1.10- 1.40. grove uien fl.30, peen fl.201.60. Aan voer; 50700 Kg. roode kool, 20500 Kg. gele kool, 22000 Kg. Deensche witte kool, 1875 Kg. uien, 2300 Kg. peen. MIDDENMEER, 20 Januari. Graanbeurs. Rogge f8.50—8.75, winter- gerst f 8.508.75. zomergerst f 8.509, witte haver f7.508, zwarte haver f77.25, groe ne erwten f 8.509.25, paardeboonen f 6.80— 7, duiveboonen f9.259.75, kanariezaad f 16 —17. blauwmaanzaad f23.50—25, karwijzaad f 23.50-24. AMSTERDAM. 20 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 245 vette kalveren, le kw. 5664 ct„ 2e kw. 48—54 ct., 3e kw. 40—47 ct per Kg. levend gewicht; 51 nuchtere kalveren f711 per stuk, 202 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5253 ct., zware varkens 51 —52 ct., vette varkens 50—51 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Markt- overzicht: Vette kalveren zeer ruime aan voer, handel sleej>end, prijzen lager. Nuch tere kalveren korte aanvoer, handel vlug en prijzen constant. Varkens zeer korte aanvoer, trage handel .prijzen onveranderd. Hoe kleiner u den hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past... ('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden).

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 11