Nederlandsch elftal stelt teleur dl Minister Gelissen gedesavoueerd Ernstige aanrijding te Beek en Donk Bestelling voor Douglas DC 3-toestellen Stabilisatie van den dollar? Portugal wil geen controle SPORT Voor de Mica 1937 Uitslaande brand te Den Haag De methyl-alcohol vergiftiging te Spekholzerheide Groote belangstelling voor de Wereldjamboree 1937 Reglement autovervoer personen De Mangkoenagora naar Marken en den Afsluitdijk Geen Spaansch goud in het buitenland Het verliest van Southend Uni ted met 23 Derde klas club een gelijkwaardige tegenstander De K.N.V.B. was naar men weet, er niet ïn geslaagd een tweede klasse prof.-club uit Engeland voor het spelen van een oefen wedstrijd tegen het voorloopig Nederlandsch elftal naar Rotterdam te krijgen. De strijd om den beker en de competitie waren er de oorzaak van. Men moest genoegen ne- ïnen met een vereeniging, uitkomend in de derde klasse, Southend United, die mo menteel zoo ongeveer op de helft van den ranglijst staat. Bij voorbaat had men reeds gezegd: geen sterke tegenpartij dus voor het Nederlandsche elftal. Doch het is anders uitgekomen. Tegen het voorloopig Nederlandsche elftal heeft Southend United zich als een volkomen ge- lijkwaardigen tegenstander ontpopt en in menig opzicht viel er zelfs nog heel veel te leeren van de Engelschen Het Nederlandsch 'elftal, spelend zooals het dezen middag te 1Rotterdam deed, zal onherroepelijk van Duitschland moeten verliezen. In alle linies vielen zwakke punten op te merken. In de eerste plaats de achterhoede Waarin helaas na een kwartier spelen We- ber moest uitvallen. Hij was bij een botsing gewond, klaagde over pijn in den rug en alhoewel medisch onderzoek uitwees dat er niets gebroken was, van verder spelen moest hij toch afzien. Naar wij later ver namen zou in een der ziekenhuizen van Botterdam een nieuw onderzoek plaats vin- Iden, waarbij Rontgen-foto's zouden worden genomen. De plaats van Weber werd inge nomen door Wilders. Wij zouden niet wil len beweren, dat Caldenhove en Wilders onvoldoende zijn geweest. Daarvoor be schikken beiden nu eenmaal over goede itechnische en tactische kwaliteiten welke pen speler, zelfs wanneer hij minder in yorm is, nooit in de steek laten. Maar het opstellen van deze beide backs was er me nig maal naast, het ingrijpen mocht in de meeste gevallen afdoende worden genoemd, het afgeven daarentegen was soms hope loos slecht. Zeer vaak hebben wij kunnen jconstateeren, dat bij het wegwerken door onze achterspelers de bal niet bij de voor hoede terecht kwam, doch bij een der En gelschen. Flinke forsche trappen waren zeld zaam. Menigmaal raakte men den bal Slechts half of ging een verkeerde richting uit Daar achter stond doelman van Male, die, ook al door het slechte schieten der Engelschen weinig moeilijk werk te doen kreeg. Aan de drie doelpunten heeft hij weinig kunnen doen. In de middenlinie ontbrak Andriessen. Hij heeft dezen oefenwedstrijd niet mee kunnen spelen in verband met zijn werk- Saamheden. Op de spilplaats was nu Pauwe opgesteld, met rechts Pelikaan en links van Heel. Het spel van Pauwe op de spilplaats is absoluut, rekening houdend met datgene Wat tegen Duitschland zal moeten woi den gepresteerd, onvoldoende geweest. Openen naar de vleugels geschiedde vrijwel nooit. Steeds ging het naar de binnenspelers, waar Öor te weinig variatie in de opzet der aan- yallcn werd gebracht. Het tempo, door (Pauwe ontwikkeld, was niet snel genoeg. Meestal hield hij den bal te lang bij zich, waardoor de tegenpartij volop gelegenheid kreeg zich op de juiste wijze op te stellen. En ook in verdedigend opzicht speelde Pau We maar matig. Wij twijfelen er niet aan of in het Nederlandsch elftal tegen Duitsch land zal Andriessen weer worden opge steld. Pelikaan hebben wij wel eens beter gezien. Wel zwoegde hij van het begin tot het eind, doch ook hij had een groote fout, ïil het te lang bij zich houden van den bal, het treuzelen bij het afgeven, waardoor de spelers van Southend United allen tijd kregen zich te herstellen. Van Heel was nog de beste van het drietal al konden wij zijn spel van dezen middag niet bewonde ren Hij deed het kalmpjes aan en dit was eigenlijk wel een der hoofdoorzaken van den toch wel vrij onverwachten nederlaag. Over het geheele elftal lag een loomheid, welke slechts in korte perioden werd over wonnen. Mogelijk is, dat men de tegen partij heeft onderschat, waarvoor de i—V Voorsprong, na een half uur spelen veel aanleiding gaf. Nu kennen wij het gezegde: een slechte generale repetitie beteekent een goede uitvoering, doch wil Nederland te Dusseldorf goed voor den dag komen, dan zal er een andere geest in de ploeg moeten yaren, dan zal het tempo moeten woiden opgevoerd, dan zal het schieten betei moe ten zijn, kortom dan zal het Nederlandsch elftal een heel wat beter spel te zien moe ten geven dan vanmiddag het geval was. De voorhoede was, wat het binnentrio be treft, al heel zwak. Bakhuys heeft weinig goede dingen ge daan Ongetwijfeld hij werd door den spil van Southend United uitstekend bewaakt, 'doch zijn spel maakte een sloomen indruk, het was net, of hij zich niet meer inspande dan beslist noodzakelijk was. Zijn spelver- deelen was zwak, zijn befaamde schoten hebben wij gemist. Naast hem speelden Heetjans en Van Spaendonck, om beurten links en rechts. Veel verschil was daar met in. Beide spelers zijn harde werkers, doch het fijne, het meesterlijke van een Smit ont breekt eraan. Juist van de twee binnenspe lers zal te Dusseldorf zeer veel afhangen. De beide buitenspelers waren nog de bes ten van de vijf. Vooral Wels demonstreerde zijn snelheid, zijn goede voorzetten, zijn tac tisch plaatsen, terwijl van Nellen aan den anderen kant het er ook niet slecht heeft afgebracht, al kreeg hij minder te doen. Zoo is de eindindruk van dit voorloopig Nederlandsch elftal zeer matig te noemen. Het was volkomen logisch dat toen de En gelschen in de tweede helft het tempo ver hoogden en zich met enthousiasme in den strijd wierpen, de 2—0 voorsprong al gauw Veranderd was in een 32 achterstand. Na afloop van den wedstrijd vertelde Da- vid Jack, de manager van Southend Uni ted, een der meest bekende spelers, die ooit Engeland heeft opgeleverd, ons, dat het spel san do Nederlanders hem zeer was mee gevallen. Technisch hebben zij allen, aldus Jack, de noodig capaciteiten, doch met die tactiek ben ik het niet eens. De spil ging veel te ver naar voren, wist soms zelf niet of hij verdedigen of aanvallen moest, hij scheen zich geen vaste taak te hebben ge steld en dat is altijd van invloed op het spel van de geheele ploeg. In Engeland houdt men nog steeds vast aan den stopper-spil en die tactiek prefereer ik boven al het an dere. De beste spelers waren volgens mij van Heel, Wels en ook keeper van Male, De Nederlanders spelen zeer fair, alleen ik had gedacht met wat meer geestdrift. Ziedaar het oordeel van een speler, die zelf nog getoond heeft over uitnemende kwaliteiten te beschikken. Eerst als rechts binnen daarna als mid-voor was hij den ziel van den Engelschen aanval. Een grootsch spel heeft Southend ons niet laten zien, maar in enkele opzichten viel er voor de Nederlanders toch ook hier veel te lee ren, b.v. het prachtige kopwerk der Engel- sche backs. Wat den wedstrijd zelf betreft, Wels pro fiteerde na 14 minuten van een fout van den Engelschen rechts-back (10). Na een half uur spelen vergrootte van Spaendonck den voorsprong. Met dezen stand ging de rust in, alhoewel door onze voorhoede nog enkele schier niet te missen kansen, waren teniet gebracht. In de tweede helft was Southend-United beter op dreef, men speelde enthousiaster, 2 doelpunten moesten worden geannuleerd wegens buitenspel. Na 20 minuten gaf Jack een prachtig staaltje van technisch kutvnen te zien, toen hij, met den rug naar het doel staand, zich plotseling omdraaiend een schot loste dat doel trof. (21). Uit een doel- worsteling werd de gelijkmaker geboren en een minuut later scoorde de rechtsbuiten het derde doelpunt. Met een 32 overwinning voor de Engel schen kwam het einde van dezen oefenwed strijd, die zoowel voor de technici als voor het publiek zeer teleurstellend mocht wor den genoemd. Prijsvraag voor uitgeschreven. een attractie Ongeveer 10.000 toeschouwers woonden de ontmoeting op het Sparta-terrein bij. Het Comité van Actie voor het Midden standsbedrijf, ingesteld door de drie lande lijke middenstandsbonden, schrijft een prijs vraag uit, waaraan een ieder kan meedoen. Het gevraagde is een attractiesysteem, dat in verscheidene plaatsen tegelijk kan wor den uitgevoerd en dat een propagandistisch karakter draagt. Het spreekt vanzelf, dat het systeem niet in strijd met de bestaande wetten mag zijn en dat het geschikt moet zijn voor alle lagen der bevolking. Maar welk systeem het moet zijn, wordt overgelaten aan het brein, dat zich aan het werk wil zetten, om tot een goede inzending te komen. De inzendtijd sluit 20 Februari a.s. Toegekend worden: een eersten prijs van f 100, een tweede prijs van f 50, terwijl voor het uitgevoerde systeem een honorarium wordt toegekend, varieerend naar gelang van de hoegrootheid der campagne van f 50 minimum tot f 200 maximum. Een uitvoerige prospectus wordt op aan vrage franco toegezonden door het Comité van actie voor het Middenstandsbedrijf, Mauritskade 23, te 's-Gravenhage. In ©en persconferentie gehouden in het nationaal hoofdkwartier van „de Nederland sche padvinders" te Den Haag, heeft het be stuur van de stichting wereldjamboree 1937 nadere mededeelingen gedaan over deze aan staande internationale gebeurtenis, waarvan het welslagen nu wel verzekerd mag worden geacht. Uit alle deelen van de wereld zijn de voor loopige inschrijvingen op het hoofdkwartier binnengekomen, en het blijkt, dat er een bij zondere belangstelling voor deze 5e We reld-jamboree bestaat. Het grootste contin gent zal worden geleverd door het Britsche Rijk, dat met 8000 padvinders in Vogelen zang zal vertegenwoordigd zijn. Deze acht duizend zullen komen uit alle deelen van het groote Britsche Imperium. In Engeland bestaat voor dit contingent bijzondere be langstelling en reeds nu is aangekondigd, dat ouders en belangstellenden in extra boo ten naar Nederland zullen komen, om de jamboree te bezoeken. De Vereenigde Staten van Noord-Amerika zegden toe met 1050 deelnemers te komen. Deze Amerikaansche vertegenwoordiging, zal. alvorens naar Holland over te steken, eerst deelnemen aan de groote nationale jamboree, welke enkele weken voor de in ternationale in de omgeving van Washing ton zal worden gehouden. Vragen van het Tweede Kamer lid Bongaerts. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Bongaerts in verband met de ge vallen van Methyl-alcoholvergiftiging te Spekholzerheide hebben de ministers van financiën en sociale zaken het volgende ge antwoord: Hoewel een justitieel onderzoek in deze zaak nog loopende is, kan worden medege deeld, dat de plaats gehad hebbende ver giftiging moet worden toegeschreven aan het gebruik van alcoholische dranken, voor het meerendeel jenever, waarin zich Methyl alcohol bevond. In verschillende gevallen moet worden gesproken van een ruim gebruik van alco holhoudende dranken, al zijn ook bij een aantal personen, die slechts een zeer matig gebruik van zoodanige dranken hebben ge maakt, zekere vergiftigingsverschijnselen van voorbijgaanden aard geconstateerd. Zonder dat zulks is komen vast te staan zijn er zekere aanwijzingen dat de aangetroffen Methylalcohol over de Duitsche grens Nederland is binnengesmokkeld en hier te lande bij het bereiden van verschillende dranken is gebezigd. Aandacht ver dient daarbij, dat eenigen tijd ge leden een partij van veertig liter uit Duitschland gesmokkeld Methyl alcohol in een in Limburg gelegen inspectie der belastingen aan de Duitsche grens in beslag is genomen. Gisterenavond omstreeks half acht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de Groentenhal van den heer G. H. van Bins- bergen, wonende in de Vlietstraat, gelegen tusschen de perceelen 1 en 3 aan de Hooi- straat te Den Haag. Op dat uur hoorden twee jongemannen, die in een aan de Groen tenhal grenzende rijwielbewaarplaats bezig waren een motor te repareeren, den heer Van B. sluiten. Eenige oogenblikken later sloeg diens hond in het pakhuis geweldig aan en bijna op hetzelfde oogenblik zagen de beide mannen rook door de spleten van het schot, dat beide ruimten scheidde. Zij stelden een onderzoek in en bemerkten, dat er brand woedde in de Groentehal. Zij waar schuwden den heer Van B., die zich nog bij zijn auto op de Hooikade bevond. Deze spoedde zich terug naar zijn pakhuis, waar hij tot zijn schrik ontwaardde, dat alles in vuur en vlam stond. Hij kon met moeite een weegschaal redden, doch moest toezien, dat de verdere inboedel, bestaande uit bakken aardappelen en kisten groenten alsmede een groote voorraad blikgroenten een prooi der vlammen werd. Ook in de aangrenzende rijwielbewaarplaats van den heer v. d. Spek verbrandden eenige rijwielen. De inmiddels gealarmeerde brandweer was spoedig ter plaatse met een spuit uit de Prinsestraat, terwijl de eveneens aangerukte spuit van het hoofdbureau in reserve werd gehouden. Onder leiding van den brand meester, de heer Otten, was men den brand met twee stralen op de waterleiding spoedig meester. De justitieele dienst onder leiding van den inspecteur Bonder, stelde een onderzoek naar de oorzaak in. De heer B., die een schade van ongeveer f 600.leed, was niet verzekerd. Door de politie was voor een behoorlijke afzetting van de Hooistraat zorg gedragen. Het Nederlandsch elftal samen gesteld. Het Nederlandsch elftal, dat op 31 ja. nuari a.s. te Dusseldorf tegen Duitschland zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Caldenho ve (D.W.S.). Midden: B. Pauwe (Feijenoord), Anderies- sen (Ajax) en Van Heel (.Feijenoord), aan voerder. Voor: Wels (Unitas), van Spaendonck' (Nep. tunus), Bakhuys (H.B.S.), Smit (Haarlem) en van Nellen (D.H.C.). Als reserves zijn aangewezen: Van Male (Feijenoord), Wilders (Blauw Wit), Pelli. kaan (Longa), en Heetjans (P.E.C.), Onder meer brengt dit contingent een groot blokhuis mee, dat het centrum zal zijn van het Amerikaansche kamp. De hoo rnen, welke voor dit blokhuis noodig rijn. worden per schip uit Amerika aangevoerd Verwacht worden 2400 deelnemers uit Frankrijk, 500 uit Vlaanderen, 500 uit Dene marken, 400 uit Noorwegen, 400 uit Zweden enz. In totaal zullen er 15.000 buitenlandsche padvinders komen, terwijl uit Nederland 7000 a 8000 deelnemers de jamboree zullen bijwonen. Exploitanten van Taxi's en huur auto's behoeven vergunning van het gemeentebestuur. Het reglement autovervoer personen, dat gister in het Staatsblad is uitgegeven, zal op 15 Februari a.s. in werking treden. Het bevat de algemeene regelen voor het vervoer van personen met motorrijtuigen. De vergunningen voor de exploitatie van motorbussen, welke thans door Gedeputeer de Staten behandeld worden, zullen bij dit reglement binnen de competentie vallen van een speciale commissie, welke in 's Gra- venhage zal zetelen en door de kroon zal worden benoemd. Evenals thans zal beroep op de Kroon van beslissingen van deze commissie moge lijk zijn. Dit alles geldt voor motorbussen, welke geregelde diensten onderhouden. Motorbussen, welke niet op geregelde tij den rijden en dus niet in genoemde catego rie vallen, worden door het reglement „toerbussen" genoemd. Voor het exploiteeren hiervan is vergun ning noodig van den inspecteur van de ver- keers-inspectie, wanneer deze bussen het in- terlocale verkeer onderhouden en wanneer zij binnen een gemeente blijven is vergun ning noodig van het gemeentebestuur. Eveneens vergunning van het gemeente bestuur is noodig voor het exploiteeren van taxi's en huurauto's. De laatste regeling is dus een bevestiging van hetgeen reeds in de meeste groote ge meenten is bepaald* Verder zij opgemerkt, dat men in het on- derwerpelijke geval waarschijnlijk met een noodlottige vergissing heeft te doen gehad, hierin bestaande, dat aan den caféhouder gesmokkelde Methyl-alcohol is geleverd, ter wijl men meende gesmokkelden spiritus te leveren. De kans op herhaling van een zoo danige vergissing is uiteraard, ook zonder ambtelijke maatregelen, op zich zelf niet groot. Overigens kan worden medegedeeld, dat de bestrijding van de grenssmokkelarij, in het bijzonder die van gedistilleerd, voortdu rend met inspanning van alle krachten ge schiedt. Evenwel zal het, zelfs indien het aantal der met de grensbewaking belaste ambtenaren werd verdubbeld, wel steeds uitgesloten blijven de smokkelarij in hoog belaste goederen geheel te verhinderen. In aanmerking moet worden genomen, dat de bestrijding van de smokkelarij in plaatsen als Kerkrade, waar gelijk bekend is, de grens over geruimen afstand door een bewoonde straat loopt, op meer dan gewone moeilijkheden stuit. Niettemin zul len voortaan in nog meer gevallen dan tot dusverre van in beslag genomen partijen gesmokkeld gedistilleerd monsters worden genomen, ten einde op de aanwezigheid van Methyl-alcohol te onderzoeken. Ook de geneeskundige inspectie van de volksgezondheid en de betrokken keurings dienst van waren zullen aan deze zaak bij zondere aandacht schenken. Gisterenmiddag omstreeks vier uur is bij het uitgaan van de fabriek van P. van Thiel en Zonen te Beek en Donk een ernstig ver keersongeluk voorgevallen. Voor de fabriek stond een vrachtwagen van de firma Van Gend en Loos te lossen, terwijl van een zijde een vrachtauto nader de. Óp het moment, dat de weg vol was van naar huis keerende arbeiders, naderde van den tegenovergestelden kant met groote snelheid een vrachtauto van de nationaal express te Utrecht. In de volte reed deze twee arbeiders aan. Een van hen, de 35-jarige gehuwde M. van der B., vader van tien kinderen, werd daar bij zoo ernstig gewond, dat hij in levensge vaar verkeert. Met het andere slachtoffer J. van den E., die slechts lichte verwondingen opliep, werd hij het kantoor van de fabriek binnengedragen, waar hij op advies van den ijlings ontboden geneesheer, Dr. Verbeek uit Gemert van deH.H. Sacramenten der Ster venden werd vorzien. Van der B. mag niet worden vervoerd. De politie, die terstond ter plaatse was, maakte proces-verbaal van het gebeurde op. Gebleken is, dat de remmen van den aanrij- denden wagen in goeden staat verkeerden, zoodat de auto is vrijgegeven. PUCK VAN HEEL. Aanvoerder van het Nederlandsch elftal. In een oefenwedstrijd, welke gistermiddag te Rotterdam tegen Southend United is ge speeld, moest, zooals bekend, Weber wegens een blessure den strijd staken. Bij nader onderzoek in een der Rotterdamsche zieken huizen hebben Roentgenfoto's uitgewezen dat deze verwonding in het geheel niet van ernstigen aard is, zoodat Weber binnen eeni ge dagen weer geheel fit zal zijn. Ook Smit en Halle zijn van hun ongesteldheid hersteld. De bekende Zweedsche Luchtvaart-Maat schappij, die eenigen tijd geleden reeds twee Douglas D.C.-3-toestellen voor 21 passagiers bij de N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek bestelde, heeft zoo juist een derde machine van dit type met doublé Row Wasp motoren gekocht. De Tsjechische luchtvaartmaatschappij de C. L. S., die reeds drie Douglas D.C.-2-toestel- len kocht, heeft ook tot den aankoop van een Douglas D.C. 3-toestel besloten. Voorstellen te verwachten? Volgens persberichten zou de bespoediging van de behandeling van de valutawetten samenhangen met het voornemen van presi dent Roosevelt, om voorstellen te doen tot een internationale valutastabilisatie. („Msb."). Z.H. Mangkoenagoro VII heeft gisteren een tocht gemaakt langs het IJsselmeer. De vorst was vergezeld van zijn gemalin en dochter en zijn secretaris, alsmede den havenmeester van Amsterdam, den heer W. N. van de Poll. Per auto werd 's morgens om negen uur van het Amstelhotel vertrokken, waarna men eerst naar Monnikendam en Volendam ging. Vervolgens werd per extra-boot over gestoken naar het eiland Marken. Na te Volendam te zijn teruggekeerd be gaf het gezelschap zich naar Edam, waar het door het gemeentebestuur op het raad huis officieel werd ontvangen. Na een bezichtiging van het gemeente museum, gebruikte men de lunch ten huize van burgemeester Kolfschoten. Hierna werd de tocht voortgezet naar Wieringen voor een bezoek aan den Afsluitdijk. Eerst te half acht keerde het gezelschap in de hoofdstad terug. ZUIVELORGANISATIES WIN NEN HET PLEIT. Het orgaan van den Alg. Ned. Zuivelbond deelt mede, dat de overschakeling van de regelingen i.z. zuivelexport naar exporteeren- de landen van „Handel" naar „Landbouw" (van Crisisuitvoerwet naar Landbouwcrisis- wet; van Crisis-uitvoerbureau naar Zuivel- centrale) niet direct, maar wèl eerlang zal gepaard gaan met een wijziging van het systeem. Wat wij van de plannen hieromtrent van den Regeeringscommissaris hoorden, zegt het Hdbld., is zóó ingewikkeld, dat wij er nog niet op ingaan. De exporthandel zal echter goed doen, waakzaam te zijn. Wij wezen er reeds eerder op, dat de „overschakeling" een désavoueering is van minister Gelissen. Als gevolg van een conflict tusschen de zui- velorganisaties en dezen bewindsman traden eerstgenoemde in den loop van het vorige jaar onder luid protest uit het bureau; zij zegden in scherpe bewoordingen hun mede werking aan den minister op en verweten hem willekeur, zonder man en paard te noe men. Prof-, Gelissen Heeft de zaak toen zónder De Portugeesche regeering heeft den Brit- schen ambassadeur, Sir Charles Wingfield, een nota overhandigd, waarin het Britsche ministerie van Buitenlandsche Zaken wordt verzocht, den voorzitter van de niet-inmen- gingscommissie mee te deelen, dat Portugal zich niet kan vereenigen met de voorstellen tot controle op de toegangswegen tot Spanje. De Portugeesche regeering verklaart zich bereid, zelf te zorgen, voor de controle op deze wegen voor zoover deze over Portu- geesch gebied loopen, doch zij verzet zich tegen het denkbeeld, deze controle op haar gebied te doen uitoefenen door vertegen woordigers van buitenlandsche mogendhe den. MINISTER GELISSEN. de zuivelorganisaties, dus zuiver ambtelijk, verder uitgevoerd. Thans wordt de regeling aan zijn departement ontnomen en in han den gegeven van „Landbouw", d.w.z. van de Zuivelcentrale, waardoor dus automatisch de weggeloopen zuivelorganisaties weer worden ingeschakeld. De eenige uitgeschakelde is dus minister Gelissen. Dit is mogelijk, dank zij de zoo elastische, schier onbegrensde be- voegdheidswet, welke men „Landbouwcrisis- wet" noemt* Naar aanleiding van de commentaren in de buitenlandsche pers op de besprekingen der niet-inmengingscommissie over het Spaansche goud in het buitenland, wordt in een officieuze verklaring van de regee ring te Valencia gezegd, dat een embargo op Spaansch goud, geplaatst ia het buiten land, onmogelijk is om de eenvoudige reden, dat er geen Spaansch goud in het buitenland bestaat. De aandacht van de Spaansche openbare meening wordt erop gevestigd, dat het goud, dat Spanje heeft verlaten, bestemd was voor dringende betalingen. Desniettegenstaande neemt Spanje, wat de goudvoorraad betreft, na zes maanden burgeroorlog nog de vierde plaats onder de landen in. Deze voorraad en de zilvervoorraad waarborgen den omloop van wettige bankbiljetten. DE VRIJWILLIGERSKWESTIE. Zaterdag overhandiging van de Duitsche en Italiaansche ant woorden. Men verwacht te Berlijn, dat het Duitsche antwoord op de jongste Britsche nota inzake de kwestie der vrijwilligers voor Spanje, Zaterdag na den terugkeer van Goering zal worden overhandigd. De minister-president zal Vrijdag te Berchtesgaden aankomen en daar een onderhoud met Hitier hebben. Het Italiaansche antwoord zou eveneens Zaterdag overhandigd worden,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 12