Groote brand in het centrum van Amsterdam Sneeuw en ijs Successen der Een winter van ups en downs verwacht ÏSVItRI Oe Bilt seint De vrijwilligers- kwestie Diefstal van plm* f 3,000.— regeeringstroepen STER TABAK PUZ1LE Marktberichten SPANjE SCHAGEN Stoomvaartberichten boternoteering. deensche boternoteering. Huis op het Damrak geheel uit gebrand. De brandweer be strijdt het vuur met acht stra len. Een zeer zware brand heelt vanmorgen vroeg gewoed in perceel Damrak 7, waar een sigarenwinkel van W. Mast is geves tigd. De eerste étage werd bewoond door de weduwe G. de Vries, haar zoon en twee gasten. De tweede en derde verdieping, evenals de zolderverdieping, is in gebruik van het Victoriahotel. Hier woont een deel van het hotelpersoneel, in totaal ongeveer twintig personen. Het geheele huis kon tij dig worden ontruimd. De eerste, tweede en derde verdieping, benevens de zolderétage zijn geheel uitgebrand. De weduwé De Vries werd te ruim vijf uur gewekt door haar huisbel, die onafge broken rinkelde. Een onbekende voorbij ganger had den brand ontdekt, die ont staan was in het plafond tusschen den si garenwinkel en de eerste etage. Ijlings wekte mevrouw de Vries haar htiisgenóotén en de leden van het personeel van het Victoriahotel, die op de verdiepin gen sliepen en waarvan het meerendeel laat ter ruste was gegaan. De eerste ver dieping stond toen vol rook, vuur was er nog niet te zien. De ontruiming van het groote, Oude huis geschiedde dan ook volmaakt ritslig. Niemand vermoedde, dat de brand zulke groote afmetingen zou aannemen. In Hotel Neutraal, dat links van het brandende per ceel is gelegen, en in het groote Victoria Hotel, dat slechts door één huis van Dam rak 7 is gescheiden, lag alles nog in diepe rust, die echter spoedig verstoord zou worden. Inmiddels waren ook de politie en brand weer gewaarschuwd. Het materieel van den' hoofdwacht Ruijterkade onder bevel van hoofdbrandraeester Schuitemaker was spoe dig ter plaatse. De ijzige Noord-Oosterstorm maakte het blusschingswerk niet gemakkelijk. De storm vlagen déden het water uit de straalpijpen verstuiven. Wat aanvankelijk een kleine brand''leek. breidde zich weldra uit tot een middenhrand van fohmatie, die in den loop van den vroe gen ochtend over zou gaan in een grooten brand. De vuurhaard in het plafond was niet ge makkelijk te bereiken en weldra stond de eerste etage in lichterlaaie. Zoowel aan de voor, als de achterzijde sloegen de vlam men naar buiten. Een half uur later was het vuur overge slagen naar de tweede etage, Ook daar greep de brand zeer snel om zich heen. Hef oude huis bood weinig weerstand aan de lekkende vuurtongen, de Noord-Oosterstorm huilde langs en door de gesnrongen ven sters naar binnen, waar hoog het vuur uit laaide. Erger werd de situatie toen hef'vuur ook de vierde verdieping had bereikt en de- vlammen uit het dakvenster sloegen. Inmiddels was de melding „groote brand" gegeven. Een tweede ladderwagen, nne twéé motorspuifen, ambulance-auto's van den ge neeskundigen dienst, de materiaal wagen en zelfs de Jan van der Hevden verschepen. Het was hoog tijd, dat er versterking kwam Het geheele huis brandde van de eerste verdieping af als een fakkel, zoowel aan de voorzijde als aan de achterzijde sloegen de vlammen naar buiten. Aan de voorkant werd met vijf stralen ge werkt, twee over de ladders en drie via de belendende perceelen. De politie had intusschen bevel gegeven om hotel-café Neutraal waar zich in totaal twintig personen bevonden, te ontruimen. Op de vijfde verdieping van het Victoria hotel kregen we een goed overzicht van den brand. Uit een zijraam keek men op het dak van het brandende huis, dat te ongeveer zeven uur voor een groot deel met donde rend geraas ineen stortte. Een laaiende vuurzee van vlammen, rook en vonken sloeg hoog op...... De brandweer slaagde er toen yrij spoedig in hef vuur te bedwingen. Geen constante vorst. De weerkundige medewerker van het Hbld. schrijft o.a.: Na de korte onderbreking van gisternacht is de winter weer met groote energie komen opzetten, een energie die ontleend wordt aan een merkwaardigen weertoestand over Eu ropa, dié daardoor echter niet minder hin derlijk-is. - Terwijl wij n.1. Dinsdag door de aanwezig heid van een meer locale depressie eenigs zins dubieus weer hadden, is er Woensdag meer lijn gekomen in de luchtdrukverdee- ling en wel zoo, dat er een krachtige Oosten wind m'o e s t optreden, omdat de luchtdruk ten Z.W. van ons steeds lager werd, zelfs bui tengewoon laag. Wij zijn vooral dezen' winter wel aan diepe depressies gewend geraakt: tusschen IJs land en Engeland kwamen standen beneden 720 mm. meermalen voor. Maar dat is ook het bekende gebied der winterdepressies. Eert totaal ongewoon beeld vertoonde zich echter Woensdagochtend toen een stand van 728 mm. werd gemeld bij de kust van Por tugal. Zoo Zuidelijk trekken zoo diepe de pressies anders nooit. Ter vergelijking diene, dat bij ons (dus dichter bij het gewone de- pressiegebied) dergelijke barometerstanden uiterst zeldzaam zijn. De Bilt had in Dec. 1925 een stand van 720 mm., maar dat was toen een record sinds 1886. D, striemende koude lucht was nu weer echte transportkoude, afkomstig uit het vorstgebied ten O. van ons. De temperatu ren zelf zijn niet- bijzonder laag. Wie in de meening verkeert, dat we in jaren niet zoo'n koude hebben gehad, zal dus bij den thermometer geen steun vinden. Op. 12 Febr. het vorige jaar was het in De Bilt bv. kouder dan gisternacht. Maar de thermometer is in zoo'n geval wel al te objectief. Ten slotte spelen de bij omstandigheden ook.een groote rol hij de uitwerking van het weer op den mensch: —10 gr. C. bij zwakken wind en heldere lucht is heel wat beter te genieten dan 6 gr. bij storm. En het is een feit, dat wij in voorafgaande winters niet zoo'n koude storm hebben gehad als gisteren. Men vraagt nu, of dat zoo doorgaat. Het wordt waarschijnlijk, niet kouder. In de éérste plaats zijn de temperaturen ten Oos ten van ons sinds Woensdag belangrijk ge stegen. Aan de Duitsehe Oostzeèkust is hét 6 a 7 gr, C. warmer geworden. Boven- dieh breidt de Zuidelijke depressie haar in vloed meer in onze richting uit: de barome ter daalt nog en het begint te sneeuwen. De 'circulatie om de depressie zelf brengt vrij warme lucht aan. Dit alles wijst er wel op, dat wij al is heU slechts voor de naaste toekomst 'geen verdere daling van temperatuur ver wachten, eerder éenige stijging. Doch het weer kan er door den depressie-invloed nog onaangenaam genoeg bij blijven. En boven dien blijft de lufthjtdrukverdeeling öp -Oos tenwind wijzen,"Vooda't heter vooralsnog naar winter uitziet, zij "1hëf'ffök' met ups en downs. Verwachting: Stormachtige tot krachtige, in het Zuiden afnemende Oostelijke wind betrokken tot zwaar bewolkt, weinig of geen sneeuw, lichte tot matige vorst. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 749. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5% gr. onder 't vriespunt, is 22 gr. F. 1000 gulden en ruim 1.1Ö0 mark in zijn te hebben. W. is door de Duitsehe politie ter beschik king gesteld van den officier van Justitie te Aken. .tv' Een inspecteur der Haagsche politie heeft in samenwerking met de Duitsehe politie te Herzogenrath aangehouden don 43-iarigen J. W. een Duitscher die zich ten na- deele van een notaris te Den Haag aan dief stal van plm. f 3.000.heeft schuldig ge maakt. W. die bij den notaris als huisbewaarder en ouitantielooper in betrekking was, wist waar de notaris als regel den sleutel van zijn brandkast hing en op den dag van het huwelijk van de Prinses, toen het kantoor gesloten was heeft hij zijn slag geslagen. Hij is met het geld naar Duitschland en Oostenrijk gegaan en heeft daar goeden sier gemaakt. Het kwam de politie ter oore, dat hij aan het postkantoor te Herzogenrath brieven uit Holland verwachtte. Toen hij zich daar Maandagmóriïoh 25 dezer, vervoegde, Werd hij onmiddellijk aan gehouden. Hij bleèk dog een bedrag van Engeland uit zijn tevredenheid. De Britsche regeering heeft, naar Havas sefnt, aan de regeeringen van Berlijn, Rome, Lissabon, Parijs en Moskou," medegedeeld, dat zij de antwoorden'op haar voorstellen van 9 Januari, inzake het zenden van vrij willigers naar Spanje heeft ontvangen. De Britsche regeering verklaart, voldaan te zijn over de overeenstem ming, wélke in dit" punt is bereikt. ~*-Zij steit>: verder vast, dat geen ver- J.-ui zet ïS'gêrezeö tegen het voorleggen w van de correspondentie aan de sub commissie van de niet-inmengings- CQmmissle, .tenéincje den datum vast te stellen, waarop de maatregelen tot het- beletten van het zenden van vrijwilligers van,kracht zullen wor den. De Britsche ambassadeurs te Rome en. Berlijn hébben bovendien opdracht ontvan gen, mede te deelen, dat de regeering aan dacht heeft,geschonken aan de voorstellen van Duitsebland, en Italië inzake het ver wijderen, van alle met-Spanjaarden, die deel nemen aan den burgeroorlog. De Britsche regeering is van oordeel, dat deze kwestie alleen door de niet-inmengings-commissie kan worden beoordeeld. De ontvangst, die. bet Duitsehe antwoord op de Britsche nota van 9 Januari te Londen genoten heeft, heeft in politieke kringen te Berlijn een goeden indruk gemaakt. Men zegt, dat er uit. blijkt, dat Engeland volkomen de waaide erkent van het Duit sehe standpunt in de zaak der niet-inmen- ging en oog heeft voor de noodzakelijkheid der Duitsehe voorstellen. Het verkeer op weg en waler be moeilijkt. Wij hadden er niet meer op gerekend! Reeds begonnen we te denken over zon en... vacantie, over auto en wandeltochten en waagde moeder de vrouw een scheel oogje naar de zachtkens brandende kachel, die stoffige schrokop met z'n stol en z'n immer vragende zorg. Doch zie, plots verandert het beeld, Fel jaagt de barre wintervorst z'n ijzige adem over een plots verstarde wereld en Zwart Jan is weer voor een tijdje aangenomen, als de meest teer beminde en vol ijver werpt de huisvrouw de kostelijke zwarte diamant in z'n gapende muil, die bloedrood z'n verwarmende stralen door de huiskamer verspreid. Echter, ijs en sneeuw veroorzaken veel last aan het intensieve verkeer van onze moderne maatschappij en zoo komen uit tal van plaatsen berichten over ernstige ver- keersstoornissen. IJs op het Usselmeer. Op het IJsselmeer is de scheepvaart nu al ten deele onmogelijk of minstens heb ben de schepen een vertraging van uren. Zoo verlieten gistermorgen om acht uur de stoombooten „Sirena" en „.Thr. Von Geu- sau", van dc N. V. Eerste Urkor stoomboot maatschappij, de havpn van Urk met hestom ming F.nkhttizen. Aanvankelijk ging alles nog vrij goed, doch voor het Krabbersgat geraakten beide vast in het ijs, waarvan men de dikte schat op ongeveer een meter Me» alle macht stelden de opvarenden po- girtcen in het werk om vrij te komen en in den loop van den middag is dit de „Von Geusau" inderdaad gelukt. Om vier uur kwam het schip in Enkhui zen aan. Van de. „Sirena" was echter uren later nog geen spoor te bekennen. Gewoonlijk wordt de tocht Urk-Enkhui- zen volbracht in anderhalf uur! De dienst van Urk op Kampen ondervond weinig vertraging en had op normale' wijze plaats. De Avontuurbehouden binnen De sleepboot „Geesje". welke gistermid dag van Schellingwoude was uitgevaren om een motorschip, dat in het ijs bij Marken bekneld zat, hulp te gaan biedeji, is er in geslaagd 't schip te Schellingwoude binnen te brengen. Een vliegtuig naar de Wadden. Hedenmorgen om half elf zal de K.L.M. oen postvlucht ondernemen naar Ameland en Schiermonnikoog. Het vliegtuig zal ver trekken van Eelde, waar de post ingeladen wordt. Scheepvaart in Groningen gestremd, Ondanks den scherpen Oostenwind, die vooral gisteren nog in kracht toenairi, wordt er in de provincie Groningen reeds druk gebruik gemaakt van de gelegenheid, om van dé ijssport te profiteeren. Op slooten en ondergeloopen land wordt reeds druk geschaatst en ook de ijsbanen zijn geopend. Door don sneeuwval der laatste dagen is het iis echter niet mooi. Allerwegen worden thans hardrijderijen georganiseerd. ITet Schildmeer wordt reeds bereden. De scheepvaart is zoo goed als geheel stop gezet. Winschöterdiep, Bolerdicp, Damster- diep en Roitdien liggen reeds geheel dicht. Gisteren hebben een paar zeemotorschepen getracht het ijs in het Eemskananl te bre ken, maar de schepen vorderen slecjits zeer langzaam. De Vereéniging tot TJsbest'rijding houdt de vaart langs het Hoendicp naar Harlingen tot nu toe open met ijsbrekers, die dag en nacht in de weer zijn. Het isolement van Ameland. Motortjalkschip in het ijs. Ook de postboot zit nog vast. Het motor-tjalksciiip „Onderneming", schipper Hofker te Nes, dat Dinsdag van Amsterdam naar Nes vertrok, is gisteren op de'Waddenzee in het ijs vastgeraakt. Door het slippen van het anker is het schip door den ijsgang duizend meter in wes telijke richting teruggezet. Het zit thans ten zuiden van Zallum door het ijs ingesloten. Van dep wal af heeft men met het schip verbinding kunnen krijgen. De schipper en zijn knecht blijven aan boord. De postboot „Waddenzee" zit nog steeds onwrikbaar vast voor de Friesche kust op vijftig meter afstand van de pier van Hol- werd. Ameland is hierdoor nu reeds vijf da gen van de buitenwereld afgesloten. De post is inmiddels van Holwerd naar Den Helder vervoerd. Het lag in de bedoeling haar van middag per autogiro-vliegtuig naar Ameland te brengen. Hoewel de toestand op Ameland voor de bewoners uiterst onaangenaam is, gaat het leven op het eiland zijn gewonen gang. De levensmiddelenvoorraad is voorloopig vol, doende en ook is er geen gebrek aan medi camenten. Juist een dag voor het verbre ken der verbinding was een zending genees middelen op het eiland aangekomen. Indien er echter binnenkort geen verande ring in de situatie komt, zal het er echter ernstiger gaan uitzien, doch op het oogenblik bestaat ér geen enkele reden voor ongerust heid. Veerboot van Schiermonnikoog aan den grond. Ook Schiermonnikoog was gisteren geïso leerd van het vasteland aangezien de post boot gisterenochtend .te Qostmahorn aan den grond raakte tengevolge van den lagen wa terstand. Madrid in zwaren mist. Na den in den vorigen nacht ontketenden aanval zijn de regeeringstroepen nagenoeg in het geheele Westerpark meester. Zoodra zij het terrein veroverd hadden, gingen zij tot de versterking hiervan over, niettegen staande het vuur der mitrailleurs en het slechte weer. De bezetting van het Westerpark stelt de regeeringstroepen in staat, de verbindingen der opstandelingen met de hospitaalkliniek te verbreken. Voor de bezetting van de hosni- taalklinlek is de toestand na de operatie van vannacht kritiek. In het communiqué dat de verdedigings- raad gisteravond heeft gepubliceerd, wordt o.a. medegedeeld, dat de regeeringstroepen aan liet front van Madrid in den vroegen ochtend bezit hebben genomen van een ioop- gravenlinie der opstandelingen gelegen op ongeveer 300 meter van het nationaal ge zondheidsinstituut en het gesticht del Arno. Dikke mtst over de hoofdstad. De regeeringstroepen konden niet vertier oprukken, daar een dikke mist en ijzige koude verdere krijgsverrichtingen belemmert Un. Press, meldt daarover: De weersopklaring op het Madrileensche front is van korten duur geweest. Een dichte mist omhult weer de stad, terwijl Noordelij ker hagelstormen alle krijgsverrichtingen onmogelijk maken. De straten der Spaansche hoofdstad zijn als uitgestorven; slechts nu en dan weer klinkt van verre eenig geweervuur. In de streek van El Pardo hebben de na tionalisten, naar Havas meldt, de laatste dagen groote troepenconcentraties onderno men. De volksfrontere treffen daarom voor zorgsmaatregelen. Gisterenavond omstreeks 7 uren zijn enkele granaten op Madrid neergekomen, maar tot een aanval is het niet gekomen. Vluchtelingen, die te Portbou uit Madrid zijn aangekomen, deelden mede, dat het aan tal sterfgevallen in de hoofdstadtengevolge van vocht en koude snel toeneemt. De macht hebbers volgen de ontwikkeling van den toe stand met bezorgdheid en doen al het moge lijke. om het uitbreken van epidemieën te voorkomen. In iedere groote ondergrondsche schuil plaats sterven dagelijks drie a vijf personen, voor het meerendeel vrouwen, kinderen en grijsaards. De vluchtelingen zijn van mee ning, dat juist het gevaar voor het uitbreken van epidemieën dfe verdedigingsjunta ge noodzaakt heeft, het decreet inzake ver plichfe ontruiming van de hoofdstad uit te vaardigen. Duizenden huizen in vochtige, niet ver warmde kelders, wijl zij hun woningen we gens de voortdurende artillerie- en lucht bombardementen hebhen. moeten verlaten. De meeste dakloozen weigeren evenwel Madrid fe'Vêrlatèn órtdanks de hun doof de regeering gegeven verzekering, dat zij zul len beletten, dat hun huizen geplunderd worden. Degenen, die het bevel tot ontruiming op volgen, worden wegens gebrek aan gesloten auto's voor het meerendeel op open vracht auto's samengedrongen, zoodat ze aan regen en sneeuw zijn blootgesteld. Als regel mogen zij slechts een laken en een handvol klee- dingstukken meenemen. De vluchtelingen, die de reis van Madrid naar Valencia gemaakt hadden, maakten melding van herhaalde bombardementen op dit traject. Tal van vrachtauto's en luxe wa gens liggen in de slooten langs den weg, to taal stukgeschoten, ook ziet men er vele ca- davers van muildieren en ezels. De straten in Madrid zelf zijn totaal ver- waarlóosd. Losloopende honden snuffelen in het afval, dat overal ligt opgestapeld. CALLANTSnon Het, door het Plaatselijk Comité voor het Nationaal Huwelijksgeschenk aan H.K.H. Prinses Juliana ter beschikking van het Algemeen Armbestuur alhier gestelde ge deelte van de gehouden collecte, is door het laatste besteed voor een uitdeeling van brandstoffen onder de behoeftigen in de gemeente. Een welkom geschenk bij deze felle koude ANNA PAUWWNA Biljarten. De laatste onderlinge competitiewedstrijd van de biljartvereeniging Anna Paulowna ging tusschen groep 3 en groep 6. Bij de laatste groep vielen voor Jb. Rozenbroek in W. Alkemade en C. Slikker. Bij groep 3 won; Gr. Philipsen 32 van W. Alkemade 47; C. Philipsen 50 van P. Ro zenbroek 58; N. Jonker 60 van F. Alkemade 39 C. Slikker 248 (te maken 300) en K. de Groot 38; P. Alkemade 40 van K. de Groot 32. Bij groep 6 won: P. Rozenbroek 60 van G. Philipsen 11, N. Jonker 34 en P. Alkemade 35; W. Aikemade 54 van P. Alkemade 35; C. Slikker 100 (over band?) van C. Philipsen 45; F. Aikemade 43 van C. Philipsen 8, P. Aikemade 26 en Gr. Philipsen 18; K. de Groot 46 van Gr. Philipsen 27 en C. Philip sen 42. Groep 6 won dus met 10 tegen 6 van groep 3. MARKTOVERZICHT. Met dit koude, gure winterweer, was het Donderdag nogal een goeden handel en de aanvoer viel nog niet tegen. De duurste koe werd gekocht door slager Oosterman alhier voor den prijs van f290.—, wordt pl.m. 33 ct Weer werd er gekocht voor Dr. Deterding die afnam 13 stuks. De kalfkoeien werden verhandeld in de stallen; het was te koud. De handel was vrij goed; hoogste noleering f230.— Geldekoeien werden ook goed ver kocht. Vaarzen hoogste noteering f135.—, handel goed. De handel in nuchtere kalveren iels minder, notecring 6—14 gld. De aan voer komt weer aardig goed. Het is de groote tijd weer. Oude slachtschapen 18—28 gld., handel goed. Jonge, vette schapen 24—32 gld., mooie prijzen, handel goed. Overhouders 14-181/, gld handel goed. Dus de handel wat hef wol vee betreft, was niet over te klagen. De handel in vette varkens was goed, de aanvoer was niet te groot; hoogste noteerinR 22% cent. Door het te ruwe weer waren er weinig biggen en schrammen aangevoerd; handel zeer matig. Dc handel in kippen en konijnen was goed, prijshoudend. Over het geheel was de handel goed en het bezoek wel te denken, weinig. Heeft- U de ai opqetosi Jeclere goecfe oplojpej' oniManyi ee/i pryS tftyxrondbzr f.5000 aart Stoomvaart Mij. Nederland. Benkalis, u., 27 Jan. v. Belawan. Enggano, u., pass. 27 Jan. Ouessant. Poelau Bras, t„ 1 Febr. te A'dam verwacht, Salabanka, t„ 28 Jan. te Suez. Simaloer, t., 27 Jan. te Belawan. Stoomvaart Mij. Oceaan. Alcinous, 27 Jan. te Hamburg. Antenor, pass. 27 Jan. Lizard. Clytoneus, 28 Jan. v. Port Said. Dolius, 25 Jan. v. Port Said. Eurymedon, 27 Jan te Liverpool. Laomedon, pass. 28 Jan. Dungeness. Menestheus, 27 Jan. v. Hongkong. Philoctetes, v. Kobe. Polydorus, 27 Jan. v. Belawan, Prometheus, 27 Jan. v. Aden. Teucer, 28 Jan. v. Singapore. Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Alkmaar, t., 26 Jan. v. Arica. Amazone, 26 Jan. te New-York. Aurora, 29 Jan. te A'dam. Bennekom, 28 Jan. te A'dam. Calypso, 28 Jan. te Algiers. Ceres, pass. 28 Jan. Lydd. Columbia, u., 28 Jan. Michaels gep. Mars, 28 Jan. te Venetië. Merope, u., 27 Jan. te Curagao. Orion, 27 Jan. te Kopenhagen. Ulysses, 27 Jan. te Varna. Vesta, 27 Jan. v. Catania. HollandAmerika Lijn. Blommersdijk, 27 Jan. te Philadelphia. Leerdam, 25 Jan. te New Orleans. Lochkatrine, 27 Jan. te Vancouver. Narenta, 27 Jan. v. Londen. Silver JavaPacific Ljjn. Bengalen, 27 Jan. v. Belawan. Kota Radja, 28 Jan. te Tjilatjap. Manoeran, 28 Jan. v. Mambulao. Saleier, 27 Jan. te Port Natal Rotterdamsche Lloyd. Kodoe, t., pass. 27 Jan. Perim. Palembang, 28 Jan. v. R'dam. Sibajak, u., 28 Jan. te Marseille. Soekaboemi, u., 28 Jan. te Antwerpen. HollandWest-Afrika Lijn. Boschfontein, u., 28 Jan. v. Durban. Jagersfontein, 27 Jan. v. Rotterdam. Springfontein, t., 27 Jan. v. Antwerpen. JavaNew-York Lijn. Kota Gede, 27 Jan. v. New York. Maron, .25 Jan. v. Dakar. Soemba, 27 Jan. te New York. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 28 Jan. te Swansea. Jonge Elisabeth, 28 Jan. te Silte. Jonge Johanna, pass. 27 Jan. Dungeness. Kon. Paketvaart-Maatschappij. Le Maire, 27 Jan. te Saigon. Maetsuycker, 28 Jan. v. A'dam. Roggeveen, 25 Jan. te Singapore. JavaChinaJapan Lijn. Tjinegara, 26 Jan. v. Batavia. Tjisaroea, 26 Jan. v. Hongkong. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alphacca, 27 Jan. te Hamburg. Kon. Holt. Lloyd. Salland, 28 Jan. v. Amsterdam. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Januari. Friso f 1.70, uien f 1.301.40, groene kool 2.30, kroten 1.40, roode kool 1.50—3.20, afw. 1.40—1.50, gele kool 1.20—1.50, Deensche witte kool l. NOORDSCHARWOUDE, 29 Januari. Uien f 1.30, drielingen f 1, peen f 2.30, roo de kool f 1.70—3.30, 1) witte kool f 1—1.30. HELDERSCHE EIERVEILING, 28 Jan. Aanvoer: 15742 kipeieren: 5254 K?. 13, oo—57 Kg. f3—3.40. 58—60 Kg. f 3—3.50. G1 -63 Kg. f 3.20—3.60. 64—67 Kg. f 3.56-3.90. 10i> ®e"d®!eren f 3.40 per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 28 Januari. Aangev.; 36.000 kipeieren 54-56 kg 3.15—3.25 Ke" f 3.253.30. 5860 Kg. f 3.30— •^,;„60_62 Kff- f 3.35—3.55, 62—65 Kg. f3.55 —3.70 per 100 stuks. s-Gravephage, 28 Januari. De commis- sienoteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op 6S cent per kilogram. Kopenhagen, 28 Januari. De officieeie Deensche boternoteering is heden vastge steld op 208 kronen is 83 cent,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2